DINSDAG 10 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS KERSTVIERING JEUGDBEWEGING. In het bericht betreffende de Kerstvie ring Jeugdbeweging-Katholiek Leiden in ons blad van gisterenavond is een fout ge slopen, welke tot misverstand aanleiding izou kunnen geven. Er stond: „Vervolgens heeft zij de Ver- eeniging „Katholiek Leiden" aangeboden een Winterprogram, waartoe „Katholiek Leiden royaal bereid werd gevonden." Dit moet gelezen worden: „Vervolgens heeft zij de Vereeniging „Katholiek Lei den" aangeboden deze Kerstviering in het kader van haar Winterprogram te doen plaats vinden, waartoe etc. PAROCHIE HAAGWEG H. Familie afd. Mannen. 't Is dat de looze streken er zoo'n beetje bij me uit zijn, anders had ik aan ver schillende onzer parochianen een Sinter klaas-surprise thuisgestuurd. Zoo b.V. aan verschillende mannen een prentje waarop een afbeelding van het heilig huisgezin, en met de woorden eronder „Als u niet naar de H. Familie komt, komt de H. Fa milie naar u". En aan anderen een wand- bordje met de spreuk „Haastige spoed is zelden goedmaar voor u kon een beetje piéér spoed toch geen kwaad". En weer aan anderen „Zooals de baas in de H. Familie zingt, zingt ie nergens". Als troost zou ik mezelf in chocolade-letters het spreekwoord hebben gevormd „Beter een half lid dan een leege kerk". Maar neen, ik mag toch eigenlijk niet klagen. Ondanks alles blijven onze man- ren toch goed opkomen. Zeker, het maantje helpt daarbij goed mee. Ook voor morgen avond half acht heeft het z'n hulp weer toegezegd. Half acht, dunkt me in deze wintermaanden een goed gekozen tijd. We komen dus weer samen morgenavond om half acht. D. P. HEDERIK. t Na een ongesteldheid van slechts acht dagen is heden vrij onverwacht overleden de heer D. P. Hederik, hoofdagent bij de politie-brandweer hier ter stede. De heer Hederik, op 1 Mei 1895 te Delft geboren, kwam op 22 Aug. 1920 in brand weerdienst te Amsterdam, vanwaar hij na 15 jaar naar Leiden kwam, om op 1 Octo ber 1935, als gevolg van de algeheele re organisatie van de brandweer, aangesteld te worden tot hoofdagent bij de politie- brandweer. TRIANON-BIOSCOOPTHEATER. Nieuwe geluids- en projectie-installatie in bedrijf gesteld. Het Trianon-Theater aan de Breestraat is deze week weer met een belangrijke verbetering voor den dag gekomen. Een nieuwe en vanzelfsprekend geheel mo derne geluids- en projectie-installatie is de aanwinst, waarmede Trianon als Tobis- theater verrijkt is. Het is ons ernstig streven, zoo zeide ons een der leden van de Tóbis-directie voor Nederland, om onze theaters in te rich ten met de' modernste technische' midde len, waarover de cinema-industrie be schikt. De filmtoeschouwer stelt eischen aan zijn zitje, hij wil iets feestelijks bele ven van zijn bezoek aan de bioscoop en de theaters probeeren aan die verlangens van het publiek in alle mogelijke opzichten te gemoet te komen. Maar ten slotte wil men toch in de bioscoop een goede film goed vertoond zien. Een goede projectie, een waarlijk levend beeld krijgt men eerst, als men een behoorlijke en voor de zaal ge schikte belichting kan verschaffen. En het luisteren naar stem en muziek wordt pas een wezenlijke voldoening, als de geluids installatie de natuurlijke klank van stem en instrument zoo goed mogelijk bena dert. Om dit te bereiken en om de bezoekers van Trianon ook zonder dat het tot hen doordringt in alle opzichten van de film te doen genieten zijn nu opnieuw deze be langrijke kosten gemaakt. Een nieuwe pro jectie- en geluidsapparatuur is aangeschaft en daarmede kon het reeds tien jaren oude geluidsapparaat en de zestien jaren oude en steeds weer gemoderniseerde projectie-in richting op non-actief worden gesteld. Er is reeds proefgedraaid en ook de pers was gistermiddag in de gelegenheid om met oog en oor waar te nemen, dat deze aanwinsten de film in vele opzichten beter tot haar recht doet komen, dan vroeger het geval kon zijn. De fotografie komt scherp en direct tot uitdrukking, het oog behoeft niet scherp te zien pm het snel voortglij dende beeld tot in details te zien. Maar vooral is van belang, dat de duidelijkheid, de volle klank van de muziek zoo goed is. Bij de gewone film, als de muziek voor al les een illustratieve en ondersteunende functie heeft, zal dit reeds belangrijk zijn. Veel meer echter juist bij die films, waar zang en muziek een op den voorgrond tre dende functie vervullen. En het is daarom ook een gelukkige greep geweest, dat de Trianon-directie voor de eerste film, welker celluloid door de nieuwe projectiemachine zal glijden, beslag heeft kunnen leggen op de film ,.Het on sterfelijke hart". Deze film zal in Leiden draaien nog vóór ze in de andere groote steden als Rotterdam en Den Haag wordt vertoond. Geen wonder, dat de Trianon-directie om de eene zoowel als om de andere reden van de vertooning van „Het onsterfelijke hart" een feestelijke gebeurtenis gaat ma ken. Vrijdagavond draait deze eerste groote film uit de nieuwe Tobis-productie in een gala-voorstelling. Daarmede wordt dan de nieuwe geluids- en projectieapparatuur in bedrijf gebracht en dat belooft niet in de laatste plaats om deze zeer bijzondere film een bijzondere voorstelling te worden. UITBREIDING DER ZAALBERG- FABRIEKEN. Door den bouw van een spinnerij. Eenigen tijd geleden is door de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens, v.h. J. C. Zaalberg en Zn. alhier besloten over te gaan tot den bouw van een groote spinnerij. Hierdoor zal worden verkregen, dat de fabriek in staat zal zijn te breken met het drie-ploegenstelsel, waarmede nog steeds gewerkt werd en waardoor dus practisch de nachtarbeid wordt afgeschaft. Bij de overwegingen, welke tot dit be sluit hebben geleid, hebben naast econo mische factoren nog andere een voorna men rol gespeeld en wel vooral de erva ringen inzake den nachtarbeid. Nacht arbeid immers, aldus deelde de directeur mede, blijft immer ondanks den extra toeslag, welke hiervoor betaald wordt, ten achter bij de prestaties van den dagarbeid. De inspectie van den Arbeid had reeds langen tijd aangedrongen op afschaffing van den nachtarbeid en op deze wijze hoopt men hieraan thans een einde te ma ken. De nieuwe spinnerij wordt niet ge bouwd in verband met de huidige omstan digheden, doch met het oog op de toe komst, wanneer de vrede zal zijn gesloten. Voor het oogenblik ligt het in de bedoe ling in de nieuwe spinnerij de thans ge bruikte grondstoffen voor dekens te ver vaardigen, nl. celvezel en melkwol, doch na den vrede zal in de spinnerij weer na tuurlijke wol worden verwerkt. Ten gevolge van de medewerking der desbetreffende autoriteiten heeft men zich van de noodige materialen voor den bouw der spinnerij kunnen voorzien. Gouden doctoraat mr. D. A. van Eek e.a. Donderdag 12 December a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat mr. D. A. van Eek, lid van den gemeenteraad te Leiden, aan de Leidsche Academie bevorderd werd tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Hetzelfde feit zal op Zondag 15 Decem ber as. herdacht worden door mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en der Prov. Staten van Noord-Holland, oud- wethouder der gemeente Haarlem; en door mr. C. W. Schlingemann, oud- vice-president van het Gerechtshof te 's-Gravenhage, wonende aldaar. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 6920. Nederlandsche Havermout- en Rijstindustrie N.V. Zoeter- woude, Hooge Rijndijk F 144. Uittr. Comm.: Ir. A. P. van der Meer, Hillegersberg. N. Comm.: P. van der Meer, Leiden. N. Dir.: Th. van der Meer, Leiden. 1828. Wed. P. J. Weijermans. Leiden, Nieuwe Rijn 82. Fabricage van en handel in minerale wateren enz.; handel in bieren en wijnen en handel in ruw ijs. Uittr. E.: Wed. M. Weijermans-Heemskerk, Leiden, dd. 1 Dec. '1940. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Wed. P. J. Weijermans. (B.P.) Venn.: Ch. S. Weijermans en, P. J. Weijer mans, Leiden. Proc.: Mej, C. J. Weijer mans, Leiden. 5998. J. van Rij. Oegstgeest, Hooge Morsch 86. Grint- en zandhandel; blnnen- en buitenlandsche transporten. Wijz. uit- geoef. bedr.: Het bedrijf van binnen- en buitenl. transporten is per 1 Dec. 1940 overgegaan aan Gebr. L. en Jan van Rij. Nieuweinschrijving: 7562. In genieurs en Handels-Bur. van den Bosch. Oegstgeest, Rijnzichtweg 9. E.: E. H. van den Bosch, Oegstgeest. Voor het examen van apothekersassis tente is te, Amsterdam geslaagd mej. E. G. Visser, alhier. Laatste berichten Binnenland „WINTERHULP NEDERLAND" De totale opbrengst tot 3 December Op het hoofdbureau van de Winterhulp Nederland zijn nog niet alle definitieve resultaten van de collecte op 29 en 30 November binnengekomen. Als voorloopig resultaat kan thans wel worden medege deeld, dat de opbrengst van de huis- en straatcollecte op de genoemde dagen, ver meerderd met de giften, die bij de provin ciale bureaux der W.H.N. en de burge meesters tot 3 December zijn binnenge komen, bedraagt: 881.533.48 Hierbij is geen rekening met de, over het algemeen groote giften, die bij het hoofd bureau W.H.N. zijn gestort gehouden en waarvan de lijst reeds werd bekend ge maakt. WINTERHULP NEDERLAND ZAL WAARDEBONS UITGEVEN. Tot nu heeft Winterhulp Nederland slechts geld ingezameld, en dit eerste be roep op de gemeenschapszin is zooals be kend een succes geworden. Deze gelden worden thans gebruikt om landgenooten, die door oihstandigheden in nood zijn ge raakt, behulpzaam te zijn. Een ieder, die zich dus genoopt ziet de hulp van de win terhulp Nederland, in te roep'en, moet zich wenden tot de plaatselijke directeuren, de burgemeester-s der gemeente, behalve te Rede van Hittler AANKOMST VAN IIITLER IN BERLIJNSCHE WAPENFABRIEK. BERLIJN, 10 Dec. (D. N. B.) De Fueh rer en opperbevelhebber van de Duitsche weermacht heeft Dinsdagmiddag in de montagehal van een Berlijnsche wapenfa briek de Duitsche arbeiders toegesproken. Behalve door de bedrijfsleiding en het per soneel van de fabriek, werd de bijeenkomst bijgewoond door generaal-veldmaarschalk K Keitel, chef van het opperbevel van de weermacht, den leider van het "Duitsche Arbeidsfront, dr. Ley, en den Rijksminis ter voor bewapening en munitie, dr. Todt. Nadat de Berlijnsche gouwleider, Rijks minister dr. Goebbels, de vergadering ge opend had, richtte de Fuehrer en opperbe velhebber van de Duitsche weermacht zich tot de Duitsche arbeiders in een groote re devoering, welke met ongekende geest drift werd aangehoord. BERLIJN, 10 Dec (D. N. B.). Even voor twaalf uur kwam de Fuehrer voor de ver gaderzaal van de Berlijnsche wapenfabriek aan, waar de „Betriebsobmann" aan den Fuehrer meldde, dat het personeel stond aangetreden. De Fuehrer werd verwel komd door den chef van het opperbevel van de wermacht, generaal-veldmaarschalk Keitel, den rijksorganisatieleider, dr. Ley, rijksminister dr. Todt en den bedrijfslei der van de fabriek. Toen de Fuehrer de hal betrad, steeg er een onbeschrijfelijk gejuich op, dat herhaald en nog versterkt werd toen de Fuehrer op het spreekge stoelte zichtbaar werd. Duitsche volksgenooten, Duitsche arbeiders. Toespraak van den Fuehrer. Ik spreek thans zeer zelden, in de eerste plaats omdat ik weinig tijd heb om te spre. ken en in de tweede plaats omdat ik thans meen, dat het juister is te handelen dan te spreken. Wij bevinden ons midden in een conflict waarbij meer op het spel staat dan de overwinning van het eene of het andere land. Het is werkelijk de strijd van twee werelden tegen elkaar. Ik wil probeeren om u, heel in het kort, voor zoover de tijd het toelaat, een inzicht te geven in de diepere beweegreden van dit conflict. Ik wil daarbij mijn beschouwingen be perken tot West-Europa. De volkeren, waar het hier in de eerste plaats omeaat, Duit- schers. Engelschen. Ita^anen en Franschen, vormen de kernen der landen, die tegen elkander in den oorlog stonden. Wanneer ik nu de grondslagen van het leven dezer menschen met elkaar verge lijk. treedt het volgende feit aan het licht: 46 millioen Engelschen beheerschen en regeeren een gezamelijk complex van 40 millioen vierkante kilometer van deze we reld. 37 millioen Franschen beheerschen en regeeren een complex van 10 millioen vier kante kilometer. 45 millioen Italianen be zitten aan nuttig gebied een oppervlakte grond van nauwelijk een half millioen vierkante kilometer. 85 millioen Duitschers hebben alk levensbasis nauwelijks 600.000 vierkante kilometer en dan nog dank zij ons ingrijpen. Dit beteekent, dat aan 85 millioen Duitschers 600.000 vierkante kilo meter ter beschikking staan, waarop zij moeten leven en aan 46 millioen Engel schen 40 millioen vierkante kilometer. De ze aarde is echter niet door de Voorzie nigheid of door den lieven God zoo ver deeld. Deze verdeeling hebben de men schen zelf zoo ingericht en dit is eigenlijk geschied in de laatste 300 jaar, dus in den tijd, waarin ons Duitsche volk inwendig machteloos en verdeeld was. Na afloop van den dertig jarigen oorlog werd Duitsch- land krachtens het verdrag van Muenster in honderden kleine staatjes gesplitst en heeft ons volk zijn geheele kracht uitslui tend in het binnenland verbruikt, en in dien tijd is de rest van de wereld verdeeld. Niet door verdragen of overeenkomsten maar uitsluitend door geweld heeft Enge land toen zijn reusachtig imperium bijeen geharkt. Het tweede volk, dat bij deze ver deeling tekort geschoten is, het Italiaan- sche heeft hetzelfde lot ondergaan als wij. Ook het Italiaansche volk heeft zijn ge heele kracht verbruikt in den onderlinge strijd, en heeft zijn natuurlijke positie in de Middellandsche zee niet alleen weten te verkrijgen, doch zelfs niet weten te be houden. Zoo zijn deze beide krachtige volken in een wanverhouding geraakt. Nu zou men hier tegen in kunnen brengen: Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, waar men zich respectievelijk moet vervoegen bij den stedelijken directeur. Door Winterhulp Nederland worden voor deze ondersteuning waardebons uitgege ven in bedragen van ƒ0.50, 1.en 2.50. Op de achterzijde van deze waardebons is vermeld, dat Albert de Bary's Bank als betaalkantoor zal optreden. In afwijking hiervan wordt medegedeeld, dat niet deze bankinstelling doch de Kasvereeniging NV. te Amsterdam deze functie heeft overge- Deze bons worden voor de aankoop van levensmiddelen, kleeding en brandstof door alle winkeliers en kleinhandelaren als wet tig betaalmiddel aangenomen. De verzil vering geschiedt alleen bij aanbieding. a. door de plaatselijke directeuren der WHN of degenen, die namens hen optre den; b. door de leveranciers van de op de waardebons vermelde gpederen. Afbeeldingen van deze waardebons zul len in de dagbladen afgedx-ukt worden. Is dat wel van beslissende beteekenis? De mensch leeft niet van theoriën en van phrasen, niet van verklaringen, en ook niet van wereldbeschouwingen. Hij leeft van datgene, wat hij uit zijn grond door zijn arbeid, aan levensmiddelen en ook aan grondstoffen kan winnen. Dat kan hij verwerken dat kan hij eten. Wanneer zijn eigen levensbasis hem te weinig biedt, dan wordt zijn leven een ar melijk bestaan. De eerste voorwaarde voor de bestaande spanningen is dus in het feit gelegen, dat deze wereld onrechtvaar dig verdeeld is. Het moet een natuurlijk ontwikkeling genoemd worden, dat in het groote leven der volken de dingen zich precies zoo ontwikkelen, als in die volken zelf. Evenals in de volken zelf de te groo te spanningen tusschen rijk en arm moe ten worden gebalanceerd, zoo kan ook in het leven der volken niet de een alles op- eischen en voor den ander niets overlaten. (Wordt vervolgd) HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 10 Dec. (Stefani). Het 186ste communiqué van het Italiaan sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front zijn vijande lijke aanvallen op onze linkerflank en in den sector van Le Osoem afgeslagen. De vijand leed, verslagen door onze onmiddel lijke reactie, zware verliezen. Aan de rest van het front hebben onze troepen hun nieuwe stellingen geconsolideerd. Kolonel Psaro is, dapper strijdend aan het hoofd van zijn bataljons alpenjagers, gesneuveld. In Noord-Afrika zijn vier vijandelijke toestellen neergeschoten. In Oost-Afrika heeft een klein vijande lijk detachement onder bevel van een En- gelsch officiei, dat gebruik maakte van auto's, waarop de Italiaansche vlag woei, een aanval gedaan in de streek van Tes- senei. Desondanks werd de vijand herkend: de poging mislukte dank zij de sneelle tus- schenkomst van een Italiaansche halve compagnie. Het Engelsche detachement, welks commandant sneuvelde, trok onmid dellijk met zware verliezen terug. Aan on ze zijde werden een officier en eenige As kari's gewond. Vijandelijke aanvallen op Assab en langs den spoorweg naar Dzjiboeti hebben geen belangrijke schade toege bracht." DE INCIDENTEN TUSSCHEN INDO CHINA EN THAILAND. SJANGHAI, 10 Dec. (D.N.B.). De grensincidenten tusschen Indo-China en Thailand, die tijdens het weekeinde in scherpte nog zijn toegenomen, beteeken en niet, dat de betrekkingen tusschen beide landen weldra zulen worden verbroken, daar Indo-China er naar streeft, de han gende kwesties vreedzaam te regelen, ver klaarde een woordvoerder der Indo-Chi- neesche regeering te Hanoi. Hij bevestigde, dat Vientiane, de hoofdstad der provincie Laos, Zondag door Thailandsche ai-tillerie is beschoten en door vliegtuigen gebom bardeerd. Het Indo-Chineesche luchtwa- pen heeft tegenmaatregelen genomen en Maandag Lakhon gebombardeerd. TOKIO, 10 Dec. (D.N.B.). Met het oog op den gespannen toestand aan de grens van Fransch Indo-China en Thailand heeft de Air-France besloten, de luchtlijn Ha- noi-Vientiane-Sa'-on met onmiddellijke inwerkingtreding via Ourane dus langs de Oostkust te laten loopen, dus met vermij ding van de grensstad Vientiane. HET ONDERZOEK NAAR DE GEHEIME FONDSEN IN ROEMENIë. BOEKAREST, 10 Dec. (D. N. B.). De commissie tot onderzoek naar de geheime fondsen heeft een aanklacht ingediend te gen den vroegeren minister van arbeid, Ra. les, wegens het onrechtmatige gebruik van zes millioen lei uit de openbare gelden. De eerste zitting van het proces zal op 6 Fe bruari 1941 gehouden worden. KAPITEIN HERMANN JOPPIEN. BERLIJN. 10 Dec. (D. N. B.) Kapitein Hermann Joppien, groepscommandant in het jachteskader Moelders heeft zijn der tigste overwinning in de lucht behaald. Op 17 September 1940, twee dagen nadat hij zijn 21ste overwinning had behaald, kreeg kapitein Joppien het ridderkruis van het ijzeren kruis. SPAANSCHE VISSCIIERSBOOT GEZONKEN. MADRID, 10 Dec. (D. N. B.). Ter hoogte van de Sisargas-eilanden is Zondag, naar eerst thans bekend wordt, de Spaansche visschersboot „Dolores" in botsing geko men met de „Castilla". Tengevolge van een groot gat zonk de Dolores in enkele minuten. Van de bemanning van 52 man konden, slechts zes personen levend en 1 doode geborgen worden. De rest der be manning, waaronder de eigenaar van het schip, wordt vermist. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Dec. Groentenveiling. Per 100 kg.: roode kool 4.004.50, savoye kool 3.403.90, groene kool 2.703.90, boerenkool 25, prei 1.705.80, kroten 2.502.80e, kroten gekookt 1013, peen 2.908.40, spruiten 617, andijvie 2 7, sla 10, Nero 14.505.00 knolseldcrie 6.709.80, witloof f 827, spinazie 20, lomaten A 1026.40, idem B 2.20, idem C 10—26.60, idem CC 8.00—14.20, per 100 stuks: salade 2.30—3.30, knolselderie 28.10, per 100 bos: pieterselie f 0.60 1.80, radijs 4.50, selderie 1.20—2.00, peen 7.00—7.90. ROTTERDAM, 10 Dec. Vee. Heden wer den aangevoerd 1322'dieren, waarvan 1025 gebruiksvee, 10 varkens, 287 bokken en geiten. Prijzen per stuk: kalfkoeien f 485 375290, melkkoeien 480380295, varekoèien 310—255205, vaarzen 320 —270—180, pinken 260—190—150, bokken of geiten 80—5522. Overzicht: De aan voer van melk- en kalfkoeien was als vo rige week, met kalmen handel en iets noogere prijzen. Varekoeien aanvoer iets ruimer met redelijken handel en stijgende prijzen. Vaarzen en pinken aanvoer flink met tamelijken handel en hoogere prijzen. Bokken en geiten aanvoer groot met iets stroever handel en iets hoogere prijzen. BODEGRAVEN. 10 Dec. Kaas. Aange voerd 85 partijen Goudsche kaas, waar onder 3825 met rijksmerk, wegende 24.425 kg. Prijs met rijksmerk le soort f 41.50, 2e soort 41.Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 10 DECEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. trans acties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90. Zuerich 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New-York 1.85 1/21.90 1/4. Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 L Zuerich 43.59—43.75 485e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, 2e lijst Trekking van Dinsdag 10 December 1940 Hooge Prijzen f 20.000.— 19020 f 5000.— 1881 f 1500.— 2330 10487 f 10(M 2928 8621 f 400.- 3976 4113 17777 f 200.— 87ri 1 11295 16262 f 100.— 4935 6324 16956 21185 Prijzen van f 30.— 1008 1020 1050 1065 1076 1113 1114 1154 1169 1195 1230 1233 1234 124? 1248 1275 1369 1378 1432 1460 1515 1535 1557 1624 1633 1703 1730 1774 J844 1898 1908 1937 1973 2014 2029 2032 2048 2058 2062 2168 2179 2189 2216 2239 2270 2273 2291 2300 2379 2381 2392 2464 2469 2502 2513 2596 2600 2899 2643 2942 2684 2983 2806 3001 2822 3022 2857 3087 2882 3217 2893 3228 3352 3369 3397 3437 2465 3471 3487 3490 3531 3557 3619 3648 3658 3670 3688 3689 3695 3725 3726 3731 3741 3773 3780 3783 3861 3880 3881 3882 3901 3918 3942 396» 3985 4082 4086 4183 4199 4234 4261 4262 4301 4325 4399 4451 4456 4480 4509 4515 4522 4528 4533 4535 4609 4629 4633 4636 4678 4724 4758 4778 4805 4844 4922 4929 4939 4950 4958 4968 4993 5046 5061 50S8 5076 5129 5144 5155 5167 5205 5237 5237 5305 5331 5374 5384 5398 5402 5409 5450 5467 5545 5554 5559 5597 5606 5641 5G69 5686 5715 5736 5702 5793 5829 5837 5839 5865 5892 5932 5963 5964 5977 5990 6.02 6010 6012 6029 6033 6072 6089 6111 6164 6165 6205 6244 6275 6324 6340 6320 0393 6437 6454 6484 6488 6527 6537 6549 0571 6614 6625 6645 6677 6691 6759 6846 6871 6949 6978 6987 6995 7002 7008 7018 7039 7046 7073 *7095 7107 7175 7198 7212 7218 7335 7339 7475 7479 7494 7497 7539 7591 7599 7605 7632 7743 7744 7749 7752 7873 7921 7924 7942 7954 7967 7930 8057 8037 8068 8074 8075 8076 8110 8126 8141 8147 8198 8238 8503 8519 8528 8539 8546 8554, 8599 8632 8639 8G50 8S92 8696 8764 8769 8772 8778 8853 8862 8901 8923 8956 8965 8981 8986 9000 9024 9058 9081 9088 9106 9153 9178 9204 9208 9229 9320 9360 9461 9488 9508 9552 9590 9601 9629 9647 9652 9678 9867 9711 9868 9723 9894 9749 9957 9751 S965 9759 9985 9763 9990 9773 10007 10026 10054 10111 10115 10143 10157 10207 10230 10291 10311 10368 10431 10492 10502 10503 10539 10553 10601 10806 10617 10633 10655 10667 10697 10705 10719 10725 10757 10857 10880 10888 10899 10973 10989 10995 11025 11033 11048 11099 11101 11130 11186 11191 11203 11237 11238 11256 11297 11327 1329 11349 11385 11411 11415 11430 11432 11451 11478 11488 11489 11523 11546 11581 11686 11745 11753 11784 11817 11942 12014 12035 12079 12086 12099 12131 12156 12175 12220 12238 12284. 123S7 12384 12385 12486 12523 12553 12567 12571 12581 12623 12626 12663 12687 12689 12708 12728 12749 12827 12864 12906 12930 12966 13014 13045 13047 13169 13197 13212 13248 13273 13291 13382 13385 13400 13429 13443 13498 13548 13585 13620 13631 13655 13712 13741 13748 13749 13753 13822 13883 13886 13000 13921 13964 13978 13983 14007 14045 14062 14087 14085 14092 14143 14145 14252 14313 14390 14400 14417 14456 14494 14501 14528 14548 14549 14567 14597 14617 14661 14683 14759 14780 14787 14837 14850 14947 14959 14999 15056 15190 15201 15217 15230 15244 15284 15286 15322 15380 15441 15472 15506 15540 15572 15593 16805 15818 15876 15882 15691 15946 15960 16002 16008 16017 16035 16078 16131 10155 16183 16196 16220 1624* 16389 10420 16450 16489 16491 16577 16626 16628 16673 16703 16726 16782 16796 16870 16874 16887 1G9U9 16914 16920 16931 16938 16981 16898 17000 17005 17012 17018 17046 17093 17098 17150 17171 17189 17221 17252 17302 17329 17332 17358 17363 17396 17410 17424 17443 17445 17510 17578 17646 17655 17669 17721 17734 17741 17753 17776 17802 17817 17854 17899 17903 17905 17970 17973 17991 17995 18077 18106 18136 18161 18184 18197 18286 18290 18323 18393 18339 18425 18451 18452 18496 18503 18521 18587 18611 18617 18625 18633 18658 18671 18690 18718 18754 18774 18786 18801 18860 18884 18902 18967 18974 19001 19009 19046 19051 19058 19076 19078 19089 19095 19175 19298 19302 19311 19331 19349 19402 19407 19443 19451 194G3 19464 19530 19532 19568 19598 19660 19670 19736 19779 19780 19816 19829 19902 19928 19940 19942 19986 20028 20U69 20075 20083 20187 20240 20251 20277 20297 20303 20310 20330 20390 20429 20458 20493 20500 20516 20548 20551 20582 20624 20649 20704 20709 20737 20777 20778 20796 20858 20880 20900 20003 20911 20928 20900 21019 21037 21049 21053 21109 21125 21139 21147 21150 21178 21181 21193 21265 21267 21285 21336 21343 21388 21401 21423 21611 21526 21532 21637 2153» 31546 21677 21687 21724 21792 21815 21982

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3