OMGEVING WIELRIJDERS, (Uitte Qxafoam ttauia DONDERDAG 21 NOVEMBER 1940 Geboren: Joannes Franciscus Joseph zoon van F. A. J. Broekhoven en C. J. M. Hagemeyer Johannes Hendrik, zoon van H. C. v. d. Akker en A M. van Schie Neeltje, dochter van J. P. F. Ligthelm en M. Kolkman Margaretha Clasina Maria, docther van J. J. Lans en C. Bolleboom Josina Hendrika Maria, dochter van H. S. G. Bakker en H. A. Hooijmans Cornelia Martina Maria, dochter van N. J. de Groot en P. M. v. d. Togt Margaretha Hen- riette Maseimiliana. dochter van G. A. Karssemeijer en H. G. L. M. Linsen. Getrouwd: J. Th. A. v. d. Meer en D. M. C. van Dijk J. M. Schipper en A. Buitelaar. Overleden: C. Weerdenburg man 80 jaar. NOORDWIJK ZILVEREN KLOOSTERJUBILé. Op 2 Dec. a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat de Eerw. mère Bernardini (in de wereld mej. B. van der Werf uit Noord- w y k) haar intrede deed in het klooster Mariënburg, St. Janssingel te 's Hertogen bosch, bijde Zusters van het Gezelschap J.M.J. Geruimen tijd was zij aldaar werk zaam bij het onderwijs, later in Engelen en gedurende eenige jaren aan de huis houdschool in den Haag. Sinds de laatste 5 jaren is mère Bernar dini novicen-moeder in het klooster Ma riënburg den Bosch, waar zij haar zilve ren feest dien dag zal vieren. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal Vrijdag 22 November a.s. des namiddags te half drie in openbare verga dering bijeenkomen. Op de agenda zijn de volgende punten vermeld: Adres bewo ners Gooweg inzake de rioleering. Goed keuring begrooting Schoolartsendienst 1941. Voorstellen: tot verhuur van de wo ning Zandvoortschestraat 20 en Voor straat 157159; tot verhuur van teelland aan den Heerenweg; tot in gebruikgeving van grond aan de Prins Hendrikstraat. Voorstel tot goedkeuring van de rekening der gasthuisinstellingen over 1939. Voor stel tot het sluiten van een rekening- courant-overeenkomst voor 1941. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot het aangaan van kasgeldleeningen in 1941. Voorloopige vaststelling van de rekening der gemeente en der bedrijven over 1939. Aanbieding van de begrootingen der ge meente en der bedrijven voor 1941. Afre kening ter zake van de exploitatiekosten met de besturen der bijzonder scholen over de jaren 1934 t.m. 1937. Vaststelling van de voorloopige exploitatievergoeding en van het bedrag der werkelijke kosten van de bijzondere scholen over 1939. Voor stel tot verhaal van couponbelasting. Voor stel tot het opnieuw vaststellen van de verordening op het beheer der bedrijven. Voorstel tot het verleenen van machtiging aan B. en W. tot het vaststellen van den gasprijs. Voorstel inzake heffing van keur loon ten behoeve van de Vleeschkeuring. Voorstel tot het sluiten van een nieuwe fraudeverzekering. Voorstel tot verhoo ging van het crediet voor grondaankoop, rioleering, bestrating en bijkomende wer ken aan den Ouden Zeeweg. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake de wijze van het ophalen van afvallen van levensmiddelen en dierlijke afvallen e.d. Voorsgtel tot aanvulling van de bouwver ordening tot het verleenen van credieten aan kleine kweekers in 1941. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1939 en dienst 1940. NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Vrijdag, 22 November, om 7.30 uur, in openbare vergadering bij een. De agenda bevat voorstellen van B. en W.: betreffende het aangaan van kas geldleeningen in 1941; betreffende de be stemming van grond in het uitbreidings plan; tot wijziging van de bouwverorde ning; inzake de inzameling van afvallen van levensmiddelen en dierlijke afvallen. Als voornaamste punt vermeldt zij de be handeling der gemeentebegrooting en der begrooting van het G. E. B. voor 1941. twefhf. CMD - PAG. 7 NOORDWIJKERHOUT E. H. B. O. De alg. Ned. vereeniging E.H.B.O. afd. Noordwijkerhout hield een bijeenkomst in de zaal van Hotel v. d. Geest, waar de uitreiking der diploma's aan de 9 geslaagde leerlingen plaats vond. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de Burgemeester, de medische leider dr. H. J. Postel, mevr. Bostel, ir. Stöver en vele andere genoodigden. De secretaris, de heer Th. v. d. Berg, opende den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hierna verzocht hij den Burgemeester over te willen gaan tot de uitreiking der diplo ma's. Door den Burgemeester werd eerst een woord van gelukwensch gesproken tot de geslaagde leerlingen, wier werk dezen avond werd bekróond. Na deze hartelijke woorden werd aan 6 dames en 3 heeren het eenheidsdiploma uitgereikt, welke uit reiicing vergezeld ging van een handige verbanddoos. Hierna nam dr. Postel het woord. Hij dankte de leden voor cle pret tige samenwerking, die hij bij den cursus steeds had ondervonden en wees op de groote verantwoordelijkheid, welke rust op den E.H.B.O.'er. Hij hoopte, dat de Noordwijkerhoutsche E.H.B.O.'ers bij een voorkomend ongeval zich van hun verant woording volkomen bewust zullen zijn en hun taak op uitnemende wijze zullen ver vullen. Nadat dr. Postel zijn toespraak beëindigd had, stond de heer C. P. Koster op en dankte in warme en goed gekozen woorden dr. Postel namens de geslaagden voor al het nuttige en aangename, wat zij op den cursus van hem mochten leeren en overhandigde hem een kostbaar boekwerk als geschenk. Ook mevr. Postel werd door de vereeniging met een aardigheid ver rast. Tijdens de pauze ontving ieder der genoodigden een vrije consumptie. Hierna demonstreerden de pas gediplomeerde da mes een verdrinkings-ongeval. De heeren kregen een gecompliceerde bovenbeen breuk te behandelen. Aan het slot van dezen zeer aangenamen avond dankte de voorzitter de aanwezigen, in het bijzonder den burgemeester en de genoodigden voor hun belangstelling voor het mooie doel, dat de vereeniging nastreeft. Tevens deel de hij mede, dat de volgende week, Maan dagavond 25 November om 8 uur weder om met een cursus wordt aangevangen. Hij hoopte, dat ieder lid hiervoor propa ganda zou maken. De nieuwe leerlingen kunnen zich 's avonds aan de zaal aan den secretaris der vereeniging opgeven. WASSENAAR Inbraak Na verbreking van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot het perceel Rijksstraatweg 444 en daaruit diverse voor werpen ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Personalia. Op het examen te Leiden slaagden voor Machine-schrijven: A. Ange- varen, C. Beijersbergen, IV. Dieben, L. Hergelink, T. v. Veen, Jac. Remmerswaal, T. Sloekers, C. Bakker en C. Vroom. Voor Stenografie „Groote": J. de Klerk en L Vermin. Allen leerlingen van de R.K. U.L.O.-school, Kerkstraat 26, Wasse naar. Geboren: Martina Barendina dochter van M. B. van Beesten en A van Allen Hermanus Johannes Nicolaas, zoon van J. H. Sprayt en F. R. v. d. Geest Amoldus Gijsbertus Maria, zoon van W. Jansen en G. A Noordover Pieter, zoon van W. Prins en J. van Oord van der Vlies Christina Adriana, dóchter van A. H. A. Zandvliet en C. Arendsen Martinus Rei- nier, zoon van H. G. Altorf en J. C. Kokee. Overleden: Hutger de Kat, 70 jaar echtgen. van M. van Nugteren Hendrik Knijnenburg 67 jaar echtgen. van M. v. d. Zijden Bertus Jacobus Verdam 52 jaar echtgen. van J. F. Wesenaar Wilhelm van Bakel 61 jaar echtgen. van M. J. Wol- dendorp. HILLEGOM GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield gisteren een openbare vergadering. Voorzitter de Burgemeester; afwezig de heeren J. Veld- huyzen van Zanten en C. de Wreede. Na opening met glbed, deelt de voorz. mee, dat de heer Van Zanten bericht van verhindering heeft gezonden. Hij is ern stig ziek, doch de voorzitter heeft tot zijn vreugde vernomen, dat beterschap inge treden is, zoodat we den heer Van Zanten t.z.t. hier weer zullen zien. De reclames pl. belastingen worden goedgekeurd en de comptabiliteitsbeslui- ten genomen. Met de Bank voor Ned. Ge meenten wordt weder een rekening-cou rant-overeenkomst gesloten en B. en W. gemachtigd tot het aangaan van kaslee- ningen. De vergoeding ten behoeve der Chr. Burgerschool wordt vastgesteld te gen ƒ23.67 per leerling. Hierna werden de vergoedingen vastgesteld ten behoeve der bizondere schoolbesturen. De gemeente begrooting 1940 werd gewijzigd, zooals Ge deputeerde Staten dit wenschen. De bouw verordening werd gewijzigd in verband met de verhoogde prijzen der materialen» Een regeling voor het benutten van huis afval werd goedgekeurd. B. en W. zullen deze zeer soepel toepassen, rekening hou dende met die gemeenten, welke geen niet-inwoners voor deze bezigheid toela ten. Mededeelingen waren er niét. Bij de rondvraag maakte de heer Van Dam op merkzaam op verschillende moeilijkheden op de wegen Loosterweg II en Pastoors laan inzake vuil op die wegen en geen voldoende gelegenheid tot waterloozing. De voorzitter zal een en ander nog even bekijken. Hierna sluiting. Zilveren jubileum. Bond van Overheids personeel. Het 25-jarig bestaan der afd. Hillegom van den Ned. Rit. Bond van Overheidspersoneel „St. Paul us" is gevierd. Begonnen werd met een H. Mis van dank baarheid met H. Communie. Des avonds was er in het eigen gebouw van den Ned. R.K. Volksbond aan de Hoofdstraat alhier een feestvergadering. Hierbij waren de leden met hun dames tegenwoordig en ver dere genoodigden en belangstellenden. De voorzitter, de heer A. L. Kraan, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den G. A., kapelaan Beugelsdijk, den hoofdbestuurder Van Seggelen, den heer B. N. Loerakker, voorz. van Eensge zindheid, den heer C. Seijsener, voorzitter van den Volksbond en het bestuur der afdeeling Lisse. Vervolgens feliciteerde nij de heeren C. van Berkel en L. Baak, die op dezen blijden dag mede hun zilveren jubileum als leden der organisatie vieren. Het hoofdbestuurslid, de heer Van Segge len, reikte nu met eenige toepasselijke woorden de diploma's van den Bond aan de jubileerende leden uit, die voor de on derscheiding zeer erkentelijk zijn. Hierna hield de heer Van Seggelen de feestrede, waarin hij naging, wat de organisajtie in den loop der jaren heeft bereikt. De bond staat nog immer op de bres voor zijn leden en voor de afdeelingen. In denzelfden geest sprak ook de heer Loerakker, terwijl de heer Seijsener naast zijn geluk wenschen bijzonder deed uitkomen de goede samen werking tusschen het bestuur van den Volksbond en de onderafdeeling „St. Pau- lus". De heer Augustinus, voorz. der afd. Lisse, bracht namens zijn vereeniging zijn gelukwenschen en hoopte over 3 jaar ook te Lisse in het zilver te zijn. Spreker wijd de een pittig woord aan de pioniers, de hee ren Van Berkel en van Baak, die vanaf de oprichting de vereeniging steunden. Ver volgens bleef men nog een poosje gezellig te zamen. laat U in Uw belang toch raden: Maakt gebruik van rijwielpaden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. FEUILLETON Ui het Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 36) Uw telefonische boodschap aan mijn vader, zei ze met moeite. Ik telefoneerde dat Judson Flagg ver moord was en dat ik enkele bijzonderhe den omtrent den moord met uw vader wilde bespreken. Was het zoo niet? Ja, zoo was het. En dat deed u besluiten om u Weer aan te kleeden? Ze aarzelde en keek naar Holbrook. Maar de kapitein kon haar niet helpen. Zoo is het, zei zy ten slotte. En ook om naar de kamers van ka pitein Holbrook te gaan? Gordon Graham stak een waarschuwen de hand op. Beantwoord die vraag niet, mengde hij zich in de ondervraging. U maakt bezwaar als haar advocaat? informeerde de chef. Bij deze vraag sprong Holbrook over L1SSE GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente vergaderde gisterenmiddag onder voorzitterschap van den heer G. Tromp, loco-burgemeester. Na opening met gebed deelde de voorzit ter mede, dat de burgemeester, wegens ernstige familie-omstandigheden afwezig was. Vervolgens herdacht de voorzitter, den heer A. H. Schrama z.g. Spr. memo reerde, dat de heer Schrama geweest was een werker voor de gemeente. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad een adres van rouw beklag te zenden aan de wed. Schrama. Overgegaan werd tot de vaststelling van een verordening betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van afvallen van levensmiddelen en het ter beschikking stellen van dierlijke afvallen en van ca davers van honden en katten. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. hebben gemeend, deze afvallen te moeten doen ophalen door de menschen, die hier van een beroep hebben gemaakt. Zij nemen de verplichting op zich om de afvallen op te halen in het geheele dorp en als loon hiervoor mogen zy de opbrengsten der af vallen hebben ol voor eigen bedryf ge bruiken. B. en W. zyn van plan hiervoor vergunning te verleenen aan de heeren M. de Vreede te Lisse, J. van der Klaauw te Haarlemmermeer en C. Bras te Haarlem mermeer. De heer Romijn deelde mede, dat in het buurtschap de Engel ook iemand was, die reeds thans dit beroep uitoefent en vroeg of deze dan uitgesloten was en zoo niet hem dan de buurtschap toe té wijzen. De voorzitter zegde toe, dit in de verga dering van B. en W. te bespreken. De heer Warmerdam voelde hier veel voor daar het een ingezetene was en er waarschijnlijk voldoende gelegenheid be staat voor vier personen, nu dat alle af vallen onder de bepaling begrepen zijn. De verordening werd hierna vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten om niet aan het Rijk in eigendom en beheer over te dragen het gedeelte Bond- straat, hetwelk binnen de rijksweggrens in deze gemeente is gelegen, ter oppervlakte van ongeveer 63 M2, zulks vry van kosten ten laste der gemeente. De voorzitter deelde hierop mede, dat le de heer H. van der Kloot-Meijburg de herziening van het uitbreidingsplan ter hand zal nemen en dienaangaande overleg zal plegen met de desbetreffende raads commissie. 2e de gasprijs voor deze gemeente met K cent zal worden verhoogd en hiervoor goedkeuring is verkregen. Bij den rondvraag deed de heer van Kesteren enkele vragen ten aanzien van de uitzending van werkloozen naar Duitschland en ten opzichte van de werk verschaffing. De voorzitter beantwoordde deze vragen ten genoegen van den steller. De heer Duivenvoorden vroeg om aan de leden der luchtbescherming jassen beschik baar te stellen. De voorzitter zeide, dat dit reeds een punt van bespreking is geweest in de ver gadering van het college van B. en W. en nog in onderzoek is. De heer Lefeber wees er op, dat de R.K. Wijkverpleging bij het j.l. ongeval ten dienste van de luchtbescherming groote hoeveelheden verbandstoffen en dergelijke heeft beschikbaar gesteld. Dit liep nogal in dc kosten, vandaar, dat hij vraagt aan de vereeniging een subsidie te geven ter be strijding dezer kosten. De verpleging ge schiedt geheel gratis. De voorzitter vond de beste oplossing, dat de vereeniging voor deze kosten haar rekening indient, hetgeen het meest juiste is en hetgeen alle leden beaamden. Vervolgens vroeg de heer Lefeber, of het waar was, dat de serre van „de Witte Zwaan" moest verdwijnen. De voorzitter zeide, dat dit moet geschie den voor 1 Januari 1941. eind. Met prachtig-voorgewende veront waardiging kwam hy vlak voor den ver baasden Dempster staan. Als m ij n advocaat, bedoelt u toch zeker? Bent u van plan een onderzoek te gen my te openen als hoofddader? Ik ben alleen beschuldigd van begunstiging van het misdrijf; hoogstens van medeplichtig heid. En nadat hy op die manier getracht had zijn ouden vriend Dempster van de wijs te brengen, draaide hij het hoofd om en gaf Graham een zachten wenk. Maar Demp ster liet zich niet uit het veld slaan. U droeg twee rozen aan het diner, nietwaar, miss Graham, ging hij kalm voort. Wat gebeurde er met die twee rozen? Ik weet het niet, klonk het dof. Weet u het niet? Ik deed ze af, toen ik de speld waar mee ze vastzaten, losmaakte. Waar legde u ze neer? Ik legde ze voor me neer ik denk op tafel. Ik zal het mijn meisje vragen als u wilt. Ze stond op en wilde de kamer uit gaan. Chef Dempster stond ook op. Het is niet noodig. Ik heb uw meisje er al naar gevraagd. Ze heeft ze niet ge zien. Hij wachtte om de uitwerking van deze mededeeling te zien. Daarop vervolg de hij: Er zijn twee rozen gevonden naast het lijk van Flagg. Bent u gister avond in het huis van Flagg geweest? Dat ontkerr.en we! riep. Graham on middellijk. Het is maar een vraag, meneer de verdediger, zei de chef op een eenigzins verontschuldigenden toon. DE LEIDSCHE COURANT Over dit punt werd druk gediscussieerd, om alsnog te probeeren dit punt van het dorp te behouden, doch B. en W. bleven bij hun standpunt, hun door het Rijk opge legd, om thans de contractueele verplich ting ten dien opzichte aan het Rijk na te komen. Wethouder Warmerdam sprak hierna woorden van gedachtenis aan het over leden lid van den Raad, den heer A H. Schrama. Hy bracht hem namens de fractie in het bijzonder dank voor zijn vele wer ken. Als persoonlijke vriend van den overledene bracht hij, namens de echt- genoote van den overledene, dank aan alle leden voor de goede samenwerking. De heer Schrama is niet alleen geweest een goed raadslid, doch ook een goed ge meentenaar, gezien de vele sociale werk zaamheden door hem verricht. IJsclub Lisserbroek. Gisteravond hield de IJsclub „Lisserbroek en Omstreken" haar 34e jaarvergadering in het café „Het Wapen van Lisse" aan den Lisserdyk onder voorzitterschap van den heer B. Berbee. Ondanks het minder aangename weer was de opkomst goed. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter het Overlijden van den heer A. van Oosten, die een reeks van jaren een werkzaam aan deel heeft gehad in de vereeniging, vooral in zijn functie van secretaris. De secretaris de heer Chr. v. d. Klaauw las de notulen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer G. Wesselius, bleek dat was ont vangen, inclusief het saldo 1939 952.13 en uitgegeven 591.74, zoodat een voordeelig saldo viel te boeken van 360.39. Namens de verificateurs bracht de heer Th. Straat hof een gunstig rapport uit. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uitt, waaruit bleek dat het ledental met 10 vooruitging en dat in den afgeloopen winter 9 ijswedstrijden werden gehouden Voorts gaf de secretaris weer het verloop van de vereeniging gedurende de afgeloo pen 3/4 jaar waarin het niet aan variaties ontbrak. Hieruit bleek tevens het groote werkzame aandeel van den huidigen voorzitter. Derhalve is het te betreuren, dat deze door zijn vertrek naar Lisse alsmede door zijn leeftijd zich genoopt heeft gezien te bedanken. De voorzitter dankte voor het mooie verslag, alsmede voor de vriende lijke woorden aan zijn adres, welke dank mede toekomt aan de medebestuurleden. Aan de orde is voorts de bestuursverkie zing wegens aftreding van de heeren B. Berbee, voorzitter, G. Wesselius, penning meester en J. H. v. d. Heuvel die zich niet herkiesbaar stelden. De voorzitter dankte de heeren Wesselius en v. d. Heuvel voor de verrichte werkzaamheden. Er waren een viertal candidaten ingediend en wel de heeren S. v. d. Veek, B. Zijnstra, A. Alders en K. Zwetsloot. Na stemming bleken ge kozen de heeren K. Zwetsloot met 63, S. v. d. Veek met 59 en A. Alders met 58 van de 75 uitgebrachte stemmen. Uit het vol tallige bestuur werd vervolgens de heer Mesman met 50 stemmen tot voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter sprak een dankwoord tot den scheidenden voorzitter, die 15 jaren op schitterende wyze de vereeniging heeft bestuurd en op zijn voor stel tot eerelid werd benoemd. Met enkele goed gekozen woorden bood hij hem na mens de vereeniging als blijvend teeken van waardeering een mooien rooktafel met bijpassend rookstel aan. De scheidende voorzitter dankte voor dit fraaie blijk van waardeering en zegde toe steeds één te blijven, ijs of geen ijs, met de Lisserbroe- kers. Tenslotte werd de traditioneele ver loting om mooie en nuttige prijzen ge houden, waarbij elk een gratis lot kreeg, terwijl de overige loten bij opbod werden verkocht, welke de mooie som opbrachten van 110.35. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM DE REVOLVERAANSLAG. Dader gearresteerd. Naar het A.N.P. van de zijde van de Haagsche politie verneemt, heeft men den dader van den aanslag op het huis van burgemeester Banning van Leid- schendam gearresteerd. Ik heb die meteen beantwoord! betoog de Graham. Chef Dempster, met een glimlach van voldoening op het gezicht hy zag dat zijn pogingen resultaat begonnen te krij gen staakte zijn ondervraging. Hy knik te tegen den inspecteur. Haal die dingen van Hagan eventjes, zei hij. Vader! Wat voor dingen? riep Aline in doodsangst door de voor haar onbegrij pelijke order. In haar opgewonden verbeel ding zag ze de handboeien al. Ik weet het niet, kind. We zullen het wel zien, zei Graham kalmeerend. Een paar dingen die we op uw ka mer gevonden hebben, miss Graham, leg de Dempster uit. Wel, wat zegt u daarvan! Ze zyn in haar kamer geweest! protesteerde kapitein Holbrook uitbundig. Inspecteur Mclntyre kwam na enkele oogenblikken terug met een avondjapon en een paar pantoffels. Hij gaf ze aan Dempster. De chef hield Aline de japon voor. Deze avondjapon, miss Graham, zit aan den onderkant vol straatmodder, merk te hy op, terwijl hij haar scherp aankeek. Slordigheid van mijn meisje, weerde ze af. Deze japon en die pantoffels zyn gis teravond met modder van de straat in aan raking gekomen bij 'n haastigen tocht van hier naar het huis van Judson Flagg en terug, zei de chef op strengen toon. Absurd! riep Graham uit. We hebben een sr'irV". rr ij "heer Graham, die miss Granam kent en haar naar huis zag loopen omstreeks den tyd van den moord. Wat voor getuige? vroeg haar vader. Een van mijn agenten, die straat dienst had. Een politie-agent, hoonde Holbrook. Waarom geen twee of een half dozijn als u toch een bewijs fabriceeren wilt? Maar noch Dempster, noch inspecteur Mclntyre lieten zich dezen keer door den brutalen mond van kapitein Holbrook over donderen. Er was een klank van sympa thie in de stem van den inspecteur, toen deze zei: Het spijt me meer dan ik u zeggen kan, mijnheer Graham, maar we zijn genood zaakt uw dochter te arresteeren. Vader!, schreeuwde Aline ontzet en in haar doodsangst klemde ze zich aan hem vast. Ik heb nog nooit een armzaliger ten- lasten-legging gezien als deze zei Gordon Graham. Haal uw hoed en mantel. Miss Gra ham, zei de inspecteur niet onvriendelijk maar nadrukkelijk. U kunt meegaan, voeg de. hij er tegen Aline's vader bij. Je lui zult een beschaafd jong meisje toch niet naar een gewone stadsgavangenis brengen, protesteerde Holbrook veront waardigd. Het is niet plelzierig, maar het is on ze plicht, zei inspecteur Mclntyre tegen Graham. Aline liep de hall door. Hattie! Geef mijn hoed en mantel!, riep ze. Father Shannon, komt u bin nen sn:!;tc ze. De priester had al dien tijd gcuuldig gewacht. Ze brengen mij naar de gevangenis! Naar de gevangenis! Onmogelijk!, riep hij uit. Hy had op een beteren afloop gehoopt. Aline ging op haar vader toe en sloeg haar armen om zijn hals. Als een angstig kind drukte ze zich tegen hem aan terwijl ze erbarmelijk snikte. Graham had een gevoel alsof hij op de pijnbank lag toen hij zijn dochter zoo zag lyden. Hij deed een wanhopig beroep op het medegevoel van den inspecteur. Waarom kan ze niet verder onder be waking hier blijven?, drong hij aan. Dat durf ik niet riskeeren, mijnheer Graham. Er kan met een teergevoelig en opgewonden jong meisje iets gebeuren en ik zou ex de schuld van krijgen. Graham staarde hem hulpeloos aan. Een erbarmelijk motief!, zei hij som ber. Er is een ernstiger motief, mengde Dempster zich in het gesprek. Welk? Flagg was de aanleiding van het pu- bliceeren van dat bericht over de verlo ving. Het doel van dat bericht was dat uw dochter bij hem zou komen. Flagg wist het een of ander van het geheim huwelijk van Miss Graham. Oh!, klonk het verschrikt van Aline's lippen. Wat weet u daarvan?, vroeg haar va der aan Dempster. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7