OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 7 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 HILLEGOM De begrootingen der gemeente. Ver schenen zijn beknopte overzichten der ge meentelijke bedrijven. We stippen hieruit aan: Burgerlijk Armbestuur: in 1936 werd uit de gemeentekas aan subsidie ver strekt ƒ54.094.70; in 1937 ƒ55.658.14; in 1938 ƒ53.795.56; in 1939 ƒ57.140.74; in 1940 (geraamd) 60.000; in 1941 (geraamd) 65.000. Gespecificeerd is de raming voor 1941: Ondersteuning met geld ƒ48.500; in natura (levensmiddelen) ƒ400 (de kosten van versterkende middelen zijn afzonder lijk geraamd); aan brandstoffen ƒ1250; kleeding, ligging en schoeisel ƒ400; huis huren en huurbons ƒ900; losse giften ƒ200; begrafeniskosten 100; uitbesteding van öude lieden ƒ3000; verpleging in zieken huizen e.d. 6000; kosten van 2iekenver voer 400; kosten adviseerend geneesheer ƒ500; kosten vrij tramvervoer ƒ300; ge neeskundige bijstand ƒ300; genees- en verbandmiddelen ƒ500; versterkende mid delen 1000; kunstledematen, brillen enz. 100; hulp in huishouding ƒ500 (voorheen verantwoord als „bedeeling in geld"); bij drage ziekenfonds- en ziekenhuisverzeke ringspremies ƒ200. G a s b e d r ij f. De invloed der bizonde- re tijden wordt bij de exploitatie aan alle zijden ondervonden. De grondstoffen moe ten aangekocht worden via het Rijksko- lenbureau ;op den prijs kan geen invloed worden geoefend. De bijproducten moeten tegen vastgestelde prijzen aan daartoe be voegd verklaarde instanties worden afge leverd. De onzekerheid is groot en het be drijf gaat den winter in met een voorraad, die in normale tijden zeker als onvol doende zou worden beschouwd. Waar het gasverbruik vermeerdert is het de vraag of dit op onbeperkte wijze zal kunnen voortgaan. Het nadeelig saldo is slechts gering. Waterbedrijf. Dit bedrijf verkeert in vrijwel dezelfde omstandigheden als het Gasbedrijf. Het batig saldo is gelijk aan dat van 1939. Meerdere afschrijvingen verhoogen de lasten wegens verbetering der zuiveringswerken. Ongeveer 2/3 daar van komen ten laste der gemeenten Lisse, Sassenheim en Warmond. Openbare Werken. Het eindbe drag van de begrooting voor 1941 kan 12.500 lager geraamd worden dan voor 1940. Voor de Gemeente-reiniging wordt geraamd op 20.605. Plannen zijn in voor bereiding tot stichting van een vuilnisver brandingsoven op het terrein van de Ge meente-Reiniging. G e m e e n t e-b egrooting. De samen stelling wijkt in belangrijke mate af van de wijze, waarop de laatste jaren het ge meentelijk huishoudboek werd ingericht. Jaarlijks wordt aan de gemeente uit het Werkloosheidssubsidiefonds een extra bij drage verstrekt, waardoor de kosten der werkloozenzorg voor 99 pet. worden ge dekt. Nog steeds is de gemeente „noodlij dend". De begrooting 1941 levert een na deelig saldo van rond 133.000. Vele cij fers zijn gebaseerd op die van 1940. Door de groote vermindering van de export van bloembollen zijn de inkomens aanzienlijk gedaald. Kolendamp-vergiftiging. Gisternacht heeft zich hier een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan, dat nog gelukkig is afgeloopen. Mej. van N. aan dg Hoofd straat bemerkte, dat het echtpaar B. in gevaar was door kolendamp den dood te vinden. De heer V. doofde in het bewuste huis met zand het vuur. De heer B. was geheel bedwelmd, zijn echtgenoote even zeer. Geneeskundige hulp deed het overi ge. Door het actieve optreden van mej. van N. is een groot onheil voorkomen. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. In den afgeloopen verslagweek is de nachtvorst de gang van zaken nog eens komen verstoren. Weliswaar schiet de bloemkool van de soort Le Cer heel op, doch met de bestaande prijzen, welke voor dit product betaald werden, dreigde zulks nog een flinke schadepost te worden. Ge lukkig was het van korten duur en er is reden om aan te nemen, dat het product nog niet verloren zal zijn. Ook de reuzen- kool had het aardig te pakken, doch deze kan er er toch wat beter tegen. Zooals ge zegd, de prijzen waren geregeld voor bloemkool zeer goed. Er was nogal ver schil in den prijs, doch dit was het gevolg van het groote verschil in kwaliteit. Eer ste soort noteerde van 8.50 tot 16.10, ter wijl tweede soort betaald werd met 4. tot 7.20 per 100. Men mag evengoed van geluk spreken, dat in de maand Decem ber dit product nog niet van het tooneel verdwenen is. Bospeen deed steeds een besten prijs. Jammer, dat er zoo weinigen van profiteeren. De meeste peen leent zich niet meer voor bossen. De prijs varieerde van ƒ10.60 tot ƒ12.60 per 100. Met de waschpeen ging het deze week, behoudens een .enkele dag, minder goed alhoewel nog niet van een slechten prijs gesproken mag worden. De noteering varieerde van 1. tot 1.60 per kist van 20 K.G. Andijvie was evenzeer goed gevraagd en aangezien hier vornamelijk gele Andijvie wordt aange voerd zou een redelijke prijs betaald wor den, van 0.21 tot 0.35 per kist van 6 KG. Groene Andijvie mocht het niet verder brengen dan 0.21 per-kist. Met de sluit- koolsoorten ging het minder goed, wegens den vastgestelden maximumprijs. Dat bleek het duidelijkst, toen het eens werd vrij gegeven. Met de maximumprijsrege ling kon niet hooger genoteerd worden voor Roode en Gele dan 3 tot ƒ3.25 voor Ge le idem, terwijl zonder maximumprijsre geling gemakkelijk tot 5 kon worden ge maakt. Groene kool is minder goed ge vraagd en bracht van 2 tot 3.25 per 100 K.G. od. Voor de krotentelers was de nieu we regeling een teleurstelling. Met een vrijen handel zou een prijs van minstens 80 cent per kist van 20 K.G. verwacht worden, terwijl men zich thans tevreden moest stellen met een opbrengst van 0.45 tot 0.50 per kist, hetgeen onvoldoen de loonend is Breekpeen was ook gere geld goed te plaatsen met een noteering van ƒ0.45 tot ƒ0.50 per kist. Nog steeds kwamen knollen aan de veiling, een ar tikel dat in normale omstandigheden voor veevoeder bestemd is. Thans bracht het een loonende prijs op van 0.60 tot 0.75 per kist. Uien bleven gevraagd doch moch ten ook niet hooger komen dan 4 per 100 K.G., wat met de zeer matige gewassen een onvoldoende opbrengst geeft LISSE Geboren: Christina Petronella Marga- retha d. van G. B. Rooijakkers en G. J. Bus Johanna Catharina Elisabeth d. van L. J. Kapiteyn en H. M. H. Boot Theodo- rus Eligius z. van J. van Diest en A. C. Bus Nicolaas Martinus z. van F. G. Baars en C. M. Mesman. Overleden: Johanna Tulen 65 j. echtg. van H. Rr-.phorst Mar in us Sebas- tiapus Meeuwissen 5 d. Gerardus van Gurp 83 j. wed. var A. v. Staaij. Gevestigd: M. J. Schrama uit Nieuw- veen M. Hofstede uit Haarlem. Vertrokken: K. de Groot naar Haar lem E. van Voorst naar Bloemendaal W. H. P. Reinicke naar Katwijk M. W. G. Dovianus geb. Toonen naar Katwijk J. van Trooijen naar Lichtenvoorde. VOORSCHOTEN Geboren: Alida Maria, dochter van A. de Jong en M. G. Paesie. Jan Mari- nus, zoon van M. van Kerkvoort en A. C. L. Boers. Gerard, zoon van G. A. M. Bles en J. Dolstra. Overleden: Wilhelmina van der Aa, 68 jaar, echtg. van Willem Frederik Schmal. Johanna Margaretha Wilhel mina Bunnik 2 jaar. Josel Scholl, 58 j., beide overleden te Leiden. Ondertrouwd: Albertus Caspers, 32 jaar, wonende te Noordwijkerhout en Margaretha Wilhelmina Bij le veld 26 jaar. Gehuwd: Jan Kroon, 28 jaar en Mar- rigje Meijer 25 jaar. Gevestigd: A. Schipper geb. Bui te- laar, van Leidschendam. J. J. Jongmans, van 's-Gravenhage. F. C. van Heusden, van Leidschendam. T. Bondam, van 's-Gravenhage. A. M. Klaver, van Kat- woude. A. H. van Deth, van Amsterdam. M. M. Heilbron, van Veldhoven. W. H. C. Klein, van 's-Gravenhage. Vertrokken: J. van Damme, naar Nieuwenhagen. D. Meijer, naar Henge lo. P. C. Snorn, naar Zwolle. E. Ver- hage geb. van Meijgaarden, naar Leid schendam. W. Butter, naar Valburg, Zetten. J. Postmus, naar Leiden. J. Kok, naar Apeldoorn. M. Dentzer, naar Den Haag. N. van Barneveld, naar Was senaar. Wed. Vlamings geb. Croute, naar Breda. WARMOND St. Josephsgezellen. Zondag om acht en negen uur Missa dialogata; de leden worden verzocht om kwart voor acht en kwart voor negen aan de burcht te zijn; ook de leden die Dinsdag en Woensdag niet in de kerk geweest zijn; deze worden dus ook verwacht. Maandag verplichte bijeenkomst om kwart over acht precies. De leden worden allen verwacht en op tyd. De spreker van dezen avond is prof. J. A. M. v. d. Gaag over Rome. Leden, die nog een jaarboekje willen hebben, kunnen deze nog by den secretaris bestellen. WASSENAAR Personalia. Bij beschikking van den directeur-generaal der P. T. T. is met in gang van 16 Januari 1941 aangewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Amsterdam-Koningin neweg den commies bij den post-, telegraaf- en teelfoondienst W. C. C. van Galen, te Wassenaar. ZILK ERNSTIGE AANRIJDING. Op de avond van St. Nicolaas werd de heer Th. Duivenvoorden, uit Hillegom, zich per rijwiel huiswaarts begevend, op den Zilkerduinweg nabij café „Zomerzorg" op ernstige wijze door een hem tegemoet ko mende luxe-auto aangereden. Eenige leden van de E. H. B. O. waren spoedig ter plaatse en verleenden de eer ste hulp. De inmiddels ontboden genees heer dr. Verloop uit Hillegom constateer de een hersenschudding en inwendige kneu- Zingen. Per .ziekenauto werd Duivenvoor den naar de Mariastichting in Haarlem vervoerd. De chauffeur van de luxe-auto was doorgereden. Rijks- en gemeentepolitie waren direct ter plaatse en stelden een onderzoek in. ZOETERMEER Geboren: Willy d. v. J. Kramer en W. Daane Gijsbert z. van A. Blijleven en M. H. van Baarle. Onder trouwd: P. Rademaker 33 j. en T. Noordam 27 j. Getrouwd: A. W. van der Smit 36 j. en K. T. van Leeuwen 31 j. Overleden: Arianus Boon 88 j: wedr. van M. Leerdam. Gevestigd: J. W. Oudshoorn van Nootdorp -H. J. Heijnen van Voorschoten. Vertrokken: M. Aldewereld naar Lei derdorp M. J. van der Wees naar Rotter dam. ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren jubileum bij de Ned. Spoorwe gen. Onder zeer veel belangstelling heeft gisteren de heer van Rooyen, brugwachter bij de Ned. Spoorwegen over de spoorbrug over de Gouwe, het feit herdacht, dat hij vóór 25 jaar in dienst der Ned. Spoorwegen trad. Nadat hem door den opzichter van W. en W. namens de directie der N. S. het gebrui kelijke geschenk onder couvert met oor konde voor 25-jarigen trouwen dienst was aangeboden, kwamen zijn collega's hem ge- lukwenschen, evenals het bestuur van den Chr. Bond van Spoor- en Tramwegperso neel, waarvan hij reeds jaren penningmees ter is, welke gelukwenschen vergezeld gin gen van huldeblijken en bloemen. In zijn woning ontving de jubilaris o ok verder nog vele blijken van belangstelling, o.a. van den stationschef en het hoofdbestuur van den P. C. B. en spoowegpersoneel, in den vorm van bloemstukken, zoodat dezen dag niet onopgemerkt voor hem is voorbijge gaan. Geboren: Waartje d. van Lambertus Jan Schermer en Ettje Rezelman. O v e r 1 e d en: Hendrik Weyers 78 j., gehuwd met Maria Clasina Kemmers. Ingekomen: Gerrit (Ringenier, van Stad Hardenberg. Maria Chr. de Vries van Bodegraven. Hendrik Rademakers en gezin, van Gouda. Cornelis van Kip- persluis en ezin, van Bodegraven. Mar- rigje Zuidam, van Maartensdijk (U.). Wilhelmina van Toren, van Schiebroek. Vertrokken: Arie van 't Wout, naar Vleuten. J. J. C. van Tol, naar Bos- Den Haag. Gerrigje Doornenbal, naar koop. Pieter van Duinen, naar Borne. BODEGRAVEN Molenburgsche IJsclub. Deze club ,.De Toekomst" geheeten, kwam ter jaar lijksche ledenvergadering in de zaal var. den heer G. de Jong bijeen. Uit het ver slag van den peningmeester bleek, dat er een klein nadeelig saldo was. De aftreden de bestuursleden B. Spruyt en D. Schou ten werden herkozen, terwijl in de vaoa- tuie, die -door het aftreden van den heer A. Blok ontstond, de heer P. Potuyt werd gekozen. Bij de rondvraag werd alle mogelijke hulp toegezegd voor het schoon en in orde houden van de banen. KOUDEKERK Ge b o r e n Johanna Catharina d. van K. Biesheuvel en J. C. Kagenaar. Gevestigd: van Hazerswoude H. J. Kerkhoven en gezin van Zwammerdam: C. H. van Lienden en gezin. Vertrokken: M. van Ommering naar Oegstgeest C. P. de Jong naar 's Graven- hage. LEIMUIDEN K. J. M. V, Dinsdagavond half acht bijeenkomst in de zaal. Precies acht uur begint de moderator zijn onderwerp te be handelen. Buiten alle verwachting is de Sint Nicolaas-actie wederom een groot suc ces geworden. Ruim 30 arme gezinnen kon den met een St. Nicolaas-gave worden verrast. Hiermede is weer een bewijs, gele verd, dat vele inwoners van Leimuiden en Rynzaterwoude wat willen missen, ten gunste van hun plaatsgenooten, die minder bedeeld zijn. Aan allen, die mee werkten tot het slagen van deze actie is een hartelijk woord van dank zeker op zijn plaats. Kruisvaart. Zondagmiddag na het Lof cohortschouw. Ook dit jaar zal de Kruis vaart het Sinterklaasfeest niet zonder meer laten voorbijgaan. Al is de viering dan ook veel eenvoudiger dan voorgaande jaren. We zullen gedurende de corhort- schouw enkele wedstrijden houden om leuke prijzen en de jongens die 'n konijn hebben grootgebracht voor de vereeniging, mogen 'n mooi boek in ontvangst nemen. Tot slot is er nog 'n gymnastiekwedstrijd om leuke verrassingen. Hiervoor moet men zich voor de cohortschouw opgeven bij den baljuw. Woensdag 7 u. 15 Tarcisiusban. Donderdag: Leidersvergadering. Tijd en plaats zal nog nader bekend worden ge maakt. NIEUWKOOP Geboren: .Cornelia Adriana d. van C. A M. Schutter en C. M. Wahle Lauren - tius Cornelis z. van H. Pietersen en A. Th. van der Zwet Maria Petronella Johanna d. van C. J. Bijlemeer en A. J. Groen in 't Woud Marinus Adrianus z. van E. van der Sar en G. Vis Nicolaas Cornelis z. van A. Leliveld en C. T. Tijsterman. Vertrokken: Fr. van Rossum naar Reeuwyk C. Th. Outshoorn naar Kame- rik. Gevestigd: Uit Zegveld: C. Groenen dijk uit Zegveld: W. C. Groenendijk u Nieuwer-Amstel: S. P. Rupke, wed. G. Knippe uit Nieuwer-Amtels: A. E. Knib- bte uit Woerden: J. G. Pauëlsen uit Wassenaar: J. Langeveld. NIEUWE-WETERING „Ijsvermaak". Dezer dagen hield dc IJsclub „Ijsvermaak" haar jaarvergade ring in het café Vaneman. De vergadering was maar matig in de belangstelling der le den: slechts vijf en twintig personen waren aanwezig. Wegens het bedanken door den heer van Akkeren leidde de vice-vorzit- ter, de heer N. Haazebroek de vergade- rin. Door den secretaris, den heer J. Eek man werden notulen gelezen, welke wer den vastgesteld. Het verslag van den pen ningmeester, den heer M. Jansen, wees een batig saldo aan. De heeren H. Bouwmees ter Bzn. en N. Spring in 't Veld hebben de boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden N. Haazebroek, M. Jansen en J. Eekman wer den by acclamatie herkozen. Doordat vaca tures ontstaan zijn in het bestuur wegens het bedanken door den heer van Akkeren en wegens het vertrek van P. Vis naar Oudewetering, werden als bestuursleden bijgekozen de heeren M. H. Spring in 't Veld en G. Roos. Laatstgenoemde meende bij de ysfeesten weinig aanwezig te kunnèn zijn en daarom voor de functie te moeten bedanken. Nu werd gekozen N. Haaze broek Jzn. De voorzitter dankte hierna den heer v. Akkeren, die vanaf 1923 bestuurs lid was en vanaf 1926 voorzitter, en den heer Vis, die vanaf 1935 bestuurslid was voor hun arbeid in dienst der vereeniging en voor de pleizierige onderlinge samen werking. Na een geanimeerde bespreking tijdens de rondvraag sloot de voorzitter ds vergadering. Bij de onderlinge verdeeling der functies in het bestuur werd N. Haaze broek Szn. voorzitter, M. Spring in 't Veld 2de voorzitter. De andere functies bleven ongewijzigd. OUD-ADE Biljartwedstrijd. Hier volgt de eerste serie uitslagen van de tweede helft der wedstrijden om het kampioenschap Alke made. pnt. brt. h.s.gem. H. v. Klink 135 135 37 22 3.64 A. v. Beek 120 77 37 7 2.08 Th. v. Beek 165 165 27 19 6.11 J. Hoogenboom 120 53 27 9 1.96 Jac. v. d. Meer 150 150 20 26 7.50 Jac. Bakker 85 28 20 5 1.40 H. Vrijburg 105 92 39 14 2.35 G. v. d. Zwet 70 70 39 9 1.79 M. Turk 90 46 26 11 1.76 J. Opdam 90 90 26 28 3.46 Th. v. Beek 165 155 29 32 5.34 Jac. Bakker 85 85 29 22 2.93 M. Turk 90 90 46 16 1.95 G. v. d. Zwet 70 65 46 9 1.41 J. v. d. Hulst 540 398 30 60 13.26 J. v. Beek 150 150 30 14 5.— L. Turk 190 121 20 32 6.05 A. v. Beek 120 120 20 20 6.— J. v. d. Hulst 540 352 29 86 12.13 J. Opdam 90 90 29 12 3.10 Jac. v. d. Meer 150 150 19 38 7.89 H. Vrijburg 105 53 19 10 2.78 Woensdagavond voortzetting in „Klein Rustoord". WOUBRUGGE Geboren: Apolbnia Elisabeth, d. van W. v. d. Lubbe en H. A. Lieverse Grietje Cornelia, d. van E. v. d. Horst en G. den Braven Adriana Johanna d. van Th. Straathof en E. Th. van Ruiten Colomba Philomena Maria d. van J. Th. Volwater en P. C. van Leeuwen. Overleden: J. J. Disseldorp, m., 49 j. Gevestigd: C. A. van Veen van den Haag M. Verdoes-Overduin van Voor schoten M. Meulendijk en gezin van Rotterdam J. Kok en gezin Rotterdam M. A. van Reeuwijk en gezin Rotterdam Wed. Deflers en gezin van Rotterdam W. C. Schippers en gezin van Rotter dam C. Groenenberg en gezin van Rot terdam L. Loth van Leiden H. W. Verdoes van Voorburg M. Perrin van Rotterdam A. Hopman van Bunschoten C. A. Telder en gezin van Rotterdam. Vertrokken: J. van Vliet naar Hilversum A. Hoogeveen naar Alphen aan den Rijn A. W. Buntsma naar Eind hoven (Woensel) B. J. C. Tondu-v. d. Berkhof naar Den Haag D. van Tol naar Oegstgeest L. H. Schijf naar Nieuwer-Amstel J. Kok naar Rotterdam J. P. N. v. d. Ing naar Hazerswoude C. M. Witteman naar Hazerswoude. ZOETERWOUDE Sint Nicolaasfeest. Aan bijna 500 kin deren heeft Sint. Nicolaas weder in het Patronaat een bezoek gebracht. De goede heilige bisschop liet zich in den aanvang voor zijn receptie nogal streng gelden, ook Zwarte Piet keek nogal eens heel erg zuur, maar langzamerhand, toen ook de goede eigenschappen van de kinderen mochten worden geprezen, toonde de Sint zich weer de echte kindervriend. De kinderen moch ten gul onthaald worden en bij het heen gaan ging de zwarte knecht zijn groote zak zelfs leeg schudden. Na het vertrek van den heiligen man werden de tractaties van koek en chocola demelk nog voortgezet, dank zij de gulle giften van de parochianen en de goede zor gen van de commissie. Tot groote pret van de kinderen draai de de heer Joh. Vlasveld een paar aardige films en bij het naar huis gaan werd elk kind nog zoo'n echte groote zuurstok in de knuistjes gestoken. Alsof het weer Zoe- terwoudsche kermis was! ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Zooals wij reeds van andere jaren gewend zyn, zal onze gezellenvereeniging weer een gezelligen St. Nicolaasavond aan de leden bezorgen. Wij hopen, dat alle leden daaraan zullen mee werken. Het programma voor de komende week luidt: Maandagavond 8 uur: tooneel-repetitie. Dinsdagavond 2 uur: tafeltennis. Woensdag 8 uur: verplichte gezellen-by- RIJNZATERWOUDE Overstrooming van het Braassemermeer Door den hevigen storm Door den hevigen Zuid-Wester storm is het water van het Braassemer meer in groote massa's over den dijk gekomen. Tot aan den Heerenweg zijn de landerijen overstroomd. In verschillende een zevental huizen liep het water binnen, zoodat de bewoners in allerijl him meubilair moesten ruimen. Op sommige erven stond het water 50 k 60 c.M. hoog. Het bedrijf van den bloemist A. Bik werd eveneens overstroomd en leed vrij wat schade. Daar een dammetje door te steken heeft men hedennacht bereikt, dat het opgezweepte water circuleeren en weer in de Braassemer afvloeien kan. Ten gevolge van deze maatregel is het water een 20 c.M. gezakt. eenkomst. D.onderdagavond 8 uur: gymnastiekles. Vrijdagavond 8 uur: tooneel-repetitie. Zaterdagavond 7.30 uur is de zaal ge opend voor allen. IJsclub. Gisteravond waren een 20-tal getrouwen in het Witte Huis bijeengekomen tot bijwoning van de jaarlijksche vergade ring van de vereeniging „IJsclub" Leider dorpZoeterwoude. De voorzitter, de heer C. de Graaf Wz., herinnerde in zijn openingswoord aan den strengen winter van ;het vorige jaar, wel ke aan de IJsclub zeer veel werk met wei nig scuces had bezorogd; hij betreurde het, dat in den afgeloopen winter weer geble ken is de tegenwerking van een klein deel van het publiek, bij het maken en in orde houden van de baan voor de nationale hard ry derij. Door den se.cr., den heer W. J. v. Beve- ren, werden de uitgebreide notulen gele zen. Het verslag van den penningm., den heer Jac. Lemmerzaal, gaf een nadeelig sal do groot 434.59, met een saldo in kas van 257.28. Door de controle-commissie, bestaande uit de heeren A. Volleberg en N. Mol waren boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den penningm. en de commissie voor hun werk. Als nieuwe leden voor de controlecommis sie, werden benoemd de heeren N. Koot en A. Pieterse. Het aftredende bestuurslid, de heer Th. Verkleij, werd met bijna algemee- ne stemmen herkozen. Bij de verkiezing voor baan-commissaris, aftredend de heer H. v. d. Poel, werd door den voorz. medegedeeld, dat de heer v. d. Poel voor deze functie niet meer in aanmer king wenschte ""te komen. De voorz. bracht •hulde en dank aan den heer v. d. Poel voor de wijze, waarop hij steeds zijn werk heeft vervuld. Besloten werd de heer v. d. Poel hiervan schriftelijk mededeeling te doen. In de vacature-v. d. Poel werd gekozen de lieer A. Pieterse. Het loon van de baanvegers was weer een dankbaar onderwerp. De gedachte van het bestuur behaalde tenslotte de meerder heid. Het loon werd vastgesteld op 2 per dag. De voorz. deelde mede, dat door het be stuur bepaald is, dat bij eventueel ijs de baan zal worden gemaakt langs den Rijn van de Leiderdorpsche brug tot dKippen- brug, langs de Does tot aan de grens van Hoogmade en langs de Meerburgerwatering van den Rijn tot aan de spoorlijn, zoo mo gelijk zal dit ook langs de Vliet geschieden. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. ZEVENHOVEN „St. Deus Dedit". Woensdagavond hield de landarbeidersbond „St. Deus Dedit" zijn jaarvergadering in café Veenboer. De voorz., de heer P. G. v. Tol, heette allen welkom. De secr.j de heer C. v. Veen, las de notulen en jaarverslag. Beide waren keurig ver zorgd. De penningm., de heer Jac. v. d. Horst, gaf rekening en verantwoording. Uit gekeerd was dit afgeloopen jaar 1322, kas geld op 1 Nov. 1939 108. Bij monde van den heer P. de Groot werden boeken en bescheiden in de beste orde verklaard. Thans op 1 Nov. 1940 bedraagt het kas geld 125.02. Tot controle-commissie voor dit jaar werden aangewezen de heeren Anth. Aartman en P. J. de Groot. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. G. v. Tol en Jac. v. d. Horst, werden met alg. st. herkozen. Nu was het woord aan den spr. Deze be handelde de a.s. uitkeeringen uit de bonds- kas. De leden hebben zich aan de bepalingen te houden en moeten deze stipt na komen. Daarna werd de propaganda besproken: hoe wij leden moeten aanwerven. Wij moeten allen goede leden zijn en sterk staan voor al in dezen ÜjcL Tot het vragenstellen werd door twee per sonen gebruik gemaakt. Het bestuur stelde voor een gratis-kaart voor een retraite beschikbaar te stellen, wat de vergadering goedkeurde. Na loting was de gelukkige Mart. J. de Groot en re serve Th. v. d. Horst. Ook werd besloten met Kerstmis de leden een Kerstgave te geven, in welken vorm zal worden beslis. Hierna dankte de voorz. den geestel. ad viseur en den spreker voor zijn warme rede 1 en sloot de vergadering.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12