Qemengxle$e>aditen (ZÜne fytaüam nauw- DINSDAG 12 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DOODELIJK ONGEVAL. Maandagmiddag is in de ondergrond- sche werken van de Oranje Nasau mijn 2 te Schaesberg een doodelijk ongeval ge beurd, doordat de posthouwer C. Schuma cher tijdens het rooven van ijzeren stijlen onder plotseling neervallend gesteente werd bedolven. Het slachtoffer was 28 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. NOODLOTTIGE VAL. Gistermiddag is de 64-jarige winkelbe diende J. de Graaf uit de Zoutziederstraat te Rotterdam bij het oversteken van de Ha venstraat over een uitstekenden steen ge struikeld. De man kwam te vallen en strompelde naar deVoetstraat, waar hij bleef liggen. Toen geneeskundige hulp aan wezig was, bleek de bejaarde man reeds te zijn overleden. Waarschijnlijk had hij bij den val een schedelbasisfractuur opgeloó- pen. GROOTE BOERDERIJ DOOR BRAND VERWOEST. Gisteravond heeft te Lithooyen een groo- te brand gewoed, waardoor de kapitale boerderij van den landbouwer van Waar denburg tot den grond toe afbrandde. Door tot nu toe onbekende oorzaak ont stond brand in dit groote landbouwbedrqijf en door den feilen wind aangewakkerd stond brand in dit groote landbouwbedrijf huis spoedig in lichter laaie. De geheele inboedel en een enorme voorraad van den nieuwen oogst gingen verloren. Een in de nabijheid staande landbouwschuur ging eveneens in vlammen op. Het vee kon ge red worden. BRAND IN HET BURMANIAHU1S TE LEEUWARDEN. Gisteravond werd de brandweer te Leeu warden gealarmeerd voor een binnenbrand in het Burmaniahuis, in welk gebouw sinds 1914 de Algemeene Friesche Levensverze kering maatschappij is gevestigd. Bij on derzoek bleek dat een felle brand woedde tusschen de vloeren van twee lokalen op de eerste verdieping. Met t ngen op de waterleiding in dit gebouw, trachtte men het vuur te blusschen. Dit was echter niet mogelijk, voordat de vloeren waren open gebroken. Toen bleek dat tusschen de ruimte van plafond en vloer een hardnek kig vuur Woedde. De brandschade beperkt zich tot plafond en den vloer. De meubelen had men reeds in veiligheid gebracht, doch de gelijkvloersche afdeeling had veel wa terschade bekomen. Steeds op dezelfde plaats heeft het kas teel van Burmania gestaan, het geslacht dat zoo nauw betrokken is in de geschie denis van de Oldenhove en waaraan de Friezen nog den naam van Stanfriezen dan ken, want het was de edelman Gemme van Burmania, die in 1515 te Brussel den eed aan koning Philips II alleen staande wilde afleggen, zeggende: de Friezen knibbelje allinne for God (vertaald: de Friezen knie len voor God alleen). Sindsdien spreekt men van een Stanfries. KETTINGHANDEL IN ZEEP G. UKT. Zeven personen in arrest gesteld. De afdeeling handelsrecherche van het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft in de afgeloopen dagen de hand we ten te leggen op een partij van ongeveer 6000 dubbele stukken huishoudzeep ter waarde van ongeveer 1000. Het was deze afdeeling ter oore gekomen, dat aan een pakhuis in de Amsterdamsche binnenstad door een vrachtauto een partij zeep was afgeleverd. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat men hier te doen had met een kettinghandel in zeep. In het pakhuis werden twee personen aangetrof fen, afkomstig uit de Zaanstreek. Deze ble ken de partij zeep gekocht te hebben van twee Amsterdammers, doch haar reeds te hebben verkocht aan een man in Hilver sum. Niet alleen werden door de Amsterdam sche politie de Zaankanters en de Amster dammers aangehouden, doch ook de Hilver summer werd in arrest gesteld. Bij het on derzoek kwam vast te staan, dat deze man een nog grootere partij zeep had willen koopen en dat hij daartoe reeds een bedrag van 5000 ter beschikking van een der Zaankanters gesteld had. Deze had toege zegd de zeep bijeen te krijgen en haar in het pakhuis in de Amsterdamsche binnen stad te zullen opslaan. Bij het voortgezettè onderzoek bleek, dat een deel der partij af komstig was uit de buurt van Hoorn. Twee rechercheurs gingen naar Noord-Holland en arresteerden daar den man, die de zeep naar Amsterdam vervoerd heeft, terwijl men in den loop van gisteren tevens een bezoek zou brengen aan den grossier in zeepartikel en, die de waar geleverd heeft. Heden zullen de twee Zaankanters, de beide Amsterdammers en de Hilversum mer voor den officier van justitie geleid worden. De vervoerder en de grossier uit West-Friesland zullen voor het verdere on derzoek naar Amsterdam op transport ge steld worden. Het is niet uitgesloten, dat nop m«or ar restaties zullen volgen. VAN EEN KLEEDINGDLEFSiAL NAAR EEN MORFINE-VONDST De Haagsche politie is dezer dagen door het aan het licht brengen van een kleeding- diefstal tevens op het spoor gekomen van een belangrijke morfine-diefstal. Vrydag 24 October stond in de Emants- straat in Den Haag een transportrijwiel on beheerd, waarop eenige doozen met klee ding, inhoudende heerencostuums, winter jassen en een dames-bontmanteL Het rij wiel was toen ontvreemd ten nadeele van een kleedingfirma in de Hoogstraat aldaar. Aangifte bij de politie volgde en al speu rende kwamen de politiemannen tot de conclusie, dat een oude bekende, die reeds een paar veroordeelingen achter den rug had voor diefstallen, n.L de 21-jarige bloe mist H. van T., wel meer van deze affaire zou afweten. Van T. werd geschaduwd en verleden week Maandag zag de politie hem naar een familielid in de van Bassenstraat gaan, n.l. den 32-jarigen schipper B. J. B. Terwijl hij hier op visite was, verscheen al spoedig de 33-jarige grondwerker C. S„ die bekend stond als de vroegere compag non van van T. Deze verdween eveneens in de woning. De politie achtte het raad zaam een inval in de woning te doen en dit had in zooverre geen resultaat, dat de ge zochte kleeding niet werd gevonden. Men deed echter wel een andere ontdekking. In een niet-brandende kachel werd een doos gevonden, welke 30 ampullen morfine be vatte en bovendien een injectiespuit. Qeen van het drietal verklaarde iets van de her komst van deze artikelen af te weten, doch de politie vond aanleiding hen te arres teeren. Bovendien werd nog aangehouden de 19-jarige dienstbode mej. F. W., die een kennis van van T. bleek te zijn en eveneens in de woning aanwezig was. Na lang zoeken leidde het spoor van de ontvreemde morfine naar Eindhoven, waar bleek, dat van T. de morfine gekocht had van een zekeren S., verpleger aldaar. S. werd door de politie in Eindhoven gearres teerd en vast kwam te staan, dat de mor fine en de injectie-spuit inderdaad in Eind hoven waren gestolen. Wat de ontvreemde transportfiets betreft, kwam aan het licht, dat van T. op den be- wusten avond in gezelschap van het familie lid B. dezen diefstal had gepleegd. De doozen hadden zij meegenomen en het transportrijwiel bij donker in het water van den Zuidwal gegooid, waar dit thans door de politie is opgevischt. De kleeding hadden zij verkocht voor 100.aan den 31-jarigen brandstoffenhandelaar B. A., die sinds kort het opkoopersbedrijf uitoefende. Deze werd eveneens gearresteerd alsmede de broer van van T., die ook een rol in dezen diefstal had gespeeld. De kleeding, welke een waarde verte genwoordigde van 600.is in een pak huis aan de Paulus Potterstraat in beslag genomen. DWANGARBEID IN DE DUINEN.... Wat spijbelende knaapjes verzonnen. Twee kleine jongetjes, broertjes van 9 en 11 jaar, wonende in de Wolmarans- straat te Den Haag, meldden zich gister avond omstreeks 7 uur, toen de duisternis was ingevallen, bij het politiebureau aan den Gevers Deynootweg in Scheveningen. Van hun aanwezigheid zoo ver van huis gaven zij een fantastische verklaring. Braaf op weg naar school werden zij des morgens in de Kempstraat aangesproken door een heer, die in een auto zat; deze zei hun, dat ze mee moesten gaan en daarom waren ze ingestapt. In de auto moesten ze gaan lig gen. De man bracht nen heelemaal naar de Oostduinen, waar ze hout moesten sprok kelen. Als ze niet hard genoeg werkten werden ze geslagen met een zweep en met een stok. Dat duurde zoo den geheelen dag tot ongeveer vijf uur de schemering inviel en de knaapjes kans zagen te ontvluchten. Na een paar uur door Scheveningen ge zworven te hebben, meldden zij zich ten einde raad aan het politiebureau Daar bleek echter, dat het geheele verhaal ge fantaseerd was en dat de knaapjes een dagje hadden gespijbeld. Bovendien bleken zo vier pakjes sigaretten en twee zaklan taarns in hun bezit te hebben, die ze van Scheveningsche jongens zouden hebben gekregen. In den loop van den avond zijn de jon gens aan hun ouders teruggegeven en naar de herkomst van de sigaretten en de zak lantaarns wordt een onderzoek ingesteld. DRIELING GEBOREN. Zondag is in het gezin Baars te Does burg een drieling geboren. Er waren reeds drie kinderen in het gezin. De drieling bestaat uit jongens. Bnttenlandsche Berichten ONTPLOFFING IN AMERIKAANSCHE FABRIEK. Een ontploffing in de fabriek Somerville in den staat New-York, welke fabriek deel uitmaakt van het Amerikaansche cyana- mid-concern, heeft een fabrieksgebouw van drie verdiepingen van binnen verwoest. Een chemicus werd gedood en drie andere gewond. Het bedrijf vervaardigde chemi sche producten voor munitiefabrieken en had groote opdrachten binnen het kader van de Amerikaansche bewapening gekre gen, zoodat er Zondags ook werd gewerkt. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. Als gevolg van den zwaren regenval der laatste dagen is het water van de Turksche rivieren Maritza en Toendsja 4H meter gestegen. Indien het water nog verder stijgt, bestaat er gevaar dat de lager gele gen wijken van Adrianopel onder water komen te staan. De autoriteiten hebben voorzorgsmaatregelen genomen. Het TurschGrieksche grensgebied langs de Maritza is reeds overstroomd. STORM IN DE VEREENIGDE STATEN. Het Midden-Westen en de Zuidelijke Sta ten zijn geteisterd door een storm, welke een snelheid had van 63 km. per uur. Da- Pen werden van de huizen afgerukt, boo- men ontworteld en kleine huizen en tele foonleidingen vernield. Acht personen wer den gedood en 70 gewond. ZWARTE PEST IN TSJANEKIANG. In Ningpo, provincie Tsjekiang, is de zwarte pest uitgebroken. Van de 165 zie ken zijn er inmiddels reeds 60 gestorven. MASSAVERGIFTIGING. Te Pittsburgh hebben zich gisteren na een gemeenschappelijken maaltijd bij 63 personen vergiftigingsverschijnselen voor gedaan. Tien hunner zijn reeds gestorven. Vermoed wordt, dat in het gebak rattengif in plaats van meel is verwerkt. SPORT WATERPOLO KRINGWEDSTRIJDEN IN DE LEIDSCHE OVERDEKTE. Den Haag boekt twee overwinningen op Haarlem. Gisteravond werden in de Overdekte Zweminrichting aan de Haarlemmerstraat te Leiden de aangekondigde waterpolowed- strijden gehouden tusschen de dames- en Leerenzeventallen van de kringen Den Haag en Haarlem. Er bestond voor deze wedstrijden zeer veel belangstelling van de zijde van het Leidsche publiek, veel meer dan we bij de heerschende duisternis en het regenweer hadden verwacht, wel een bewijs, dat er nog steeds genoeg belangstelling voor de waterpolosport bestaat, jvanneer maar goe de sport te aanschouwen wordt gegeven. Dat was gisteravond inderdaad het ge val, want niet alleen de heeren, maar ook de dames lieten waterpolo van de .goede soort zien, zocals we hier nog nimmer te zien kregen. Dames Den HaagHaarlem 10. De dameszeventallen speelden het eerst. In de Haarlemsche ploeg was mej. P. v. Daat- selaar vervangen door haar clubgenoote mej. C. Kraft. Dadelijk pakken de ploegen flink aan en vrij spoedig krijgt mej. T. Ruimschotel gelegenheid om vanuit de achterhoede vrij op te zwemmen en op fraaie wijze te doelpunten (10). De Haagsche aanval blijft zeer gevaarlijk, maar ook de Haarlemsche dames begin nen zich meer en meer te roeren, doch de voorhoede vond in mej. E. van Mourik' een onoverkomelijk struikelblok. De rust kwam onveranderd. Na de hervatting kreeg Haarlem spoedig een vrijen worp dichtbij het Haagsche doel, maar mej. v. Mourik stopte heel goed. Mevr. v. d. Booren, op de Haarlemsche verdediging werkt hoe lan- van ballen toegespeeld, doch zij vond in mej. S. Siebig zulk een taai verdedigster, dat zij kans tot doelpunten kreeg en zoo kwam tenslotte het einde met een 10 zege der Haagsche dames. Heeren Den Haag—Haarlem 42. De wedstrijd tusschen de heeren zeventallen was van nog heel wat beter gehalte en zeer veel sneller. K. Ydens, die het Haagsche doel zou verdedigen, was niet opgekomen, hij werd vervangen door W. Luyer (Z. I. A. N.), terwijl F. de Geest (H. P. C.) in de Haarlemsche ploeg werd vervangen door v. d. Boogaard (D. W. R.). De strijd begint met een Haagschen aan val, welke wordt afgeslagen, maar dart komt de bal bij Stam, die vrij uit de ach- Radio-programma WOENSDAG 13 NOVEMBER 1940 HILVERSUM I. 415 M. NCRV-Uitzending 8.00 Nieuwberichten A.N.P. 8.10 Schriftlezing en Meditatie 8.25 Ge wijde muziek (opn.) 8.35 Gramofoon- muziek 9.30 Fluit, piano en gramofoon- muziek 10.10 Gramofoonmu^iek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmaziek 11.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.30 Reportage 12.45 Nieuws- en economiscne berichten A.N.P. 1.00 Orgelspel 1.45 Marcando- ensemble en gramofoonmuziek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Gramofoonmuziek 3.50 Viool, piano en gramofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramofoonmu ziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Berichten 5.35 Hartvelt-kwartet (opn.) 6.00 Gra- mofoonmzuiek 6.15 NCRV-Harmonie- orkest (opn.) 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.00—7.15 Economi sche vragen van den dag en nieuwsbe richten A.NP. en sluiting. HILVERSUM U, 301.5 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gra mofoonmuziek 8.30 Orgelspel 9.00 9.00 Gramofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor aroeiders in de Continubedrijven 12.00 Esmeralda en solist 12.45 Nieuws- en economische, be richten A.N.P. 1.00 Orgelspel 1.30 Gramofoonmuziek 2.00 Voor de vrou wen 3.00 Voor de kinderen 5.00 VPRO Cyclus „Hèt geestelijk karakter van ons volk'' 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Esmeralda, solist en gramofoonmuziek 6.30 Gramo foonmuziek 6.45 Gramofoonmuziek 7.007.15 Brabantsch praatje en nieuwsbe richten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Wij be ginnen den dag 7.30 Berichten (En- geisch) 7.45 Geestelijke muziek (gr. pl.) 8.00 Nieuwsberichten A.N.P. 8.15 Gramofoonmuziek 9.009.15 Berichten (Duitsch 11.3011.45 Berichten (En- gelsch) 12.00 Berichten 12.15 KRO- Melodisten 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 1.00 Musiquette 1.301.45 Berichten (Engelsch) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoonmuziek 2.302.45 Berichten (Engelsch 3.30 Be richten (Engelsch) 3.45 Rococo-octet 4.15 Gramofoonmuziek 4.30 Musiquette 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- economische- en beursberichten A.N.P. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en cyclus „De waterwegen in West- Europa" 6.00 KRO-Melodisten 6.30 Berichten (Engelsch) 6.45 Gramofoon muziek 71007.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. terhoede opzwemt en met formidabel hard schot vlak langs het water de score opent (13). Er is dan slechts 17 sec. gespeeld. Dadelijk daarna vliegt een keihard schot r.aast het doel. Felle aanvallen van de Haagsche voorhoede volgen, maar de Haarlemsches verdediging werkt hoe lan ger hoe beter en ten'slotte weet Swier suc ces te boeken als hij een stevig schot op het Haagsche doel lost en Luyer den bal in eigen doel slaat. (11). Na de hervatting ontsnapt het Haarlem sche doel aan doorboring, maar met een ver schot heeft Brasem succes (21). Kol- lerie brengt voor de tweede maal partijen op gelijken voet, maar daarna speelt de Haagsche aanval meer op snelheid, het geen tot gevolg heeft, dat den Hamer en Swier elk nog een doelpunt maken (42), waarmee tenslotte het einde komt. WIELRIJDERS, bent U voornemens af te slaan, geeft dan op tij d de richting aan! Vereeniging voor V e i 1 i. g Verkeer. FEUILLETON Lu het Naar het Amenkaanscn van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 28) Goeden nacht, Father Shannon, en God zegene u voor uw trouwe vriend schap. U neemt het liefste mee dat ik op de wereld bezit. Goeden nacht, jongen, antwoordde de priester en hij liep met het meisje naar de deur, toen ze plotseling alle drie wer den opgeschrikt door een scherp kloppen. Hallo!, riep Hollbrook, terwijl hij Ali ne zachtjes maar snel in de richting van de slaapkamer trok. Kapitein Hollbrook! Het was Dempster die riep. Kom binnen, riep Holbrook, terwijl hy de tusschendeur achter het meispe sloot. De deur is op slot, gromde de chef. Een minuut! Holbrook deed de buiten deur open. Neem me niet kwalijk. Ik vergeet al tijd dat ze vanzelf in 't slot valt, excuseer de hij, toen Dempster en Graham opnieuw het appartement binnentraden. Hebt u wat vergeten?, informeerde Holbrook. De politiechef bleef voor Father Shan non stilstaan. Er wacht een taxi beneden. Ja, antwoordde de geestelijke. Voor u, zegt de chauffeur. Inderdaad; maar ik heb er niets tegen dat u meerijdt; integendeel. U bent er mee gekomen, Father Shan non, vertelde de man. Zeker. Holbrook luisterde naar deze conversa tie met zeer gemengde gevoelens. Hij hield liever de leiding zelf in handen. Father Shannon was geen diplomaat en het was niet te voorzien wat voor strik Dempster hem spande. Ik zal om een andere taxi telefonee- ren. Ga zoolang zitten, zei de kapitein, ter wijl hij naar de telefoon liep. Maar de chef hield hem tegen. De man beneden zegt „met een dame". Zegt de chauffeur dat?, vroeg Father Shannon om tyd te winnen. Ja. De kapitein was nu wanhopig. Hij kwam tusschen den geestelijke en den nijdigen politieman instaan. Ik zal je eerlijk alles vertellen, chef. Luister maar, mijnheer Graham! Wel, wat is er? Hjj en Dempster stonden beide in ge spannen verwachting. Het bericht over mijn verloving met uw dochter, zei Holbrook bedaard, was in de krant gezét door de redactrice van de society-rubriek, „een dame", zooals je juist gezegd hebt, Bob. Ze vertelde mij dat het nieuws afkomstig was van Flagg, het heerschap, dat vanavond vermoord is. Mijn bezoek aan den man stond in verband met haar. Ik wilde niet zeggen, dat er tege lijk met Father Shannon een dame hier is gekomen; maar ik ontken het niet. Inte gendeel, het was die dame van de krant, die tegelijk met hem kwam. Ze is wegge gaan voordat u kwam en ze heeft erg veel spijt van haar aandeel in de kwestie. Father Shannon keek zijn vriend Larry met een eigenaardigen blik aan. Hij kon deze brutale leugen niet tolereeren, maar ergens in een verborgen hoekje van zijn hart was toch iets van bewondering voor het onbewogen gelaat en de tegenwoor digheid van geest, waarmee ze werd uit gesproken. De vrouw is nóg- hier, verklaarde de chef. U bent niet alleen schuldig aan be gunstiging van misdrijf, maar ik beschul dig u er van, kapitein Holbrook, dat u de vrouw die Judson Flagg vermoord heeft hij wachtte even en keek de kamer rond verborgen houdt in uw woning. Holbrook schudde het hoofd. Tijdver- knoeien, zei hij kort. Wat is dat voor een deur daar?, vroeg Dempster abrupt, wijzend naar de deur die Aline aan zijn oogen onttrok. De deur naar mijn slaapkamer, klonk het verontwaardigd. En deze? Met een gebaar naar de deur, die naar Barney's domein voerde. Keuken en kamer van den jongen. Dempster trok de deur open en verdween in de kamer daarnaast. Gaat u zitten, mijnheer Graham. Gordon Graham negeerde deze vriende lijke invitatie. Uw tegenwerking? De onschuldige verbazing van den kapitein werd onverbe terlijk gespeeld. Hij deed een beroep op zijn eerwaarden bezoeker. Ik vraag u als geestelijke, Father ShannonHij wachtte even, want hij hoorde dat Demp ster den Filipino-jongen ondervroeg. Het. verwonderde hem niet dat Barney ver baasd was over dit kruisvuur van vragen, vooral daar hij niets bijzonders wist te vertellen. Zich weer tot Graham wen dend, ging Holbrook voort: Ik vind dat ik heel geduldig ben. Geen van u beiden heeft het recht een derge lijke verdenking te koesteren. Als u dat meent, hebt u het mis, ant woordde de attorney scherp. Voor Holbrook wat zeggen kon, kwam Dempster terug van zijn onderzoekings tocht in de residentie van Barney. Hij liep op Hoibrook's slaapkamer af. Eén moment! Op wiens gezag gebeurt dit?, vroeg de kapitein scherp, terwijl hij zich tusschen den politieman en de deur plaatste. Op mijn eigen gezag, beet Dempster hem toe. En het bevelschrift? Ik ben zijn bevelschrift, zei de dis tricts-attorney, den chef te hulp komend. Lodewijk XIV zei: ,,Ik ben de Staat": dat schijnt u in de war te bren gen. In Amerika moet zelfs een districts- attorney zich aan de wet houden. Dempster hield zijn oogen strak op de deur gevestigd. En toch ben ik van plan die kamer binnen te gaan, zei hij dreigend. Dat kun je niet!, verklaarde Hol brook botweg. Hij begreep wel dat de tijd voor uitvluchten nu voorbij was. Wou jij me tegenhouden?, vroeg Dempster. Ik h o u je tegen, was het brutale ant woord. Denkt u dat u ons allebei kan tegen houden. Graham's geduld was langzamerhand volkomen uitgeput geraakt. Hy was nu nog boozer dan de politiechef. Ik weet dat ik u allebei kan tegen houden; en wat van méér belang is: u weet dat allebei ook. Dempster nam hem een oogenblik van het hoofd tot de voeten op en draaide zich toen om. Hij wist dat Holbrook een ge vaarlijk man was, als zijn woede eenmaal gewekt was en Dempster had niet den min sten lust om de kracht van zijn vuisten te voelen. De kapitein was niet zoo heel groot, maar hij had stalenspieren. We zijn hier niet gekomen om een worstelwedstrijd op touw te zetten, Hol brook, zei Dempster. Dank je. Er was iets sarcastisch in de beleefdheid van den kapitein. Maar we zijn niet zonder hulp geko men, denk dat maar niet, zei de chef, nu op zijn beurt sarcastisch. Donnelly! Ha- gan!, riep hij in de hall. Ja, meneer, klonk het van beneden. Eén moment Roep ze niet!, zei Hol brook snel. Wacht daar, bevel de chef, toen zijn mannen in de hall verschenen in ant woord op zijn geroep. Maak de deur dicht als je wilt, ver zocht de kapitein. Dempster* deed wat hem gevraagd was. Wel? Vier van jullie kan ik niet tegenhou den, zei Holbrook en daarop opende hij de deur van de slaapkamer en riep: Aline, een oogenblik! „Aline!" Gordon Graham's hart scheen stil te staan. Wat kon de man bedoelen? Je vader is hier. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6