OMGEVING Laatste berichten RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN DONDERDAG 5 DECEMBER 1940 EERSTE BLAD - PAG. 3 DE WINTERHULP-COLLECTEN De opbrengst van den speldjesverkoop voor de Winterhulp, hier ter stede, heeft 950 opgebracht, de huis-collecte bedroeg 1639.o.a. ingekomen giften is een bedrag van 2700 gld. ontvangen. ST. NICOLAAS IN HET TRIANON- THEATER Een prachtige middag voor kinderen van werkloozen Zeven a acht honderd kinderen van werk loozen hebben gisteren in het Trianon- theater een kostelijken middag gehad, waar over zij nog wel dagen lang heel wat te vertellen zullen hebben aan hun vriendjes in de straat. Zij waren door de directie van het Trianon-theater uitgenoodigd voor een St. Nicolaasmatinée, waar de Sint zelf op bezoek zou komen en een aardig film-pro gramma voor hen zou worden vertoond. Gistermiddag om twee uur was de zaal geheel gevuld met een menigte joelende en juiohende kinderen, die eerst door den di recteur van het theater, den heer Hendrik- sen, werden verwelkomd, en die vertelde, dat hij Sinterklaas zou gaan halen. Deze verscheen even later met zijn zwarte knecht op het tooneel, waar de Sint de kin deren toesprak. Een tiental kinderen werd uit de zaal op het tooneel geroepen en kre gen daar een vermaning of lofprijzing, maar allen een geschenk, waarbij de Sint aan het einde der voorstelling alle kinderen een geschenk beloofde. Hierna werden, terwijl Sint Nicolaas en Piet zich door de zaal begaven allerlei lied jes door de kinderen gezongen, zóó enthou siast, dat zij de muziek volkomen overstem den. Hierna nam het alleraardigste filmpro gramma een aanvang. Vertoond werd eerst een zeer mooie natuurfilm over watervo gels, vervolgens twee korte één-acters, waar danig om gelachen werd en tenslotte als hoofdfilm „Petertje", het aandoenlijk filmverhaal van een klein weesjongetje en zijn hond; een verhaal bijzonder voor dit jeugdige publiek geschikt en dat dan ook in ademlooze spanning werd gevolgd. Aan het einde der voorstelling werden den kinderen geschenken uitgereikt, welke door verschillende firma's gratis ter be schikking waren gesteld. Eenige dames van V.V.H. zorgden vriendelijk voor het toe zicht op de blijde kinderschaar. Vanmorgen is op het Rapenburg een .met pakjes beladen driewieler van de P.T.T. door den storm te water gereden. Arme Sinterklaas-surprises 1 LEIDSCHENDAM Verhuur korte Kniplaan. De aan deze gemeente in eigendom toebehoorende korte Kniplaan werd tot en met 31 December 1940 verhuurd aan den heer H. J. van Velzen te Voorschoten. Thans verzoekt deze wederom te mogen huren voor den tijd van 3 jaren en tevens den thans gel denden huurprijs van 300.te verlagen en het onderhoud van bedoelde laan ten laste der gemeente te brengen. Tegen de totstandkoming eener nieuwe overeenkomst bestaat bij B. en W. geen be- zwar, doch zij kunnen geen termen vin den den huurprijs te verlagen of het onder houd ten laste der gemeente te brengen. Zij stellen voor opnieuw tot verhuur aan den heer van Velzen over te gaan voor een tijdvak van 3 jaren. Restitutie pacht. Door den heer M. M. van Veen verzocht om restitutie van de door hem over 1940 betaalde pachtsom voor het gebruik van het vischwater in de Stomp wij ksche Vaart, de Nieuwe Vaart en de Knipsloot, B. en W. zijn van oordeel, dat de hevige koude gedurende het laatste winterseizoen groote schade heeft toege bracht aan den vischstand, waardoor de op brengst over 1940 belangrijk verminderde. Blijkens ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat de schade niet zoo groot is, dat de geheele teruggave van de pachtsom gemotiveerd is en B. en W. stellen daar om den raad voor de helft van de pacht over 1940 te restitueeren. VOORHOUT Jaarverslag gemeentebedrijven. Door de tijdsomstandigheden zeer vertraagd, is thans een keurig verzorgd jaarverslag van den toestand en de exploitatie der ge meentebedrijven uitgekomen over het dienstjaar 1939. Waterbedrijf. Gedurende het ver slagjaar werd totaal afgeleverd 114.064 M3 water tegenover 117.442 M3 ten vorigen jare. Op 31 December \an het verslagjaar bleken te zijn aangesloten: 908 perceelen tegen 855 in 1938. Van deze aansluitingen bedroegen de aantallen in Voorhout: 536 (v. j. 530); Noordwijkerhout: 228 (v. j. 225) en de buurtschap De Zilk: 144 (v. j. 110). De rekening van baten en lasten beliep een bedrag van 26.502.39. Het hoofdbe standdeel beliep de wateropbrengst met een bedrag van 26.502.30 tegen 23.709.76 in het voorgaande jaar. Er werd gedurende het verslagjaar geen verlies geleden en ook geen winst gemaakt. Op de bezittingen werd in totaal afgeschreven f 10.481.57 (v. j. 8.841.68), terwijl van de geldlee- ningen werd afgelost 7.475.(v. j. 6.475.—). De rekening van kapitaals ontvangsten en uitgaven sloot met een totaaltelling van 10.481.67, terwijl deze rekening een batig saldo aangaf van 860.48. De magazijn voorraad bedroeg na afschrijving nog 1.974.06. De balans gaf een totaaltelling aan van 289.878.37. Hier uit bleek dat de aanschaffingswaarde der bezittingen bedroeg 281.932.22 terwijl op 31 December j.l. deze bezittingen een boek waarde bezaten van 226.239.52. Woningbedrijf. Uit dit verslag valt op te merken, dat aan woninghuren werd ontvangen 13.987.60. Het weekhuurbedrag bedroeg normaal 269.80. In totaal heeft slechts één woning gedurende 8 weken leeggestaan, zoodat in totaal 42.wegens leegstaan niet kon worden ingevorderd. In der rekening valt eveneens te lezen dat er een verlies is verkregen op dit bedrijf van 1.812.33 in tegenstelling van het vorige jaar toen het verlies 2.456.42 be liep. De rekening van kapitaalsontvangsten en kapitaalsuitgaven gaf een totaaltelling aan van 6.828.08 waarin begrepen een na- deelig saldo van 1.029.64. Ook de balans van voldoende toelichting voorzien geeft een eindbedrag aan van 235.706.Hierin teekenen zich de tijdsomstandigheden eveneens af, bijvoorbeeld reeds uit de huurschuld op 31 December van het ver slagjaar die 138.45 bedroeg in tegenstel ling met verleden jaar, toen de huurschuld slechts 70.85 bedroeg. Het onderhouds- fonds is gestegen van 2.354.31 op 1 Janu ari 1939 tot 2944.65 op 31 December j.l. De boekwaarde der gebouwen en erven van dit bedrijf bedroeg op 1 Januari 1939: 230.337.16 en na afschrijving gedurende het verslagjaar ten bedrage van 1.618.13 op 31 December j.l. 228.719.03. Deze rekeningen zijn voorzien van bij lagen die het geheel gunstig beïnvloeden en tezamen een keurig geheel vormen. W.ASSENAAR Geboren: Anthonius Jacobus z. van C. A. Voorham en H. B. van Venrooij Alfred Jules Marie z. van Jhr F. H. M. Michiels van Kessenich en Jkvr M. T. Bosch van Oud-Amelisweerd Barbara d. van J. J. Vogels eij T. M. Verdam Michele d. van W. Gans en J. E. Pettens Johannes Hubertus z. van A. J. West geest en H. C. M. van Eeden. Overleden: Johan Cornelius Koch, 54 j., echtgenoot van L. C. Orink Bart van Schaik, 18 j. Adelaide Wilhelmine Marie Rasmevs, 5e j. echtgenoote van J. H. Bosch. Gevestigd: A. Bauer, uit 's-Graven- hage. L. Beijerinck, uit Delft. M. C. Boelaars, uit Schiedam. P. Jar.sen, uit Rotterdam. H. Kootstra, uit Smilde. C. de Kwaadsleniet, uit Alphen aan den Rijn. V. J. Fellinger, uit Groningen. K. Reuter, uit Zierikzee. M. J. de Mon- chy geb. Jkvr. van Rijckevorsel van Rij- senburg, uit 's-Gravenhage. W. Schim- melmann, uit Emden (Dl.). J. M. Vol- laerts, uit Bloemendaal. Vertrokken: M. Venz naar Drie- bergen-Rijssenburg. E. M. Jansen naar Zevennaar. A. de Groot en vrouw naar Arnhem. B. J. IJssel de Schepper naar Amsterdam. W. Biesehos, naar 's-Gra venhage. W. E. C. de Bruyn en gezin naar Harderwijk. A. J. C. Horwege naar Rotterdam. E. B. Helweg naar Heel- Panheel. J. P. Rietbroek naar Delft. G. M. Kool naar Kamerik. J. Bonsel, naar Gouda. J. C. G. Struijlaard, naar Schiebroek. A. Kourinsky, naar Weenen - J. F. Kipperman naar Arnhem. A. E. Ritter, naar Zwitserland. J. C. de Graaf naar 's-Gravenhage. T. I. Mol nar, naar Rotterdam. A. J. M. Vrehe naar Herwen en Aerdt. C. C. van der Rest, naar Dordrecht. P. den Oden naar Rotterdam. J. D. A. Barel naar Heem stede. J. M. Schuijt, naar Bloemendaal. ALPHEN AAN DEN RUN Fiets verdwenen. Door een juffrouw werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar .rijwiel voor een perceel in de Hoofdstraat. BODEGRAVEN Vrouwelijke jeugdbeweging. In het clubhuis van de vrouwelijke jeugdbewe ging an de Overtocht waren gistermiddag de leden, waaronder ook de kruiskinderen in grooten getale aanwezige, om ook dit jaar wederom St. Nicolaas en niet minder zijn zwarte knecht op waardige wijze le ontvangen. Na de welkomstwoorden, wer den er zoowel door de kruiskinderen, als door de leden van de Graal, declamaties, waaronder ook van Guido Gezelle tooneel- stukjes, alsmede eenige zangnumertjes ge boden. Na de rijdans sprak de Sint, waar na er verschillende meisjes voor den troon van den jaarschen weldoener moes ten verschijnen. Sommige kregen een lof prijzing, enderen daarentegen een minder aangenaam compliment in ontvangst te nemen en allen werden getracteerd op chocolademelk en speculaas. Het was een geslaagde middag. LEIMUIDEN K.J.M.V. Sint Nicolaasactie. Al ver schillende jaren achtereen heeft de K.J.M.V. afd. Leimuiden in het begin van December een actie op touw gezet, die tot doel had in de arme gzinnen van de parochie eenige Sinterklaasvreugde te brengen. Hoewel de omstandigheden buitenge woon moeilijk geworden zijn zullen zij ook dit jaar, na verkregen toestemming van den secretaris-generaal, trachten iets voor de behoeftige gezinnen te doen, al zal dat dan ook moeten gebeuren in zeer beperkte mate, en op een eenigszins andere wijze. Het is deze keer b.v. onmogelijk dat Sint Nicolaas de gezinnen persoonlijk bezocht. Donderdag zal een K.J.M.V.er rond gaan om een offertje of zoo mogelijk een gave in natura in ontvangst te nemen. Binnenland Engelsche bommen op Nederland. VIJF DOODEN EN ZES GEWONDEN. In den nacht van Woensdag op Donder dag zijn er hier te lande meer Engelsche bommen gevallen dan in de nachten daar voor. Een aantal bommen is op het open veld terechtgekomen waarbij een koe en een schaap zijn gedood. Eenige andere bommen echter hadden noodlottiger uitwerking. In twee plaatsen zijn woonwijken getroffen en ongeveer 12 huizen vernield. Er zijn daarbij vijf doo- den en zes gewonden te betreuren. PROF. DR. S. R. STEINMETZ t Op 78-jarigen leeftijd is vandaag te Am sterdam overleden de oud-hoogleeraar prof. dr. S. R. Steinmetz, een der oprichters van de bekende Volksuniversiteit. Schald Rudolf Steinmetz werd op 6 De cember 1862 is den Bosch geboren. Na het gymnasium te den Haag doorloopen te heb ben, studec-rde hij te Leiden rechtsweten schappen en daarna te Leipzig natuurwe- tcr,; - :n, psychiatrie en r. Hij promoveerde in 1892 tot doctor in de rechtswetenschappen aan de universiteit te Leiden, op proefschrift: Ethnologische Studiën zur ersten Entwicklung der Strafe. Twee jaar later werd hij privaat-docent in de ethnologie aan de Utrechtsche univer siteit, welke fur.ctie hy in 1900 voor die in de sociologie te Leiden verwisselde. In 1908 werd hij benoenjd tot professor in de sociale geografie en volkenkunde te Am sterdam, welke functie hij 25 jaren met veel toewijding vervulde. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS Gisteren is in den loop van den avond de 39-jarige J. T. uit de Ferdinand Bolstraat te Den Haag het slachtoffer geworden van de duisternis. Hij geraakte in het water aan de Slachthuiskade, ter hoogte van de Ca- landbrug, waar hij verdronk. Het stoffelijk overschot is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Gisteravond is de 24-jarige G. Bouw te Nijkerk vermoedelijk door de duisternis te water geraakt en verdronken. Heden morgen heeft men zyn lijk uit de haven opgehaald. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De ongeveer 34-jarige ongehuwde land bouwer J. Molenaar te Hensbroek ge raakte Woensdagmiddag» terwijl hij zich na het middageten naar zijn werk wilde be geven, per fiets nabij het woonhuis in een sloot. Omwonenden, die het ongeval zagen gebeuren, spoedden zich terstond naar de plaats des onheils en haalden den drenke ling op het droge. De onmiddellijk ont boden geneeskundige kon slechts den dood vaststellen. 600 GEROLD Gisteren is een vrouw, die in een waren huis in de Kinkerstraat te Amsterdam Sint Nicolaas-inkoopen deed, het slachtoffer ge worden van haar eigen onvoorzichtigheid. Zij had n.l. een bedrag van 600.— aan nkpapier in haar tasch. In de groote drukte is haar deze tasch ontstolen. PRIJZEN VAN GARNALEN. Bij beschikking van den secretaris-gene raal wnd. hoofd van het departement van landbouw en Visscheren, is in art. 2 van het „Reglement aankoop gedroogde garna len" bedoelde prijs (d.i. de prijs waarvoor gedroogde garnalen aan de Ned. Centrale voor eieren en pluimvee in rekening wor den gebracht) gesteld op 15,25 per 100 K.G. Voorts is bepaald, dat de prijs, waar voor een garnalendroger de te drogen gar nalen van gamalenvisschers koopt, be draagt: voor gekookte garnalen: 2,60 cent per K.G.; en voor ongekookte garnalen: 2.15 cent per K.G. TOESLAG AAN GARNALENDROGERS. Blijkens een beschikking van den secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij zal uit het Land bouwcrisisfonds aan garralendrogers door bemiddeling van de centrale een toeslag voor de door hen gedroogde en aan de cen trale afgeleverde garnalen van de vangst 1940 worden uitgekeerd, ten bedrage van 1.— per 100 K.G. Bollenland HET DUITSCKE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 5 Dec. (D.N.B.). Het opper bevel van de weermacht deelt mede: In den nacht van 3 op 4 December vie len gevechtsvliegtuigen ondanks de slechte weersomstandigheden Londen an Birming ham aan. In de Londensche stadswijken Paddington, Kensington en Battersea wer den zware branden waargenomen. Ook in Birmingham ontstonden na hevige ont ploffingen negen groote en talrijke kleine branden. Verder werden Southampton en eenige andere steden aangevallen. Overdag beperkte zich de bedrenvigheid van het luchtwapen tot verkenningsvluch ten. In den nacht van 4 op 5 December wa ren de aanvallen gericht op Zuid- en Midden-Engeland. Het leggen van mijnen in Britsche havens werd voortgezet. Eenige Britsche vliegtuigen wierpen in den nacht in West-Duitschland bommen neer en beschadigden eenige woonhuizen. Gisteren werden drie vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten, waarvan twee door de luchtdoelartillerie. Drie eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 5 Dec. (Stefan!). In zijn weermachtsbericht no. 181 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Ook gisteren hebben aan het Grieksche front in de sectoren der béide legers aan vallen en tegenaanvallen plaats gehad. Onze luchtformaties hebben in samen werking met de landstrijdkrachten een doeltreffende actie ondernomen en bom men geworpen op militaire werken, we gen, bruggen, colonnes van auto's en op marsch zijnde troepen. Vooral de weg Pre- meti-Perati is verscheidene malen aange vallen en op verscheidene punten onbe gaanbaar gemaakt. Tijdens een gevecht tusschen een van onze formaties jachtvliegtuigen en een vijandelijke formatie zijn vijf vijandelijke jagers neergeschoten. Twee van onze toe stellen zijn niet teruggekeerd. Op 29 November heeft een van onze duikbooten „Delfino" een Griekschen tor pedojager in de Egeïsche Zee tot zinken gebracht. In Oost-Afrika hebben vijandelijke ge motoriseerde afdeelingen een aanval on dernomen op een van onze posten ten Westen van Tessenei. Zij werden afgesla gen. Vijandelijke luchtaanvallen op Che- ren en Ghinda hebben geen schade aan gericht en geen slachtoffers gemaakt. Een vijandelijke machine is door onze jagers neergehaald. Uit Zwitserland komende vijandelijke vliegtuigen hebben bommen laten vallen op Turijn. In de buurt van een ziekenhuis werd een persoon gedood en werden drie menschen gewond. Eenige branden konden terstond gebluscht worden. Zij waren uit gebroken in een stoffenververij, een wol spinnerij en een tapijtenfabriek. Militaire doelen leden evenwel in het geheel geen schade. JODEN UIT HET ROEMEENSCHE LEGER GEWEERD. BOEKAREST, 5 Dec. (Stefani). Een hedenochtend verschenen decreet bepaalt, dat de Joden ontheven zijn van den mili tairen en pre-militairen dienst. Evenwel zijn zij verplicht een speciale belasting te betalen voor den geheelen duur van den militairen dienst, welken zij hadden moe ten verrichten. Voorts zijn zij verplicht zich ter beschikking te stellen van den staat om arbeid te verrichten bij werken van nationaal belang. De Joden, die thans als soldaat of in hoogeren rang in het leger dienen, worden hieruit ontslagen. De ministerraad heeft besloten een pen sioen te verleenen aan alle families van le- gionnairs en leden der vroegere IJzeren Garde, die gevallen zijn in den strijd voor de vervulling van hun ideaal. Voorts is be sloten over te gaan tot een herziening van de politieke processen. BETONNEN HUTTEN VOOR ENGELSCHE ARBEIDERS. STOCKHOLM, 5 Dec. (D.N.B.) Volgens berichten uit Londen is men te Coventry begonnen met het bouwen van eigenaar dige betonnen hutten. Daar de weinige fa brieken in deze stad, die nog niet ver nield zijn, wegens gebrek aan personeel het bedrijf niet kunnen voortzetten, heeft men besloten, zoo snel mogelijk kleine huisjes van één kamer met betonnen daken te bouwen, waarin de fabrieksarbeiders een zekere beveiliging tegen nieuwe lucht aanvallen moeten vinden. Men wil dergelijke betonnen hutten bou wen in alle industriesteden, die door de Duitsche luchtaanvallen zoo zwaar geteis terd zijn, dat het werk gestaakt moest worden, omdat de arbeiders geen onder dak meer hadden. De hutten zullen zoo dicht mogelijk by de fabrieken staan; de arbeiders zullen daarin een soort soldaten leven moeten leiden. Zij kunnen slechts in de hutten slapen; hun maaltijden zullen ze uit de openbare keukens krijgen. Hun ge zinnen zijn geëvacueerd. HET VLIEGTUIGONGELUK IN DE VEREENIGDE STATEN. NEW-YORK, 5 Dec. (D.N.B.). Nader wordt gemeld, da't bij het elders gemelde vliegtuigongeluk in de nabijheid van Chi cago zes menschen om het leven zijn ge komen, en tien gewond. IJsvorming is waarschijnlijk de oorzaak van het ongeluk. ONGELUK OP NEW YORKSCHE TENTOONSTELLINGSTERREIN. NEW YORK, 5 Dec. (D.N.B.) Bij den afbraak der gebouwen op het terrein der wereldtentoonstelling van New York is het dak van .een paviljoen ingestort. Tien tallen arbeiders werden onder het puin bedolven. Drie werklieden vonden daarbij den dood en verscheidenen werden zwaar gewond. De tentopnstelling was, zooals 'bekend, eind October na een duur van twee jaren gesloten. DE ARRESTATIES IN BRÏTSCH-INDIë. KABOEL, 5 Dec. (ANP). De arrestaties van vooraanstaande Indiërs, die geen sym pathie bij de Engelschen kunnen vinden, duren voort. Dinsdag is zooals reeds kort gemeld voor het eerst een maha- radja gearresteerd, omdat hij tegen de En gelsche oorlogsmaatregel in Indië gepro testeerd had. Naar uit Madras gemeld wordt, had 'hij verklaard, het van zijn volk, dat na vele jaren van Engelsche overheer- sching nog steeds een ondenkbaar primi tief 'bestaan leidt, niet te kunnen vragen, dat het ditzelfde Engeland zal helpen in een oorlog, waartoe het zelf besloten heeft. Toen hij daaraan nog voegde, dat hy in tegendeel alles in het werk zal stellen om zyn volk van de Engelsche heerschappij te bevrijden en het te helpen zïjn onaf hankelijkheid te verkrijgen, grepen de En gelschen in en wierpen zij den maharadja in de gevangenis, waar hij hun niet langer meer lastig kan vallen. De arrestatie en veroordeeling geschiedde in alle stilte om dê Indiërs niet nog meer te irriteeren, die iederen dag opnieuw moeten zien, hoe hun beste mannen door Engelschen onschadelijk gemaakt worden. LEIDEN, 4 Dec. Groentenveiling. Witte kool 2.70—3.00, Roode kool f 4.00 4.50, Savoye kool 3.503.90, Groene kool 3.503.90, Boerenkool 2.005.00, Rapen 1.80—2.00, Prei f 3.30—6.60, Kroten, ge kookt 7.00—14.00, Kroten 2.50—2.50, Uien 4.00—4.50, Peen 2.90—8.40, Sprui ten 14.50—16.25, Andijvie 2.00—6.00, Sla 3.00—14.00 Nero 10.00—16.25, Knol- selderie 6.90—7.80, Witloof 6.00—21.00, Spinazie 22.00?5.00, Tomaten A 10.00 —26.00, idem B 17.60—21.60, idem C 17.00—26.20, idem CC 8.00—17.20, per 100 K.G., Bloemkool 2.204.30, Salade 1.204.00, Knolselderie 3.608.30, per 100 stuks, Pieterselie 0.901.70, Radijs 2.80—3.10, Selderie 1.20—1.80, Peen 4.50—6.20, per 100 bos. GOUDA, 6 Dec. Vee. Aanvoer in to taal 1102 stuks. 374 Magere varkens 30 50 per stuk, 579 Biggen 1422. 63 run deren, 45 nuchtere kalveren, 2 graskalveren, overgenomen door Veehouderijcentrale; 21 bokken en geiten, klamvaarzen f 300375. Handel redelijk. 5 Dec. Kaas. Aanvoer 60 partijen, le kwal. m. rijksmerk f 41.50, 2e kwal. 40 41. Handel vlug. 5 Dec. Eieren. Aanvoer 3500. Kip eieren 67. Handel vlug. Zuid-Hollandsche Eicrveiling. Aanvoer 54.000 kipeieren. Vastgestelde prijzen. WOERDEN, 4 Dec. Kaas. Aanvoer 125 partijen kaas. Prijzen: le kwal. met rijks- merk 41.50 en 2e kwal idem f 4040.50 per 50 kg. Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLAXDSCHE BANK. 5 DECEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlyn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.88 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 43.59—43.75 4a TBEKKING HAIGHTON Co. Wettige Ptemleleenlng 1912 le KLASSE, 3e LIjST TREKKING VAN DONDEBDAGSpECEMBEB 1940 HOOGE PBEMïfN: t 1500 20475 t 1000.- 7615 1347<r\ t 400.- 17583 1 100.— 79S2 1-H186 PBE 22 300 887 8296 3652 3 779 4263 5003 6047 613» 5204 7120 7294 7325 7436 8018 8316 *466 8725 10492 1C620 11034 11360 12732 12826 13059 1342C 14819 14905 15827 1849 2027 3180 4841 4848 4887 6095 6680 7029 7611 7743 7767 3565 9662 «902 12396 12404 12476 12592 13744 13816 14659 14575 14653 16637 16831 16833 17040 17316 ONGECORRIGEERD

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3