De Gouden Sleutel DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 DE LËIDSCHE COURANT TWEEDE Rl Af» - PAG. fl Qemettgde SSewicMen ERNSTIGE AUTO-BOTSING TE EDE. Zes waar gewonden. Gisteravond geschiedde een ernstig auto botsing op den Rijksweg onder de ge meente Ede, waarbij zes personen zwaar gewond werden en een aantal anderen lichte verwondingen opliepen. Omstreeks half acht wilde de chauffeur van een zaudauto op den rijksweg tus- schen de Klomp en Ede een andere zand- auto passeeren, welke met een defect langs den weg stond. Op hetzelfde moment na derde een zware verhuisauto uit Zutfen uit tegenovergestelde richting. In de ca bine van de zandauto zaten drie personen en in den laadbak nog twaalf. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak reed de zand auto tegen den verhuiswagen op en botste vervolgens tégen een langs den weg stil- staanden zandauto, waarbij de menschen, die in den laadbak zaten, op den weg wer den geslingerd, terwijl ook de twee perso nen naast den chauffeur ernstig in de knel kwamen. Daar de botsing tot ver in den omtrek hoorbaar was, schoot van alle kanten hulp toe Weldra bleek, dat zes personen er ernstig aan toe waren, n.l. J. G. Lodewijk uit Velp, mevr. J. de Heer uit Soesterberg en P. Bosveld, die in de cabine van de zandauto zaten, terwijl van de overige twaalf personen G. Bosveld, Vlaswinkel en H. Scheffer, allen uit Rheden, zware verwondingen hadden. Toegeschoten Duitsche militairen en burgers haalden de Slachtoffers uit den to taal vernielden wagen, waarna dokter de Waard uit de Klomp de eerste hulp ver leende. De zwaargewonden werden per auto naar de ziekenhuizen te Ede en Velp vervoerd, de overige licht gewonden kon den, na ter plaatse verbonden te zijn, de reis naar him haardsteden vervolgen. De politie stelde onder leiding van den commissaris van politie te Ede, den heer H. P. Hulsman, een onderzoek naar de toe dracht van het ongeval in. De bestuurder van de verhuisauto kwam er met enkele lichte verwondingen nog goed af. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Doofstomme vrouw ernstig gewond. Zondag is de 36-jarige mej. H. uit Eder- veen op den onbewaakten overweg bij de Klomp door een trein, welke uit Utrecht kwam gegrepen. Daar de vrouw doofstom is heeft zij vermoedelijk van het naderen van den trein niets bemerkt. Zij werd zwaar gewond naar het Julianaziekenhuls te Ede overgebracht. LIJK VAN VERMIST MEISJE OPGEHAALD. Uit het water van de Nassaukade te Am sterdam is het lijk opgehaald van het 19- jarig meisje C. Blaszkiewitsz, waarvan de opsporing door de politie was verzocht. Het is waarschijnlijk tengevolge van de duis ternis te water geraakt. Het stoffelijk over schot is naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. KOFFIE ZONDER BON VERKOCHT. Twee' arrestaties. Het is de Rozenburgsche, Maassluische en Maaslandsche politie in nauwe samen werking gelukt twee personen, afkomstig uit Maassluis en Maasland, die zich schul dig maakten aan overtreding van de prijs- opdrijvings- en hamsterwet 1939, aan te houden. Zij hadden aan particulieren koffie zonder bon voor den ongeoorloofden prijs van 5.per pond verkocht. ■■IIIMB— FEUILLETON (Nadruk verboden). Hij was er zich volkomen bewust van dat het einde nabij was en er niets meer gedaan kon worden om haar leven te red den, maar de intens bezorgde en smarte lijke uitdrukking in haar oogen vertelde hem, dat er het een of ander was wat zij zeggen wilde voor zij sterven ging. Kunt u mij vertellen wat er is?, her haalde hij. Wéér openden haar oogen zich diepe zachte oogen, niet groen en iet bruin, maar een eigenaardige mengeling van deze kleu ren; oogen waar een wereld van droefheid in lag. Zij keek den dokter angstig in het gezicht. Wieishet?, hijgde ze; - waar.ben.ik. Ik ben dokter, zei hij vriendelijk; En dengenen, die hem kenden, zouden ver baasd geweest zijn door de zachtheid waar mee hij de stervende toesprak. U hebt een ongeluk gehad; ze hebben u naar Grantley Hall gebracht, het huis van Sir Luke Framley. EEN ZOENTJE MET EEN NASMAAK. Nachtelijke stamkaartcontrole. Op den avond van den 29sten October, toen het uitgaansverbod nog om 10 uur in ging, reed een onschuldig of eigenlijk een schuldig maagdeken, want zij be vond zich in den spertijd in dé buitenlucht, cm 10 uur 10 op den Rijswijkscheweg ijlings naar huis toen zij plotseling werd aangehouden door een jongeman, die op angstaanjagend autoritairen toon vroeg naar haar legitimatie. Hij zou met de con trole van deze papieren zijn belast. Het meiske, dat niet heelemaal voor de poes was, vroeg den jongeling zijn eigen legi timatie; hij toonde een paspoort. En veranderde van toon. De stamkaart was in orde, maar het uitgaansverbod was overtreden. Hij zou mejuffrouw kunnen aanbrengen bij de politie en hij zou dat ook stellig doen, in dien zij niet gebruik zou maken van een ander aanbod: met hem mee uitgaan. Dat aanbod was reeds vergezeld van een zoen. De gemeenteraad van Zwammerdam kwam in openbare vergadering bijeen. Voorz. de burgemeester, de heer P. Hoo- genboom. Aanwezig alle leden. B. en W. bieden aan de gemeente-reke ning over het dienstjaar 1939, zooals de ze voorloopig is opgemaakt, sluitende met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst: In 'komsten 92803.71. Uitgaven 86827.69 Batig slot, 5976.02. Kapitaaldienst: In komsten 26632.40. Uitgaven 10628.81. Batig saldo 15803.59. Z.h.st. wordt besloten een artikel betref fende beperking van het gebruik van bouwmaterialen aan de bestaande Bouw verordening toe te voegen. Vaststelling van het salaris van den gemeente-werk man, in verband met staking van stem men in de vorige vergadering. Het voor stel van de meerderheid van B. en W. om dit salaris te bepalen op 23.per week plus 100.voor kindertoeslag, n.l. 50. per kind per jaar, komt thans opnieuw in stemming en wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren: Hoo- gendijk, Edelman èn v. Leeuwen. Benoeming controleur werkloozen. Voorstel tot benoeming van een contro leur der werkloozen, die steun ontvangen. De voorzitter zegt, dat het Departement van Sociale Zaken nogmaals met klem heeft aangedrongen op benoeming van een controleur, aangezien de tot heden gevoer de controle door de gemeente-veldwach ters onvoldoende wordt geacht.. 50 pet. van diens salaris zal door het Depar tement worden vergoed. Indien niet spoedig een aparte controleur wordt aan gesteld zal de rijkssubsidie in de werkloo- zensteun worden ingetrokken. B. en W. stellen met het ook hierop voor aan den gestelden eisch te voldoen en hiervoor op arbeidscontract aan te stellen de heer C. J. van Harskamp te Reeuwijk, die reeds controleur der steunverleening in Reeu wijk is en aldaar als zoodanig reeds een bezoldiging geniet. In verband hiermede wordt voorgesteld zijn salaris voor deze gemeente te bepalen op f 8.per week. Bij stemming wordt de heer van Harskamp voornoemd met algemeene stemmen be noemd. Voorstel tot het verleenen van een gra tificatie van 30— per maand vanaf 1 October j.l. aan den heer R. W. van Beek, als volontair ter Secretarie. De voorz. zegt dat met het oog op het zeer vele werk dat ter Secretarie moet worden verzet, B. en W. het 'gewenscht achten om aan dezen volontair, van wiens werkkracht voor den goeden gang van zaken reeds langen tijd gébruik is gemaakt, tot wederopzegging een gratificatie van 30.per maand te verleenen. De heer Linschoten zegt daartegen geen bezwaar te hebben. Hij wil echter vragen of aanstelling tot ambtenaar geen overwe ging zou verdienen. In het bleeke, bedroefde gézicht kwam J een uitdrukking, die Harding niet verkla ren kon. Was het boosheid of verbazing. Hij wist het niet. Maar met een smeekend gebaar strekte zij haar handen naar hem uit. Zij trachtte zich op te richten uit de kussens, maar haar kracht begaf haar en terwijl haar slanke vingers Harding's hand vastgrepen, werd haar ademhaling moeilij ker. Een groot onrecht, kreunde zij. Mijn dochtertje. Zorg voor haar! Zorg, dat het onrecht hersteld wordtbeloof me dat... Er volgde een lange pauze, toen klonk het nog eens: Beloof het! Haar oogen drongen als het ware in die van Harding, haar vingers om zijn hand krompen zich in een krampachtigen greep. Wees haar be schermer beloof mij dat! Beloof het!, hijgde zij weer. Zorg, dat het onrecht, dat mijn kleine Hilary aangedaan is, hersteld wordt!" Ik beloof het, antwoordde hij rustig; hij voelde dat hij hoe dan ook haar troos ten moest, dat hij den nameloozen angst uit die oogen moest doen verdwijnen en tot zijn groote voldoening zag hij dat er na zijn woorden een trek van vrede over haar gezicht kwam. Ik geloof in u, hijgde zij. Ikver trouw haartoeaanu. Neem mijn zegelringvan mijn vin ger.... bewaar hem.... tot het.... on recht hersteld is. De stem, die steeds zw&kker geworden was, zweeg. Nog eenmaal, tweemaal wa ren de ademstooten hoorbaar. Toen ver slapte de greep om Harding's hand. Hij boog zich over haar heen e;n sloot met een eerbiedig gebaar haar oogen. Een merkwaardige uiting van tevredenheid voor een controleerend ambtenaar. Het meisje voelde zich met dit al niet het minst op haar gemaak. Verkoos dan maar liever een nacht op het politiebureau. Doch ei, zie! Nauwelijks had zij haar keuze kenbaar gemaakt of de verleider week van haar. Hij sprong op zijn fiets en verdween in de duisternis. Het zoentje van den „controleur" had echter een onaangenamen nasmaak fi guurlijk dan, aldus lezen we in „De Tijd", Zaterdagmiddag bevond zich het meisje in een café in de binnenstad en herkende eensklaps in een van de gasten den jonge man, die zich op zoo merkwaardige wijze inzage van haar stamkaart had verschaft. Kordaat liep zij naar buiten en stelde een passeerend agent van de heele zaak op de hoogte. Deze achtte het geval merkwaar dig genoeg om den jongeman eens nader op te nemen en mee te nemen naar het poli tiebureau, waar hij na een verhoor op vrije voeten werd gesteld. Ondeugend knaapje! De voorzitter zet uiteen hoe praktische overwegingen in deze omstandigheden de voorkeur geven tot de voorgestelde rege ling. Z.h.s. wordt het voorstel hierna aan genomen. Wijziging Begrooting 1940. De voorzitter deelt mede, dat de begroo ting 1940 van Ged. Staten is terug ontvan gen met enkele opmerkingen, waaraan B. en W. voorstellen tegemoet te komen. Na toelichting kan de Raad zich hiermede ver eenigen, behalve met de intrekking der Arbeidsbemiddeling, welke verhoog ing, gezien het vele werk daaraan verbonden, inzonderheid nu weder met het oog op het plaatsen van arbeiders in Duitschland, alleszins gerechtvaardigd wordt geacht, zoodat besloten wordt dezen post op het voorgestelde bedrag te handhaven. Rondvraag: De heer van Leeuwen zegt gehoord te hebben van een komende gas- prijsverhooging en vraagt of ingevolge de concessie daar iets tegen te doen is. De voorz. antwoordt, de concessie hier voor reeds te hebben nagezien. Daarin is geregeld, dat B. en W. van Bodegraven de gasprijzen vaststellen naar de kolen- prijzen. Dit geldt ook voor Zwammerdam. Spr. zal een en ander nog eens in B. en W. bespreken voor nader onderzoeik. Wethouder van de Poll merkt op, dat eerst mededeelingen hieromtrent moeten worden afgewacht, alvorens er stappen gedaan kunnen worden. Voorts vraagt de heer v. Leeuwen of het niet mogelijk is, dat evenals op andere plaatsen ook hier weder de klok wordt ge luid voor de aanvang der godsdienstoefe ningen. Spr. en velen met hem zouden dat gaarne weder hooren. De voorz. zegt dat in plaatsen, waar geen sirenes zijn het einde van luchtgevaar wordt aangekondigd door klokgelui. Aan gezien wij hier sirenes missen, kan dus de klok niet worden geluid voor andere doel einden. Voor de R.K. kerk alhier is dit wel toegestaan omdat deze onder den luchtbeschermingsdienst van Bodegraven gerekend wordt. De heer Linschoten vraagt of er iets na ders bekend is omtrent de concessie Wa terleiding met Bodegraven. De voorzitter hoopt, dat deze in de eerstvolgende vergadering in 'behandeling komt. De heer de Kruijf vraagt nog om even als te Bodegraven, ook hier een beperkte straatverlichting in te stellen. De voorz. zegt dat hierover ook reeds in de laatste vergadering van B. en W. is gesproken en aan het Electriciteitsbedrijf te Alphen aan den Rijn daartoe reeds op dracht is gegeven. Hierna sluiting der ver gadering. HOOFDSTUK II. Wie was zij? De kamer, die een paar uur geleden nog het elegant gemeubelde boudoir geweest was, dat Sir Luke steeds ter beschikking van zijn zuster stelde, als zij op het Huis logeerde, scheen een vreemde waardigheid gekregen te hebben, nu de door over den drempel geschreden was. De zacht-gekleur- de cretonne gordijnen, de kunstvoorwer pen op den schoorsteenmantel en de tafel, de boeken en de bloemen het was aller minst in overeenstemming met de stille ge daante op de rustbank. De schrille tegen stelling trof Harding diep en hij voelde het bijna als een opluchting toen het onweer, dat zoo lang reeds boven de heuvels gehan gen had, eindelijk losbarstte. De dondersla gen daverden door de lucht, bliksemflit sen verlichtten de nu schemerige kamer, waarin Harding zich met juffrouw Crotch bevond en juist tijdens een hevigen don derslag kwam de heer des huizes met een ontdaan gezicht het vertrek binnen. Mijn hemel!, stamelde hij, terwijl Har ding op hem toe ging. Ik dachtik hoopte, dat wij u tijdig genoeg gehaald had den om haar nog te redden. Menschelijke hulp kon niet meer ba ten, antwoorddé Harding grimmig. Het was heel verstandig haar hier binnen te dragen en niet naar boven te brengen; dat zou een noodelooze kwelling geweest zijn. Zij was doodelijk gewond. De twee mannen hadden fluisterend met elkaar gesproken, maar nu zei Harding op luider toon: Kunt u mij misschien ook zeggen wie zij is? Ik heb begrepen, dat zij hier vreemd is, maar zij schijn* op weg hier naar toe WxCde (hm ió geldig? Bon 16 (broodkaart) geldig van 25 Nov. tot en met 1 Dec. (niet gebruikte nog geldig van 1 Dec. tot en met 8 Decem ber behalve in hotels café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 15 nog geldig tot en met 1 Dec. behalve in hotels, café's enz. Bon 1 (b 1 o e m k a a r t) 60 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of blom, van 4 November tot en met 1 December. Bon 10 (v 1 e e s c h k a a r t), geldig van 25 Nov. tot en met 4 Dec. (niet gebruikte tot en met 8 Dec.). 10 vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleeschwaren; 10 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 gram tot 150 gram. Niet gebruikte vleeschbons 09 nog geldig tot en met 4 December. Bon 18 (boterkaart), 1/2 pond boter of 1/2 pond margarine, van 23 Nov. tot en 29 Nov. Bon 18 (vet ka art), 1/2 pond marga rine of 1/2 pond boter, van 23 Nov. tot en met 29 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur gedurende November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, bri ketten of turf). Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14 (b r a n d- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. Bons 08, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE Bon 37: één ei van 25 tot en met 1 De cember, de bon blijft geldig tot en met 8 Dec., behalve in hotels, restaurants, e.d. (Bon 64 nog geldig tot en met 1 December). Bon 24: één oij.s kaas van 25 Nov. tot en met 1 December. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 8 Dec., maar van 2 Dec. tot en met 8 Dec. niet in hotels, café's enz. GAAT DE LUCHTBAND VERDWIJNEN? Duitscher vindt een nieuwen, massieven band uit Toen de Iersche dokter Dunlop den luchtband had uitgevonden en daarmede een einde maakte aan het bestaan van den band, die geheel uit gummi bestond, namen zoowel de ontwikkeling van het rijwiel als van de auto een hooge vlucht. Thans zou men evenwel kunnen zeggen, dat de band een kringloop heeft volbracht, wanneer men hoort, dat een Duitsche uitvinder een band heeft geconstrueerd voor een auto, welke tegen hooge snelheden bestand is en in vakkringen groot opzien heeft gewekt. Bij zijn vele goede eigenschappen heeft de moderne luchtband het nadeel dat hij, ondanks de verbeteringen, die hij in den loop der jaren heeft ondergaan, nog steeds door niet altijd opgeloste oorzaken de lucht laat ontsnappen en daardoor gevaar kan opleveren voor den wagen en voor de in zittenden. Geheel uit rubber bestaande banden, welke dit nadeel niet vertoonen, kunnen den luchtband niet vervangen om dat, nog afgezien van de mindere elastici- te zijn geweest; misschien hebt u haar wel eerder gezien. Ik weet niets van haar af, ik heb haar gezicht nooit eerder gezien, antwoord de Framley. Het ongeluk heeft mij vree- selijk geschokt en mijn eenige gedachte was die arme stakker maar zoo gauw mo gelijk hier naar huis te laten brengen. Het gebeurde juist buiten het hek. Maar zij kan onmogelijk op weg hier naar toe zijn geweest, daar moet u zich in vergissen. Wij waren geen bezoek te wachten. De koet sier is van den bok gevallen en nog be wusteloos, zoodat hij niets vertellen kan en ze hebben mij gezegd, dat de dame geen bagage bij zich had; alleen maar een taschje. Wilt u eens zien of u haar soms her kent? Wij moeten haar familie op de hoog te brengen. Sir Luke volgde den dokter tot bij de rustbank waar de doode lag, bedekt met een kleed van donker-roode zij, het eerste wat Harding had kunnen vinden. De ka mer werd weer helder verlicht door een bliksemstraal en het leek hem in dat mo ment alsof er in de stille trekken van dé doode beweging kwam en er een glimlach om haar lippen gleed. Ze zag er veel jon ger uit dan toen Harding haar zoo straks voor het eerst gezien had. De vredige uit drukking op het wasbleeke gezicht deed haar schoonheid nog meer uitkomen. Harding's blik was zoo strak op het ge zicht van de doode gevestigd, dat hij even Sir Luke vergat, maar toen hij daarna den heer des huizes weer aankeek zag hij tot zijn verbazing hoe zenuwachtig en ont daan Framley er uit zag. Ik heb nooit gedacht dat de man nog zooveel gevoel had, dacht de dokter. Hij Bon 16: één kilo suiki r van 23 Nov., gedurende een tijdperk van 14 dagen. Bon 81: pond k p f f i e of ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 29 150 gr. eenheidszeep in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 13 Nov. tot en met 6 December. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De wasscherij moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Bon 82: pond r ij s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttenmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83: Yt pond havermout, of ha vervlokken, of haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend Y> pond gort, of gortmout, of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicelli, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons maïzena, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 liter petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleum-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zijn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. 3on 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. VOETGANGERS, de oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor V eilig V erkeer. teit, deze band niet in opgewassen tegen hooge snelheden, tengevolge van den hoo- gen verwarmingsgraad, die dan in het in wendige optreedt. Hierop is de uitvinding van den Duit scher Alfred Spencker gebaseerd. De door hem uitgevonden band is voorzien van een systeem van afkoelingskanalen, die dwars door den band loopen, naar de velg. Hier worden zij door de spaken naar de naaf geleid. Door een bijzondere inrichting wordt er voor gezorgd, dat van hier uit een stroom versche lucht in de kanalen dringt, die er voortdurend doorheen spoelt. De druk van deze lucht is zoo groot, dat daar door onreinheden, welke het kanaal drei gen te verstoppen, worden weggeblazen. Bij een snelheid van 100 K.M. per uur en een belasting van 600 K.G. was de inwen dige temperatuur 72 gr., aan de opper vlakte 63.5 gr. Bij een snelheid van 120 K.M. daalde de inwendige temperatuur zelfs tot 70 gr. Door het gebruik van zachte rubber en- het systeem van koelkanalen is de elasticiteit bijna even groot als die van luchtbanden. Er kan dan ook geen twijfel aan bestaan, of deze nieuwe band zal spoe dig algemeen in gebruik worden genomen. valt me toch mee. Dus u hebt deze dame nooit eerder gezien?, vroeg hij. Haar eerder gezien? Framley schrok heftig. Waarom denkt u dat? Harding zag dat de edelman van het hoofd tot de voeten beefde. Zij is hier vreemd, ging Framley voort, totaal vreemd, maar de gedachte dat zij hier in dit huis gestorven is, is vree- selijk. Zijn stem trilde; hij bedekte zijn oogen met de hand alsof hij dat kalme ge zicht en die gevouwen handen niet wilde zien. 't Is vreeselijk dat zij hier gestor ven is, herhaalde hij koortsachtig. Gaat u met me mee als u haar toch niet identificeeren kunt, zei Harding op kalmeerenden toon, want hij zag dat het gebeurde te veel was yoor Framley's ze nuwen. Het is natuurlijk een heele schok voor u geweest. Een schok? Dat zou ik denken. Framley zei het met een verdwaasden lach en Harding leidde hem de "kamer uit naar de bibliotheek, aan den overkant van de hal. Ik zeg u dat een schok als deze bel om een whiskey en soda! Ik praat on zin.... maar ik ben er ook heelemaal on dersteboven van. Het is vreeselijk. Het is afschuwelijk. En dan te bedenken dat mijn automijn auto Ga daar zitten, zei Harding op een toon van gezag, terwijl hij zijn gastheer in een leuningstoel duwde. Ga daar zit ten en probeer u te beheerschen. Het is een ongelukkige geschiedenis. Maar het was een ongeluk. U kunt toch niet helpen, dat 't paard schrok van uw auto. Kom be- heersch u. (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 5