Voor de Kinderen E onaanwijzingen r Z/ RDAG 30 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 Wimpie.'i ifjt. ïlicoCaaiyefieitn De S-?ere?£3s-Generaal, waarn. Hoofd van het Departement van Landbc/.iw en Visscherij maakt het navolgende bekend: BROOD EN GEBAK Elk der met „17" genummerde bon van ed broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 2 December tot en met Zon dag 8 December a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram an der brood. Voorts geeft elke der met „17" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aan tal grammen: biscuits 75 gram biscuits en wafels 90 speculaas 140 andere koekjes 200 koek 160 cake 300 gevuld klein kerstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 taart en gebakjes 600 Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 8 December nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig geduren de de week van 9 tot en met 15 December a.s. met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Voorts geven de met „2" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 2 December tot en met Zondag 29 December a.s. recht op het koopen van 60 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of een half rant-roen „gebak" als hierboven genoemd. TARWEBLOEM De met „2" genummerd bonnen"van"de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 2 December tot en met Zon- dae 29 December a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel. RIJST Gedurende het tijdvak van Zaterdag 80 November tot en met Vrijdag 27 December a.s. geeft de met „43" genummerd bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 cr?m rijst of rijstemeel of rijstebloem of grut -mi-el (ge^ mengd meel). EIEREN Gedurende het tijdvak van Baandag l December tot en met Zondag 8 December ?.s. geeft de met ..36" genummerde bon van het algemeen c»stributiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bonnen, wel ke op 8 December nog niet gebruikt zyn, blijven geldig tot en met Zondag 15 Decem ber 8.s., met dien verstande, dat ook zij ge durende de week van 9 tot en met 15 De cember niet gebruikt mogen wcr n in ho tels, restaurants e.d. KAAS In de distributie van is een wijzi ging aangebracht, welke den consumenten mogelijk maakt een stuk kaas of een geheel kaasje aan te schaffen. Het ligt in het voor nemen in den vervolge voor kaas vier bonnen aan te wijzen voor een tijdvak van vier weken. Elke der bonnen is dus vier weken geldig. Gedurende het tijdvak van Maandag 2 December tot en met Zondag 29 December a.s. geeft elke der met „49", „50", „62" en „63" genummerde bonnen van het alge meen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de geldigheids duur van deze bonnen eindigt op 29 De cember a.s., zoodat zij na dien datum niet meer gebruikt mogen worden. Reeds geplaatst in een gedeelte mu't vorige oplage. BINNENLAND. ENGELSCHE BOMMEN In den nacht van Donderdag op Vrijdag .3 in eenige plaatsen van ons land lucht- ilarm gegeven, meestendeels gelukkig on- aoodig. Een aantal bommen kwamneer op het slatieland, waar zij bijna geen schade aan dichtten. Een boerderij is afgebrand, elders s een woonhuis zwaar beschadigd. Grooler was de schade in een plaats in £uid-Holland, waar acht woonhuizen min >f meer zwaar zijn beschadigd en talrijke luizen glasschade kregen. Helaas zijn ook mder de burgerbevolking slachtoffers te mtreuren, namelijk elf gewonden, onder vie twee zwaar gewonde kinderen. RUNDER-, HALFS- EN VARKENS LEVERS. -NIEREN. -TONGEN EN -HARTEN VALLEN OOK ONDER DE DISTRIBUTIE. Naar aanleiding van de hier en daar ten mrechte heerschende meening, dat runder-, calfs- en varkenslevers-, -nieren, -tongen ?n -harten buiten de vleeschdistributie val- «n en derhalve zonder vleeschbonnen kun nen worden betrokken, vestigt het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd er de aandacht op, dat deze mee ning geheel onjuist is. De genoemde artike len mogen uitsluitend tegen vleeschbonnen worden verkocht. De slagers, die de artike len verkoopen zonder daarvoor bonnen in ontvangst te nemen, stellen zich bloot aan het gevaar van uitsluiting. BUITENLAND HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 29 Nov. (D.N.B.) Het opper bevel van de Duitsche weermacht deelt mede: Duitsche torpedojagers drongen door in den Westelijken uitgang van het kanaal tot dicht onder de Engelsche kust. Hierbij ontstond een gevecht met En gelsche torpedojagers. Het gelukte twee vijandelijke torpedojagers te torpedeeren. Andere Duitsche torpedojagers brachten aan de Zuidkust van Engeland twee sche pen van 9.000 en 13.000 brt en twee an dere kleine vijandelijke vaartuigen tot zinken. Het luchtwapen zette in den nacht van 27 op 28 November en in den loop van 28 November zijn vergeldingsaanvallen op voor den oorlog belangrijke doelen in het stadsgebied van Londen voort. Nieuwe branden en hevige ontploffin gen werden waargenomen. Sterke afdeelingen deden in den nacht var. 27 op 28 November, zooals reeds ge meld, een concentrisch en aanval op Ply mouth en op de haveninstallaties van de ze stad en veroorzaaken verscheidene he vige ontploffingen, alsmede groote en kleine branden. Bovendien werden spoor weg- en industrieele installaties van een andere groote stad in Schotland doeltref fend met bommen bestookt. Verdragend geschut van het leger en de marine beschoten ook gisteren vijandelijke schepen en andere doelen in het geibed van Dover. In den nacht van 28 op 29 November wierpen Verscheidene Britsche vliegtuigen in Noord- en West-Duitschland dynamiet- en brandbommen neer. Aan eenige huizen werd aanzienlijke schade toegebracht. Zclderbranden konden snel giebluscht werden. De verliezen van den vijand bedroegen gkteren in totaal 13 vliegtuigen, waarvan 11 in luchtgevechten en twee door de lucht doel-artillerie en artillerie van de marine. Vier eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT ERGENS IN ITALIë, 29 Nov. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 175 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aan het Grieksche front hebben gisteren de divisies Ferrara, Siena en Centauro van het elfde leger tegenaanvallen ondernomen en elke aanvalspoging van den vijand ver ijdeld. Aaan het front van het negende leger valt niets bijzonders te vermelden. Ongeveer 300 vliegtuigen van onze lucht- formaties bombardeerden centra en wegen, waarbij zijn hun doelen herhaalde malen raakten, vooral in de zones van Erseke en Sopiki. Er ontstonden ontploffingen en branden. Te Erseke werd een benzine opslagplaats met machinegeweervuur be schoten en geraakte in brand. Tijdens luchtgevechten werden vier vijandelijke jachttoestellen neergehaald. Twee van onze machines zijn niet teruggekeerd. Aan het front van het negende leger haalde onze luchtdoel-artillerie twee vliegtuigen brandend omlaag. Een ander bombarde mentsvliegtuig deed een landing in de bed ding van de rivier Devoli. De uit een offi cier en twee onderofficieren bestaande be manning werd gevangen genomen. Andere luchtformaties bombardeerden doelen op Korfoe. Op den ochtend van 28 November heb ben onze vlooteenheden de militaire wer ken van de basis Korfoe aan een langdurig bombardement van korten afstand onder worpen. Met duidelijk vernietigend resul taat werden getroffen: de batterijen van San Salvatore, San Stefano, Cultura en Roda, de verdedigingswerken en de ka zerne van Sidari het radiostation van Tig- nola en de ligplaats van patrouilleschepen. De reactie van den vijand was wanordelijk en zonder effect. Onze eenheden leden in het geheel geen schade. In de omgeving van Malta deden onze luchtformaties een aanval op een vijande lijke vlootformatie. Een groot oorlogsschip werd midscheeps getroffen door een bom van zwaar kaliber. Er ontstonden hevige gevechten tusschen onze bommenwerpers, vergezeld door jagers, en de vijandelijke jachttoestellen. Vijf vijandelijke machines werden neergehaald en vier anderen wer den zwaar beschadigd. Een van onze toe stellen is niet teruggekeerd. Des nachts bombardeerden onze_ vliegtuigen de haven La Valletta (Malta). In Oost-Afrika deed de vijand luchtaan vallen op Tessenei, doch zonder eenig ge volg, alsmede op El Oeak, waarbij twee personen gewond werden en op Comar (Metemma), waarbij twee inlanders ge wond werden en een kind den dood vond. Een van onze duikbooten „Marconi" bracht in den Atlanlischen Oceaan een Engelsch schip met een lading van 10.000 ton tot zinken. Vijandelijke vliegtuigen probeerden de steden Brindisi en Tarente te bereiken. Ontvangen door een hevig spervuur van het luchtdoelgeschut wierpen zij brand- en brisantbommen alleen in de omgeving van Brindisi, welke terecht kwamen in het open veld of in zee. Correspondentie Annie, Net en Nelly Wijfje, Nieuwkoop. Dank voor jullie vers jes! Ik geloof wel, dat vader geholpen heeft. Maar toch worden ze geplaatst. Dag jongens! Groeten thuis! Met hand voor U allen? Sjaantje Onderwater, W e i- poort, Z'woude. Wat jammer zeg, dat ik jouw briefkaart te laat ontving. Ik heb me nu gehaast om je verjaardag in te boeken. Voor het volgend jaar zijn jullie drietjes ingeschreven en op die verjaarda gen zal zeker in de Weipoort de vlag wap peren en kom ik, als ik niet verhinderd ben met jullie feest vieren. Dat zal me wat worden. Dag jongens! Veel groetjes aan Vader en Moeder! Piet Jansen, Leiden. Of ik ra den kan, wat jij aan Sinterklaas vragen zult? Neen vent, dat is me onmogelijk. En vraag je mij, of ik van lezen houd! Nou, dat is ook een vraag. Ik lees minstens twee uur per dag. En jij houdt ook zooveel van lezen hoor ik. Dat doet me plezier. Wil ik je eens een goed adres geven, waar je boeken te kust en te keur vindt en alle maal goede boeken, die goedgekeurd zijn, hoor! Dat is je raadt het al! naast de pastorie van de Petruskerk. Daar is de mooie en groote en goede bibliotheek, waar je maar eens moet gaan snuffelen. Iets is er vast bij, wat je lijken zal, al ben je ook al op de M.U.L.Ö. Dag Piet! Ik hoop, dat je St. Nicolaas niet overspan zak Veel groe ten aan Moeder en Vader! Dirk Versteeg, Noord w ij k. Zoo Dirk, ben jij bij Opa voor een poosje te logeeren! Dat is fijn, in Noord wijk hé! Jam mer, dat je niet naar 't strand mag en het weer niet zoo is, dat je daar spelen kunt. Hoe lang moet je daar blijven? Schrijf je nog eens? Ik wensch je een spoedig her stel toe. Groet Opa van me! Anca v. d. Berg, Voorschoten. Nog altijd wacht ik op een schrijven van jou, als bedoeld op een desbetreffend brief je over het versje: 't Scheepje. Hoor ik nog eens wat, of ben je nog boos? Zou het laat ste het geval zijn, dan zou je me tegenval len en zal ik ook maar geen versje ver wachten over „Kerstmis" of „de Kerstva- cantie", twee onderwerpen, die voldoende stof bieden om een behoorlijk versje te kunnen maken. Dag Anca! Veel groeten aan Moeder! The a Wagen a ar, Wassenaar. Je begint er slag van te krijgen, Thea. Dat verhaaltje over: „Dat liep goed af" is heel goed geschreven. Ik laat het in een der volgende nummers plaatsen. Zie maar eens! Maak ook eens wat over „Kerstmis". Dag Thea! Groeten thuis! Rïa Overdijk, Leiden. Wat is dat een aardig versje van Klein Duimpje? Als je dat nu eens zelf verzonnen had, kon de goeie Sint niet anders, dan je met een speciaal complimentje een speciaal ca deautje te brengen. Wil ik het eens laten hooren? Wel ja! Het is toch zoo Sinterklaas feest. DE DROOM VAN JAN. De juffrouw had op school verteld, Dat was altijd een feest. Klein Duimpje was 't deze keer 't Was oh, zoo mooi geweest. Toen Jan op bed lag droomde hij, Dat hij Klein Duimpje was. Zijn wiegje was 'n notedop, Precies voor hem van pas. Zijn badkuip was 'n schoteltje, Daar zwom hij heerlijk rond. 'n Muisje was zijn kameraad Die hij heel aardig vond. Hij mocht met moe uit wandelen, En nam de stok ook mee Een mooie nieuwe lucifer Daar stapte hij „hoezee!" En werd 't op straat wat al te druk, Dan ging hij in den zak, Van moeders mantel, waar zijn hoofd Juist uit de opening stak. 'n Poos zat ie zoo in de zak En wou er toen graag uit. Maar moe hoorde het niet, Al schreeuwde hij nog zoo luid. Toen werd hij wakker met 'n gil En zag toen wel al ras, Dat hij wel kleine Janneman, Maar geen Klein Duimpje was. Dit is het einde van de „Correspondentie" van vandaag. De volgende week gaan we door. Wie een brief schrijft, krijgt een brief terug. Tot de volgende week! Oom W i m. ATTENTIE. Ik wensch U allen ven klein tot groot, een echt prettig en voordeelig Sint Nicolaas feest en ik hoop veel brieven te ontvangen met een beschrijving, hoe het St. Nicolaas- feest op school en in huis dit jaar gevierd werd. Allen, die mij zoo'n brief schrijven, loten mee. Ik loof uit een mooi jongens- of ir.ensjesboek naar keuze. Wie wil eens een vers of verhaaltje of opstel maken over: Kerstmis, Oud-jaar, Nieuwjaar, De Kerstvacantie of over De Winter? Allen, die meedoen, loten mee. Ik loof hiervoor uit ook een jongens- of meisjesboek naar keuze. Oom W i m. door Nellie v. d. Meer. Het was de eerste December. Wimpie zat op vader's klein schrijfkamertje voor het groote bureau. Hij was 7 jaar en sinds September in de tweede klas. Hij kon al aardig schrijven en woordjes maken. Nu dacht hij: „ik zal van het jaar zelf mijn verlanglijstje maken". Het was Woensdag middag, dus vrij van school, En het kwam prachtig uit, want vader en moeder wa ren boodschappen gaan doen. En de broer tjes en zusjes van Wim speelden in den tuin. Je kon hun gelach en gejoel hooren door de openstaande ramen van het kamer tje. Maar Wimpie hoorde het niet, hij was veel moeilijke woordjes bij. Maar eindelijk veel moeilijke woordje bij. Maar eindelijk las hy toch met stralende oogen: Lieve Sinterklaas, Krijg ik een boek met kleur om te kleu ren. Anders hoef ik niks, maar Dirk wel, die in mein baank sit, die heef geen dike jas, geen das, en een gat in zijn bloesen erge kou! Die u het? Dag! Ziezoo, dat stond er. Wimpie rolde de brief op; haalde uit de speelgoedkast een blikken bus, daar stopte hij de brief in en ging naar de zolder, daar waren twee ka mertjes. In een daarvan moest hij wezen, want daar stond een schoorsteen in. „Nou", meende hij, „dan is het vast die schoorsteen waar Pieterman 's nachts in huis komt, en dan moet ook mijn brief daar in de schoor steen zitten." Heel voorzichtig trok Wimpie het af sluitplaat je af en legde de bus met den brief in de pijp. Sjonge Wimpie schrok toen hij naar zijn handen keek. Wat wa ren die zwart. Geen wonder, dat Pieter man zoo zwart was, als hij door zoo'n nauwe vieze schoorsteen moet kruipen. Aan het kraantje in de gang waschte hij zyn handen en verliet het huis. Heel vol daan over zijn werk zong hij een lustig wijsje. Nu moest Pieterman de brief im mers vinden, en dan kreeg Dirk vast war me winterkleeren. Hij vond Dirk een aar dige jongen, en hij had dikwijls medelij den met zijn buurman, als hij niet kon schrijven van de verkleumde vingers. En asl hij zat te bibberen van de kou met blauwe en paarse ooren. Dirk vertelde zelf dat zijn moeder geen geld had, om kleeren te koopen en een vader had hij lang niet meer. Toen had Wimpie meteen aan Sin terklaas gedacht. Dan hoefde hij zelf geen dure dingen te hebben, als Dirk maar war me spullen kreeg. 'sMiddags riep Wim- pie's moeder: „Alie maak eerst de salon kachel even aan, want er komt vanavond visite." Even later werd er op de deur ge klopt. „Mevrouw komt u eesn mee." Me vrouw ging mee en in de gang kwam ze de rooklucht al tegemoet. „Foei Ali heb je soms natte houtjes in de kachel gegooid?" „Nee mevrouw en ook het papier was kurkdroog. Ik denk een verstopping." Ga maar gauw even naar de Bruin de schoor steenveger, en vraag of hij zoo gauw mo gelijk komt. 't Is hier om te stikken. Een kwartiertje later was hij er al. „Vast een verstopping" zei ook hij. Hij klom boven Wie ïifn jarig? Van 1 tot en met 7 December. Op 1 December: Toosje Hartman, Rijndijkstraat 44. Truus v. d. Geëst, Leiderdorp 32, Zijldijk. Suze Koet, Joubertstr. 20a. Bella Kniest, Abspoelweg 5, Oegstgeest. Anne v. d. Putten, Mirakelsteeg. Kees v. d. Peet, Schoolstr. 112. Eduard de Brouckuère, Parkstraat 63a. Koos van Rijn, Reijersk. 359, Boskoop. Johan v. d. Klugt, 's-Grav.weg 19, N'hout. Op 2 December: Piet van Eeden, Havenstr. 7, N'hout. Hugo Zwetsloot, Ketelb.steeg 3. Adri Vink, Wald. Pyrmontstr. 33. Corrie Koolloos, Hooge Morschw. 112, Oegstgeest. Dora van Wieringen, Rijndijk A3, Hazers- woude. Op 3 December: Antoon Juffermans, Genestetstr. JB. Tiny v. d. Meer, Stationsw. 16a. Eerthus Mulder, Timorstraat 4. Emmy Hoogeveen, Noorden. Bep. Oostdam, Kerkstr. 64, Nliout. Truusje van Steyn, Maria's Hoeve, Noord- I wijkerhout. Op.4 December: Kees v. d. Westen. Wald. Pymontstr. 74. Jan de Heyden, P. de la Courtstr. 21. Fransje Rozenstraaten, Hoofdstr. 267, Al phen aan den Rijn. Antoon School, Nieuwveen. Coba Ruitenbeek, Nieuwe Duinw.' 51, Kat- wyk. Jacques Schrama, Rijndijk 60, Voorscho ten. Herman van Barneveld, Morschw. 127. Op 5 December: Truus Schrader, Dr. van Noortstraat 48, Stomp wijk. Annie van Leeuwen, Watertje D10, Zoeter- woude. Agnes van Hagen, Lindestr. 28. Lien de Bruyn, Broekw. 184, Leidschen- dam. Rinus Kar remans, Bijdorp 50, Voorschoten. Op 6 December: Elisa Frissies, Melchior Treublaan 1. Gerarda v. Schaik, Staalw.str. 7. Clema v. Schagen, B30 Hoogmade. Op 7 December: An ie v. d. Hulst, Rijnsbugerw., Voorhout. Corrie v. d. Geest, ad. Zijl 32, Leiderdorp. Coot je Castelein, O. Rijn 30. op het dak en hij zei: grappig, misschien hebben de vogels het wel gedaan. Hij hing de zware bal in de schoorsteen en ja hoor, daar had hij het. Hij stootte tegen iets hards. Hij klom van de trap af en zei te gen mevrouw. „Ik stootte tegen iets hards, vlak vooraan in de schoorsteen." De Bruin ging met moeder mee naar boven en wat kwam daar te voorschijn! De blikken bu3 van Wimpie. Moeder stond wel verbaasd te kijken, ze veegde de bus een beetje schoon en trok de deksel er af. Daar kwam de brief te voorschijn. Toen begreep moeder het wel. Ze stopte de brief weer in de bus en zette ze zelf weer in da schoorsteen maar nu meer naar voren. Daar zou Pieterman hem ook wel vinden. Ze liet niets merken, dat ze 't geheim van Wimpie wist. Alleen vertelde ze het te gen vader en zamen verheugden ze zich dat htm zoontje zoo'n lief, medelijdend hartje had. De volgende dag sloop Wim pie weer ongezien naar hoven, en trok 't afcluitplaatje er af en zag direct dat zijn bus verplaatst was en ook de brief was er uit. Van blijdschap wou hij een sprong ma ken. Maar bedacht zich nog bijtijds. Im mers niemand wist iets van zijn geheim. De bus werd weer in de speelgoedkast ge legd, en Wimpie wachte verheugd op de dag van 6 Deecmber. Zou Sinterklaas zijn wensch vervullen? 's Morgens om 6 uur snelden ze met z'n allen naar beneden, iedereen zocht z'n eigen schatten op, ook Wimpie. Daar lag een mooi kleurboek met kleur. En zag hij het goed, daar lag wa rempel een groote doos. Wat zou daar in zitten? Hij opende de doos en zag hij het wel goed, een paar prachtige schaatsen. Dat was steeds zijn liefste wensch ge weest. Even was hij teleurgesteld, maar wat was dat, daar hing een brief aan een schaats, en weet je wat daar opstond? Voor Wimpie van Sinterklaas. Ik heb je vriendje niet vergeten hoor. Blijf altijd goed voor een arm kameraadje, dan ben je de beste vriend van Sinterklaas. Haastig stak Wimpie de brief in zijn zak. Toen danste hij de kamer rond en zijn broertjes en zusjes deden hetzelfde want allemaal waren blij met hun geschenken. Innig gelukkig ging Wim dien morgen naar school. En het duurde niet lang of daar kwam Dirk ook al aan even geluk kig als Wim. „Kijk eens was ik gehad heb", en Dirk toonde: „En dikke jas, een mooie das, en een wollen rtui." En dat is nog niet alles. Er stond ook nog een heele groote mand; die heeft Pieterman vannacht, zoo maar midden in de keuken gezet, waar voor allemaal wat inzat. Zoo'n Sinterklaas heb ik in mijn leven nog nooit gehad. „En wat heb jij gehad?" „Schaatsen." zei Wim. „Fijn schaatsen." maar ik ben nog veel blijer met jou jas, en dat meende hij. 's Middags toen hij met moeder alleen aan tafel zat, kon hij zijn geheim niet meer bewaren. Toen hij het vertelde trok moeder hem naar zich toe en zei: „Blijf altijd goed voor de armen. Je weet wel Onze Lieve Heer zal het je la ter in den Hemel honderdvoudig terugge ven. Karei van Berge Henegouwen, Hooge- woerd 169. Jacques Thorn, Anna v. Saksenstr. 3. Mien Siebert, Celebesstr. 20. Plonia Westgeest, Zoeterwoude. John Beurze, N. Beestenmarkt3 a. Annie Hoogenboom, B 328, Hoogmade. Leni van Tol, A41 Langeraar. Wie zijn of haar naam in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie bij het verlaten der scshool, van de lijst wenscht afgevoerd te worden, als ook, wie verandert van woonplaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom WIM. SINTERKLAAS door Jet Wijfje Sinterklaas, dat is een goeden man, Want daar houden wij toch zoo veel van. Als hij komt aan huis, zijn we allemaal thuis Want dan brengt hij zooveel lekkers voor ons mee Moppen, lekkers, speculaas, brengt de goede Sinterklaas Pieterman, die komt bij ons de deur niet in Want hij heeft zoo vaak een kwade zin Als hij komt aan huis is er niemand thuis Want dan neemt hij alle deugnieten mee. Pieterman met je zwart gezicht Je vindt alle deuren lekker dicht. HELP ST. NICOLAAS. door Ans Krize--Klaasen. De tijd is in zicht, dat de Sint Z'n weg weer fluks naar Holland vindt. We hopen dan allen op een fijn pakket! Maar hebben we er wel eens opgelet, Dat er menschen zijn, die geen aardigheid werd toebedacht, En waar geen vreugdebode hun iets bracht? In ieder buurt woont er wel een, U zegt: „Gaat de Sint dan daar niet heen? Juist, zoo is het wel, maar hij kan niet alles weten, Dat hij daar iemand heeft vergeten. En voorbij ging met zijn knecht, de zwarte Piet. Al is daar dan stil verdriet. Geeft Sint soms veel in uw gezin, Pak dan een presentje eens netjes in! En breng het daar, waar armoe heerscht en woont, Overtuigd te zyn, dat het goede loont!

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12