oi RECHTZAKEN uBL Plaatst een Telefoontje De Gouden Sleutel VRIJDAG 29 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Qemencfde ffi&acfiten VROUW OVERREDEN. Woensdagavond is op den Strijpsche- straatweg te Eindhoven de 48-jarige mej. Schenkelaarsvan Eerp, moeder van acht kinderen, toen zij op haar fiets den weg overstak, door een personenauto aangere den. Zij smakte tegen den grond en was op slag dood. ARBEIDER OVERRREDEN. Gisteravond om half acht werd de 35- jarige gehuwde fabrieksarbeider F. Mar tens te Prinsenhage door een autobus aan gereden. De man was op slag dood. Het lijk is naar de woning vervoerd. JONGEN SPRONG VAN VRACHTWAGEN Aan verwondingen bezweken Een 6-jarig jongetje, dat Woensdag op de Oldegalileen te Leeuwarden van een vracht wagen sprong, kwam te vallen en geraakte onder den dagen. Een der wielen ging over hem heen. Met ernstige verwondingen werd het jongetje naar een ziekenhuis overge bracht, waar het gisteren is overleden. WEER EEN AUTOBOTSING BIJ EDE Twee gewonden Voor de tweede maal in deze week is bij Ede een auto, waarop een aantal arbei ders naar huis werden vervoerd, tegen een anderen wagen gebotst, waarbij ditmaal twee personen werden gewond. Om half acht reed op den weg tusschen Roekei en Ede een vrachtauto met op legger in de richting Apeldoorn. Vermoe delijk doordat het licht der vrachtauto ver blindend werkte, reed een met hout ge laden auto, waarop twaalf arbeider zaten en welke uit tegenovergestelde richting kwam, er met volle vaart tegenop, om ver volgens tegen eenige boomen langs den weg tot stilstand te komen. Door de botsing werd het dak, waaronder de twaalf arbei ders zaten, ingedrukt met het noodlottige gevolg, dat twee hunner, Lagerwij uit Ede en Vliem uit Lunteren, vrij ernstig werden gewond. De laatste liep ernstige inwendige kneuzingen op. De beide slachtoffers wer den naar het Juliana-ziekenhuis te Ede vervoerd, terwijl de andere arbeiders, die met den schrik waren vrijgekomen, naar huis konden gaan. De bestuurder van den trailer- is door gereden in de richting Apeldoorn. De com missaris van politie te Ede verzoekt den man zich bekend te willen maken, daar inlichtingen omtrent de toedracht van het ongeval moeten worden verstrekt. PAARD OP HOL GESLAGEN Jongeman gedood. De 24-jarige D. K. te St. Maartensdijk die met een wagen geladen met koebieten reed, is toen het voor den wagen gespan nen paard op hol sloeg, onder den wagen terecht gekomen. Hij was vrijwel onmid- lijk dood. DOODELIJK ONGELUK OP EEN GRAANMAALDERIJ Toen gistermiddag de 18-jarige W. Slob, werkzaam op de coöperatieve graanmaal- derij te Giessen-Nieuwkerk een as wilde beetpakken werd hij gegrepen door een drijfriem. De jongeman werd te pletter ge slagen. SLEEPBOOT GEZONKEN. De bemanning kon nog juist worden gered. Woensdagavond om ongeveer half acht is een sleepboot tegen de brokstukken van de opgeblazen spoorburg over den LTssel bij Deventer geloopen en bijna onmiddel lijk gezonken. De drie opvarenden konden met moeite worden gereld, meldt de „Tel." De sleepboot „Woudrina" kapitein De Bruin, trok het 500 ton groote schip Rival uit Lith, kapitein L. M. van Lent, geladen met cement, van IJmuiden naar Goor. Na bij Deventer heeft de sleepboot haar sleep afgelegd, om naar de stad door te varen. Daarbij is zij in de duisternis met volle kracht tegen de brokstukken van de vroe gere spoorbrug geloopen en lek gestooten. De drie opvarenden riepen de hulp in van de bemanning van de Rival. De zoons van kapitein Van Lent schoten onmiddelijk met een boot te hulp en konden de drie leden van de bemanning van de Woudrina van boord halen. Onmiddellijk daarna kapseisde de sleepboot. Een gedeelte van het vaartuig steekt nog boven het water uit. De benamming heeft al haar eigendom men verloren. De bakenmeester en de po litie waren spoedig ter plaatse. 4000 K.G. SMEEROLIE OPGESPOORD Voorraad was niet opgegeven Naar wij vernemen heeft de Centrale Crisiscontroledienst in nauwe samenwer king met een ambtenaar van den gemeen telijken distributiedienst in Hoorn 4000 K.G. smeerolie, geborgen in negentien vaten, die niet aan den dienst waren opge geven, opgespoord. Reeds eenigen tijd had men vermoed, dat in Hoorn smeerolie niet aangegeven was. Toen men meer zekerheid kreeg, heeft men in een garage een onderzoek ingesteld, waar men den clandestienen voorraad, goed verborgen, vond. Tegen den bezitter is proces-verbaal opgemaakt. VERVALSCHIN 3 BENZINE BONS Rijks- en gemeentepolitie te Soesterberg hebben in samenwerking met elkaar een chauffeur gearresteerd wegens verden king van verduistering en valschheid in geschrifte. De man, die werkzaam was op het vliegveld, vervalschte ten nadeelc van zijn patroon benzinebons, waarna hij de opbrengst in eigen zak stak. Hij zal voor den Officier van Justitie worden geleid. EEN ZEER BRUTAAL DRIETAL. De Bussumsche politie heeft drie perso nen van 20, 22 en 24 jaar achterhaald, die een zeer brutaal staaltje van diefstal had den uitgehaald. Zij vervoegden zich bij een winkelier te Bussum en vroegen een baal koffie te koop. De winkelier ging hier niet op in en het drietal verdween. Later op den dag kwamen zij terug. Zij kozen daar voor een oogenblik uit, dat de winkelier niet in zijn winkel was. Ondanks het feit, dat daar wel ee* klant stond, begaven zij zich achter de toonbank, sleepten de baal koffie weg. Een van hen laadde deze op een bakfiets en ging er snel van door. De klant vond het tafereel wel wat erg zon derling en sloot schielijk de deur, waar door de twee andere „handelaren" gevan gen zaten. Het tweetal liet zich niet overbluffen, toen de winkelier naar voren kwam. Zij zeiden van de Duitsche politie te komen en opdracht te hebben de baal koffie in be slag te nemen. Om hun bewering kracht van bewijs te geven, haalden zij uit hun zaak een rooden band met hakenkruis te voorschijn. De winkelier schikte zich in het geval en liet hen vertrekken. De klant echter zeide, dat hij zeker een van deze twee herkende als iemand, die vroeger te Bussum had gewoond. Deze me- dedeeling deed den winkelier aangifte doen bij de politie. Deze wist twee van de drie schavuiten te Amsterdam te arresteeren. Nummer drie, een broer van een der gear resteerden, was intusschen ziek geworden en zal na zijn herstel worden ingerekend. De baal koffie is 'ntusschen aan derden verhandeld en nog niet achterhaald. 600 PAAR KOUSEN GESTOLEN Bij den manufacturier G., wonende aan den Ouden Langendijk te Delft, hebben inbrekers 600 paar kousen van de beste soort buitgemaakt. De politie heeft een onderzoek ingesteld. HAAGSCHE RECHTBANK Caféhouder wilde in koffie en thee gaan handelen. De caféhouder P. T. van S. te Pijnacker had op 1 Augustus van zekeren B. te Wassenaar een groote hoeveelheid koffie gekocht zonder bonnen te geven. Verder had hij nug gehamsterd een groo te hoeveelheid pakken zeepvlokken, thee, reuzel, enz. De Officier had tegen verdachte ge- eischt een geldboete van ƒ200 subs. 2 maanden, drie maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf en verbeurdverklaring van al het in beslag genomene. Het vonnis der rechtbank werd een geldboete van ƒ100 subs. 25 dagen, een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd en ver beurdverklaring van het in beslag geno mene. Een baal rijst gehamsterd. Een inwoner uit Nootdorp, had zon der bonnen een baal rijst gekocht. Omdat de verdachte deze baal rijst als veevoeder had willen gebruiken, had de Oofficier, naast verbeurdverklaring, een geldboete van 50 subs. 50 dagen geëischt. De uitspraak werd twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk, een geldboete van 20 subs. 10 dagen en verbeurdver klaring van de baal rijst. Varkens voorhanden gehad. L. J. R. te Voorschoten was door den Leidschen kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 8 dagen, omdat hij zonder vergunning eenige var kens voorhanden hed gc-had. De Officier had ontslag van rechtsver volging gevraagd, aangezien verdachte een handelskaart bezat. De uitspraak werd bevestiging van het vonnis. Overtreding vestigingswet. De bloemenkoopman G. J. G. te L e i- d e n was door den Leidschen kantonrech ter veroordeeld tot 31 geldboeten van 50 cent, omdat hij, zonder toestemming een bloemenwinkel had gedreven. De Officier had in hooger beroep be vestiging van dit vonnis gevraagd. Het vonnis van de rechtbank werd een geldboete van 6 subs. 6 dagen. Fiets gekocht van een „goede bekende". De huisschilder A. J. M. te Noor d- wijk moest zich verantwoorden wegens rijwieldiefstal. In den nacht van 11 op 12 Augustus was het rijwiel van H. S. te Noordwijk, dat deze voor een café in de Voorstraat had lateit etaan, verdwenen. Eenigen tijd later werd het vehikel, ge heel gedemonteerd, gevonden ten huize van A. J. v. d. B., waar verdachte in woonde. Het lag verborgen onder een stapel zak ken, terwijl het merk er af geschrapt was, Ook had men geprobeerd het nummer weg te vijlen. Verdachte ontkende ten stellig ste het rijwiel weggenomen te hebben. Hij had het gekocht van e engoeden bekende, wiens naam hij evenwel niet kon noe men. De Officier geloofde niet veel van het verhaal van verdachte en wees er op, dat hij reeds vier veroordeelingen wegens difstal en verduistering achter den rug heeft. De eisch werd dan ook een gevangenis straf voor den tijd van negen maan den. Uitspraak over 14 dagen. De „schapenkoopman" en de argwanende koopman. Ter Aar zich op 4 October op de L e i d- Toen de veehandelaar D. van Vliet te s c h e veemarkt bevond, met een aantal varkens, had hij van iemand, die zich on der een valschen naam voorstelde, twee schapen gekocht voor 32. Even later had hij de schapen weer door verkocht met 10 winst. Deze twee schapen waren evenwel van diefstal afkomstig, want een andere koopman had van zijn zes schapen, die hij pas had gekocht voor ƒ35 per stuk, er plotseling twee vermist. Getuige van Vliet vertelde, dat hij ver dachte bij zich gekregen had en dat toen een praatje gevoerd was over den scha- penhandel. Verdachte had toen twee scha pen te koop aangeboden voor 50. Getui ge wilde ze wel koopen, maar vond 50 te duur. Na veel „handjeklap" had hij ze ten slotte gekocht voor f 32. Hij had vervolgens de naam van ver dachte gevraagd en deze had een val schen naam opgegeven en gezegd, dat hij v. d. Meer uit Naaldwijk was. „Ben jij dan soms familie van v. d. Meer uit Delft", had getuige gevraagd. „Nee, die ken ik niet", had verdachte geantwoord. Een ander koopman, die er bij was, had toen gezegd: „Een beetje verdacht ventje". Getuige had toen ook gevonden, dat deze koop wel wat eigenaardig was ge weest en had een en ander aan de politie verteld en de winst afgestaan. Verdachte ontkende de schapen gesto len te hebben. Hij had ze van een onbe kende gekocht. De Officier vond het excuus van ver dachte, den landbouwer J. B. te Roozen- burg, thans ged in Rotterdam uit andere hoofde, onaanvaardbaar en eischte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van en rijwiel. H. H. te Leiden, die verstek liet gaan, had ten nadeele van een student een Sim plexrijwiel weggenomen, dat deze even onbeheerd had laten staan aan den Nieu we Rijn te Leiden. De Officier eischte tegen den niet ver schenen verdachte zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De broer zorgde voor den verkoop. W. H. te Leiden, die ook verstek liet gaan, had het rijwiel, dat zijn broer gesto len had, aan een inwoner van Leidschen- dam verkocht voor 4 en diens oude fiets „toe" gekregen. Tegen hem eischte de Officier vier maanden gevangenisstraf. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. De fotograaf F. A. A. H. te Zoete r- woude had op 23 September van het vo rig jaar per rijwiel gereden op het kruis punt Prinsessekade—Haarlemmerstraat Blauwpoortsbrug te Leiden. Op den baga gedrager was een tweede persoon gezeten. Degene, die op de duozitting zat. was op het kruispunt gaan stoeien, zoodat hij niet stil zat en verdachte de macht over zijn stuur verloor en daardoor een 76-jarigen ouden heer, die juist overstak, aanreed, waardoor deze dusdanig verwond raakte, dat zijn genezing drie maanden had ge duurd. Verdachte gaf op een vraag van den president toe, drie borrels gedronken te hebben alvorens te gaan fietsen. Als getuigen werden gehoord mej. D. ter Aken uit Leiden en mej. A. ter Aken uit Leidschendam, die een omstandig verhaal van het gebeurde gaven. Verdachten gaf de feiten volmondig toe, waarna de Officier hem er op wees, dat hij hoogst onverantwoordelijk had gereden op zulk een druk kruispunt. Daarbij kwam nog, dat hij iets gedronken had en dus nog al drukte had. Verdachte heeft zich, aldus de Officier, schuldig gemaakt aan een grof verzuim en hij eischte daarvoor een gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Radio-programma ZATERDAG 30 NOVEMBER. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma VARA. 8.00 Nieuwsberich ten ANP, gramofoonmuziek 10.00 VPR O: Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 VARA-or- kest 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP 1 00 Gramofoonmuziek I.15 VARA-orkest 2.00 Causerie „Im pressionistische schilderkunst'.' 2.15 Gramofoonmuziek 3.15 Tuinbouwhalf- uurtje 3.45 Residentie-orkest, het Haag- sche Toonkunstkoor en solisten 4.55 Or gelspel 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 VARA-orkest 6.00 Causerie „Van Staat en Maat schappij" 6.15 VARA-orkest 6.45 Ac- tueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws berichten ANP, sluiting. HILVERSUM H, 301 M. K.R.O. 8.00 Nieuwsberichten ANP 9.15 Wij begin nen den dag 8.30 Gramofoonmuziek II.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Mu- siquette 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 KRO-orkest 2.00 Voor de jeugd 3.00 Onze Zaterdagmiddag 5.00 VPR O: Bijbelvertellingen 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Repor tage 6.00 Sportpraatje 6.15 Propagan- da-toespraak 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijsting 6.45 Actueele re portage of gramofoonmuziek 7.007.15 Groningsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gramofoonmu ziek 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gramofoonmuziek 9.00 Be richten (Duitsch) 9.15 Gramofoonmu ziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Omroeporkest 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Gra mofoonmuziek 12.00 Berichten, even tueel gramofoonmuziek 12.15 Gramo foonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelspel 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramo foonmuziek 2.30 Berichten (Engelsch) 2.45 Gramofoonmuziek 3.05 Cyclus „Leeven en daden onzer doorluchtigste zeehelden" 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Concertgebouworkest en solisten 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 AVRO-Amusementsorkest en soliste 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 Gramo foonmuziek 7.007.15 Groningsch praatje en nieuwsberichten ANP, sluiting. trtmJtLL HUISHOUDSTER FE1TILETON (Nadruk verboden). 5) Anstice was nog verdiept in de beschou wing van deze armoede, toen plotseling de deur open ging en een jong meisje onstui mig de kamer binnen kwam. Neemt u mij niet kwalijk, maar dit is zeker een misverstand?, begon het meis je. U komt mij toch zeker niet opzoe ken? Ik ben Hilary Donaldson. Zeker kom ik je opzoeken. Ik ben ex pres naar de stad gekomen voor jou. Onbeschrijfelijke verbazing klonk in Hi lary's stem. Maar wat eigenaardig is dat! Moeder en ik kennen haast niemand u bent zeker een oude vriendin van moe der. Neen, dat ben ik niet, maar.... An stice zweeg even, want ze deinsde terug voor de moeilijke taak die haar wachtte. Zij ging naar het meisje toe en legde een hand op haar arm. Ik vind het vreeselijk, maar ik ben hier gekomen omdat om dat ik je slecht nieuws t« vertellen heb. Slecht nieuws? Hilary hield haar adem in en frommel de met haar handen aan de schort, die ze voor had, maar op hetzelfde moment scheen ze bereid den slag te ontvangen die haar wachtte. Karakter en moed, was Anstice's ge dachte, toen zij voortging: Kindlief, het spijt mij vreeselijk en ik- vind het afschu welijk, maar ik moet je slecht nieuws bren gen van je moeder. Van moeder? Maar u zei dat u haar niet kende. Waar is zij? Waarom heeft ze u hierheen gestuurd en waarom heeft ze mij zelf niet geschreven als ze niet komen kan. Zij heeft een ongeluk gehad. Zij is gis teren weggegaan; nietwaar? Een ongeluk? Hilary's oogen staarden ontzet in de sym pathieke oogen van de bezoekster, terwijl zy vervolgde: Ja, zij is weggegaan; de stad uit. Ik verwachtte haar gisteravond terug. Ze zei, dat het wel laat kon worden, maar ze zou gisteravond in elk geval weer thuis ko men. Wat voor ongeluk is er gebeurd? Het was een droevig ongeluk; een heel droevig ongeluk. De sympathie in de oogen van het da metje, de ernst in haar stem, werden door haar toehordster niet misverstaan. Hilary's hand frommelde niet langer aan haar boe zelaar; ze bleef onbeweeglijk staan. U wilt toch niet zeggen dat moeder..., dood is, fluisterde ze. Waarom hebben ze mij niet laten komen? Er was geen tijd meer voor. Kind, sta daar niet te kijken alsof je van steen bent! Anstice's stem beefde, er waren tranen in haar oogen. Het was een auto-ongeluk. Je moe der kwam in een huurrijtuig van het sta tion en het paard schrok van het geluid van den motor. Alles wat er voor mevrouw Do naldson gedaan kon worden, is gedaan. Het was zoo gauw gebeurd. Er was geen tijd meer om je te laten komen. Het doodsbleeke gezicht van het meis je, de ontsteltenis in haar stem, wekte alle teederheid in Anstice's hart. Ik kan het niet begrijpen! Moeder was heel goed toen ze gisteren weg ging; heel goed, alleen erg moe. Maar ze was altijd erg moe. Ik,kan niet begrijpen, dat moeder dood is. Ik wil direct naar haar toe. Ze wilde mij altijd bij zich hebben. Ik zal je mee terug nemen, zei An stice vriendelijk. Mevrouw Donaldson is in het huis van mijn broer in Grantley. Het ongeluk is vlak bij zijn buiten gebeurd. Ik ben zijn zuster, mevrouw Derfield, en je moet maar dadelijk met me mee naar Grantley gaan. Ik weet niet waarom moeder naar Grantley gegaan is; ik begrijp het abso luut niet. Het is een afschuwelijke droom en ik kan het niet gelooven. Ze zei dat ze voor zaken op reis moest. Ik kan niet ge looven dat ze dood is. Ik kan het niet ge looven. HOOFDSTUK IV. Hilary's voogd. Ik hoop niet, dat u mij voor een be moeial houdt, maar ik heb zoo met dat arme kind te doen en de vraag is: wat nu? Ja wat nu? Miles Harding, die in den salon van het heerenhuis zat, keek naar Anstice Der- field met een sombere uitdrukking in zijn gezicht. Ik ben wel de laatste die zou wenschen opgeknapt te worden met een aankomend meisje als pupil. Anstice's oogen schitterden vermetel en een geamuseerd glimlachje speelde om haar lippen. Het is een moeilijk geval voor u. Daarom juist wilde ik er met u over pra ten; en ook omdat mijn broer graag iets wil doen om Hilary te helpen. Bent u nog iets anders over haar te weten gekomen? Wat zij weet heeft zij mij verteld en dat is niet veel. Haar moeder was wedu we en van haar vader schijnt ze zich niets meer te herinneren; ik kreeg den indruk dat zij en haar moeder een ontzenuwenden strijd te voeren hadden tegen de armoede. De weduwe schijnt een klein jaargeld ge had te hebben, dat met haar dood ophoudt en verder verdiende mevrouw Donaldson er nog iets bij door aan kleine kinderen zangles te geven. Haar dochtertje schijnt een goede opvoeding gehad te hebben. En heeft Hilary geen verdere fami lie? Zoover ze weet niet. Ze heeft me uit drukkelijk gezegd, dat ze niet geloofde dat haar moeder relaties ondei'hield met de Do naldsons en ze is overtuigd, dat haar moe der geen familie meer had. Ik vraag me af, wat die arme vrouw in Grantley kwam doen. Naar wie was ze op weg? Dat weet ik niet, maar mevrouw Do naldson sprak over onrecht dat hersteld moest worden, antwoordde Harding. Zij smeekte mij er voor te zorgen dat Hilary recht gedaan werd en ik hoop dat ik in de papieren van de overledene de oplossing van het probleem kan vinden. Het meisje zelf heeft geen idee van wat de moeder be doel kan hebben. Intusschen.... Intusschen zou ik heel graag een ant woord op mijn vraag hebben: wat nu?, viel Anstice hem in de rede. Wij kunnen Hi lary Donaldson toch niet naar dat afschu welijk huis terug laten gaan; zij kan toch ook niet bij u in huis komen.... De hemel beware me!, riep Harding onthutst. Ik ben dikwijls eenzaam; dat meisje trekt mij erg aan. Ze doet me aan iemand denken, die ik gekend heb, ging Anstice voort. Wat zou u er van zeggen als zij bij kwam; ik kan haar als een soort nichtje beschouwen. Voor gezelschap bedoelt u? vroeg de dokter bruusk. Niet bepaald. Mijn broer zou graag, in dien u uw toestemming geeft, een bedrag op haar vastzetten, dat haar ongeveer 50 pond per jaar inbrengt. 50 pond per jaar! Maar dat is toch niet noodig, ze heeft er heelemaal geen recht op. Het is al te vriendelijk van Sir Luke. Hij wil haar onder alle omstandighe den voor gebrek behoeden. Hij heeft zich den dood van die arme mevrouw Donald son vreeselijk aangetrokken; hij heeft nog nooit een ongeluk met zijn wagen gehad. Het was zoo'n groote schok voor hem dat ik het meisje niet eens op het Huis durf te laten komen ik heb haar in het dorp onder dak gebracht; maar ik geloof dat Luke pas gerust zal zijn als hij iets behoor lijks voor Hilary gedaan heeft. Kunt u er in toestemmen dat ik, althans den eersten tijd, Hilary met mij neem? We kunnen al tijd nog verder zien. Morgen ga ik weg en als het mag zou ik haar graag meene men. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 9