STADS NIEUWS Weerbericht SPORT RIJNSTREEK BEGROOTING 1941 DINSDAG 26 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.36 uur. Zon op 9.20 uur. MAANSTANDEN. 27 November 6.30 op, 16.44 onder 28 November 7.49 op, 17.15 onder 29 November 9.03 op, 18.10 onder. (Nieuwe maan). 30 November 10.11 op, 19.06 onder 1 December 11.08 op, 20.06 onder 2 December 11.45 op. 21.12 onder HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 27 Nov. voorm. 2 en nam. 14.25 uur. ^iioiionoiioiioiioiioiioiic. Verduisteringstijden 0 Er ls bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 Rang en zonsopkomst 0 Deze tyden zyn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG jj 17.36 uur. y jï ZONSOPKOMST Q y 9.20 uur. 0 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. JU Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil cP DE ARBEID IN DE SCHOENEN INDUSTRIE De waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale Zaken, beschikkende op een verzoekschrift van den bedrijfsraad voor de schoenindustrie, daartoe strekkende, dat worden toegestaan, dat in de ondernemin gen of gedeelten van ondernemingen van werkgevers, leden van de federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten te Til burg, waar de vervaardiging van schoenen, laarzen en pantoffels langs fabriekmatigen weg geschiedt, door arbeiders van 16 jaar of ouder arbeid wordt verricht in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der arbeids wet 1919, heeft de gevraagde vergunning voor het tijdvak van 1 Januari 1941 tot en met 31 December 1941 behoudens in trekking tusschentyds verleend met dien verstande, dat zij niet geldt met be trekking tot gehuwde vrouwen, en voorts onder een aantal voorwaarden. VERBODEN EXPORT VAN Z.G. CRISISPRODUCTEN Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in Oorlogstijd maakt bekend, dat thans op grond van het besluit van 23 September 1940 (Verordeningenblad stuk 31, no. 174) het te koop aanbieden, het te koop doen aanbieden, het verkoopen of doen verkoopen met bestemming naar het buitenland van alle bij of krachtens artikel 1 der Landbouw-Crisiswet 1933 aange wezen crisisproducten is verboden. Voorts is bepaald, dat voor de onder dit verbod vallende producten, waarvan een uitvoermonopolie bestaat, ontheffing van dat verbod kan worden verleend door de crisis-organisatie, die als monopoliehoud ster voor den uitvoer der betreffende pro ducten is aangewezen. Voor producten van de bloementeelt en de boomkweekerij, bollen en knollen van bloemgewassen kan zulk een ontheffing worden verleend door de Nederlandsche Sierteeltcentrale te 's-Gravenhage en voor turf en turfproducten door de Nederland sche Turfcentrale te Assen. ARTIKELEN, WELKE ONDER DE LANDBOUWCRISISWET VALLEN De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij heeft alle onder de landbouwcrisis- wet vallende artikelen aangewezen als te vallen onder de producten, waarvan het te koop aanbieden of te koop doen aan bieden, zoomede het verkoopen' of doen verkoopen met bestemming naar het bui tenland is verboden. Zoo noodig kan ont heffing worden verleend. HAARLEMMERMEERRINGVAART. In verband met den bouw van een vaste brug over de Westelijke ringvaart van den Haarlemn.ermeerpolder, op ongeveer 75 M. ten Zuiden van de bestaande draaibrug gelegen over deze ringvaart in den zooge- naamden nieuwe weg bij Haarlem, zal van 12 December 1940 af gedurende twee maanden, of zooveel langer of korter als voor de uitvoering der werken noodig zal blijken, een doorvaarthoogte van 4.60 bij een waterstand van 0.60 M. N. A. P.) beschikbaar zijn. Daarna zal bij deze brug de doorvaarthoogte (bij een waterstand van 0.?0 m. N. A. P.) 5.30 m. en de door vaart wijdte 9.20 m. zijn. ORGANISATIE VAN DEN LOMPEN HANDEL. De Staatscourant van gisteravond be vat een beschikking van den secretaris generaal van het departement van handel, n(jverheid en scheepvaart in zake de or ganisatie van den lompenhandel. Onder lompen worden hierin verstaan alle nieu we en oude afvallen, die uit wol, kunst- of celwol, katoen, zijde, kunstzijde, linnen, jute, hennep cf aanverwante vezelsoorten, in den vorm van weefsels, touw, vilt, wat ten e.d, zy'n samengesteld. De beschikking gaat uit van het alge- meene beginsel, dat het handeldrijven in lompen slechts ls toegestaan aan kleinhan delaren, erkende tusschenhawdelaren en erkende, groothandelaren. De beschikking geeft voorts enkele han delsvoorschriften; zij bepaalt o.m., dat openbare verkoop en andere systemen van verkoop van lompen door gunning aan den meestbiedende verboden zijn. Voorts bevat de beschikking' sorteervoor- schriften, bepalingen betreffende lompen met een bepaalde bestemming en betref fende de prijzen. Tot slot bevat de beschikking bepalin gen omtrent voorraadboekhouding, opga- veplicht, ontheffingen en straffen. De beschikking treedt in werking zes dagen na den dag van afkondiging. ORGANISATIE VAN DEN HANDEL IN OUD PAPIER. Een gelijksoortige regeling als voor den handel in lompen is getroffen voor den handel in oud papier, blijkens een beschik king van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, welke in de gisteravond ver schenen staatscourant is opgenomen. On der oud papier wordt verstaan: papier snippers (afval van de papierverwerking); beschreven en bedrukt papier, hetwelk niet overeenkomstig zijn oorspronkelijke be stemming is of wordt gebruikt, alsmede papier, bordpapier en papier- en bordpa pierenwaren, welke uitsluitend gebruikt kunnen worden als grondstof voor de in dustrie. Ook deze beschikking treedt in werking zes dagen na den dag van afkondiging. SOCIALE VOORLICHTINGSDIENST VAN DE NEDERLANDSCHE UNIE. Kosteloos worden op maatschappelijk en persoonlijk gebied inlichtingen verstrekt. De leiding van De Nederlandsche Unie heeft besloten tot het instellen van een So cialen Voorlichtingsdienst, welke dienst in alle plaatsen, waar zich een Secretariaat van De Nederlandsche Unie bevindt, een bureau zal vestigen. De leden van de Unie kunnen inzake moeilijkheden op maatschappelijk en per soonlijk gebied (ontslag, loon, werkloozen- zorg, opvoeding, alimentatie, verzoekschrif ten, enz.) zonder betaling raad en voor lichting krijgen. Ieder lid zal zich dus met zijn moeilijkheden vol vertrouwen tot zijn plaatselyken Socialen Voorlichtings dienst kunnen wenden om deze in per soonlek contact te bespreken. Om misverstand te voorkomen moge worden opgemerkt, dat de Nederlandsche Unie hiermede niet de bedoeling heeft, ge vestigde bureaux e.d. concurrentie aan te doen, doch om bemiddelend op te treden en haar leden den weg te wijzen naar bestaande instanties, die dikwijls niet gemakkelijk te vinden zijn,. De plaatselijke bureaux van den Socialen Voorlichtingsdienst worden thans met behulp van de Gewestelijke Secretariaten door de plaatselijke secretariaten van De Nederlandsche Unie in het leven geroe pen. Zoo spoedig mogelijk zullen de leden der Unie ter plaatse omtrent zittingsdagen en -uren in kennis worden gesteld. De algemeene leid'ng van den Socialen Voorlichtingsdienst berust bij het sedert enkele weken in het Centraal Secreta riaat der Nederlandsche Unie gevormde Centraal Bureau. Reeds is de Sociale Voorlichtingsdienst van De Nederlandsche Unie zijn werk in de volgende plaatsen begonnen: Amsterdam, 's Gravenhage, Rotterdam, Groningen, Utrecht, Bilthoven, Brielle, Goes, Terneuzen, Zierikzee, Kampen, De- demsvaart, Hengelo (O.), Twello, Ensche de, Oldamarkt, Ommen, Deventer en Al melo. HET NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS- GENOOT SCHAP. Het Ned. Onderwijzersgenootschap heeft .te Utrecht zijn 84ste algemeene vergade- ïing gehouden. De vergadering werd door afgevaardigden uit bijna alle af deelingen van het N. O. G. bezocht en stond onder leiding van den heer L. F. Kleiterp te Am sterdam. Het hoofdbestuur heeft mededee- ling gedaan van het verloop en den tegen- woordigen stand van de onderhandelingen en besprekingen, die de vorming van een groolere en meer hechte eenheid in de on derwijzersvakbeweging ten doel hebben. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de voorstellen van het hoofdbestuur tot het aangaan van een fusie met de ver- eeniging van hoofden van scholen in Ne derland en van een federatief verbond met organisatorische eenheden op het gebied van het Christelijk en Roomsch-Katholiek bijzonder onderwijs. In de middagzitting werd gezamenlijk met de afgevaardigden van de Ver. van Hoofden van Scholen vergaderd en werd tot fuseering der beide organisaties defini tief besloten. DE GEMEENTEAMBTENAREN SCHAAKCLUB. Gisteravond hield de heer G. Bosscha al hier, op uitnoodiging van het bestuur van de Schaakclub van Gemeenteambtenaren een causerie over het schaakspel, toegelicht door eenige voorbeelden op een wand- schaakbord. Na afloop werd een simutaan- séance gegeven, die door het vlotte spel van weerszijden, slechts 11/2 uur duurde. Het resultaat was als volgt: 14 spellen gewon nen door den heer Bosscha, 2 gewonnen door de heeren A. B. Hermsen en W. A. van Schayck, terwijl 1 partij in remise-ein digde, n.l. die tegen den heer W. F. Tie- rolf. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer A. Kievit, agent van politie alhier, is met ingang van 9 December overgeplaatst als wachtmeester bij het korps marechaussee te Eindhoven. HAZERSWOUDE Fonds Oud-militairen. Tot leden van de plaatselijke commissie van het Fonds voor Oud-militairen zijn in deze gemeente benoemd voor den Rijndijk J. D. de Kort, voorzitter, J. H. v. Teilingen, penning meester en G. Seepers. Voor het dorp G. Weijenberg, secretaris, IJ de Bruin en W. Loomans Jzn. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmidadg speelde Koudekerk I tegen MSV I van Alphen a. d. Rijn. Koudekerk I telde 3' invallers. MSV was volledig. Direct na de aftrap zien wij dat MSV I Kouderkerk's doel in gevaar brengt, zodat na 15 minuten de gasten de leiding wisten te nemen (10). Ruststand 10. Na de rust wist Koude kerk I spoedig gelijk te maken 11 totdat vlak voor het einde MSV het winnende doelpunt scoorde 21, zoodat Koudekerk I deze wedstrijd verloren heeft met als uit slag 21. NIEUWVEEN Gevestigd; B. Hiemstra van Voor burg J, Reijneveldi van Koudekerk a. d. Amstel. Vertrokken: J. A. J. Stouten naar Voorhout. Geboren: Maria d. van A. Buurke en T. H. Brink. Overleden: J. G. C. van Beek, oud 51 jaren. TER AAR Geboren: LieSje d. van I. de Leeuw- Schellingerhout Marinus, z. van A. C. Goedhart-Jansen Leonardus Philippus z. van C. Hoogervorst-Bielefeld Wouter tje, d. van G. v. Harten-Vis Johanna Elisabeth Maria d. van J. Bosman-v. d. Laan Franciscus Coenraad z. van G. Theunis-Droog Bernardus Adrianus Ja cobus z. van A. Heemskerk-Meyer. Gevestigd: H. Hoogenboom van Wil- nis J. Schep van Haarlemmermeer G. Verboom van Alphen aan den Rijn. WOERDEN Centrale keuken. Woerden is een cen trale keuken rijk geworden. Hulde aan het Burgerlijk Armbestuur, dat de grootste stoot daartoe heeft gegeven. De keuken is ge vestigd in de Haventsraat. Hier kunnen de arme gezinnen twee maal per week een warme maaltijd bekomen. Het was een ge lukkige gedachte van het B. A. om met deze inrichting te beginnen. Hierover vertelde de voorz., de heer Rie- dé, in zyn openingswoord bij de officieele opening, waarbij het voltallig gemeentebe stuur, alsmede talrijke raadsleden en be langstellenden tegenwoordig waren. Ook de heer Kruithof sprak waardeerende woor den. De heer Lunenburg, iraadslid, sprak woorden van groote erkentelijkheid tot het B. A. In dezen tijd, aldus spr., is er zoo'n groote behoefte aan naastenliefde en aan Nederlanders met een Neder landsch en geest en Nederlandsche overtuiging. Hierna konden allen zich van de kwali teit der opgediende erwtensoep overtuigen door ervan te proeven. Talrijken kwamen hierna gebruik maken van deze gelegenheid om een heerlijk bord erwtensoep te eten. ZWAMMERDAM Geboren: Evertje, d. van A. van 't Hoog en E. Boekhout Irene Adriana d. van P, Weissenbach en A. P. Baelde. Ondertrouwd: Hendrika Nicolaas Brunt, 23 j. en Dirkje Zwaneveld, 21 j. Gevestigd: A. J. Nijenhuis van Rijnsburg Mej. J. Oppenlaar van Wad- dinxveen R. Britting en gezin van Lisse H. I. de Beer en gezin van Rotter dam Mej. E. M. Eijkelestam van Bode graven. Vertrokken: Th. van Munster naar 's-Gravenhage M. Hol en gezin naar Gouda A. Peters naar Voorschoten J. Rijninks naar Alphen aan den Rijn Mej. S. van Delft naar Deventer Mej. J. J. Zaal naar Woerden. Tekort geraamd op f431,000 Mede ten gevolge van de heerschende bijzondere omstandigheden, heeft de sa menstelling van de ontwerp-begrooting voor 1941 vertraging ondervonden, aldus B. en W. aan den gemeenteraad. Zoovele andere zaken vroegen thans de aandacht en deze vereischten dermate uitgebreide werkzaam heden, dat een geregelde en tijdige begroo- tingsarbeid ten zeerste werd belemmerd. Bovedien behoorden te worden afgewacht de richtlijnen, die door hooger gezag voor de samenstelling van de begrooting 1941 zouden worden gegeven, welke richtlijnen, uitgevaardigd door het Departement van Binnenlandsche Zaken, wij eerst ontvingeh bij circulaire van Gedeputeerde Staten d.d. 15/17 October 1940. Tengevolge van een en ander mocht het ons, aldus B. en W., dan ook niet gelukken het begrootings-ontwerp op denzelfden tijd als ten vorigen jare in te dienen. De tijdsomstandigheden maakten het ech ter tevens wel zeer bezwaarlijk om een be grooting samen te stellen, welker ramingen voor het a.s. dienstjaar voldoende houvast bieden. Omtrent tal van punten toch, die tot het terrein van de financiën der ge meente behooren of deze ten nauwste ra ken, bestaat de meest volkomen onzeker heid, zooals b.v. ten aanzien van de prijzen voor benoodigde materialen, de lasten van Werkloozen- en armenzorg, het verloop van de belasting-opbrengsten, den gang van za ken bij de Lichtfabrieken, onderwerpen, die alle. zeer afhankelijk zijn van de verdere ontwikkeling van den toestand in handel en bedrijf. Daarnaast rijzen nog andere vra gen, die voor de begrooting van overwegen de beteekenis kunnen zijn; b.v. zijn wijzi gingen të verwachten met betrekking- tot de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten; zal de wijze van verdee ling der kosten van de werkloosheidslasten tusschen Rijk en gemeenten verandering ondergaan; wordt het stelsel der gemeente lijke belastingen aan een herziening onder worpen; welke nieuwe lasten kunnen uit den toestand voor de gemeente voort vloeien, enz. Bij deze onzekerheid omtrent de naaste toekomst heetf het College van B. en W. gemeend de ramingen in het algemeen te moeten baseeren op regelen en omstandig heden, zooals die tot nog toe norm waren voor de verschillende begrootingsdoeleinden en met inachtneming van de vooral thans geboden zuinigheid. Een andere wijze van samenstelling van de begrooting zou trou wens ook niet wel mogelijk zijn geweest. Het begrootings-ontwerp, dat aldus ont stond en over eenigen tijd in druk zal kun nen verschynen, vertoont een aanzienlijk ongunstiger beeld dan de begrooting voor 1940. Weliswaar kan aan den dienst 1941 een bedrag van 134.812.worden ten goede gebracht als batig saldo van den dienst 1939, wat met de begrooting 1940, die met een tekort van 133.261.van den dienst 1938 opende, een verschil van 286.073. uitmaakt, doch hiertegenover staan in an dere opzichten zoo belangrijke nadeeligc verschillen, dat de eindcijfers ten slotte een tekort van ƒ431.00.te zien geven. Het was ons College, aldus B. en W. ver der, uiteraard niet mogelijk nu reeds de middelen aan te geven, waarop dit zeer aan zienlijke tekort zou kunnen worden gedekt; de heerschende onzekerheid bemoeilijkt ook dit. Zoo valt, gelijk opgemerkt, omtrent de vermoedelijke exploitatie-resultaten van de Lichtfabrieken, wier voorloopige begrootin gen in belangrijke mate ott het becijferde tekort bijdroegen, al zeer weinig te voor spellen en zéker nog niet op dit oogenblik. Evenzoo is het bij dezen stand van zaken niet wel doenlijk nu reeds een beslissing te nemen, of en in hoeverre de belasting voor een te verkrygen vermeerdering van in komsten dient te worden everzwaard. Daar bij komt, dat over een eventueele wijziging van de belastingheffing in dit stadium ook nog geen beslissing behoeft te worden ge nomen. Wat b.v. de straatbelasting en de opcenten op de personeele belasting betreft, kan hiermede worden gewacht tot het eir.- dë des jaars; voor de classificatie ten aan zien van de gemeentefondsbelatsing en voor de opcenten daarop zelfs tot April van het volgend jaar. Teneinde nu de verdere voorbereiding en behandeling van de begrooting zoo min mogelijk te doen vertragen, hebben B. en W. het nuttig geoordeeld het begrootings- ontwerp in den huidigen vorm aan de ge meenteraad over te leggen. Inmiddels zal, zoo verklaren B. en W., het sluitend maken van de begrooting onderwerp van onze zorg zijn; tijdig voor de behandeling van de begrooting hopen zij dan in staat te zijn aanwijzingen te geevn omtrent eventueele mogelijkheden voor het verkrijgen van het beg rootingseven wicht. Hoewel onze gemeente tot nog toe geen beroep op steun uit 's Rijks kas behoefde te doen als gevolg van de desbetreffende wetswijziging vervielen met ingang van 1 Januari 1940 de z.g. subjectieve bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds om voor het jaar 1940 te worden vervangen door bij dragen ten laste van de staatsbegrooting naar meer objectieve normen mogen B. en W. in dit verband niet onvermeld laten, dat volgens de genoemde richtlijnen van het Departement van Binnenlandsche Za ken voorshands geen bijdragen uit 's Rijks kas op de begrooting voor 1941 mogen wor den geraamd; of en naar welke regelingen voor dat jaar van rijkswege alsnog maatre gelen zullen worden genomen ter zake van te korten op gemeentebegrootingen, is mo menteel niet bekend. Wij ontleenen aan dé verdere toelichting nog het volgende: Hoofdstuk II (algemeen beheer). De uit- keering gemeentefondsbelasting wordt ruim 184.000 gld. lager geraamd. Hoofdstuk Hl (Openbare veiligheid). Er wordt een meerdere uitgaven van ruim 22.000 gld. geraamd. Hoofdstuk IX 1 (Ondersteuning aan be- hoeftigen). De uitgaven worden bijna 16.000 gld. hooger geraamd. Hoofdstuk IX 2 (Ondersteuning aan werkloozen). De uitgaven worden ongeveer 6000 gld. hooger geraamd. Hoofdstuk XIII 1 en 2 (Stedelijke Fa- brieekn van Gas en Electriciteit). 1 (Gas fabriek). Winst wordt 23.000 gld. lager ge raamd. 2. (Electriciteitsfabriek). Winst wordt; 236.000 gld. lager geraamd. Hoofdstuk XIII 3 (Gestichten Ende geest, c.a.) wijst aan een verlies van 15.000 gulden. Hoofdstuk XIII 4 (Openbaar Slacht huis). Er wordt geraamd een tekort van 50.000 (vorig jaar werd 10.000 gd. winst ge raamd). LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen ziin, voor het tijdvak van 1 September 1940 tot en met 31 Augustus 1941, 'aange wezen als docent aan de rijksuniversiteit alhier: 1. om in de faculteit der wis-en na tuurkunde onderwijs te geven in de di dactiek van: a. de wiskunde: dr. O. Bottema, direc teur van de R. H. B. S. te Deventer; b. de natuurkunde: dr. H. A. C. Denier, van der Gon, leeraar aan een gemeente lijke hoogere burgerschool te 's-Graven hage; c. de scheikunde: dr. H. G. S. Snijder, leeraar aan het openbaar gymnasium te Leiden; d. de plant- en dierkunde: dr. A. Schier- beek, leeraar aan een gemeentelijke hoo gere burgerschool te 's-Gravenhage; 2. om in de faculteit der letteren en' wijsbegeerte onderwijs te- geven in de di dactiek van: a. de geschiedenis: dr. T. J. G. Locher, leeraar aan het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage; b. de Nederlandsche taal en letterkun de: dr. J. G. M. Moormann, directeur van de gemeentelijke hoogere burgerschool B te Nijmegen; c. de Fransche taal en letterkunde: dr. G. Schilperoort, directeur van de gemeen telijke middelbare handelsdagschool met 4-jarigen cursus te 's-Gravenhage; d. de oude talen: dr. A. J. Koster, leeraar aan het openbaar gymnasium te Leiden. TOONKUNST-CONCERT Op het eerste gewoon concert der Maat schappij voor Toonkunst, te geven op Zon dag 1 December a.s. in den „Leidsche Schouwburg", zal het Nieuw Hongaarsch Strijkkwartet werken ten gehoore brengen van Haydri (op. 20 no. 3), Beethoven (op. 132) en Ravel. DIEFSTAL VAN VATEN. Door een rechercheur van politie alhier is hedennacht omstreeks half zes op hee-' terdaad betrapt bij het stelen van houten vaten de 25-jarige J. J. S. Sedert eenige weken werden herhaalde lijk vaten vermist bij de conservenfabriek der fa. T. en D. De recherche werd hiervan in kennis gesteld, waarop hedennacht een rechercheur bij een der pakhuizen postvatte en onmiddellijk succes had. De aangehou dene bleek de vroegere knecht te zijn, die drie weken geleden ontslagen was, maar een sleutel van het pakhuis had achterge houden. In totaal heeft hij in deze periode ruim zestig vaten ontvreemd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7462. N.V. Visscherij Maat schappij „Arie Leendert", Katwijk a. Zee, Weth. Meerburgstraat 24. Overl. Comm.: T. de Jong, Katwijk a. Zee. Nieuwe inschrijving. 7659. Boon's Kaashuis (f.), Leiden, Hoogewoerd 74, hoofdz.: Rotterdam, Zwart janstraat 84a, verkoop van zuivelproducten, vleèschwa- ren en margarine. Voor 'het in de vorige week afgenomen examen voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis slaagden: Mej. E. H. M. Kapteijn, Hoogmade, en de hee ren P. C. M. van der Geer, L. Liwdenhoff, A. J. de Vrind, allen te Lelden, A. H. Dom peling, Zoeterwoude, H. L. Kooloos, Oegstgeest, J. G. van der Poel, Voorscho ten, allen leerlingen van den heer Th. H. Perquin, alhier.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2