OMGEVING DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE OP DE BOLLENBEURS. Vorige week waren de eerste Hyacinthen- bloemen in Haarlem, thans waren er de eerste Narcissen. G. Zandbergen, Terwegen, Sassenheim bracht een bakje met Poetaz Cragford, wel ke reeds sinds 6-11 1.1. in bloei waren en wel zonder eenige voorbehandeling. Eenige kisten met Poetaz Perfection lie ten het verschil in resultaat bij broeien bij evrschillende temperaturen zien. De opstelling dezer kistjes was niet erg in-het-oog-loopend. De handel in Gladiolen was levendig. Er is zeer veel vraag en de prijzen zijn sterk oploopend. Ook in andere herfst-arti- kelen zooals: Montbretia, Lelies, Anemonen enz., was goede hanedl en daardoor oploo- pende prijzen. Duitschland vraagt ook nog steeds tulpen, Hyacinthen en Narcissen, zoodat ook deze artikelen nog gevraagd worden, vooral nu voor de Elzas en Eupen-Malmedy een af zonderlijk contingent is toegestaan. De betalingen uit Duitschland beginnen regelmatig binnen te komen; de tegen half November in uitzicht gestelde betaling van de kweekers-nota's krachtens de garantie regeling, laat nog steeds op zich wachten, tot groot ongerief van velen. Een der oorzaken daarvan is wel de slechte medewerking van kweekers als van exporteurs. Eerstgenoemden maken het de admi nistratie vooral moeilijk door hun onvolle dige naamsaanduiding, de exporteurs door het late inzenden der contra-nota's. De Kinderbijslagwet maakte, nu de werk gevers door verschillende maatregelen de nadering van de in-werking-treding ge- whar worden, wederom punt van velen be sprekingen uit. De Bedrijfsvereeniging, welke de Ziekte wet uitvoert, b.v. voor het bollenbedrijf den L.T.B. (Bedrijfsziekenkas voor Land- en Tuinbouw) of de Raad van Arbeid, voe ren deze wet uit, welke den werkgevers 1 pet. van het loon kort, hetgeen niet mag worden afgehouden en den werknemer (zonder loongrens) eens in de 3 maanden voor elk kind beneden de 15 jaar, te reke nen vanaf het derde, een meevallertje doet hebben. HILLEGOM Konijnenfokken. Onze plaatsgenoot de heer Jaé. van Leeuwen, behaalde op de pluimvee- en konijnententoonstelling te Winsum (Gr.) met een inzending van 3 Hollander konijnen 2 eerste en 1 tweede prijs, benevens een eereprijs voor het mooi ste Hollander konijn. Middenstandsdiploma. Bij het examen ter verkrijging van het Middenstands diploma „Handelskennis" voor de vesti gingswet slaagden de dames G. v. d. Hoogt, W. Roeien (Noordwijkerhout) en de heeren: M. Kelderman, M. Kraay, C. de Graaf, J. Lascaris en M. Haas (Lisse) en J. v. d. Henst (Bennebroek). Allen volg den den cursus hier gegeven door den heer G. Troost. Geboren: z: van A. M. Rovers-van Eg- mond z. van P. G. Damo-Goudsbloem d. van H. van Oel-Middel d. van A. M. J. van Lierop-Huijsmans z. van J. C. Boot-Duindam d. van S. J. A. Hageman- Rijnders z. van G. B. M. van Straaten van der Lugt z. van B. Chr. M. van Dril- Heinink. Getrouwd: A. P. Preenen en Chr. M. Hermans J, H. Lammens en M. Hille- brand. Overleden: A. C. Veldhuizen, wed. P. W. v. d. Hulst, vr. 79 jaar. Gevestigd: S. Bakker Weeresteinstr. 22 L. N. Bal en gezin Prins Hendrikstr. - 9 C. Brussee en echtg. Stationsweg 220 J. P. Cromberge Stationsweg 11 Wed. T. Eiff-de Bruyn en gezin Stationsweg 11 C. 't Hart Leidschestr. 167 M. Karei Hoofdstr. 135a J. A. Kentin en gezin Ambachtstr 49 R. Kreeft Lapinenburg- straat 26 J. M. van Oosten Ambachtstr. 50 A. G. van Schaik en gezin Burg. Pontstr. 38 N. Veldhuyzen van Zanten Stationsweg 164. Vertrokken: W. G. Chr. Coenen naar Lisse C. van Diest naar Amsterdam M. de Jong naar Terborg M. E. H. Kes- sels naar Eindhoven J. Mense Haarlem mermeer C. H. van 't Osten naar Amster dam S. M. Pollé naar Lisse P. J. Schniedewind naar Assen A. Telkamp naar Zetten Valburg T. Wiex'sma naar 's-Gravenhage. LEIDSCHENDAM LIJK OPGEHAALD. Gisteren is uit de Vliet het lijk opge haald van den heer J. uit Voorburg, die ruim 14 dagen geleden na een bezoek aan de Teöingerstraat, alhier, niet te Voorburg was teruggekeerd, waarbij vex-moed werd, dat hij te water was geraakt en verdron ken, welk vermoeden helaas bewaar heid is. K. J. M. V. Onder leiding van den heer Jac. Scholtes kwam gisteravond de K. J. M. V. „St. Albertus Magnus" in haar clubzaal bijeen. In zijn openingswoord spreekt de voor zitter zijn groote blijdschap uit over de zoo groote opkomst en constateert met genoe gen, dat hij zoovele nieuwe gezichten ziet, betgeen zeker het resultaat is van de pro paganda der nieuwe leden-werving. Hierna was het woord aan den heer Wim Bleijs, voor de behandeling van zijn on derwerp „Onze arbeid in het belang van het maatschappelijk leven". Allen moeten smaenwex-ken, aldus spr., tot opbouw en bloei van het geheel, allen zijn op elkaar aangewezen, hetgeen met voorbeelden wordt aangetoond. Ieder lid der maatschappij, aldus spreker, moet den arbeid zien als een plicht, moet begrijpen, waarvoor God den mensch beval de aarde te bewerken. Helaas wordt door velen den axbeid niet gezien als de voortzetting van Gods scheppingswerk, ofschoon hierin ge lukkig wel eenige kentering gekomen is. Geboren: Francina Antonia, d. van J. A. v. Lochem en C. P. M. Bolleboom Cecilia Helena Bernardina Maria, d. van J. H. Groenewegen en C. S. Dóbbe Hen- drika Adriana Anna, d. van J. H. Roo- denburg en E. v. d. Hoorn Andreas Pe- tus Johannes, z. van A. C. v. d. Maaren en J. M. Koot. Gehuwd: L. Sterk en B. Oostwouder J. C. v. Riel en M. J. v. d. Zalm. Overleden: C. J. de Bruin vr. 82 j. RIJNSBURG „Flora". In tegenstelling met de ver- wachtigen in de afgeloopen maanden is de omzet aan dee veiling „Flora" over het af geloopen boekjaar (1 Oct.30 Sept.) ruim 13.000.hooger dan vorig jaar. De om zet was thans 1.074.937.40. Dat is een meevaller. SASSENHEIM Geboren: Johanna Maria, dr. van L. C. S. van der Willi'k en M. van den IJssel. Jacobus Cornelis Thomas Maria, zoon van A. G. van Kesteren en C. J. Vink. Overleden: A. Spaargaren 46 jaar, echtg. van Ja. van. Nieuwkoop. J. J. Nijssen, 79 jaar, wed. van C. J. Schuijt. Getrouwd: K. Langeveld, 28 jaar en 'J. H. C. Deters, 26 jaar. OEGSTGEEST DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Vanmorgen omstreeks half negen is in de Geversstraat te Oegstgegst een zeer ern stig verkeersongeval gebeurd. De 64-jarige J. W. van der Stoel, wonende te Leiden werd loopend naast zijn rijwiel in deze straat door een vrachtauto aangereden. De aanrijdende auto vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. Zeer vermoedelijk is de duisternis de oorzaak van dit ongeval. UITHOORN EEN MEISJE VERMIST. De hoofdinspecteur van politie, chef in de derde sectie, tweede af-deeling, bureau Overtoom 449 te Amstex-dam, verzoekt na mens de te Uithoorn wonende ouders te worden bekend gemaakt met de vei-blijf- plaats van Tiemetje Cornelia Bijkerk, ge boren te Mijdrecht, 26 September 1917, dagmeisje, wonende en werkzaam te Am sterdam, die sedert 8 November spoorloos is verdwenen. Signalement: lang ongeveer 1.60 m., ten ger postuur, donker bruin haar, gekleed met blauwe jurk, donker blauwe mantel van ruige stof, vermoedelijk bruir/ schoe nen en lichte kousen, blootshoofds. Geboren: Martinus Johannes Maria, zoon van J. C. Plasmeijer en C. L. Meijer Pieter, zoen van J. Jansen en S. Ver beek Alie, dochter van C. Bakker en M. van Kuijk. Getrouwd: B. J. van der Schinkel en G. A. van Kampen F. Kraan en Ph. Möhle W. Postma en M. G. de Bruijn. VOORSCHOTEN Geboren: Rende Joannes Martinus z. van R. van Aken en Chr. M. J. van Huik Cornelia Theodora d. van G. M. van Geloven en A. Th. de Boer Willem z. van A. Fokker en E. van Ipenburg. Overleden: Maria Verhoeff, 55 jaar -- Albert van den Hoek, 62 jaar. Ondertrouwd: Jan Kroon, 28 jaar en Marrigje Meijer, 25 jaar. Gevestigd: G. J. Walboom van Lei den P. J. Veenenbos van Brummen A. Lagendijk van Valkenburg Z.H. J. M. de Graaf van Druten W. B. Verheij van Gendringen A. G. Voorn van Am sterdam K. Raaven van 's-Gravenhage J. J. Springmeijer van Den Helder M. A. F. Wijnen van Den Helder J. P. Loogman van Den Helder W. F. M. Smolders van Etten en Leur J. C. Klink- spoor van 's-Gravenhage W. v. d. Zalm van 's-Gravenhage H. E. van Driel van Den Helder W. M. Frankfort van Den Helder G. Buijs van Krimpen aan de IJssel J. Th. M. van Gussenhoven van Voorburg. Vertrokken: C. H. Karstens naar 's-Gravenhage M. L. M. G. de Meurichy naar Schiedam K. A. v. d. Veek naar Haarlemmermeer L. C. Stolk naar Am sterdam S. P. v. d. Klein naar Wasse naar L. J. Karreman naar 's-Graven- hage C. P. Bogerd naar Barneveld J. H. Ruijtenbeek naar Leiden M. A. van den Broek naar Berghem G. W. Noppen naar 's-Gravenhage W. Th. v. d. Ham naar Leiden H. J. Reijnen naar Zoeter- meer J. M. van Velzen naar Wassenaar. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag 2.30 uur speelde DWO I tegen Olivea II. Aanvanke lijk waren beiden partijen om beurten in den aanval. Na een kwartier nam DWO de leiding (10). De voorhoede was het zwakste deel der tegenstanders en daar wist DWO gebruik van te maken. Spoedig was de stand 20. De midvoor van de gasten schoot hierna in (21) en met de zen stand kwam de rust. Ook na de rust ontbrak het niet aan spanning. Nadat de gasten er 2 van gemaakt hadden, na men zij ook de leiding (23). Het was jammer, dat het spel nu wat ruwer werd, waaraan beide partijen schuld hadden. Even voor het einde bracht DWO de stand op 3—3, zoodat men met gelijk spel eindigde. De overige wedstrijden gingen net door, omdat het terrein afgekeurd was. Gistermorgen te negen uur vergaderde de Raad der gemeente Zoeterwoude. Na het lezen van de notulen, maakte de heer Tijssen de opmerking, dat hij niet ge sproken heeft over prikkeldraad, doch over draad, dat losgeraakt was langs het voet pad. Met eenige vriendelijke woorden, werd de heer Tijssen ervan overtuigd, dat hij ten onrechte de Rijkswaterstaat be schuldigd had, langs het voetpad prikkel draad gebruikt te hebben. De voorzitter deelt mede, een aanbieding te hebben ontvangen voor het aandrijven van de gemeente-vuilnisauto door persgas. De ombouw en de gaslevering zouden per jaar 1530.vragen. Waar de vuilnisdienst door de vele waterwegen in Zoeterwoude per schuit kan geschieden, terwijl op den H. Rijndijk de auto nog dienst kan doen met de toege kende benzine, wordt van het aanbod af gezien. Ingekomen is een bezwaarschrift van dr. Wybo Kortmann tegen het dempen van de Steenen Brug, hoek Miening. Adressant .verzoekt den Raad deze zaak ernstig in studie te nemen. Onder de vele bezwaren noemt adressant het onbereikbaar maken van zijn woning en de tuinderij van den heer Fontijn, van wien in de vorige ver- gadex-ing een adres is ingekomen, per vaartuig voor het vexwoeren van producten, bouwmaterialen enz. Ook wijst dr. Kortmann op het onmoge lijk maken van patientenvervoer naar zijn woning per vaartuig vooral met het oog op de Luchtbeschermingsdienst, terwijl voor de watersport zijn woning niet meer gunstig is gelegen. Adressant preciseert zijn recht op door vaart, wijzende op zijn bezit van de halve wijk en meent dat de brug even gemakke lijk verbreed als gedempt kan worden. Het adres wordt op voorstel van den voorzitter naar B. en W. gerenvoyeerd tot het geven van een prae-advies. De boomen langs den Nieuwenweg verdwijnen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. de verkoop van pl.m. 600 boomen langs den Nieuwen weg en eenige andere boomen hebben vastgesteld, hoewel de vergunning van Staatsboschbeheer nog niet ver kregen is. De verkoop zal geschieden in kavels van 25 boomen, tegen contate betaling, terwijl van eiken kooper een cautie van 50. zal gevraagd worden voor de richtige na koming van de bepalingen. De heer Meydam vraagt, of de boomen afgezaagd of gerooid moeten worden waar op de voorzitter antwoordt, dat deze ge rooid moeten worden, waarna de heer Meydam vraagt of de weg geen schade zal krijgen. Dit bezwaar wordt niet gezien; de meeste wortels van de Noordelijke rij zijn voor het leggen van het wegdek reeds af gehakt. De heer van den Ploeg vindt de kavels te groot en zou de ingezetenen gelegenheid WARMOND S.M.C. Zondagmiddag 2.30 floot scheids rechter v. d. Bex-g de elftallen binnen de lijnen. Er wordt getast en SMC brengt de bal aan 't rollen. Het is 'n beetje zenuw achtig begin. Maar spoedig komen de spe lers er beter in en het spel is nog slechts enkele minuten oud of de Lissers weten uit 'n goed opgezette aanval het eerste doelpunt te scoren. Dit schudt de SMC-ers wakker en nu wordt er in zéér hoog tem po gespeeld. De SMC-ers vallen enthou siast aan en het wex'ken wordt dan ook spoedig beloond door een keurig doelpunt (11). Het schijnt of Lisse zich heelemaal terug laat di-ingen. Maar plotseling wordt de bal ver van het Lisse-doel weggescho ten en de L.-rechtsbinnen maakt hier goed gebruik van (12). Nu duurt het nog weer een minuut of twaalf eer er weer een doelpunt komt. En in dit twaalf minu ten weet de rechtsb. van de thuisclub met een goed schot de stand op gelijken voet te brengen (22). Wij vreezen reeds een in zinking van één der pax'tijen, maar inte gendeel er wordt nog een schepje opge daan. De Lisse-midvoor weet uit 'n scrim mage voor het SMC-doel de stand op 23 te brengen. Maar lang plezier hebben zij van hun voorsprong niet, want spoedig is het de SMC-linksb. die de stand wederom op gelijken voet brengt. Hierna is het rust. Een oogenblik waar menige speler wel goed gebruik van gemaakt heeft. Dit is vooral na de rust goed te zien, want met hetzelfde hooge tempo wordt weer ver der gespeeld. En voor dat iemand er erg in heeft, weet de L-linksb. met een keurig schot zijn club weer de leiding te geven (34). De SMC-ers vallen aan en de Lis- se-keeper krijgt handen vol werk. Iedere keer denken wij: daar gaat de gelijkma ker, maar ook keer op keer is het mis. Steeds is het de paal of 'n hoofd en voor al de keeper, die redding brengt, totdat plots een van de Lisse-backs hands maakt in het beruchte gebied en de arbiter wijst naar de witte stip. Een SMC-er plaatst zich achter den bal en weet keurig den stand den keeper aan. De Lissers juichen echter te vroeg, want de penalty moet overgeno men worden. Een andere SMC-er zet zich achter den bal en weet keurig de stand op gelijken voet te brengen (44). Dit is de Lissers te bar; er wordt gevochten om de winnende goal. Maar in de laatste 10 minuten krijgt Lisse nog tweemaal een pe nalty toegewezen. Hoewel één voldoende was. Zij maakte hier dankbaar gebruik van, zoodat het einde kwam met een 64- overwinning voor Lisse II. De SMC-ers kunnen echter op een goed gespeelde wed strijd terugzien. De leiding bij den'heer v. d. Berg was in goede handen. SMC II toog met een onvolledig elftal naar DOCOS III en werd daar met groote cijfers verslagen. willen geven 5 of 10 boomen voor een brandje te koopen, waarop de voorzitter te kennen geeft, dat zich de liefhebbers maar moeten combineei'en. De heer v. Leeuwen meent, dat de cautie hoog is, maar ook dit bezwaar wordt over wonnen door te wijzen op de gevaren, die er zijn o.a. de aanwezigheid van telefoon kabels in den wegberm. De Raad maakt geen verdere bezwaren, tegen de vex-koopsvoorwaarden. Hierna wordt beslotèn tot het aangaan van een geldleening voor de Witte Brug, waarbij de voorzitter mededeelt, dat de ingenieurskosten voor deze brug 600. zijn, de rente 4 V* terwijl de couponbe lasting in tegenstelling met de eertijds ge nomen besluiten voor rekening van de ge meente komt. Aan de orde komt de goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur voor 1941. B. en W. stellen voor de post huishuur en bonnen te verlagen van 570.op 270.De subsidie aan het B. A. wordt voorgesteld op 7828.In tegenstelling met de begrooting van het B. A. 1940 stelt het Armbestuur voor de kosten van werk verschaffing aan armlastingen niet te be stendigen, dat menschen, die te werk ge steld worden door B. en W., door het B. A. worden uitbetaald. De vooi-zitter acht zulks een verkeerde voorstelling. Door de begrootingscommissie is gevraagd de arbeid de plaats te doen geven, die vooral in deze dagen daar aan toegekend wordt, en vooral voor onder steuning een tegenprestatie te vragen. Spr. meent dat het B. A. ten deze autonoom is en deze zaak in eigen boezem moet regelen. De heer Wessel meent, dat het alleen gaat over de practische uitvoering, over de haiTnonische samenwerking. De heer Paardekooper heeft geen over leg met het B. A. van B. en W. geconstateerd De voorzitter protesteert hiertegen. Aan het B. A. zijn alle rechten gelaten. Het B. A. kan desnoods zelf werkobjecten zoe ken. De heer Paardekooper zegt, dat de motiveering door den secretaris van het B. A. niet is medegedeeld aan B. en W. De heer Wessel dringt aan op een goede samenwerking tot het goed vervullen van de armenzorg. De voorzitter verzekert prijs te stellen op goede samenwerking. Tenslotte blijkt, dat het B. A. van de post ondersteuningen het bedi'ag van 1306.voor werkverschaffing reeds heeft afgevoerd, erop rekenend, dat deze in de gemeente begrooting zou opge nomen worden. Wel is voor tijdelijke werkliedei> een post van 300.op de gem. begx'ooting ge bracht, waarover B. en W. kunnen be schikken. Tenslotte wordt de subsidie aan het B. A. met 1300.verhoogd en legt de heer Paardekooper zich bij de bestendiging van den toestand neer. De begrooting B. A. wox'dt daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Ongeval. De heer v. d. K. uit Voor burg slipte met zijn rijwiel, tengevolge waarvan hij zoo ongelukkig kwam te val len, dat hij zijn rechterbeen brak. Hij is ter verpleging opgenomen in een zieken huis. Personalia. Mej. P. v. d. Meer slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma steno typiste in de Duitsche en Fransche taal. WASSENAAR Gevestigd: S. J. Bolhuis van Gronin gen K. W. A. Broese van Groenau van Rotterdam J. van Doorn van Utrecht A. van Duijn van Katwijk A. A. v. d. Eist van Zoeterwoude J. G. Haroksen en vrouw van Rotterdam G. E. J. Kox-nelisse geb. den Hertog van Rotterdam M. J. Hoogeveen van Den Haag S. P. v. d. Klein van Voorschoten G. J. Klumpers van Rotterdam A. C. M. van Doorn geb. Koert van Sommelsdijk M. Kort van Zijpe G. C. Langhout van Hazerswoude E. Rauter geb. Lauter en gezin van Breslau A. F. A. Leesberg en vrouw van Leiden M. van Loenen van Alblasser- dam M. Mecheise van Leiden J. J. v. d. Meer en vouw van eDn Haag L. L. Mellema van Leek A. L. C. Oudshoorn en gezin van Jutphaas J. L. M. Pols van Rotterdam D. G. M. Reijers van Bergh M. Richter van Den Haag W. H. A. Staal van 's Michiels Gestel W. N. Starcke van Groningen C. A. Vex*baan van Rotterdam J. A. Verweij van Rot terdam G. v. d. Weide van Amsterdam - F. L. E. Wijers -van Parijs H. van Wijk van Den Haag W. T. Wij kamp van Gen- dringen. Vertrokken: G. N. Westerouen van Meeteren naar Amsterdam Jhr. G. de Serriere naar Leiden K. Roos naar Oegstgeest A. J. Beijersberfen naar Keu len P. Bangert naar Leiden W. Kukler naar Leiden H. C. v. d. Tong naar Den Haag K. W. Swart naar Leiden. M. Tischka naar Den Haag J. G. Sauve- planne naar Leiden W. P. Veenstra naar Den Haag O. H. C. Schouten naar Rotterdam C. Staverman naar Leiden P. B. H. van Groin Soeters en gezin naar Den Haag P. B. Klein naar Leimuiden J. H. W. Schlamilch en vrouw naar Den Haag G. Konz naar Beverwijk, Wijk aan Zee E. Ruempol naar Schaeberg J. Kiewiet de Jonge naar Leiden N. M. van Elleswijk naar Den Haag M. Waller geb. Kranenburg naar Apeldoorn J. J. Schaap naar Katwijk U. K. C. E. Pel- ham geb. von Pannwitz naar Engeland M. M. Groeneveld naar Den Haag J. Gardien n?"r N; In een half uur tijds. Nu komt, aan de orde: vaststelling van de begrooting waterleidingbedrijf en ge- meentebegrooting voor 1941. De voorzitter vx-aagt of de leden alge meene beschouwingen op de begrooting zelve willen houden. Politieke beschou wingen kunnen niet toegestaan worden. Er worden geen algemeene beschouwin gen gehouden. Te halfelf wordt de behan deling aangevangen en een half uur later valt de hamer: twee begrootingen waren vastgesteld. De begrootingcommissie, bestaande uit de heeren v. 1. Ploeg, Vlasveld en Wessel, had een zevental opmerkingen gemaakt. Het rapport vangt aan met de waardeerencle aanhef, dat dit jaar evenals vorige jaren de begrooting met zorg is samengesteld. Ten aanzien van het salaxüs van den 2en ambtenaar ter secretarie meent de com missie, dat deze aan den lagen kant is, mede gelet op het feit, dat door dezen ambtenaar veel overwerk belangeloos is vex-richt. Zij stelt voor deze post met 1UÜ te verhoogen. B. en W. wenschen geen wijziging in de salarieering van het secretarie-personeel te brengen, doch wenschen gebruik te maken van de bevoegdheid om den 2en ambtenaar een extra periodieke vernooging toe te kennen, ingaande 1 Januari 1941, waarmede bereikt wordt, dat deze ambte naar in plaats van 1 Sept. 1941 per 1 Janu ari een salarisverhooging krijgt van 1UU De voox'zitter deelt ook nog mede, dat deze ambtenaar aan Ged. verzocht heeft zijn laatste periodieke verhooging niet te doen ingaan op het tijdstip van zijn huwe lijk, maar in het jaar daarvoor. De heer Meydan wijst op de verkeerde motiveering. Ook de andere ambtenaren hebben meer overwerk belangeloos gedaan. De heer Vlasveld zegt dat de commissie meer op het oog heeft gehad de verhouding ten opzichte van de jaarwedde van den lsten ambtenaar en ook van den boae, wiens jaarwedde bijna even hoog is (me de door kindertoeslag). De voorzitter zegt nog steeds tegenstan der te zijn van gratificaten. De heer van Leeuwen wijst op de nevenbetrekking: agentschap aroeiasbemiddeling, welke op merking ae voorzitter doet opmerken, dat dit zeer zuur vex'diend wordt. Deze be trekking gaat echter over naar een Rijks ambtenaar. B. en W. willen de beslissing in deze van Ged. Staten afwachten en in 1941 nog eens het onderwerp aansnijden. Bij de post onderhoud wegen dringt de commissie aan op verbetexung van het Wetertje, de Weipoort en de Zuidouurt voorbij de Kath. Kerk. Gezien het belang rijke tekort acht zij het niet verantwoord met voox-stellen te komen. Ook B. en W. achten het thans niet mogelijk gelden te voteeren voor deze wegen. Subsidie bewaarschool verhoogd. Bij de post subsidie bewaaxscholen wordt evenals vorige jaren voox-gesteld de post van 200.op 300.te brengen voor de bewaaxschool in de Zuidbuurt. De heer v. d. Ploeg acht dan een verla ging van schoolgeld mogelijk voor de ge zinnen met meerdere leerlingen. De heer Paardekooper wijst op de aangebrachte verbeteringen aan de school. B. en W. adviseeren deze verhooging eenmaal door Ged. Staten niet toegestaan niet op begrooting te voegen. Elke ver slechtering der begroting moet volgens rondschrijven van Ged. Staten van October j.l. tot het uiterste beperkt worden. De heer Paardekooper acht deze ver hooging niet zoo van belang op de begroo ting. De heer Meydam waarschuwt tegen halstarrigheid. Het voorstel tot verhooging wordt met 8 tegen 3 stemmen (de beide wethouders en Meydam) aangenomen. Geen brandweerauto. Bij de „brandbluschmiddelen" wox-dt een bedrag van 6000.uitgetrokken voor de aanschaffing van een nieuwe brandweer auto. Volgens de memorie van toelichting zou deze post steunen op een genomen be sluit van den Raad. Dit besluit is echter niet definitief geweest. De heer Paardekooper zegt tegen den aankoop nog dezelfde bezwaren te hebben en de noodzakelijkheid niet in te zien. De heer Meydam wenscht de brand weer voldoende paraat te maken en acht de bijstand van Leiden niet afdoende. De voorzitter wijst op de primitieve brandbluschmiddelen, vooral op den toe stand van de motorspuit, en acht de aan schaffing voor de autospuit zeker nood zakelijk, zooals ook de Prov. vertegen woordiger zich telkens uitspreekt na het rapport van de Prov. Brandweerbond. Het voox-stel van B. en W. wordt ver worpen met 4 stemmen voor (de wethou- dex*s en de heren Meydam en Wessel) en 7 tegen. Hierdoor komt een bedrag van 600 vrij en kan de post van 1300.B. A. met eenige andere bezuinigingen gevonden worden. De begx-ooting wordt met algemeene stemmen vastgesteld op 164691.90 met een nadeelig slot van 25.600. Bij de rondvraag klaagt de her de Groot over het voetpad aan den H. Rijndijk. De voorzitter beaamt, dat de groote ver betering nog wel niet tot stand zal komen, door de houding van enkele eigenaren. De voorzitter deelt mede, dat voor vaste kern voor de Luchtbescherming zijn aan gewezen: J. Splintex', J. Hogervorst, J. Vis en W. de Vogel. Voor de ophaaldienst van huisafval zijn aangewezen H. Zandbergen, G. v. d. Lubbe en J. de Jong Jac.zn. De voorzitter brengt den Raad dank voor de vlugge en prettige afwerking van dn agenda en behandeling van de begroeting, w?e~na de vernedering wc-'t

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7