SPORT KERKNIEUWS Radio-programma 'n Polshorloge P. J. van Kampenhout Zonen Paarderavleesch De Gouden Sleutel DONDERDAG 28 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Qemmgde3ie>ac(ïtm DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Woensdagochtend"" is de 27-jarige tuin man Pouwels te Neerbosch door een auto aangereden en gedood. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Te Hoogkerk is Dinsdagavond de 24-ja- rige J. Gorter met zijn fiets in het Hoen- diep gereden en verdronken. Gisteravond is de 18-jarige W. J. M., wonende te Groningen, die per rijwiel op de Oosterhamrikkade reed, vermoedelijk misleid door de duisternis, te water ge raakt en verdronken. Het lijk is door de politie opgehaald. ZEILSCHIP VERMIST. Vermoedelijk op het IJselmeer vergaan. Woensdag 20 November vertrok van Enkhuizen naar de hoogovens te Velsen het zeilschip „Vrouw Jantje", schipper G. van Salomons, geladen met betonranden. Na dien is van het vaartuig niets meer ver nomen, terwijl informatie bij de verschil lende havenmeesters geen resultaat ople verde. Men vreest thans dat het vaartuig op het IJselmeer is vergaan. ZEVEN VARKENS EN PARTIJ HAMMEN IN BESLAG GENOMEN. Kwade dag voor een slager te Baarn. De strijd tegen den sluikhandel wordt door de rechercheurs van den Centralen Crisiscontroledienst, waarvan de hoofdze tel te 's-Gravenhage is gevestigd, over alle deelen van ons land met groote kracht voortgezet. De laatste weken heeft de af- deeling recherche weer verschillende be langrijke successen geboekt. Zoo werd te Utrecht een partij hammen ter waarde van ƒ5000 in beslag genomen en werden in een canldestiene slachterij te Vleuten zeven pas geslachte varkens achterhaald. Tegen verschillende personen is proces verbaal opgemaakt. Twee rechercheurs van den crisiscontro ledienst waren er achter gekomen, dat een groote partij hammen in blik buiten de distributie om zou worden verkocht. Men was te weten gekomen, dat deze partij ih een vrachtauto te Utrecht het Vreeburg zou passeeren. Daarom hadden de beide rechercheurs zich op den bewusten dag hier verdekt opgesteld. Inderdaad werd "de bewuste vrachtauto op het Vreeburg aan getroffen. Het onderzoek wees uit, dat er een partij hammen in blik, te zamen 1350 kg.,in was geladen. De chauffeur en een bij hem zich bevindend tweede persoon konden geen verklaring geven waar deze hammen vandaan kwamen en waarheen zij verzonden moesten worden. De rechercheurs vonden dit zeer vreemd en brachten de beide mannen^ over naar het politiebureau te Utrecht, waar zij ver der werden ondervraagd. Zij moesten zich hier legitimeeren. Toen bleek, dat de eene man een slager was uit Baarn. Hij wilde niet zeggen, waar hij de hammen had ge kregen, maar kon niet ontkennen, dat de geheele partij buiten de distributie om verhandeld moest worden. De rechercheurs togen vervolgens naar Baarn, waar zij in de slagerij een onder zoek instelden. Hierbij kwam nog een par tij van 600 kg. ham te voorschijn, welke eveneens in beslag werd genomen. De eigenaar, die voorloopig op het bureau te Utrecht was vastgehouden, kreeg een pro- ces-verbaal, evenals de chauffeur, terwijl hij bovendien door de inbeslagneming van de ham een schadepost heeft van minstens ƒ5000. Geen wonder dat de man zeer jam merde over dezen strop. De geheele partij ham is ter beschikking gesteld van den distributiedienst der gemeente Utrecht voor regelmatige distributie onder de be volking. Voorts was de recherche van den crisis dienst in Den Haag er achter gekomen, dat dezer dagen in de gemeente Vleuten op clandestiene wijze een aantal varkens zou worden geslacht. De recherche wist uit te zoeken, dat het slachten zou plaats vinden in een perceel van een kolenhandel. Voor zichtig naderden de rechercheurs het ge bouw en terwijl de mannen druk bezig waren met slachten, stonden plotseling de rechercheurs voor hun neus. Het bedrijf was in vollen gang en zeven vhrkens lagen juist geslacht op den grond, gereed om in gezouten te worden. Ongeveer 1000 kg. varkensvleesch werd in beslag genomen en proces-verbaal werd opgemaakt tegen den te Oudenrijn woonachtigen eigenaar van de varkens, wegens overtreding van het slachtverbod van varkens en het huis- slachtingsbesluit. Het transport van den belangrijken buit stelde de rechercheurs voor vele moeilijk heden. Zij beschikten n.l. niet over een auto en waren genoodzaakt de partij var kensvleesch op fietsen door de duisternis naar Utrecht te vervoeren. Hier werden de geslachte varkens ter keuring voorgelegd aan het slachthuis te Utrecht, welke de geheele partij goedkeur de als van uitstekende kwaliteit. Het vleesch zal ter beschikking van de Utrechtsche slagers worden gesteld voor de Utrechtenaren. „Tel." Nog meer vleesch in beslag genomen. Naar wij vernemen zijn de crisis-contro le-ambtenaren in samenwerking met de politie nog meer ernstige gevallen van overtreding van de distributiebepalingen op het spoor gekomen. Het onderzoek, te dezer zaken inge steld, heeft geleid tot de ontdekking, dat in de gemeente Hoogland, een aantal var kens frauduleus was geslacht. Zoowel al daar als te Amersfoort is een aantal huis zoekingen verricht met het gevolg, dat bij verschillende Amersfoorters een aanzien lijke hoeveelheid vleesch, afkomstig van de fraduleus geslachte varkens, is beslag is genomen. Tegen de overtreders is proces-verbaal opgemaakt. VLEESCHWAREN ONTTROKKEN AAN DISTRIBUTIE. Vier personen in arrest. -De politie te Deventer heeft twee De- ventenaren, een Amsterdammer en een Rotterdammer aangehouden op het oogen- blik, dat zij bezig waren eenige duizenden blikken met vleeschwaren te verhandelen, in ontvangst te nemen en voor vervoer per auto gereed te maken. De vleeschwaren waren aan de distributie onttrokken en op geslagen in een pakhuis. De vier mannen zullen voor de justitie te Zu^phen worden geleid. DIEF VAN FOTOTOESTEL AANGEHOUDEN. De recherche te Venlo heeft een dief aangehouden, die enkele dagen geleden uit de gang van de woning van den fotograaf Br. op de Parade aldaar kans zag een foto toestel, dat een waarde van 370 verte genwoordigde, te ontvreemden. De dief wist echter niet hoe hij het toe stel bedienen moest en hij vroeg een an deren fotograaf om raad. Deze wist echter van den diefstal af en herkende het toestel en de man werd gearresteerd. Bij een onderzoek op de kamer van den aangehoudene, werden nog een winterjas en een horloge gevonden, welke enkele dagen geleden door den aangehoudene te Tegelen waren ontvreemd. De aangehoudene is ter beschikking van de justitie gesteld. DE STOVENZETSTER IN EERE HERSTELD. In verband met gebrek aan stookolie zal de centrale verwarmingsinstallatie in de St. Joriskerk op den Hof, Amersfoorts ZWEMMEN RAGNHILD HVEGER IS BOOS Twee records niet erkend! Ragnhild Hveger is boos! Den'llden Augustus is zij op z wem wed- srtijden te Helsingör bij het crawlen over 1500 meter beneden de wereldrecordtijden voor 1000 en 1500 meter crawl gebleven, maar nu heeft de Deensche zwembond van dr. Donath, den secretaris van de F.I.N.A., bericht ontvangen, dat de nieuwe tijden niet als wereldrecords erkend kunnen worden, omdat de voorschriften van de F.I.N.A. niet in acht genomen zijn. Ragnhild Hveger vindt het, naar ze in een gesprek met een medewerker van „Idraets- bladet" zeide, kleingeestig, dat haar wereld records niet erkend werden, hoewel het on- omstootelijk vaststond, dat zij die afstan den vlugger gezwommen heeft dan iemand anders ter wereld.. Ze is, zooals ze 't zelf uitdrukt, „zacht gezegd razend" over wat ze „deze jongste uiting van afgunst van de zijde van vercshillnede landen" meent te moeten noemen. In Deensche sportkringen is al direct na de wedstrijden te Helsingör druk van ge dachten gewisseld over de vraag, of de re cords wel records waren. Ragnhild had bij haar reoordpoging gezwommen tegen den Deenschen zwemmer Poul Petersen. Die kreeg na 500 meter kramp, waardoor Ragn hild twee volle baanlengten op hem wist te winenn, ging toen weer meezwemmen om Ragnhild te helpen haar vaart te houden, maar moest het, nadat Ragnhild ongeveer 800 meter gezwommen had, opgeven en is toen het water uit gegaan. Volgens sommi gen was de wijze, waarop Poul Petersen Ragnhild Hveger bij haar record-poging ge holpen had, in strijd met de pace-bepaling in het reglement van de F.I.N.A., volgens anderen was deze bepaling zoo onduidelijk geformuleerd, dat er van een overtreding moeilijk sprake kon zijn en dat er in alle geval geen reden was, juist nu met deze bepaling voor den dag te komen. Maar er heerschte dan toch onzekerheid. Juist is verband daarmede heeft de Deen sche bond, toen de erkenning van de re cords werd aangevraagd, het secretariaat van de F.I.N.A. uitvoerig op de hoogte ge bracht van de omstandigheden, waaronder Ragnhild haar mooie tijden had gemaakt. Nu de erkenning geweigerd is, heeft men verzocht om een uitvoerige motiveering en tevens om een duidelijke uiteenzetting over de zooals gezegd hoogst onduidelijk geachte pace-bepaling. Ook wanneer de F.I. N.A. haar besilssing handhaaft zal de re- ccrdcommissie van den Deenschen bond binnenkort uitmaken of de nieuwe tijden als Deensche records erkend zullen worden. Formeel kan Ragnhild Hveger zeer wel een Deensch record hebben, dat beter is dan het bestaande wereldrecord. ATHLETTEK. D.H.C.'s KERST-VELDLOOPEN GAAN DOOR Het Delftsche D.H.C. zal ook dit jaar op 26 December (2den Kerstdag) haar traditio- neele Kerst-veldloop en houden. In afwachting van nadere gegevens ver nemen wij, dat het deelnemen van niet- K.NA.U.rleden ook nu weer is toegestaan. oudste en grootste kerkgebouw, dezen win ter niet kunnen worden gebruikt. Er is thans, naar het „Hbld" meldt, besloten, zooals in de dagen van weleer den kerk gangers warme stoven ter beschikking te stellen tegen het bedrag van tien cent per stoof. TAFELTENNIS DE COMPETITIE. De wedstrijden voor Zondag 1 Dec. a.s. zijn: le klasse: Steeds Vooruit Iv. Nispen II, aanvang 3 uur; v. Nispen ITreffers II, aanvang 6 uur. 2e klasse: v. Nispen IISteeds Vooruit III, aanvang 12.30 uur. SCHAKEN R.-K. SCHAAKCLUB „DE 2 KONINGEN". Dinsdag werd de aangekondigde buiten gewone ledenvergadering gehouden. De aftredende voorzitter, de heer H. Staats opende de vergadering en hield, alvorens zijn functie over te dragen, een kort, „me morandum". Ongeveer een vol jaar terug, aldus spr., was de voorzitter, de heer H. J. Plasmeyer gemobiliseerd en moest er een plaatsvervangend voorzitter gekozen wor den. Niemand was echter beschikbaar of bereid deze functie te aanvaarden en daar om werd spr. tegen zijn zin als nood- voorzitter verkozen. Het belang der club moest echter gediend worden. Spr. is nu dus een goed jaar voorzitter geweest, en voegde hij er laconiek aan toe geen beste. Juist omdat hij zoo goed weet hoe een goede voorzitter moet zijn. Een en ander noodzaakt spreker als voorzitter te bedanken, liever dan de vereeniging met een „halven voorzitter" te laten zitten. Spr. dankte vervolgens de leden, die de club, bijzonder in de doorstane crisisperiode, trouw waren gebleven en in het bijzonder den heer H. Raaphorst, die als secretaris, feitelijk als eenig bestuurslid, de club door het zware getij heen loodste. Gelukkig werd hij na den oorlog daarin weer bijge staan door den penningmeester, den heer D. v. Gelderen, die nu weer een steunpi laar vormt voor de vereeniging. Hiermede besloot spr. zijn „zwanen zang", zooals hij het uitdrukte en stelde als volgend punt van de agenda, de ver kiezing van den nieuwen voorzitter, aan de orde. Als zoodanig werd gekozen de heer G. P. A. Gussenhoven. De heer Staats droeg dezen zijn functie over en feliciteer de hem met zijn uitverkiezing. Ondanks zijn jeugd, aldus spr., hebben wij de beste verwachtingen van het optreden van den nieuwen voorzitter. Als veteraan, gaf spr. hem een goeden raad mede, n.l. niet te schoolmeesteren De nieuwe voorzitter ving zijn functie aan met de gebruikelijke woorden, dankte voor het vertrouwen in hem gesteld etc. Voor het laatste punt der agenda, de rondvraag, bestond geen belangstelling. Na de vergadering werd een gongwed strijd gehouden die klonk als een klok! Er werd gespeeld in drie groepen van vijf, volgens loting aangewezen. Blunders wa ren aan de orde van den dag en het was niets bijzonders als op het einde van een partij een „roi dépouillé" zich in zijn een tje geplaatst zag b.v. tegen een koninklijke familie met veel aanhang van een rijtje pionnen! Het meeste aantal punten, 4 uit 4 be haalde dc heer L. Tummers en hij sleep te daarmede den eersten prijs in de wacht. De prijzen 2 t.m. 8 vielen vervolgens toe aan de heeren G. Gussenhoven met 3 1/2 p., A. Geyer, L. v. d. Reep, H. Elemans, H. Staèts, allen met 3 punten (na loting) en de laatste prijs aan C. v. d. Krogt met 2 punten, na loting met D. van Gelder. Als troostprijs vielen den overigen spelers ieder twee sigaren toe! KANUNNIK KATHEDRAAL KAPITTEL TE HAARLEM. ZJI.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den hoogeerw. hooggeleerden heer W. J. J. de Jongh, president van het T egicum te Warmond, benoemd tot Kanunnik van het Kathedraal Kapittel te Haarlem. VRIJDAG 29 NOVEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 8.00 Nieuwsberich ten A.N.P. 8.10 Schriftlezing en medi tatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gramofoonmuziek 9.30 Viool, piano en gramofoonmuziek 10.10 Gramofoonmu ziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gra mofoonmuziek 11.35 Zang en piano- voordracht 12.15 Reportage of muziek 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 Apollo-ensemble 1.30 Orgelconcert 2.15 Molto-Cantabile en gramofoonmuziek 3.15 Causerie „Huis vrouwenpraktijk" 3.45 Gramofoonmu ziek 4.30 Handenarbeid voor de jeugd 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Berichten 5.35 Cellovoordracht, piano en gramofoonmuziek 6.00 Land en tuinbouwcauserie 6.20 Bel Canto (opn.) 6.45 Lezing „De vrijheid van School en Kerk" 7.00—7.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P., sluiting. HILVERSUM H. 301 M. AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgelconcert en zang 11.15 Cau serie „Voor de boeren en plattelands vrouw" 11.30 Omroeporkest en solist 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Omroep orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 AVRO-Amuse mentsorkest 1.30 Ensemble Derkinderen 2.00 Reportage 2.15 Ensemble Der kinderen 3.00 Causerie „Levende volks kunst" 3.20 Philharmonisch kwartet 4.00 AVRO-Amusementsorkest 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 AVRO-Aeolianorkest en so liste 6.15 Gramofoonmuziek 6.45 Lezing „De vrijheid van School en Kerk" 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO. 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Wij beginnen den dag 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Gramofoonmuziek 9.00 Berichten (Duitsch) 9.15 Gramofoon muziek 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 KRO-Melodisten 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 KRO-Melodisten 1:30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gra mofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Berich ten (Engelsch) 2.45 KRO-orkest 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 KRO-orkest 4.15 Gramofoonmuziek 4.30 KRO- orkest 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Uit Berlijn: Gruss aus der Heimat, pro gramma voor de Duitsche Weermacht 6.00 KRO-Melodisten en solist 6.30 Be richten (Engelsch) 6.45 Gramofoon muziek 7.007.15 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A.N.P., sluiting. HET ST. NICOL/tySGESCHENK. Haarlemmerstr. 125127. Inkoop van oud goud tegendejioogste waarde bij T. VJ|H ÜDHEWIEN Janvossenste^g 47 Alleen eerst^cw^iiteit. 2737 FEUILLETON (Nadruk verboden). 4) HOOFDSTUK ni. Hilary. Mijn lieve Anstice, je bent toch van plan om voor barmhartige samaritaansche te gaan spelen! Wat bezielt je om daarmee te. bemoeien? Och, ik weet het niet; vergeet niet dat Luke's auto het ongeluk veroorzaakt heeft, gaf Anstice ten antwoord, terwijl zij met haar schoentje het patroon volgde van het tapijt'in de kamer van haar vrien din. Ja, ja, dat begrijp ik, maar dat was toch zeker niet anders dan een ongeluk. Als ik jou was, ging ik weg tot die heele onpleizierige zaak achter den rug was. Die dokter mag wel een knieval voor je doen uit dankbaarheid. Anstice lachte. Dokter Harding is er niet bepaald de man naar voor iemand een knieval te doen, zei zij: hij kan nog niet eens beleefd zijn. Ik geloof dat hij razend het land heeft aan yrouwen! Harding, zei je? Freda Marstond boog zich vol belang stelling naar haar vriendin toe. Hoe heet hij van zijn voornaam? Miles. Ik weet het toevallig omdat ik vanmorgen een briefje van hem kreeg met Hilary Donaldson's adres. Maar waarom heb jij zoo'n belangstelling voor die dorps dokter? - Miles Harding, zéi je? Heet jullie dorpsdokter Miles Harding? Wat eigenaar dig! Hoe ziet hij er uit? Hij is heelemaal niet het gewone type. Maar hoe hij er uit ziet kan ik je haast niet uitleggen. Streng en ongenaakbaar. Zijn manieren zijn kortaf en zijn oogen verbergt hij achter een masker. Een masker? Wat bedoel je daarmee? De man heeft heel behoorlijke oogen. Blauwe oogen onder zware wenkbrauwen met pikzwarte oogharen, maar de uitdruk king in zijn oogen wel, ze hebben eigen lijk geen uitdrukking! Het lijken wel blau we knikkers. En toch zou ik zeggen dat er wel leven in kon komen. Leven!, zei mevrouw Marstond spot tend. Als jouw dokter Harding dezelfde is als die ik ken, dan hoef je je daarover geen illusies te maken. Heb je nooit die ge schiedenis gehoord van hem en van Hilda Bland? Of was jij weg? Anstice's wenkbrauwen trokken zich peinzend samen. Hilda Bland? Hilda Bland? Is ze niet met dien akeligen ouden man getrouwd, die knoopen of zoo iets maakt? Zij is met een millionair getrouwd, lie ve kind; hoe hij de millioenen bij elkaar kreeg komt er minder op aan. Maar zoo vreeselijk als jij hem afschildert is hij heusch niet; alleen praat hij een beetje plat. En wat heeft dat nu met dokter Har ding te maken? Dat zal ik je vertellen. Hilde^was met hem verloofd en heeft hem den bons ge geven, omdat zij liever de geldbuidels van Jonathan Redburn had. 't Wah zeker een oppervlakkig schep seltje? Ze had 'li nuchter verstand, merkte Freda droog op. Zij zou voor dokters vrouw heelemaal niet geschikt zijn, zeker niet op een dorp; zij houdt van een gemak kelijk leven en is door Jonathan volbehan- gen met diamanten. Dan heeft dokter Harding niet veel aan haar verloren, meende Anstice; had hij er erg onder te doen? O kind! Niet alleen zijn hart maar zijn heele leven was gebroken! Hij hoort tot het soort mannen, die er bespottelijk an tieke ideeën op na houden. Zusters heeft hij nooit gehad. Hij beschouwt vrouwen als engelen! En een engel was Hilda niet be laid; en toen ze niets meer van hem heb ben moest liet hij alles in de steek. Hij ver kocht zijn Londensche practijk en ver dween voor een poos, ik geloof dat hij in de rimboe gezeten heeft. Toen hij terug kwam herkenden de menschen hem haast niet; ik heb gehoord dat hij zoo koud is als ijs en zoo hard al staal. Hij ziet er ten minste ongenaakbaar en streng uit, gaf Anstice toe. Waarom zou hij eigenlyk naar Grantley gekomen zijn? Waarschijnlijk om zich er te begra ven. Van zijn oude kennissen zal niemand hem daar zoeken; heb jé hem nu pas voor het eerst ontmoet? Ja; ik kom niet vaak in Grantley. Lu ke is dikwijls op reis en Roger hield hee lemaal niet van het buitenleven. Maar hij is toch in Grantley gestor ven? Ja. Toen hij zoo erg ziek was, wilde de dokter hem daar hebben. Luke heeft vreeselijk onder zijn dood geleden, ook om dat hij geen opvolger heeft. Ik zal niet zeg gen, dat mijn broer een engel is ik ben zelfs bang dat hij het^heelemaal niet is maar hij heeft ook veel verdriet en teleur stelling gehad. Freda Marston had geen gelegenheid om verder te praten, want haar bezoekster stond op zonder een antwoord af te wach ten. Ik moet nu gaan, zei ze. Ik houd er niet van mijn vrienden 's morgens te ko men lastig vallen, maar ik moest je toch even komen vertellen wat er gebeurd is. En nu zal ik maar eens gaan probeeren of ik het meisje vinden kan. Het duurde een heelen tijd voor de chauffeur van de taxi stopte. Het huis, waarheen de auto Anstice gebracht had, on derscheidde zich in niets van de andere huizen in de straat en mevrouw Derfield liep de stoep op met een gevoel alsof zij in een wildernis van grauwe somberheid was terecht gekomen. De straatdeur, waarvan de verf nagenoeg verdwenen was, bleef dicht niettegenstaan de haar herhaald bellen; maar eindelijk verscheen er toch een magere vrouw met kwaadaardige oogen, die de deur met een ruk open trok. De woordenvloed, dien zij blijkbaar van plan was uit te storten, werd binnengehouden, toen zij de goedgekleede bezoekster op de stoep zag staan. Woont juffrouw Hilary Donaldson hier?, vroeg Anstice en juffrouw Ryless, de kamerverhuurster die haastig haar blouse met de eene hand had dichtgetrokken en met de andere een lok haar uit het gezicht streek, antwoordde onderdanig: Ja, dame. Zij woont hier met haar moeder. En meneer Donaldson? Is er ook een meneer Donaldson? Lieve hemel nee, mevrouw. Me vrouw Donaldson is een weduwe; ik heb haar nooit anders gekend. De arme stak ker is vreeselijk arm achtergebleven. Kan ik juffrouw Donaldson spreken? Anstice liep de nauwe gang in, in de hoop de spraakzame juffrouw te doen zwij gen. Maar juffrouw Ryless was niet gauw uitgepraat. Arm kind, zij heeft zich zoo ongerust gemaakt, want haar moeder is gisteren niet teruggekomen. Het is een zegen dat er een dame als u bij haar komt. Ze kunnen hun huur ook niet heelemaal betalen. Niet dat ik het hen lastig maak, maar ik ben zelf ook maar een arme vrouw, die met moeite een zuur stuk brood verdient. Ik zou nu graag juffrouw Donaldson spreken, drong Anstice aan, toen juffrouw Ryess even zweeg om op adem te komen. Wilt u mij bij haar brengen? Daarop opende juffrouw Fyless een deur cn liet Anstice een kamer binnen zooals Anstice van haar leven nog nooit gezien had. Een versleten paardenharen canapé stond bij het venster en vlak daarbij een leuningstoel en een tafeltje, bezaaid met boeken; een grootere tafel vol naaigoed stond in het midden van de kamer; een oude piano stond tegen den eenen wand en een ladenkast tegen den anderen, het kar pet was op den draad versleten en aan de muren hingen een paar goedkoope ge kleurde prenten. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7