RIJNSTREEK WELKE BONS? VRIJDAG 22 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Gistermiddag kwam de Raad der ge meente Voorschoten in vergadering bijeen. Afwezig waren met kennisgeving de hee- ren A. Fortgens en J. v. d. Marei. Besloten wordt medewerking te verlee- nen met de wachtgeldregeling scheepsof ficieren. Vervolgens wordt zonder eenige discus sie of stemming besloten een verzekering aan te gaan tegen diefstal en fraude groot 40.000 (daar deze fraudeverzekering bij een buitenlandsche maatschappij is onder gebracht en derhalve bij een eventueel schadegeval, onder de gewijzigde omstan digheden, onmiddellijke uitbetaling van de schadevergoeding onmogelijk zal zijn), met de Fraude-risico-Onderlinge van Ge meenten te 's-Gravenhage. De premie be draagt 64.per jaar. De veldwachtersverordening wordt ge wijzigd, waardoor het mogelijk wordt aan de veldwachters," die hun eigen rijwiel ter beschikking van den politiedienst stellen, daarvoor een jaarlijksche vergoeding te ge ven van 30 per jaar. Het uitbreidingsplan. Plan I tot herziening van het uitbrei dingsplan. Op uitnoodiging van een ver zoek van de provinciale griffie werden des tijds om bijzondere redenen de terreinen van den heer A. H. Ingenhoes van Schaik te 's-Gravenhage, gelegen tusschen de spoorbaan en de Oranjekade alhier uit het vastgesteld uitbreidingsplan gelicht en be sloten de bestemming van dezen grond bij afzonderlijke Wijziging van het uitbrei dingsplan te regelen. B. en W. stellen den Raad voor deze gronden te bestemmen voor industrieterrein niet hinderlijk voor de omgeving of v/el voor woningbouw met een aantal van ongeveer 30 woningen per H.A. Door den eigenaar is een adres ge zonden met verschillende bezwaren tegen dit plan. Voor het in exploitatie brengen van deze terreinen worden zwaardere eischen gesteld dan als regel ten aanzien voor middenstandswoningbouw bestemde terreinen het geval is. Daarom stellen B. en W. den Raad voor, zich bereid te ver klaren de waarde van de gronden, welke noodig zijn voor weg- en groenaanleg en meer dan 40 pet. van de totale oppervlak te bedraagt, tegen een nader overeen te komen prijs te vergoeden en verder de kosten van aanleg van weg en groen op de ze extra-oppervlakte voor rekening van de gemeente te nemen. Na een langdurige discussie werd het vooistel aangenomen; alleen de heer Braggaar stemde tegen. Voor plaatsing van werkloozen bij ver schillende werkobjecten te Leidschendam bestaat thans gelegenheid. Het basisuur loon bedraagt 0.34 per uur. B. en W. ge ven den Raad in overweging te besluiten werkloozen uit deze gemeente aldaar te doen plaatsen. De heer D. Limburg vindt het basisloon aan den lagen kant, al zal er niet veel aan te doen zijn. De heer J. Braggaar juicht dit voorstel toe met het oog op de- werkverruiming. Het loon vindt spreker schromelijk laag voor diepdelven en spitten. De heer C. van Wissen meent, dat velen het loon wel laag zullen vinden, doch dit wordt van hooger hand aldus vastgesteld en er over te jammeren geeft dus niets. De voorzitter antwoordt, dat wel het ba sisuurloon is vastgesteld op 0.34 per uur, doch er zijn r.og andere emolumenten aan verbonden en het gemiddelde loon wat verdiend wordt bedraagt pl.m. 0.40 per uur. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Tot leden der taxatie-commissie voor den aankoop van de vereischte gronden in de Schoolstraat en den Leidscheweg wor den benoemd de heeren M. Laurentius en C G. J. Lohman, beide architecten wonen de alhier en de vergoeding wordt be paald op 1 pet. en voor kleine perceeltjes op 2.50 per perceel. B. en W. stellen den Raad voor in af wijking van de bepalingen van de elec- triciteitsverordening aan de vastrechtver bruikers in geval van inkwartiering zon der kosten een verhooging van het beschik baar gestelde vermogen toe te staan en wel als volgt: a. bij inkwartiering van 1 militair 75 watt; b. bij inkwartiering van twee of meer militairen 150 watt. Conform besloten. Verhooging electriciteits- tarieven. B. en W. geven den Raad in overweging met de stijging van den kolenprijs alle electriciteitstarieven te verhoogen met 1 ct. per K.W.h., met uitzondering van die voor electrische energie, geleverd over den muntmeter en volgens een daaromtrent afgesloten overeenkomst en wel te bere kenen vanaf 1 November 1940. Aldus besloten. Vervolgens komt aan de orde een voor stel om de overeenkomst aangegaan met Joh. Gerrits alhier, inzake opruiming huis en straatvuil te verlengen voor het jaar 1941 ondershands aan te besteden aan de heeren: L. J. Roodakkers en Th. Barreveld, beiden wonende alhier voor de som van 275. Aldus aangenomen. Destijds is aan D. J. Brinks, chef der bedrijven, de verplichting opgelegd tot het bewonen van het huis naast den gashou der. Thans heeft hij zich gewend tot het college van B. en W. met het verzoek hem van die verplichting te ontheffen. B. en W. achten dit verzoek gegrond en wen- schen aan dit verzoek te voldoen en den heer B. J. Lamboo met dit toezicht te be lasten. Deze is bereid het doorloopende toe zicht te verzorgen of te doen verzorgen, indien hij in plaats van de thans door hem tegen 3.75 per week gehuurde woning in het Burgemeester Vernèdepark de woning VAN VOORSCHOTEN Hofweg kan betrekken tegen een week- huur van 1.25 per week. De heer J. Braggaar verklaart dat deze oplossing hem niet bevredigt; spr. acht een vakkundig toezicht aldaar noodzakelijk. De heer D. Limburg acht ook deze op lossing niet de meest geschikte, doch zal zijn stem wel geven aan dit voorstel. De voorzitter verdedigt dit voorstel en meent, dat op het oogenblik een betere oplossing niet mogelijk is, waarna met al gemeene stemmen aldus wordt besloten. De rekening van den schoolartsendienst, jaar 1939, „Kring Katwijk" wordt vastgesteld op ƒ591.24 en de begrooting dienst 1941 op ƒ818.48. Daarna wordt een af valstoffen verorde ning voor 1940, bestaande uit een 7-tal ar tikelen, na eenige bespreking vastgesteld. Lichamelijke oefening op de lagere scholen. Op 1 Januari 1941 woi'dt het vakonder wijs in lichamelijke oefening ingevoerd op de lagere scholen, wat dan verplichtend wordt. B. en W. geven den Raad in over weging in afwachting van een nader te ontwerpen regeling, te besluiten in prin cipe tot invoering van dit vakonderwijs over te gaan en het college uit te noodigen nadere voorstellen te dezer zake in te die nen. Opslagplaats bij een wandelpad in het Wilhelminapark, Voor den dienst van openbare werken en den plantsoendienst is een opslagplaats voor de berging van materialen noodzake lijk, waarom B. en W. den Raad voorstel len een opslagplaats te maken op een ter rein, toebehoorende aan de gemeente, ach ter het Wilhelminapark, met voertuigen bereikbaar vanaf de Elslaan. Bovendien een wandelpad aan te leggen achter het Wilhelminapark, daar waar voor de toe komst een straat op het uitbreidingsplan staat aangegeven. De kosten zullen bedra gen 6000, hierin is opgenomen een loon- post van 3.800. Met alg. st. goedgekeurd. Van Ged. Staten is een schrijven ontvan gen om volledige inlichtingen, waarom de Raad besloten heeft over te gaan tot aan schaffing van een brandladder in plaats van een mechanische ladder en ten 2e wel ke reddingsmiddelen aanwezig zijn. De heer J. Braggaar stelt den Raad voor aan Ged. Staten te berichten, dat men een tweewielige ladder voldoende acht. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Daarna wordt besloten tot het aangaan van een kasgeldleening groot 80.000 ren tende 3 pet., provisie 1 pet. voor den tijd van een half jaar. De heer M. C. van dei Valk heeft ver zocht een strookje grond ter verbreeding van een pad langs perceel Veurscheweg ter breedte van 2 meter en ter diepte van 32 meter te mogen huren van de gemeente. B. en W. stellen den Raad voor aan het verzoek van adressant te voldoen tegen een huurprijs van 25.per jaar en onder enkele voorwaarden. Conform besloten. In verband met het vertrek van den veld wachter J. C. van der Wedden, naar el ders, stellen B. en W. den Raad voor de woning tegen 31 December a.s. op te zeg gen. Aldus besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer A. Does- wijk of het niet mogelijk is de Kerksloot te doen uitdiepen, omdat thans veel vervoer te water moet plaats hebben. De voorzitter belooft deze zaak te zullen bespreken, waarna de openbare vergade ring wordt gesloten. OMGEVING NOORDWIJKERHOUT Opbrengst fancy fair. De fancy fair v/elke gehouden is in de school aan de Havenstraat heeft bruto opgebracht 1300.—. Bewaarschool „St. Jozef". De groote toename van het aantal leerlingen op de St. Jozefbewaarschool heeft tot gevolg, dat de Zusters overgegaan zijn tot uitbreiding van de school met een klas. De school be- Siaat thans uit 3 klassen. Een nieuwe reli- gieuse kracht is voor de 3e klas reeds aan gesteld. RIJNSBURG GEMEENTERAAD. Bij de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering, waarbij wethouder Van der Vijver afwezig was, is een verordening vastgesteld op het bewaren van afvallen van levensmiddelen enz. De heer van der Gugten vroeg, of het de gemeente geld kostte, want dan zou hij er tegen zijn. Na dat de voorzitter dit ontkennend had be antwoord, werd het voorstel z. h. st. aan genomen. Van H. G. L. Bogaards was een verzoek ingekomen om het maximum aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor deze gemeente te brengen van 2 op 4. De voorzitter achtte het bestaande aan tal van twee voldoende en wees voorts op de tijdsomstandigheden. De heer Van Eg- mond merkte op, dat nog niet lang geleden de vader van den aanvrager een vergun ning heeft gehad en vond het verzoek daarom voor inwilliging vatbaar. De heer van der Gugten was het daarmede eens al wilde hü daarmede niet pleiten voor de vergunning zelve. De heer De Hoog achtte niet de minste behoefte aan uitbreiding van het aantal aanwezig. Wethouder Kralt merkte op, dat het be staande tweetal café's met vergunning reeds een kwijnend bestaan heeft. Z.h.s. werd het verzoek afgewezen. Naar de voorzitter mededeelde zal de gemeentebegrooting 1941 in de volgende vergadering aan de orde kunnen komen. Voorloopig is een nadeelig saldo van f 20.000 geraamd. Dit wordt veroorzaakt, doordat de bijdrage van het Rijk dit jaar eerst later binnenkomt. Bij de rondvraag kwamen de zaklan tarens van de voetgangers ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat reeds een tien tal in beslag was genomen, omdat deze zoodanig werden gebruikt, dat de licht stralen voor een groot gedeelte naar boven waren gericht inplaats van uitsluitend naar den grond. De heer Driebergen drong aan op ver betering van het pad over de tramrails bij de Meijboomstraat. De voorzitter zal hier over inlichtingen inwinnen bij de tram wegmaatschappij om te zien of bestrating .tusschen de tramsporen mogelijk is. STOMPWIJK „St. Deus Dedit." Gisterenavond hield de R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus Dedit" een leden-vergadering. De voorzitter, de heer Bolleboom verwel komde kapelaan Klaver en den heer Sal mon, lid van het hoofdbestur. De opkomst was gering. Er was een mededeeling inge komen over het trekken van de bondskas. De heer Salmon sprak een rede uit, waar in hij memoreerde wat ,.St. Deus Dedit" voor de arbeiders tot stand gebracht heeft hij spoorde de land- en tuinarbeiders aan de organisatie trouw te blijven. Ook kape laan Klaver sprak nog enkele woorden, waarbij hij er op wees, dat wij in deze moeilijke tijden op God moeten blijven vertrouwen, die de leiding van de wereld blijft houden. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter beide sprekers voor hun op beurend woord. VOORSCHOTEN TEGEN EEN WAGEN GEBOTST. Twee jongens gewond. Door een nog niet geheel opgehelderde oorzaak zijn twee jongens, genaamd J. G. P. en J. Th. P. en 10 en 8 jaar oud, gezeten op één fiets, alhier op den hoek van de Gebroeders Treubstraat in aanraking ge komen met een beladen houtwagen van Van H. uit Leiden. De doktoren M. van der Stoel en J. Kerkhof verleenden de eerste geneesgkundige Jiulp en constateer den bij den eersten jongen 'n gebroken been en hersenschudding en bij den twee den knaap 'n kaakfractuur en een gebro ken sleutelbeen. Beide broeders zijn ver voerd naar het St. Eïlsabethgesticht te Leiden. Diefstal. Bij den heer v. d. P. alhier is tijdens dat v. d. P. bij zijn patroon was gaan melken, een portemonnaie met f 36 ontvreemd en een stel slalepels. WASSENAAR Gevallen. De 80-jarige heer H., die op den Langen Kerkdam struikelde, brak het neus-been. Hij is overgebracht naar het Diaconessenhuis te Leiden. ZOETERMEER O n d er t r ou wd Adriaan W. van der Smit, oud 36 jaar en Kommertje T. van der Smit, oud 31 jaar. Ondertrouwd: Hendrik van Puf- felen. oud 28 jaar en Lena A. Hoogendoorn oud 20 jaar. Geboren: Gerritje, dochter van Pie- ter Hoogendoorn en C. A. van Dorp. Vertrokken: Adriana de Wilde r.aar Den Haag Sophia A. Noordam naar Loosduinen. Gevestigd Maria C. Brandhorst van Moerkapelle Wilhelmus M. Ruig- rok van Berltel en Rodenrijs Maria van den Dool van Leidschendam Gerritje Kastelein van Lange Ruige Weide. ALPHEN AAN DEN RIJN Verkooping. Ten overstaan van de no tarissen Jhr. Stoop alhier en Mr. Rom- bach te Vorden werd gisteren in „Centraal" de verkooping gehouden van 6 perceelen bouwgrond aan de van Boetselaerstraat, groot 4.27.03 H.A. De perceelen die in bod waren gebracht op 46710 werden afge mijnd op 5000 door C. J. van den Bijl voor de gemeente Alphen. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het diploma medisch gediplomeerd voet- kundige en pedicure de heer N. van Kee- ken alhier. BODEGRAVEN Polder Reeuwijk. In hotel „Zomer- zorg" had Woensdag de stemming plaats van een voorzitter van den polder Reeu wijk ter aanvulling van de vacature Joh. Michielen. Van de in totaal 351 geldig uit gebrachte stemmen, kreeg de heer A. de Vos alhier, 291 stemmen, terwijl 55 op den heer J. Michielen, 24 op den heer G. van der Kooij en 11 op den heer P. Vis werden uitgebracht. De nieuw-benoemde voorzitter, die zijn benoeming aanvaardt, heeft reeds vanaf 1 Juli 1912 onafgebroken zitting gehad in het bestuur. Personalia. Voor het middenstands diploma slaagden de heeren L. Bosman, J. Roos en H. Uithol, die hun opleiding van den heer P. M. Smit hebben ontvangen. HOOGMADE Volksbond. Woensdagavond om 8 uur hield de R.K. Volksbond haar maande- lijksche ledenvergdaring, welke zich in geringe belangstelling mocht verheugen. De secretaris las daarna het verslag van de bibliotheek over het seizoen 19391940 voor, ingezonden door den bibliothecaris P. J. v. d. Eng. Dank werd hierin uitgespro ken voor het beschikbaar stellen van een localiteit door den Pastoor en de hulp van den heer A. v. d. Ploeg bij het uitreiken der boeken. Het financieel overzicht gaf een batig saldo aan van 17.87, zoodat het bezit op de Centr. Volksbank thans 72. bedraagt. In aansluiting hierop werd me degedeeld, dat de heer v. d. Eng geen ge legenheid meer had zijn werkzaamheden aan de bibliotheek te blijven^ vodftzetten terwijl ook de heer Andr. v. d. Ploeg in verband met zijn werkzaamheden van zijn functie als bibliothecaris moet afzien. Op de aan de vergadering gerichte vraag wie zich voor deze werkzaamheden beschik baar wilde stellen, gaf Th. Elsgeest zich op, die met de tijdelijke hulp van den heer P. J. v. d. Eng deze werkzaamheden zal ver vullen. Na eenige besprekingen werd be sloten de bibliotheek te openen op Zater dagavond 23 Novemer a.s., terwijl op deze en op de volgende Zaterdagen gelegenheid zal zijn boeken te halen en te ruilen tus schen 8 en 9 uur Duitsche zomertijd. Als volgend punt kwam het verslag van de Bondsvergadering, gehouden op 6 Mei te Haarlem, door den afgevaardigde P. J. v. d. Eng, die een zeer duidelijk en be knopt overzicht van het ter vergadering verhandelde gaf. Alvorens tot de rondvraag over te gaan deed de voorzitter nog mededeeling dat het door omstandigheden niet mogelijk was de gebruikelijke uitvoering te geven in November. Ook een speciale Volksbonds viering van het St. Willibrordusfeest heeft dit jaar niet plaats gehad in verband met de algemeene viering van het Willibror dusfeest. Wat dit laatste betreft, dit zal nog plaats hebben terwijl ook met de tooneel- club „St. Genesius" eei. bespreking zal worden gevoerd over een eventueele uit voering in de Vastenavond. Intusschen was ook de geestelijk adviseur aangekomen die een korte toespraak hield over het onderwerp: „Arbeid Adelt", waarin hij op het menschverheffende van den arbeid wees. Bij de rondvraag werd de steunverleening van „Hulp in Nood" ter sprake gebracht waarbij als resultaat der besprekingen werd besloten, dat in bepaalde gevallen de steun ook in geld zou kunnen worden uitgekeerd inplaats van in natura. Hierna sluiting, Personalia. Voor het te 's Gravenhage gehouden examen Middenstandsdiploma Al gemeene Handelskennis slaagde heden on ze plaatsgenoote A. W. M. Kapteijn. LEIDERDORP „Winterhulp" Besloten werd de col lecte voor de „Winterhulp" alhier te doen houden op 30 November. Overleden: Anna Maria Vrome- steijn 52 j. MEIJE-ZFGVELD Afscheidsavond kapelaan Adr. C. van der Voorn. In hotel „De Halve Maan" had op de vergadering van de jongeman- nenvereeniging „St. Jan" het min of meer officieele afscheid plaats van kape laan van der Voorn, die precies twee jaar in de parochie te Meije Zegveld is werk zaam geweest. Buiten de leden waren o.m. ook nog aanwezig pastoor van Kampenhout, de hoofdonderwijzer en de oud-voorzitter, W. van Zoest W.Jzn. De voorzitter, de heer Fr. van Zoest, sprak zijn dank uit voor alles, wat kape laan van der Voorn voor de vereeniging gedaan heeft. Namens de vereeniging en als herinnering aan De Meije werd hem een cadeau aangeboden, hetwelk bestond uit twaalf wijnglazen. Pastoor J. van Kam penhout, die hierna het woord kreeg, dankte voor het meeleven van den kape laan met alles, wat er in de parochie ge beurde. Woorden van waardeering werden gesproken over de werkzaamheden, die gedurende de drie maanden, dat spr. in het ziekenhuis heeft doorgebracht, ver richt waren. Na den pastoor, die namens de geheele parochie had gesproken, werd het woord gevoerd door den hoofdonderwijzer, den heer J. A. Vernooij, namens de jeugd. Nadat nog woorden van waardeering waren gesproken voor de medewerking bij de Maria-congregatie en bij het koor, sprak de kapelaan een afscheidswoord. Voor de medewerking bij alles, de vriend schap van allen en voor het fraaie cadeau was hij zeer dankbaar. Na de tractatie volgden nog eenige me- dedeelingen over het tooneel, alsmede over de St. Nicolaasavond. NIEUWKOOP Personalia. Voor het middenstands diploma slaagden te Leiden de heeren J. Bosma, A. Rijnbeek, B. van de Werken en C. Wilschut, alhier. Zij allen volgden een cursus gegeven door den heer J. Ravens- bergen alhier. Overleden: Hendrik van Wenger- den, 76 j., echtgenoote van G. Verhooren. RIJNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen in openbare vergadering bij een. De heer S. J. Visser is met kennisge ving afwezig. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het perceeltje tuingrond liggende achter de aschschuur onderhands te verhuren voor den tijd van drie jaren Bon 15 (broodkaart) geldig van 18 tot en met 24 November (niet gebruikte nog geldig van 25 Nov. tot en met 1 Dec. behalve in hotels, café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 14 nog geldig tot en met 24 Nov., behalve in hotels, café's enz. Bon 1 (b 1 o e m k a a r t) 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of blom, van 4 November tot en met 1 December. Bon 09 (v 1 e e s c h k a a r t), geldig van 18 Nov. tot en met 24 Nov. (niet gebruikte tot en met 1 Dec.). 09 vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleesch waren; 09 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 gram tot 150 gram. Nietgebruikte vleeschbons 08 nog geldig tot en met 24 Nov. Vleesch en vleesch- warenbons 08 gelden van 24 tot en met 1 Dec. niet meer in hotels, café's enz. Bon 17 (b o t e r k a a r t), pond boter of Vi pond margarine, van 16 Nov. tot en 22 Nov. Bon 17 v e t k a a r t), K- pond marga rine of Yi pond boter, van 16 Nov. tot en met 22 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur tot en met 14 November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, bri ketten of turf). Bons 08, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. Bons 07, 08, 09, 10, 11,12, 13,14 (brand- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE Bon 64: één ei van 18 tot en met 24 November; de bon blijft geldig tot en met 1 Dec. (Bon 38 nog geldig tot en met 24 November). Bon 51: één ons kaas van 18 Nov. tot en met 24 November. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 1 Dec., maar van 24 Nov. tot en met 1 Dec. niet in hotels, café's enz. Bon 42: één kilo suiker van 26 Octo ber tot en met 22 November. Bon 81: J4 pond koffie of ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 29 150 gr. e e n h e i d s z e e p in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 13 Nov. tot en met 6 December. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De wasscherij moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Bon 82: V, pond r ij s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttenmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83: pond havermout, of ha vervlokken, of haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend pond gort, of gortmout, of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicelli, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons maïzena, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 liter petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleum-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zijn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. Bon 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. MEN ZIE VOOR NIEUWE BONNEN PAG. 1. aan den heer A. Bik voor f 6.50 per jaar. De Raad besluit voor het jaar 1941 aan te gaan een rekening courant overeen komst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten. Het maximum crediet wordt bepaald op 6400. Daarna wordt nog vast gesteld een verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10