ONfTEÈlïL Autobus met meisfes door trein geramd ZATERDAG 7 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Qemengde tB&dctiten Overwegboomen waren niet gesloten Twee meisjes gedood, drie gewond Gisterochtend in de vroegte Is bij de Kapellerlaan te Roermond een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee dooden en drie gewonden te betreuren zijn. Te kwart voor vijf werden de omwonen den aan den overweg uit hun nachtrust opgeschrikt door een geweldigen klap. Men begreep, dat er een of ander ernstig ongeluk gebeurd was en velen snelden naar buiten. Het bleek, dat een autobus tegen een trein was gereden. Er reden namelijk eenige autobussen over de Kapellerlaan naar de grens met een aantal meisjes, die naar hun werk gingen. De eerste bus wil de juist den overweg passeeren, toen de chauffeur merkte, dat van links uit de richting van het station Roermond een goederentrein naderde. De slagboomen stonden open en een botsing was niet meer te vermijden. Ongeveer 25 meter voorbij de wachtpost kwam de trein tot stilstand. Bij de botsing werden twee van de dertig inzittende meisjes uit de bus geslingerd. Zij werden op de rails geworpen voor den rijdenden trein. Zij waren op slag dood. De andere meisjes liepen min of meer ernstige verwondingen op. De chauffeur en andere inzittenden zijn er wonderlijk goed afgekomen. Aanstonds kwam geeste lijke en geneeskundige hulp opdagen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk Vernemen wij, dat de baanwachter K., die op dat oogenblik dienst had, onwel was geworden en zich dientengevolge even ver wijderd had. De beide meisjes, die ver ongelukt zijn, waren de dames Moens uit Wessem en R. Sanders uit Heijthuijsen. De gewonden zijn mej. Dekkers uit Heijt huijsen, A. Schmitz uit Roermond en L. Weyden uit Roermond. VOERMAN DOODGEDRUKT. Donderdagavond reed te Surhuizum de 45-jarige gehuwde F. Kool, kruidenier uit Surhuisterveen met zijn met een paard ■bespannen wagen, toen het lemoen van den wagen viel. De stuurloos geworden wagen reeds links van den weg in de sloot en de bestuurder geraakt tusschen dtn slootkant en 't voertuig zoodanig bekneld, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. ONDER BOOM BEKNELD EN GEDOOD. Gistermiddag is de 53-jarige landbouwer J. Wijers bij het wegsleepen van boomen op den St. Jansberg bij Mook onder een stam bekneld geraakt en op slag gedood. Bij het ongeluk was alleen een zoon van het slachtoffer tegenwoordig. Wijers was gehuwd en vader van vier kinderen. TRAM RAMT VRACHTAUTO. Op rails geparkeerd. Gistermorgen, omstreeks half zeven, toen het nog zeer duister was, is een loco motief van Gooische stoomtram op den Laarderweg tegen een mélkauto gebotst, die op de rails stond geparkeerd. De be stuurder van de locomotief verklaarde de auto door de duisternis niet te hebben ge zien. De vrachtauto werd ruim tien me ter meegesleurd en belandde in den tuin van een perceel. De wagen was grooten- deels vernield, terwijl eenige duizenden liter melk verloren ging. Het bleef bij deze groote schade. Niemand werd gedeerd. Het parkeeren op de rails is verklaar baar, daar den laatsten tijd, sinds de Gooische een autobusbedrijf is, nooit meer trams rijden. Deze rit van een locomotief was echter een uitzonderlijk geval. EINDELIJK IN DEN VAL GELOOPEN. Sinds Augustus hield lid van Opbouwdienst zich schuil. In dei\ nacht ^an Donderdag op Vrijdag heeft een nacht nachtwaker van een par ticulieren veiligheidsdienst te Blaricum een 26-jarigen man, E. genaamd, aange houden, die zich op verdachte wijze op hield in den tuin van de familie S., gele gen aan de Koning Willem III-laan, aldaar. De man bleek in het bezit te zijn van een party levensmiddelen, flesschen wijn enz., welke hij ontvreemd had uit het zomer huisje van de familie S. Uit het verhoor, dat de rijksveldwachter Vos te Crailoo den man afnam, bleek, dat E. thuis hoorde bij den Opbouwdienst te Gouda. Eind Augustus was hy voor fami liebezoek te Bussum met verlof gegaan, doch sedertdien niet meer teruggekeerd. Hij neeft eerst eenlgen tijd in de bosschen van Crailoo gezworven en nam daarna zyn intrek in een schuur van het Kindersana torium te Blaricum. In zijn levensonder houd voorzag hij door het ontvreemden vap levensmiddelen, waartoe hij in een vijftal villa's op Crailoo en in het Padvin dershuis inbrak. Een gedeelte van het ge- stolene werd teruggevonden in de schuur, waar de man verbleef. E. legde een volledige bekentenis af z*»l voor den OfficieT van Justitie te Am sterdam worden geleid. DIEFSTAL UIT PASTORIE Ruim 2000 gulden ontvreemd Pastoor Alferink van de Sint Vituskerk aan de Brink te Bussum zag toen hij de werkkamer van zijn pastorie betrad, de brandkast openstaan. Een groot aantal bankbiljetten was eruit: vermoedelijk ten bedrage van 2200 gulden. De pastoor kan nog geen juist bedrag opgeven, daar het geld aan vereenigingen behoort. Deze zul len echter geen schade lijden, daar de pas toor tegen inbraak is verzekerd. De dief heeft eenige tientallen guldens, rijksdaal ders en kwartjes, die in den brandkast, op tafel en in een bureautje lagen niet mee genomen. De sleutel stak in het bureautje en ook met den sleutel van den brandkast had de dief makkelijk werk gehad, daar deze er boven op lag. De man moet met de situatie op de hoogte zijn geweest en zich in de kerk hebben laten insluiten. Na den avonddienst kan hij van hieruit in de pas torie komen, waar hij ongestoord heeft gewerkt daar de ramen verduisterd wa ren. Door de voordeur moet hij 's nachts vertrokken zijn. 25.000 RANTSOENEN ZEEP IN BESLAGGENOMEN Bij den grossier Van S. te Bennekom, waar eenige dagen geleden duizenden kilo grammen toiletzeep in beslag zijn ge nomen, die buiten den distributievoorraad waren gehouden, is gisteren door ambte naren van den Crisisopsporingsdienst op nieuw een onderzoek ingesteld, waarbij in een tuinhuisje een groote hoeveelheid zeep werd aangetroffen. Van S. gaf voor, dat de zeep zijn eigen dom niet was, doch door een fabrikant uit Wormerveer bij hem in depot was gegeven. In afwachting van de resultaten van het onderzoek is de partij zeep, in totaal 25.000 rantsoenen, dobr de politie in be slag genomen. AANHOUDINGEN TE ZAANDAM De Zaandamsche politie heeft, in ver band met den diefstal van vijfhonderd ons MASSA-AANTAL SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. 125 menschen verdronken gedurende November. Het aantal verdrinkingsgevallen is door diepe, langdurige duisternis en, helaas, door drankgebruik van velen, weer zeer hoog geweest. Er verdronken niet minder dan 6 jongens beneden 16 jaar, 1 meisje, 94 mannen en 18 vrouwen, te zamen 119; bovendien verdronken in auto's 6 perso nen; in totaal in één maand 125 dooden. (November 1939 40). Ten gevolge van duisternis verdronken niet minder dan 70 mannen en 18 vrou wen, in totaal 88. Waarschijnlijk is dit getal nog hooger, omdat van meerdere opgehaalde lijken het tijdstip van te wa ter raken niet kon worden vastgespeld. Onder de omgekomenen behoorden 3 jon gens en 1 meisje beneden 6 jaar. De bond tot Redding van Drenkelingen blijft aandringen bij autoriteiten om, zoo noodig en mogelijk, nog betere voorzorgs maatregelen. te treffen tegen het groote verdrinkingsgevaar in deze duistere tij den. We mogen gelukkig ook een ander geluid laten hooren: „Velen zijn gered." Er werden in November gered of wis ten zich te redden: 6 jongens, beneden 16 jaar, 7 meisjes, 120 mannen en 18 vrouwen, te zamen 151; bovendien werden uit auto's gered 12 personen, in totaal gered: 103 (November 1939: 75). Bij duisternis raak ten te water: 2 meisjes, beneden 16 jaar, 104 mannen en 15 vrouwen, in totaal 121. November telde dus te zamen 125 dooden en 121 geredden; 246 waterslachtoffers. Zwemmend werden gered: 6 jongens, 3 meisjes, 8 mannen en 6 vrouwen, totaal: 32. Zwemmend wisten zich in veiligheid te stellen: 2 jongens, 2 meisjes, 16 mannen en 4 vrouwen, totaal: 24. Door middel van handreiking kwamen weer op den behou den grond: 68, met boothulp: 11, met red dingshaken 17 (deze hebben weer hun be staansrecht bewezen), met reddingsgor del: 2, met een dregboom; 1, met ladders: 3, met een touw 1 en nog 1 met een ketting. Voor hen, die nog niet kunnen zwem men in ons waterrijke land, dit advies: „Leert zwemmen", zwemmers en zwem sters: „Leert zwemmend redden voor uzelf en voor uw medemensch." Er reden in November 9 auto's te water, waarbij 6 dooden te betreuren waren en 12 menschen werden gered. In de meeste gevallen was weer diepe duisternis oor zaak van te water rijden. thee ten nadeele van de firma Terwee aldaar, drie Zaandammers aangehouden, die bekend hebben' de inbraak te hebben gepleegd. Zij hadden de thee aan iemand in Am sterdam verkocht en het geld verdeeld. Naar aanleiding van een enkele dagen geleden gepleegde inbraak, waarbij uit een opslagplaats aan den Zuiddijk te Zaandam zestien blikken groene zeep en zestien doozen, elk met 24 blikken tomatensoep werden gestolen, zijn twee Zaandammers, resp. 27 en 28 jaar oud, aangehouden, die verdacht worden dezen diefstal te heb ben gepleegd. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM De Raad der gemeante Leidschendam kwam gistermiddag te 2.30 uur in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Banning. Na de gebruikelijke opening met gebed, bespreekt de heer Vink den mislukten aanval op het leven van den burgemeester en anderen en wenscht de voorzitter namens den Raad geluk met den goeden afloop* De voorzitter brengt spreker dan hiervoor; hy stelt die op hoogen prijs. Het is een be wijs, aldus spreker, dat de Raad met my medeleeft. Uit het rapport van de commissie, be last met het onderzoek van de gemeente- rekening 1939 blijkt, dat deze bezwaar heeft gemaakt tegen de hooge kosten, die gemaakt zijn inzake de telefoon en onder houd van de lokalen voor het houden van vergaderingen van B. en W. en de Raad. Uit het antwoord van B. en W. kon wor den geconstateerd, dat geen extra uitga ven te dien opzichte zijn geschied, waar na de gemeenterekening 1939 z.h.s. wordt vastgesteld. B. en W. bieden dan den Raad aan de gemeentebegrooting en de bedrijfsbegroo- tingen over het dienstjaar 1941. Besloten wordt den Raad in twee afdeelingen te splitsen met elk een wethouder als voor zitter, die tot taak hebben bedoelde be grootingen aan een onderzoek te onder werpen. Bij de wijziging van de begrooting 1940 protesteert de heer Vink tegen de kleine bemerkingen welke Ged. Staten maken. Hij vindt het belachelijk, dat Ged. Staten nog 5.willen bezuinigen op het schoon houden van een schoollokaal. Spreker kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. om een inschrijving te houden om te zien of er nog iemand te vinden is, die het voordeeliger doet. De voorzitter deelt volkomen de mee ning van den heer Vink, voor wat be treft de kleine bedragen, waarop Ged. Staten aanmerkingen maken, maar hij zou toch willen, dat dit beleid aan B. en W. werd overgelaten; hierna wordt dit punt z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel inzake de uitvoering van het vaarslootenplan betreurt de heer Willemse het, dat B. en W. nu weer met een groote post komen, terwijl destijds aan het lid Kranenburg is medegedeeld, dat met alle belanghebbenden deze aan gelegenheid was geregeld. De heer Kranenburg spijt het, dat B. en W. vroeger geen rekening hebben ge houden met zijn opmerkingen. Weth. de Koning ze^t, dat met de betrokken perso nen wel is onderhandeld, doch deze zaak erg vertraagd is geworden. Besloten wordt tot verhuur van de Kor te Kniplaan voor den tijd van 3 jaar aan den heer H. J. van Velzen te Voorschoten voor ƒ300 per jaar. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen om de helft van de pacht som voor het gebruik van het vischwater in de Stompwijksche, Vaart de Nieuwe Vaart en de Knipsloot te restitueeren aan den heer M. M. van Veen in verband met de hevige koude gedurende het laatste winterseizoen, waardoor groote schade is toegebracht aan den vischstand. Het voorstel tot verlenging van den ont ruimingstermijn van een onbewoonbaar verklaarde woning wordt, nadat weth. Smits heeft medegedeeld, dat er geen be zwaar bestaat, j.h.s. aangenomen. Z.h.s. wordt aangenomen het voorstel tot huur van egn stukie grond ten behoe ve van de uitvoering van het vaarslooten plan van gebrs. Plas voor 100 voor den geheelen duur van het werk van pl.m. 1 jaar en tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten. Ter tafel komt het voorstel inzake het voeren van een rechtsgeding. De heer Koerts merkt op, dat hij lie ver had gezien, dat B. en W. een en an der in onderling overleg hadden geregeld, daar hij niet houdt van het voeren van rechtsgedingen en er sterk tegen is om deze zaak op de spits te drijven. De heer Willemse stelt voor om deze zaak met den heer OLsthoorn in der min ne te schikken. De voorzi.ter is van meening, dat een dergelijk voorstel van B. en W. moet uit gaan. Als B. en W. geen voordeel zien in het voeren van een rechtsgeding, zul len zij zeker met andere voorstellen ko men. Wethouder Smits zegt, dat deze kwestie is ontstaan door het dempen van de Smids- sloot. In 1936 heeft de Provincie de vaar- rechten van bedoelde sloot weggenomen, zoodat in dit opzicht geen recht meer kan gelden; bovendien heeft de heer Olst- hoorn zelf medegewerkt om dit werk tot uitvoering te brengen. Het is volgens spre ker niet juist, dat deze thans met eischen Wj de gemeente komt. Nadat de heef Koerts nog een waarschu wend woord heeft doen hooren om vooral deze zaak niet op de spits te dry ven, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente kwam Donder dag 5 Dec. in openbare vergadering bij een. Alle leden waren aanwezig. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met het lezen van het ambtsge bed werden de notulen der vorige vergade ring gelezen en onveranderd vastgesteld. Van de ingekomen stukken vermelden wij een verzoek van de Vereeniging tot IJsbestrijding te Leiden om eventueel voor dit doel een bijdrage uit de gemeen tekas te verstrekken van ƒ117.50. Namens B. en W. wijst de voorzitter op het groote belang, vooral onder de huidi ge omstandigheden, dat de vaart zoolang als eenigszins mogelijk is open blijft, waar om wordt voorgesteld dit verzoek in te wil ligen. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Van Ged. Staten is een schrijven inge komen naar aanleiding van de in de vorige vergadering voorloopig vastgesteld reke ning over het jaar 1939. Ged. Staten wen- schen dat de over het dienstjaar 1939 van verschuldigde en verhaalbaar gebleven bedragen alsnog in de rekening zullen worden verwerkt. De rekening sluit nu met een batig saldo van 1694.45. Aldus opnieuw voorloopig vastgesteld. Naar aanleiding van latere ingekomen aanbiedingen geeft de voorzitter -nog maals het vraagstuk der molestverzekering in bespreking. Met het oog op de gedecen traliseerde ligging der gemeente-eigen dommen, de geringe risico in Hazerswoude, vergeleken met die in tal van andere ge meenten, waar fabrieken, spoorwegknoop punten enz. gelegen zijn, en de kansen op vrij hooge premies stellen B. en W. voor hiertoe vorloopig niet over te gaan. De heer W. Slootweg kan dit stand punt niet deelen. Hij meent dat het ge meentebestuur tegenover de burgerij en tegenover het nageslacht niet verant woord is als dit risico niet wordt ge dekt. Nadat wethouder van Dam het voorstel van B. en W. nog nader heeft toegelicht en verschillende andere heeren hierover het woord hebben gevoerd, wordt het voor stel van B. en W. met 9 tegen 2 stemmen (die van de heeren Slootweg en Scheel) aangenomen. Vervolgens wordt na eenige bespreking besloten een perceeltje grasgewas en tuin grond liggende langs den toegangsweg naar het voomalig station, voor den tijd van drie jaar opnieuw te verhuren, op dezelfde voorwaarden aan den tegenwoor- digen huurder, den heer J. Burggraaf. De gemeente-secretaris, de heer B. den Braver, verzocht tegen 1 Jan. e.k. ontslag als agent der arbeidsbemiddeling, hetwelk hem op de meest eervolle wijze wordt ver leend. Als zijn opvolger wordt, op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen be noemd, de heer J. B. van der Lelie, con troleur voor de steunverleeriing. In ver band met de meerdere werkzaamheden en de verdere uitbreiding die ongetwijfeld nog zal gegeven worden aan de taak van den agent der arbeidsbemiddeling wordt zijn wedde verhoogd van 50.tot 150 per jaar. De bouwmaterialen-positie maakt het noodzakelijk, dat afwijkingen van de be staande bouwverordening worden moge lijk gemaakt. De hiertoe voorgestelde wij ziging der verordening wordt met alge meene stemmen aangenomen. De begrootingen Vervolgen* komen de begrootingen voor het jaar 1941 aan de orde. De voorzitter leest het rapport der Com missie, bestaande uit de heeren W. van Kla veren en W. Slootweg voor, waaruit blijkt, dat deze tegen de voorgestelde begrootingen geen bezwaar heeft. Wel wijst ze er op, dat enkele gedeelten der gemeentewegen eri.stige verzakkingen vertoonen, en binnen niet te langen tijd belangrijke voorzienin gen zullen eischen. Verder zou de Commis sie het op prijs stellen indien niet meer aan de huizen werd aangeplakt, maar indien voor dit doel in de verschillende deelen der gemeente enk.Ie eenvoudige borden zou den worden geplaatst. Bij de behandeling der begrooting van het Waterbedrijf deelt de voorz. mede, dat van den fitter G. Ruys een verzoek om loonsverhooging is ingeKomen. De voorz. zet uiteen hoe deze positie gegroeid is. Ha zerswoude heeft geen Gas- of Electriciteits- bedrijf, alleen maar een Waterbedrijf. Vroe ger werden de werkzaamheden hieraan ver richt door de plaatselijke ambachtslieden. De vraag is toch gerezen of voor het bedrag w?t op deze wijze aan het jaarlijksche on derhoud werd uitgegeven, niet een vaste kracht kon worden aangesteld. Er zijn toen sollicitanten opgeroepen op een vooraf be paald salaris en hierop heeft Ruys gesolli citeerd. Sindsdien is zijn loon al eens ver hoogd. De positie van het bedrijf is door h°t groote lekverlies niet gunstig. Het loon bedraagt thans f 23 per week plus 30 rij- wieltoeslag. Met de opzet van deze positie zal steeds rekening moeten worden gehouden. Toch meenen B. en W. dat wel iets kan worden gedaan. Zij stellen daarom voor het loon van den fitter bij het gemeentelijk water bedrijf te bepalen op 23 tot 26 te berei ken in 6 jaar, plus 30 rijwieltoelage, en een kindertoeslag van 3 pet. voor elk kind beneden de 14 jaar. Na eenige bespreking wordt dit voorstel Met alg. st. aangenomen. Nadat de voorz. nog enkele vragen be antwoord heeft, wordt de begrooting .voor het Waterbedrijf met algemeene stemmen aangenomen. De gewone dienst sluit in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van 15.719, waarin een uitkeering aan de ge meente wegens winst is geraamd van 500. Voor den kapitaaldienst bedragen de in komsten 433.50 en de uitgaven 1723.08, zoodat het nadeelig saldo is 1289.58. Naar aanleiding van de ingediende ge meentebegrooting merkt de voorz. op, dat de positie der gemeente niet zqo ongunstig is als uit het geraamde nadeelige saldo van 22.639.43 aanvankelijk lijkt. Andere jaren werd steeds 14.000 15.000 geraamd- als extra bijdrage en belastingbijdrage in zake de kosten voor steunverleening en werkverschaffing. Deze raming moest dit maal achterwege blijven, omdat de betrok ken Departementen eerst later vast zullen stellen hoe in deze tekorten zal worden voorzien. Verder moest de uitkeering uit het gemeentefonds f 5500 lager geraamd worden. Alleen door deze twee posten is bijna het geheele nadeelige saldo verklaard, zoodat vastgesteld kan worden dat de fi- nancieele positie van de gemeente zelf on geveer gelijk is gebleven. Vervolgens worden de volgende besluiten genomen. Voor het belastingjaar 1941/42 zullen op nieuw 75 opcenten geheven worden op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Het bedrag dat voor 1941 per leerling voor de bijz. scholen als exploitatie-vergoe- dign zal worden becshikbaar gesteld, wordt voor het L. O. bepaald op f 9.50 en voor het U.L.O. op 18. In verband met de voor schriften dat deze posten op het zelfde be drag van een vorig jaar moeten worden ge raamd, zien enkele heeren af van het vra gen van eenige verhooging, die zij overigens wel billijk zouden achten. Besloten wordt de conciei je woning boven het Raadhuis opnieuw op dezelfde voor waarden te verhuren aan den heer J. van Pijlen. Evenzoo het huis naast het Raadhuis aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. De heer Goedhart acht de huur der ver schillende woningen laag, inzonderheid die van de onderwijzerswoning, doch ziet er, na een opmerking van den voorzitter van af een verhooging voor te stellen. De begrooting wordt vervolgens vlot af gewerkt. Bij volgnummer 124 doet de voorzitter enkele mededeelingen over de plaatselijke actie voor de Winterhulp. Deze zaak moet goed worden aangepakt. Er zal veel werk voor moeten worden verzet. Mede met het oog hierop besloot B. en W. als tijdelijk ambtenaar ter secretarie te benoemen mr. C. de Ru uit Leiden en deze aan den bur gemeester, die als plaatselijk directeur op treedt, voor dit werk beschikbaar te stel len. De heer de Ru zal halve dagen werk zaam zijn. Zijn wedde bedraagt 10 per week. De tijd die niet voor het Winterhulp- werk noodig is, wordt vanzelfsprekend aan ander werk besteed. Vooral de bezetting en inkwartiering brengen zeer veel werk met zich mee. Door den Raad wordt deze post goedge keurd, evenals de verhooging van de wed^- de van de derde ambtenares van 25.op 30.per maand en het beschikbaar stel len van 200.als gratificatie voor de volontairs, van wien in deze dagen zeer veel gevraagd wordt. Goedgekeurd wordt, in verband met de hoogere prijzen der schoonmaakartike len en de meerdere werkzaamheden de loonen der schoonmaaksters eenigszins te verhoogen. De heer Scheel wijst er op dat de hulp- keurmeester ongeveer een jaar in dienst is, zoodat een vaste aanstelling zal moeten volgen. Hij wenscht de periodieke verhoo gingen die thans loopen over 10 jaar, te verdeelen over 5 jaar. B. en W. zullen deze zaak nog nader bezien. Goedgekeurd wordt dat 400.wordt uitgetrokken voor rattenbestrijding, nadat de voorzitter het groot belang hiervan had uiteengezet. Naar aanleiding van de door de Commis sie gemaakte opmerking deelt de voorzitter mee, dat B. en W. volkomen toestemmen dat enkele weggedeelten binnenkort in grijpende voorzieningen zullen eischen. De huidige materiaalpositie laat dit echter voorloopig niet toe. De heer W. Slootweg brengt nog eens de Bentweg ter sprake waar de toestand on houdbaar wordt. De voorzitter wijst er op dat de gemeente voor dezen weg niet on derhoudsplichtig is, al is hij persoonlijk van meening dat het nic* onjuist zou zijn indien de gemeente haar medewerking zou verleen en om aan deze wantoestand een einde te maken. Maar dan moeten de on derhoudsplichtigen de zaak aanvatten; Be sloten wordt nogmaals een schrijven te richten tot Ged. Staten met het verzoek deze kwestie tot een oplossing te brengen. Besloten wordt het „Poeltje" opnieuw voor 3 jaar te verhuren aan de Hazerswoud- sche IJsclub voor 10.per jaar. De heer Scheel dringt er nog op aan dat B. en W. werkverschaffing ter plaatse zoo veel mogelijk zullen bevorderen. Ten slotte wordt de begrooting met al- gemeente stemmen aangenomen. Gewone dienst: ontvangsten f 171.490.42, uitgaven 194.129.85. Nadeelig slot f 22.639.43. Ka pitaaldienst: ontvargsten 11.709.56, uit gaven 13.085.07. Nadeelig slot 1375.51. Bij de rondvraag komt de heer W. Sloot weg nog even terug op de opmerking van de Commisie inzake het aanplakken aan verschillende gevels. De voorzitter ant woordt, dat de aanwezige aanplakborden voor normale tijden voldoende zijn. B. en W. zijn er niet voor om alleen voor ver schillende publicaties die in dezen bijzon- deren tijd komen een 6-tal extra borden te laten maken. De heer Slootweg acht het aanplakken aan de huizen een ernstige ont siering. De voorzitter acht het plaatsen van goedkoope borden zooals men die hier en daar ziet een nog grooter ontsiering. Het voorstel van den heer Slootweg om extra borden te plaatsen wordt ten slotte met 8 tegen 3 stemmen verworpen.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11