Dat doet nu de Midza! 543 7,5 CLDËI VRIJDAG 13 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TOEEDE BLAD - PAG. 8 Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij INVENTARISATIE VAN EEN AANTAL CRISISPRODUCTEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat, teneinde een volledig overzicht te verkrij gen van de hier te lande aanwezige voorraden, per 14 Decem ber 1940 een inventarisatie bij den handel en de industrie zal worden gehouden van een groot aantal crisisproducten. De voorraadsopgave omvat de volgende groepen van producten: a. granen, zaden en peulvruchten, met inbegrip van zaaizaad; b. producten, verkregen bij of door de bewerking of ver werking van granen, zaden en peulvruchten; c. aardappelmeel en afval- en bijproducten verkregen bij de bereiding van zetmeel; d. oliehoudende zaden, pitten en noten, met inbegrip van zaaizaad; e. veevoederproducten, verkregen bij of door bewerking of verwerking van oliehoudende zaden, pitten en noten; f. mengvoeders; g. afval- en bijproducten, verkregen bij de bereiding van alcohol, bier en suiker, alsmede gedroogde suiker- en voeder bieten; h. veevoederproducten en voedingsmiddelen van dierlijken oorsprong: i. alle veevoederproducten, welke niet zijn begrepen onder de bovengenoemde. Alle personen of bedrijven behoudens de hierna genoem de uitzonderingen die hoeveelheden van een of meer der bedoelde producten in eigendom hebben, zijn verplicht, op gave te verstrekken. Opgegeven moeten worden de voorra den, welke op 14 December 1940 te 24.00 uur in eigen bedrijf of pakhuizen, bij derden of elders zijn opgeslagen. Verkochte, doch nog niet aan den afnemer verzonden voorraden dienen door den verkooper te worden opgegeven en niet door den kooper. Gekochte regeeringsvoorraden dienen echter door den kooper te worden opgegeven, ook al zijn deze nog niet geleverd. Partijen, welke tusschen 14 en 21 December worden ontvanger, moeten door den ontvanger worden opgegeven. Geen opgave behoeft te worden verstrekt door: 1. Landbouwers of veehouders, voor wat betreft de voor raden, welke zij ten behoeve van hun landbouw- of veehou- dersbedrijf in voorraad hebben en wat betreft de door hen geteelde producten; indien naast een landbouwbedrijf een ander bedrijf wordt uitgeoefend, moeten voorraden, bestemd voor of deel uitmakend van het landbouwbedrijf niet, die van het andere bedrijf wel worden opgegeven; 2. winkeliers, die uitsluitend producten bestemd voor men- scheljjke consumptie rechtstreeks aan consumenten afleveren; voor degenen, die zoowel grossier als détaillist zijn, geldt de bovenomschreven verplichting derhalve wel. Ook zij die veevoeder rechtstreeks aan veehouders afleveren zijn ver plicht opgave van hun voorraden te doen; 3. de uiteindelijke verbruikers, die de desbetreffende pro ducten uitsluitend voor eigen consumptie in voorraad hebben. De opgave dient te geschieden op inventarisatie-formulie ren, die in drievoud moeten worden ingevuld en met de daar bij behoorende toelichting en retourenveloppe op aanvrage kosteloos bij de plaatselijke distributiediensten verkrijgbaar zijn, voorzoover deze niet of in niet voldoend aantal zijn toe gezonden. Bij het invullen moeten de op het formulier en in de toelichting vermelde aanwijzingen nauwkeurig worden opgevolgd. Voor elk pakhuis of pakhuis-complex moet een afzonderlijk formulier in 3-voud worden ingevuld. De opgave dient op 21 December 1940 vóór de laatste bus lichting ter plaatse per post te wordep verzonden aan het Economisch-Statistisch Bureau van het Departement van Landbouw en Visscherij, Wilhélmina van Pruisenstraat 53, 's Graven hage. Het niet of niet tijdig verstrekken van de vereischte opga ve of het doen van onvolledige of onjuiste opgaven levert een overtreding van de Landbouw-Crisiswet 1933 op en kan wor den. gestraft met gevangenisstraf van ten hoogte één jaar of een geldboete van ten hoogste 10.000. Bovendien kunnen de goederen, waarover onjuiste, onvol ledige of niet tijdige opgaven werden gedaan, worden ver beurd verklaard. Teneinde de inventarisatie zoo goed .mogelijk te doen sla gen, is bepaald, dat in de periode van 14 December te 24.00 uur tot en met 21 December de desbetreffende producten niet mogen worden vervoerd of afgeleverd, tenzij het vervoer reeds op 14 December te 24.00 uur een aanvang had genomen of producten, kennelijk voor menschelijke consumptie bestemd, naar den uiteinde!ijken verbruiker worden vervoerd en aan dezen worden afgeleverd. In dit verband moge er uitdrukkelijk op worden gewezen, dat schepen, welke op 14 December gereed liggen om te wor den geladen of waarvan het laden op dien datum reeds een aanvang heeft genomen, niet vóór 21 December kunnen weg varen. indien zij niet reeds vóór 14 December te 24.00 uur van de laadplaats zijn vertrokken. Derhalve zal het aanbeveling verdienen bij het bepalen van den laadtijd van schepen, met het voorgaande rekening te houden. 4417 Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherii. OVERNEMING VAN RUNDVEE. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat wegens de komende feestdagen de Neder- landsche Veehouderij-Centrale op de verschillende ontvangst plaatsen geen rundvee zal overnemen op Dinsdag 24, Woens dag 25 en Donderdag 26 December en op Dinsdag 31 Decem ber en Woensdag 1 Januari. Met het oog hierop zal in de week van Kerstmis en in de week daarna de overneming van rundvee op de volgende ont vangstplaatsen geschieden. Maandag 23 December. Groningen, Winschoten, Sneek, Wolvega, Emmen, Hengelo, (Ov.), Steenwijk, Rijssen, Nijkerk, Nijmegen, Tiel, Arnhem, Amsterdam, Alkmaar, Purmerend, Rotterdam, Gorinchem, 's-Gra ven hage, Hulst, Goes, Vlissingen, Breda, Eindhoven, Venray en Maastricht. Vrijdag 27 December. Leeuwarden, Hoogeveen, Zwolle, Zutphen, Borculo, Utrecht, Schagen, Delft, Gouda, Leiden, Zierikzee, Breskens, Roosen daal, 's Hertogenbosch, Valkenburg en Roermond. Maandag 30 December. Groningen, Winschoten, Sneek, Emmen, Hengelo (Ov.), Steenwijk, Nijkerk, Arnhem, Doetinchem, Nijmegen, Amster dam, Alkmaar, Purmerend, Rotterdam, Gorinchem, 's-Graven- hage, Hulst, Goes, Breda, Eindhoven, Tilburg, Venray en Maastricht. Dnderdag 2 Januari. Wolvega, Assen, Hoogeveen, Rijssen, Deventer, Borculo, Apeldoorn, Zutphen, Tiel, Schagen, Hoorn, Amsterdam (vette kalveren), Gouda, Delft, Leiden, Vlissingen, Zierikzee, Cuyk, Bergen op Zoom, 's Hertogenbosch, Valkenburg, Roermond en Horst. Vrijdag 3 Januari. Leeuwarden, Zwolle, Utrecht, Breskens en Roosendaal. 4418 Aangekondigd werd een uitkeering van f. 4000.00 in den Sint Nicolaaitijti, In werkelijkheid ykerrdj het echter: 1ste Premiewinnaars serie le premie f. 30. Mevr. B., de SLtterLaan, Ledden 2e premie f. 25. Mevr. de M., Breestraat, Lelden 3e t.m. 7e premie f. 22.50 Mevr. H-, Hobahostraat, Lisse Mevr. M., Dijkhoflaan, Voorsch. Mevr H., Regentesselaan, Oeg. Mevr. B., Mare, Leiden Mevr. K., Woudschedajik, Rijnz. 8e tm. 17e premie f. 20. Mevr. C., Lammenschansw., Leiden Mevr. K., Amaliastraat, Leiden Mevr. v. d. L., Hoogm.weg. Lelderd. Mevr. v. L., St. Aagtenstr., Leiden Mevr. B., Leidischestr.weg, Oegstg. Mevr. E., Vondelstraat, Alphen Mevr. v. S., Oostdwarsgr., Lelden Mevr. V., IJweg, Nieuw Vennep MevT. v .'t Z., Mecfclenburgschestr. Mevr. K., Oegstgeesterweg, RJjnsb. 18e t.m. 23e premie f. 17.50 Mevr. S., Lorentzkade, Leiden Mevr. B„ Morse hsingel, Lelden Mevr. P.. Doeaastraat, Leiden Mevr. S., Meidoornstraat, Leiden Mevr. K., Donklaan, Voorschoten Mevr. v. H., Lindestraat, Leiden 24e t.m. 36e premie f. 15. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. K., Abbenes, Haar 1.meer t. D„ Brouwerstr., Rijnsb. v. S., Rijn en Schiekade v. B., Botermarkt, Leiden V.—G., Jan Lievensstraait S., Declmastraat, Leiden v. d. L., Pieterskerkikoorsteeg v. D., Mauritsstraat, Leiden W., D., Rijpwetering T., L. Rijndijk, Leiden de W.. Kooihof. Leiden V., Watersteeg, Leiden v. d. K., Pasteurstr., Leiden 37e t.m. 50e premie f. 12.50 Mevr. V., Levendaal, Lelden Mevr. T„ Hooigracht, Lelden Mevr. v. W„ Dr. de B.str., Lelderd. Mevr. de L„ Wilh^tr., Noordwijk Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. v. R., Heei L.. Hofdijil de J.. Lelt K., Roodenburgerstrs H.. Stationsweg, Leiden' V., 3 Octoberstraat, Leiden D., Schiestraat. Noordwijk v. d. W.t Weth. Meerb.str., K R.. Oobetstraat, Leiden v. H., Haarl.straat, Leiden 51e t.m. 69e premie f. 10. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. E., Pr. Hendrikstr., Leiden v. d. G., Zijleinde, Warmond B., L. Morschweg, Leiden S., Heerengracht, Leiden H., Huigsloterdijk, Abbenes S., Lorentzkade, Leiden V.. Voorstraat, Katwijk d. O., L. Lijsbethsteeg G., Burgsteeg, Leiden O.. H. Rijndijk, Zoeterwoude v.d. H., Dr. de B.str., Leiderd. v. d. B.. de Wetstraat, Leiden de G., Levendaal, Leiden K.., Hoogl Keikgracht S., L. Rijndijk, Leiden H.. H. R., Zoeterwoude B., Steenstraat, Leiden A., F., Kaag de. H., Thorbeckestr., Lelden 70e tm. 78e premie f. 8.50 Mevr. S., Rhijngeesterstr.weg, O. Mevr. L., Leldisoheweg, Voorsch. Mevr. S., Rijmsburgerweg, Leiden Mevr. S., v. Galenstraat, Leiden Mevr. TMedch. Treublaan, Leiden Mevr. BLangebrug, Leiden Mevr. v. H., Kanaalstr., Rijnsburg Mevr. P.. B., Hoogmade Mevr. Z., Langebrug, Leiden 79e tm. 91e premie f. 7.50 G.. RijnsbungersingelLeiden R.,~ Zeemanlaan, Leiden R., J. Coninokstr., Aliphen M., Oude Singel, Lelden H., Kalvermarkt, Leiden v. d. W., St. Jacobsgracht H., Zoeterw. Singel. Leiden R., Morschweg, Leiden Z„ Groenendijk, Hazersw. v. d. H., Uiterstegr., Leiden R., BTederostraat. Leiden A., Breestraat, Lelden v. d. N., Papengracht, Leiden Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. 92e tm. 101e premie f. 7. Mevr. B., FranchdmontiaanLeiden Mevr. v. d. W., Leliestraat, Leiden U ook niét? v. d. M., Dorpstr., R.a.veen UI.. Coornhertstraat, Leiden S., Emmalaan, Oegstgeest H., Honsdijk. Koudekerk Z., Javastraat, Leiden v. d. H„ Amaliastraat, Lelden V., Heerenlaan, Voorhout L., Kaiserstraat, Leiden 102e t.m. 109e premie f. 6.50 Mevr D., Kerkstraat, Katwijk Mevr. E., Maredijk, Leiden Mevr M., L. Rijndijk, Leiden Mevr. V., H. Rijndijk, Zoeterw. Mevr. A., Lijnbaan weg, Noordwijk Mevr. v. W., Vondellaan, Leiden Mevr. B., Leuvenstraat, Leiden Mevr. D., Sieboldstraat, Leiden 110e t.m. 133e premie f. 6. Mevr. Mevr. Mevr. i Mevr. i Mevr. 1 Mevr. Mevr. i Mevr. i Mevr. Mevr. 1 Mevr. i Mevr. i Mevr. Mevr. 1 Mevr. i Mevr. 1 Mevr. t Mevr. i Mevr. i Mevr. c Mevr. r Mevr. 1 Mevr Mevr. Emmalaan, Oegstgeest Franohimontlaan, Leiden G., Dorpstr., Benthuizen d. O., Heerensingel, Leiden Rijndijk, Voorschoten e R., de Ridderstr, Leiden A., Utr. Jaagpad, Leiden d. V., L. de Colignylaan r., Thorbeckestraat. Leiden Trompstraat. Leiden Veurschestr. weg B. H., Aalmarkt. Leiden Dorpstraat, Nieuwveen Lijsterstraat, Leiden V., Bent, Hazerswoude Langebrug, Leiden K., Rijn en Schiekade Hooftstraat, Aliphen d. L., Levendaal. Leiden la C.. H. Rijndijk. Leiden Waardgracht, Leiden H. Rijndijk, Hazersw Heerenstraat, Leiden L„ J. Catslaan, Leiden 134e t.m. 151e premie f. 5.50 Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. de W.. Ridderbuurt, Aliphen Z., B., Hoogmade P., O. Vlietweg, Rijnsburg M., Hoofdstraat, Leiderdorp S. de W., v. L. Stirumstraat D„ Valkenb.weg, Voorsch. B.. Burg. Visserpark. Alphen C., H. Rijndijk, Leiden P.. Zijldijk, Leiderdorp B., Willemstraat, Leiden de V., Verdamstraat, Lelden B., Leidscheweg, Voorsch. v. O., H. de Vrlesstr., Leiden B., v. Speysstraat, Leiden v. D., Heerensingel, Leiden Mevr. W., de Wetstraat, Leiden Mevr. v. d. V., H. Rijndijk, Leiden Mevr. P., Baljuwstraat, Katwijk 26 premies van f. 5.45 van f. 4.50; 50 van fi 4.-; 72 van f. 3.50; 59 van f. 3.260 van f. 2.50; 29 van f. 2. 2de Premiewinnaars serie f. 6.50 enstr., Leiden B le premie Mevr. de M., Heerenstr. 2e t.m. 4e premie f. 3.50 Mevr. v. d. B„ de Wetstraat Mevr. de G., Melch. Treublaan Mevr. B., Middelweg, Leiden 5e t.m. 15e premie f. 3. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. v. d. O., Heerensingel P., Oranjegracht, Leiden V., 3 Octoberstraat, Leiden S., Meidoornstraat, Leiden J.. Hoogewoerd, Leiden v. V., Musschenbroekstraat CLammenschansw., Leiden Z., Haven, Leiden de V.. Verdamstraat, Leiden Z., Toussainfckade, Leiden K., Spieglhelstraat, Leiden 21 premies van f. 2.50; 44 van f. 2.56 van f. 1.50; 11 van f. 1 3de Premiewinnaars serie le premie f. 5. I Mevr. K., Nieuwe Rijn, Leiden 2e en 3e premie f. 4.50 Mevr. S., Morschstraat, Leiden Mevr. W., Melch. Treublaan 4e t.m. 6e premie f. 3. Mevr. V., 3 Octoberstraat, Leiden Mevr. v. d. P., Morschweg, Leiden Mevr. v. H., da Costastraat, Leiden 15 premies van f. 2.50; 45 van f. 2.20 van f. 1.50. Eerstvolgende premie-uitkeering 19 December a.s.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8