RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 COLLECTE WINTERHULP. De gisteren gehouden huis aan huis-col lecte voor de Winterhulp heeft 1639.66 H opgebracht. Voorts zijn nog giften ingeko men van 2400, 200 en 100. ONTVLUCHTE ARRESTANT GEPAKT. Door de politie is gisteren gearresteerd, verdacht van rijwieldiefstal, de 21-jarige D. H. uit Waddinxveen. Kort na zijn arres tatie zag hij kans uit het politiebureau te ontsnappen, doch op straat is hij door een toevallig passeerend inspecteur van politie achterna gezet en in zijn kraag gegrepen. Hij heeft bekend zich aan vier rijwiel diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Gistermorgen is de 6-jarige H. S. in de ouderlijke woning in de Suzanna Klinker- atraat van de trap gevallen. Met een lichte hersenschudding is de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De politie-brandweer heeft hedenmorgen een schoorsteenbrandje gebluscht in het perceel Caeciliastraat 57 A. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 18.823,25 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens 2120,40 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk, na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22, moeten worden ingeschreven. i Bioscopen Trianon. ZAL MIJN VROUW ZWIJGEN? Men zegt.Men zegt, dat vrouwen niet zwijgen kunnen, waarmede niemand, ook men niet, wil beweren, dat mannen het wèl kunnen. Mannen zijn eveneens groote leuterkousen, doch in deze film zwijgt èn de vrouw èn de man. Niettemin is het een sprekende film, met uiterst vlotte, flitsen de en geestige dialogen, en niet alleen de dialoog, doch de film in haar gehéél ver dient de bijvoegelijke naamwoorden: vlot, flitsend, geestig. Het antwoord op de vraag, welke boven deze bespreking staat, hebben wij rèeds gegeven: de vrouw zwijgt, de man ook, maar óók de nachtegaal. En dat het zoetge vooisde nachtegaaltje zweeg, juist toen van zijn klok-helder trüili en tralala een gra- mofoonplaat zou worden opgenomen, is het preciese oogenblik, waarop de film van* we derzij dsch misverstand begint te draaien. Er is al zoo'n massa somber misverstand, zucht de lezer, moet ik nu voor mijn genoe- gen nieuwe misverstanden gaan bezien. O, maar deze misverstanden zijn van een genoegelijk soort en doen niemand leed. En de vreugde, innigheid en hartelijk ge zoen als het misverstand ten slotte wordt opgehelderd is zoo bevredigend, dat de toeschouwer voldaan „Trianon" verlaat. Nu is reeds verteld, dat het begin een gramofoon-plaat was en het einde een kus. Iedereen is natuurlijk nieuwsgierig, hoe je een kus op een gramofoonplaat kunt af draaien, en de vraag wordt open-gelaten, of dit raadsel in deze film wordt opgelost. Jo- han Heesters, een volksgenoot, geen land genoot, hangt de hevig-verliefde, pas-ge trouwde echtgenoot uit; zijn vrouw Hansi Knoteck doet in aanminnigheid niet voor hem onder. En toch komt er spoedig lichte argwaan bij de een, lichte argwaan bij den ander, welke gevoed wordt door een reeks ongeloofwaardige, maar in ieder geval grappige verwikkelingen. Het is de stem van den mannelijken echtgenoot (Johan Heesters is een goed zanger), die duisternis bracht in het licht, doch ook zoo eerlijk was, licht te brengen in duisternis. Den lezer zal het nu wel volkomen duister ge worden zijn, hetgeen ook juist de bedoe ling was. Want de aardigheid van deze film zou er af zijn, wanneer wij mededeelden, hoe de kruisende draden gespannen wor den. Het was listig verzonnen, en het werd met veel animo in deze film uitgewerkt. Rex. VERVAAGDE SPOREN Het is 1867. In Parijs wordt de eerste we reldtentoonstelling gehouden en de film laat ons allereerst een der grootsche op tochten zien, die tijdens deze tentoonstel ling gehouden wordt. Een 18-jarig Cana- deesch meisje komt voor het eerst met haar moeder naar Parijs. Zij is opgetogen over hetgeen zij te zien krijgt, doch haar moeder wordt de drukte te machtig. Met medewerking van een dokter (Fritz van Dongen) wordt zij naar een hotel gebracht, doch dit is overvol en de dochter wordt naar een'ander hotel gebracht. Den vol gendenen morgen zoekt het meisje haar moeder op, doch deze is spoorloos verdwe nen. De hotelhouder verklaart nooit een moeder gezien te hebben, de hotelbedien den blyven het antwoord schuldig, wan neer zij vraagt ^aar haar moeder verblijf houdt, de Canadeesche consul is plotseling voor onbepaalden tijd afwezig en de com missaris van politie gedraagt zich nog zon derlinger. Doch de geheele waarheid te openbaren staat gelijk met een catastrophe voor Parijs en voor de toeschouwers wordt de zaak steeds mysterieuser. Het meisje is echter de wanhoop nabij en zoekt geheel Parijs af, want zij wil toch weten hoe deze wonderbaarlijke verdwij ning heeft plaats gevonden. De ontknoo ping van het mysterie komt tijdens het slot- bal van de wereldtentoonstelling in de groote opera te Parijs. Deze ontknooping is te verrassend en te sensationeel om te ver klappen; wij laten het slot van het ver haal daarom in een mysterieus waas ge huld. Het voorprogramma bevat o.a. een mooie natuurfilm betreffende het leven der zee- houden op de Wadden met diverse interes sante opnamen. Lido. WINTERSPORT EN MINNEBRIEVEN. Wintersport en minne schijnen twee be grippen te zijn, die wonderwel bij elkaar passen. In een Zwitsersch plaatsje, tus- schen de majestueuze bergen met hun statige mantels van metersdikken sneeuw, is een ski-leeraar, die onweerstaanbaar is. In de ski-sport is hij kampioen en in het veroveren van vrouwenharten ook. Het verschil is daarbij, dat hy zich toelegt op het eerste, maar zich geen moeite geeft bij het tweede. In tegendeel, in plaats van hoffelijk te zijn en vol attentie voor de dames, die zich onder zijn leiding de moei lijke kunst van glijden op de houten latten trachten eigen te maken, is hij juist grof en afstootend. Hij is als de bergwereld, wel ke hem omringt: hard, primitief, maar aan trekkelijk. Zijn leerlingen bestaan uit da mes, die het zich veroorlooven kunnen om eenige weken aan wintersport te doen en van wie men derhalve verwachten kan, dat als tegenstelling van het alledaagsche leven een lichamelijke en geestelijke op- frissching hun goed zal doen. De eigenaar van het hotel kent zijn we reldje en weet, hoe gaarne de dames van de uitgaande wereld den knappen doch on- genaakbaren zoon der Alpen zouden wil len vangen en daarom schrijft hij minne brieven aan alle dames, die daarvoor in aanmerking komen en onderteekent met den aam van den ski-leeraar. Het ge volg van deze vernuftige reclame-cam pagne is zeer lucratief voor den hotelier en zeer lastig voor den ski-leeraar. Verlief de vrouwen zijn ongelooflijk vindingrijk in het zetten van valstrikken; zij verdwa len opzettelijk in de bergen en de arme ski-leeraar is zoo goed niet of hij moet er op uit, om te „redden". Tot groot pleizier van de toeschouwers komt het meerendeel van deze dametjes er met een koude douche vanaf! Het is echter te voorzien, dat het noodlot hem eenmaal zal achterhalen en dat noodlot zien wij op deze film zich voltrekken. Het einde is een gang naar het stadhuis. Maar voordat het zoover is, hebben wij genoten van de ge zonde, krachtige en allesbehalve malsche humor van den Alpenzoon, van diens weer galoze prestaties op de ski's, welke, culmi- neeren in een wedloop met den trein, en vooral niet te vergeten van de grootsche natuur der besneeuwde bergwereld. Deze film is er een van formaat, in alle opzichten. Vóór de pauze komt een mysterieus man op het tooneel. Hij toovert. Hij is een ma tador in het weggoochelen en weer doen verschijnen van alderlei menschen en zelf schijnt hij over twee lichamen te beschik ken. Zijn staaltjes van goochelkunst zijn verbluffend. Met het uitgebreide nieuws heeft Lido deze week een bijzonder attractief pro gramma. Luxor. LIEFDE GAAT ZONDERLINGE WEGEN. Li deze luchtige en interessante liefdes geschiedenis blijft men tot het einde in spanning door de vele verwikkelingen, die zich hierin voordoen. Vooral de hoofdrol len worden bijzonder goed vertolkt door Olga Tschechowa en Karl Ludwig DiehL In dit verhaal is verwerkt een geschiedenis van spionnage en contra-spionnage, waar- fa j men nu eens gelukkig achterwege heeft gelaten de gebruikelijke schietpartijen, zonder welke het ook wel kan. De geschie denis speelt zich af in een Midden-Ameri- kaansche staat direct na een revolutie, waarbij de Legitimisten pnder aanvoering van een onbekenden leider van alle maat regelen, welke er genomen worden, ter dege op de hoogte blijken te zijn. Het be wijst, dat deze persoon onder de hoogere regeeripgsleiders moet zitten. Om deze ondergrondsche kuiperijen te doen ein- diger wordt kapitein Castali door generaal Gonzaga opgedragen den leider der Legi timisten te ontmaskeren. Deze zaak wordt op handige wijze aangepakt, waarbij kapt. Costali een aanslag ensceneert op generaal Gonzaga. Vervolgens wordt openlijk ver klaard, dat hij zich bij de Legitimisten heeft aangesloten, waardoor hij kans krijgt in de geheime organisatie door te dringen en den leider te ontmaskeren. Op voortreffelijke wijze wordt hjj hierbij geholpen door Antonia Delvare en Carla Delia, beide be wonderaars van den kapitein, die onder vermomming als butler bij Antonia is aan genomen. Het is de moeite waard de ont- maskeering van de geheime organisatie te zien en ook wie de liefde van kapt. Castali verovert. Vooraf gaat een uitgebreide reportage van binnen- en buitenlandsch nieuws en een kleurrijke film over het Nomaden leven in den woestijn van Arabië. Casino ONVERBREEKBARE BANDEN De hoofdfilm, welke de directie van het Casino Theater deze week brengt L er een met verscheidene filmartisten van naam. We noemen: Zarah Leander, Paul Hörbi- ger, Heinrich George, George Alexander, Leo Slézak. „On^erbreekbare banden" is een bewer king van het tooneelstuk „Heimat" van Herman Sudermann. Zarah Leander speelt hierin de rol van Magda del Oro. Zij is de dochter van een Duitschen overste. Zeer tegen zijn zin ver laat z(j het ouderlijk huis en haar woon plaats en door de omstandigheden ge dwongen na korten tijd zelfs haar land. Geëngageerd als soliste voor de „Matthaeus Passion" in haar geboorteplaats komt zij terug, maar zij vreest haar vader onder de oogen te komen. De dirigent (Paul Hörbi- ger), een menschenkenner bij uitnemend heid, effent de paden, welke ter verzoening leiden. Alles gaat goed, totdat zij haar vroe- geren verloofde ontmoet, nu bankdirecteur, die voor acht jaar de oorzaak was, dat zij ter vermijding van een schandaal haar fi- milie ontvluchtte. Wanneer hij Magda thuis durft bezoeken ontstaat er een heftige woordenwisseling en zij wijst hem de deur. Haar vader is van dit laatste getuige en hij vraagt om ophel dering. Hij verneemt de heele waarheid en dwingt den bankdirecteur om de eer der familie te redden. Von Keiler stemt daarin gaarne toe, want hij staat voor een bank roet. Magda weigert evenwel ter wille van haar kind en de ontijdige dood van den falsaris brengt tenslotte onverwachte op luchting. Een dramatisch gegeven, dat uitstekend uitgewerkt en voortreffelijk gespeeld is. Zarah Leander als hoofdfiguur en daarom heen een Paul Hörbiger op z'n best, een Heinrich George als een zeldzaam type van Duitsche tuch't, van een gestrengen vader. Meesterlijk is zijn spel in vele scènes en zijn meeslepend spel draagt niet weinig bij tot het succes van deze film. Een gevarieerd voorprogramma vormt een goede inleiding voor dezen voortreffe- lijken bioscoopavond. WAAROM ZOO WEINIG VLEESCH? Het A.N.P. bericht: Waarom is er zoo weinig vleesch ver krijgbaar? Op deze vraag is ons van bevoegde Duit sche zijde medegedeeld, dat blijkbaar tal van veehouders op het oogenblik hun slachtvee aanhouden instede van het als gewoonlijk aan de markt te brengen. In plaats van het gewone aantal van 16.000 worden er thans slechts lb'00 stuks vee per week aan de markt gebracht. Voorzoo ver de redenen daarvoor naspeurbaar zijn, schijnen zij te zijn gelegen in de vrees voor devaluatie en in vrees voor ingrijpende maatregelen ten aanzien van den veesta pel. Beide verwachtingen zijn ongegrond. De mogelijkheid van devaluatie behoort tot het rijk der fantasie. De vrees voor een reconstructie van den veestapel, in verband waarmede het voor- deelig zou zijn het vee vooralsnog aan te houden, of van andere maatregelen van dezelfde strekking, werd eveneens onge grond verklaard. Het kwaadwillige gerucht, aldus onze zegsman, wil weer, dat de Duitscbers de schuld van de vleeschschaarschte zijn. Daarop moet worden geantwoord, dat er vee genoeg is en dat deze materie geheel in handen van Nederlandsche instanties is. De schuld ligt naar de meening van be voegde Duitsche kringen ook niet zoozeer bij het bureau voedselvoorziening in oor logstijd, maar bij de centrale landbouw organisaties, welker onvoeldoende voor lichting waandenkbeelden bij de veete lers heeft laten ontstaan. Indien in deze on voldoende voorlichting geen wijziging ten goede komt, zal, zoo zeide men ons, aldus he* A.N.P., naar andere middelen moeten worden gegrepen. DEPARTEMENT VAN VOLKS VOORLICHTING EN KUNSTEN. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten is van Maandag 2 December af tijdelijk gevestigd in het gebouw Oostduin- laan 2, te 's-Gravenhage. telef. 116390. ALPHEN Aj-tN DEN RUN Jubileum. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. J. van Vonderen, herdenkt 6 December a..s zijn 25-jarig jubileum, als ambtenaar bij de directe belastingen. De heer van Vonderen, die gedurende 20 jaar als zoodanig hier is werkzaam geweest, werd enkele maanden geleden overgeplaatst naar Den Haag. NIEUWKOOP Kruisvaart. Zondag na het Lof Cohort- schouw. Opening van ons winterprogram, in de geest van het wachtwoord voor De cember „Naar het Licht". Kruisvaarders, de eerste slag van ons jaarprogram zal in deze maand „uitklinken", daarom zal in het groote wintertornier wat Zondag tevens begint de groet, houding, signalen en for maties onze bijzondere aandacht vragen. Jongens we gaan tornieren met echte, fiere jongensmoed! Hebben we vooral gedacht de Advents krans thuis te maken? Want dit schoone gebruik is zeer zeker in overeenstemming met ons wachtwoord „Naar het Licht"! St. Josephgezellen. Zondagavond van 6.3010 uur (van 88.30 uur verplichtend) Komt allen! „God zegene het eerzame handwerk". Schola. Woensdag en Vrijdag 's avonds om 7.30 uur precies. Binnenland BRAND IN EEN SIGARENFABRIEK. Vannacht omstreeks twaafl uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een sigarenfabriekje aan de Pootstraat te Rotterdam. Het vuur was ontstaan op de tweede etage, waar de droogkamer was en sloeg weldra over naar de andere vertrek ken. Toen de eerste slangenwagen arri veerde, stond de geheele etage reeds in lichterlaaie, zoodat een motorspuit werd ontbonden, benevens de machinale ladder met vyf stralen op de waterleiding, waar van vier slangen wagens en een van de motorspuit over de motorladder werd de brand gebluscht. Intusschen was echter de eerste etage door het vuur ernstig bescha digd en de tweede etage geheel uitge brand. Gedurende den nacht en een deel van den morgen werd de nablussching voortgezet. AUTO TEGEN LICHTPAAL GEREDEN Gisteravond om kwart over zeven reed de 50-jarige ir. B. S. met zijn personen auto van Den Haag in matige snelheid naar Rotterdam. Bij het viaduct te Overschie, waar het richtingbord thans blauw verlicht is, zag de bestuurder, die het midden van den weg hield, het richtingsignaal blijk baar niet en botste in volle vaart op den liohtpaal. De voorzijde van den auto werd ingedrukt, de lichtpaal vernield. Ir. S. brak den rechterenkel en de rechts achter in den auto zittende 40-jarige ir. J. P. het rechter been. Na voorloopige hulp door eenige doktoren zijn beiden per Roode Kruis-auto naar het Diaconessenhuis te Rotterdam ver voerd. De beide andere inzittenden bekwa men lichte verwondingen in het gelaat. De auto moest worden weggsleept. Buitenland ZWARE AANVAL OP LONDEN. STOCKHOLM, 30 Nov. (D. N. B.). Naar Reuter toegeeft, heeft Londen in den afge loopen nacht een luchtaanval beleefd, die naar Reuter zelf constateert een der zwaarste was, die sedert eenigen tijd op de Engelsche hoofdstad is gericht. Het ministerie van luchtvaart en het ministe rie voor de binnenlandsche veiligheid mel den vanochtend, dat talrijke branden zijn ontstaan. Verder wordt gemeld, dat ook bommen op eenige plaatsen in Zuid-, Zuid- Oost- en Oost-Engeland, benevens op een plaats in het Zuid-Westen zijn geworpen, waar eveneens branden zijn ontstaan en schade is aangericht BERLIJN, 30 November. (D. N. B.). In den afgeloopen nacht is weer een der gebruikelijke groote aanvallen van het Duitsche luchtwapen op Londen gericht Naar het D. N. B. verneemt, hebben hier aan verscheidene honderden vliegtuigen deelgenomen, welke, voor zoover het tot dusverre bekend is geworden, ongeveer 36.000 K.G. brandbommen hebben neerge worpen. Nauwkeurige bijzonderheden over het re sultaat van dezen aanval zyn nog niet ont vangen. Reeds thans kan echter gezegd worden, dat de Duitsche vliegtuigen goede resultaten hebben bereikt, dat de Engel hoofdstad weer zwaar geleden heeft en dat er zeer groote schade is ontstaan. Verdere aanvallen van kleineren om vang werden, naar het D. N. B. verneemt, gericht op Birmingham, Liverpool en Ply mouth. Tegelijkertijd ondernamen Italiaansche vliegtuigen een aanval op- Ipswich, waar spoorweginstallaties en docks met bommen werden bestookt. Kleine aanvallen zijn in den loop van den dag gedaan op het troepenkamp Lydd in kent, benevens op Lowestoft en Great Yarmouth. De verliezen aan vliegtuigen sedert Don derdagavond staan naar schatting in een verhouding van twee tot één ten gunste van het Duitsche luchtwapen, al zijn nog wel niet alle rapporten ontvangen. Tot dusver staat vast, dat behalve een Hurri cane-machine, die in een luchtgevecht werd neer geschoten, een Bristol-Bleinheim bom menwerper aan Engelschen kant verloren is gegaan. Bij het zeegevecht ten Zuid-Westen van Plymout in den loop van gisteren werd, naar het D. N. B. verder verneemt, behal ve de reeds gemelde schepen nog een En- gelsch koopvaardijschip zoo zwaar getrof fen, dat het zeker geacht kan worden, dat het verloren is gegaan. DE ZEESLAG BIJ SARDINIë. ROME, 30 Nov. (Stefani). De „Popoio dl Roma" meldt, dat een deel der Britsche vlootformatie, welke in de wateren van Sardinië door de Italianen verslagen is, zich in slechten toestand teruggetrokken heeft op de basis van Gibraltar. De zeeslag heeft den Italianen 1600 ton en den Engel schen 100.000 ton scheepsruimte gekost. PLECHTIGE ONDERTEEKENING VAN VERDRAG TUSSCHEN NANKING EN TOKIO. NANKING, 30 November (Domei) Gene raal Noboejoeki Abe, de buitengewoon ambassadeur en gevolmachtigd gezant van Japan, en Wang Tsjing Wei, de president der Nationale regeering van China heb ben Zaterdagmorgen formeel hun hanatee- kening geplaatst onder het verdrag, dat de grondslagen vastlegt voor de betrekkingen tusschen beide landen, en waarmede de normale betrekkingen hersteld worden, die verbroken werden op 7 Juli 1937, toen het eerste schot weerklonk op de Marco Polo brug nabij Peking, dat het begin be te ek end e van de vijandelijkheden tusschen Japan en China. De historische plechtigheid van de on- derteekening der stukken had plaats in de hoofdzaal van het regeeringsgebouw te Nanking, in de schaduw van den Purpe ren Berg, waar het gedenkteeken voor Soen Yat Sen, den stichter van de Chinee- sche republiek, hoog oprees tegen den on- bewolkten blauwen heméL Gemeentel. Aankondigingen INKWARTIERING DUITSCHE WEERMACHT De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij Ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied d..d 16 Juli 1940 no. 50 regelen zijn vastgesteld, be treffende de betaling van vergoeding voor inkwartiering bij particulieren en in hotels en pensions ten behoeve van de Duitsche Weermacht van 29 Mei 1940 af. Voor het verkrijgen van betaling moeten de kwartiergevers de inkwartieringsbiljet ten, telkens na afloop van een kalender maand of na het beëindigen van de inkwar tiering, afgesloten en onderteekend door de kwartiernemers zelf ter behandeling in leveren bij de Gemeente-Secretarie, afd. Bevolking, jfurgerlijke Stand en Militaire Zaken, burJiu Kostwinnersvergoeding, ge vestigd in Let nieuwe Raadhuis, ingang Breestraat ronder het bo^es. N Indien im afloop van mri kalftidermaand de inkwamiering voortyurt, zêl vanwege de Ortskcjmmandantu*" 'een njj^uw biljet worden uogereikt. JE Blijkens pen vxittfonre vea^Ben Secreta ris-Genera^, ^Wwfrn. hjbfd van het Depar tement van^Binnenlaijdsche Zaken, kan ge durende de wb^gxBBdanden bij het verschaf fen van kwartier door particulieren, aan de kwartiergevers een bedrag van 0.30 per dag en per kamer worden vergoed, wan neer het kwartier verwarmd ter beschik king wordt gesteld. Aan hotels en andere bedrijven, die er hun beroep van maken, kamers te verhu ren, de z.g. „beroepspensions", wordt deze toeslag niet verleend, aangezien bij de vaststelling der inkwartieringsvergoedingen daarbij van de gewone hotelkamerprijzen wordt uitgegaan. De kosten voor verwar ming worden geacht in deze prijzen te zijn begrepen. De verrekening, van genoemden toeslag kan, mits uit een verklaring van den kwar tiermeester op het inkwartieringsbiljet blijkt, dat het kwartier verwarmd ter be schikking werd gesteld, gelijktijdig met de inkwartieringsvergoedingen geschieden. Het bureau Kostwinnersvergoeding is ge opend eiken werkdag van 9.3012 uur en van 13.3015 uur,'des Zaterdags van 9.30 12 uur. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 30 November 1940. INKWARTIERING DUITSCHE WEERMACHT. De burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de za ken betreffende de inkwartiering niet meer worde® behandeld op de afdeeling Financiën, malr op d£ af deeling Bevol king, Burgerlijlfe Stampen Militaire Za ken der gemeeite-sccrdfcrie. In vwband kfirmede moeten de inkwar- tiering^j^Éferc zoowM doj^"p!|rticulie- ren als door hotels en pejsionss, vah Maan dag 2 December a.s., af ^worden ingediend op laatstgéno$nde afdëëlirtgvyJwfreau Kost winnersvergoeding, gejfëstigd in het Nieu we Raadhiürf ingang ^reestraat onder het bordes. Genoemd. is geopend van 9.30 uur tot 12 flhr en van 13.30 tot 15 uur (des Zaterdag van 9.30 tot 12 uur). De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN. Leiden, 30 November 1940. LEIDEN. Geboren Maria Wilhelmina d. van P. A. Reeuwijk en J. M. M. Romijn. Cor nells z. van K. Kes en J. de Groot. Ma rie Julienne d. v. J. A. Nieuwenhuis en C. Filippo. Dirk z. v. D. de Bruin en J. M. Hogenes. Johanna Suzanna d. v. H. A. Wijrdeman en S. C. Quaadgras. Jaantje d. v. P. de Knegt en M. v. d. Reijden. Maria Magdalena dr. v. G. Donker en M. M. v. d. Linden. Johannes Cornelia z. van C. A. J. Zeveuhoven en M. M. v. d. Zwet. Overleden: J. Pohlmann wedn. 64 j. J. Tulen hsvr. van H. Raaphorst 65 j. M. C. W. Koreman m. 41 j. J. Scholl m. 58 j. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 30 November. VALUTA'S (schriftelijke en tel. transacties) New York 1.88 3/161.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.81—44.90. Zürich 43.63—43,71. BANKPAPIER: Berlijn 75.19—75.34. New York 1.86^—1.90^. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.76—44.94. Zürich 43.59—43.75.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3