OMGEVING RIJNSTREEK Historie van de kerk te Noordwijkerhout ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 H1LLEGOM Personalia. De heer P. J. J. Bakker, onderwijzer aan een R.K. school te Haar lem, is met ingang van 1 Dec. benoemd tot leeraar aan het gymnasium te Haarlem. LEIDSCHENDAM E.H.B.O. In het gebouw van „Het Groe ne Kruis" werden gisteravond door burge meester Banning met een hartelijk en toe passelijk woord de diplom?.' E.H.B.O. uit gereikt aan de toekomstige helpsters van het Roode Kruis, te weten aan de dames G. Ploeg, C. Roos, M. van Mastricht en C. Oudshoorn en den heer A. Turk. STOMPWIJK Brand. Gistermorgen omstreeks half 12 werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij den heer C. van V. aan de Dr. van Noortstraat in de buurtschap. Bij aankomst aldaar bleek een hooiberg in brand te staan. Door het snelle optreden der brandweer, kon zij het vuur tot den hoonberg beperken en wist zij erger te voorkomen. Vermoed wordt, dat de oorzaak gezocht moet worden in het spelen met lu cifers door kinderen. LISSE Gemeenteraad. De heer Chr. M. van der Eist heeft zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente niet aangenomen. Thans is door den voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd de heer H. van der Vlugt. H.B.G. De coöperatieve Veilingsvcr- eeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. hield gisternamiddag te 4 uur in de veiling zaal der vereci.iging haar j aarlij ksche al- gemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer P. Warmerdam Czn. Deze besprak het afgeloopen seizoen. Be gonnen we in vorige jaren ruim half Juli te veilen, dit jaar was het reeds bijna half Augustus. Spreker deed uitkomen, dat er een prachtig perspectief voor de kweekers is weggelegd. Spr. wil geen cijfers de wereld insturen, doch kan over de afloop tevreden zijn. Hierna werden door den secretaris, den heer J. Kortekaas, de notulen gelezen. Vervolgens werd door den boekhouder, den heer Doeksen, het finan- tieel verslag van den acountant voorge lezen. Eveneens werd het rapport van de commissie tot nazien der rekening voor gelezen, welk rapport gunstig luidde. Aan de orde is vervolgens een voorstel van het bestuur en commissarissen inzake de aanvulling van de vacature in het com missariaat, n.L om deze verkiezing pas te doen geschieden in de in Juni e.k. te hou den alg. vergadering. Na toelichting door den voorzitter ging de vergadering hier mee accoord. Uit de nu volgende mede- deelingen bleek, dat door het bestuur een molestverzekering was gesloten van 140.000.Voorts zeide de voorzitter, dat we twee jubilarissen in onze vereeni- ging hebben in het personeel en wel de heeren A. Th. van Bezu en P. Schoonen, die 1214 jaar het bedrijf gediend hebben, v. Bezu, die belast is met den in- en ver koop en daardoor de rechterhand van het bestuur, is gezien en gewaardeerd door kooper en verkooper. De voorzitter felici teerden hem met dit jubilé. Den heer Schoone helpt het administratieve ge deelte op uitstekende wijze verzorgen en heeft vooral in het prijzen der catalogi een werkzaam aandeel. Ook deze feliciteer de hij met eenige hartelijke woorden. Beiden werd een vulpen met inscriptie aan geboden, welke dankbaar werd aanvaardt. Hierna werd het woord verleend aan den heer D. van Egmond, die een interessante en zeer leerzame uiteenzetting gaf over de verschillende ziekte-verschijnselen wel ke in de bollen voorkomen en de bestrij ding daarvan. Bij de rondvraag dankten de beide jubi larissen. De heer Lefeber zeide dat in verband met het gesprokene van den heer v. Egmond het van groot belang is dat de leden steeds goed hun vakblad zullen lezen. De heer Siggaar vroeg, of er nog iets van de verplichte ingeleverde narcissen terecht komt. De voorzitter deed hierna mededee- ling van het feit, dat de Veilingvereeniging in haar huidigen vorm op 21 November 15 jaren bestaat. De omzet was voor de vormgeving, op haar hoogst 38.000.en is gestegen tot een omzet van ruim 3.000.000 dit was natuurlijk vóór de verplichte in krimp. Vervolgens beantwoordde hij de vragensteller op afdoende wijze. Hieruit bleek nog, dat, spr. goed was ingelicht, voor de verplicht ingeleverde narcissen 14. per 1000 K.G. zal worden vergoed, de volle prys, welke ze hebben opgebracht. Hierna sluiting. ZILK Diefstal. Gisternacht werd van den tuin van de firma Verdegaal en Zn. een flinke hoeveelheid bruine boonen ont vreemd. Alvorens met de buit te vertrek ken had men eerst de boonen ter plaatse gedorsoht. WARMOND St. Josephgezellen. A.s. Maandag om acht uur St. Nicolaasviering (prij-jassen) enz. De leden, welke een jaarboekje willen hebben, kunnen dit bij den secretaris be stellen, tegen betaling van 25 cent. Verder 8 December Missa Dialogata. Nadere be richten hierover worden wel bekend ge maakt. OEGSTGEEST ADVENTS- EN KERSTVIERING. Gisteravond heeft u waarschijnlijk in de brievenbus een klein blaadje gevonden met de eerste gedachte voor de Advent. Het is de bedoeling deze gedachte vooral de eerste week van de Advent in practijk te brengen. Om dit nog beter te bereiken werd een avondgebed samengesteld, dat u vanmiddag is ter hand gesteld. In dit avondgebed, dat door heel het gezin geza menlijk gebeden kan worden, is een kleine geestelijke lezing uit de H. Schrift, het Nieuwe Testament, met een kleine practi- sche toepassing ingevoegd. Deze geestelijke lezing met de practiscne toepassing is ge heel in overeenstemming gebracht met de Adventsconferentie van den Zondag, zoo dat de daar behandelde stof gedurende heel de week onder de aandacht wordt gehou den. Hedenmiddag, Zaterdag, zal om vier uur in het Lof op eenigszins plechtige wijze de Adventskrans worden aange stoken. Dit kan dan tevens dienen als voorbeeld voor de huiselijke plech tigheid. Eerst zal de Rorate coeli wor den gezongen, daarna zal een gedeel te uit de H. Schrift worden voorgele zen en dan zal een kaars aan de Ad ventskrans worden ontstoken, als slot volgt het gewone Lof. In ieder gezin behoort dus een Advents krans te hangen, als een voortdurende her innering aan onze voorbereiding op de ge nade van het Kerstfeest. Moge ons aanbiddingsfeest een prachtige "en krachtige inzet zijn van den genaderijken tijd van de Advent en bidden wij veel voor de geestelijke bloei onzer parochie. Reeds nu willen wij er reeds op wijzen, dat a.s. Zaterdagavond om 8 uur weer een Adventsbijeenkomst wordt gehouden voor alle Jongemannen van de parochie. Laat deze keer geen enkele jongeman ontbreken! Het soldatengraf bij het Groene Kerkje Bij besluit van 18 November j.l. heeft de Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsohe Zaken ongegrond ver klaard de beroepen ingesteld tegen de be slissing van den burgemeester alhier, waar bij de opgraving van een aantal gesneu velde militairen, welke op de begraafplaats „het Groene Kerkje" alhier ter aarde be steld zijn, werd geweigerd. Gevestigd: I. Scharer geb. Leuthold van Richter wil (Zwits.) N. Stokman en gezin van Velsen (N.-H.). J. Postmus, van Valkenburg. IJ. Meeter en vr., van Den Haag. J. C. Woestenburg, van Den Haag. J. B. de Boer, van Voorburg. J. P. A. Looijaard en gez., van Rotter dam. I. M. K. van Loo, van Alkmaar. K. Roos, van Wassenaar. J. C. J. van der Werff geb. Heupers, van Hilversum. A. D. de Koster en gez. van Voorburg. A. Brederveld, van Voorburg. J. Kra nenburg, van Leiden. W. N. Hoogduin en gez. van Leiden. M. Zwanenburg, van Leiden. I. Tiggeman, van Den Haag. Th. B. van Doorn, van Voorschoten. J. Geluk, van Leiden. D. van Tol, van Woubrugge. L. M. Bome, van Leiden. M. A. F. R. Determan, van Katwijk. A F. Steltman, van Leiden. J. E. Boe- ke, van Leiden. F. Zandbergen, van Rijnsburg.*C. Lorrier en gez.'van Haar lem. H. A. M. van Kerkhof, van Leiden. H. C. L. van Riel, van Den Haag. G. Jacobs, van Amersfoort. B. H. Vroom, van Wassenaar. J. A. L. van Haarst, van Amsterdam. J. W. Neder Helman, van Den Haag. M. M. Houffelaar, van Lei den. W. Karstens, van Amsterdam. Vertrokken: C. B. H.-BI ij leve, naar Leiden. J. W. L. M. Mensen, naar Prin- cenhage. J. F. Schotman, naar Leersum. J. vxan der Meij, naar Leiden. A. v. d Meij, naar Leiden. H. H. Wiemer, naar Leeuwaredn. A. F. Deutman en gez., naar Meppel. J. Poepjes, naar id. H. Los. naar Utrecht. A. P. Janssen, naar Valkenburg (Z.-H.). J. van der Meij, naar Leiden. G. Bonda, naar De Bilt (U) N. J. van der Hoeven, naar Zoeterwou- de. J. G. A. van de Kooy, naar Leiden. C. Westmeer, naar Nieuwenhagen. P. Doek, naar Leidschendam. J. Verboom, naar Hillegom. A. Penneburg, naar Lei den. F. Witteman, naar Den Haag. C. W. van den Haak en gez. naar Valken burg. W. H. v. Dommelen, naar Leiden. F. van Kampenhout, naar Leiden. J. W. Jansen, naar Alphen aan den Rijn. J. J. Bergsma, naar Leiden. I. Zand- voort, naar Leiden. C. H. de Vreede, naar Delft. E. Raphael, naar Wassenaar. J. M. den Oude, naar Leiden. J. E. Quak, naar Den Haag. L. Boom, naar Leiden. Verhuizingen binnen de gemeente: A. M. Rietveld, van Oranjelaan'5, naar Prins Hendrikl. 2. A. Uittenbogaard en gez. van Haagschestraatw. 11, naar Leidsche- straatweg 12. KI. de Blanken, id. D. Bol, van v. Assendelfstr *0, naar Regen- tesselaan 15. Geboren: Prijny d. van H. van Eg mond en J. van Tienhoven. Gijsbertha Jacoba d. van N. den Heijer en A. van Rhijn. Jacomijna d. van P. J. Koenen en M. van Rij. Dirkje d. van J. G. Heems kerk en A. van den Hoonaard. Arie Dirk z. van J. D. Verlinde en L. H. Sie- ling. Overleden: J. U. Osinga 70. H. van Egmond 23 j. B. A. Zandvliet 13 j. M. den Os 67 j. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het is thans de stille tijd in den bloemenhandel en de aanvoer is nog voor minstens 80 pet. Chrysanthen, waarin trouwens nog heell wat variatie is. Er komen ook nog wat Lelies, die noteeren van 44.80 per 100. Verder wat Anjers en Freesia's en Rozen. Freesia's golden van 911 ct., Anjers van 1 tot 1.30 en Rozen van 18 tot 20 ct. per bos. Grootbloemige Chrysanthen per stuk: Mr. Pulling 8 tot 15 ct., Troschrysanthen Floryking 15 tot 20 ct., Mont blanc 1622 ct.. Rayonanten 1418, Herco 2023, Herco 2125, Goldfinder 18 23, Bachus 2022, Soleil 1216, Wilcock 1822, Jozef 2329. Convallaria's gingen voor 1.70—2 per 100. Groen bracht van 1014 per bos op. VOORSCHOTEN Verkooping. Op de gehouden ver- kooping in hotel Deurloo alhier, ten over staan van notaris W. A. Caron, van 21 woonhuizen aan de Willem de Zwijgerlaan te Voorschoten met voor- en achtertuinen, waarvan 10 met garages, werd kooper de firma Moorman te Goor die alle perceelen in combinatie afmijnde voor de som van 105.473.— Personalia. Tot onderwijzer aan de Hervormde school met den Bijbel is be noemd, de heer G. v. d. Schinkel van alhier. Geboren: Maria Mechteltje, d. van F. de Jong en M. A. Klumer Johanna Maria Cornelia d. van C. P. Kriek en J. M. Opdam. Overleden: Cornelis Christiaan van de Velde, 63 jaar, echtgenoot van Geer- truida Groen. Gevestigd: J. P. Roetman van Kame- rik J. N. C. Hablous van Den Helder J. v. d. Hurk van Leiden W. Wolthuis van Roterdam G. Steenman van Rotter dam W. de Ruiter van Hillegom R. Klabbers geb. Pierlot van Den Helder G. B. Treur van Apeldoorn K. A. van Lunteren van 's-Gravenhage J. H. Demmers van 's-Gravenhage F. Oster- mann van Leiden Vertrokken: F. H. C. van Hoek naar Breda H. Roosing naar Zeist C. J. Rombouts naar 's-Gravenhage J. C. van der Wedden naar Leidschendam J. J. Rietmulder naar 's-Gravenhage. ALPHEN AAN DEN RIJN Missio Canonica. Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem heeft Missio Canonica verleend aan mej. P. M. C. Scheerder, van het District Alphen a. d. Rijn. LEIMUIDEN K.J.M.V. Dinsdagavond 8 uur bijeen komst, welke begint met een kort Lof in de kerk. De zaal blijft dus gesloten tot na het Lof. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. Kruisvaart Wachtwoord voor de maand December: „Naar 't licht" Zondag middag 2 uur 15. Michielsban en om 3.30 uur Godfriedban. Vanwege het groote te kort aan herauten is dit de laattste maal, dat deze bans apart gehouden zullen wor den. Met ingang van 8 Dec. komen de oudste jongens van de Michielsban op Woensdagavond bij de Tarcisiusban en de jongste by de Godfriedban op Zondag middag. Maar deze laatste keer allen pre sent hoor! Woensdag 71.5 uur: Tarcisiusban. Be kendmaking van het maandprogramma van December en afteeknen van de eischenkaarten. Zie verder nog de aankon digingen in de burcht. NIEUWVEEN Ingekomen: J. Th. Segboer van Den Haag. J. G. M. van Amsterdam, van Den Haag. E. van der Kuijl, van Kapelle Z. Vertrokken: J. Baas, naar Benne- broek. P. v. Leeuwen, naar Bennebroelc. P. Beurdoux, naar Delft. M. J. Schra- ma, naar Lisse. J. C. J. 's-Gravendijk, naar Udenhout. L. J. den Bleker en echtg. naar Leimuiden. Overleden: G. Groenendaal 71 j. Gehuwd: G. Wittebol 28 j. en E. M. Janssen 31 j. UITHOORN Geboren: Catharina Johanna Neeltje d. van B. J. A Prins en M. M. Scherders. Gehuwd: H. S. Rietveld 27 j. en C. H. Schijf 23 j. OUD-ADE Biljartwedstrijd. De eerste helft van de seriewedstrijden om het biljartkam pioenschap Alkemade behoort thans tot het verleden. Nadat ieder in ruime mate gelegenheid gehad heeft zijn kunnen op Oprichting van de statie Noordwijkerhout door A. N. Duynisveld pr. v. Franciscus Vermaet volgde Bles- sius op als pastoor van Noordwijk en Noordwijkerhout. Blijkbaar waren er eenige moeilijkheden te overwinnen; op de Kapittelvergadering van 23 October 1647 werd eerst besloten na lezing der ver scheidene brieven, Vermaet te benoemen tot pastoor te Noordwijk 46). Reeds spoedig had hij te klagen bij het Kapittel, dat een pater Stalpaert der on geschoeide Carmelieten inbreuk maakte op zijn pastorale rechten en godsdienstige bijeenkomsten hield in zijn Statie, speciaal te Katwijk en de Kley, hetgeen tot de Sta tie Noordwijk behoorde. De pater werd geroepen en ontkende op de vergadering van 13 October 1648, te hebben geweten dat het pastoraat van den Noordwijkschen pastoor zich ook over deze plaatsen uitstrekte. Hij verzocht toestem ming in deze plaats en de zielzorg te mo gen waarnemen. Nu was evenwel in het Kapittel sinds 1646 ter sprake gekomen, daar toedoen van Beenius, den vroegeren Noordwijkschen pastoor, om in Rijnsburg, Oegstgeest en Katwijk een eigen Statie op te richten, en daarom, ook wijl posloor Vermaet liever een eigen priester zag aan gewezen voor genoemde plaatsen, besloot het Kapittel het verzoek van den pater nog niet onmiddellijk in te willigen. Het jaar daarop besloot men Franciscus de Heere te belasten met het pastoraat te Oegst geest en omgeving 46). Franciscus Vermaet werd te Haarlem geboren op 7 Maart 1620. In 1655 deed hy afstand van zyn pasto raat en trad den 19en September te Mechelen in de Orde der Jesuieten. Van 1664 tot zijn dood werkte hij te Culem- borg; hij overleed er den 2en November 1673 en werd in de oude kerk, de vroegere St. Barbarakerk, begraven 47). Tijdens zijn pastoraat, in 1654, kreeg de baljuw van Noordwijkerhout, Lisse, Hille gom en Voorhout. Quirinus van der Maes, een berisping van de Staten van Holland en Westfriesland, omdat hij zich niet ijve rig genoeg had getoond in het beletten der „oeffeninge van de superstitieuse pau- selijcke Religie". Hij verdedigde zich met er op te wijzen hoe hij op Paschen van het jaar daarvoor nog een inval had ge daan in het huis van Gerrit Louwersz., even buiten Hillegom, maar daar te vroeg was gekomen, toen men nog bezig was met het altaar op te stellen „ende noch geen priester daer en was". In zijn rechts gebied. aldus de baljuw, woonde maar één priester, en wel „op het huijs van den Heere van Alckemade"; hij wist evenwel zeker, dat daar „geene conventiculen ofte vergaderingen van Pausgesinden en wer den gehouden" 48). Pastoor Vermaet was, geheel onver wacht en zonder te waarschuwen, zoo be richt ons het Missieverslag van 1656 van De la Torre, Jesuiet geworden, en de Noordwijksche Katholieken, bij monde van hun kapelaan Cornelis van Duynen, ver zochten 6 Oct. 1655 een priester „secun dum ordinem Melchisedech, zonder vader en moeder en familie", een toespeling ma kend waarschijnlijk op pastoor Blessius. Het Kapittel wilde Petrus Langevelt naar Noordwijk zenden, maar daartegen protesteerden de katholieken van Aals meer, die beweerden, dat men dezen pries ter hun had beloofd. Er was nog een twee de candidaat, n.l. Franciscus de Heere, die pastoor was te Oegstgeest. Langevelt voelde het meest voor de Sta tie Noordwijk, maar onderwierp zich bij voorbaat aan de beslissingen van het Ka pittel; de Noordwijksche kalholieken evenwel wilden hem als hun pastoor. Ten slotte werd door het Kapittel beslo ten, April 1656, dat Petrus Langevelt pas toor te Noordwijk zou worden 49). Petrus Langevelt was geboortig uit het naburige Langevelt, waarover werd gesproken, toen wij de Middeleeuw- sche geschiedenis van Noordwijkerhout beschreven. Petrus Langeveld was vóór zyn benoe ming tot pastoor te Noordwijk, kapelaan te Haarlem bij pastoor Noorman 50). Slechts zeer korten tijd mochten de Noordwijksche katholieken dezen pastoor behouden; in den bloei zijner jaren kwam hij reeds op 2 October 1657 te overlij den 51). Na zijn dood wilden de Noordwykers Bartholomeus van de Velde tot hun pas toor benoemd zien en wederom werd ka pelaan Van Duynen met eenige notabelen afgevaardigd om hun verzoek het Kapittel over te brengen. Zij kregen te hoeren, dat de Apostolische Vicaris den Oegstgeest- schen pastoor De Heere voor ^e vacante Noordwijksche Statie had bes.-.nd, of dat minstens een gedeelte der Statie, n.l. de Kleij hem werd afgestaan. De deputatie besloot nadere ruggespraak te houden met andere vooraanstaande katholieken, en kwam 15 Januari 1658 terug met het ver zoek Van de Velde te benoemen. Het Kapittel gaf hun tot bescheid, dat deze priester niet tot dit bisdom behoorde, en dat zij daarom zonder goedvinden van den Apostolischen Vicaris niets kon doen. Eerst in Juli van dat jaar kon met diens toestemming Bartholomeus van de Velde naar de Statie Noordwijk worden gezon den 52). Bartholomeus van de Velde of van Telden, behoorde tot het bekende Leidsche geslacht Van de Velde, dat meer dere priesters aan de Kerk heeft geschon ken, onder welken de Stompwijksche pas toor Maerten, die in 1639 uit geloofshaat doodelyk gewond werd en ten gevolge daarvan stierf. Pastoor Bartholomeus werd te Leiden geboren op 18 November 1627 als de twee de zoon van Maerten Pietersz. van Velden en Jannitgen Jacobsd. van Weesp. Zijn va der was dokter in de Driekoningen en re gent van Sint Salvator, eht hofje gesticht door Pauwels Claesz. van Velden. Bartholomeus was een volle neef van Maerten van Velden, den bekenden pastoor van Stompwijk 53). De latere pastoor van Hoorn en daarna van Goes, waar hij 11 Sept. 1699 overleed, Joannes van Velden was een oomzegger van pastoor Bartholo meus. Een ander neef en oomzegger, Martinus, werd later professor te Leuven, waar hij wiskunde doceerde; hij was een vriend van Christiaan Huygens. Een broer van dezen professor, Albertus, kocht in 1722 de buitenplaats Hofwijck onder Noordwijkerhout, waar zijn Heer oom zoo lange jaren pastoor was geweest. Onze Bartholomeus maakte zijn studies te Keulen en te Leuven. Hij was gedurende eenige jaren in zijn geboortestad Leiden als priester werk zaam en zou in dien tijd ook den pastoor van Alkemade, Antonius van der Plaet, hebben bijgestaan in de zielzorg, vooral toen in diens Statie de gevreesde pestziek te heerschte 54). Pastoor Bartholomeus van Velden was begiftigd met een goed verstand; door Jo seph Cousebant wordt hij geprezen in diens verslag van 1688, over de in de Hol- landsche Missie werkzaam zijnde priesters als een „onvermoeide grijsaard, knap in het weerleggen der geioofsmoeilijkheden en strijdvragen over het geloof en in het bekeeren der afgedwaalden". Hij was lid van het Haarlemsch Kapittel. Na een zeer lang pastoraat, legde hij zijn bediening neer en ging naar Emmerich, waar hij zijn intrek nam bij de Broeders van het gemeene Leven. Daar stierf hij den 21en Juli 1691. Voor de Statie Noordwijk heeft hij de verdienste, dat hij van den Heer van Noordwijk, Van der Does, een boerenwo ning wist te koopen, die met diens oog luikende toestemming, tot een kerkje mocht worden omgebouwd. Het moest evenwel in het geheim gebeuren en daar om werd het werk 's nachts uitgevoerd. Pastoor Van de Velde heeft den stoot gegeven tot de oprichting der Statie Noordwijkerhout. Was tot dusverre sedert de Reformatie, Noordwijkerhout kerkelijk een geweest met Noordwijk, pastoor Van de Velde be gon, naar mate hij ouder werd, de last van zulk een uitgebreid gebied te bedienen, steeds zwaarder te gevoelen. Daarom werd in het jaar 1690 Noord wijkerhout van Noordwijk afgescheiden; het werd een afzonderlijke Statie met een eigen pastoor. 46) ld. dl. VI, bl. 296. 46) ld.: dl. VI, bl. 295—298. 47) Arch. Aartsb. Utrecht: dl. III. bl. 97; dl. XLIII, bl. 233, 237; Haarl. Bijdr.: dl. LV, bl. 63 48) Bijdragen van Haarlem: dl. IX, bl. 26, 27. 49) ld.: dl. VI, bl. 298. 30) Arch. Aartsb. Utrecht; dl. XI, bl. 118 51) Bissch. Oud.Archief te Haarlem. 52) Bijdragen van Haarlem: dl. VI, bl. 298—299. 53) Bijleveld, W. J. J. C.: Genealogie van het Leidsch geslacht van Velden, (de Nederl. Leeuw, 1924). 54) Bijdragen van Haarlem: dl. III, bl. het groene laken te demonstreeren, is de voorloopige volgorde aldus: gesp. gew.verl. pnt moy. h.s. Jac. v. d. Meer 6 6 0 12 6.38 44 L. Turk 6 5 1 10 6.27 44 Jos. van Beek 6 4 2 8 4.79 27 Jac. Bakker 5 3 2 6 2.33 16 Jer. Vrijburg 6 3 3 6 2.98 19 J. Opdam 6 3 3 6 2.56 18 G. v. d. Zwet 6 3 3 6 1.80 14 Theo van Beek 6 3 2 6 5.02 30 J. v. d. Hulst 6 2 4 4 14.54 107 Adr. va nBeek 5 2 4 4 3.60 20 H. van Klink 5 1 4 2 3.72 23 M. Turk 6 1 4 2 2.61 18 J. Hoogenboom 5 0 5 0 2.74 21 En nu de tweede ronde! Vol verwachting.... Tot Woensdag avond. ZOETER WC UDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Het programma van deze week is iets gewijzigd. Maandag 8 uur tooneelrepetitie. Dinsdag 8 uur gymnastiek. Woensdag 7.30 uur verplichte bijeenkomst van de gezellen. Vrijdag 8 uur tooneelrepetitie. Zaterdag 7.30 uur is de zaal geopend. WIELRIJDERS, bent U voornemens af te slaan, geeft dan op t ij d de richtinq aan! Vereenlging voor Veilig Verkeer. Vereeniging voor Veilig Verkeer.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 11