OMGEVING RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 14 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LE1DSCHENDAM Winterhulp. De stichting „Winterhulp Nederland" zal ook alhier haar werkzaam heden gaan aanvangen. Zij, die op eeniger- lei wijzen de helpende hand wenschen te bieden, kunnen zich daartoe aaanmelden aan het plaatselijk bureau (iederen werk dag tusschen 1012 uur). Het plaatselijk bureau is gevestigd in het raadhuis Delftschekade 28 (afdeeling 1) Giften kunnen reeds thans gestort wor den op giro no. 394600 van de stichting „Winterhulp Nederland" afdeeling Leid- schendam of worden overhandigd ten kan tore van het plaatselijk bureau. Voor de op 29 en 30 November a.s. ook in deze gemeente te houden inzameling zijn verschillende collectanten noodig. Zij, die zich hiervoor beschikbaar willen stel len, worden verzocht zich aan te melden aan het plaatselijk bureau. (Adres en tijd hierboven vermeld). Tariefsverhooging gasprijs. In overleg met de commissie van het lichtbedrijf, heb ben B. en W., in verband met de kolen- prijsstijging, zich gewend tot het Departe ment van Handel, enz. om toestemming te verkrijgen tot gasprijsverhooging. Er be staat geen bezwaar den gasprijs momenteel met een cent per M3 te verhoogen, doch voor ieder volgend kwartaal moet goedkeu ring gevraagd worden voor verdere prijs- verhooging. Door de toename van het gas verbruik gedurende de laatste maanden, aldus B. en W., zal echter het te verwachten verlies van het gasverbruik over 1940, als gevolg van de hooge kolenprijzen niet noe menswaard nadeelig beinvloed worden. B. en W. vinden hierin aanleiding den raad mede te deelen, dat gasprijsverhooging voor 1940 achterwege zou kunnen blijven. Of voor het eerste kwartaal 1941 met een prijsverhooging van 1 cent volstaan zal kunnen worden, zal afhangen van de uit komsten over het tijdvak 1 Sept.1 Dec. 1940. Daar op korten termijn in December a.s. door den raad een beslissing zou moe ten worden genomen of en zoo ja, tot welk bedrag de gasprijs verhoogd zal moeten worden, wil het B. en W. voorkomen, ook in het belang van een regelmatigen gang van zaken, dit bezwaar te ondervangen door aan hen over 1941 machtiging te ver- leenen indien zulks noodig mocht blijken, een gasverhooging vast te stellen, nadat daaromtrent met de commissie overleg is gepleegd. Overname polderbruggen. B. en W. doelen den raad mede, dat een deel van den inhoud van het verkeersfonds ten goede komt aan de tertiaire wegen. Met be trekking tot de uitkeering aan de gemeen te Leidschendam is door Ged. Staten van haar bevoegdheid gebruik gemaakt door de voorwaarde te stellen, dat het onder houd der polderbruggen, liggende in den Stomp wij kschenweg door de gemeente wordt overgenomen. Het betreft hier een viertal bruggen. Met de besturen van de betrokken waterschappen is de noodige overeenstemming gekregen. De overdracht der bruggen moet tot stand komen voor 1 Januari 1941 wil de gemeente ook na 1941 nog in aanmerking komen voor een bijdrage uit het verkeersfonds, welke bij drage over 1938 ruim 3000.bedroeg. B. en W. stellen voor te besluiten overeen komstig de ontwerpen. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De. Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 19 November des namiddags 4 uur in het gemeentehuis. De agenda bevat o.m.: Aanbieding be grooting grondbedrijf 1941. Aanbieding ge- meentebegrooting 1941. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening. Mededeeling van B. en W. betreffende fi- nancieele gevolgen bij aanstelling van bo ventallige onderwijzers. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening ingevolge het aïvallenbesluit 1940 I en het afvallenbesluit 1940 II. Idem tot wijziging van de alg. politieverordening en tot vast stelling van een ligplaats voor woonsche pen. Idem tot wijziging van de bouw- en woningverordening. Idem tot verhuur van gemeente-eigendommen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Overtreding Bloembollen-Sanee- ringsplan. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de bloemibollenkweeker J. v. d. L. uit L i s s e, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van 5.subs. 25 dagen hechtenis omdat hij meer bollen geplant had dan waartoe hij gerechtigd was. Verdachte had verklaard, dat hij de bollen niet voor zich zelf geteeld had, maar ze gekocht had. Hij had ze niet kunnen betalen, maar had aangeboden om ze toch op zijn land te telen. De leveran ciers bleven toch eigenaars van de bollen De officier van justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis van den Kanton rechter. De rechtbank veroordeelde ver dachte tot een geldboete van f 20.subs. 12 dagen hechtenis. Overtreding Distributiewet. Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen de 40 jarige mej. M. M. C. K., hvr. van H. v. L. uit H i 1 1 e g o m, die terecht heeft gestaan, dat zij op ver schillende tijdstippen brood in ontvangst nam van haar bakker, echter zonder di rect bonnen te overhandigen. Dit geschied de meestal des Zaterdags gelijk met de af rekening. De officier van justitie had tegen ver dachte geëischt een geldboete van 10. subsidair 6 dagen hechtenis. De rechtbank veroordéelde verdachte tot een geldboete van 5.— subs. 3 dagen hechtenis. Vervolgens deed bovengenoemde recht bank uitspraak in de zaak tegen de brood bakkersknecht J. v. d. R. uit N i e u w- Vennep, die aan bovengenoemde ver dachte brood afleverde, zonder direct de bonnen er voor in ontvangst te nemen. In deze zaak had de officier van Justitie tegen verdachte geëischt een geldboete van 20.subs. 12 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van 3.subs 1 dag hechtenis. Overtreding Motorbrandstoffen- beschikking. De rechtbank deed hierna uitspraak in de zaak tegen de 35-jarigen C. A. v. N. uit S a s s e n h e i m, die terecht heeft ge staan terzake dat hij op 11 September j.l. van den garagehouder D. v. d. W. uit Hillegom, 30 liter motorbenzine gekocht had voor zijn wasschery. De officier van justitie had tegen verdachte geëischt een geldboete van f 10.subs. 6 dagen hech tenis. De rechtbank veroordeelde verdach te tot een geldboete van 10.subs. 6 dagen hechtenis. Overtreding Motorbrandstoffen- beschikking. In de zaak tegen de garagehouder D. v. d. W. uit H i 11 e g o m wees de Rechtbank vonnis. Verdachte had terecht gestaan ter zake, dat hij op 11 September aan de ver dachte in de vorige zaak 30 liter motor- benzine had verkocht. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt een geldboete van 50. subs. 30 dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een geldboete van 25.subs. 15 dagen hechtenis. Hij was toch gaan rijden. In de zaak tegen W. B. uit H a a r 1 e m- m e r m e e r wees de rechtbank eveneens vonnis. Verdachte had terecht gestaan ter zake, dat hij niettegenstaande hem de be voegdheid was ontzegd om motorrijtuigen te besturen, toch wdk gaan auto ry den. De officier van justitie had tegen verdachte geëischt 1 maand gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 14 dagen gevangenisstraf en ontzegging om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Binnenland de interneeringen In een vorig bericht is medegedeeld, dat bij de interneeringen als represaille tegen de behandeling van Duitschers in Indië geen vrouwen dan die tijdens den oorlog in Duitschland vertoefden, waren geinter- neerd. Nader vernemen wij, dat dit niet geheel juist is. Inderdaad zijn bij de allereerste in terneeringen ongeveer acht of negen vrou wen geinterneerd, overigens een zeer gering aantal. Bij de latere „golven"' van inter neeringen zijn geen vrouwen meer betrok ken geweest. De acht of negen bedoelde vrouwen zijn thans mede vrijgelaten. engelsche activiteit in de luciit De storm dreef vannacht een kabelbal lon, die in Engeland losgeslagen was, over ons land. De sleepende kabel heeft een bovengrondsche electrische leiding be schadigd. Overigens was er in de lucht eenige activiteit van Engelsche vliegers, die ook eenige bommen wierpen.. Evenwel valt er geen schade van beteekenis te ver melden. aan gevolgen van val overleden Zondagavond was de 60-jarige mevrouw A. ten Z.-W., woonachtig op het Rijswijk- sche Plein te Den Haag op het Hobbema- plein uiat een nog niet geheel stilstaande tram gestapt, waardoor zij viel en een sche delbreuk bekwam Thans is zij in het R.K ziekenhuis aan het Westeinde aan de ge\ gen van den val overleden. brand in een garage Vanochtend is brand uitgebroken in een groote garage in AmsterdamZuid. Ver moedelijk door kortsluiting vatte een groote vrachtauto vlam. Met het oog op het groote gevaar, dat een brand in een garage met zich mede kan brengen, was de brandweer, die reeds spoedig gealarmeerd was, met veel materieel aanwezig. Drie motorspuiten wa ren uitgerukt. In den beginne liet de brand zich ernstig aanzien, doch dank zij het krachtige optre den kon ernstige schade voorkomen wor den. De auto, waari nde brand ontstaan was, kreeg zware schade, terwijl voorts twee andere wagens geblakerd werden. Dank zij het feit, dat de garage een beton nen constructie is, bleef de schade hiertoe beperkt. Reeds vrij spoedig kon een groot gedeelte van het bluschmateriaal inrukken. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 14 Nov. (Stefani). Het 160ste weermachtsbericht luidt: In Epirus hebben onze plaatselijke ac ties, gesteund door bombardementen door de luchtmacht, zich in het gebied van Kali- baki gunstig ontwikkeld. Eenige vijandelijke aanvallen in het gebied van Korciano wer den volkomen, afgeslagen met medewerking van de luchtmacht, die vijandelijke troe pen in het gebied van het Presbameer be stookte. Onze luchtmacht bombardeerde de luchthaven Papas, bij Argostoli, en Preve- za, waarbij militaire doelen werden getrof fen, terwijl zij bovendien vijandelijke co lonnes met mitrailleurvuur bestookte. Vij andelijke vliegtuigen .wierpen bommen op Valona, waarbij zes personen gedood en 30 gewond werden, en op Durazza, waar geen schade werd aangericht en geen slachtof fers vielen. Twee vliegtuigen van het type Blenheim werden in de omgeving van Pan- tellaria door onze jachtvliegtuigen neerge haald. Een ander vliegtuig van hetzelfde type werd ter hoogte van Cagliari neerge haald. In het Oostelijk deel van de Middelland- sche Zee hebben onze zee-verkenningsvlieg tuigen, die door vijandelijke jagers werden aangevallen, twee hiervan neergehaald en waarschijnlijk nog twee andere. Onze tor pedovliegtuigen, opgestegen voor een aan val op een vijandelijk convooi, eveneens in het Oostelijk deel der Middellandsche Zee, torpedeerden twee mailbooten, waar van er een, zooals later door een van onze zee-verkenningsvliegtuigen werd gecontro leerd, zonk. Een andere vlegtuigformatie bestookte een kruiser in de haven van Alexandrië in Egypte, welks vlootbasis in den nacht het doel was van andere met succes on dernomen luchtacties. De spoorwegen van Foeka naar el Daba en Maaten Bagoesh waren eveneens het doel van een lucht aanval, die branden veroorzaakte. Het kamp van Maaten Bagoesh werd met mi trailleurs beschoten: een vijandelijk bom bardementsvliegtuig geraakte in brand en drie andere werden ernstig beschadigd. Al onze vliegtuigen, welke aan bovenge noemde acties deelnamen, zijn op hun ba ses teruggekeerd ondanks den vijanielij- ken luchtafweer, die overal zeer hevig was. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op Bardia, Derna en Benghazi, waarbij lichte schade aangericht en een Mohammedaan gewond werd. In Oost-Afrika deden zich schermutselin gen voor tusschen patrouilles, die voor ons gunstig verliepen, o.a. nabij Lakitaoeng (Rodolfmeer) en Joebdo (ten Zuiden van Mega). De vijand heeft gisteren onze stel lingen te Gallabat zonder succes met artil lerie beschoten. Luc i'aanvallen op Assab en Diredaoea veroorzaakten zeer geringe schade en geen slachtoffers. Vijandelijke vliegtuigen ondernamen een aanval op Crotone, waar de bommen in zee vielen cn op Tarente, waar onder de burgerbevolking een doode en drie gewonden vielen en ondr de militaire 2 dooden en 9 gewonden, terwijl eenige schade aan woonhuizen werd veroorzaakt. Twèe vijandelijke vlieg tuigen werden waarschijnlijk neergehaald. aanvallen op britsche convooien. BERLIJN, 14 November (D.N.B.) Vij andelijke vliegtuigen zijn naar het D.N.B. verneemt, het Duitsche Rijksgebied binnen gevlogen, zonder ook maar de geringste schade aan militaire of voor de oorlogvoe ring belangrijke economische doelen te veroorzaken. De Duitsche luchtmacht heeft gisteren verscheidene convooien aangevallen, o.a. aan de Schotsche Oostkust. Een schip van 8.000 ton werd tot zinken gebracht. Een an der van 5.000 ton werd midscheeps getrof fen en bleef onder sterke rookontwikkeling liggen. Een derde schip van 6.000 ton werd eveneens zwaar getroffen. Bovendien heeft een Duitsche duikboot vijf Britsche koop vaardijschepen van in totaal 30.000 ton tot zinken gebracht. molotof uit berlijn vertrokken. BERLIJN, 14 Nov. (D.N.B.) Even over 11 uur is vanochtend de voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen der Sovjet- Unie, Molotof, uit Berlijn vertrokken. Van het huis voor de gasten der Rijksre- geering had de minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, Molotof afgehaald, waarna hij hem begeleidde naar het Anhal- ter Bahnhof. Op het station waren promi nente mannen van staat, partij en weer macht verschenen. In gezelschap van den sovjet-Russischen ambassadeur te Berlijn, Sjkwarzew, verliet Molotof na een hartelijk afscheid na dagen, waarin veel arbeid is verricht, Berlijn. receptie in sovjet-ambassade te berlijn. BERLIJN, 14 Nov. (D.N.B.) Ter eere van Molotofheeft de Sovjet-ambassadeur Sjkwarzew gisteravond een receptie gege ven. Tot de gasten behoorden von Ribben trop en leidende figuren van staat, partij en weermacht. Voorts waren aanwezig de leden van het gevolg van Molotof en het personeel van de Sovjet-ambassade. aankomst van antonescu te rome. ROME, 14 Nov. (Stefarii). De speciale trein met het hoofd der Roemeensche re geering, genera,al Antonescu, en den Roe- meenschen minister van buitenlandsche zaken, prins Sturdza, en de personen van hun gevolg, is hedenochtend om 10 uur te Rome aangekomen. Op het perron, dat ryk was in gezelschap van zijn minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, de an dere ministers, de secretaris der fascisti sche partij, de onderstaatssecretarissen, de getooid was met de Italiaansche en Roe meensche vlaggen, wachtte Mussolini de komst van zijn hoogen gast af. De Duce chef vah den generalen staf der militie en verschillende andere burgerlijke en mili taire autoriteiten. De begroeting tusschen den Duce en ge neraal Antonescu was zeer hartelijk. Na voorstelling van de wederzijdsche minis ters van buitenlandsche zaken, schreden de Duce en generaal Antonescu langs de op het perron opgestelde eerecompagnie, terwijl de beide volksliederen gespeeld werden. Bij het verlaten van het station, werden de hooge gasten door de bevolking van Rome hartelijk toegejuicht. Ook het stationsplein was met talrijke vlaggen der beide landen getooid. In gezelschap van graaf Ciano en van den minister van volks opvoeding Pavolini reden de Roemeen sche gasten naar de villa Madama, waar zij tijdens hun verblijf te Rome zullen lo- geeren. Een talrijke menigte juichte hen langs de met vlaggen getooide straten geestdriftig toe. De andere leden van het Roemeensche gezelschap reden naar een hotel ter plaatse, om zich vandaar even eens naar de villa Madama te begeven en vervolgens gezamenlijk kransen neer te leggen op het koninklijke graf in het Pan theon en hulde te betuigen aan den Onbe kenden Soldaat alsmede aan degenen, die voor de fascistische revolutie gevallen zyn. Antonescu bij den koning-keizer. ROME, 14 November. (Stefani). De koning-keizer heeft hedenmiddag in het Quirinaal het Roameensche staatshoofd generaal Antonescu en den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken Sturdza ontvangen, die hem na een onderhoud, de personen uit hun gevolg voorstelden en vervolgens met den koning het noenmaal gebruikten. gouwleider simon over de positie van luxemburg. BERLIJN, 14 Nov. (D.N.B.). De lei der van het burgerlijke 'bestuur in Luxem burg, gouwleider Simon, heeft aan een ver slaggever van de „Berliner Boersen-Zei- tung" een uiteenzetting gegeven van de nieuwe ordening op het gebied van de po litiek, de cultuur en het bedrijfsleven in Luxemburg. Sedert er een Germaansch- Duitsch staatsbestel bestaat, zoo begon Si mon zijn uiteenzetting, behoort Luxem burg tot het Duitsche Rijk. Toen Luxem burg onder Engelschen indruk in een Bel- gisch-Luxemburgsche tolunie werd onder gebracht, ontstond in de wereld de opvat ting, alsof Luxemburg een eigen voljc en land was. De taal van het land is altijd Duitsch geweest. De groote politieke volks •betoogingen, welke thans in het geheele land hebben plaats gehad, hebben bewe zen, hoe sterk de Rijksduitsche gedachte in den Luxemburgschen volksaard is. Sedert het Luxemburgsche bedrijfsleven bij het Duitsche economische gebied is aangeslo ten, zijn alle voorwaarden voor een succes volle ontwikkeling der Luxemburgsche productie in al haar takken gewaarborgd. Het Groot-Duitsche rijk kan elke wille keurige productie der Luxemburgsche in dustrie opnemen en verzekert aan den land- en wijnbouw zeer gunstige en sta biele prijzen. Gezien de geweldige behoef te aan producten van yzer en staal, wor den aan de bevolking van Luxemburg de meest gunstige mogelijkheden geboden. Vervolgens sprak gouwleider Simon over de verzorging van Luxemburg met levensmiddelen, goederen en grondstoffen. Ondanks den hoogen stand van den land bouw is de eigen productie niet voldoende om in de behoefte aan levensmiddelen te voorzien. De productiekracht van het land was bovendien bij de overneming door het Duitsche Rijk aanzienlijk verzwakt. Hier heeft het Duitsche bestuur geholpen en in gegrepen om een voldoende hoeveelheid levensmiddelen voor elk individu te kpn- nen waarborgen. Thans, zoo besloot gouw leider Simon, is de verzorging der Luxem burgsche bevolking met levensmiddelen absoluut in veiligheid. martinique zal zich tegen de gaulle verdedigen. NEW YORK, 14 Nov. (D.N.B.) Naar hier gemeld wordt, hebben Fransche kolo niale ambtenaren op het eiland Martinique verklaard, dat Martinique bereid is, zich tegen iedere aanvalspoging van de zijde van den Franschen ex-generaal de Gaulle of Engelsche oorlogsschepen te verdedigen. Na den Duitsch-Fr^nschen wapenstilstand is een Engelsche zeepatrouille van drie lichte kruisers voor het eiland verschenen. Na een waarschuwing heeft de Britsche patrouille zich echter teruggetrokken. de Militaire steunpunten in spaansch-amerika. WASHINGTON, 14 November. (D.N.B.) De plaatsvervangende minister van bui tenlandsche zaken Welles heeft gisteren op de persconferentie verklaard, dat de regee ring der V. S. nooit gestreefd heeft naar verpachting of afstand van vloot- of vlieg tuigsteunpunten in Spaansch-Amerikaan- sche landen. Op de vraag, hoe het staat met het gebruik maken van zulke steunpunten, antwoordde Welles, dat dit een andere kwestie was, waarover hij zich op het oogenblik niet wilde uitlaten. tramongeluk te turijn. MILAAN. 14 Nov. (D.N.B.) Te Turijn zijn twee trams tengevolge van een dikken mist met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeluk werden 27 personen gewond. LEIDEN. Geboren: Abraham z. van D. Flippo en W. Hartevelt Jacobus z. van A. v. d. Meij en C. Warnaar Sipke z. van O. Bakker en G. Fopma Wilhelmus Jaco bus Maria z. van J. J. Voorn en A. A. M. Verbakei Adam z. van M. van M. v. d. Luijt en A. G. Overvliet Johannes Petrus z. van P. Q. van Leeuwen en C. C. Pen- naar ts. Overleden: M. A. Molenaar, wed. van L Crama, 82 j. W. de Jong, m., 61 j. Getrouwd: W. Frank, jm. en C. Dreef, jd. C. Hoffman, jm. en S. J. S. v. Leeuwen, jd. H. v. Hooidonk, jm. en J. Hoogkamer, jd. J. G. A. v. d. Kooy, jm. en E. H. Klein, jd. W. Kukler, jm. en J. Oppenhuis, jd. J. J. Mank, jm. en P. C. Caelers, jd. J. J. Stouten, jm. en E. N. Orth, jd. A. Walraven, jm en M. v. Leeuwen, jd. C. Witteman, jm. en H. W. Roggeveen, jd. Ondertrouwd: W. F. Kwestra, jm. 29 j. en G. F. W. Mugge, jd., 26 j. nog steeds aardschokken in boekarest. BOEKAREST, 14 Nov. (D.N.B.) De Roemeensche hoofdstad heeft nog steeds te lijden onder zwakke aardschokken. Dinsdag zijn drie bevingen geregistreerd. Woensdagavond om 18 uur 57 minuten werd opnieuw een aardbeving van sterkte 3 gevoeld. Een huis, dat bij de groote aard beving reeds zwaar beschadigd was, stortte toen in. Het oproepen van de recrutenlichting 1919, die op 20 November had moeten op komen, is zonder opgave van een nieuwen datum, uitgesteld, aangezien, naar de gene rale staf mededeelt, de meeste kazernes onder de aardbeving geleden hebben en hersteld moeten worden. Bij de puinen van den wolkenkrabber in Boekarest wordt het opruimingswerk onafgebroken voortgezet. De werkzaamhe den worden echter ernstig belemmerd door den brand, die onder den puinhoop woedt. Tot dusverre zijn 98 lijken uit het puin ge borgen. Het bureau van den burgemeester van Boekarest heeft opdracht gekregen 3200 huizen te onderzoeken, die door de aardbe ving nog al zwaar geleden hebben. Tot dusverre is bevolen, dat 36 huizen, waar onder zich eenige groote gebouwen bevin den, geheel moeten worden afgebroken, terwijl nog 31 huizen gedeeltelijk afgebro ken moeten worden. Onder de huizen, die moeten worden gesloopt, bevindt zich ook het Nationale Theater en de Staatsopera. Het groote concert- en tentoonstellingsge bouw „Athenaeum" heeft eveneens zwaar geleden. Het groote orgel in de concertzaal LEIDEN, 13 Nov. Groenten. Per 100 kg.: Witte Kool 2.10, Roode Kool 3.90— 6.70, Savoye Kool f 2.704.50, Groene Kool 2.904.80, Boerenkool 2—5, Rapen 2.60 3.50, Prei 3.204.60, Kroten 1.404.80 Kroten gek. 8—10, Uien 2.90—7, Peen 3—7.30, Spruiten 6—17, Andijvie f 2— 7, Nero 10.7012.40, Druiven f 1632, Witloof 11—28, Spinazie f 3—20, Tomaten 3—20, Tomaten A 10—22.20, id. B 14.80 —18.20, id. C 10—22.20, id. CC 8—14. mers, Bloemkoolavan,14é/25iaeutijbiavbgk Per 100 stuks: Andijvie f 1—1.50, Bloem kool 4—14, Salade 1—2, Knolselderie f 1 5.70. Per 100 bos: Pieterselie 0.902, Ra dijs 2.70—3.20, Selderie 0.501.60, Peen 6.60—9.60. GOUDA, 14 Nov. Vee. Aanvoer 854 st. waarvan 392 magere varkens 2640 per stuk, 326 biggen 6—11, 88 runderen, 24 nuchtere kalveren 1 graskalf, 23 bokken en geiten. Handel redelijk. 14 Nov. Kaas. Aanvoer 59 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 41.50, 2e kwal. ƒ4041. Handel vlug. 14 Nov. Boter. Geen aanvoer. 14 Nov. Eieren. Aanvoer 2200 kip eieren 77.50, eendeieren 66.50. Han del vlug. DELFT, 14 Nov. Vee. Aanvoer Paarden 2, Runderen 196, Vette kalveren 4, Nuch tere kalveren 77, .Magere varkens 224, Big gen 327, Schapen of lammeren 7, Weide- lammeren 4. Kalfkoeien 180425, Vare koeien 100—200, Magere varkens 1146, Biggen 510. TER AAR, 13 November 1940. Centrale Veiling. Spinazie 0.13, Andijvie 0.10 0.22, Boerenkool f 0.170.19, Sla 1.00 2.80, Vellen f 0.10—0.17, Kassnijbooneh 2.25—2.60, Druiven 0.31, Waschpeen 3.50—5.00, Bospeen 2.50—5.00, Uien 3.006.30, Prei 5.106.20, Spruitkool 4.00—18.80, Roode kool 3.904.90, Witte 1.80—3.IA, Savoye 3.00—4.10, Chinee- sche kool 1.20—1.90, Groene Savoye f 3.10 —3.40, Knolrapen 2.00—5.20, Peterselie 0.501.90, Knolselderij 2.103.00, Kroten 2.00—4.10, Selderij f 0.50—2.00, Bloemkool 0.060.16, Tomaten 4.00 12.90. VOORSCHOTEN, 13 November 1940 Vrije veiling Eieren 8.008.40. kuiken eieren 7.40—7.60, per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCnE BANG.' 14 NOVEMBER. Valuta's: New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zurich 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zürich 43.59—43.75.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3