STADS NIEUWS M$ÈR££)EL Weerbericht ZATERDAG 'OVEMBER1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.31 Zaterdagavond. Zon op 9.27 Zondagochtend. Zon onder 17.30 Zondagavond. Zon op 9.29 Maandagochtend. MAANSTANDEN. 1 December 11.08 op, 20.06 onder 2 December 11 45 op, 21.12 onder 3 December 12.34 op, 22.29 onder 4 December 13.05 op, 23.26 onder (Eerste kwartier). 7 December 1.35 onder, 14.20 op 8 December 2.39 onder, 14.42 op HOOG WATER Te Katwijk aan Z.ee op Zondag 1 Dec. v.m. 5.10 en n.m. 17.35 uur; Maandag 2 Dec. v.m. 6.00 en n.m. 18.25 uur. II CD 11 CD II CD 11 CD 11 CD 11 CD IIOII CD IICL Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 zang en zonsopkomst - 5 0 Deze tijden zyn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG Q 17.33 uur. U ZONSOPKOMST 0 y 9.23 uur. Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q H sr dus verduisterd te worden. - 0 -DMCDIIOII Oil CD II Oil OII Oil CD IIO KERKBERICHT PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. ONB. ONTVANGENIS. Zondag, eerste Zondag van den Advent. Geen Maria-Congregatie. Na de Hoogmis in de Romanuszaal Jeugd Derde Orde, af deeling Meisjes, 's Avonds 4.30 uur Lof, rozenhoedje en gebed tot de H. Theresia. Maandag, te 9.30 uur zieledienst op het kerkhof, 's Avonds te 4.30 uur Lof voor de overledenen van het Zielenboek. Tevens gelegenheid om te biechten. Dinsdag, te 7.45 uur Hoogniis met uit stelling van het Allerheiligste, ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 4.30 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag, te 4 uur biechthooren uit sluitend voor de schoolkinderen. Vanaf 4 30 uur tot 7 uur voor de volwassenen van wege den eersten Vrijdag. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jesus. Te 6 uur de eerste H. Mis. Vanaf 7.30 tot 12 uur uitstelling van het Allerheiligste. Te 4.30 uur Lof, rozenhoedje met de litanie van en akte van eerherstel van het H. Hart van Jesus. 's Avonds te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, 'smorgoens te 8.20 uur Alg. H. Communie voor de schoolkinderen; 's na middags vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten tot half 9 uur. Zondag a.s., feest der Onbevlekte Ontvan genis van Maria, patrones onzer parochie. Nota I. Men lette goed cp: vanaf heden begint het Lof te half vyf uur, ook in de week. II. Vanaf morgen Maandag wordt de parochiale school Lager Onderwijs Meis jes aan de Haarlemmerstraat weer in ge bruik genomen. Begin-uur 9.30 uur. ÏÏI. £)e Kindermis blijft te 8.20 uur. Zoo veel mogelijk gelieven de ouders hun kin deren naar deze H. Mis te sturen. Onmid dellijk na de consecratie wordt de H. Com munie uitgereikt. IV. Zij reeds medegedeeld, dat Zondag 8 December geen congregatie afdeeling Meisjes is. Wegens de vroege verduiste ring zal gedurende de maand December het Lof met preek of rozenhoedje gelden voor Congregatie (afdeeling Meisjes). V. Heden, Zondag, 1 December, bijeen komst van de K.J.M.p. te kwart te kwart voor twaalf in het parochiehuis St. Fran cis cus. CORRESPONDENTIE. Den brief-schrijver over een artikeltje in ons blad van 28 Nov. betuigen wij onze verbazing, dat hij ons zijn naarp niet noemt. Wij zouden 't ook weten te waar- deeren, als hij zich 'ns persoonlijk kwam voorstellen. Maar zich schriftelijk bekend maken, is toch een eerste vereischte. Wij willen bedoelden brief-schrijver ver volgens a aanraden, dat hü het gewraakte artikeltje nóg 'ns leest. Dan zal hij kunnen constateeren, dat de duidelijke •bedoeling was, te schrijven, hoe 't moet zijn, hoe 't behoort te zijn; en.... hij zou 't met ons eens kunnen zijn! Ten slotte verzekeren wij den brief schrijver, dat wij 't op prijs zouden stel len, als hij, na zich bekend te hebben ge maakt (anonymiteit moet zeker in deze nieuwen tijd uit den booze worden ge acht), ons zou wijzen op feiten, op ar tikelen of zinnen in artikelen, die maar eenigszins wettigen zijn ongemotiveerde beschuldigingen. Voor eerlijke critiek zijn wij ontvankelijk. VERDRINKINGSONGEVALLEN. Teneinde binnen den korst mogelijken tijd meerdere maatregelen te kunnen tref fen tot hef voorkomen van verdrinkings ongevallen, veroorzaakt door de verduis tering, heeft de Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst aan het Bestuur van de Leid- sche Reddingsbrigade verzocht een rap port te willen uitbrengen over de voorzie ningen, welke zouden kunnen worden ge troffen teneinde het gestelde doel te be reiken. Hierbij wordt in de eerste plaats gedacht aan een grotfte uitbreiding van het beken de reddingsmateriaal van de L.R.B. en het in het duister kenbaar maken van de plaatsen waar dit aanwezig is, terwyl in de tweede plaats nieuwe maatregelen zou den moeten worden genomen, waarbij is gedacht aan een ruim gébruik van witkalk langs de walkanten, het verder uitbreiden van de. reeds gemaakte afzettingen enz Ook zou in overweging kunnen worden genomen het in langs het water gelegen perceelen deponeeren van vanglijnen en dei gelijke, met het gebruik waarvan de bewoners van die perceelen dan goed op de hoogte zouden kunnen worden ge bracht. In dit verband is het gewenscht, dat de Leidsche Reddingsbrigade onmiddellijk op de hoogte wordt gebracht van de plaat sen, waarvan het publiek meent, dat deze direct gevaar opleveren, opdat deze plaat sen in het rapport kunnen worden ge noemd. De opgave, welke dus onverwijld dient t« geschieden, kan schriftelijk wo.-den in gezonden aan het secretariaat van de Leid sche Reddingsbrigade, De Mey van Streef kerkstraat 32, Leiden. Niets zal worden nagelaten om alle voor zieningen, welke binnen finai.tiëel bereik liggen, te treffen. In afwachting wordt het publiek aan geraden zich in het donker nimmer alleen op gevaarlijke plaatsen te begeven, want het is bewezen, dat verdronken personen steeds zonder gezelschap waren, terwijl in gevallen van te water raken van personen, die zich wél in gezelschap bevonden, hulp kon worden geboden. ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGÏNG Kerstretraite van 2528 December 1940. Gezellen, de retraite nadert. Een aantal gezellen heeft zich reeds opgegeven, maar het getal moet nog grooter worden. Wie sluit zich aan? Gezellen het is toch zoo noodig, dat we eens per jaar 3 dagen besteden aan ons zelf; Dat we toch weer eens alles herzien aangaande ons godsdienstig leven. Dat we toch ons H. Geloof meer mogen beleven. Daar in het Retraitehuis kunnèn we weer alles in orde maken en weer als echte Ka tholieke Gezellen terugkomen. Wie nog aan deze retraite wil deelnemen, geve zich hiervoor op in het Gezellenhuis. Ook gezellen uit het District kunnen zich opgeven; vooral de commissarissen moeten allereerst een voorbeeld geven. Schryf even een briefje aan het Bestuur der Retraiteclub en het komt in orde. Ver goeding 6.50. Moge de H. Clemens, patroon van onze Retraiteclub dit werk zegene. Het bestuur der Retraiteclub. RJL HANDELS-, EN KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Bij het zesde lustrum. Op Donderdag 14 November j.L herdacht de afdeeling leiden van bovengenoemden bond haar 30-jarig bestaan. In verband met den ernst der tijden wordt dit feit alleen kerkelijk herdacht. Het bestuur besloot, Zondag 1 Decem ber een H. Mis te laten lezen tot intentie van de levende en overleden leden der af deeling en voor den wereldvrede. Op zeer hoogen prijs zou het bestuur het stel len, indien allen leden hierbij tegenwoor dig zouden willen zijn. Deze H. Mis zal worden opgedragen in de H. Leonarduskerk, Haagweg, morgen-, ochtend om 9 uur. Daarnaast meende het bestuur geen pas sender herinnering den leden te kunnen aanbieden, dan een schoone plaat van den H. Franciscus van Assisië, patroon van den bond. Onder zijn schutse immers is ja renlange actie gevoerd voor de moreele en maatschappelijke verheffing van den be diendenstand. Onder zijn schutse gaat deze stand ook de toekomst tegemoet, met ver trouwen naar een nieuwe, betere gemeen schap. Gaarne willen wij het bestuur en leden van dezen vakbond onze geluk we nsch aan bieden. Zij moge er zéker van zijn, dat hoe de toekomst ook moge zijn de door deze organisatie gekweekte geest, gevorm de mentaliteit vruchten zal dragen, velen ten zegen. KUNSTZAAL „PRO ARTE". Tentoonstelling Indische werken. Vandaag is in de Kunstzaal „Pro Arte", Breestraat 123a, een expositie geopend door Arthur Eland. Een voor Leiden en voor ons land merk waardige tentoonstelling van werken, voor al waar het de aquarellen in waterverf be treft, transparant op papier weergegeven. Deze werken getuigen van een groote genialiteit, in het bijzonder wijl het In disch licht den kunstenaar bijzonder hooge eischen stelt. Wy komen op de expositie nader terug. LEIDSCHE IJSCLUB. Een jaarvergadering met de finantieele positie als voornaamste besprekingspunt. Onder voorzitterschap van den heer J. W. Henny hield de Leidsche IJsclub gis teravond in café restaurant „In den Ver gulden Turk" haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De voorz. opende de bijeenkomst, welke als altijd behalve door het bestuur maar matig bezocht was, met een woord van welkom, waarna hij met enkele woor den het overlijden herdacht van den heer J. G. A. Janssen, die een ijverig lid en bestuurslid was en door wiens heengaan de vereeniging een groot verlies lijdt. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing goedgekeurd. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer H. J. de Koster, ontleenen we, dat het afgeloopen winterseizoen voor de vereeniging lang niet slecht was. Gedu rende 38 dagen kon de baan der Leidsche IJsclub geopend zijn, terwijl de Krogt- baan bovendien 37 dagen geopend was. Er is in den afgeloopen winter heel veel ge schaatst, tal van geslaagde wedstrijden werden gehouden en het langdurig ijsver maak heeft er niet weinig toe bijgedragen het peil der schaatskunst hooger op te voeren. Er werd voorts een rechtskundige actie gevoerd tegen de hooge vermakelijkheids belasting. Een beslissing hieromtrent is nog niet verkregen. De secr. wekt voorts de Leidenaars op tot giooter meeleven met de vereeniging, anders ziet de toekomst er somber uit. Het jaarverslag werd onder dank vast gesteld. Alvorens het finantieel verslag ter ta fel kwam, deelde de voorz. mede, dat de penningmeester, de heer Harmsen, ge meend had zijn functie ter beschikking te stellen. Gedurende 17 jaar heeft de heer Harmsen het penningmeesterschap ver vuld en in dien tyd heeft hij deze taak op voortreffelijke wijze vervuld. Om daar van een bewijs te geven stelde spr. de vergadering voor den heer Harmsen te be noemen tot eerelid, welk voorstel met ap plaus werd goedgekeurd. Tot opvolger van den heer Harmsen had het bestuur bereid gevonden den heer H. Th. Coebergh. De heer Harmsen dankte hierna voor de hem gebrachte hulde en voor de aanbie ding van het eerelidmaatschap, waarna hij zijn laatste jaarverslag t<?r tafel bracht. Aan deze cijfers ontleenen wij het vol gende: Ontvangsten: ledenkaarten enz. ƒ2165, dagkaarten ƒ2093.25, in totaal ƒ4129.11. Uitgaven: landhuur en lasten 1026.71, onderhoudskosten 8?0.82, verlichting en brandstoffen 396.'34, arbeidsloonen 2016.41, totaai 5895.06, nadeelig saldo 1765.95. De exploitatierekening van De Krogt gaf een bedrag aan inkomsten en uitga ven van 1525.48 met een nadeelig saldo van ƒ23.68. Het verslag der kascommissie luidde gunstig, waarna de heer Koopmans erop wees, dat de ijsbaan heel moeilijk renda bel zal zijn te maken met een uitgaven post van ruim 2000 aan arbeidsloonen. De voorz. beaamde zulks, doch dit was mede een gevolg van den zwaren sneeuw val, die in den afgeloopen winter plaats vond. Dat neemt evenwel niet weg, dat het bestuur niet geheel accoord kan gaan met de werkwijze op de baan, doch dit zal in de toekomst anders worden. De voorz. wijst in dit verband op een enquête van den Kon. Ned. Schaatsenry- dersbond, bij de aangesloten vereenigin- gen ingesteld naar den huidigen toestand in de schaatsenrijderswereld. Het rapport daarover was verre van gunstig en wees op een teruggang van het aantal leden en op groote vermindering der inkomsten. Wil men tot contributieverlaging over gaan, dan zal het ledental belangrijk moe ten toenemen om de uitgaven te dekken. Op een vraag van den heer v. Nes deelt de heer Harmsen mede, dat het nadeelig saldo gedekt is uit het kapitaalbezit. Op 1 October j.l. bedroeg dit nog ruim ƒ2000. Vanuit de vergadering werd voorts nog gewezen op de concurrentie van de Leider- dorpsche ijsbaan en de te verwachten ijs baan der Oegstgeester IJsclub, waarop de voorz. antwoordde, dat men altijd aan con currentie bloot staat. Maar ook de con- curreerende clubs zullen voor hooge kos ten komen te staan. Een voorstel om een acquisiteur aan te stellen om de leden, die bedanken, te bezoeken en te trachten hen van hun voornemen af te brengen, vond de instemming -van het bestuur. Ook de kwestie muziek werd onder de loupe genomen en langdurig werd hierover van gedachten gewisseld, doch dit alles deed niets af van het feit, dat verbetering in den finantieelen toestand alleen moge lijk is door toename van het ledental. Tenslotte werd op voorstel van het pe stuur besloten de zaak dezen winter nog eens af te wachten, omdat de exploitatie kosten onder de huidige omstandigheden geringer zullen zijn. Immers, de baan zal niet verlicht behoeven te #worden en dus worden de arbeidsloonen ook minder. De baan op de Krogt zal niet geëxploiteerd worden, omdat deze 's nachts niet goed te bespuiten zal zijn. De dagkaarten zullen verder gedurende de eerste drie dagen 1.50 bedragen. Aldus hoopt het bestuur den a.s. winter behoorlijk door te komen, waarna in het vroege voorjaar een algemeene vergade ring zal worden gehouden om de situatie nader onder de oogen te zien. De heer Koopmans vroeg het bestuur of het niet mogelijk was een apart lidmaat schap in te voeren voor de leerlingen van middelbare en u.l.o-scholen, waartegen de Hugo Verriest in Leiden Een herinnering Deze maand is het honderd jaar geleder dat Hugo Verriest te Deerlijk werd gebo ren. Het feit is in Vlaanderen herdacht maar tengevolge van de tijdsomstandig heden in bescheiden kring. Pater Hyacinth Hermans herinnert in de „Maasbode" aan het bezoek van Hugo Ver riest in ons land. Hij schrijft o.m.: Ik herinner mij, dat Hugo Verriest eens heeft aangezeten aan een souper, dat de Leidsche studenten hem na een voordracht offreerden, en dat hij mij den anderen lag vertelde, dat hij toen allerlei „rare visselkens" had gegeten, die hem maar slecht bekomen waren, 't Was de, tijd, dat het hors d'oeuvre- eten hier te lande pas in de mode kwam. Hugo Verriest was de prater, de ver teller, de troubadour van Vlaanderens grootsten dichter, den priester Guido Gezelle. Hij was de causeur par excellence, de charmeur, de poseur misschien ook 'n tikje. Hy heeft aan Guido Gezelle meer roem en glorie beleefd dan de dichter zelf bij zyn leven ooit heeft mogen inoogsten. En verder: Hugo Verriest naar Holland. Nog zien wij hem uit den coupé stappen, een hooge gestalte, een monument van een man, een zeer markante, geestige kop, de grijze haren wat kroezig rond het blozende, leuterige gelaat. Een eenvoudig „paster van te lande", maar dat was pose, een aristocratische verschijning, wat ook begrijpelijk was en verklaarbaar, toen ik later 'eens ken nis maakte met zijn broer Gustaaf, pro fessor te Leuven. Bij zijn officieel optreden des avonds in gala-ornaat, een zwarte toga, een zwarte wollen sjaal over de schouders, die soms ook als hoofddoek dienst deed, de handen gestoken in zwart-zijden handschoenen, die al pratend plechtig van de vingers werden geschoven. Als hy te spreken begon, was hy als een lamp, die langzaam schijnen ging om dan aldoor schitterender uit te stra len. Zijn woord werd als muziek, waar van de ontroerde luisteraars met hun hoofden de zoete melodie zachtkens meedeinden. Bij ons leeft ook de herinnering aan Hugo Verriest's bezoek in L e i d e n. Als wij ons niet vergissen, n a het bezoek, waaraan de „Maasbode"redacteur herinnert. Het was den llden October 1910, dat hy Agenda LEIDEN. Zondag, Maatschappij voor Toonkunst, Nieuw Hongaarsch Strijkkwartet, Leidsche Schouwburg, 2.30uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Bockel, P. van Es, Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis. Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 November 20 uur tot Zaterdag 7 Decem ber 8 uur waargenamen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. te Leiden sprak /oor „Geloof en Weten schap", in de zaal der St. Josephsgezellen- ver., Rapenburg. Natuurlijk sprak hij over Guido Gezelle. En het gehoor leefde gespannen mee met den acteur, die vóór ons Guido Gezelle liet leven in zijn persoon, in zijn gedichten, leefde mee met den zanger van het schoone Vlaamsche lied. En de voorzitter mr. Tepe kon eerst zijn dankwoord spreken nadat er een enthousiaste ovatie was gebracht aan den „paster van te lande". 't Was een mooie avond. Ja 'n tikje pose was er wel bij.-Onze geestdrift over het genotene deelden wij na afloop mee aan een professor van het groot-seminarie te Warmond, die ook met enkele collega's dan avond had bijge\yoond. Hij waardeerde het ook zeer, maar meende toch ons jeugdig al te vurig enthousiasme wat te moeten temperen. Wat bij den spreker schijnbaar spontaan -it het hart opwelt en een momen- teele indruk schijnt, hebben wij hem let terlijk al 'ns vroeger hooren zeggen, in deze woorden ongeveer gaf hij ons, die pas enkele weken de journalistiek waren bin nengegaan, in een ietwat frissche douche, een wijze les mede: de menschen en de dingen waardeerend, maar toch ook nuch ter critisch te bekijken. Wij dachten aan deze opmerking, toen wij in het artikel van pater Hyacinth Hermans lazen ever „pose" en „poseur". „Geloof en Wetenschap". Het boven staande is ons een aanleiding, die wij zoo heel graag bei.utten, om 'ns te verklaren, dat wij na dien 10 October 1910 nog heel veel mooie „Geloof en Wetenschap"-avon- den hebben genoten en: dat wij er ook in dit seizoen weer enkele hopen te be leven! 't Zal nu wel heel" bezwaarlijk gaan. Maar op enkele avonden met volle maan of op enkele Zondagmiddagen zou dat niet mogelijk zijn? Wij geven 't slechts in over weging. Als 't te bezwaarlijk gaat, beschou- we het bestuur dit als een uiting van waar deering voor het cultureele werk van G. en W. voorz. opmerkte, dat daar ook een ge vaar in schuilt, want dan loopt men de ri sico, dat een hoofd van het gezin bedankt als lid, hetgeen dus wederom verminde ring van inkomsten beteelcent. Intusschen wil het bestuur dit voorstel gaarne nader overwegen. De kwestie van het aanstellen van een instructeur werd door het bestuur niet na der onder oogen genomen. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. De heeren Harmsen, Moolenburgh en ir. Stokhuyzen hadden medegedeeld zich niet meer 'beschikbaar te stellen. Laatstgenoemde heeft evenwel medege deeld het bestuur gaarne van advies te zul len dienen inzake de verlichting der baan. De voorz. zeide hier dankbaar nota van te hebben genomen, terwijl hij hem voorts dank bracht voor het vele, dat hij voor de IJsclub gedaan heeft. In het bestuur werden hierna gekozen de heeren H. Th. Coebergh, S. J. Koop mans en mr. E. J. Gelderman. De voorzitter deelde vervolgens nog me de, dat het in het voornemen ligt in den a.s.. winter wederom een demonstratie in het kunstrijden te houden. Met een opwekking van den voorz. om zooveel mogelijk nieuwe leden te werven volgde hierna sluiting der vex-gadering. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De V.V.H. dankt allen, die speelgoed be schikbaar gesteld hebben voor de Rotter- damsche kinderen, zoowel te Leiden als te Oegstgeest, Het speelgoed was in goeden staat en de reparaties aan poppen en be ren werden verricht door de leerlingen der Kweekschool voor Voorber. Onderwijs. Wij ontvingen een warm gestelden brief van de V.V.H. te Rotterdam om te danken voor de kisten met speelgoed en boeken, welke laatste vooral zeer welkom zijn, niet alleen bij de kinderen, maar ook bij de volwassenen. Als bijzondere prestatie mogen wij nog vermelden, dat een Leidsch jongmensch in eigen omgeving giften ver zamelde en daarvan een respectabele hoe veelheid nieuwe kinderboeken kocht. Via de boekhandel kan men boeken naar Rot terdam laten verzenden. In verband met de restauratiewerkzaam heden aan Gravesteen is het bureau van V.V.H. uit dit oude gebouw, waaraan zoo veel illustere herinneringen verbonden zijn, moeten vertrekken. Vanaf 2 Dec. is het bureau verplaatst naar het secreta riaat, Rapenburg 82, tel. 22605. De vluchtelingen uit Rotterdam zijn nu óf verhuisd naar andere plaatsen óf zij hebben zich hier gevestigd. Het inrichten van hun woning en het aankoopen van kleeding was aan de leden van V.V.H. toe- Breestraat 171 *118 •e- Momenteel levering uit voorraad vertrouwd. Het was in dezen tijd geen ge makkelijke taak, om die inrichtingen vol gens ieders smaak en verlangen bij elkaar te krijgen. De stedelijke autoriteiten en speciaal het personeel van de Distributie- bureau komt een woord van dank toe voor hun prettige medewerking. De V.V.H. blijft haar naam trouw. Ten allen tijde kan men op de leden een be roep doen; zij zullen hulp geven, waar deze mogelijk is. Mis in de St. Lodewijks-kerk. 'De H. Mis in de St. Lodewijkskerk wordt morgen niet te 8 uur, zooals gewoonlijk, doch te half 10 uur opgedragen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coubergh alhier: het heerenhuis met tuin alhier Hooge Rijndijk 13 in bod: 10.200, kooper de heer J. J. van Soest q.q. alhier voor 11.300; het winkelhuis met bovenwo ning Nieuwe Rijn 92/92a in bod 3.800, kooper de heer L. J. van der Poel qq. al hier voor 4.000. Ten overstaan van notaris H. M. Markus- se alhier: het huis met afz. bovenwoning Heerensteeg 21/21a in bod 5.500, kooper de heer J. W. van Hagen qq. voor 5.500; het huis en erf Nieuwsteeg 7 in bod 4.350, kooper de heer M. G. H. M. van de Kamp qq. voor 4.450; het winkelhuis en erf Haar lemmerstraat 283 in bod f 5.900 is niet ge gund. Ten overstaan van cand.-notaris-waarne- mer J. J. P. Tesselaar té Zoeterwoude: het woon- en winkelhuis met werkplaats en bovenwoning Kraaierstraal 5 en 7, in bod: 6000, kooper de heer H. J. C. A. Rama kers e.a. alhier voor: 6.000; de garage Spilsteeg 7 in bod: 640, kooper de heer P. Meiman qq. voor 700; het huis en erf St. Jorissteeg in bod: 1.360,. kooper de heer N. van der Linden qq. voor: 1.420; de werkplaatsen en erf Huigstraatje 10 en 11, in bod: 500, kooper de heer J. W. Wur- zer e.a. voor 500.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2