RIJNSTREEK ZATERDAG 14 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 RIJNSBURG Bloemenhandel. De afgeloopen week gal voor de trekkers van bolbloemen een teleurstelling. De eerste tulpen en hyacin then gaven lang geen loonende prijzen en dit niettegenstaande de aanvoer nog maar matig was. Hyacinthen komen er al wat meer voornamelijk van de variëteit l'Inno- cence en Pink Pearl. De prijs varieerde van 46.30 per 100, onvoldoende om ook maar iets winst te geven. Van Narcissen was het de soort Helios die van 2— 2.50 per 100 opbrachten. Van de tulpen kwamen Witte Due, die gingen voor 1.50 tot 1.60, Due de Berlin van 1.501.80, Scarlet Due 11.30, Brilliant Star van 2.503.80 per 100, Chrysanthen in de soorten Herco, Jo zef, Brown, Wilscock, Bachus brachten van 0.140.25 per bos op. Grootbloemige, Cerm en Cavel 46 per 100. Freesia van 10—12 ct. SASSENHEIM AFSCHEID BURGEMEESTER. Zaterdag 21 December a.s. des namid dags om 2 uur zal de burgemeester in een openbare raadszitting afscheid nemen. Daarna van 3.15 tot 4.30, zal er voor een ieder gelegenheid zijn van den burgemees ter afscheid te nemen. Voor de Kerstmis. „Herwonnen Le venskracht" boft! A.s. Woensdag veiling van „uitgezette" konijnen. En deze zijn zeer duur! Komt allen een konijn koopen. U steunt „Herwonnen Levenskracht"! Geboren: Hendrika Maria, d. van L. P. Oudshoorn en T. W. van Nassou Rut- gerus Nicolaas Adelbertus, z. van P. W. M. Rotteveel en I. D. A. Huijg Jan Ja cobus, z. van P. M. Philippo en J. Pas- schier. Ondertrouwd: L. G. Schippers 19 j. en J. Varkevisser 19 j. Getrouwd: S. D. Hommes 29 j. en E .A. Rozenbriek 21 j. Gevestigd: G. A. ter Heide geb. Bek king van Haarlem M. P. Remmerswaal van Wassenaar E. M. van Saarloos van Dinteloord. Vertrokken: F. Rosman naar Kat wijk D. de Nobel naar Sittard C. A. M. Heemskerk naar Warmond J. K. de Vries naar Rijnsburg J. van Nerum en gezin naar Amsterdam. UITHOORN Geboren: Cornelia Elisabeth d. van F. J. Kelder en A. van Scheppingen. Gehuwd: W. J. A. Hoogveld 30 j. en M. J. H. Habets 30 j. VOORSCHOTEN Geboren: dochter van H. J. v. d. Vlekkert en C. Tesink. Cornelia Johan na Cecilia, dochter van J. J. Schrama en E. M. Krabbe. Overleden: Wilhelmina van der Aa, 68 jaar, echtgenoote van Willem Frederik Schmal. Gerrit van der Pot, 81 jaar, we duwnaar van Sophia Van Geest. G e v e s t i g d: A. W. Jongert, van Hil versum. J. van Alphen, van Schiedam. J. van Dodeweerd, van 's-Gravenhage. M. Bottwin, van Woerden. H. Platz, van Woerden. J. A. van Gclderen, van Am sterdam. P. Korsen, van Amsterdam. E. Rooker, van Renkum. H. A. Kort hals, van Rotterdam. A. Vernes, van Lexmond. L. A. Mooij, van Hoogwoud. Vertrokken: H. Ramrath, naar Voorburg. G. van Mourik, naar Voor burg. G. W. Noppen, naar Rottedam. W. Hürter, naar Breda. M. van Tol, naar Katwijk. J. L. M. Smolders, naar 's-Gra venhage. W. Snippe, naar Enschede. A. C. Bol, naar Oegstgeest. J. A. M. Teppema, naar Boxtel. Wed. J. Zwaan, geb. Wassenaar, naar Leiden. H. C. Beu- kelman, naar Rotterdam. M. F. Gircour, naar 's-Gravenhage. Wed. J. Versloot geb. van Duijn, naar Katwijk. J. D. Kok, maar Roosendaal. E. Vriezinga, naar Lei den. WASSENAAR Personalia. Op het examen te Den Haag slaagden voor machine-schrijven typist(e): T. Bakker, C. Hoogeveen, G. Overdevest, P. Hoogeveen en J. Engles. En voor stenografie „Groote" 130 1. gr. p. m.: Tr. Dieben. C. Beijersbergen en L. v. d. Kruk. Allen leer lingen van de R.K. ULO-school, Kerkstr. 26, alhier. WARMOND St. Josephsgezellen. A.s. Maandag ver plichte bijeenkomst, om acht uur precies. De spreker van dezen avond is prof. P. Stammeijer met als onderwerp: „Nieuws gierigheid der eerste christenen". De leden worden er attent op gemaakt, dat de bijeen komst om acht uur begint. Niemand mag op deze bijeenkomst ont breken daar er zeer belangrijke mededee- lingen zijn. ZOETERMEER Geboren: Jan, zoon van G. Pelle en J. A. Quist Catharina Geertruda Maria, dochter van H. Bolleboom en J. J. Koot Neeltje Anna Maria, dochter van G. J. Roos en A. Bouman Johanna Wilhelmi na, dochter van H. J. Bierman en Th. M. van Dorp. Ondertrouwd: Cornelis Voogd oud 29 jaar en Cornelia Bos oud 34 jaar. Gevestigd: H. J. Knol van Ruiner- wold M. Posthuma van Groningen. Vertrokken: F. Dijkstra naar 's Gra. venhage A. J. Broodman naar 's Gra- venhage J. M. Stevens naar 's Graven- hage. ALPHEN AAN DEN RIJN Waarheen Is uw vaart? Door B. in de Emmalaan is bij de politie kennis gege ven van diefstal of vermissing van een houten roeiboot, die hij gemeerd had in den Rijn achter de Vernisfabriek. Voor café „Huize de Heul" had een café-bezoeker een heeren-rijwiel neerge zet, dat bij zyn terugkomst bleek te zijn verdwenen. Geboren: Antonius Petrus Adrianus z. van Theodorus Adrianus van den Els- hout en Gijsbertha Maria van den Hoorn. Adrianus Antonius z. van Louis Delphin Le Grand en Cornelia Catharina Cartens. Geradus Maria z. van Simon Joseph Mulders en Wilhelmina Bernardine Bor- chers. Overleden: Adriana van der Lin den, 74 j., gehuwd met Jan Frederik Barth. Jacob van der Laan 78 j. gehuwd met Margrieta Pieternella van der Hoogt. Francisca Cornelia Doorakkers 88 jaar, weduwe van Franciscus Kraft. Ingekomen: Martinus A. J. Visser, van Amsterdam. Jannetje van der Bijl, van Renkum. Vertrokken Jan van Wieringen, naar Zwammerdam. Jan Tavenaar, naar Nieuwveen. Petrus J. van Helden, naar Westbroek. Willem de Goede, naar Vlaardingen. Jacob Boluijt, naar Eind hoven. Pietertje van Harskamp, naar Bodegraven. Jacob G. Jansen, naar Am sterdam. BODEGRAVEN Geboren: Jan z. v. P. de Bruin en N. de Bruijn. Johanna Alida d. v. N. van Schaik en J. A. van der Wielen. Jacob z. v. W. P. Hoogenboom en G. C. Boer. Wilhelmina Petronella d. v. J. Éalvert en C. Steenbeek. Ondertrouwd: H. van Dijk en J. MarchaL Gehuwd: M. A. Dijkmans en T. Groe- neveld. Vertrokken: P. J. Droogere, dienst bode, naar Oud-Vosmeer. J. Overeen en echtg., veehouder, naar Tuil en 't Waal. C. P. Kwakernaak, boekhouder, naar En schede. J. Tuithof, dienstbode, naar Ka- merik. Gevestigd: H. H. de Munnik, con troleur, van Oudewater. A. Spek, land arbeider, van Vleuten. G. A. Kromwijk, van Reeuwijk. G. M. Pijnacker, dienst bode, van Gouda. C. S. van Dobben de Bruijn, bloemfo.kweeker, van Noordwijk. J. Timmer, 1.1. verpleegster, van Noord- wijk. W. Boele en gezin, exp.-chauf- feur, van Zwammerdam. HAZERSWOUDE IJsclub. Donderdagavond vergader de de Hazerswoudsche IJsclub in café „Het Oude Raadhuis" van den heer Kroon. De voorzitter, de heer K. Verijssel, heette de 35 aanwezige leden welkom op deze jaarvergadering. De heer J. Windt- horst gaf een uitvoerig jaarverslag van de werkzaamheden der IJsclub in den afge loopen strengen winter. De penningmees ter, de heer C. Opdam, deed rekening en ■verantwoording van zijn gehouden beheer. De ontvangsten hebben bedragen ƒ662.76, de uitgaven 620.29. Aan arbeidsloon werd ruim 200 uitgegeven, er werd aan wed strijden verreden op den „Poel" ƒ94. Ook v/erd 110 pond spek aan behoeftige gezin nen verstrekt. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren K. Verrijssel, J. C. Rietveld en B. M. Vogel. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. HOOGMADE L. T. B. In tegenwoordigheid van een 30-tal leden met vele vrouwen, den gees telijk adviseur der afdeeling, pastoor Lips en den spreker-vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van den L. T. B., prof. Cleo- phas, hield de afdeeling Hoogmade in de morgenuren een ledenvergadering, welke tevens diende als een herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling. In zijn openingswoord, waaraan het ge bed voorafging, herinnerde de voorzitter er aan, dat er nog verschillende leden aan wezig waren, die bij het oprichten aanwe zig waren geweest. Hij feliciteerde hen met dezen dag. Het welkom riep hij toe aan prof. Cleophas en den geestelijk advi seur. Met gebed werd het voor kort zoo tra gisch om het leven gekomen lid Dissel dorp herdacht. De behandeling van de agenda voor de algemeene vergadering vergde niet veel tijd en was vlug doorgenomen. Door het betalen van de contributie vóór 1 Febr. 1941, waarmede alle leden instemden, wor den zij gratis in het bezit gesteld van het jaarboekje 1941. Als vertegenwoordigers voor de algemeene vergadering Rijnstreek- West werden bij acclamatie gekozen de heeren J. Hoogeveen en J. N. v. d. Salm en als plaatsvervangers A. J. v. d. Voorn en Th. Zwetsloot. Ols lid van het bestuur fungeerde reeds de heer Schaminée. Van den R.-K. Volksbond was een feli citatie ingekomen bij deze 25-jarige her denking der afdeeling. Na de rondvraag, welke weinig oplever de, werd het woord gevoerd door den geestelijk adviseur, die hierna het vaan del der afdeeling inwijdde. Prof Cleophas sprak de aanwezigen toe na hen, namens het hoofdbestuur, geluk- gewenscht te hebben met dit herdenkings jaar. Het applaus bewees wel, dat zoowel de worden van den geestelijk adviseur als de voordracht van professor Cleophas aller belangstelling hadden gehad. Met gebed werd hierna de vergadering gesloten. Veiligheidsvoorschriften. Het gemeen tebestuur heeft besloten langs wegen, wel ke grenzen aan water, afrastingen aan te brenaen, bestaande uit betonnen palen met enkelvoudig ijzerdraad. Hierdoor zul len de meest gevaarlijke punten in en bui ten het dorp van het water van de Does an in het Noordeinde worden afgeschei den. Met lichtgevende verf zullen verkeers obstakels nader aangeduid worden. Op deze wijze hoopt de gemeente in het gemis van de straatverlichting zooveel mo gelijk te voorzien. Vluchtelingen. Bij verschillende per sonen zijn woningen of deelen van wonin gen ingericht voor vluchtelingen. Met in gang van 1 September j.l. zouden deze wo ningen reeds betrokken zijn. Thans echter hebben de eigenaren mededeeling ontvan gen, dat een verdere uitbreiding van onder brenging van vluchtelingen niet meer zal plaats hebben. De woningen zullen wor den ontruimd en de geplaatste goederen zullen in stedelijke woningen worden on dergebracht. Den eigenaren is medegedeeld dat verrekening van de huur vanaf 1 Sep tember tot 7 December zal plaats hebben. Daartegenover vertrouwt de gemeente, dat een bijdragezal worden gegeven in de koslen van verbetering van de woningen, hetgeen alltszins billijk is als men hierbij bedenkt, dat verschillende woningen be woonbaar zijn gemaakt. LEIMUIDEN Kruisvaart. Morgen 3.30 uur: Godfried ban. Onder dit banuur zang- en dans-oefe- ningen voor een spoedig te geven ouder avond. Woensdag 7.15 uur Tarcisiusban. Het laatste banuur van dit jaar, met decla matie en zang en bekendmaking van de plannen voor het begin van het volgend jaar. K.J.M.V. Dinsdagavond acht uur bij eenkomst, welke begint met een kort Lof in de kerk. Hierna tafeltenniswedstrijden. Wijkverpleging. In het koffiehuis van mej. de wed. Jj Sneeboer alhier kwam de vereeniging voor wijkverpleging in jaarlijk- sche vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den heer Ph. Muijs. De voorz. deedle mede, dat in het afgeloopen jaar de vereeniging, dank zij steun van Groene Kruis en gemeente, aan haar verplichtin gen heeft kunnen voldoen. De 900 die aan Oudewetering moesten worden betaald, konden inderdaad afgedragen worden. Spr. hoopt, dat het zoover zal komen, dat de bij drage van de gemeente in de toekomst niet meer noodig zal zijn. Begrepen alle Leimui- denaren het nut der wijkverpleging, dan was het in orde. Eigenlijk kennen de men- schen het nut wel, dit blijkt iederen keer, als men maar eenmaal zieken in huis heeft, die verpleging noodig hebben, dan weet men om lid te worden den secretaris of penningmeester wel te vinden. Een van de aanwezige leden noemt dit teren op een an der mans zak. Hij zou, als men financieel tot betalen in staat is, dat zoo maar toetre den willen verhinderen. *Een jaar extra contributie, dat reglementair is, is veel te weinig. In dergelijke gevallen moest men 5 of 10 extra laten betalen. Na het openingswoord, doet de secretaris, de heer C. A. W. Buyckx, voorlezing van de noutlen van de vorige vergadering. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal leden van 188 tot 175 is teruggeloopen. Daarna brengt de penningmeester, de heer J. W. de Ren, verslag uit van het fi nancieel beheer. De inkomsten hebben be dragen 957.14, de uitgaven 947.27, batig slot 9.87. De inkomsten voor uitzending t.b.c.-patiënten hebben bedragen 829.55, de uitgaven 690.59. Batig slot 138.96. Een verplegingsnota moet echter nog betaald worden, zoodat dit batig slot in de practijk ruim 24 minder wordt. De bescheiden worden nagezien door de heeren C. A. Beuk, P. de Jeu en M. Witvliet. Uit het verslag van de wijkzuster blijkt, dat door haar zijn afgelegd in totaal 2005 bezoeken, waarvan alleen te Leimuiden 769. De voorzitter zegt vanaf deze plaats woord van dank aan de wijkzuster, die geen gemakkelijke taak heeft. Besloten wordt haar namens de algemeene vergadering een schriftelijke dankbetuiging te zenden. Uit de vergadering wordt een voorstel ingediend, dat bij de volgende algemeene vergadering zal worden behandeld, luiden' de: Ingezetenen, die geen lid zijn van de wijkverpleging en op advies van den ge neesheer verpleging behoeven, worden ver plicht lid te worden van de vereeniging en moeten een inleggeld van tenminste 5 betalen naar oordeel van het bestuur. Dit voorstel wordt door de vergadering met al gemeene stemmen aangenomen. De heer J. W. de Ren, aftredend be stuurslid, wordt met alg. st. herkozen. Aanvaring. Een sleepbootschipper voer met zijn sleepboot des nacht omsstreeks 2.30 uur een in de Drecht liggend vaartuig aan, met het gevolg dat het zwaard van dit schip geheel vernield werd. De politie hiermede in kennis gesteld, constateerde, dat de ka pitein niet geheel nuchter was. Van een en ander zal proces-verbaal worden opge maakt. G eja o r e n: Jacoba Margaretha d. van H. van Borstelen en N. J. Horstman Leo- nardus Anthonius z. van G. Senne en A. J. van Velzen. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondag na het Lof co- hortschouw w.o. zang, kruisvaartdienst en 3e tornier-wedstrijd, daarna afrekenen: contributie, spaargeld, boekjes en teeke- ningen. Wachtwoord: „Naar het Licht!" St. Josephgczellen. Zondagavond 6.30 10 uur, van 88.30 uur verpl. „God ze- gene het eerzame handwerk!" ROELOFARENDSVEEN IJsclub „Wilhelmina". In hotel „De Vier Heemskinderen" is gisteravond de jaarvergadering gehouden, waarbij zeer ve le leden tegenwoordig waren. De strenge vorst in de laatste twee winters heeft op het ledental gunstige invloed gehad, zoo dat de ijsclub „Wilhelmina" wederom een machtige plaats inneemt in sportief Roe- lofarendsveen. In het afgeloopen jaar was de totale som ma aan inkomsten 790.29. Het totaal der uitgaven bedroeg 672.45 1/2; batig saldo 117.831/2. Tijdens de wintersport-ge beurtenissen op het Braassemermeer wer den vijftien wedstrijden gehouden voor senioren en één wedstrijd voor de kin deren. Zoowel in de race-wedstrijden der heeren-snelrijders als bij het estafetterij den voor dames en heeren werd goede sport geleverd. De Roelofarendsveensche ijsbanen hebben hun reputatie schitterend gehandhaafd en waren telkens weer een drukbezocht oord, waar het ijs-feest hoog tij vierde, waar gezelligheid was en spor tieve sfeer, waaraan de jongelui nog met genoegen zullen terugdenken. De aftredende bestuursleden M. Turk, J. J. v. d. Meer, C. Wesselman en J. N. v. d. Meer werden bij acclamatie herko zen. Medegedeeld werd, dat de heer H. de Prie de functie van secretaris heeft neer gelegd; in zijn plaats is gekozen de heer J. Broesterhuizen. De penningmeester J. van Ruiten heeft om assistentie verzocht; M. Verdel is als 2de penningmeester aan gewezen. Op de eerste Dinsdag in de Vastenavond zal wederom de feestavond worden ge houden: al het mogelijke zal door het be stuur worden gedaan om de traditie van prijsjassen om carbonade gehandhaafd te houden. In samenwerking met de ijszeilvereeni- ging is er de beschikking over veel red dingsmateriaal. De heer J N. v. d. Meer is hiervan de beheerder. Bij vorkomende ge legenheid zal op het meer een geschikte plaats worden gezocht, waar dit materiaal wordt gedeponeerd. Hierdoor zal bij on gelukken direct kunnen worden ingegre pen en niet vaii de wal af hulpwerktuigen behoeven te worden aangevoerd. De voorzitter, de heer H. van Klink, bracht hartelijk dank aan de vele hel pers, ^ie ter wille van de sport in het al gemeen belang uit liefhebberij hun krach ten hebben gegeven bij het aanleggen der banen. Ziekenhuisfonds „St. Vincentius a Paulo" Vrijdagavond was er in de St. Pancra- tiuszaal een algemeene ledenvergadering van bovengenoemd fonds, waarbij als voor naam punt op de agenda stond: de aanvul ling van het reglement met een zooge naamde Oorlogsclausule. De bijeenkomst werd geleid door den voorzitter den heer G. Hölscher. Bij de mededeelingen werd melding gedaan van de goede finantieele positie van het fonds. Het bestuursvoorstel tot reglementsaan vulling met een oorlogsclausule werd inge leid door den voorzitter, waarna ook de secretaris, de heer Joh. J. van der Meer, uitvoerig de belangrijke zijden van dit voorstel uiteenzette en de aanvaardbaar heid er van motiveerde. Er werd hierover in de vergadering gediscussieerd, waarna het bestuursvoorstel met algemeene stem men werd aangenomen, waardoor wordt bepaald, dat de leden geen recht op uitkee- ring kunnen doen gelden voor verplegings- kosten als gevolg van ongevallen of ziek ten ontstaan door oorlog, burgeroorlog en oorlogsgeweld. Ook een reglementswijziging van redac- tioneele aard werd aangenomen, waardoor aan het bestuur meer vrijheid van hande len wordt gelaten in de tegenwoordige om standigheden bij vervoer van zieken. Bij de rondvraag waren blijkbaar geen onderwer pen voor bespreking meer aanwezig. RIJPWETERING IJsclub. In de zaal van het café Zoe temelk hield de Rijpweteringsche IJsclub haar gewone jaarvergadering, die buiten gewoon goed bezocht was. Ruim twee der den van het aanta leden was opgekomen en de voorzitter, de heer Joh. Juffermans, drukte in zijn openingswoord zijn voldoe ning uit over een zoo groote belangstelling. Spreker wenschte den leden in het komend seizoen een flinke vorstperiode, zoodat iedereen van de ijssport kan genieten, al is dan ook een winter zooals de vorige vol strekt niet wenschelijk. De notulen gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen en werden ongewijzigd vastgesteld. Meer belangstelling bestond er voor het over zicht der financiën, waarnaar blijkbaar alle aanwezigen nieuwsgierig waren. Er bleek bij een uitgave in het vorige jaar van 428.14 toch nog een voordeelig saldo van ƒ233.03 te zijn. De commissie van con trole, bestaande uit de heeren W. Dongel- mans, J. Straathof en Jac. Meyer, sprak dan ook bij monde van den heer Straathof zijn voldoening uit over het zuinige be heer van de kasgelden. Met groote meer derheid werden hierop de aftredende be stuursleden, de heeren de Graaf, v. d. Geest en Jagers herkozen. Dan kwam een op de vorige vergadering aangehouden voorstel ter sprake, dat beoogde een com missie van drie personen te benoemen, die zou moeten beslissen of er gewerkt moet worden. Na discussie werd het voorstel verworpen. Bij de rondvraag kwam nog eens de ver zekering der werklieden en der leden ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat de nieuw opgerichte bond voor het meren- district allereerst voor de verzekering van het arbeidende personeel der aangesloten ijsclubs zal zorgen. De verzekering der le den is minder urgent. Verder werd ge vraagd, of de mogelijkheid bestaat, iets te doen tegen het euvel dat hengelaars dik wijls gaten in de ijsbanen hakken en dik wijls vergeten om de uitgehakte schotsen weer in de gaten te leggen. De voorzit ter meende, dat de ijsclub hiertegen wei nig kan doen. Eindelijk werd nog ge vraagd, of het mogelijk zou zijn bij ijs- gelegenheid een paar roeibooten uit te rusten met sledeijzers, teneinde deze bij voorkomende ijsongevallen te kunnen ge bruiken. De voorzitter deed toezegging, dat het bestuur dit in overweging zal nemen; Ten slotte kwam de verloting, waarbij de prijzen werden gewonnen door de hee ren D. Nederstigt, J. v. d. Star, C. v. Ben ten, J. Bax, H. Ganzevles, J. Straathof G*, C. Jagers, D. Zoetemelk, G. Ganzevles, Straathof Hz.^ C. Wortman, Th. Bakker en G. v. Haestregt. De damesprijs viel ten deel aan mej. M. Borst Cd. Met een woord van dank aan alle aan wezigen werd daarna de bijeenkomst ge sloten. RIJNZATERWOUDE Geboren: Willem z. van J. W. de Boer en J. H. Bergman. Gehuwd: J. Braam 57 j. en Agatha de Rijk 55 j. Gevestigd: E. Krap en gezin van Al phen a. d. Rijn Joh. Kerkvliet van Haar lem. Vertrokken: J. Molenaar naar Sas- senheim. TER AAR IJsclub. Ieder jaar begint de belang stelling voor de algemeene ledenvergade ring te groeien, een feit, waarover de pre sident, de heer M. van Tol Wzn., vreugde vol gestemd was, toen hij de bijeenkomst in café Verhoef met een hartelijk woord van welkom opende. Na voorlezing der no tulen door den heer Jac. Visser, gaf de voorzitter een verslag «over de algemeene zaken der'club. Het ledental is gegroeid tot de twee honderd en twintig, waaronder 120 van een gulden contributie, 100 van vijftig ct. voorts 'n donateur en 'n eerelid. Het overzicht eindigt met een opsomming te geven van de diverse wedstrijden, in het afgeloopen seizoen georganiseerd. Het financieel verslag, voorgedragen door den penningm., den heer C. Snijders, geeft ondanks de groote uitgaven toch nog een batig saldo van ruim zeventien gulden, doch hierin is reeds een flink bedrag aan nieuwe contributies verwerkt. Decontrole- commissie rapporteerde onder leiding van den heer Ant. van Rijn, zeer gunstig over de gevoerde administratie. Nadat de heer G. Slof, als beheerder van het magazijn, aan de vergadering heeft be kend gemaakt, welk materiaal de vereeni ging in haar bezit heeft (zou het niet op z'n plaats wezen dit tegen brandgevaar te ver zekeren!!) wordt het bestuursvoorstel tot wijziging der contributie aangesneden. De beweegreden tot dit voorstel is, alle leden te verzekeren tegen ongelukken op het ijs. Het bestuur heeft een gunstige over eenkomst kunnen sluiten, n.l. bij een on geluk op de schaats, plaats hebbende op de banen van de club, waar die zich ook bevinden, krijgt men een vergoeding van drie gulden per dag tot een maximum van dertig dagen. Om deze meerdere uitgaven te dekken, wordt de contributie met vijf tien cent verhoogd per persoon. Een ge- zinskaart kost dan een gulden en dertig cent, terwijl de inwonende kinderen on der achttien jaar graties op de baan mo gen. Een persoonlijk lidmaatschapskaart kost vijf en zestig cent. Dit voorstel ver kreeg met alg. st. de goedkeuring. De perio diek aftredende bestuursleden C. Vermeu len, Joh. v. d. Vlugt, G. Slof, C.Snijders, R. de Regt, J. Hoogervorst Czn. en A. Hij dra, zagen zich bij acclamatie herkozen, voor welk vertrouwen de gekozenen dankbaar waren; in de vacature-D. Kroon, schonk men met overgroote meerderheid het ver trouwen aan W. Zijerveld. Inzake de rondrit v/erd meedgedeeld immers voor het ijstoerisme schijnt de be langstelling steeds grooter te worden dat er verschillende ritten worden georga niseerd, waarvan de grootste een afstand vergt van 120 K.M. T.z.t. komen hierom trent nog nadere officieele gegevens. Wegens het beslag leggen op den kam pioenstitel van Ter Aar, door den heer Ant. de Haan, mocht deze een mooie wissel beker ontvangen, doch het bestuur had ge meende, hem nog een blijvend aandenken te geven en wel een fraaie beker in klein formaat. Deze geste zal ongetwijfeld op hoogen prijs gesteld worden. Nadat er nog een gratis verloting is ge houden, bèstaande uit een worst en zes groote St.-Nicolaas-poppen, worden voor het volgend boekjaar de heeren A. van Rijn en C. de Bruijn tot controle-commissie be noemd. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE Personalia. Dinsdag j.l. slaagde te Den Haag voor het examen Kraam- en gezins hulp mej. C. Broxterman, alhier. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Maandagavond tooneelcepetitie, een ieder speler is om 8 uur precies present, want de tijd gaat op schieten. Dinsdagavond 8 uur tafeltennis. Woensdagavond 8 uur Maria Congregatie met verplichte gezellenbijeenkomst. Don derdagavond 8 uur Gymnastiekles. Vrijdag avond 8 uur tooneelrepetitie. Zaterdag avond is de zaal voor een ieder open. Trouw aan Kolping!

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12