Likdoorns! Eelt?Wratten Weerbericht RIJNSTREEK DONDERDAG 21 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 18 cent per week; 1 2.50 per kwartaal Btf onze agenten *0 cent per week; 2.00 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstenj 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.41 uur.. Zon op 9.12 uur. MAANSTANDEN. 22 November 23 November 24 November 25 November 26 November 27 November 28 November 0.03 onder, 14.17 op (Laatste kwartier). 1.16 op, 14.45 onder 2.33 op, 15.13 onder 3.50 op, 15.40 onder 5.10 op, 16.11 onder 6.30 op, 16.44 onder 7.49 op, 17.15 onder HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 22 Nov. voorm. 8.50 en nam. 21.15 uur. rOllOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC^ Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 17.41 uur. ZONSOPKOMST 9.12 uur. Tusschen deze beide tijden dient er dus verduisterd te worden. CDIIOII CDU C3II Oil Oil Oil Oil O OMGEVING LEIDSCHENDAM Mevrouw Flinterman. Mevrouw Flin terman, die binnen eenigen dagen wegens huwelijk de gemeente gaat verlaten, is geen onbekende in Leidschen.dam, daar zij altijd is werkzaam geweest op het ter rein der liefdadigheid. Een reeks van jaren is zij op velerlei gebied werkzaam geweest en van week tot week was zij o.m. ook met onder haar leiding staande meisjes werkzaam voor „Het Groene Kruis" en werden goederen vervaardigd, welke jaarlijks ten bate de zer afdeeling werden verloot. Het bestuur betreurt dan ook ten zeerste haar heen gaan. Ook de kinderen zullen mevrouw F. missen, want zij was het, die telken jare omstreeks .Kerstmis tusschen de 400 a 500 kinderen onthaalde op versnaperingen en geschenkjes, enz. Dat het vele werk ge waardeerd werd, blijkt uit de vele bloem stukken, welke zij mocht ontvangen. Naar wij vernemen, zal haar werk in zijn ge heel worden voortgezet, hetgeen voor haar wel de grootste dank is, die zij bij haar heengaan heeft te aanvaarden. Personalia. Vrijdag 22 November e.s. zal de heer H. C. J. v. d. Plas, alhier, em ployé bij de Bataafsche Import Mij., den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar bij deze mij. in dienst trad. Zeker zal het den jubilaris, die steeds voor ieder klaar stond, niet aan belang stelling ontbreken. ZOETER MEER „Winterhulp Nederland". Evenals op andere plaatsen zal ook in deze gemeente op 29 en 30 November a.s., een collecte gehouden worden Voor „Winterhulp Ne derland". Dames en Heeren, die zich beschikbaar willen stellen om speldjes te „verkoopen, kunnen zich opgeven bij de volgende da mes: C. VernèdeCrol, Stationsstraat 69; G. Lammensvan Straalen, Dorpsstraat 7; J. P. Groenheijdevan den Akker, Dorps straat 79. NIEUWLRBRUG Personalia. Bij het te Leiden gehou den examen ter verkrijging van het Mid denstandsdiploma slaagde eveneens onze plaatsgenoot de heer L. Bosman. KOUDEKERK Gevestigd: Aartje de Groot van Leiderdorp Agatha M. Kroon van Ter Aar. Vertrokken: Marinus Fatje naar Alphen aan den Rijn Sara Dorrepaal naar Achttienhoven Jacoba A. de Wit naar Alphen aan den Rijn Armigje Ber- voets .naar Haarlem Jantje Duiker naar Leiden Pjeter Oudshoorn en Jan Reij- i.eveld naar Nieuwveen. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Dinsdagmiddag half drie kwam de Raad onder leiding van Burgemeester Gouver neur bijeen, hoogst waarschijnlijk de laat ste gewone zitting welke de burgemeester presideerde. De stoel van den heer Verkleij bleef le dig. De heer van Zonneveld verzocht een gedeelte uit de notulen van de vorige ver gadering te schrappen daar het daar geno tuleerde in een besloten vergadering be handeld was. De voorzitter zette de zaak uiteen, waar op, op verzoek van den heer v. Zonneveld, het bedoelde gedeelte werd voorgelezen, daar hij meende dat het openhaar ge maakt moest worden. Het betrof een ruil-transactie tusschen de heer Jac. L. van Reijsen die bij deze behandeling niet aanwezig was geweest en de Gemeente. De heer v. Reijsen krijgt een stukje grond van 35 c.A., de ge meente krijgt een servituut op een eigen dom van den heer v. R. Bij de Ingekomen stukken was een me- dedeeling van het aan den burgemeester verleende ontslag, waarbij de burgemeester den Raad een goede opvolger wenscht. Het officieele afscheid zal 21 December a.s. plaats hebben op welken dag burgemees ter 65 jaar wordt. Langdurige bespreking lokte een circulai re van den Bond van Bloembollenhande laren uit Haarlem uit, over een te ontwer pen wachtgeldregeling voor reizigers in het bollenvak die door de tijdsomstandig heden werkloos zijn geworden. De heer van Reijsen merkte op dat deze circulaire, d.d. 30 Aug. 1940 aan de Bonds leden was gericht en vroeg hoe deze thans 'hier kwam, waarop bleek dat 2 bloemist patroons haar hadden gebracht om in prin cipe medewerking te verzoeken. De heer v. Reijsen vindt dit eigenaardig:,, laat de Bond zich tot de gemeenten wenden." Tenslotte spreekt de Raad zijn sympathie met de po gingen uit. Het is de bedoeling dat het Rijk, de Gemeenten en de patroons gezamenlijk deze zaak zullen financieren. De heer G. J. de Raadt werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand. Na eenige jaarlijks terugkeerende punten werd de Brandverzekering der Gemeente eigendommen behandeld. Deze panden zijn voor een totaal van meer dan 3 ton, door bemiddeling van de makelaars R. Mees Zonen te R'dam bij een Elgelsche Mij. ver zekerd. Mees biedt nu aan deze posten over te sluiten bij een Nederlandsche Mij., voor 25 a 30 cent per mille. Het kan de gemeen te dus hoogstens 100 per jaar kosten. Mocht er nu gedurende de oorlog brand komen, dan zou men, bij niet over-slui- ting op de uitkeering tot na den oorlog moeten wachten. De heeren v. Breda en Vogelaar willen de zekerste weg nemen en oversluiten, de heer v. Reijsen wil de gewone verzekering laten doorloopen, komt er brand dan gaat men op de polis van de Engelsche Mij. die na den oorlog zeker zal uitbetalen leenen voor herbouw, en presenteert de de rekening van schade plüs renten, zoo spoedig mogelijk. Ook sprak de heer v. Reijsen over de Molestverzekering. B. en W. zullen in Den Haag te rade gaan en over de beide verzekeringen haar bevind van zaken beslissen. Een begrotingswijziging 1940 leerde ons dat de ketel van de centrale verwarming in het gemeentehuis stuk is en niet meer gerepareerd kan worden; daarom voorstel van B. en W. een nieuwe ketel aan te schaffen. De heer van Zonneveld zegt, dat de ke tel gisteren al besteld is, en' protesteert te gen deze handelwijze, verder stelt hij vast dat de betreffende personen de ketel niet nagekeken hebben aan het einde van het vorig stookseizoen. „Dit is toch niet de taak van den Raad". Spr. bepleit verder de aanschaffing van 2 ketels, dan is er altijd een in reserve. De heer Bije vraagt of de levensduur niet erg kort is en de heer v. Reijsen meent dat het vorig jaar toegezegd is, bij het aanschaffen van een Sabrulec-kolenstoker, dat de geheele ver warming zou worden nagezien. De heer Vogelaar vindt het stom gehan deld door diegenen die de kachel uit heb ben laten gaan en toen niet nagezien heb ben of alles in orde was. Dit moet, aldus de voorzitter, den gemeente-opzichter en concierge aangewreven worden. Het ge vraagde crediet wordt verleend. De heer Schrama wijst er op, naar aan leiding van een aanvrage van de De Vis- serschool om subsidie van 735.voor de aankoop van 3 schrijfmachines dat het vo rig jaar hiervoor een crediet is toegestaan, hetgeen niet gebruikt werd; de heer van Reijsen wil 2 machines toestaan inplaats van 3; de heer Vogelaar zegt, dat 3 ma chines, gezien het aantal leerlingen, nood zakelijk zijn. De heer M. A. van Breda wordt herbe noemd tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur. Van het Waterschap „de Zandsloot" v/ordt water gekocht voor 37.60; het be treft hier het water tusschen de nieuwe en oude schoeiing langs de Zandslootkade. Over de vraag of er boompjes langs de Zandslootkade komen besloot men de „kat uit den boom te kijken". Het „afvallenbesluit" werd vastgesteld, nadat de heeren van Breda en v. Reijsen oen wensch te kennen gegeven hebben, dat de bestaande schillenophalers hun werk voort zullen kunnen zetten. De Begrooting. Om 10 voor half 5 offreerde de Burge meester een tweede kopje thee en werd na een kleine pauze met de behan deling der begrooting begonnen. De voorzitter zeide, dat die de één- en-twintigste begrooting was welke hij met den Raad behandelde. Hij wees op de moeilijke tijdsomstandigheden welke God ons zond en op de noodzakelijk heid van offers brengen. De inkomens on zer burgers hebben sterk geleden en deze begrooting is daarvan *n afspiegeling. Spr. sprak de hartelijke- bede uit, dat God, die allen regeer en bestuurt, ons zal zegenen. De heer van Zonneveld zegt, dat hij op 21 Pecember a.s. gelegenheid hoopt te hebben over het werken van den Burgemeester te spreken, en wil, daar wij dit jaar geen Al- gemeene Beschouwingen houden enkele woorden aan de financiën wijden, het is hem opgevallen dat het tekort zoo groot is bij een zeer sobere raming en vraagt of het zeker is, dat wij dit tekort uit Rijk's kas krijgen. De heer van Breda spreekt slechts den wensch uit, dat B. en W. in dezen moeilij ken tijd kracht mogen krijgen om de ge meente goed te besturen. De heer Schrama bespreekt de salarissen De heer Vogelaar vraagt waarom de derde ambtenaar ter secretarie noodig is. Spreker is er persoonlijk niet van over tuigd. Hij meent dat ideëele verbeteringen meer de aandacht moeten hebben en er op de secretarie een hetere harmonie moet heerschen; dan is een derde ambtenaar niet noodig. De heer Kortekaas constateert dat de begrooting met de grootste zorg is samen gesteld. De heer van Reijsen wijst er op, dat de begrooting aangepast is aan de tijdsom standigheden. Spr. vindt 1000.voor on derhoud van wegen en voetpaden weinig en wijst op den toestand van de Iepenlaan. De heer Beije bepleit, zooals hij reeds meerdere malen gedaan heeft, een alge- heele salarisherziening. Spr. verzoekt aan dacht voor de Lindenlaan. De heer Verschoor sluit zich bij het ge sprokene over de ambtenaren aan. De voorzitter en de beide wethouders beantwoordden de sprekers. Ten slotte wordt de begrooting aange nomen met inbegrip van de daarin ver vatte salarisverhoogingen onder voorwaar de, dat de betreffende posten worden goed gekeurd en dat de verwachtingen omtrent ae Rijksbijdrage niet worden teleurgesteld. Over de ambtswoning van den Burge meester zal nader worden beslist. Weth. Warn aar herinnerde er aan dat er een Raadsbesluit was bepalende dat na vertrek van dezen Burgemeester de ambtswoning zou worden verkocht. De voorzitter deelt nog mede, dat de gasprijs met ingang van 1 Januari verhoogd zal worden met een halve cent per kub. M. Het laatste kwartier waren er onmoge lijk notities te maken. De mooie ramen lie ten niet veel licht door en de lampen mochten niet aan. Men raadde den. spreker naar zijn steml GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Gistermorgen heeft de raad der gemeente Wassenaar een openbare vergadering ge houden onder voorzitterschap van den burgemeester. Afv/ezig waren met kennisgeving de hee ren van Haren en van der StoeL De politieverordening werd aangevuld met bepalingen gericht tegen het bevuilen van voetpaden aoor honden en tegen het tijdens duisternis bij zich dragen van in brekersgereedschap. Hierna komt ter tafel het prae-advies inzake het heffen van wachtgeldregelingen voor particuliere bedrijven. B. en W. wijzen er op, dat het overheidssubsidie (Rijk en Gemeente samen ten bedrage van 50 a 60 der uitkeeringen) alhier geheel ten koste der gemeente zal komen, omdat zij geen subsidie ontvangt in de werkloos heidsuitgaven. Bij gevolg worden de uit gaven bij een aantal van 60 personen, dat in aanmerking zou komen, geschat op 1500.per maand. B. en W. achten deze uitgaaf te hoog en stellen voor de vrij willige bijdrage niet te verleenen. Aldus wordt besloten. Besloten wordt voor alle reeds gesloten geldleeningen, waaromtrent in de overeen komst niet is bepaald, dat de couponbelas ting voor rekening van de'gemeente komt, alsmede voor nog te sluitèn geldleeningen gebruik te maken van de bevoegdheid bij de rentebelasting de couponbelasting af te houden. Besloten wordt een lokaal van het ver- eenigingsgebouw in de Kerkstraat ter be schikking te stellen van het Kerkbestuur van den H. Willibrordus ten behoeve van de Jongensschool en medewerking te ver leenen voor de aanschaffing van nieuwe leerboeken voor het onderwijs in Fransch en Duitsch ten behoeve van de RJC. ULO- school aan de Kerkstraat. Vastgesteld wordt de bedragen, waarop de besturen der bijzondere scholen over het jaar 1939 aanspraak kunnen maken voor vakonderwijs. Per leerling bedragen deze voor gewoon L.O. 2.79 en van ULO 6.79. Aan J. P. F. Mulder wordt eervol ontslag verleend als onderwijzer in lichamelijkê oefening aan de openbare schaal Bloem- camplaan. Als bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt herbenoemd de heer C. Mansveld. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend om in 1941 ten hoogste 600.000. kasgeld op te nemen. Vastgesteld wordt de vergoeding en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1939 ten behoeve van de bijzondere scholen. Besloten wordt van mevr. A. W. J. Wegerif geb. Smith te 's-Gravenhage een perceel grond ter oppervlakte van 250 M2 om niet in eigendom over te nemen, be stemd voor eventueele verbreeding van de Vinkelaan. School-Tandverzorging. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot uitvoering voor rekening van de gemeente van een schooltandverzorging. De kosten van aanschaffing van een ver plaatsbaar instrumentarium worden ge raamd op 550.a 600.terwijl voorts gerekend wordt, dat per jaar 2000. noodig zal zijn voor onderzoek van 2000 leerlingen. B. en W. willen de behandelin gen doen aanvangen met de kinderen van de eerste of van de eerste en tweede klasse. Voorts stellen zij voor van de ouders een retributie van 0.60 tot 3.per jaar te heffen, waarvan de opbrengst op 30 a 40 van de totale kosten wordt geschat. De heer Breedveld verklaard zich tegen stander, omdat hier weer iets van de vrij heid, toekomend aan de ouders wordt op geofferd. Dergelijke bemoeiingen voeren :ot staatamsolutisme. Na langdurige discussie, waaruit blijkt, dat van tandveerzorging als de overheid zich deze niet aan zich trekt, niets terecht komt, worden de voorstellen aangenomen. In de vergadering van 24 April 1940 is een advies in handen van B. en W. gesteld een advies van een tweetal ingezetenen inzake het verkeersvraagstuk in deze ge meente. B. en W. stellen thans voor aan adressanten te berichten, dat de behande ling wordt uitgesteld tot de vrede zal zijn hersteld. Bij dit punt ontstaat een langdurige dis cussie. Verschillende leden zijn onte vreden over de tramexploitatie, anderen willen het verkeersvraagstuk thans geheel onder het oog zien met het oog op de toekomst en bepleiten instelling van een commissie. Ten slotte zegt de voorzitter, dat B. en W. zich nogmaals tot de H.T.M. zullen wenden, om verbetering van het tramvervoer en in de volgende vergadering zullen adviseeren omtrent instelling van een commissie. Op voorstel van B. en W. worden enkele besluiten genomen inzake het bewaren van afvallen van levens middelen. Besloten wordt met de N.V. Pensioen- verz. Mij. „Metallicus" te Rotterdam een geldleening aan te gaan, groot 125000. tegen 4 rente en met een looptijd van 40 jaren. Ten behoeve van het organiseeren van een land bouw win tercursus door de afd. Wassenaar van de Holl. Mij. van Landbouw wordt een subsidie van 75.toegestaan. Aan het orgaan van de steunverleening wordt de bevoegdheid verleend om in bij-' zondere gevallen tot 10 uit te gaan bo ven de normen van de steunregeling. Het basis-uurloon voor de werkverschaf fing wordt op voorstel van de commissie van bijstand verhoogd-met 0.04 uer uur. Van den heer W. Ambrosius wordt een stuk grond om niet overgenomen, groot 285 M2, voor verbreeding van den Wasse- naarschen weg. De rekening der gemeente over 1939 wordt voorloopig vastgesteld, de gewone dienst in inkomsten op 1699835.78 in uit- Agenda LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver. Lei den, bureauzitting St. Vincentius- gebouw, Hoogl. Kerkgr. 32, alhier 6.30 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag lb November 20 uur tot Zaterdag 23 No vember 8 uur waargenomen door de apo theek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest: door de Oegstgeestsche apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26275. gaven op 1506991.51, batig saldo 192844.27,, de kapita^ldienst in inkomsten op 2963094.99, in uitgaven op 4972381.— nadeelig saldo 2009285.01. Aangeboden wordt de begrooting der gemeente voor 1941. In de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren van der Stoel, van Haren en de Grooth. Besloten wordt tot verkoop van 477 M2. bouwterrein aan den Storm van 's-Grave- sandeweg aan G. N. de Bruijn, architect, alhier voor den prijs van 4770.—. Buiten de agenda wordt besloten een crediet van 1250.toe te staan voor ver betering van het rijwielpad langs de N.O.- zijde van den Buurtweg en van 610. voor het aanhangen van beplantingen langs dien weg tusschen het rijwiel- en het ruiterpad. Bi-nneu 3 da£en 8043 Likdoorn weg.Eep weg, Wratten weg Pijn wegl 35 en 40 ct per flacon Drogisterij J. Vrijenhoek Haarl.straat 119, over de Hartebrugkerk GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad van Bodegraven. Afwezig waren de Heeren Beijen en van der Heij den, de laatste met kennisgeving. Na ope ning en gebed werden de notulen van de vorige vergadering aangehouden. Aan stonds wordt overgegaan tot een voorstel van B. en W. inzake de tarieven van het G. E. B. voor de vastrechtverbruikers. Dit voorstel werd door de bedr ij vencommissie toegelicht met te herinneren aan de invoe ring van den Duitschen zomertijd en de maatregelen betreffende de verduistering, waardoor vele verbruikers volgens de vast rechttarieven belangrijk minder stroom kunnen afneemn, zoodat ze bij gelijk blij vend vastrecht, schadelijk uitkomen. B. en W. stellen nu voor een bepaling op te ne men, waarbij deze aangeslotenen een re ductie zullen krijgen, zoodat ze niet meer zullen betalen dan ze zonder vastrecht vol gens tarief A zouden betalen. Volgens dit tarief betalen ze voor de eerste 200 KWU 22 ct., voor de volgende 300 KWU 20 cent en voor de rest 15 ct.. Teruggave zal al leen geschieden, wanneer de verbruiker het aanvraagt. De heer La Gro acht het beter een ter mijn voor die aanvrage te stellen en acht het nog beter, dat het bedrijf zelf de re kening opmaakt en uit zichzelf terugstort wat het teveel ontving. Weth. v. d. Poll neemt het eerste over, heeft tegen het tweede bezwaren, omdat er niet zdo heel veel van de 900 vastrecht- verbruikers voordeel van deze regeling zullen hebben, aangezien ze tot dusver erg weinig betaalden en al belangrijk minder moeten gaan verbruiken om boven den prijs van tarief A te komen. Het bedrijf be hoeft dus nu niet de 900 rekeningen te ccntroleeren, maar ieder kan dat zelf even doen. De heer La Gro is tevreden, de heer Jon- geneel neemt echter de bezwaren over en handhaaft ze. Hij vindt dit narekenen voor de verbruikers erg lastig; ze hebben daar weinig verstand van en het gevolg zal zijn, dat er 900 naar het bureau ko men om inlichtingen in te winnen, wat veel meer werk beteekent. Weth. v. d. Poll gaat er nu uitvoerig op in en bespreekt de wordingsgeschiedenis van het voorstel, dat ontworpen is met ver tegenwoordigers van de mid denstands ver- eenigingen, die geen enkel bezwaar had den. Hij licht toe hoe men gemakkelijk aan de hand van de meterkaart en de laatste kwitantie het verschil tusschen het vastrechttarief en tarief A kan bere kenen en zegt een duidelijke publicatie toe, terwijl hij voorstelt de termijn voor het aanvragen van reductie te stellen op 1 Maart. Het voorstel wordt daarna z.h.st. aangenomen. Op verzoek van de Goudsche Lichtfabrie ken wordt vervolgens besloten de uren voor den spertijd 11/2 uur te verlaten, in verband met de invoering van den Duit schen zomertijd. Z.h.st. wordt vervolgens een geldleening van 55000 aangegaan te gen 4 1/4 pet. ter bestrijding van de kos ten van de Zuidzijdsche en Weypoortsche- weg, waarvoor destijds een crediet van 60.000 was toegestaan. Ingevolge een Provinciaal aanschrij ven wordt bepaald, dat sommige bepa lingen van de bouwverordening, speciaal die betreffende te gebruiken materialen niet langer bindend zullen zijn, wanneer deze niet overeenkomen met wenschen en verlangens van den Algemeen Gemachtig de voor den Wederopbouw. Echter zullen de gebruikte materialen naar genoegen van B. en W. toch wel moeten voldoen aan re delijke eischen van veiligheid, vochtwe- ring en warmte en geluidsisolatie. Op verzoek van de directie der gasfa briek besloot de Raad vervolgens accoord te gaan met een verhooging van de gas- prijzen met 11/2 cent, ingaande 1 Novem- berl.l., zulks in afwijking met de concessie voorwaarden, die eerst in Mei een prijs- verhooging mogelijk maken. Echter be treft het thans abnormale omstandighe den; de directie heeft van den secr. gen. van handel vergunning ontvangen tot deze verhooging, die bovendien lager is, dan die anders in Mei op grond van de hui dige kolenprijzen zou zijn toegestaan, n.l. 2 cent. Van het handhaven van de door de concessie bepaalde prijs doet de fabriek dan ook echter afstand, want ze zal zich houden aan de prijzen van het departe ment, die om de twee maanden worden vastgesteld. De Raad acht dit voorstel bil lijk en verklaart zich bereid tot het aan vaarden er van, hoewel de heer La Gro nogal bedenkingen had tegen de terug werkende kracht Die is echter ontstaan door het lang uitblijven van het ant woord van den secr. generaal, terwijl bo vendien overeengekomen is dat een latere verlaging ook weer met terugwerkende kracht zal ingaan. B. en W. werden gemachtigd om voort aan zelfstandig de prijzen te veranderen. Vastgesteld werd een verordening op het bewaren en afleveren van huisfavallen, waarbij besproken werd dat deze regeling niet alleen geldt voor de bebouwde kom, maar ook voor de buitenwijken, al be hoeven veehouders, die de afval zelf voe ren, niets af te staan. Er waren 25 solli citanten voor het ophalen, waarvan enke len zijn afgewezen en de anderen bepaal-, de straten kregen toegewezen. Men moet de afval gratis afstaan. De regeling gaat in op 22 November. Gezorgd is ook, dat boeren, die totnutoe afval betrokken, dat ook onder de nieuwe regeling weer krij gen. De prijzen zijn vrij, maar bij opdrij ving wordt ingegrepen. Nadat een begroo tingswijziging is goedgekeurd, wordt de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2