Qemengde ffivdcfitm Vier personen op het I Jsselmeer verdronken Nog een scheepje vergaan Noodlottige ont ploffing te Scheveningen De Gouden Sleutel DONDERDAG 5 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COUFANÏ TWEEDE BLAD - PAG. 7 Vrachtscheepje met mest na een ontploffing gezonken Gistermorgen is op het IJselmeer een ongeluk geschied, dat aan een gezin van vier personen het leven heeft ge kost, ondanks alle reddingspogingen, die onmiddellijk werden aangewend. Omstreeks kwart voor elf voeren op kor ten afstand van elkaar twee schepen, n.l. de „Friesland" van schipper W. Eeier te Bolsward en de „De tijd zal het leeren" van schipper R. Groenhof te Broekerhaven ter hoogte van Pampus in oostelijke richting, heide geladen met kunstmest. Plotseling klonk het geluid van een hevige explosie en binnen eenige oogenblikken zonk de „Friesland" met man en muis in de diepte. Opvarenden waren de schipper, zijn vrouw en twee kinderen. De bemanning van de „De tijd zal het leeren" deed energieke pogingen om de slachtoffers te redden, doch zij moesten na eenigen tijd onverrichterzake worden op gegeven. Beide schepen kwamen van Rot terdam en waren op weg naar Nijkerk, waar de laatstgenoemde vandaag is aange komen. De schipper heeft daar het ongeluk gerappprteerd. Naar aanleiding van dit tragische voor val heeft het „Hbld." gisteravond een on derhoud gehad met schipper R. Groenhof uit Broekerhaven. De verslaggever trof hem met zijn vrouw aan in de roef van de ,.De tijd zal het leeren", welk motorschip lig plaats had gekozen in de haven van Nij kerk. De „Friesland" en de „De tijd zal het leeren", zoo vertelde schipper Groenhof, waren gezamenlijk van de Oranjesluizen vertrokken met een lading kunstmest, be stemd voor een Nijkerksche firma. Mijn schip had een sterkeren motor dan dat van schipper Eier en na eenigen tijd was ik de „Friesland" zoo ver vooruit, dat ik besloot vaart te verminderen, en het andere vaar tuig op sleeptouw te nemen. Zoo voeren wij verder, maar na eenigen tijd zei iets.in mij hoe het kwam weet ik niet precies dat het beter was de verbinding te verbre ken. Nauwelijks was dat gebeurd, of mijn vrouw en ik hoorden een overweldigend gedreun en zagen onmiddellijk daarna op de plaats, waar de „Friesland" voer, een zwarte rookkolom en vervolgens een witte damp opstijgen. Toen deze waren wegge trokken, bleek de „Friesland" volkomen uit elkander te zijn geslagen. Over een op pervlakte van ongeveer horderd meter za gen wij tallooze wrakstukken en hier en daar dreven groote olievlekken op de gol ven. Onmiddellijk draaide ik bij om te pro- beeren de opvarenden te redden, maar, hoe mijn vrouw en ik ook tuurden, er was. geen spoor van hen te ontdekken. Helaas konden wij niet anders doen dan onzen tocht naar Nijkerk voortzetten. - Opvarenden met moette aan tand gebracht Gisteravond om half zeven is de motor- reddingboot „Hilda" van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij te Lemmer uitgevaren naar een visschers- vaartuig, dat door den opkon) enden storm gestrand was. Dit vaartuig had geen sein- middelen aan boord, zoodat de „Hilda" in het donker een zwaren speurtocht had. Omstreeks half tien kreeg de „Hilda" het gestrande vaartuig bij den Mirdummer hoek in zicht. Het was de „Lemmer 9" met twee man aan boord. Zij konden op het nippertje worden gered. Het visschersschip verging. Om half elf zette de reddingboot de bei de visschers behouden aan wal. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Toen de 32-jarige treinmachinist H. Ver mast te Terneuzen zich op zijn fiets naar zijn werk begaf, is hij door de duisternis misleid in het kanaal gereden. Op zijn hulpgeroep schoten enkele personen toe en hoewel men er in slaagde hem vrij spoedig op het droge te brengen, bleken de levensgeesten echter reeds geweken te zijn. V. laat een vrouw en twee kinderen ach ter. Dinsdagavond geraakte door de diepe duisternis de heer Wiers, directeur van de Veendammer Cartonnagefabriek, te water en verdronk. De heer Wiers was 53 jaar oud. VERMIST JONGETJE GEVONDEN. In Noord-Scharwoude werd sedert eeni ge weken een driejarig knaapje vermist. Toen Woensdag de heer L. met een schutje door een sloot voer, vond hij het lijkje van den vermisten jongen. Het kind is vermoedelijk spelenderwijs te water ge raakt. LIJK OPGEHAALD. Te Rotterdam heeft de rivierpolitie in de Zalmhaven het lijk opgehaald van een on bekende vrouw, naar schatting veertig jaar oud. DOOD LANGS DEN WEG GEVONDEN. Op een zandweg tusschen den Zutphen- sche- en den Lochcmschewcg in de buurt schap Warken (gemeente Warnsveld) vond *een voorbijganger een werkman aan den kant van den weg boven op zijn fiets lig gen. Het bleek, dat de man dood was. De voorbijganger heeft onmiddellijk eenige boeren gewaarschuwd, die een dokter haal den. Het slachtoffer bleek te zijn N. uit Zut- phen. Er kon nog niet worden vastgesteld, onder welke omstandigheden de man den dood heeft gevonden. EEN NEDERLANDER IN INDO-CHINA GEDOOD. Hubert nermar.s, correspondent van het „Soerabajaasch Handelsblad". Naar „United Press" uit Hanoi meldt, is de correspondent van het „Soerabajaasch Handelsblad" in Indo-China, Hubert Her mans, in een huis der grenswacht in Poipet aan de ThaischIndochineesche grens om het leven gekomen. Men neemt hier aan, dat een Thaisch sol daat, die alleen op patrouille was en zich in een boom had opgesteld, en wel op Fransch-Indochineesch gebied het schot heeft gelost, waardoor Hermans gedood is. Hermans, die 32 jaar oud was, stierf op weg naar het ziekenhuis. Hij bevond zich ongeveer een maand in Indochina en was voornemens binnenkort naar Bangkok te reizen. Hermans was onlangs met den Clip per uit New York naar het Verre Oosten gekomen, nadat hij onder groote moeilijk heden op een klein vrachtschip uit Finland naar de Vereenigde Staten gereisd was. Bi) hel demonteeren van een projectiel Gisteravond is in de woning van de weduwe den H. aan de Reepstraat no. 36 te Scheveningen een noodlottige ontplof fing geschied, die «iet leven heeft gekost aan den alleen thuiszijnden 31-jarigen zoon des huizes J. den H. De moeder was met twee van haar zoons afwezig. Vermoedelijk had de thuisgeble ven zoon aai} het strand een onontploft projectiel gevonden, dat hij, zoo wordt ver ondersteld, thuis heeft willen demonteeren. Omstreeks acht uur werd in den omtrek een hevige knal vernomen, waardoor de bovenwoning vrijwel werd verwoest, ter wijl ook het benedenhuis ernstig werd be schadigd. Onmiddellijk werd en de politie en de geneeskundige dienst gewaarschuwd en na kort onderzoek werd het zwaar ver minkte lijk van den jongeman temidden van de puinhoopen aangetroffen. Uit dit droevig voorval moge voor ande ren opnieuw de les worden getrokken, dat het hoogst onverantwoordelijk en levens gevaarlijk is om eenig gevonden projectiel met onbevoegde handen aan te raken, laat staan te demonteeren. SPOOR GEVONDEN IN DE ZAAK VAN DEN VERMISTEN BREDANAAR. Beruchte typen gelijk met hem verdwenen. De politie van de drie groote steden, Am sterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, stelt op het oogenblik een uitgebreid onderzoek in naar de mogelijke verblijfplaats van den Breda'schen zakenman P. van Aert, eige naar van een kleedingmagazijn aan den Haagdijk aldaar, die sinds 12 November j.l. spoorloos is verdwenen. De vaststaande feiten zijn als volgt: Zaterdag 9 November kreeg de heer Van Aert bezoek van een zakenrelatie uit Bus- sum, zekeren v. d. B., die Volgens zijn zeg gen een groot aantal wollen jumpers, bui ten de distributie om, te koop wist. Deze jumpers zouden zich in handen bevinden van twee in Den Haag verblijvende ketting- handelaars, zoodat Van A. met v. d. B. een afspraak maajcte de beide kettinghandela ren op Dinsdag 12 November, des morgens in een hotel bij het station te 's-Graven hage, te ontmoeten. De Bussummer y. d. B. is daarop naar zijn woonplaats teruggekeerd, vanwaar hij Maandagavond 11 November te Breda te rugkeerde en daar in een hotel aan de Groote Markt den nacht van 11 op 12 No vember doorbracht. Van A. en v. d. B. zijn Dinsdagmorgen 12 November met den trein van 7.32 uur naar Den Haag vertrokken en hebben in het hotel bij het station de beide ketting handelaren ontmoet. Volgens den Bussu- mer v. d. B. zou bij dit onderhoud geble ken zijn, dat de smokkelgoederen, een groote partij textielvrije wollen jumpers, zich niet te 's-Gravenhage, doch te Rotter dam in een opslagplaats bevonden. Dienten gevolge hebben Van A. en v. d. B. zich met de beide kettinghandelaren naar Rotterdam begeven; waar v. d. B. in een café achter bleef, terwijl Van A. en de beide andere mannen zich naar de opslagplaats der goe deren zouden begeven. Dit was des middags rond drie uur van den 12den November en sindsdien is van Van A., die een bedrag van ongeveer duizend gulden bij zich had, geen spoor meer bekend. Vermoedde men aanvankelijk nog, dat Van A. binnen enkele dagen wel weer bo ven water zou komen, thans neemt men vrijwel als vaststaan aan, dat bijzondere omstandigheden voorbehouden misdrijf in het spel is. Uit een door de recherche in Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Breda ongesteld onderzoek is n.L vrijwel onomstootelyk ko men vast te staan, dat de beide ketting- handelaren, die Van A. en v. d. B. te Den Haag in een hotel ontmoetten, behooren tot de Amsterdamsche en Haagsche onder wereld. De Amsterdammer dien v. d. B. van een portret herkend heeft, is een oude bekende van de politie en is reeds meermalen ver oordeeld, terwijl de Hagenaar vermoedelijk iemand is, op wien reeds dikwijls verden king van berooving op een zeer berucht Haagsch adres heeft gerust. Het merkwaar dige is dat deze beide verdachten eveneens sinds 12 November als het ware in het niet zijn verzonken. Nog merkwaardiger is dat het geval van Aert niet op zichzelf schijnt te staan, doch dat zich zoowel te 's-Gravenhage als te Rotterdam vrijwel tegelijkertijd een soortgelijke verdwijning heeft voorgedaan. In beide gevallen betreft het personen die in den kettinghandel meenden iets te kunnen verdienen en die een flink bedrag aan geld bij zich hadden. De recherche in de groote steden zoekt, aldus lezen we in de „Tel.", tusschen deze drie verdwijningen verband en met het oog daarop strekt het justitieel onderzoek zich over het geheele land uit. Zelfs is daarbij betrokken een mysterieus geval, dat einde vorige week te Hoensbroek in Limburg is ontdekt en dat thans ter kennis van de jus titieels en politioneele autoriteiten van het geheele land is gebracht. Donderdag 28 November n.l. vervoegde zich aan de Marechaussee-kazerne te Hoens broek een, volkomen te goeder naam en faam bekend staand betrouwbaar persoon, met de mededeeling, dat hij ergens buiten Hoensbroek het lijk van een manspersoon had zien liggen. Het bovengedeelte van het lijk was omwikkeld met een jutezak, ter wijl slechts de beenen er buiten uitstaken. In gezelschap van den aangever begaf de marechaussee zich aanstonds naar de aan gegeven plaats, doch daar werd geen lijk meer aangetroffen, hoewel verschillende sporen de mededeelingen van den aangever aannemelijk maakten. De marechaussee neemt dan ook de aangifte als juist aan en houdt er ernstig rekening mede, dat inder daad, tusschen het tijdstip van aangifte en de komst der marechaussee, een lijk is ver voerd. LICHT GEBRACHT IN HAMSTER AFFAIRE. 1200 K.G. LEVENSMIDDELEN ACHTERHAALD. De gemeentepolitie te Aarlander- v e e n heeft na langdurig onderzoek licht gebracht in een hamster- en kettinghan- delaffaire, waarbij een twintigtal personen is betrokken. De kruidenier G. onttrok door tussdhen- komst van zijn 27-jarigen broer, die niet in de kruidenierszaak werkzaam is, groote hoeveelheden levensmiddelen aan de dis tributie. Tegen woekerprijzen werden deze aan een groot aantal ingezetenen van Aar- landerveen verkocht. Tegen veertien personen, bij wie baal tjes bloem, vaatjes zeep, groote hoeveel heden peulvruchten, kaas en grutterswa ren werden gevonden, werd proces-veTbaal opgemaakt. In totaal heeft de politie 1200 k.g. levensmiddelen in beslag genomen. De .kruidenier G. bleek voorts op klan- destiene wyze peulvruchten te betrekken van eenige landbouwers in het nabijgele gen Zevenhoven, die hiermee ook een straf baar feit pleegden. Verder leidde een spoor naar Aalsmeer, waar bij een winkelier die aan G. leverde, huiszoeking werd verricht. Hier werden ongeveer elfhonderd rantsoenen zeep, wel ke niet waren opgegeven, aangetroffen. Tenslotte liep een restaurateur te Gou da tegen de lamp. Deze had van den Aar- landerveenschen handelaar honderd pond koffie gekocht en was daardoor met de distributiebepalingen in conflict gekomen. Ook in deze gevallen werd procesverbaal opgemaakt. De in beslag genomen goederen zullen ter 'beschikking van de distributiediensten worden gesteld. Radio-programma VRIJDAG 6 DECEMBER 1940. HILVERSUM I, 4J5 M. Ncderlandsch pro gramma. AVRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP., gramofoonmuziek 8.45 Concertge bouw-orkest (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest (11.1511.30 Reportage) 12.15 Gramofoonmuziek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en soliste 2.00 „De ruilhandel in het inter nationale goederenverkeer", causerie 2.20 Sylvestre-trio 3.00 Cyclus „Levende volkskunst" 3.20 Versterkt kamerorkest van Leipzig, Riedel-koor en solisten (opn.) 4.40 Orgelspel 5.00 De Romancers (5.155.30 Nieuws-, economische- en beurs berichten ANP.) 6.00 AVRO-Musette- ensemble en soliste 6.25 „Binding", toe spraak 6.45 Actueele reportage of gra mofoonmuziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP. en sluiting. HILVERSUM II, 301.5 M. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en Meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr.- pl.) 8.35 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.40 Vioolduo met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Apollo-ensemble 1.30 Or gelspel 2.20 Molto Cantabile 3.00 Vrouwenhalfuur 3.30 Vocaal concert (opn.) 3.45 Bijbellezing 4.15 Gramo foonmuziek 5.00 VPRO.; Gesprekken met luisteraars 5.15 Nieuws-, economi sche- en beursberichten ANP. 5.30 Be richten 5.35 Christelijke gemengde zang- vereeniging „Harmonie" (opn.) 6.00 Cla- vecimbelvoordracht 6.25 Gramofoonmu ziek 6.45 Actueele reportage of gramo foonmuziek 7.007.15 Economische vra gen van den dag en nieuwsberichten ANP. en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmu ziek (7.307.45 Berichten Engelsch. Om 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9.009.15 Be richten Duitsch) 10.30 Orgelspel 11.00 Gramofoonmuziek (11.3011.45 Berichten Engelsch. 12.0012.15 Berichten) 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gra mofoonmuziek (1.301.45 Berichten En gelsch. 2.002.15 Berichten Duitsch. 2.30 2.45 Berichten Engelsch) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Tweede en derde acte van de opera „Tosca" (gr.pl.) 5.00 Be richten (Duitsch) 5.15 Uit Berlijn: „Gruss aus der Heimat", programma voor de Duit- sche Weermacht 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten ANP. en sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 8.0019.15 AVRO. 19.1524.00 Duitsch programma. 2o Programma: 8.0017.00 NCRV. 17.00—17.15 VPRO. 17.15—19.15 NCRV. 19.1523.0 NCRV. (Programma uitslui tend voor Radio-Centrales). 3e Programma: 7.0019.15 VARA. 19.1524.00 Duitsch programma. 4e programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. DERTIG POND SNOEK IN ééN VISCH. Een jeugdig Leeuwarder ingezetene, hartstochtelijk visscher, had dezer dagen het geluk, een „snoekje" te vangen van niet minder dan 1.15 m. lang, en met het res pectabele gewicht van 32 pond. Volgens deskundigen moet het reeds door zijn om vang vreesaanjagende dier minstens 30 jaar oud zijn geweest, meldt de „Tel." De vangst vond plaats op de Groote Wie len, een uitgestrekten veenplas in de na bijheid van Leeuwarden, waar de 18-jarige S. in een roeiboot zijn geluk beproefde. Toen de snoek „vast" was geslagen, werd, aldus luidde het verhaal, de kleine boot minutenlang in snelle vaart door het water getrokken. Eerst na een kwartier kon het afgematte dier binnenboord worden ge haald. FEUILLETON (Nadruk verboden). 10) Hij streek het kind met een teeder ge baar over het krullekopje en ging voort: Ik heb de juffrouw natuurlijk direct haar oor.gé gegeven, maar nu ben ik eigen lijk nog verder van huis, want ik weet absoluut niet wat ik met Babs beginnen moet. Hoezoo?, vroeg juffrouw Dunbar met ongewoon zachte stem. Ik moet de volgende week op reis naar Indië, voor zakelijke aangelegenheden, die ik niet aan een an^er kan overlaten. Ik was al blij dat ik hét met het kind zoo goed geregeld had, maar nu dat verkeerd geloo- pen is, weet ik werkelijk niet wat ik moet doen. Is het onbescheiden om te vragen of u moeilijkheden hebt en of wij misschien in staat zijn u te helpen?, mengde Tony zich op vriendelijken toon in het gesprek. Gardeners donkere oogen keken den jongeren man met een warme uitdrukking van dankbaarheid aan. Mijn vrouw is in de inrichting van de dames Drivers. Neen ze is niet krank zinnig dat niet, maar ze is overver moeid en haar geestelijk evenwicht is ver stoord. Ze heeft een vreeselijken tijd ge had! Onze andere kinderen zijn volwas sen en over de wereld verspreid. Dit is on ze jongste, een nakomertje. Daar mijn vrouw noch ik familieleden hier hebben, weet ik niet tot wie' ik me wenden moet. Bedoelt u, dat er niemand is waar u het kind met een gerust hart kunt achter laten, terwijl u op reis bent? is het dat?, vroeg juffrouw Dunbar opeens en er was een hoopvolle klank in haar stem. Gardener knikte. Een man is tamelijk hulpeloos, als hy alleen staat met een kind van drie jaar en binnen een week naar Indië moet. Maar ik hoop dat ik nog een tehuis voor haar vin den kan. Juffrouw Dunbar stond op met een zach- ten blos op haar klein gezicht; haar oogen schiterden en de hand, die ze op Tony's arm gelegd had, beefde. Tony, fluisterde ze tegen haar neef, zou ze niet hier kunnen blijven? Kom, zei Gardener, terwijl hij op stond; ik geloof dat Babs en ik moeten gaan. Ik heb kamers in de stad en mijn hospita zal de komende dagen wel voor haar willen zorgen. Tony legde een hand op den schouder van den bezoeker. Een oogenblik, zei hij op warmen toon. Mijn tante en ik zouden u willen vra gen of u er bezwaar tegen hebt als uw dochtertje by ons blijft, terwijl u op reis bent. Mijn tante heeft zich al erg aan het kind gehecht en vindt het heelemaal niet prettig Babs weer te moeten missen. Zou het kleine dametje niet hier kunnen blij ven? Hier kunnen blijven?, herhaalde Gar dener verbluft. Maar ik ben een vol komen vreemde voor u. Wilt u mijn doch tertje inderdaad zoo lang een tehuis ge ven? Er kwam een uitdrukking van onuitspre kelijke opluchting op zijn mager gezicht. Wij zouden het heerlijk vinden haar hier te houden, zei nu juffrouw Dunbar, terwijl haar stem van opwinding trilde. Zij is een kleine schat. Ik dacht altijd dat ik niet van kleine kinderen hield, maar deze.de kleine oude dame kon van op winding niet verder. Een glimlach lichtte over Ralph Garde ner's vermoeid gezicht. Ik kan u niet zeggen hoe dankbaar ik ben dat ik zal kunnen weggaan met het rustig besef dat onze kleine Baks in goede handen is. Zou het zoo geschikt kunnen worden dat ze zoo nu en dan haar moeder zou mogen zien. Dat kon natuurlijk en met een buitenge woon verlicht gemoed ging Ralph Garde ner naar Londen terug. En zoo kwam het dat, toen vroeg in den namiddag drie auto's met gasten van de Priory aan het huis van den kunstschilder aankwamen, het eerste wat de dames die het atelier binnengingen in gezelschap van Jonathan Redburn en nog een paar andere heeren, zagen een klein kind was, dat be- hagelijk tusschen een stapel kussens zat met een pop in den eenen arm en den zwart-en-witten kop van ex fox-terrier in den anderen. O, dat is het kind dat gisteren byna door de auto overreden is, riep mevrouw Stanley, de dame die het kind naar Tony's huis gebracht had. Hebt u haar ouders nog niet ontdekt? Ja, haar vader ls vandaag hier ge weest, maar zij blijft voorloopig bij ons, antwoordde Tony en hij vertelde van het I bezoek van Ralph Gardener. Wat een leuk klein ding, zei Red burn met zijn vriendelijke stem. Het is net een schilderijtje zooals ze daar zit. Als het niet te lastig is, mogen we dan eens een paar schilderijen van u zien. Ik zou graag een portret van mevrouw Redburn gemaakt hebben. Misschien kunnen we wel tot overeenstemming komen. Drommels, wie is die jonge dame met dat haar als zonneschijn? Tony keek snel op bij deze laatste opmer king en zag twee dames binnenkomen met een meisje in het zwart, een meisje, waar van de haren, zooals Tony onmiddellijk constateerde, door den milionnair volko men juist waren aangeduid. „Haar als zonneschijn" die woorden bleven in Tony's geest naklinken, terwijl hij Freda Marston, die hij reeds kende, begroette en voorgesteld werd aan me vrouw Derfield en juffrouw Hilary Donald son. Mijn logé's zyn maar een paar dagen hier, zei Freda, en ik wilde hun uw werk eens laten zien. Dat stel ik bijzonder op prijs, ant woordde Tony een beetje afwezig, want de woorden van Redburn klonken nog in hem na en terwijl hij Hilary aankeek, merkte hij op dat hoewel haar oogen droevig ston den, er toch iets wonderlijks zonnigs niet alleen over haar haren, maar over haar heele wezen lag; dit oordeel over zijn aan trekkelijke jonge bezoekster werd nog ver sterkt, toen Hilary, die het kleine meisje in haar kussens ontdekt had, een uitroep van blijde verrassing liet hooren en zich naast het kind op de knieën liet vallen. Wat een schattig kind, zei ze, terwijl ze met een glimlach naar Tony keek; kleine kinderen zijn wel het liefste wat er op de wereld bestaat. HOOFDSTUK VII. Het huls op de hel. Ik kon natuurlijk niet weigeren wat meneer Gardener mij vroeg, maar ik wil wel eerlijk bekennen, dat ik het niet be paald prettig vind om kleine Babs naar dat afschuwelijk huis op de hei te bren gen. Waarom noemt u het dat afschuwe lijke huis?, en Hilary, die op een lagen stoel by het raam zat, keek vragend op. En waarom moet kleine Babs daarheen? Dat huis is het somberste dat ik ken, daarom noem ik het afschuwelijk, ant woordde juffrouw Dunbar. Ik ben er eens geweest en zou er, geloof ik nooit in mijn leven weer over den drempel ko men als ik het kind niet naar haar moeder moest brengen. Haar moeder? Hilray's stem en gezicht drukten de grootste verbazing uit. Zij was nu als gast bij de Dunbars, omdat Mevrouw Derfield naar haar broer was gegaan, die haar ge schreven had dat hij ziek was. Ze had al heel wat uurtjes gesleten in het atelier, waar Tony de eene schets na de andere had gemaakt van haar fijn gezichtje en haar glanzende haren. Had ik je nog niet verteld, dat haar moeder in de inrichting van de dames Dri vers is? Och, wat droevig!, riep Hilary ver schrikt. En moet kleine Babs daar heen? (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7