JïeeflepsuiaL MGEVING ZATERDAG 16 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fl XIII DE KONINGSMANTEL Hoogelijk verbaasd zouden wy staan te kyken, indien wy een onzer kennissen, die wij dagelijks in een gewoon colbertje ont moetten, op een goeden dag zagen voort schreden, gekroond met een gouden kroon en omhangen met een hermelijnen sleep jas. Het is dezelfde persoon, het is zoowaar Pietersen, maar wy zouden Pietersen byna niet meer terugkennen in deze vorstelijke kleedy. In 't vervolg komen wy iederen morgen Pietersen tegen, uitgedost in fluweel en bont. Wy raken ermede vertrouwd, en Pie tersen, ofschoon met koninklijke luister om geven, is en blijft Pietersen, vriend Pieter sen, die wy reeds zoo lang hebben gekend. Dezelfde, ofschoon niet zulk een schok kende sensatie, ondergaan wij, wanneer wy met een priester naar de kerk wandelen, een gewone priester, gekleed in een zwart pak met een collaartje, en even later die zelfde priester naar het altaar zien gaan in een witte albe en omhangen met een goud- geborduurd kazuifel. Alleen de twee zwar te broekspypen, die onder het witte gewaad uithangen (een werkelijk in hooge mate onaesthetische gewoonte van den laatsten tijd!) herinneren ons eraan, dat deze pries ter dezelfde is met wien we zoo-even nog hebben staan praten. Door zijn liturgische om-kleeding heeft de priester zich verheven boven het alle- daagsche. Op straat i het de kapelaan; in vol ornaat op het altaar gaat hy ons voor als priester des Heeren. Deze beide voorbeelden dienen er slechts toe, om duidelijk te maken, dat, ofschoon do viering van het H. Avondmaal met groo- ten luister gepaard gaat, het nog steeds hetzelfde Avondmaal is- gebl?ven. Zooals de priester voor het oog der kerkgangers verheven wordt boven het alledaagsche door zich te bekleeden met de liturgische gewaden, zoo heeft ook de Kerk de viering van het H. Avondmaal omhangen met veel- kleurigen luister. Deze praal is niet meer dan een om kleeding. In iet verloop van de Mis is, in de kern, geen verandering gekoir en. Er zyn echter wel Katholieken ik weet niet of er vele zyn die door de vele boomen het bosch niet meer zien, die, geboeid door de u'terlijke glans van de Misviering, het in zicht in het dood-eenvoudige verloop van de heilige handelingen min of meer zyn kwyt geraakt. De stijl stelende, waarmede de schryvers uit den christelijken oer-tyd zich uitdruk ten, zouden wy het tegenwoordige verloop van de Mis als volgt kunnen mededeel en: Voorganger en volk belyden hun zonden (Confiteor); daarna worden psalmen en ge zangen gelezen en voorlezingen gedaan uit de Oude en ilieuwe Testament („Epistel" en Evangelie)vervolgens worden brood en wijn aangedragen en voor het offer toebe reid (Offerande). Na een dankgebed te heb ben opgezonde.. (Praefatie) worden de woorden van Christus gësproken (Conse cratie), het Brood wordt gebroken (Brood breking na het Pater Noster) om ten slotte uitgedeeld en gegeten te worden (Commu nie). Wat overblijft wordt bewaard. Met een zegening en wegzending (Ite Missa est) eindigt de viering der heilige geheimen". Nu zullen wy den Bijbel en de allereerste christelijke schryvers aan het woord la ten. De overeenkomst is zoo treffend, dat zij geen nadere toelichting behoeft. Confiteor. B y b e 1: Voetwassching vóór het Laatste Avondmaal. Leer der Apostelen (geschreven omstreeks het jaar 95): „Op den dag des Heeren komt te zamen, breekt het brood en viert de Eucharistie; belijdt echter te voren uw zonden, opdat uw offer heilig zy". Epistel en Evangelie. B y b e 1: „Iederen dag bezochten zij een drachtig de tempel en thuis braken zij het brood", (in de tempel werden psalmen ge zongen en werd uiCde H. Schrift gelezen). Apostolische Constituties (een samenvatting uit het jaar 40G van veel oudere geschriften): „Daarop volgt het psalmgezang, en nu moeten de Handelingen DE INLEVERING VAN GOUD. De Nederlandsche Bank maakt bekend, dat zy thans de ingezetenen, wier namen beginnen met een der letters D, E, F, G, en H., voor zoover zy nog goud in den zin der deviezen-verordening in eigendom heb ben of daarover het beschikkingsrecht hebben, oproept dit goud voor 1 Decem ber a.s. aan de Nederlandsche Bank te ver- koopen en over te dragen. Verzamelingen van gouden munten be hoeven voorloopig niet te worden ingele verd. Als verzamelingen kunnen slechts worden beschouwd collecties, die uit ten minste tien verschillende stukken bestaan, en die een handelswaarde hebben, hooger dan met de goud waarde vart de gezamenly- ke stukken overeenkomt. Verzamelstukken behoeven eveneens voorloopig niet te wor den ingeleverd. Als verzamelstukken kun nen slechts gouden munten worden be schouwd, waaraan een belangrijk hoogere handelswaarde kan worden toegekend dan 'met de goudwaard*. overeenkomt. In twy- felgevallen vrage men onder vermelding van het jaartal van de desbetreffende munt(en) by de Nederlandsche bank een beslissing. Op grond van het enkele feit, dat aan bepaalde munten voor de eigenaars per- soonlyke herinneringen zyn verbonden, kan geen ontheffing van de verplichting tot verkoop worden verleend. van de Apostelen en de brieven van onzen medearbeider Paulus worden gelezen, die onder ingeving van den Heiligen Geest tot de Kerk zyn gericht. Een diaken of priester leze dan de Evangelies, die wij, Mattheus en Joannes, u hebben overgeleverd en die de helpers van Paulus, Lucas en Marcus, u hebben overgeleverd. Bij de voorlezing van het evangelie moeten de priesters en dia kens en het geheele volk in diep stilzwy- gen dit staande aanhooren". Offerande. B y b e 1: „Terwyl zy nu aten, nam Jezus het brood...." (Mattheus XXVI, 26). Apologie van Justinus (geschre ven omstreeks het jaar 155): „Dan wordt aan den voorganger van de broeders brood en een kelk met water en mengwyn ge bracht". Praefatie. B ij b e 1: „Toen nam Hy brood, dankte, brak het (Lucas XXII, 19). Justinus: „Deze neemt de offergaven in ontvangst en richt tot den Vader van het heelal door den naam van den Zoon en den Heiligen Geest gebeden van lof en verheer- lyking en werkt een dankzegging, omdat wij deze gaven door Hem zyn waardig ge keurd, in den breede uit". Consecratie. B y b e 1: „De Heer Jesus nam in den nacht, waarin Hy werd verraden, brood, dankte, brak het en sprak: „Dit is Mijn lichaam, dat voor u wordt overgeleverd. Dcet dit tot Myn gedachtenis" (I Corin- thiërs XI, 24). Justinus: „Want niet als gewoon brood, noch als gewone drank ontvangen wy dat, maar wy zyn onderricht, dat, even als door een woord van God Jesus Christus, onze Verlosser, Vleesch is geworden en wer kelijk vleesch en bloed tot ons heil heeft aangenomen, zoo ook het voedsel, waarover eer. van Hem afkomstig woord van gebed als dankzegging wordt uitgesproken en dat by de nuttiging in ons vleesch en bloed overgaat, het vleesch en bloed van dien mensch-geworden Jezus is. Want de apos telen hebben in de door hen achtergelaten merkwaardige mededeelingen, die men evangeliën noemt, overgeleverd, dat het hun zoo bevolen is, toen Jezus ood heeft genomen, een dankzegging gesproken, en daarna gezegd heeft: Doet tot myn gedach tenis; dit is mijn Lichaam. En insgelijks heeft Hij de kelk genomen, een dankzeg ging gesproken en gezegd: Dat is myn Bloed. Broodbreking. B y b el: „Terwyl "zy nu aten, nam Jezus het brood, zegende het, brak het, gaf het hun en zeide...." (Marcus XIV, 22). EersteChristenen:De oudste naam voor de Mis is „fractio panis", de breking des Broods. Communie. By bel: „Nam Jezus het brood, zegen de het, brak het, gaf het aan Zyn leerlin gen.... (Mattheus XXVI, 26). Justinus: „Dan deelen de diakens, zooals zy bij ons heeten, aan ieder van de aanwezigen van het brood uit, waarover de dankzegging is uitgesproken en de wyn met water ter nuttiging en brengen een gedeel te daarvan naar de afwezigen". „Apostolische overlevering" van Hippolytus (gescheven om streeks het jaar 218): „Als nu de Bisschop het Brood heeft gebroken, moet hy aan ieder een stukje geven met de woorden: „Dit is het hemelsch Brood, het lichaam van Jezus Christus". Die het ontvangen heeft, antwoo.'de: Afrien".... Wie de kelk toereikt zegge: „Dit is het Bloed van onzen Heer Jezus Christus". Uit hetzelfde geschrift: Hy moge ons verleenen, verheerlijkend dit hei lig sacrament te ontvangen, niemand van ons schuldig te laten worden, maar allen waardig te maken, die dit heilig Sacramrnt van het Lichaam en Bloed van Christus, onzen almachtigen Heer en God ontvan gen". Uit het opeenvolgen van deze enkele tek sten, die stammen uit de eerste christen heid, blijkt wel overduidelijk, dat de Mis, zooals zy tegenwoordig wordt opgedragen, nóch in wezen nóch in het groote verloop van de haundelingen verschilt van de tegen woordige viering onzer heilige Geheimen. ARCANUS. UITSLAG VAN DE BLOEMBOLLEN- PUZZLE. De slagzin luidt: „Met bloeiende bollen in een pot, is de winter een genot". De invulwoorden zyn: 1. Montbretia; 2. esp; 3. Tropaeolum; 4. Butomus; 5. lei boom; 6., ons; 7. elders; 8. Iberis; 9. erw ten.. 10. neiging; 11. den; 12. ent; 13. Ble- tiaj 14. Opruimen; 15. leeuwenbek; 16. lie ve vrouwenbedstroo; 17. eendracht; 18. Nigella; 19. idee; 20. nona; 21. Evonymus; 22. extract. Pryswinners zyn: le prijs 100.H. G. ten Cate, Amsterdam; 2e prijs ƒ75.Mej. M. Siem, Haarlem; 3e prys 50.J. Bak ker Jz., Gouw-Hoogwoud; 4e prys ƒ25. A. de Graaf, Soestdyk; 5e prys ƒ10.J. Helgering, Amsterdam. Pakketten bloembollen als troostpryzen o.m. aan J. v. Zuylen, Wassenaar; J. Guldemond, Hillegom; D. Spijker, Boskoop; E. H. J. Cunaeus, Leiden; D. C. W. Arentz, Lisse; W. v. Duyn, Wassenaar. VOETGANGERS, bij 't oversteken naar links en dan naar rechts gekeken. Verecniging voor Veilig Verkeer. HILLEGOM R.K. Schaakclub. De uitslagen der laatstgespeelde wedstryden zyn als volgt: Groep I. R. J. J. HeirmanS. Lieverse 0—1; M. v. d. Poll—P. v. d. Mey 1—0; L. C. M. KoekenG. B. Krom afgebroken. Groep IL J. BerkhoutJ. Schrama 01"; J. Lange veld—J. v. d. Zwet 01; A. Heir manP. v. d. Mey 01. KATWUK Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag des namid dags 2 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen no. 387 der vergadering van 16 October 1940, zoomede der geheime no tulen van die vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Onderzoek ge loofsbrief en toelating nieuw benoemd raadslid. 4. Benoeming leden van de Com missie voor de Belastingreclames. 5. Benoe ming leden van de Havencommissie. 6. Be noeming Voorzitter van de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs. 7. Benoeming lid van de Commissie voor de Werkver schaffing in verband met het aftreden van den heer W. L. Noordyk. 8. Benoeming ge delegeerde in het bestuur van de Chr. Katwyüsche school voor huishouden, enz. 9. Benoeming commissarissen gemeente- spaarbank. 10 Beschikking op een verzoek ex art. 13 der Lager-onderwyswet 1920. 11. Vaststelling vergoeding ex art. 103, 2e lid, der Lager-onderwyswet 1920. 12. Her nieuwde vaststelling van de gemeenschap- pelyke regeling in zake den schoolartsen- dienst. 13. Vaststelling verordening op het beheer der gemeente-^bedrij ven. 14. Voor stel tot het wijzigen van de gemeentedje- grooting. 15. Voorstel tot het bekrachtigen van de uitgevaardigde verordening inge volge art. 220 der Gemeentewet. 16. Voor stel tot het vaststellen van een verorde ning op het bewaren, enz. van afval. 17. Voorstel tot het wijzigen van de bouw verordening. 18. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst in zake verharding van het voetpad naast het rijwielpad door de duinen. 19. Behandeling prae-advies op het adres van J. Hoppenbrouwer betreffen de wijziging van de verordening ex art, 10 der Drankwet. LEIDSCHENDAM O.L.-school Westvlietweg. De herstel werkzaamheden van de» O.L.-school aan den Westvlietweg zyn momenteel zoover ge vorderd, dat op Donderdag 21 dezer het onderwijs op bedoelde school weder een aanvang zal nemen. Zooals bekend, zyn de kinderen thans ondergebracht in de R.K. Kleuterschool in de Damstraat, zoodat ook deze school de kleuters weder zal kunnen opnemen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Johannes Franciscus z. van Th. C. de Boer en M. G. Kooman Maria Theresia, d. van Th. G. van Haaster en G. C. Ruigrok Maria Geertruida, d. van H. C. van der Geest en M. van den Berg Agatha Cornelia Mathilda, <L van Th. J. van Haaster en M. C. M. Wennekers Eli sabeth d. van E. van der Meulen en H. Rietvink Johannes Maarten z. van W. E. den Hertog en C. B. Neele Gerard Paul Ewald z. van G. J. Vreyling en A. 't Hort Catharina Alida Bernadette d. van Th. C. Warmerdam en C. A. C. Damen Lauren- tius Henricus Arnold z. van H. J. Wetter- hahn en H. A. Heemskerk Cornelia Wxl- helmina d. van J. Brama en A. J. van Ryn Hendrica Maria d. van Th. N. van der Meer en H. M. Broekhof Emerentiana Maria d. van J. Q. Duivenvoorden en C. van Beek Willibrorda Alida Liduina d. van P. C. van Haaster en A. C. Warmer- dam Theodorus Engelbertus z. van C. Warmerdam en C. C. Hogervorst Agnes Johanna d. van G. J. van de Rotten en M. A. Franken Helena Josephina, d. van W. J. M. Hulsebosch en P. G. Möller. Overleden: C. Bouwmeester, 79 j. wedn. van J. Jansen Johannes Maria van Veen, 19 j. P. J. Schepens, 85 j. wedn. van C. M. van der Beek J. J. Boerakker, 67 j. J. Th. W. Kevenaer, 64 j., echtg. van H. M. Munsters Petrus van den Berg, 1 j. A. J. van Deursen, 77 j. echtg. van G. W. Kraak B. W. Sim- merok, 56 j. J. Wezenberg, 76 j. wedn. van M. C. van der Hoeven. Ondertrouwd: Chr. C. Broekhof, 26 j. en A. H. van Dam, 25 j. F. Roeman, 34 j. en M. J. Duivenvoorden, 24 j. Getrouwd: J. J. R. Berbee, 28 j. en A. M. M. van Denzen, 23 j. H. B. van Bourgondiën, 29 j. en M. B. Schouten, 21 j. RIJNSBURG Bloemenhandel. Voornameiyk als ge volg van het beperkte sortiment waren de bloemen deze week weer vry goed te plaat sen. De aanvoer bestond n.l. by na geheel uit Chrysanthen, Troschrysanthen en groot- bloemige. De witkleurige verkregen de beste pry zen. De noteering was voor Tros chrysanthen per bos: Mont Blanc 1926 ct., Yellow 16—22 ct., Floryking 13—16 ct, Cream 1418 ct., Brown 1823 ct,, Soleil d'October 1015 ct., Source d'Or 1823 ct., Oranje 1215 ct., Bachus 1925 ct., Rose Queen 20—24 ct., Goldfinder 13—19 ct., Choco 19—24 ct., Rayonanten 18—24 ct., Grootbloemige: Mr. Pulling 69 ct., Mont- blanc 913 ct., Rauonnanten 46 ct., Con- vallaria's S 1.401.60, Lelies 4.805.50 per 100. OEGSTGEEST ADVENT EN KERSTVIERING IN DE PAROCHIE VAN SINT WILLIBRORD TE OEGSTGEEST. Al duurt het nog twee weken, voordat de Advent begint, toch moet reeds nu de aandacht op deze viering worden geves tigd in verband met de noodzakelijke voorbereidingen. In samenwerking met de Katholieke Actie is een plan ontworpen voor de vie ring van de Advent- èn Kerstmis in kerk en gezin, zoodat allen in de gelegenheid worden gesteld om door de liturgie zich voor te bereiden op de komst van Chris tus, de Vorst des vredes, met Kerstmis. Dit plan zal a.s. Zondagmiddag om 3 uur in een eenvoudige conferentie worden uit eengezet en wel op de eerste plaats de kerkelyke viering, doch daarnaast ook de viering in het huisgezin. Zoo zullen ook verschillende mooie Advents- en Kerstge bruiken ter sprake komen, die de echte Christelijke geest in het gezin kunnen verdiepen. In aansluiting op deze conferentie wordt in het gebouw een kleine tentoonstelling van litteratuur, muziek, tooneel en Ad vents- en Kerstgebruiken gehouden. Hier kunnen dan de noodige bestellingen wor den opgenomen, zoodat met het begin van de Advent alles aanwezig ïs voor de vie ring. Het zal wel overbodig zijn alle parochia nen nog eens aan te sporen deze conferen tie te komen bijwonen en de tentoonstel ling te bezoeken. NOORDWÏJK Directe belastingen. De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en ac- cynzen P. L. Hofman is overgeplaatst van het kantoor der directe belastigen en ac- cynzen te Noordwyk naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Utrecht. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad vergadert op Dinsdag 19 November des n.m. half 3 uur. De agenda bevat o.m.: Benoeming onbezol digd Ambtenaar van den Burgerlyken Stand. Aangaan rekening-courant-overeen komst voor 1941 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleeningen in 1941. Aanvulling Bouwverordening. Brandverze kering. Wijziging begrooting 1940. Benoe ming lid Burgerlyk Armbestuur. Aankoop water van het Waterschap „De Zandsloot." Afv al 1 enbes 1 uit Behandeling Begrooting 1941 van Gemeente, Bedrijven en Burger lyk Armbestuur. Bloembollencultuur. Opkomst goed. Voorzitter de heer G. Vlasveld, die speci aal de uit Amerika teruggekomen reizigers welkom heette, de abnormale omstandig heden memoreerde en er op wees, dat de beoefenaars van de land-tuinbouw het meest getroffen worden. De heer Vlasveld herdacht daarna de overleden leden: de heer H. de Wilde, een oudere uit het vak, die minstens 25 jaren op Amerika gereisd heeft, de heer Jac. Wijntjes, die o.m. de functie van secretaris van Bloemlust ver vulde, in welke functie hy zeer bekend was. De heeren Theo Beekman en Michiel Vercouteren hebben hun leven voor het Vaderland gegeven. De heer L. van Leeuwen meent namens allen te spreken indien hij zyn voldoening er over uit spreekt dat ook de voorzitter, in het Vaderland is teruggekeerd. De afdeeling stelde candidaat als leden van het hoofdbestuur: Dr. Verhage, Kieft en Kramer. Behandeling van een voorstel van het af- deelingsbestuur om een motie bij het H.B. in te dienen om alle pogingen in het werk te stellen, vrijstelling te krijgen van de heffing van het surplusfonds voor 1940. De voorzitter lichtte het voorstel toe: wees o.m. op de stijgende uitgaven voor kunst en natuurmest, en vroeg zich af, of de loonen op het huidige peil gehandhaafd kunnen blyven, nu het leven zooveel duur der wordt. Besloten werd, na enkele besprekingen, de motie in te dienen en aan de zuster- afdeelingen en het H.B.G. steun te ver zoeken. Traditie-getrouw gaf de heer Demmink een overzicht van de export vanaf Sassen- heim over de maanden Augustus, Septem ber en October in kisten naar Duitschland 1939 1752, 1940 6609, naar Zweden 1939 6135, 1940 1675, naar diverse landen 1939 2762, 1940 587, totaal 1939 10649, 1940 8871. Totaal export in 1939 gedurende de 3 ge noemde maanden vanuit Sassenheim rond 81000 kisten. Geboren: Margaretha Hubertina Maria, dr. van B. L. Jonkman en M. M. van Zeist Dirk z. van B. Soet en P. H. van der Kwaak Jacobus Everardus Wil- lebrordus z. van J. P. van der Wiel en C. C. van Winsen Cornells Arnoldus z. van C. L. van Ryn en J. M. van der Hoe ven Adriana Debora Geertruida d. van J. Philippo en D. G. Schuilenburg Leo- nardus Petrus Theodorus z. van L. P. van der Geest en C. M. Ruiter Hubert Jan z. van A. M. Th. J. Vlaming en S. J. M. Iltman. Overleden: J. KrösSchel, 73 j. wed. van C. van Klaveren. Gevestigd: J. van Nerum en gezin van Leiden J. Jongbloed en gezin van Leiden. Vertrokken: E. van Eeuwen naar Zeist W. W. Dussel naar Groningen M. Zuilhof naar Rotterdam. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 20 Novem ber des namiddags om 2.30 uur. De agenda bevat o.m. Subsidie wachtgeldregeling scheepsofficieren. Verzekering van gelden tegen diefstal en fraude. Wijziging veld wachtersverordening. Plan I tot herziening van het uitbreidingsplan. Plaatsing van werkloozen bij centrale werkverruimings objecten. Badhuisverordening. Benoeming schatters aankoop gronden verbreeding Schoolstraat en Leidscheweg. Electriciteits- tarief. Verhooging electriciteitstarieven. Onderhandsche aanbesteding opruimen huis- en straatvuiL Onderhandsche aanbe steeding ledigen rioolputten, jaar 1941. Ver zoek D. J. Brinks ontheffing verplichting bewonen ambtswoning. Rekening school- artsendienst, jaar 1939. Begrooting school- artsendienst, jaar 1941. Af vallen verorde ning 1940. Vakonderwys voor lichamelyke oefening. Crediet aanleg opslagplaats bij een wandelpad rondom Wilhelminapark. Brandladder. Verhuur stukje grond Veur- scheweg. Personalia. De veldwachter A. K. H. van der Heyden van alhier is benoemd tot wachtmeester by de marechaussee, ingaan de op 18 November 1940. Zondagsdienst dokters. De Zondags dienst der dokters wordt op Zondag 17 November a.s. waargenomen door de doktoren C. J. Kerkhof en M. v. d. Stoel. WARMOND Lijk opgehaald Na een drietal dagen gedregd te hebben is het de politie gelukt het lyk van den onlangs zoo tragisch óm het leven gekomen Welsink op te halen. Gesloten wegens diphterie. In ver band met de in deze gemeente heerschen- de diphterie is een klas van de school met den bijbel in deze gemeente voorloopig ge sloten. Geboren: Wilhelmus Antonius z. van C. J. de Haas en M. M. Buschman —Sophia Maria Petronelle <L van J. J. v. Leeuwen en A. Versluys Helena Maria d. van Th. N. Duinhoven en W. P. v. d. Voort Wil- helmina Petronella d. van Th. N. Duin hoven en W. P. v. d. Voort Helena Maria d. van J. M. J. de Greef en W. C. v. Noort. WASSENAAR Gevestigd: F. E. Askamp uit Den Haag K. J. v. d. Berg uit Boskoop G. Boender uit Numansdorp W. Bran denburg geb. de Sanders, uit Den Haag H. J. van Dyk en vrouw uit Bussum G. Fransen uit Den Haag C. M. Gale- sloot uit Hilversum W. H. J. Grootena uit Den Haag J. Hage uit Rotterdam P. H. A. Hotkamp uit Rotterdam J. A. v. d. Heiden uit. Genóringen K. L. Hu berts uit Maartensdijk W. Huisman uit Leiden H. E. M. Hij mans en gezin uit Den Haag G. F. Immink en vrouw uit Vught A. M. Jongbloed uit Rotterdam J. Koemans uit Noordwykerhout P. W. van Leyden uit Zoeterwoude T. Nahuys uit Den Haag R. Német uit Leiden G. T. Noordyk uit Rotterdam A. Nugteren uit Ridderkerk Th. M. van Ochten uit Rotterdam C. J. Ockeloen uit Amersfoort J. A. Overdevest uit Lisse P. A. Prins en gezin uit Den Haag E. Raphaël uit Oegsigeest C. Soeters uit Rotterdam G. J. Sala en vrouw uit Ant werpen (B.) D. P. Spierenburg en gezin uit Den Haag A. Stuivenberg uit Rot terdam A. Swets uit Rotterdam P. Vendelbosch uit Delft H. J. v. cL Vlek- kert en gezin uit Rotterdam G. A. v. d, Wilde en gezin uit Rotterdam A. v. d. Zo uwen en vrouw uit Maastricht. Vertrokken: P. N. van Duist naar Leiden C. M. G. v. d. Berg van Sapa- roea naar Delft B. H. Vroom naar Oegst- geest H. M. Fenema naar Den Haag A. Vachova naar Amsterdam J. A. Habig naar Alblasserdam E. Peschel naar Duitschland W. v. d. Meer naar Den Haag M. Oudshoorn naar Leiden J. de Vos naar Steenbergen J. Tanjo naar Den Haag A. C. Haverhals naar Breda V. Wackerlin naar Dordrecht A. Monster naar Vlaardingen D. Vree naar Naarden E. M. Zeydel geb. v. d. Hoogen naar den Haag M. J. Riemersma en ge zin naar Amerika E. J. van Oei naar Den Haag Wed J. Rhynsburger geb. van Wamelen naar Valkenburg Z.H. C. W. Toetenel naar Nijmegen E. Heyman geb. Jessel naar Apeldoorn W. Plugers naar Rotterdam F. J. Snel en gezin naar Den Haag H. Kuiper geb. Schrier naar Utrecht Wed. G. W. J. Barkey geb. Sou man naar Den Haag A. M. G. Moonen naar Den Haag G. Gottschewski naar Bottrop P. Diimmermann naar Leiden ZOETERMEER Vertrokken: Anne1 F. Moerkercken van der Meulen naar Leiden. Gevestigd: Tryntje Noordam van 's-Gravenhage Adriana G. Koene van Voorburg. ZILK Betrapt Iemand die wildstrikken uit zet om konyntjes te verschalken noemt men een strooper. Anders is het evenwel, wanneer men de strikken van een ander naloopt om het gevangen wild te ontvreem den. Zoo werd in de afgeloopen week een inwoner alhier, genaamd B., op heeterdaad betrapt door jachtopziener H. terwyl hy andersmans strikken naliep.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6