OMGEVING Qemeng.de $e%ichten ZATERDAG 14 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 AUTO TE WATER GEREDEN. Echtpaar aan den dood ontsnapt. In den avond van Woensdag j.L vond op den stikdonkeren Lovenschen Kanaaldijk- Oost in de buurt van den Bosscheweg te Tilburg een ongeval plaats, dat achteraf bezien voor de betrokkenen nog gunstig is verloopen, meldt de „Msb." Over dezen dijk reed een kleine auto, een D.K.W., waarin gezeten waren de heer H. met zijn echtgenoote uit 's-Hertogenbosch. Vermoedelijk als gevolg van de duisternis, die er op dat oogenblik heerschte, remde de heer H., die de auto zelf bestuurde, p'ot- seling voor een blijkbaar denkbeeldig iets op den rijweg. Door de gladheid van het wegdek slipte de wagen en het volgende oogenblik was hij den dijk afgereden en in het water van het Wilhelminakanaal te recht gekomen. De auto verdween voor de helft in het koude, donkere water. De brugwachter, Th. Joosten, hoorde den plons in het water, gevolgd door het hulp geroep van de beide inzittenden. De man deed direct den reddingsgordel om, spoed de zich naar de plaats van het ongeval, en begaf ziqh onverwijld te water. Bijgestaan door twee zich in de buurt bevindende bur gers, die zich eveneens te water begaven, slaagde de man er allereerst in den heer H., die uit den wagen geklommen was en naar den kant trachtte te zwemmen, in vei ligheid te brengen. Mevrouw H., die nog in de auto zat, werd later eveneens door de kranige redders uit haar benarde positie bevrijd. In de brugwachterswoning werden de beide drenkelingen van droge kleeren voor zien, waarna ze later op den avond door de ziekenauto van den G. G. en G. D. naar Den Bosch werden overgebracht. MET HET HOOFD TUSSCHEN TWEE KIPKARREN In de ondergrondsche werken van de Oranje Nassau mijn te Heerlerheide is de 17-jarige H. D. met het hoofd tusschen twee kipkarren geraakt en gedood. MIJNWERKER VERONGELUKT Gisteren had de 20-jarige ongehuwde mijnwerker L. B., wonende te Doenrade bij Sittard, in den mijn te Belgisch Eysden het ongeluk onder afvallend gesteente te geraken. De man werd levensgevaarlijk ge wond en overleed eenigen tijd later. UIT EEN KERKGEWELF GEVALLEN. Meisje ernstig gewond. Donderdagmiddag waren enkele meisjes aan het spelen op de stoep, bij de Jacob Obrechtkerk te Amsterdam. Door nieuwsgierigheid gedreven gingen zij de kerk binnen en de trap op, die naar het koor leidt. Op het koor bevindt zich een trapje dat naar de gewelven voert. De meisjes gingen naar boven. Tusschen de gewelven zijn planken gelegd. Ongelukki gerwijze stapte op een gegeven moment het meisje naast de plank en zakte zoodoende door een der asbestplaten, zoodat zij in de kerk viel, tot grooten schrik van de aan wezige menschen. 'Deerlijk verminkt werd het meisje opgenomen en door den G.G.D., die inmiddels was gewaarschuwd, naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. De an dere meisjes zijn, waarschijnlijk door den schrik bevangen, hard weggeloopen. „Tijd". LUK OPGEHAALD Te Rotterdam heeft personeel van de rivierpolitie in de Delfthavensche Schie het stoffelijk overschot drijvende gevonden van een ongeveer 50-jarigen man. Per politieboot werd het lijk naar het bureau van de rivierpolitie aan de Parkhaven ge bracht, waar het herkend werd als dat van den 53-jarigen Van Liersen, die op 4 No vember j.l. werd vermist. De man woonde in het Evacuatiehuis, dat toen aan den Gordelweg gevestigd was en is vermoede lijk door de duisternis misleid te water geraakt. DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Te Apeldoorn is gisternacht de 79-jarige weduwe G. in haar woning aan de Toren- straat door gasverstikking om het leven gekomen. Zij woonde alleen. BOERDERU AFGEBRAND Donderdagavond is brand uitgebroken in de boerenhofstede van den landbouwer D. H. Nugteren aan de Dorpsstraat te Hendrik-Ido-Ambacht. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het vee niet meer was te redden. Er zijn 32 stuks hoornvee, waaronder verscheidene stamboekdieren, in de vlammen omgekomen. Met gevaar voor eigen leven heeft men de negen paar den kunnen redden. De plaatselijke brand weer was niet bij machte de geweldige vuurzee te bestrijden. Er werd assistentie gevraagd van Zwijndrecht en Ridderkerk, die spoedig met hun motorbrandspuiten en ladderwagens ter plaatse verschenen. Daar na was men het vuur spoedig meester. De hofstede brandde geheel af, doch het belendend woonhuis bleef gespaard; dit liep waterschade op. De oorzaak van den brand is onbekend. FUNDEERINGEN DOOR EXPLOSIE OPGERUIMD Een noodwinkel te Rotterdam zwaar en een paar andere licht beschadigd. Donderdagavond is op een terrein bij den Goudschensingel te Rotterdam een explosie veroorzaakt, teneinde een fun deering, die verwijderd moest worden, aan stukken te krijgen. Om de kracht van de explosie te breken waren er zware ijzeren platen tegen de fundeering geplaatst. Twee daarvan zijn echter door de ontploffings kracht weggeslingerd en kwamen terecht tegen en gedeeltelijk in een van de nood- winkels op den Goudschensingel. Het voor geveltje van de opticienszaak van de firma van Os werd vernield en in het interieur werd een ravage aangericht. Eenige andere nnodwinkels kregen eveneens schade, er braken veel ruiten en een enkele deur, evenals de inventarissen van een paar zaken kregen schade. Persoonlijke onge lukken deden zich in de noodwinkels niet voor, omdat de menschen gewaarschuwd waren en zich voor de explosie hadden ver wijderd. Op eenigen afstand kreeg een voorbij ganger, de 33-jarige M. A. de Ruyter, uit Schiedam wonden aan hoofd en beenen. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg verbonden. De schade aan de zaak van de firma van Cs, welke zaak in Mei ook verloren ging, is aanzienlijk. Bij de beschadigde winkels zijn er ook twee, die nog niet in gebruik zijn genomen. OVERTREDING VAN DE DISTRIBUTIE-VOORSCHRIFTEN Verscheidene inbeslagnemingen te Rotterdam De distributiedienst van de politie te Rotterdam, gevestigd in het hoofdbureau, heeft de laatste dagen verscheidene groole partijen goederen in beslag genomen, we gens overtredingen van de voorschriften. Daarbij is een partij van 650 pakken aard appelmeel en puddingpoeder, die door den directeur van een N.V. aan vier winkeliers was verkocht buiten de distributie om. Tegen den verkooper en de vier koopers is proces-verbaal opgemaakt. Voorts is in beslag genomen een partij van 400 blikken geconserveerde kip, welke verhandeld waren in strijd met het inven- tarisatiebesluit voor gevogelte. Tegen ver kooper en kooper is proces-verbaal opge maakt. Een commissionair te Rotterdam bleek een partij cacaoboonen te duur verkocht te hebben. De partij is in beslag genomen en de verkooper kreeg een proces-verbaal. Tegen een winkelier, die een electrische kachel te duur had verkocht, is eveneens proces-verbaal opgemaakt. Woensdagavond hielden rechercheurs in de Maasstad een vrachtauto aan, waarop 10.000 reepen chocolade werden vervoerd naar Maastricht. De verkooper bleek een te hoogen prijs te hebben berekend. Deze man is door de politie aangehouden en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De partij is in beslag genomen. „Vad." VAN EEN MEISJE VAN BUITEN, DAT AAN GEZELLIGHEID DE VOORKEUR GAF BOVEN EERLIJKHEID. Een meisje van 21 lentes was enkele maanden geleden uit het Geldersche dorp je harer inwoning naar Den Haag gekomen, waar zij bij een familie aan het Emmapark een betrekking als dagdienstbode had ge kregen. Zij huurde een slaapkamertje op het Spui en schafte zich een vriend aan, met wien zij de vrije avonden in dat ka mertje ging doorbrengen. Doch het ka mertje op zichzelf was vrij ongezellig en daar het meisje de gezelligheid minde, zocht zij voorwerpen, die de sfeer zouden kunnen veraangenamen. Hoewel in de om geving van het Spui leveranciers te over zfjn gevestigd, die haar tegen redelijke betaling aan dergelijke voorwerpen zou den kunnen helpen, verkoos het Gelder sche meisje een methode, die haar geen directe financieele zorgen baarde: zij nam ongevraagd zoo af en toe uit het huis van mevrouw wat mee, zooals glaasjes, ge bakschoteltjes, lepels en vorken, een thee servies, dranken van diversen aard, een paar damesmantels, een gummi regenjas, een paar damesschoentjes enz. en zij wist een ook al uit het huis van mevrouw ver donkermaanden gouden heerenhorlogeket ting om te bouwen in een eleganten da- inesarmband. Aanvankelijk scheen me vrouw van dat alles nog niets te hebben bemerkt, doch a verleden week vond zij in een keukenkastje een pakje gereedstaan, dat eenige harer kleine bezittingen inhield. Toen werd het meisje ter verantwoording geroepen en schuldig bevonden. Mevrouw gaf het meisje ontslag en zij ontdekte daar na, dat althans één harer mantels was verdwenen. Thans werd de politie in den arm genomen en de zaak werd naar be- hooren onderzocht. Uiteraard leidde het spoor naar het kamertje aan het Spui en daar bleek inderdaad de geheele reeds ge noemde buit aanwezig te zijn. Ze^s een voorraadje champagne, vermoedelijk voor de komende feestdagen bedoeld, werd daar aangetroffen. Het meisje is nu in voorloopige bewa ring genomen in een kamertje aan het hoofdbureau, waar zij de verdere gevolgen van haar lichtvaardige en laakwaardige handelwijze zal hebben af te wachten. GESTOLEN CHèQUE GEÏND. Op het politiebureau in de Warmoes straat te Amsterdam bevonden zich giste ren drie jongens, een 16 en de beide ande ren 20 jaar oud, die zich schuldig gemaakt hebben aan het innen van een postchèque, welke niet in hun rechtmatig bezit was. Het onderzoek had uitgewezen, dat be gin November een chèque haar bestemming HILLEGOM Vrouwenbond. De afd. van den Vrou wenbond hield in hotel Sistermans een buitengewoon druk bezochte vergadering. In haar openingswoord sprak de presi dente, mej. C. Hoogervorst, een krachtig propagandistisch woord ten gunste van de gezamenlijke gebedsactie ten einde van den hemel vrede af te smeeken. Het be stuur had een zeer gelukkige keuze gedaan in den spreker voor dezen avond, den zeer- eerw. heer pater Henri de Greeve, die tot onderwerp gekozen had „Gods Voorzienig heid". De rede behandelde den tegenwoor- digen oorlog, zijn oorzaak en zijn gevolg. In het eerste gedeelte „God straft ons", ging spr. op geschiedkundige gronden de oorzaken na en kwam daarbij tot de con clusie, dat de eerste kenteekenen daarvan reeds te vinden waren in het grijs verle den, n.l. in 1303 bij de gevangenneming van Paus Bonifacius VIII. De zegepraal van het leekenelement over het pausschap had de kiem in zich en toen reeds begon de lijn, die door de eeuwen heen naar de zen tijd reikte. Spr. volgde deze lijn via de Renaissance, Maarten Luther, Kant, Fransche revolutie, Napoleon, het libera lisme, industrialisatie, proletariaat, Marxis me en Communisme naar den oorlog 1914 —1918 met Versai'les cm dan tot dezen tijd te komen. Op overduidelijke en logische wijze toonde hij aan hoe al deze gebeurte nissen passende en onverbreekbare scha kels van deze lijn waren. Het tweede ge deelte ,.God rekent af" toonde aan, dat de ze oorlog dan ook de straf is die het menschdom ondergaat als gevolg van ze deloosheid, hoogmoed en materialisme in de oorlogvoerende landen. Deze oorlog be- teekent het einde van een cultuurtijdperk en een nieuwe komt, onafwüsbaar. Al is deze afrekening verschrikkelijk, toch stelt zij ons niet voor onop1osbare vraagstuk ken en aan de hand van het bombarde ment van Rotterdam ging spr. zeer uitvoe rig hierop in. Het derde gedeelte „God leert ons" deed ons zien, dat Zijn belang en glorie boven alles moet staan en dat een wereld-vrede zonder een volmaakte acte van berouw en liefde van iedereen niet kan bestaan. God zal het nieuwe tijd perk niet doen aanvangen voor en aleer de geheele jnenschheid daarvan doordron gen is en met het oude geheel is afgere kend. Pastoor Kosters bracht den spreker har telijk dank voor deze uiterst boeiende le zing hetgeen de aanwezigen met een luid applaus onderstreepten. Het gemengd zangkoor onder leiding van mej. Hooger vorst zorgde voor een fraaie muzika'e om lijsting en zong zeer verdienstelijk een vier tal liederen. HAARLEMMERMEER Geboren: Petrus Johannes Maria z. van W. Uitermark en C. M. van Gils Jo- han Christiaan z. van D. J. Keet en M. van Wijngaarden Anna Maria Theresia d. van G. J. van Steen en A. J. Lieverse Jöhannes Franciscus z. van J. A. Hamete- man en M. Hendriks Franz Joha^n Heinrich z. van P. C. Biemond en M. J. A. Ludlage Edith d. van J. Verheef en A. M. Vreken Johanna Elizabeth d. van I. Binkhorst en D. C. Bustraan Hendrik z. van A. Resoort en A. Venema Wouter z. van L. Duister en E. Feeleus. Ondertrouwd: Marinus Willem Cor- nelisse 26 j. en Maria van der Pol 24 j. Dirk Albert Haster 31 j. en Wilhelmina van Tol 25 j. Albert Jansen 25 j. en Dora Oudshoorn 23 j. Johar.nes Anthonius Marinus Cupido 32 j. en Aaltje Valster 19 j. Getrouwd: Pieter Jan Kranenburg 25 j. en Wilhelmina van Andel 23 j. Overleden: Laurens Nieuwkoop 81 j. wedn. van A. Lingbeek Cornelia Catha- rina 71 j., wed. van Th. Dijt. LISSE Kaartclub opgericht. Donderdagavond werd in het gebouw van den R.K. Volks- trachten een kaartclub op te richten. De animo hiervoor bleek groot te zijn, daar verschillende kaartL-if hebbers aanwezig waren. De heer G. C. Degger opende de niet bereikt had. Deze was aan de woning van den geadresseerde atfgegeven aan een loodgietersknecht, die de enveloppe in zijn zak gestoken had. Bij vaststelling van den inhoud was de verleiding te groot. De jon gen gaf de chèque niet aan den rechtrcati- gen eigenaar af, doch behield haar. Zij werd op het girokantoor ingewisseld en met twee vrienden ^erd de opbrengst, een bedrag van 180.—, gedeeld. Een klacht bij het girokantoor, dat de chèque een derden, onbevoegden, was uit betaald, bracht de oneerlijkheid aan het licht. Na een uitvoerig onderzoek werden tenslotte deze drie arrestaties verricht. BONNEN VERVALSCHT Na een uitgebreid onderzoek in samen werking met de rijkscontrole is de ge meentepolitie te Tubbergen overgegaan tot aanhouding van enkele personen onder wie een meisje van 13 jaar verdacht van distri- butiebonnenvervalsching. Na verhoor, waarin zij een bekentenis aflegden, werden ze weer op vrije voeten gesteld. De ver- valsching betrof hoofdzakelijk koffie bonnen. PATIëNTEN UIT KRANKZINNIGEN GESTICHT ONTVLUCHT Donderdagavond zijn uit het rijkskrank zinnigengesticht te Eindhoven drie patiën ten ontvlucht. Zij hadden den bewaker overrompeld en geboeid. ze bijeenkomst. De kaartclub zal de naam dagen van „Vriendenkring". Het voorloo- pig bestuur werd als volgt gekozen: G. C. Degger voorzitter, Herm. van Dijk, secre taris en voorts de heer A. van Dijk, C. Th. Duivenvoorden en A. van Velzen. Besloten werd om de wekelijksche contributie vast te stellen op 5 ets., terwijl Donderdags de clubavonden zullen worden gehouden. Hierna werd het voorloopig reglement be handeld; dat zal op de eerstvolgende ver gadering vastgesteld worden. Als verifi cateurs werden benoemd de heeren Mar. van Dijk en J. v. d. Zwet, terwijl een bi bliothecaris en een controle-commissie zul- ler worden aangesteld. Het kaarts_izoen dezer vereeniging zal op den laatsten Dinsdag van de vasten avond worden beëindigd. Reeds a.s. Don derdag zal de eerste prijsjas-avond worden gehouden, waarvoor reeds verschillende levensmiddelen, eenige konijnen enz. wer den uitgeloofd. Met een dankwoord voor de goede opkomst sloot de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst. Na de vergade ring werden reeds een veertigtal leden in geschreven. LEIDSCHENDAM HULDIGING VAN DE POLITIE. Dezer dagen werd een dankbetuiging van den burgemeester van Leidschendam, ge richt aan het Haagsche politie-apparaat ge publiceerd, in verband met de arrestatie van den dader van den moordaanslag ge pleegd in den nacht van 16 op 17 Novem ber op den burgemeester, de heer H. A. C. Banning .en den gemeente-architect, den heer J. de Rcgt. De plaatselijke politie werd thans gehuldigd in een samenkomst in de raadzaal te Leidschendam, waar de burgemeester als volgt sprak: „Ik heb u verzocht om hedenmorgen hier aanwezig te zijn omdat ik behoefte heb eenige woorden tot u te richten in ver band met de opsporing van den dader van' het misdrijf, gepleegd in den nacht van 16 op 17 November j.l. Met veel waardeering maak ik melding van de medewerking die ik van de marechaussee mocht ondervin den. Sedert korten töd mag de gemeente zich verheugen in de aanwezigheid van dit politiekorps binnen ^haar grenzen. Ik had niet gedacht reeds zoo spoedig een beroep te moeten doen op den opper wachtmeester P. Leistra. U en uw mannon dank ik voor uw zeer spoedige assistentie, waardoor u mij in het bezit wist te stellen van onmisbaar be wijsmateriaal. De veldwachters dezer gemeente heb ben opnieuw het bewijs geleverd, dat hun plaatselijke bekendheid onontbeerlijk is voor een doeltreffende recherche in de gemeente. Ik heb lof voor hun activiteit. De veldwachters Van Beuningen en Louw wil ik eervol vermelden, daar zij een door mij verstrekte opdracht nauw gezet en met groote tact hebben uitge voerd en daardoor na eenige uren de hand wisten te leggen op den dader. De hoofdcommissaris van politie van Den Haag heb ik reeds schriftelijk bedankt voor de verleende assistentie. De medewerking van den Rijksrecher cheur Hoogeveen heb ik zeer gewaar deerd. Moge de samenwerking tusschen onder scheiden politiekorpsen, die bij deze gele genheid wederom bleek uitstekend te zijn, in lengte van dagen zoo bhjven." Naast de gemeenteveldwachters Van Beuningen, Louw, Pauwels en Polderman waren ook nog aanwezig de beide rijks veldwachters Tol en De Groot alsmede de opperwachtmeester der marechaussee Lei stra. K.J.M.V. Maandag 16 December a.s. zal de K.J.M.V. St. Albertus Magnus we derom een bijeenkomst houden in haar clubzaal aan de Damstraat des avonds te 7.30 uur. De moderator, de weleerw. heer Van Niekerk, zal een inleiding houden over „Arbeidsvreugde en arbeidslast". Deze in leiding begint te 8.30 uur. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. In café „Het Wa pen van Noord wij kerhout" vergaderde de afdeeling Bloembollencultuur Noordwijker- hout. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jaczn., opende de vergadering en her dacht het oudste lid der afdeeling, de heer Coenraad Bouwmeester, die onlangs is overleden. Hij sprak ?nkele woorden van waardeering over den overledene, die met hart en ziel het bollenvak was toegedaan en nooit de vergaderingen der afdeeling verzuimde. Hierna volgden de notulen, welke ongewijzigd werden vastgesteld. Vervolgens kwam aan de orde verkiezing van een voorzitter en 2 leden van het hoofdbestuur. Het bestuur der afdeeling stelde voor bij acclamatie als voorzitter te kiezen dr. Verhaegen. Uit sympathie met den aftredenden voorzitter werd door de vergadering hiertoe besloten. In de vaca- ture-Segnette werd tot lid van het hoofd bestuur gekozen de heer C. Kieft Jr. uit Limmen en in de vacature-G. v. d. Marei werd gekozen de heer J. v. d. Lely, van Lis- serbroek. Hierna volgde behandeling van den be schrijvingsbrief. Het voorstel-Bennebroek om adeen de afgevaardigden der af deelin gen op de alg. vergadering aan de bespre kingen te laten deelnemen en dus niet de gewone leden, welke aanwezig zijn, werd aangenomen. Aan de orde kwam vervol gens het voorstel van de afdeeling Lisser- troek inzake krimptoeslag voor de narcis sen. Na eenige besprekingen werd beslo ten de meening van de vergadering te vra gen over het verder strekkende voorstel van de afdeeling Sassenheim betreffende vrijstelling heffing surplus-fonds. Met dit voorstel ging de vergadering als vanzelf sprekend accoord. De afgevaardigden stemmen dus tfóór dit voorstel. De verga dering bleek daarna tegen het voorstel- Lisse te zijn wat betreft registratie van de tulpen. Men achtte den tijd hiervoor niet rijp. Accoord werd gegaan met het voorstel van het hoofdbestuur om de beursbelasting niet af te schaffen. Met de begrooting en rekening werd ac coord gegaan. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren L. M. v. Noort en E. Oostdam Jacs.zn. Zeventien personen gaven zich daarna op voor een voorlichtingscursus op het gebied van het bollenvak. Bij de rondvraag dankte de heer T. Eouwmeester voor de waardeerende woor den welke de voorzitter gesproken had bij het herdenken van zijn overleden vader, den heer C. Bouwmeester. Na nog eenige besprekingen van vraagstukken, het vak betreffende sloot de voorzitter, waarna verloting volgde van een fraaie collectie planten. Geboren Engelbertus Leonard us, zoon van G. J. Keijzer en A. H. Oostdam Cornelis, zoon van C. Wassenaar en A. van Santen Alida Catharina, dochter van C. Jansen en C. J. Meijer Adrianus Gerardus, zoon van A. Duivenvoorden en J. M. de Groot Hermanus Johannes Ar- noldus, zoon van H. Geerlings en A. M. H. Brama Johanna Maria, dochter van P. A. Warmerdam en E. M. L. van Stra len Cornelia Wilhelmina Anna, dochter van J. Weijers en J. C. C, van der Vossen Barbara Gijsbertha, dochter van J. N. Duivenvoorden en C. B. Turnhout Jo hannes Theodorus Cornelis, zoon van Th. C van der Putten en J. van Dijk. Overleden: A. M. A. Bühner 50 jaar H. Cffenberg 72 jaar, echtgenoot van M. C. Middelaar Leonardus A. J. van Loon 60 jaar, echtgenoot van A. Eulte Theodorus Kortekaas 48 jaar, sechtgenoot van C. van Wetten. Getrouwd: C. C. Broekhof, 26 jaar en A. H. van Dam 25 jaar F. F. Rosman 34 jaar en M. J. Duivenvoorden 25 jaar. ZILK Diefstal opgehelderd. Het is den ge meente- en -ij ks veld wachter alhier, den hee ren M. v. d. Berg en J. Knauf, gelukt de daders van wellicht talrijke diefstallen op te sporen. Voor eenige weken werd bij den heer Pesschier aan den Zilkerbinnenweg een hoeveelheid aardappelen en bruine boo- nen ontvreemd. Bovengenoemde veldwach ters hadden het onderzoek in handen geno men en slaagden erin de aardappelen in Haarlem in beslag te nemen, waarbij reeds kwam vast te staan wie de vermoedelijke daders zouden zijn. Gistermiddag werden dan een zekere B. te Hoofddorp, en I., woonachtig te Hille- gom en verblijvend te Hoofddorp, aange houden en in arrest gesteld. Uit het ver hoor bleek al spoedig, dat een zeer goede vangst was gedaan, daar deze personen meerdere diefstallen bedreven hadden, die tot nu toe onopgehelderd waren gebleven. Zoo werd door hen uit een pakhuis te Nieuw-Vennep een groote hoeveelheid margarine, bak- en braadvet, blikken dis- tributievleesch, cacao, huishoudzeep, luci- fesr, een bus benzine en een bus petro leum ontvreemd. Twee handwagens waren er voor noodig om deze in beslag genomen goederen te vervoeren. OEGSTGEEST Geboren: Elisabeth Alida Gerarda d. van Th. C. van der Maat en B. G. A. v. d Burg. Neeltje d. van Tj. de Wit en J. M. Prins. Jan Simon z. van D. Broek huizen en J. Boender. Johannes Hen- dricus Aloysius z. van J. Remijnse en T. M. Zeventer. Wilhelmus Hendrikus An thonius Maria z. van C. P. A. van der Zalm en E. Visser. Overleden: J. W. van der Stoel 53 j. G. H. Cunaeus 69 j. Ondertrouwd: J. de Wolf en A. Vreeken. Gevestigd: D. de Kleur van Alphen aan den Rijn. N. van der Hauw, van Leiden. J. van Iterson, van Leiden. J. Jungerius, van Eindhoven. E. W. Vink, van Voorhout. H. J. M. Meijer, van Almelo. A. J. Langezaal, van Leiden. P. P. Hoogervorst geb. v. d. Burg, van Voorhout. H. W. Bobe, van Den Haag. M. van Ommering, van Koudekerk. A. J. Blankwater geb. Gertenaar, van Alk maar. L. de Kreek geb. de Waal, van Leiden. P. Bosma, xan Rotterdam. A. van Vliet, van Ridderkerk. P. Lode- wijks, van Warmond. S. Verdoorn, van Heemstede. W. M. van Duijn, van Kat wijk. S. G. Kortbeek, van Amersfoort. M. Th. v. d. Voort, van Hazerswoude. H. G. C. Schreiner, van Den Haag. C. J. Ritman, van Leiden. Vertrokken: J. J. van Bostelen, naar Leiden. W. B. Logtenberg, naar Avereest. H. J. Doedens, naar Den Haag. H. C. Camman, naar Dordrecht. J. H. Weein, naar Den Haag. G. Jonkman, naar Wijhe. W. F. van der Hofstede, naar St. Laurens, Noordw. B. 26. H. W. van Doorn, naar Voorburg. W. M. C. van der Zwet, naar Warmond. M. J. Westmijze, naar Noordwijk. J. Brandenburg, naar Biggekerlce. W. Wiet- hoff, naar Amsterdam. K. Leijser, naar Eindhoven. D. G. Avenarius, naar Den Haag. R. van Kooij, naar,Leiden. G. Stellbrink, naar Leiden. C. Haasnoot, naar Katwijk. P. M. Roijter, naar Zand- voort. M. W. van Wieringen, naar War mond. Verhuizingen binnen de gemeente: A. W. M. Stroo geb. Moltzer, van Nassaul. 7 naar Emmalaan 47. L. J. de Raad en gez. van A. v. Burenl. 8 naar A. van Burenlaan 16. C. van der Zwart van Rijnsb.w. 139 naar de Kempenaei-tr. 64. H. A. Hooger vorst van Wijttenbachw. 27 naar Dorpsstr. No. 9.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11