I 1 NIEUWS Weerbericht 1 I 1 RECHTZAKEN EDE C. F. POEL JACQUis Bijenhuis Burgerlijke Stand DONDERDAG 5 DECEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onxe agenten 20 cent per week; 1.60 per kwartaal. Franco per poet 2.06 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Loaae nummer* 6 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontje* hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.29 uur. Zon op 9.33 uur. MAANSTANDEN. 5 December 13.33 op 6 December 0.32 onder, 13.57 op Eerste kwartier. 7 December 1.35 onder, 14.20 op 8 December 2.39 onder, 14.42 op 9 December 3.42 onder, 15.04 op 10 December 4.46 onder, 15.29 op 11 December 5.48 onder, 13.56 op HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 6 Dcc. voozto. 9.10 uur en nam. 9.35 uur. .rDlIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICL 0 i I 1 Verduisteringstijden 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG ZONSOPKOMST 0 g 9 Tusschen deze beide tijden dient Q ar dus verduisterd te worden. tblIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICD WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN IN DE EERSTE PLAATS? Onder dit opschrift schrijft mr. A. ba ron Van Wijnbergen in de Maasbode: „Het ochtendblad van de „Maasbode" van 1 December bracht ons den inhoud van een verordening betreffende vervreemding van landbouwgronden. In den bijgevoegden commentaai wordt gezegd, dat de nationale bodem niet zoo maar een koopwaar is; een stelling, die zonder voorbehoud zal worden onderschre ven, behalve dan door die lieden en he laas! worden ze hier en daar gevonden die niet beseffen, welke speciale verplich tingen aan grondbezit verbonden zijn. Vervolgens lezen we in den commen taar: Het doel van de dientengevolge uit gevaardigde verordening is daarin ge legen, dat voor de eerste maal in Ne derland de landbouwgrond aan een re geling wordt onderworpen, die met zijn principieele beteekenis in het oeconomische en volksche leven over eenkomt. Daardoor beteekent deze verordening ook een verwerkelijking van inzichten zooals zij reeds vroeger in andere kringen, in de eerste plaats in de kringen van de N. S. B. en van het Agrarische Front, waar men de hooge 'beteekenis van het boerenland reeds lang had ingezien, steeds naar voren zijn gebracht. Bevatte de commentaar niet de woorden „in de eerste plaats", maar b.v. „o.a." of „o.m.", men kon het laten passeeren. Nu echter is een enkele kantteekening m.i. gerechtvaardigd. Ik wensch geen af breuk te doen aan den lof, toegezwaaid aan de N. S. B. en aan Agrarisch Front, maar.... de inzichten, hier bedoeld zijn reeds naar voren gebracht, telkens en tel kens naar voren gebrrcht, tientallen jaren lang, vóórdat er van een N. S. B. en het Agrarisch Front sprake was. Van een eerste plaats kan daarom geen sprake zijn. En dat ze niet slechts naar voren, maar ook voor een niet gering deel tot verwerkelijking zijn gebracht, zal men kunnen constateeren, wanneer men ziet, hoe gunstig de verdeeling van het grond bezit hier te lande afsteekt bij die in an dere landen. Zonder nu aan de velen, op wie ik me zou kunnen beroepen iets te kort te wil len doen, moge ik volstaan met te wijzen op den Boeren-apostel, pater van den El zen z.g., die geleid door de christelijke beginselen zijn leven heeft gegeven om die „hooge beteekenis van het boerenland" te doen inzien en waardeeren die schit terende practische resultaten heeft bereikt, en wiens beeltenis dan ook terecht een eereplaats ontving in het gebouw der Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven wiens voortreffelijke instelling de Boeren-Hypotheektank reeds een zoo l'ange reeks van jaren den boerenstand tot zegen is. Het „Eere wien eere toekomt" worde ook in onze dagen niet vergeten." DE N.S.B., DUITSCHLAND EN HET NEDERLANDSCHE VOLK. In het jongste nummer van het weekblad van de Nederlandsche Unie wordt de positie van de N.S.B. met betrekking tot ee.i NederlandschDuitsche toenadering be spreken. Dit artikel bewijst meteen nog eens overduidelijk, dat de meening van sommige blrden, dat de Nederlandsche Unie zou „af glijden" naar de N.S.B., van allen redelij ken grond ontblo» t is en dat op dit punt aan een bepaalde uitlating in een vorig nummer van de „Unie" door sommigen een wel geheel onjuiste conclusie is verbonden. Het artikel luidt aldus: „Het doet er voor de N.S.B. niet toe, waaróm gij het niet met haar eens zijt; reeds het feit, dèt gij het er niet mee eens zijt zegt voldoende: gij zijt een reactionnair, len'and die naar het politieke systeem van voor 10 Mei terugverlangt en gij toont u een „kapitalist" en geen „socialist". Geleid door de leuze: wie niet voor mij is, is tegen mij, stopt de N.S.B. den behoudzuchtigen conservatief in één hokje met den, aan een geestelijke en maatsohappelijke revolutie bouwenden vernieuwer, die echter deson danks géén plaats in de N.S.B. begeert, om dat hij zich nu eenmaal moeilijk kan ver eenigen met den on-Nederlandschen aard van deze beweging, omdat hij afkeerig is van haar geheele sfeer en mentaliteit". Men lelze eens in kalm beraad de woor den welke de Beauftragte voor Zuid-Hol land, dr. Schwebel, in een rede oi langs uit sprak: „De kameraadschap met de N.S.B. is de eerste. Maar daarboven uit gaat dat wij het vertrouwen van het geheele Nederland sche volk zullen winnen. Wij gaar den weg van cie zakelijke noodwendigheid. Zelfs wanneer wij hierbij de N.S.B. zouden ra ken". Met groote waardeering maken wij, aldus „De Unie", gewag van c eze woorden, die den toestand duidelijk schilderen. Voor de Duitsche overheid is de N.S.B. blijkbaar nummer één, maar zij heeft geen monopolie positie. Integendeel, de Duitschers wensehen blijkens de woorden van dr. Schwebel een goede verstandhouding met de geheele Ne derlandsche bevolking. Er zijn omstandigheden, die een beter be grip van Duitschland voor onzen toestand noodeloos in den weg stain. Eén daarvan is, dat de Duitsche autoriteiten door de N.S.B. dikwijls eenzijdig, soms geheel onjuist over de Nederlandsche toestanden waren inge licht. Men vergeet te licht, dat de politieke situatie hier te lande een geheel eigen ka rakter draagt, zeker een geheel ander ka rakter, dan in Duitschland bij de opkomst van het nationaal-socialisme. De nood en de schande var. „Versailles" e~» de dreiging Van een bolsjewistische revo lutie dat waren twee zeer belangrijke ehmenten bij de opkomst van het Duitsche nationaal-socialisme. Nederland heeft echter nóch een Versailles nóch een bolsjewis tisch gevaar o<?it gekend. In de ontwrichte Duitsche toeestanden van na den oorlog kregen ontbinJende krachten en oi wanorde beluste individuen dermate hun kans, dat de naar orde, eerherstel en wederopbouw verlangende burgers tot het oprichten van eisen weerkorpsen overginge... In Nederland echter bleef de mogelijk heid voor gezonden, evenwichtigen opbouw steeds bestaan en maakte een, zonder aan- ziens des persoons ingrijpend, politiesnpa- raat, iedere weerafdeeling van een politieke nartij of bewe*?ir. tot een volkomen ovér- bodige instelling. Een diepgaand verschil bestaat er tus schen den politieken toestand in Nederland en in Duitschland. En wanneer nu vooraan staande N.S.B.'ers den Duitschers diets wil len maken, dat er geheel analoge toestan den zouden bestaan, schuilt daarin wij willen het hier eerlijk en openlijk uitspre ken een groot gevaar voor een goed be grip tusschen Nederland en Duitschland". Duitsch Landgerecht Voor het Duitsche Landgerecht stond te recht de 39-jarige schipper F. B., die op 20 October in een café te Haarlem heeft ge zegd: „De Duitschers wejpen hier bom men om de Nederlanders te misleiden en hen tegen Engeland op te zetten". Verder' zou hy beweerd hebben, dat zelf te heb ben geconstateerd. Ter zitting verklaarde beklaagde het nu zelf niet meer te gelooven en toen in dom heid te hebben gehandeld. Staatsanwalt dr. Koblitz merkte op, dat Duitschland zich dergelijke beschimpingen niet kan laten welgevallen. Geruchten als bovenstaande zijn gevaar lijk en moeten, daar ze in hooge mate be- leedigend zijn voor de Duitsche weermacht, streng worden gestraft. Bij het bepalen van de strafmaat wil pleiter spreker ech ter uitdrukkelijk in aanmerking nemen, dal beklaagde ruiterlijk heeft toegegeven, dat hij zeer verkeerd heeft gehandeld en dat hij niet Duitsch vijandig is gezind. Daarom vorderde spr. slechts 6 maanden gevangenisstraf. De rechter dr. Thier kon zich met dezen eisch vereenigen, mede omdat beklaagde uit domheid heeft gehandeld en heeft toe gegeven, dat zijn woorden in strijd waren met de waarheid. De 28-jarige H. B., spoeler bij een lunchroom in Arnhem heeft naar een En gelsche zender geluisterd, terwijl bij zijn arrestatie voorts een voor Duitschland be- leedigend gedicht op hem was gevonden. Tegen dezen beklaagde werd een gevan genisstraf van 8 maanden gevorderd, waarna de rechter hem zes maanden op legde. RKELIJK A4rt*4ACHINE? DaA naar: Breesp-aat 171 *U8 Momenteel levering uit voorraad De volgende zaak had een ernstiger ka rakter. De sergeant bij den opbouwdienst A. H. B. uit Roosendaal had in de tram tus schen Lissé en Leiden het Duitsche ryk en de weermacht beleedigd door het ver spreiden van een gedicht over het bombar dement van Rotterdam. Toen hij op het station in Leiden werd gearresteerd, had hij nog.30 exemplaren van het gedicht in zijn tasch, benevens twee andere voor Duitschland beleedigende geschriften. Beklaagde zcide uit verveling het gedicht op zijn bureau te hebben overgetikt, doch dat bij hem niet de opzet aanwezig was om dit te verspreiden. Staatsanwalt dr. Koblitz noemde in zijn requisitoir de houding van den beklaagde, die het thans nog wil doen voorkomen, als of hij eigenlijk geheel in onschuld heeft gehandeld, meer dan ergerlijk. Als militair en sergeant bij den opbouwdienst heeft hij de Duitsche weermach op grove wijze be leedigd en om een voorbeeld voor anderen te stellen, achtte spr. dan ook een hooge straf noodzakelijk. In verband hiermede vorderde hij veroordeeling tot een gevan genisstraf van 2 jaar. De rechter dr. Thier constateerde, dat vast staat, dat beklaagde wel degelijk den opzet had om de exemplaren te versprei den en dat hij door zijn daad moedwillig he* Duitsche rijk en de weermacht heeft beleedigd. In verband met den ernst van dit feit legde de rechter den sergeant een gevangenisstraf van 1 Jaar en 6 maan- der op. Aan de 43-jarige J. A. M., echtgenoote van een expediteur in Den Haag, was ten laste gelegd, dat zy naar een Engelsche zender had geluisterd en dat zij het ge rucht zou hebben verspreid, dat de Duit schers ziekenhuizen hadden ingericht als opslagplaats voor munitie en benzine. Na een uitvoerig getuigenverhoor vor derde de Staatsanwalt tegen haar een ge vangenisstraf van 5 maanden, welke eisch de rechter terugbracht door een strafop legging van 3 maanden. Ten slotte stonden nog terecht twee mannen en een vrouw uit IJsselstein, die a^en naar een Engelsche zender hebben geluisterd en het gehoorde verder hebben verteld. De mannen werden veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf en 60.boete subs. 1 maand, beiden met aftrek van het voorarrest vanaf 24 Augustus, terwijl de vrouw, die tot 3 maanden werd veroor deeld, welke zij door het voorarrest reeds heeft ondergaan, als gevolg hiervan in vrijheid werd gesteld. OVERTREDINGEN VERORDENINGEN. Ter terechtzitting van het kantonge recht te Bergen op Zoom van 14 November j.l. zijn 7 overtredingen berecht van de verordening betreffende verkeersbeper- kingen, waarbij door den kantonrechter straffen werden opgelegd varieerende van ƒ1.subs. 1 dag hechtenis tot 5.subs. 5 dagen hechtenis. Tevens werden 3 overtredingen bericht van de verordening betreffende den iden tificatieplicht. De kantonrechter legde straffen op van 1.subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter te Delft heeft by vonnis van 13 November j.l., terzake van overtreding van de verordening aangaan de verkeersbeperkingen, straffen opgelegd, varieerende van f 12.50 subs, zeven dagen hechtenis, tot 4.subs, drie dagen hech tenis. Voor het kantongercht te 's-Graven- hage zyn op 19 en 21 November j.l. terza ke van overtreding van de verordening aangaande verkeersbeperkingen, straffen opgelegd varieerende van 15.boete subs. 10 dagen hechtenis, tot f 1.boete, subs. 1 dag hechtenis, terwijl in twee ge vallen minderjarigen werden veroordeeld tot resp. 8.en 6.boete subs, een week tuchtschool. Wij geven de hoogste waarde vwr Oud Goud TOONBANK! te/mop aangeboden met è!a£e| vitrine. Agenda LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging Leiden. Bureau-zitting St. Vincen- tiusgebouw Hoogl. Kerkgr. 32, 6.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 November 20 uur tot Zaterdag 7 Decem ber 8 uur waargenamen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, teL 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LICHAAMSGROEI EN SCHOOL PRESTATIES. In Geneeskundige bladen is een verhande ling opgenomen van een leerares, mej. Kok, met eenige onderzoekingen omtrent samen gaan van lichaamsgroei en schoolprestaties. De schrijfster heeft de meisjes van de Leid- sche Meisjes H.B.S. eenigen tijd systematisch gemeten en gewogen en de ontwikkeling van lengte, gewicht en prestaties bij het gemiddelde meisje vergeleken bij de A- en B-afdeeling. De voornaamste bevindingen, overeenkomende met de verwachting op grond van de in het buitenland verzamelde gegevens (Matthias, Paull) betreffen den bekenden sterken gewichts- en lengtegroei voor de jaren 1115 en den veel geringe- ren van 1519, waarbU de krommen voor gewicht en lengte in het algemeen evenwij dig loopen. Ook bleek er in zooverre een zekere evenwijdigheid tusschen lichamelij- ken groei en prestaties, dat leerlingen van denzelfden leeftijd, doch in een hoogere klasse, langer en zwaarder zijn dan even oude meisjes in een lagere klasse. School bezoek werkt remmend op den groei en wel sterk, naarmate de.maanden van school bezoek sterker emotioneel zijn geladen en tevens de lichaamsbewegingen der leerlin gen beperken. Reeds de kleine vacanties (met Kerstmis en Paschen) oefenen een gunstigen invloed op den groei uit. Opval lend was, dat de leerlingen tusschen 1916 en 1920 geboren in sterke mate onderhevig bleken aan dien invloed van het schoolbe zoek. Tenslotte werden nog enkele gegevens verzameld omtrent leerlingen uit gezinnen met minder of meer dan 3 kinderen, maar voor het trekken van conclusies was het aantal gevallen te klein. Verschillende dingen moet men bij dit verdienstelijke onderzoek betreuren, aldus schrijft de „N. R. Crt". In de eerste plaats, dat de onderzoekster geen mannelijken col lega van een soortgelijke jongensschool be reid vond tot parallel-onderzoekingen; dan zouden de vergelijkbare gegevens uit het buitenland over het verschillend verloopen van de ontwikkelingskromme by jongens en meisjes nog meer waarde hebben gehad dan thans dit eenzijdige onderzoek- kon hebben. In de tweede plaats, dat de schrijfster, niet-medica, zich wel systematisch van elk uitstapje op medisch gebied onthouden heeft, maar verzuimde, medische mede werking te zoeken. Dergelijk zuiver statis tisch gemeet en ge weeg krijgt een veel reëeler aspect, waneer men het combineert met schoolgeneeskundig onderzoek. LAATSTE OPROEP INZAKE TANK STATION VOOR PERSGAS TE LEIDEN. In aansluiting op de In dit nummer voor komende advertentie, roept de Kamer van Koophandel bU dezen voor de laatste maal gegadigden op voor deelneming in de op richting van een persgasstation te Leiden. Het aantal deelnemers is tot op heden te laag gebleven om tot stichting daarvan te kunnen overgaan. Tot en met Maandag 9 December bestaat echter nog gelegenheid zich ten kantore der Kamer van Koophandel als deelnemer op te geven. Mocht op dien datum het aan tal deelnemers nog te gering blijken te zijn, dan zal echter alleen voor degenen, die zich op 9 December zullen hebben opgegeven, een andere voor hen geschikte oplossing worden gezocht. Daarmede zal voor de initiatiefnemers de zaak een einde moeten nemen, wat ook in het algemeen belang betreurd zou moeten worden. Laten degenen die thans nog aarzelen, zich derhalve ten spoedigste opgeven, op dat het persgasstation inderdaad gesticht zal kunnen worden. CLUBKEURING LEIDSCHE KONIJNEN- SPORTVEREENIGING „L.E.O." De Leidsche Konynensportvereeniging L.E.O. Leiden en Omstreken hield voor haar leden een clubkeuring in een der za len van Hotel „Bremmer" Beestenmarkt 34, alhier. Als keurmeester fungeerde de heer Jac. Rol te Voorschoten. In totaal werden 77 dieren ter keuring aangeboden. Het mooiste nummer der keuring eigen fok 1940 werd behaald door C. J. van der Aar te Oegstgeest met Alaska. Het mooiste nummer oud door Th. J. Belt te Leiden met kleurdwergen. Het mooiste nummer UüIDEN. Geboren; Johanna Ida d. van G. P. Kreijger en J. Blokker Pieter z. van A. v. Tol en W. G. Zitman Johannes z. van W. v. Reek en J. v. Laar Peter Jan z. van A. M. den Ambtman en J. M. Tegelaar Charlotte Sophia d. van H. J. Tuinhof de Moed en H. v. Strater Frederik Joost Franciscus z. van J. D. C. Hubeek en K. v. Duij ven voorde Hendrikus Albertus z. van J. v. Rijn en P. C. M. de Groot Hen- drika Elisabeth d. van A. Ruytenbeek en H. E. Visser Willem z. van W. v. d. Lin den en H. Springer. Ondertrouwd: C. W. de Graaf jm. 36 j. en H. v. Schoonderwoerd den Beze- mer jd. 35 j. S. Guliker jm. 24 j. en J. M. Visbach jd. 22 j. A. Klaasse jm. 27 j. en E. F. Wijsman jd. 24 j. G e h u w d: F. Duijsings jm. en J. E. Fon tein jd. J. v. d. Kerk jm. en M. C. v. d. Horst jd. J. Lichte jm. en G. Smit jd. A. P. de Nie jm. en J. Overduin jd. C. Teske jm. en C. Blankenstijn jd. I. v. d. Walle jip. en F. v. d. Pot jd. Overleden: P. v. d. Heijden m. 77 j. der groote rassen eigen fok 1940 door B. J. van Senus te Voorburg. Het mooiste nummer der midden rassen door C. J. van der Aar te Oegstgeest met Alaska. Het mooiste nummer der kleine rassen C. Otto de Vroomen te Voorhout met Hollanders. Het mooiste nummer der dwergrassen W. Hogervegt te Hoogmade met Pool- en Th. J. Belt te Leiden mét kleurdwergen. Het mooiste nummer van elk ras en elke kleurslag werd 'behaald door B. J. van Se- nus te Voorburg met Vlaamsche reus haas- kleur. B. Star te Oegstgeest met Vlaamsche reus, wit. P. van Ier Leek te Leiden met Lotharinger zwart. D. de Mooij te Rijns- burg met Lotharinger Blauw. J. J. Maca- daniël te Oegstgeest met groot en klein Chinchilla. A. C. de Graaf met bleu van Beveren en Weener wit. C. J. van der Aar te Oegstgeest met Alaska. M. J. Kouwen- berg te Leiden met New. Zeeland Red. A. ICoerten te Oegstgeest met Zilvervos. C. L. de Graaf te Leiden met Havanna. H. F. Rutgers te Zoeterwoude met Klein Zilver. W. Hogervegt te Hoogmade met Pool en Th. J. Belt te Leiden met kleurdwergen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2452. L. Brinkman, Lei den, Doezastraat 26, handel in groenten en fruit. Bijv. uitgeoef. bedr.: uitoefening van alle transporten. 3097. J. C. Ketel, Koudekerk, A. 113, ma- nuf ecturenhandel. Overl. E.: J. C. Ketel, Koudekerk, d.d. 11 Nov. 1940. Wijz. han- delsn. in: Wed. J. C. Ketel. N. E.: Wed. C. Ketelvan Dorp, Koudekerk. Mej. Gré Demmenie slaagde voor het examen Paedagogiek (onderwijskunst en klavierbouw) aan het Rijkssconservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage. IN LEIDEN GEVESTIGD. R. N. Bacchini, Leeuwerikstr. 10 J. J. Bergsma, Plantsoen 69 P. C. Blankevoort Boerhaavelaan 34 C. B. H. Blijleve, ver koopster, Pr. Hendrikstr. 31a Th. A. Brans, kantoorbediende, Parkstr. 26a T. M. Chou, koopman, Middelweg 14 J. V. G. v. Diggelen en fam., decoratieschilder, Pelikaapstr. 25 T. Drechsel, 1.1. verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10 M. J. v. Duuren, Oude Rijn 96 E. K. H. Guljé, ingenieur, Stationsweg 35a J. v. Haeringen, Nieuw- steeg 3 H. Hekert, winkelbediende, Haar- lemmerstr. 152 J. C. C. Hendrichs en fam., J. v. Houtkade 3 M. v. Ispelen, Morschweg 26 Wed. A. M. LeskJoachi- mowitz en fam., de L. de Kanterstr. 33 J. Kiewiet de Jonge, Papengr. 28 J. G. A. v. d. Kooy, "metselaar, Pasteurstr. 2d J. La Lau, dienstbode, Celebesstr. 27 J. A. C. Lippens en fam., violist, Boerhaave laan 21 J. B. Mensert, marinier 3e kl., Melch. Treublaan 16 T. Meijers, Boter markt 12 W. J. A. Mulder, kapelaan, Heerensingel 3 Wed. M. J. F. Dozy Mulders, Zoeterw. singel 103 J. Nauta, Kloksteeg 6 Jhr. C. F. J. J. M. v. Nispen tot Sevenaar, Witte Singel 8 R. A. Noort, dienstbode, Oude Vest 225b E. J. Nijhoff, verpleegster, Rapenburg 29 A. C. Olie rook, dienstbode, Hooigracht 39 M. Op stelten, hulp i. d. huish., Thorbeckestr. 17 Wed. H. J. C. NeijenhuisPardoen, Rijnsburgersingel 2 J. Postmus en fam., Stieltjesstr. 20 M. v. d. MeijRietveld, Spieghelstr. 4 A. v. Santen, translateur, J. v. Goyenkade 10 D. Schouten, stoker 2e kl. K. M., Heemskerkstr. 86 D. W. Steenhorst, kantoorbediende, Morschweg 24a C. M. Steenhuis, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 A. Stikkelorum, win kelbediende, da Costastr. 26 J. Th. M. G. PaddenburgStroucken, Breestr. 32a Jhr. E. O. v. Suchtelen, Rapenburg 56 A. S. Talma, L. Mare 68 H. K. Tan, Rood- borststr. 52 G. M. Treling, Rijn en Schie- kade 83 H. A. v. Veen, Kloksteeg 12 J. Voorzaat, dienstbode, Lombokstr. 40 J. Winkels, Lorentzkade 49. UIT LEIDEN VERTROKKEN: 'j L. Auerhaan, Amsterdam, K. Meer- huizenstr. 6 J. J. J. B. v. Beek en fam., den Haag, Zwolschestr. 235 W. A. Bergers, Helmond, Veestr. 18 D. Brou wer, Wassenaar, v. d. Oudermeulenln. 4 A. R. Buijs, Alkmaar, Achterwezel 10 J. A. Charbon, Stellendam, Voorstr. 61 P. L. J. Coebergh en fam., Nw Amstel, Ram- baldoln 13 E. I. Dessauer en fam., 's Bosch, Koningsw. 49 A. M. M. Dieben, Hengelo, Tuindorpstr. 13 N. v. d. Hauw, Oegstgeest, H. Morschkw. 122 J. Jalving, Oldenzaal, Sparstr. 18 J. P. de Koning en fam., Rijnsburg, Spinozaln. 7 W. M. Ver bij-Krijger, Amsterdam, Haarl. Hout tuinen 13 I F. J. de Laaf, Rotterdam, Westersing. .13 J. M. F. Landsmeer, Rot terdam, Aven. Concordia 87 E. v. Latum, Zoeterwoude, Vrouwenw. E 46 W. H. H. v. d. Loo, Warmond, Heerenw. A 79 P. J. v. d. Meer, Amsterdam, J. Haringstr. 6 II H. Pruimboom en fam., Utrecht, Geerte Bolwerk 5 C. J. Ritman, Oegstgeest, W. de Zwijgerln. 20 A. v. d. Meer-v. Rosssn Leidschendam, Achterw. 13 A. A. P. M. v. d. Sande, Tilburg, Zwijsenstr. 15 E. J. M. Sandmann, Wormerveer, Wandelw. 21 P. Sanstra, Haalem, Raadhuisstr. 4 A. J. Seidl, Hervest Dorsten (Did), Jorkstr. 6 J. v. d. Scheer, Haarlem, Raadhuisstr. 4 A. W. Schinck, Sassenheim, Hoofdstr. 165 E. S. v. Beek-Spierenburg, den Haag, Zwolschestr. 235 F. Stern en fam., 's Bosch, Koningsw. 49 H. Stern, 's Bosch, Koningsw. 49 H. L. Tactor en fam., Amsterdam, J. Luykenstr. 22 W. Lensveldt-v. Veldhuyzen, Zeist, Schaerw. laan 63 D. Wassenaar en fam., Baarn, Krommew. 15 B. v. Gelder en fam., Jorwerd, N.H. Pastorie, J. N. de Groot, den Haag, Bankastr. 91.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2