DINSDAG 12 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEOF. BLAD - PAG. 7 VxwwtelCeti ao-av de a.ö. Qemeentetaadó - vetgudewity De gemeenteraad vergadert a.s. Maandag. Wij laten hier de verschillende voorstel len van B. en W. volgen. aangaan van een geldleening. B. en W. ontvingen van den directeur van de Rijkspostspaarbank een aanbie ding voor een 40-jarige ondershandsche leening, 'te verstrekken door den Post- chèque en Girodienst a pari, tegen een ren te van 4 1/2 pet. Aangezien de aanbieding aan de Com missie van Financiën en B. en W. aanne melijk voorkomt en het sluiten van een geldleening op langen termijn tot een be drag van 1.000.000 ter voorziening in de behoefte van den kapitaaldienst gev/enscht is, geven zij den Raad in overweging, deze transactie aan te gaan. kasgeldleeningen. In de Raadsvergadering van 2 Septem ber j.l. werd besloten om, zoo noodig, ge durende het 4e kwartaal 1940 kasgeldlee- ningen aan te gaan tot een maximaal be drag van 2.000.000. B. en W. achten het noodig, dat naast de aan te gane vaste geldleening van 1.000.000, vermeld in het boven afge drukt voorstel, nog machtiging wordt ver leend om in het le kwartaal 1941 kasgeld- leeningen te sluiten tot een maximum van ƒ1.500.000, zulks in verband met de te gen het einde van het jaar aan het Pen sioenfonds voor Burgerlijke Ambtenaren te betalen pensioenbijdragen voor 1940 en de gedurende het le kwartaal 1941 te be talen rente en aflo^fing van geldleeningen, de uitgaven voor de ondersteuning van werkloozen en armlastigen, de eventueele voorschotten ten behoeve van de inkwar tiering enz. verhuring pesthuis. De ingevolge raadsbesluit van 13 Decem ber 1937 met het Rijk gesloten huurover eenkomst inzake het voormalig Pesthuis c.a. bevat de bepaling, dat de huur, eindi gende op 31 December 1943, nadien voor den tijd van 20 jaren zal worden ver lengd, indien het Rijk tenminste 3 jaren vóór het einde van den loopenden huur- tyd het verlangen daartoe te kennen geeft. Het Rijk heeft verzocht, deze voorwaar de in dier voege te wijzigen, dat de ter mijn van 3 jaren wordt teruggebracht tot één jaar en 6 maanden en het nieuwe huur- tjjdvak van 20 jaren tot 5 jaren. ,De hui dige omstandigheden maken het voor het Rijk niet mogelijk, nu reeds een beslissing over de verlenging van de huur van het v.m. Pesthuis te nemen. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat aan dit verzoek zonder bezwaar tegemoet kan worden ge komen. verhuring sportvelden. Den 15en Augustus j.L eindigden de ver huringen van de sportvelden in den Stads- polder. Ingevolge het raadsbesluit van 17 Juli 193 was het zuidelijk terrein verhuurd aan de Leidsche Voetbalvereniging „Sport man", het middelste aan de afdeeling Lei den van den Nederlandschen Arbeiders- Sportbond, beide velden tegen een jaarlijk- sche vergoeding van 175, terwijl het der de veld verhuurd was aan de Commissie voo* Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen voor 150 per jaar. De beide verenigingen wilden de vel den gaarne weder op den bestaanden voet voor één jaar inhuren; de commissie daar entegen wenschte niet meer voor een veld in aanmerking te komen. Pogingen om een nieuwen huurder voor dit terrein te vin den, hadden nog geen rsultaat. verkoop perceelen. Van den heer G. J. Verberg, alhier, is een verzoek ingekomen om van de gemeen te te mogen koopen de perceelen le Gorte straat Nis 2, 4, 6, 8 en 10. Dit complex, groot 166 M.2, is door de gemeente aan gekocht in verband met het saneerings- plan GeeregrachtKraaierstraat. Het ligt in het voornemen van adressant het ter rein te benutten voor uitbreiding van zijn fabriek van melkproducten. Na eenige onderhandelingen is met hem overeenstemming bereikt over een prijs van ƒ2800. verkoop terrein. De heer F. J. A. van Beukering verzoekt een bouwterrein, groot pl.m. 2730 M.2, van de gemeente te mogen koopen. Het terrein is gelegen aan de Houtlaan, de Antonie Duyckstraat, welke straat in den vervolge Antonie Duycklaan zal heeten. Adressant heeft zich bereid verklaard ƒ9.per M.2t te betalen. Nieuw gebouw Raad van Arbeid verkoop terrein. Van den Raad van Arbeid, alhier, is een verzoek ingekomen, om van de gemeente te mogen koopen voor het bouwen van een nieuw raadsgebouw een terrein, groot pl.m. 1300 M.2, begrensd door de Heerengracht, de Oosterkerkstraat, de Langestraat en het W aardkerkplein. Overeensteming is bereikt over den prijs van 12 per M.2 DRUKKEN RAADSSTUKKEN. Ingevolge raadsbesluit van 13 December 1S37 werd de levering van het steno-ana lytisch verslag van de Handelingen van den Gemeenteraad en van de Ingekomen Stukken voor de jaren 1938, 1939 en 1940 ondershands opgedragen aan de N.V. Boek-, Courant- en Handelsdrukerij, voorheen J. J. Groen en Zoon, tegen een prijs van 11.70 per pagina druks, benevens een vergoeding van 65.per zitting voor het samenstellen van het stenoanalytisch ver slag door de stenografen. In verband met de in de overeenkomst voorkomende bepaling dat bij eventueele wijziging van de voor de typografische be drijven collectief vastgestelde minimum - loonen de prijs een naar verhouding ge lijke wijziging zal ondergaan, is de prijs per pagina druks thans 13. De vennootschap heeft zich bereid ver klaard de levering na 1 Januari a.s. we der op zich te nemen en wel tegen den prijs van 13.20 per pagina druks, zulks met handhaving van de vermelde bepaling in zake de verhouding tusschen dezen prijs en het collectieve contractloon. Wat de vergoeding voor het samenstel len van het steno-analytisch verslag door stenografen betreft, vraagt de N.V. een be drag van 40 voor een zitting van één uur of korter; 55.voor een zitting van één uur tot 2 1/2 uur, en 65.voor een zit ting, welke langer dan 21/2 uur duurt. Deze regeling, volgens welke dus de ver goeding lager is naarmate de raadsvergade ring korter duurt, achten B. en W. aan vaardbaar. Voorts kan de overeenkomst worden aangegaan voor 1941, met stilzwij gende verlenging voor 1942 en 1943, indien het contact niet 3 maanden voor het ein de van het jaar door de gemeente of de N.V. wordt opgezegd. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding verzoekt om verhooging van het subsidie ad 500. met 200.zulks in verband met de uit breiding, welke haar werkzaamheden in verband met de huidige tijdsomstandighe den hebben moeten ondergaan. Ten behoeve van haar werkzaamheden heeft genoemde commissie gedurende de maanden Augustus, September en October j.L twee dagen per week verder de be schikking gehad over de gasinspectrice der 'Setedelijke Fabrieken van Gas en Electri- citeit, onder voorwaarde, dat zij het sala ris van de gasinspectrice over die dagen aan de genoemde fabrieken yergoedt. Uit dien hoofde heeft de commisie noodig een be drag van 171.40. B. en W. zijn van oordeel, dat, gelet op de beteekenis van het werk van de commis sie, vooral thans, het benoodigde bedrag ad ƒ371.40 kan worden toegestaan. R.-K. LYCEUM VOOR MEISJES TE 's-GRAVENHAGE. Bij het om praeadvies in handen en B. en W. gesteld adres verzoekt het bestuur van het R.-K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage aan dat Lyceum over 1937 een subsidie te verleenen van 106.41, zulks in verband met de omstandigheid, dat die school in dat jaar door tien Leid sche leerlingen werd bezocht. De commissie voor het onderwijs advi seert gunstig op dit adres te beschikken, on der voorwaarde evenwgel, dat het voor de Leidsche leerlingen geheven schoolgeld niet lager is dan het bedrag, hetwelk zou zijn geheven, indien die leerlingen een der Leidsche inrichtingen voor voorbereidend hooger- of middelbaar onderwijs zouden hebben bezocht. Bij onderzoek nu is ons ge bleken, dat, hadden die leerlingen een van de Leidsche onderwijsinrichtingen voor V. H. O. of M. O. bezocht, in totaal pl.m. 124 'meer aan schoolgeld zou zijn geheven, dan het ten behoeve van die leerlingen door het adresseerend bestuur werkelijk ont vangen bedrag. Daargelaten de vraag, of er overigens voldoende reden zou zijn tot inwilliging van het onderwerpelijk ver zoek, bestaat er, nu aan de door de Com missie voor het Onderwijs, o.i. terecht, ge stelde voorwaarde niet is voldaan en het naar die voorwaarde te weinig geheven schoolgeld zelfs meer bedraagt dan het be drag van het gevraagde subsidie, naar de meening van B. en W. geen aanleiding een gunstige beschikking op het verzoek te ne-. men. Restauratie Gravesteen Stedelijke Werkinrichting Voormalige Kweekschool Volkslogement In de Raadsvergadering van 22 Maart 1937 werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W. in beginsel besloteri tot op heffing van de Stedelijke Werkinrichting, tot het na verbouwing beschikbaar stellen van de v.m. Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen, het gebouw der Stedelijke Werkinrichting en het v.m. asyl voor dakloozen met daaraan grenzend pak huis aan de stichting „Het Leger des Heils" op den in vorenbedoeld voorstel om schreven voet, ten einde daarin te vesti gen en te exploiteeren een goedkoop volks logement, een werkinrichting, tevens te huis voor mannén, en een asyl voor pas santen Tijdens de voorbereiding van de in ver band met dit besluit te nemen definitieve maatregelen, deed zich een omstandigheid voor. welke B. en W. aanleiding gaf het vraagstuk van de huisvesting van de werk inrichting c.a. en het asyl voor passanten in nadere overweging te nemen. Deze omstandigheid was de toestand, waarin het gebouwencomplex Gravensteen bleek te verkeer en. Dit monument van groote bouwkundige waarde, één van de voor ons land zeldzame gevallen van een bouwwerk, dat in zijn oudste gedeelte tot de 13e eeuw teruggaat, bevindt zich in zoodanigen staat, dat spoe dige restauratie noodzakelijk is ten einde het voor algeheel verval te behoeden. Voorloopige maatregelen tegen instorting van belangrijke onderdeelen moesten reeds worden getorffen. Naast het schilderachtige middeleeuw- sche gedeelte vormen de aanbouwen van la ter tijd, t.w. een gevangenis aan de west zijde, opgericht in 1555 en de nieuwbouw, vermoedelijk van Arent van 's-Gravesan- cle, v/erken van wezenlijke architectonische waarce. Behalve van bouwkundige waar de is het complex ook van groote histori sche beteekenis, in het bijzonder voor de stad Leiden. In het Gravenhof, waarvan het deel uitmaakte, resideerden herhaalde lijk de Hollandsche landsheeren. Het eigen lijke Gravensteen was oorspronkelijk de particuliere grafelijke gevangenis, waarin de Graaf zijn vijanden gevangen zette. Later werd het tevens de gevangenis voor misdadigers, die door de vierschaar van Rijnland werden berecht. In 1463 kwam een overeenkomst tusschen Philips de Goe de en de Stad tot stand, waarbij de Stad den eigendom van het Gravensteen ver wierf, op voorwaarde, dat het stadsbe stuur de restauratie op zich nam. Uit dezen tijd dateert het bovengedeelte der midden partij. Het Steen kreeg toen o.m. de be stemming van Stedelijke Gevangenis, met het recht van de Stad om misdadigers op het voorplein van het Gravensteen te be rechten. In 1655 werd aan de oostzijde en de zuidzijde (Pieterskerkhof) een werk huis (z.g. rasp- of spinhuis) gebouwd voor het onderbrengen van tuchtelingen en on der het oostelijk gedeelte nog een gevan genis ten dienste van de rechtspraak. In 1671 werd door van der Helm de mooie Vierschaar aan het Gerecht gebouwd. Het tehoeft o.i. geen betoog, aldus B. en W., dat er hooge prijs moet worden ge steld op het behoud van het Gravensteen. Ook in de burgerij leeft deze wensch. Reeds in 1936 werd herstel van belangrij ke ondeideelen door de vereeniging *Oud Leiden" bepleit en in het najaar van 1937 bereikte B. en W. een schrijven van de zich uit de burgerij gevormde commissie in za ke het herstel van het Gravensteen, be treffende algeheele restauratie van be doeld gebouwencomplex. Hoewel van de noodazkelijkheid van al geheele restauratie overtuigd, schroomden B. en W., met het oog op de groote daar aan verbonden kosten, deze bij den Raad aanbangig te maken. Weliswaar bestond de mogelijkheid, om van het Rijk subsidie in de kosten van restauratie van monumenten van geschiedenis en kunst te verkrijgen, doch een dergelijk subsidie wordt slechts verstrekt, indien het desbetreffende mo nument een bestemming heeft of een be stemming wordt gegeven. Een bestemming nu had Gravensteen sinds lang niet meer. Het werd gedeeltelijk, vanwege gemis aan bestemming, als pakhuis verhuurd. En zoo rees de vraag, of het Graven steen niet voor een gedeelte van de boven bedoelde in deze gemeente op te richten maatschappelijke inrichtingen zou kunnen worden bestemd. De commissie inzake het herstel van het Gravensteen nam deze aangelegenheid in studie en de secretaris dier commissie, ir. H. A. van Oerle, ontwierp een voorloopig plan vooi de huisvesting van de industriee- le inrichting, tevens tehuis voor mannen, het asyl voor passanten en een industriee- le inrichting voor gehuwden in het Gra vensteen en eenige daaraan grenzende perceelen, deels eigendom van de gemeen te, deels eigendom van particulieren zijn. de. Dit plan verwierf de instemming van het Leger des Heils. Tevens ontwierp ir. van Oerle een voorloopig plan van restau ratie van het Gravensteen, met welk plan de. Rijkscommissie voor de Monumenten zorg zich kon vereenigen. De kosten van de restauratie worden be groot op 143.000, die van de verbouwing van het Gravensteen ten behoeve van de huisvesting van de industrieele inrichtin gen en het asyl voor passanten, inclusief die van den aankoop van eenige benoo digde perceelen en perceelsgedeelten op 113.500. De verbouwing van de v.m. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen tot volkslogement, voor welke verbouwing een plan, in overeenstemming met het Leger des Heils, door den dienst van Gemeente- wérken is ontworpen, zal een uitgave vor deren van 52.700. Met de restauratie van het Gravensteen, de verbouwing van dat gebouwencomplex tot industrieele inrichtingen en asyl voor passanten en de verbouwing van de v.m. Kweekschool tot volkslogement is derhal ve in totaal een bedrag van pLm. 309.200 gemoeid. Tot onze groote voldoening, aldus b. en W., is het ons gelukt van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de toezegging te erlangen, dat van het Rijk in de kosten van restauratie van het Gravensteen een subsidie zal worden ont vangen, gelijk aan 40 pet. van de kosten tot een maximum van 57.200. In verband met het toegezegde Rijkssub sidie worden de totale kosten van de res tauratie en de verbouwing van het Gra vensteen en van de verbouwing van de v.m. Kweekschool voor de gemeente te ruggebracht tot 252000 (309.200. ƒ57.200.De kosten van de verbouwing van de Stedelijke Werkinrichting c.a. tot industrieele inrichting, tevens tehuis voor i mannen en asyl en die van de verbouwing van het v.m. Kweekschool tot volksloge ment werden op 108.000 geraamd, welk bedrag in verband met de inmiddels plaats gevonden hebbende prijsstijgingen der bouwmaterialen op ten minste 140.000 zou moeten worden gesteld. Telt men daar bij de kosten van restauratie van het Gra vensteen ad 143.000, welke restauratie, tenzij men dit monument aan algeheel verval zou willen prijsgeven, niet achter wege kan blijven, dan zou voor de verwe zenlijking van den aanvankelijkën opzet waarbij echter niet voorzien werd in een werkinrichting voor gehuwden —r, en voor de restauratie tezamen ƒ283.000. moeten worden uitgegeven, welk bedrag alsdan evenwel geheel ten laste van de gemeente zou komen. Het spreekt wel vanzelf, aldus B. en W., dat onder deze omstandigheden niet moei lijk viel om onzen schroom ten aanzien van een restauratie van het Gravensteen te overwinnen en wij meenen dan ook, in overeenstemming met het gevoelen van de Commissie van Fabricage, die restauratie, zoomede de verbouwing van het Graven steen tot industrieele inrichtingen met te huis voor mannen en asyl voor passanten te kunnen aanbevelen. Een bijkomstigheid, welke de aantrekkelijkheid van deze op lossing nog verhoogd, is deze dat daar door de mogelijkheid wordt geopend, om aan het gebouw, waarin thans de Stede lijke Werkinrichting is gevestigd, het v.m. St. Caeciliagasthuis, in welk gebouw eens het Academisch Ziekenhuis v/as onderge bracht, en waaraan de naam van den groo- ten Boerhaave onafscheidelijk is verbon den, een bestemming te geven, welke met dit cultuur-historisch monument in over eenstemming is. Gelijk bekend is, ligt het in de bedoe ling de gebouwen aan het Leger des Heils te verhuren en wel voorloopig voor een termijn van 10 jaar en zal het Legey de gebouwen overeenkomstig hunne bestem ming voor zijn rekening moeten inrichten. Het Leger des Heils is bereid den aanvan kelijk op 1.200 per jaar bepaalden huur prijs te verhoogen tot f 1.500.doch heeft verzocht ten behoeve van de inrichting een renteloos voorschot te verstrekken van 15.000.terug te betalen in 10 jaar. Ver der heeft het verzocht de verplichting te aanvaarden, dat zoowel in het volksloge ment als in de industrieele inrichting voor ongehuwden ten minste een bezetting van 10 plaatsen door de gemeente worde ge garandeerd. B. en W. meenen, dat tegen het verlee nen van het gevraagde voorschot noch te gen de gevraagde garanties bezwaar be staat. B. en W. deelen nog o.m. mede, dat zij voor de leiding van de restauratiewerk zaamheden, met instemming van het De partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, hebben aangewezen ir. H. A. van Oerle, die uiteraard, vanwege het vele reeds door hem verrichte voorbereidend werk, 1 daarvoor het eerst in aanmerking kwam, vervolgens, dat zij voornemens zijn den heer van Oerle mede te belasten met de leiding van de verbouwing van het Gra vensteen, aangezien het gewenscht is, dat beide werken onder dezelfde directie wor den uitgevoerd. Aankoop perceelen. In verband met de voorgenomen restau ratie en verbouwing van het gebouw „Gra vensteen", heeft de gemeente nog de be schikking noodig over eenige aangrenzende perceelen en perceelsgedeelten, op de over gelegde situatieteekening A met rood aan geduid. In de Raadsvergadering van 14 October j.l. werd reeds het woonhuis aan de Hout straat no. 7 aangekocht. Verder is o. m. be- noodigd het perceel Muskadelsteeg, hoek Pieterskerkhof, alsmede een gedeelte van de tuinen, behoorende bij de perceelen Ra penburg nos. 32 en 34, omtrent welker overdracht inmiddels overeenstemming is bereikt, terwijl met den eigenaar van een ander perceelsgedeelte nog wordt onder handeld. De eigenaar van het perceel Muskadel- steeg, hoek Pieterskerkhof is bereid dit aan de gemeente te verkoopen tegen een prijs van 3100. De eigenaar van het perceel Rapenburg no. 32, heeft zich bereid verklaard pl.m. 11 M2. tuin gratis af te staan aan de ge meente, o. m. onder beding, dat hem een bij servituut te vestigen recht van uit gang naar de Houtstraat wordt verleend, terwijl de gemeente het recht verkrijgt, eveneens te vestigen bij servituut, om in den langs deze doorgang te maken bouw- muur ramen te hebben. Tenslotte kan van den eigenaar van het perceel Rapenburg no. 34, een gedeelte, groot pl.m. 23 M2, van zijn tuin worden verkregen tegen 10.per M3., onder eenige voorwaarden, waartoe behoort een gelijk recht van uitgang. DE VUILNISOPHALING. In de Raadsvergadering van 28 Augus tus 1939 werd een crediet beschikbaar ge steld voor de aanschaffing van uniforme vuilnisemmers c. a. B. en W. stellen nu voor een daarbij aan sluitende verordening, waaraan wij het volgende ontleenen: Artikel 1: 1. Het ophalen van asch, vuil nis en tuinafval bij particulieren geschiedt door den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst kosteloos, voorzoover met ten hoogste 2 emmerledigingen van 33 L. per emmer per ophaalbeurt kan wor den volstaan. 2. Daarbij kunnen bovendien voorzoo ver de den Dienst ter beschikking staande middelen dit toelaten kosteloos worden medegegeven groote stukken, die zich niet leenen voor berging in de emmers, mits zij behoorlijk zijn gebundeld. 3. Moeten meer emmers worden geleegd, dan moet daarvoor voor elke emmer meer 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling worden betaald, ongeacht het aantal malen, dat van die emmers per kwartaal wordt ge bruik gemaakt. Art 2: De in art. 1 genoemde stoffen moeten worden medegegeven in van ge meentewege te verstrekken vuilnisemmers, zulks op door den Directeur van den Dienst voor iedere wijk vast te stellen dagen. Art. 3: 1. Het ophalen van asch, vuilnis en afval bij fabrieken, werkplaatsen, kan toren, winkels, hotels, ziekenhuizen, scho len en andere daarmede door den Direc teur gelijk te stellen inrichtingen kan, na dat zulks door den belanghebbende schrif telijk bij den Directeur is aangevraagd, door den Dienst geschieden, voorzoover de den Dienst ter beschikking staande mid delen dit toelaten, mits deze stoffen in van gemeentewege te verstrekken vuilnisem mers worden medegegeven tijdens het op halen van de in art. 1 genoemde stoffen. 2. Het ophalen geschiedt kosteloos, voor zoover met één emmerlediging van 33 L. per ophaaldienst kan worden volstaan. 3. Moeten meer emmers worden geleegd, dan moet daarvoor voor elke emmer meer 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling wor den betaald, ongeacht het aantal malen, dat van die emmers per kwartaal wordt gebruik gemaakt. 4. Groote stukken, die zich niet leenen voor berging in de emmers, kunnen boven dien, mits behoorlijk gebundeld, worden medegegeven onder toepassing van het in lid 3 genoemde tarief. De aldus mede te geven hoeveelheid wordt voor de toepas sing van dit tarief herleid tot emmerledi gingen per ophaalbeurt. Art. 4: 1. Tenzij de Directeur een an dere plaats aanwijst, moeten de emmers op het voetpad, zoo dicht mogelijk bij den rijweg, worden geplaatst, zoodra door een luid klinkende bel de nadering van den op haler wordt kenbaar gemaakt. 2. De emmers moeten direct na lediging van den openbaren weg worden verwij derd. Art. 5: 1. Aan ieder gezin en aan iedere inrichting, bedoeld in de artt. 1 en 3, vaar asch, vuilnis en afval overeenkomstig de voorgaande artt. in van gemeentewege te verstrekken vuilnisemmers wordt opge haald, wordt van gemeentewege één em mer kosteloos in bruikleen gegeven. 2. Voor het gebruik in woningen kunnen by den Dienst emmers in eigendom wor den verkregen tegen betaling van een door Burgemeester en Wethouders vast te stel len prijs. 3. In zeer bij zond ere gevallen, ter be- cordeeling van den Directeur, kan een ex tra emmer voor onbepaalden tijd of voor een bepaalden tijdsduur kosteloos in bruikleen wórden gegeven. Art. 6: 1. Zij, die vuilnisemmers in bruik leen hebben ontvangen, zijn verantwoor delijk voor het zoekraken of de beschadi ging daarvan. 2. Zij zijn verplicht de emmers goed schoon te houden, waarbij de door den Di recteur te geven aanwijzingen in acht die nen te worden genomen. 3. Zij zijn Verplicht, indien als gevolg van een ondoelmatig gebruik de in bruik leen gegeven emmers eerder dan bij nor male slijtage buiten gebruik moeten wor den gesteld, op aanwijzing van den Direc teur (de(n) emmer(s) voor hun rekening te doen herstellen of, ingeval zulks niet meer mogelijk is, voor hun rekening van de gemeente (een) nieuwe(n) vuilnisemmer(s) te koopen. Art. 8.: Het ophalen van afvalstoffen, buiten de regelingen, genoemd in de voor gaande artikelen, kan, voorzoover de den Dienst ter beschikking staande middelen dit toelaten, nadat zulks door den belang hebbende schriftelijk bij den Directeur is aangevraagd, door den Dienst geschieden tegen de Volgende vergoedingen: a. indien de op te halen stoffen zijn op geslagen op een afstand van ten hoogste 30 meter van de ligplaats van de schuit of de plaats van het voertuig, waarmede de stoffen vanwege den Dienst zullen worden vervoerd, per halve M3. of gedeelte daar van 0.65; b. In andere gevallen per halve M3. of gedeelte daarvan 0.85. Indien de stoffen alvorens te kunnen worden geladen, moe ten worden bewerkt, wordt deze bewer king berekend naar een tarief van 0.80 per uur per man; c. wanneer de op te halen stoffen tot een vooraf overeengekomen jaarlijksche hoe veelheid worden opgehaald op geregelde tijdstippen, per halve M3. of een gedeelte daarvan 0.50; d. voor het storten van vuil in de daar voor vanwege den Dienst beschikbaar ge stelde schuiten aan het terrein van den Dienst, per halve M3. of gedeelte daar van 0.45. e. voor het Verrichten van andere dien sten, niet onder de vorenstaande te rang schikken, voor elke beschikbaar gestelde man met inbegrip van gereedschappen per uur 0.80. Art. 9: 1. De lediging van beerputten ge schiedt door den Dienst tegen de; volgende vergoeding: voor elke lediging langs pneumatischen weg per tankv/agen (inhoud max. 2% M3.) of gedeelte daarvan 5. 2. Voorzoover de beerputten zijn gelegen in gemeentegrond moet de opening van de put en het herstellen van de opengebro ken bestrating van gemeentev/ege ge schieden. Hiervoor is Verschuldigd: voor het openen van een beerput per man en per uur 0.80; voor het herstellen van de opgebroken bestrating: bij een beerput groot model 9.60. bü een beerput klein model 2.40. 3. Elk risico ten aanzien van beschadi ging van de put is voor rekening van den aanvrager. 4. De Directeur is bevoegd, vóór het doen verrichten van de in de voorgaande leden genoemde werkzaamheden, een waarborg som te eischen tot zekerheid voor de vol doening van de daarvoor verschuldigde bedragen. Deze waarborgsom mag niet hooger zijn dan de geschatte kosten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7