[[Be Liturgie der Kerk RECHTZAKEN Nieuwe uilctaven De Gouden Sleutel ZATERDAG 30 NOVEMBER 1S40 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Qemaig.de ffiodcftfen ARBEIDER ONDER VALLENDE MUUR GERAAKT. Aan gevolgen overleden. Dezer dagen Is bij het verrichten van werkzaamheden aan een boerderij te Zuid- iiorn de 52-jarige gehuwde arbeider E. Kui pers onder een vallende muur geraakt en ernstig gewond. Gisteren is het slachtof fer in het Academisch ziekenhuis te Gro ningen overleden. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond kwart over vijf is de vijfja rige K. van Stralen, toen hij spelenderwijs de scheepstimmermanslaan te Rotterdam aldaar wilde oversteken, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den negen tienjarigen H. S. Het kind werd tegen den grond geworpen en is vrijwel op slag ge dood. GESTOLEN HEERENSTOFFEN ACHTERHAALD. In September van dit jaar heeft te Aals meer een ongewenschte bezoeker zich toe gang verschaft tot een pakhuis van een ma- nufacturenhandel. Door het verbreken van de luiken en een ruit kwam de man bin nen en hij wist 50 coupons heerenstof, welke op het oogenblik een waarde van 4000 gulden vertegenwoordigen mede te nemen. Hij stopte alles in een schuit en verborg de coupons in een klein bouwval lig schuurtje ergens in den Haarlemmer- meerpolder. Bijna twee maanden heeft de man daar zijn buit verborgen gehouden. De centrale recherche te Amsterdam kreeg de zaak ter onderzoek in handen. In samenwerking met den burgemeester van Aalsmeer ging men de onderscheiden mo gelijkheden na. Eenigen tijd geleden ont dekte nu inspecteur Moll, dat een gedeelte van de stof verkocht was naar Amster dam. Inderdaad gelukte het de hoofdste delijke politie ongeveer driekwart van de hoeveelheid in beslag te nemen. Ook het geld kon opgespoord worden. Vijf daders, de inbreker en vier helers, werden gear resteerd. Gisteren zijn zij naar Haarlem gebracht om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie. HAAGSCHE RECHTBANK ONGEOORLOOFDE KOFFIEHANDEL. Twee honderd gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt. N. A. te den Haag had van een banket bakker te N o o r d w ij k 30 pond koffie gekocht, welke koffie hij wederom verder verkocht voor f 5 per K.G. Tevens had hij bij een inwoner van Zoeterwoude be sprekingen gevoerd over het koopen van een partij spek. Verdachte zeide van niets te weten. Hij had zelfs gedacht, dat het absoluut niet strafbaar was en vond 5 voor een K.G. koffie in het geheel niet duur. Op 'dit zelf de onderwerp borduurde hij nog een poos je voort, totdat de Officier het welletjes vond en het feit zeer ernstig noemde. Spr. achtte dit een niet toelaatbaar geval van prijsopdrijving en vond, dat hier een flin ke straf moest worden opgelegd. De eisch werd dan ook een geldboete van 200 subs. 2 maanden en bovendien een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. Hij had het adres van een goeden kennis gekregen. A. C. G. te den Haag had een tip van een goeden kennis gekregen, dat er in Noordwijk nog wel wat koffie te koop was. Op 29 Juni was hij naar Noordwijk gegaan en had 30 pond koffie gekocht voor ƒ45. Ook deze verdachte vond niets straf baars in deze transactie en had niet het minste idee gehad, dat hij zich schuldig maakte aan prijsopdrijving. Ook hier vond de Officier de gevoerde verdediging nogal naief. De kranten heb ben dikwijls genoeg over dit onderwerp geschreven. Spr. vond. dat de op te leggen boete hoo- ger moest zijn dan de behaalde winst en eischte een geldboete van 30 subs. 30 dagen. Uitspraak over 14 dagen. De banketbakker had te veel koffie. De banketbakker J. van E. te Noord- w jj k was degene, die de 30 pond koffie had verkocht,, zonder natuurlijk de ver- eischte bonnen daarvoor te krijgen. Hij bekende het feit, doch ontkende, dat het te duur geweest was. Integendeel, hij vond het een heel normale prijs. Ver der vertelde hij geld noodig gehad te heb ben. Daarom had hij maar wat koffie, die hij toch te veel had, omdat zijn bedrijf verminderde, verkocht. Hij was geheel te goeder trouw geweest en dacht niets straf baars te begaan. De Officier achtte de verdediging van verdachte onaanvaardbaar en een flinke boete op zijn plaats. De eisch werd dan ook een geldhoete van 100 subs, 1 maand hechtenis. Vonins over 14 dagen. Een dure wandeling. A. G. te Katwijk aan Zee had in een jachtveld rondgewandeld. Hij had ver teld, dat het een doodonschuldige wande ling was, en dat hij daarin bij vergissing terecht was gekomen. De jachtopziener T. Houwaard. vond dit wandelingetje nu niet zoo erg onschuldig, want.... G. had voor het gemak maar een jachtgeweer bij zich. De Leidsche kantonrechter had als „prijs" voor deze wandelsport een geld boete „uitgedeeld" van 10 subs. 4 dagen en verbeurdverklaring van het jachtge weer. De „wandelaar" was in hooger beroep gekomen bij de Haagsche rechtbank, al waar de Officier bevestiging van het von nis vroeg. Uitspraak over 14 dagen. Geen richting aangegeven. H. B. uit den Haag wilde met zijn auto, op 27 Februari, de Johann de Witstraat te Leiden in gaan Daarbij had hij totaal vergeten zijn richtingaanwijzer uit te ste ken, waardoor hij in botsing was geko men met de auto van den garagehouder M. te Leiden, die juist ook een verkeers- fout beging, door links op den weg te rij den. De Leidsche kantonrechter had B. ver oordeeld tot een geldboete van 30 subs. 30 dagen, van welk vonnis de Officier in hooger beroep bevestiging eischte. Uitspraak over 14 dagen. Ontslag van rechtsvervolging geëischt. Daarna had zich te verantwoorden de garagehouder M. te Leiden. Hij was met den vorigen verdachte in aanrijding gekomen, omdat hij links van den weg ge reden zou hebben. De kantonrechter had ook hem schuldig gevonden en hem tot een geldboete ver oordeeld. In hooger beroep voerde verdachte thans aan, dat hij voorrang had en, om een botsing te voorkomen, links van den weg was gaan rijden. Door dit stuur-omgooien was hij zelfs tegen een boom terecht geko men. De Officier aanvaardde dit excuus van verdachte en eischte vernetiging van het vonnis van den kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging voor verdachte. BESTRAFFING WEGENS LASTERING DER DUITSCHE WEERMACHT Een Duitsch krijgsgerecht heeft een Nederlander uit Amsterdam gestraft we gens lastering der Duitsche weermacht. Het betrof hier een vrouw, die de lasterlijke bewering had verspreid, dat een Engelsch bombardement van Amsterdam in werke lijkheid door Duitsche vliegers was ge schied. Het vonnis luidde 6 weken gevan genisstraf. De straf is alleen wegens den hoogen ouderdom van de verdachte zoo bijzonder mild uitgevallen. Kerstboek Katholieke Illustratie. Het Kerstboek van de Katholieke Illus tratie is weer verschenen! En al komt het, naar den eisch van den tijd, den belang stellenden tegemoet door den lageren prijs, het ziet er weer even frisch en opgewekt uit als we ait van gunstiger dagen gewend waren. Feestelijk doet reeds onmiddellijk de omslag met een Kerstvoorstelling in kleu ren van Frans Lammers aan en van den inhoud zal iedereen kunnen getuigen, dat hij bijzonder rijk is. Terecht heeft de re dactie zich vooral gericht op het geven van boeiende verhalen, die afwisselend door Ellen Houtman, Frans Lammers, E. Bant- zinger, Herman Moerkerk en andere be kende kunstenaars geïllustreerd zijn. Be kende vertellers zijn daarbij aan het woord, een enkele buitenlandscha schrijver, maar meestal graag gelezen Nederlandsche auteurs, die uitnemend den waren Kerst geest verstaan. Ed Dinnis verhaalt fijntjes van „De lee- ge Kerstkribbe" en Antoon Coolen treffend van „De twaalf Rozen". Jan Verheijen geeft een kostelijke historische vertelling: „De andere Maria", en Valérie schetst op onder houdenden toon „De Ondankbare". Van M. Gaskell is er een wintersch verhaal „De Halfbroers", terwijl H. B. van der Sande pakkende stof vond in den oorlog voor zijn novelle: „Twee ontmoeten elkaar". Carla van Rospeijnen schildert menschkurndig „Een Kerstviering in stijl", en als laatste in de rij teekent Jan Nieuwenhuis met lichten humor „Een Matinee". Tusschen deze acht verhalen maken ook de andere bijdragen een voortreffelijk fi guur. Diepzinnig en toch goed verstaanbaar beeldt Benoit de Moustier „Het Voorspel van het Menschwording-mysterie" uit Van Martien Beversluis is er een welluidend en zinrijk Kerstgedicht en Eist Oldmeadow geeft boeiend het leven van den volkshei lige Sint Antonius van Padua weer. Vele mooie platen,zwart of in kleuren, maar stuk voor stuk uitmuntend uitge voerd naar schilderijen, gravures of foto's, maken het doorbladeren van het omvang rijke boek tot een genot voor het oog. Daar naast vormt de silhouettenrceks van H. D. Voss, met voorstellingen uit Vondel's Gijs- breght van Aemstel, een aardige variatie. HET HAAGSCHE „PLEIN". „De kring Den Haag van de N.S.D.A.P.. leider dr. E. H. van Rappard, heeft een verzoek gericht tot den gemeenteraad van Den Haag om het Plein in den vervolge te doen heeten Adolf Hitler Plein". „Een leerzaam bericht, bemerkt „De Weg", het weekblad van Arnold Meyer's ,,Nationaal Front". Ge kunt er uit leeren, dat de ware slavenziel ook in de grootste tijden geen begrip krijgt van volkseer en zelfbewustzijn, en dat hij zelfs niet bij benadering weet, welke houding een man past tegenover een grootmoedigen over winnaar. Deze kruiperij nadert niet tot de schoonzolen van den grooten Duitscher Adolf Hitler, wiens opvattingen wij allen kennnen uit zijn geschriften en wiens rechtschapen karakte slechts v/oorden van waardeering vindt voor de volkeren, die ook in tijden van neergang en verne dering hun eigenwaarde weten te uiten. Wanener de Duitschers dit wilden, konden ze alle straten en pleinen van Nederland BEGIN VAN HET KERKELIJK JAAR. ADVENT. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 1 December. Eerste Zondag v. d. Advent. Begin v. h. Kerkelijk Jaar. Mis: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Eligius, Bisschop en Belijder (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 3e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Paars. Wederom is de tijd aangebroken, de tijd van voorbereiding op den komst van Christus. Daarom gebroken nu met de werken yvan de duisternis (de zonde) en in ons leven den Christus nageleefd. (Epistel). Uit ons zelf daartoe onmachtig, moeten w(j ons vertrouwen verlevendigen en bidden: „Heer, leer Gij ons Uwe we gen; wek in ons op Uwe macht". (Introi- tus, Gebed, Graduale). Zoo hopen wij met Gods hulp ons waardig voor te bereiden op de komst van Christus bij het heilig Kex'stfeest, maar ook... op Zijn tweede komst ten oordeel (Evangelie). Vertrouw- vol brengen wij tot dat doel ons offer, door welks kracht wij gezuiverd, mogen gaan tot de kribbe en de rechterstoel van Hem, van Wien wij ons Offer ontvangen hebben. (Stilgebed). MAANDAG 2 Dec. Mis v. d. H. Bibia- na. Maagd en Martelares: Me exspectave- runt. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e ter eere van Maria (Deus, qui); 4e voor den vrede. Kleur: Rood. Onder de regeering van keizer Juliaan de Afvallige onderging de heilige Bibiana den marteldood met haar vader, moeder en zuster. Nadat Bibiana eerst bijna dood gegeeseld was, werd haar een dolk in het hart gestoken. DINSDAG 3 Dec. Mis v. d. H. Francis- cus Xaverius, Belijder: Loquebar. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. Franciscus Xaverius, Jesuiet, één van de eerste metgezellen v. d. H. Ignatius, den geestelijken vader v. d. Jesuieten, ver kondigde het heilig geloof in Indië en'Ja pan, waar hij door zijn prediking en won deren duizenden en duizenden bekeerde. Op weg naar China, om ook daar den Christus te prediken, stierf hij op het eiland Sancian in een hut. Zijn lichaam werd begraven op het strand, doch later overgebracht naar Goa, naar de kerk te zijner eer aldaar gebouwd. WOENSDAG 4 Dec. Mis v. d. H. Petrus Chrysologus, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. H. Barbara, Maagd en Martelares: 4e voor den vrede. Credo. Kleur: Wit. een naam geven, naar hun welgevallen. Zij hebben niet noodig de verzoekjes van een ontwortelde, die onze taal spreekt, doch verder niets meer met Nederland gemeen heeft. Mijnheer Van Rappard moge zijn oogen en ooren goed den kost geven, dan kan hij van Duitschers, die hij zoo vereert, leeren, wat mannelijkheid en eergevoel is". KJR.O.-LIJDENSMEDITATIES. Ook in 1941 weer uitzending. Naar de „Tijd" verneemt, zal de Kath. Radio Omroep ook in 1941 te Lijdensmedi taties uitzenden. Predikant zal zijn de zeereerw. heer W. M. Bosch, pastoor te Aerdenhout. Evenals verleden jaar, zal de uitzending geschieden in de parochiekerk van Kortenhoef, nabij Hilversum. Nog diaken, werd de heilige Petrus verheven tot Aartsbisschop van Ravenna. In zijn strijd tegen Eutyches (die leerde, dat er in Christus maar één natuur is) was hij een krachtige steun voor Paus Leo I. Zijn bijnaam „Chrysologus gouden spreker" dankt hij aan zijn voortreffelijke welsprekendheid. DONDERDAG 5 Dec. Mis v. d. vorigen Zondag: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Sabbas, Abt; 3e ter eere van Maria (Deus, qui); 4e voor den VTe- de. Alleluja met vers wordt niet gezegd. Kleur: Paars. VRIJDAG 6 Dec. Mis v. d. H. Nicolaus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e voor den vrede Kleur: Wit. De groote wonderdoener v. h. Oosten, de heilige Nicolaas, werd geboren te Pa- taras in Lydië. Na den dood van zijn vrome ouders erfde hij him aanzienlijk vermo gen. Nicolaas deelde dat uit aan de armen en wijdde zich zelf aan God toe. Op een pelgrimsreis naar het heilig Land stilde hij op wonderbare wijze (door een beris ping) een storm, welke hij voorspeld had. Als bisschop van Myra was hij een bij zondere steun voor weduwen en weezen, die hij met raad en daad en geldelijke steun bijstond. De Heilige wordt ook aan geroepen als Patroon van zeehavens, zee lieden, kooplieden en reizigers. Ook van kinderen en in dit verband wordt van St. Nicolaas verhaald, dat hij drie kinderen, door een onmensch geslacht, door een en kel kruisteeken weer levend maakte. Meestal zien wij de Heilige afgebeeld in bisschoppelijk gewaad, naast zich een tob- be, waarin de drie kinderen. ZATERDAG 7 Dec. Vigiliedag voor het feest van Maria's onbevlekte Ontvangenis. Mis v. d. H. Ambrosius, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In medio. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. Vigilie; 4e voor den vrede. Credo. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Of: De H. Mis v. d. Vigilie: Venite. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Ambro sius; 3e v. d. vorigen Zondag; 4e voor den vrede. Geen Credo. Kleur: Paars. Ambrosius, geboren te Trier, studeerde te Rome. Later werd hij aangesteld als Prefect van Ligurië. Groot was de on- eenigheid tusschen de Katholieken en de Arianen (een kettersche sekte) bij den dood v. d. bisschop van Milaan. Als Pre fect trachtte Ambrosius de partijen tot verzoening te brengen. Bij gelegenheid van een bijeenkomst in een kerk, waar ook Ambrosius was, riep plotseling een kind: „Ambrosius moet bisschop worden". Het volk van Milaan beschouwde deze uitroep als een teeken van Boven en koos Am brosius als bisschop. Ambrosius bood weerstand, welke tenslotte overwonnen werd. Hij werd gedoopt, ontving de heili ge wijdingen en ten laatste de heilige Bisschopswijding. Als bisschop verdedigde de heilige met kracht de kerkelijke tucht en veel ketters bekeerde hij tot het ware geloof. Ook de heilige Augustinus is door hem bekeerd en gedoopt. N.B. VRIJDAG 6 Dec. Eerste Vrijdag. Geoorloofd is een gezongen Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e voor den vrede. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. IN DE KERKEN VAN DE E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG, 2e gebed v. d. Z. Antonius Bonfadini, Belijder; 3e ter eere van Ma ria; 4e voor den vrede. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Nicolaas van Tavilei, Martelaar: Laetabitur. Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. H. Sabbas; 4e voor den vrede. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. FEUILLETON (Nadruk verboden). 6) Ik geef eexlijk tóe dat uw voorstel een groote opluchting voor mij is, zei Har ding op warmer toon dan waax-op Anstice hem tot nog toe had hooren spreken. Ik wist geen raad met een meisje van acht tien jaai\ U neemt mij werkelijk een zwa- ren last van de schouders. Ik zal natuur lijk doen wat ik kan om er achter te ko men wat die geheimzinnige woorden van de moeder beteekenden, en als er een on recht hersteld moet worden, ben ik ten volle bereid daarvoor mijn best te doen. Is Sir Luke thuis? Ik zou hem graag willen bedanken voor zijn groote vriendelijk heid. Hij is den avond van het onderzoek weggegaan; het pakte hem te veel aan om nog langer te blijven. En u bent gebleven?, zei Harding on willekeurig. Ik voelde dat ik tot na de begrafenis behoorde te blijven al is mevrouw Do naldson ook een vreemde voor mij. Het -was ook voor Hilary een beetje steun als ik bleef, maar ik vind het prettig mor gen weg te gaan. Ik moet bekennen, dat het gebeurde mij ook aangegrepen heeft; dat boudoir kan ik in een heelen tijd niet terug zien. Ik zal uw vriendelijk aanbod dadelijk aan Hilary overbrengen. Ik wilde Hilary mee nemen naar de stad waar ik een flat heb. Zoolang ik we duwe ben, dat is nu drie jaar, heb ik het flat in St. Mark's Court. Ik hoop dat Hilary en ik het goed met elkaar zullen kunnen vinden. Misschien wilt u uw pupil en mij wel eens komen opzoeken, als we in de stad zijn. Het is vriendelijk van u, maar ik houd niet van het gezelschapsleven, ant woordde de dokter, nu weer kortaf en for meel. Hij stond op en nam haastig af scheid, zich wel bewust hoe vriendelijk de oogen waren die me t een ondeugend glim lachje in de zijne keken. Met gefronste wenkbrauwen wandelde hij weg. Hij moest zichzelf bekennen dat het voorstel van mevrouw Derfield hem een pak van het hart nam. Het was al erg genoeg, dat hij met een pupil gezegend was, beschouwde hij als hatelijke en bittere iro nie van het noodlot. Ik ben gekomen om eens een praatje met je te maken over je toekomstplannen, begon Harding toen hij tegenover het meis je in de ontvangkamer van mevrouw Dra ke, waar zij voorloopig vertoefde, gezeten was. Ik wil je niet meer dan noodig is lastig vallen, maar we moeten er toch eens over praten. Ik moet morgen weer weggaan, ant woordde het meisje. Het is vriendelijk van meneer en mevrouw Drake dat ik zoo lang mocht blijven, maar ik moet gaan. Zou ik naar mijn oude pensioen terug gaan en probeeren om werk te vinden? Misschien kan ik wel een paar leerlinge- tjes van moeder krijgen. Ik geloof dat ik iets beters weet en als je voogd raad ik je ernstig aan het voorstel aan te nemen. Dat moet ik wel doen nu u mijn voogd bent, nietwaar?, antwoordde ze, terwijl ze hem met haar gi-oote oogen peinzend aan keek. Hij vertelde haar daarop wat mevrouw Derfield voorgesteld had. O!, was alles wat Hilary het eerste oogenblik kon zeggen. Bij die snoezige mevrouw gaan wonen? Maar hoe kan dat? Ik moet toch zien mijn eigen brood te ver dienen. Ik twijfel er niet aan of mevrouw Der field zal genoeg werk voor je weten te vin den, maar je zult niet heelemaal afhanke lijk van haar* zijn, want haar broer, Sir Luke vindt het zoo erg dat hij onwillens de oorzaak is van al je moeilijkheden, dat hij wat geld op je wil vastzetten. Geld op mij vastzetten. Waarom? W aarom? Omdat, zooals ik zeg, zijn auto je moedexs dood veroorzaakt heeft en hij zich dat vreeselijk aantrekt. Hialry klemde haar handen ineen, maar verborg verder ieder teeken van ontroe ring. Uit wat zijn zuster zegt krijg ik den indruk, dat Sir Luke zich erg gegriefd zou voelen als je zijn aanbod van de hand wees. Hij is zeer vermogend en houdt vol dat hij iets goed te maken heeft. Ik res pecteer zijn motieven en raad je daarom sterk aan het niet te weigeren. Je bent voor gebrek behoed en als je voorloopig bij mevrouw Derfield blijft, kun je later altijd nog plannen maken voor de toe komst. Denkt u, dat moeder het goed gevon den zou hebben dat ik het geld aanneem? Zou het haar wensch geweest zijn? Ik ben er van overtuigd, dat zij het prettig zou vinden, antwoordde hij direct Hij was overtuigd dat een moeder, wier gedachten zoo vervuld waren van haar kind als bij Hilary's moeder het geval was geweest, het een veilig besef zou hebben gevonden vóór haar dood te weten, dat haar dochter voor gebrek bewaard zou blij ven. Zij zou het zeer met mij eens geweest zijn dat je het edelmoedige aanbod van Sir Luke moet aannemen, voegde hij er met nadruk aan toe. Hij merkte met genoegen op dat Hilary niet informeerde hoe groot het bedrag pre cies was dat Sir Luke voor haar beschik baar stelde; hij concludeerde daaruit hoe argeloos en eenvoudig van geest zij was, zoo heel andex-s als de vrouw, aan wie hij zijn leven had willen geven en die hem ter- wille van rijkdom en weelde verlaten had. Als je bij mevrouw Derfield woont, zul je in een positie zijn die velen je benij den zullen. Ik hoop, dat je veel van haar leeren zult en profiteeren van het geregel de samenzijn met de zuster van Sir Luke. Daarvan ben ik overtuigd,, zeide Hi lary op ernstigen toon. Iedereen is zoo goed en vriendelijk voor mij en u bent ten slotte allemaal vreemden. Ik hoop niet dat u mij voor ondankbaar houdt, maar ik heb het gevoel alsof de heele wereld ineen ge stort is. Nu moeder dood is, is het alsof ik in het duister rondtast. Haar stem beefde, maar haar gezicht was rustig en beheerscht. En toen Harding naar huis wandelde na alles met zijn pupil gere geld te hebben, moest hij denken aan het geen mevrouw Defield over haar gezegd had Dat meisje vergelijken met de Lente!, peinsde hij. Mevrouw Derfield houdt er een levendige fantasie op na! Het is een dood gewoon meisje met bleek gezichtje zonder eenige charme en een schoonheid is het heelemaal niet. De Lente! heel mooi ge zegd, maar bespotelijk overdreven. HOOFDSTUK V. Hilda Redburn. Zeg dat nog eens, Anstice. Freda Marston stond met haar rug naar den schoorsteenmantel en keek verbaasd op haar vriendin neer, die uit de diepte van een leuningstoel de oogen naar haar opsloeg. Doe niet zoo mal; je weet heel goed wat ik gezegd heb, maar ik heb geen be zwaar om het nog eens te herhalen. De dochter van de vrouw, die door Luke's auto overreden is, komt voorloopig bij mij in huis; dat is toch wel het minste wat ik voor haar doen kan. Ik zie heelemaal niet in dat je iets moet doen. Waarom bemoei jij je met dit meisje? Heeft ze geen familie? Geen ken nissen? Begrijp je wel wat het beteekent altijd met zoo'n kind opgeknapt te zijn en dan nog wel een meisje, dat waarschijn lijk niet eens behoorlijk opgevoed is? (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10