Weerbericht BINNENLAND De grondstoffenpositie van de wolindustrie STADS NIEUWS Academ ienieu vvs DONDERDAG 14 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. i Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten üO cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 17.50 uur. Zon op 9.00 uur. MAANSTANDEN. 15 November 9.01 onder, 18.27 op (volle maan). 16 November 10.01 onder, 19.06 op 17 November 10.57 onder, 19.43 op 18 November 11.48 onder, 20.46 op 19 November 12.32 onder, 21.47 op 20 November 13.12 onder, 22T53 op 21 November 13.4^-onder, 0.03 op HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 Nov. v.m. 4.20 en nam. 16.45 uur. .OIIOIIOIIOtlOIICDIIOIIOIIOIICL - n 0 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 Zang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG - 17.50 uur U ZONSOPKOMST 9 y 9.00 uur Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. "—Oil CD IIOII Oil CD II011 CD II CD 110II cP WOLLEN DEKENS ALLEEN OP VERGUNNING. De textieldistributie is andermaal met eenige nieuwe bepalingen aangevuld. Aan het laatste nummer van „De Manufactu rer" ontleenen wij, dat de verkoop van wollen en halfwollen dekens, alsmede van katoenen beddelakens, op -de textielkaart verboden is. Om deze artikelen te koopen zal men een speciale vergunning van het distributiekantoor noodig hebben. Evenals dweilen zijn katoenen dekens, die niet meer dan tien procent katoen be vatten en voor de rest van afvalstoffen zijn vervaardigd, vrijgesteld van punten- waardeering.» Glasgordijnstoffen vitrages zijn, in dien zij geheel vervaardigd zijn uit kunst zijde en (of) celwol, vrijgesteld voor den verkoop zonder punten. Het artikel dweilen is voor den verkoop zonder punten vrijgegeven. REGELING TE VERWACHTEN OVER HUURVERHOOGINGEN. Zou van terugwerkende kracht zijn tot 9 Mei 1940. Het A.N.P. meldt: Uit de vele verzoeken om inlichtingen blijkt, dat ten aanzien van de vraag, of verhooging van de huren van woningen, winkelpanden, bedrijven, gebouwen e.d. geoorloofd is, misverstand bestaat. In verband hieFmede wordt er de aan dacht op gevestigd, dat krachtens de ver ordening van den Opperbevelhebber van het Duitsche bezettingsleger van 17 Mei j.l. de verhooging van allé prijzen en diensten is verboden, onder welk verbod ook deze huren vallen. Zoolang dit verbod niet door een regeling terzake is vervangen, blijft het van kracht. Een definitieve regeling, die terugwer kende kracht zal hebben tot 9 Mei 1940, kan echter binnenkort worden tegemoet gezien. HERDENKING GESNEUVELDE STUDENTEN TE NIJMEGEN. Op Vrijdag 15 November a.s. om 10 uur zal in de St. Augustinuskerk te Nijmegen, namens den Senaat der R. K. Universiteit een H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van de studenten en oud-studen ten, die hun leven hebben gegeven voor het vaderland. Op den voormiddag van dien dag vallen de colleges uit en is het Universiteitsge bouw gesloten. HEEMSTEDE EN BENNEBROEK TEGEN SAMENVOEGING. De gemeenteraad van Heemstede heeft dezer dagen met op een na algemeene stemmen besloten den secretaris-generaal van Binnenlandsche Zaken te berichten, dat samenvoeging van deze gemeente met Bennebroek niet in het belang van Heem stede wordt geacht. De raad van Benne broek sprak zich in zijn vergadering van gisteren met vier tegen drie stemmen eveneens uit tegen de samenvoeging. GASOLIE VOOR DIESELMOTOREN EN OVENS. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt mede: Reeds herhaaldelijk heeft het Rijksbu reau voor aardolieproducten door middel van circulaires, correspondentie enz. er de aandacht van belanghebbenden op geves tigd, dat de beschikbare voorraad gasolie zóó gering is, dat met uitzondering van en kele hoogst vitale bedrijven (poldergema len, landbouw, transport van kolen, voed sel, enz.) in de nabije toekomst practisch niet meer op toewijzingen van gasolie kan worden gerekend. Daarom wordt er nogmaals de nadruk op gelegd, dat het dringend noodzakelijk is dieselkracht te vervangen door electrici- teit of stoomkracht, dan wel door gas-ge- neratoren. Ovens moeten voor gas, electri- citeit, kolen, cokes, turf óf hout worden verbouwd. Molenaars en houtzagerijen moeten, waar mogelijk, windkracht gebruiken. APPELEN ZONDER GELEIDEBILJET VERVOERD. Een waarschuwing. Ambtenaren van de afdeeling algemeene controle van den Centralen crisis controle dienst hebben gistermorgen tal van groen- tenhandelaren te Amsterdam bekeurd, die appelen vervoerden en niet in het bezit waren van een geldig geleidebiljet of slechts een onvolledig ingevuld geleide- biljet konden toonen. De handelaren werden bekeurd, en de appelen werden in beslag genomen. De desbetreffende regeling komt er op neer, dat het aan winkeliers slechts is toe gestaan ten hoogste 5 K.G. appelen aan den consument per keer af te leveren; waarbij dient vermeld, dat alleen de consument dit kwantum zonder geleidebiljet mag vervoe ren. Het bleek dat velen zich aan deze re geling niet stoorden. Tegen iederen over treder zal streng worden opgetreden. DE EERSTE CENTRALE KEUKEN DRAAIT. Vrijdag 15 November e.k. zal door de N.C.R.V. een reportage over de eerste cen trale keuken, welke te Rotterdam in wer king is gesteld, worden verzorgd. Deze keuken dient ais proef voor de 50 a 60 door het geheele land op te richten keukens. Hierbij zal o.m. de directeur-generaal van de voedselvoorziening ir. S. L. Louwes het woord voeren. De uitzending zal plaats vinden van pl.m. 12.2512.45 uur over Hilversum I, golf lengte 415 M. Van pl.m. 19.4020 uur zal deze uitzending door de radiodistributie- diensten worden herhaald. NEDERLANDSCHE .STICHTING .VOOR STATISTIEK. Welvaart en industrie in Nederland. De statistiek bewijst de samenleving ontschatbare diensten. Zoowel de Over heid als de handelsman, de industrieel, de bankier en ook de wetenschappelijke wer ker bedienen zich in toenemende mate van de uitkomsten van statistische waarnemin gen. Tot het overgroote deel van ons volk heeft de statistiek echter den weg nog niet gevonden. Het is echter een misverstand te meenen, dat de massa geen belangstel ling heeft voor de uitkomsten van statis tische waarnemingen. De Nederlandsche Stichting voor Stati stiek wil trachten die belangstelling te wekken en vast te houden. Zij maakt daar- to_ gebruik van de bekende afdéeldingen van mannetjes, geldzakken, geldstukken enz., beeldstatistieken volgens de isotype- methode. Een aantrekkelijk voorbeeld van deze popularisatiemethode biedt de eerste eigen publicatie van de Stichting, getiteld: „Welvaart en Industrie in Nederland", welke met medewerking van de Vereeni- ging „Nederlandsch Fabrikaat" is uitgege ven. In dit boek wordt het zoo actueele en voor de toekomst van ons land zoo belang rijke industrialisatievraag >tuk op klare, voor ieder toegankelijke wijze behandeld, terwijl tegelijkertijd dank zij de hulp van verschillende der wetenschappelijke mede werkers van het Centraal Bureau voor de Statistiek en gebruik van het resultaat van onderzoekingen van dit Bureau, een volkomen verantwoord geheel is verkre gen. Deze fraai uitgevoerde 4-kleurige bro chure is bij Stenfert Kroese te Leiden uit gegeven en voor een klein bedrag in den boekhandel verkrijgbaar. Dr. Ph. J. Idenburg, directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek en voorzitter van de Nederlandsche Stichting voor Statistiek, schreef een voorwoord. Nabootsing van P.T.T.-formulieren, stempels en zegelafdrukken is verboden Het nabootsen van drukwerken, formulie ren enz. in gebruik bij den postdienst, den pakketpostdienst en den postchèque- en girodienst is voortaan verboden, tenzij dit met nadrukkelijke toestemming van den directeur-generaal der P.T.T. geschiedt. Eveneens is verboden het bezigen van ze gelafdrukken, stempelafdrukken of andere aanduidingen, zoodanig, dat de indruk ge wekt wordt, dat de stukken waarop deze aanduidingen voorkomen met de post ver zonden of van het staatsbedrijf der P.T.T. afkomstig zijn. Overtreding van dit verbod heeft ten ge volge, dat de desbetreffende stukken niet ter verzending met de post worden toegelaten, terwijl bovendien boete van ten hoogste 100 gulden en verbeurdverklaring der be trokken stukken kunnen volgen. Bij herhaalde overtreding kan hechtenis worden opg^rgd. Industrie thans op „kunstwol" gericht Geen synthetisch product, doch teruggewonnen vezels uit lompen De beschouwingen in verschillende dag bladen en tijdschriften over de grondstof fenpositie van de Nederlandsche textiel industrie gaven voor een belangrijk ge deelte een voorstelling van zaken, die gêenszins in overeenstemming is met de feitelijke situatie. Het lijkt ons daarom dienstig over dit onderwerp een beknopte algemeene uitenezetting te geven. Mr. B. J. M. van Spaendonck gaf deze uiteenzet ting in een onderhoud met het ANP. De Nederlandsche wolindustrie was voor heen voor haar grondstoffenvoorziening nagenoeg geheel aangewezen op import, met name in de eerste plaats op den aan voer van wol van overzee en vervolgens op den aanvoer van wollen kamgarans, voornamelijk uit België en Frankrijk. Deze aanvoerkanalen zijn door de huidige inter nationale situatie afgesneden en de wol industrie is bijgevolg voor een ernstig grondstoffenprobleem gesteld. De wollen- stoffenindustrie verkeert echter in zoover re nog in een betrekkelijk gunstige situatie dat de strijkgarenspinnerijen, die hier te lande in grooten getale en met een vrij omvangrijke capaciteit aanwezig zijn, over de mogelijkheid beschikken om zeer uit- eenloopende grondstoffen tot garens te verspinnen. Onder deze grondstoffen neemt thans naast de nog aanwezige voorraden natuurwol, die moeten worden gereser veerd voor die weefsels, die in verband met hun bestemming een bepaalde hoe veelheid natuurwol niet kunnen ontberen, zooals uniformstoffen en dergelijke een zeer belangrijke plaats in het artikel kunst wol. Wat is kimstwol? Omtrent het begrip „kunstwol" bestaat bij het publiek, naar herhaaldelijk blijkt, in het algemeen een verkeerde overigens door de benaming zeer verklaarbare meening. Kunstwol is n.l. niet, zooals de naam zou doen vermoeden, een synthetisch product, doch men verstaat daaronder de teruggewonnen vezel uit lompen. De aan duiding „lompen" moet hier niet worden verstaan in den engen zin, die in het da- gelijksch leven daaraan wordt gegeven, daar hieronder ook begrepen worden o.a. de afsnijdsels, die ontstaan bij de vervaar diging van kleeding, met name in tricotage- fabrieken, gedragen kleeding, gebruikte dekens, enz. enz. Het is mogelijk gebleken de productie van kunstwol in Nederland belangrijk op te voeren en aan de Neder landsche woLver werkende industrie niet te onderschatten kwantiteiten zeer waar devolle spinstoffen te verstrekken. De in verschillende publicaties van den laatst-sn tijd voorkomende opmerkingen, dat de kunstwol, ook wel genoemd geregenereerde wol, slechts een zeer bescheiden bèteekenis zou hebben als grondstof voor de wolindu strie, is dan ook geheel 'bezijden de waar heid. Behalve op de kunstwol is de belangstel ling van de wolindustrie den laatsten tijd steeds meer niet alleen theoretisch, doch ook praktisch gericht op de syn thetische vezels. Met name mogen hier worden genoemd kunstzijde-afvallien als grondstof voor de spinnerijen en kunstzij den garens, die worden ver wérkt in de weverijen. Belangstelling voor celwol. Ook naar andere, tot voor kort hier in Nederland, minder bekende synthetische vezels, gaat thans de belangstelling in het bij zond-er naar de zg. cel wol. Dit is een pro duct, dat tot op heden in Nederland niet wordt vervaardigd en waarvoor bij de Ne derlandsche wolindustrie tot voor den oor log weinig belangstelling bestond. Dank zij belangrijke leveringen door de Duitsche celwolindustrie, die reeds een groote vlucht heeft genomen, is het mogelijk de Neder landsche wolindustrie althans voor een deel met celvezels te alimenteeren. In deze algemeene beschouwing mag ook niet on vermeld blijven het product melk wol, ook een synthetische vezel, die in de fabrie ken van de A.K.U. uit caseïne wordt ge wonnen. Dank zij een en ander is het mo gelijk, hoeweluiteraard ook de wolindu strie met groote moeilijkheden te kampen heeft, de bedrijven met een niet onbevre digende bezetting aan den gang te houden. Einde van derSchadever goedingskwestie bij den Stadhuisbouw THANS VOLLEDIGE OVEREEN STEMMING TUSSCHEN HUISEIGENAREN EN GEMEENTE. In de civiele rechtzaak waarin de huis eigenaren de heeren Zandvoort en Feld schadevergoeding eisehten wegens ver zakkingen aan hun in de Maarsmans- steeg en aan de Vischmarkt gelegen panden ontstaan bij den bouw van het nieuwe stadhuis alhier en waarin indertijd de gemeente Leiden en de aannemers reeds tot overeenstemming waren gekomen over een voorstel aan huiseigenaren, dat tot minnelijke schik king zou voeren, is thans zulk een schikking bereikt, zoodat de procedure hiermede als afgelooptón kan worden beschouwd. Handelsregister K. van K. Wijziging: 6248. Gebr. de Jong. Katwijk aan Zee, 3e Taatstraat 2a. Huis schilders en behangers. Overl. Venn.: T. de Jong, Katwijk aan Zee, d.d. 30 Oct. 1940. Het bestuur van Chung Hwa Hui-Neder land, alhier gevestigd, is voor de periode 19401941 als volgt samengesteld: Voorzitter mr. Oei Kian Hong, secretaris Go Lam San, penningmeester, Lo Kiem Tjing, le commissaris Liem Twan Dj ie, 2e commissaris Tan Swie Ho, toegev. com missarissen mej. C. V. Tém, en Oey Tjeng Sit. Met ingang van Zaterdag a.s. wordt de heer H. J. de Jong, Stationsambtenaar bij de Ned. Spoorwegen te Kesteren, als zoo danig overgeplaatst naar het Station alhier. In den afgeloopen nacht zijn door de politie wederom vier personen aangehou den, die zich in den verboden tijd op straat bevonden. Wederom zijn bij de politie vier aan giften binne '-oi^cn ven fietsdiefstallen. IN LEIDEN GEVESTIGD: L. D. Aeijelts, Vliet 19 L. J. v. d. Ban en fam., mach. fabrikant, de M. v. Streef kerkstraat 11 R. P. J. v. d. Berg v. Sapa- roea .Kaiserstr. 5 T. H. v. d. Biezen en fam., Oostdwarsgr. 13a H. E. N. Bodson, Hoogl. Kerkgr. 21 L. P. Leeters—v. d. Born, Heerensingel 27g M. Bouter, leera- res N.O., H. Morschweg 122hs P. Braam zeel en fam., landbouwer, Munnikenstr. 97 P. W. B. Brandenburg, Maresingel. 32a H. de Cler en fam., spinmeester, v. Len- nepstr. 17 J. W. N. v. Deijl en fam., schoenmaker, Morschkade 9a W. H. v. Dommelen, juffr. i. d. huish., Zoeterw. sin gel 84 W. Dubbeling, off. L. d. H., Hooi gracht 30a Wed. D. Walev. d. Eijk, Kam. Onneslaan 48 W. Frijlir.g, tandarts, Kam. Onneslaan 22 A. Gerertsen, L. Mare 68 E. Gleisner, monteur vlieg- dienst, Haarlemmerstr. 46a H. C. Gun ning, Rapenburg 41 P. Ph. C. Hartmann, bankwerker, Zeemanlaan 26 E. M. SchreurerHekker, Rijn en Schiekade 12 R. Hertzsprung, Sterrenw. 9 T. Heij- lingers, repetitor, Witte Singel 57b J. Hubrgtsen en fam., serg. monteur K. M., Rodenburgerstr. 27 J. J. N. Huter, mach. teekenaar, Lammenschansweg 33 W. M. Jansz, boekhouder, Breestr. 65 H. J. de Jong en fam., stationsbeambte N.S., Fran- chimontlaan 16 F. v. Kampenhout, sup poost, Lage Rijndijk 74 M. J. N. Kessler, Papengracht 24 C. H. Klaarenbeek, hulp i. d. huish., Fagelstr. 29 J. Kléin en fam., reiziger, Mariënpoelstr. 15 J. G. A. M. Moorrees—Kiene, Wasstr. 28 T. Kleyn en fam., secr. suikerproefstat., Schepenkade 45 L. J. H. Koomans, J. V. Goyenkade 1 A. Kuiijers, hulp i. d. huish., Zijlsingel 73b G. W. C. M. de Laat, hulp in de huis houding, Stationsweg 57 Wed. G. C. M. Tulleken—Laeyendecker, Groenhovenstr. 2 D. E. Lancee en fam., timmerman, de Sitterlaan 40 A. J. v. Latum, B. Ballot straat 43 P. M. v. d. Lmde, verpleegster, Vliet 28 J. C. v. Loef, Ger. Doustraat 45 L. v. d. Mast, v. d. Waalsstr. 22 G. B. Mastenbroek, Meezenstr. 5 Wed. A. J. BrusseeMostert, huishoudster, 3 October- straat 18 J. H. Müller, Mariënpoelstr. la K. C. M. Muth, Bilderdijkstr. 2 H. H. Nauta, Rapenburg 57 L. M. E. de Nerée tot Babberich, Rapenburg 122 W. Olijer- hoek, dienstbode, Haarlemmerstr. 268 W. Oranje, fabr. arb., Hansenstr. 79 H. v. Os, Stadhouderslaan 25 H. v. Os en fam., sigarenmaker, Stadhouderslaan 25 J. M. den Oude, dienstbode, K. Galgewater 7 L Oudshoorn en fam., tijd. ambtenaar, Oude Vest 117 C. M. A. Peters, Duitsch Ryksambten., Haarlemmerstr. 151 M. J. Pool, Kaiserstr. 38 Jkvr. A. A. Rösll, Papengr. 24 Wed. P. v. d. Broek—Rijns dorp, Merelstr. 27 G. A. Sanders, dienst bode, Mprschweg 55d A. L. Schuiling, Narmstr. lb L. C. Smit, huisschilder, Amaliastr. 1 M. H. Smith, verpleegster, Meezenstr. 2 J. C. v. d. Steen, de L. de Kanterstr. 2 W. F. G. Stein, Vliet 5a Gemeentel. Aankondiging WINTERHULP NEDERLAND De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennisgat het voorli selijk bureau ^5or|de Winterl land in deze Vememte is gevi mtentehuiz^Rapdiburg 12, mecne Zak. Ingezeterfen, di^bereid ven als melew^feer(ster) hulp, wordWfeyocht zie] schriftelijk aan feat burej Giften ten bgnoeve Nederland kunfien woj tore van den Galgewater 1 ch op te ge- de Win ter- persoon of te melden. Winterhulp ;stort ten kan- nte-öntvanger Kort ^diens postrekening 6155. In dit laatste geval moet het doel der stor ting op het stortingsformulier worden ver meld. 2903 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 14 November 1940. Agenda LEIDEN. Zondag, 2de Abonn. Concert, Residentie orkest, solist Roelof Krol, Stads gehoorzaal, 2.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag November 8 uur tot Zaterdag 16 Novem ber 8 uur wurden waargenomen door de apotheek van Driesum Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek Wilhelm in aptark 8, el. 26274. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechten de heeren J. J. G. Brutel de la Rivière, den Haag en E. A. J. Hilien, Voorburg. Examen van apothekersassistent te Lei den de dames J. M. van Haastert, Leiden en A. van Sent, Vlaardingerambacht en de heer T. Meijers, Den Haag. A. F. A. v. Velzen, advocaat, Rapenburg 88 M. A. C.-v. Veizen, dienstbode, P. de la Courtstr. 24 M. Verschoor, dienstbode, Lorentzkade 29 J. A. Voorhans, buffet- bediende, Magd. Moonsstr. 90 T. E. G. de Vries, Scheipenkade 39 A. Vriesman, verpleegster, Rijnsb.weg 10 G. C. A. N. Wailast, Rijnsb.weg 62 N. A. O. Wege ner Sleeswijk, Rijnsb.weg 62 L. C. Wery, secretaresse, Roodborstscr. 53 M. E. J. Westerman, Zoeterw. singel 9 I. Zand voort, Schelpenkade 21. UIT LEIDEN VERTROKKEN. C. M. van Alphen, Rotterdam, 's Gra- vendijkwal 159b L. van Asperen Ver- venhe, Den Haag, Thorbeckelaan 337 P. Blansjaar, Hazerswoude, Zonneveldstr. 18 H. V. Bloem, Den Haag, Statenlaan 83 E. B. Bosschieter, Beverwijk, Rel- weg 51 J. Bron, Alkmaar, C. W. Bruin visstraat 1 C. de Bruijn, Heerenveen, Leeuwarderstraatweg 31 C. J. Camp- iens, Nieuwveen, Dorpsstraat 16*6 J. F. W. van Dam, Den Haag, Suezkade 167 A. Denekamp, Zwolle, Diezerpl. 28 E. P. M. van Dort, Bergen op Zoom, v. d. Bijlstraat 57a P. Duin, Putte N.Br., A 1U0 H. J. Eling en Fam., Oploo ca. Dorp straat C 13 P. Erdman, Den Haag, Java- straat 46 N. W. L. Everts en Fam. Den Haag, Nachtegaallaan 3 O. H. Frank, Enschede, Tromplaan 52 M. W. Gal- jaard, Hoensbroek, Buttingstraat 16 A. Geldon, Zwolle, Waterstraat 38 J. Geluk, Oegstgeest, Julianalaan 3 H. A. Gieske, Rotterdam, vluchtelingenkamp G. H. Goederee, Groningen, v. Houtenlaan 27b J. Hamacher, Nijmegen, J. Canisstraat 52 -J- A. J. van Hattem, Nijmegen, Groesb. weg 15 J. Hogen Bosch, Zandvoort, Zandv.laan 3 J. Hollemans, Winschoten, Emmastraat 9 W. N. Hoogduin en Fam., Oegstgeest, Terweeweg 138 W. Huisman, Wassenaar, Duinv.laan 8 A. J. de Hullu, Den Haag, de Carpentierstraat 74 J. van Iterson en Fam., Oegstgeest, Julianalaan 4c C. P. Jagers, Rotterdam, Nathenstr. G2a P. J. Jansen, Utrecht, Merwede- kade 155 J. Jongbloed en Fam., Sassen- heim, Teijloosstraat 31 J. Josso, Heem stede, Heerenweg 209 H. A. M. v. Kerk- hoff en Fam., Oegstgeest, Nassaulaan 54 J, van Kleef, Den Haag, Ged. Burgwal 8a M. M. de Kier, Den Haag, Kaaienhof- straat 67 P. H. de Kier, Den Haag,- Aca ciastraat 98 J. Kranenburg en Familie. Oegstgeest, Terweeweg 138 W. J. Marks Hoogeveen, Carstendijk 25 Jkvr. M. F. M. Martini Buys, Den Haag, Segbroeklaan 1 S. F. A. Milet de St. Aubin, Zeist, K. Bergweg 3 R. Német, Wassenaar, v. Ou- dermeulenlaan 4 D. Poppe, Vlissingen, Hellebardierstraat 4 F. F. H. J. v. d. Reijden, Weert, St. Antoniusstraat 6 A. van 't Riet, Delft, Koningsplein 27 A. Rietveld, Eindhoven, Hemelrijken 107 M. KielRuhrwiem, Leiderdorp, Zijloord- kade 18 M. Schroder, Noordwijkerhout, Zeestraat 15 A. G. Sibbes, Almelo, Oot- marsumschestraat 27 A. F. Steltman, Oegstgeest, Duivenv.str. 55 A. Stuart en Fam., Desn Kaag, P. Potterstraat 396 H. W. F. v. d. Steen, Leidschendam, Veur- schestraatweg 10 W. J. Baron Uexküll Güldenband, Krotoschin Dl. W. Vallent- goed en Fam., Voorburg, v. Faukenberge- itraat 146 W. de Vreese, Amersfoort, Scheltemalaan 11 G. J. Walboom, Voor schoten, Burg. Treubstraat 46 E. I. Will, Eindhoven, Bondstraat 18 C. E. van Leeuwen—Wowys, Wateringen, Kerklaan 32 M. Zwanenburg, Oegstgeest, Rhyng. straatweg 147.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2