STADSNIEUWS OMGEVING RIJNSTREEK Academienieuws Laatste berietiten MARKTBERICHTEN DINSDAG 12 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PAROCHIE HAAGWEG. H. Familie afd. Mannen. Ik ben 'ns met veel nadruk op een ker kelijke plechtigheid uitgenoodigd. In de vaste overtuiging, dat ik niet gemist kon wor.ien, ben ik door regen en wind getrapt, en vond bij m'n aankomst een onmoge lijk aantal fietsen tegen de pastorie ge leund. Allemaal van eerwaarde heeren, die óók uitgenoodigd waren. U begint 't mis schien al te begrijpen.... De pastoor, vol zorg dat er niemand op zijn plechtigheid verschijnen zou, had met denzelfden nadruk iederen priester verzocht, die hem de laat ste drie maanden langs z'n oogen liep. De gevolgen begrijpt u ook: Ik was hopeloos overbodig! Ik heb twee uren op het altaar gestaan, gehuld in een prachtige superpli en omhangen met een kleurrijke stool. Stijf rechtop, de handen gevouwen. Een leven de reclame voor de parcchieele naaikrans! Vooral voelde ik me eenzaam, omdat alle anderen wèl wat mochten doen. De groote forsche eerwaarde naast me, mocht, mei z'n respectabele handen, tot tweemaal toe een onooglijk klein doekje aanbren gen; de kleine tengere figuur aan m'n an deren kant mocht af en toe een standaard versjouwen, die meters ver boven hem uit stak; een bejaard pastoor met wite lok ken voelde zich jo.ig met een belletje dat aan z'n terende vingeren hing, en stond er naar te snakken, dat het weer tijd werd om er mee te rinkelen enz. enz. Maar i k voelde me teleurgesteld. Overbodig! Te veel! Wanneer ik voor ónze kerk sta en ik kijk naar het witte hekje, dat ons slootje om kranst, dan kan ik me voorstellen, dat ook ons nèkje zich droevig voelt. Oók overbo dig. Ock tevec-l! Net als ik. We hebben im mers tot nu toe hardloopertje gespeeld met de zon? We waren haar steeds een uurtje voor, zoodat onze oefeningen geëindigd waren vóórdat haar stralen voor 't laatst de aarde kusten. Ons hekje moet gedacht heb ben: „Wat doe ik hier? Waarom sta ik aan da* sloo.je? Ik dien nergens voor." Omdat ik weet wat het het is: „nergens voor te dienen", wilde ik voorstellen te genover ons hekje een royaler houding aan le nemen. Waarom zouden wij deze week met de H. Familie riet beginnen om half acht? Half zeven of zeven uur bleek voor de meesten te vroeg, maar half acht is net zoo'n tijd, waarop we 't kunnen wa gen. Ja, ja, ik weet 't.... uw vrouw! Welnu, vertel aan uw bezorgde echtge- noote, dat 't morgen bijna volle maan is, zoodat uw schreden worden bijgelicht. Op de straten volle maan, en langs de sloot een hekje!!! Wie zou dan vreezen? Dus tot morgenavond half ^cht. PROF. MR. A. S. DE BLéCOURT Gisteren vond in het crematorium te Wes- terveld de crematie plaats van wijlen prof. mr. A. S. de Blécourt, oud-hoogleeraar aan de universiteit alhier. Onder degenen, die de plechtigheid bij woonden, waren namens den senaat der Leidsche universiteit de rector-magnificus prof. A. W. Bijvanek en de secretaris prof. Esser, het collegium van het L. S. C., het bestuur van de V. V. S. L., tal van profes soren. Voorts de heer J. J. Groen namens de Waalsche Hervormde Gemeente, jhr. dr. L. W. E. van Heurr., rentmeester van „Rijn land" en ds. R. van Blommaert van de Waalsche Kerk te Middelburg. Nadat de baar in de aula was neergezet, hield prof. dr. F. W. A. Korff, hoogleeraar alhier en oud-predikant der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Heemstede, een ge- 'dachtenispredikatie, welke hij besloot met het „Onze Vader". De oudste zoon van den overledene dank te tenslotte voor de belangstelling. NIEUW GEBOUW RAAD VAN ARBEID. Zooals elders vermeld (pag. 7) wil de Raad van Arbeid een perceel koopen voor een nieuw gebouw. Gezien de zich steeds uitbreidende werk zaamheden beantwoordt het gebouw niet meer aan de eischen en kan daarin niet meer economisch worden gewerkt. De plannen voor het nieuwe gebouw waarvan ïr. J. v. d. Laan de architect zal zijn zijn nog slechts, naar wij vernemen in een begin-stadium. 2e ABONNEMENTS-CQNCERT Residentie-orkest Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 75,2. N.V. Leidsche Zand- en Grond-Maatschappij voorheen J. M. Samson, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 34, afkomstig uit Wassenaar. W ij z i g i n g: 3531. C. Klinkenberg en Co., Leiden, Clarasteeg 23, loonzagerij en schaverij. De vennooten C. Klinkenberg en F. H. Benrqadt zijn d.d. 1 Sept. 1940 uitge treden. Het bedrijf wordt voortgezet door C. Klinkenberg Jr., o. d. naam: C. Klinken berg, Loonzagerij-timmerfabriek. 6839. Fa. Zwanenburg en v an Beelen, Katwijk aan Zee, Freek v. Rhoonstraat, aannemersbedrijf; handel in hout, triplex en ijzerwaren. De vennoot N. van Beelen is uitgetreden d.d. 1 Juli 1940. Het bedrijf wordt voortgezet door den overbl ij venden vennoot A. F. Zwanenburg, onder diens eigen raam, aan het adres: Kon. Emma- straat 20. REDUCTIE VOOR ONZE LEZERS Morgenavond zal het Groot Nederlandsch Volkstooneel, oir. Willem Goossens slechts één enkele opvoering geven van het veelbe sproken en meest aangrijpende tooneelsuc- ces van den laatsten tijd: „De Witte Non'. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit blad voorkomende Bon, waarop zij tegen •inwisseling een zeer belangrijke reductie bekomen op de toegangsprijzen. Zij beta len dan slechts 60 ct. of 75 ct. per ptaats (alles inbegrepen), rechtgevende cp Ce ran gen van 1 en 1.50. Men knippe dus deze bon uit en voorzie zich tijdig van plaats bewijzen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de 57- jarige heer L. V. niet Zaterdagavond doch gistermorgen te 6 uur aan de Beesten markt te water is geloopen. Vorige week was door de Leidsche politie aangehouden en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld de 29-jarige monteur G. C. S., verdacht van oplichting en diefstal. Zaterdag was de man echter weer vrijgelaten, doch dadelijk nam hij zijn practijken weer op. Hij vertelde aan mevr. B. een en ander onder het mom van vertegenwoordiger van de K.L.M. te zijn, maar deze kwam later tot de ontdekking, dat zij een portefeuille met 40 miste. De recherche slaagde er in den man weer aan te houden. Van het gestolen geld had hij goeden sier gemaakt. Nu zullen ze hem in Den Haag wel vasthouden! De 18-jarige N. de V., wonend Musschen- broekstraat 15, heeft hedenmorgen om streeks 10 uur bij het afladen van ijzeren binten op het terrein der Holl. Constructie werkplaatsen een der binten tegen een been gekregen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig gekneusd werd. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Door de polity zijn aangehouden de 14- jrrige C. de R., W. F. H., C. v. R. en de 17- jarige W. F. W., verdacht van diefstal van lood uit een villa aan den Morschweg nabij de Rhijnzichtbrug. Een der jongens werd in het thans leegstaande huis aangetroffen, de anderen zijn later opgehaald. GEVONDEN VOORWERPEN. Verchroomde arbandhorloges, actetasch, inh. studieboeken, armbandje met steentjes, actetasch, inh. korriesurrogaat en brood, heeren armbandhorloge met doublé bandje, agenda voor gymnasia en lycea, zilveren armband, boek, broche met steentjes, bank biljet, Zeeuwsche broche, boodschappen- tasch, bril, breiwerk, ceintuurs, duimstok, dameshoed, damesjas, beige damesregenjas dictaatcahier, dashouder, étui met pennen potlooden enz., goud fazant, gladde gouden ring, gymnastiekschoen, handschoenen, handle, heerenhoed, jas, bruinachtig, waar in als monogram 2 letters, kano, knot wol, kinderwagentje, kaasboor, kinderpolsmof jes, kinderschoentje, muts, nummerbord, portemonnaies, padvindersriem, pakje, inh. borduurkleedje, pochette, psalm en gezan genboekje, rijwielbelastingmerken, regen kapjes, regen jas, roeiboot, rijwielpomp regenjas, riempje, sleutels, stropdas, schoe nen, stofbril, tangetje, touw, vulpenhouder, verduisteringskap voor motorrijtuig, wol len vest, zilverbon, zakmes, zadeltaschje, zegelring (tin). Gevonden in de Tram (stadslijn) Een damesparapluie, portemonnaie, hand schoenen, een zilveren kettinkje met kruis je, een armbandhorloge met lederen bandje, een leesboek. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten politiebureele alhier. NOORDWIJK Mevr. G. v. d. MeerLubbe. t In den ouderdom van 79 jaar is overle den mevr. G. v. d. MeerLubbe, echtge noot». van wijlen den heer C. J. L. v. d. Meer. De oveiledene is vóór alles geweest een voorbeeluige moeder, die den kinderen in voortduror.de zorg een Christelijke opvoe ding gaf door haar eigen voorbeeld; een liefdevolle echtgenoote, die de zorgen van haar man meedroeg en lichter wist te ma ken en aan wier liefdevolle toewijding het ongetwijfeld moet worden gedankt, dat de heer C. L J. v. d. Meer z.g. ook op maat schappelijk terrein een zoo bijzonder ac tieve persoon in Noordwijk is geweest. Maar cok buiten den kring van het ge zin strekte haar invloed zich zegenrijk uit. Vele jaren lang is de overleden presiden te geweest van de St. Lidwina-vereeniging. Deze altijd en voor ieder vriendelijke en hulpvaardige, deze bescheiden en sterke vrouw zal in waardeerende herinnering blijven voortleven. RIJNZATERWOUDE JONGETJE ONDER EEN TRACTOR GERAAKT. Ernstig gewond opgenomen. Gisteravond had te Rijnzaterwoude een verschrikkelijk ongeluk plaats. De oudste zoon van den dorscher J. van Iperen, al hier, wilde een tractor, welke gebruikt wordt bij het dors?hen op het erf rijden. Daartoe moest hij de tractor even achter uit rijden. Terwijl hij op de tractor stapte om dit te doen, overtuigde hij zich ook, dat er itmand achter liep. Plotseling ech ter kwam achter de tractor een 10-jarig broertpe, die een nog kleiner broertje van 4 jaar op de tractor wilde zetten. Deze po ging mislukte en beide kinderen kwamen te val'en met het noodlottige gevolg, dat 10-jarige broertje met zijn been' onder een der wielen tercht kwam. Het kuitvleech werd hem van de knie tot de enkel van het scheenbeen afgeperst. Dr. Stapensea van Leimuiden die zeer spoedig ter plaatse was en de wond verbond, achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. LEIDEN. Geslaagd: voor het Economisch doctoraal-examen Indologie de heer H.' Hut, Rotterdam. Binnenland Organisatie van het bedrijfsleven Het Verordeningenblad van heden bevat een besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart betreffende den op bouw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven. Artikel 1 van dit besluit bepaalt, dat de Secretaris-Generaal van het genoemde de partement de voorschriften uitvaardigt en de maatregelen treft, wejke voor den op- Louw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven noo- dig zijn. Artikel 1 bepaalt verder: Voor zoover tot dit doel bedrijfsorgani saties worden opgericht, erkend, ontbon den of vereenigd en het daarbij organisa ties van ondei nemingen betreft, waarvoor het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart niet of niet uitsluitend be voegd is, neemt de Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn maatregelen in over eenstemming met den Secretaris-Generaal van het bevoegde departement. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart kan zijn uit lid 1 voortvloeiende be voegdheden overdragen. Artikel 2 luidt: Veranderingen in de rechtsverhoudingen welke als uitvloeisel van dit besluit en de ter uitvoering daarvan uitgevaardigde voorschriften en beschikkingen ontstaan, geven geen aanspraak op schadevergoe ding. Voorts bevat het besluit regelen omtrent straffen op overtredingen. Het besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Bij dit besluit behooren twee uitvoerings besluiten van den Secretaris-Generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, welke m de Nederlandsche Staatscourant van heden zijn opgenomen. KIND TUSSCHEN DRAAIBRUG BEKNELD GERAAKT. Te Klazinaveen is gistermiddag een droevig ongeluk gebeurd, waarvan het vierjarige zoontje van de familie Van der Hei het slachtoffer is geworden. Het kind speelde met eeoige kameraad jes bij de brug over het kanaal te Klazi- r.aveen-Noord. De vrouw van den brug wachter maakte de brug open om een schip door te laten. Ondanks 'haar waarschu wing begaven eenige kinderen zich op de brug. De vrouw kon echter niet verhinde ren dat het ventje van der Hei bij het dichtdraaien van de brug bekneld geraakte. Aanvankelijk leek het, dat het kind er goed was afgekomen. Het jongetje liep naar huis doch bij de ouderlijke woning zakte de kleine in elkaar. De schoolarts, die juist voorbij kwam, constateerde den dood. MAN VERDRONKEN. De 72-jarige sluiswachter Rotman te Klazinaveen is tengevolge van den storm en de duisternis te water geraakt en ver dronken. DE TE NIEUWE PEKELA TE WATER GEREDEN AUTO. Bestuurder niet verdronken. In den nacht van 8 of 9 November ge raakte de auto van den heer Holmans uit Stadskanaal te Nieuwe Pelcela in het Onst- wedderdiep. De heer Holmans kon wor den gered. Abusievelijk is echter gemeld, aat de heer Holmans was verdronken. Buitenland HET DUITSCKE WEERMACHTSBERICHT BERLIJN, 12 Nov. (D. N. B.). Het opper- bevel van de Duitsche weermacht maakt' bekend: De gisteren bekend gemaakte vergel- dingsaanvallen van Duitsche gevechtsfor maties op Londen in den nacht van 10 op 11 November hebben in de verkeerswer- ken ten Noorden van Warmwood, Scruss en in het stadgebied van Willesden, Har- lesden en South-Clackton groote branden veroorzaakt. Een groote gasfabriek kreeg Verscheidene zware treffers. In het stads gedeelte Leyton alsmede in Bermondsey ontstonden nieuwe groote branden. In een fabriek der vliegtuigindustrie bij Birming ham werden groote steekvlammen waarge nomen. Ook in den loop van 11 November deden gevechtsvliegtuigen ondanks de zeer moeilijke weersgesteldheid aanvallen op Londen en op talrijke militaire bedrijven in Zuid- en Midden-Engeland. Daarbij ge lukte het bij Blough een motorenfabriek bij Birmingham een gasfabriek en fabrieks complexen, bij Oxford een wapenfabriek en in Folkstone een brug zwaar te treffen. Duikbommenwerpers deden, zooals reeds gemeld, in het zeegebied ten Zuid-Oosten van Harwich, aanvallen op een krachtig beschermd Brits convooi. Ondanks het zeer hevige afweergeschut en het optreden van jagers gelukte het zeven koopvaardijsche pen met ongevseer 44.000 brt. tot zinken te brengen, en vijf andere vaartuigen zwaar te beschadigen. Een verkenningsvliegtuig bracht in den Atlantischen Oceaan een vrachtschip van 2500 brt. tot zinken. Zee vliegtuigen plaatsten treffers op twee Britsche koopvaardijschepen met tezamen 14.000 brt. Overdag ontstonden hevige luchtgevech ten, waarbij veertien vijandelijke vlieg tuigen werden neergeschoten. De vijand ondernam in den nacht van 11 op 12 No vember geen vluchten naar het Duitsche Rijksgebied. Bij de gevechtshandelingen op 11 No vember onderscheidden zich formaties van het Italiaansche vliegercorps door een suc cesvollen aanval op een haven aan de En- gelsche Oostkust. Daarbij ontstonden he vige luchtgevechten, in welker verloop de Italiaansche jagers zeven Britsche jacht vliegtuigen neerschoten. De totale verlie zen van den vijand bedroegen gisteren 22 vliegtuigen, waarvan een door luchtdoel- artilleries. Zeven Duitsche en zes Italiaan sche toestellen worden vermish HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ERGENS IN ITALIë, 12 Nov. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 158 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend. In den nacht van 9 op 10 November heeft een van onze duikbooten in het cen trale bekken van de Middellandsche Zee een belangrijke Engelsche vlootmacht aan gevallen en een groot schip stellig met twee, maar misschien met drie torpedo's getroffen. Het verlies van deze vijande lijke eenheid, die zeer ernstig gehavend werd, kan als waarschijnlijk worden aan genomen. Een nieuw succes werd den vol genden nacht behaald door onze .duikboo ten, die twee schepen met torpedo's tot zinken brachten, welke deel uitmaakten van een konvooi, dat zich van het centrale Denken der Middellandsche Zee naar het Oosten begaf. In de eerste nachtelijke uren van 11 op 12 November deden vijandelijke vliegtui gen aanvallen op de vlootbasis van Taren te. Het luchtdoelgeschut en de gemeerd liggende schepen weerden zich krachtig. Slechts één schip werd ernstig getroffen. Er^vielen geen slachtoffers. Zes vijande lijke vliegtuigen werden neergehaald en een gedeelte van de bemanningen werd gevangen genomen. Drie andere vliegtui gen werden waarschijnlijk neergehaald. In Epirus (Griekenland) werden de aan- valspogingen van den vijand op Kalibaki verijdeld. Onze luchtmacht ondernam he vige en herhaalde bombardementen op militaire doelen van Janina, Metzovo, Kas- toria, Korfoe, Larissa en op de landengte van het Prespa-meer. Al onze vliegtuigen keerden terug. In Noord-Afrika werden de vijandelijke gemechaniseerde strijdmiddelen door onze snelle colonnes in het gebied van Alam el Hatsci (ten Zuid-Oosten van Sidi el Bar- rani) op de vlucht gejaagd. Onze vlieg tuigformaties bombardeerden met succes het vliegveld eit het spoorwegstation van Burg el Arab (ten Zuid-Westen van Alexan drië), het vliegveld Maaten-Bagush, ba rakken en vijandelijke inrichtingen te Mersa-Matroe. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen "op Derna, waar- oij woonhuizen werden getroffen, twee dooden vielen en tien gewonden vielen. Verder op het gebied van Bardia en Sidi e) Barrani, waar gesen schade werd aan gericht. In Oost-Afrika werden herhaaldelijk vijandelijke aanvallen op Gallabat krach tig afgeslagen, DE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. STOCKHOLM, 12 Nov. (D. N. B.). Neu trale berichtgevers in Londen hebben thans bevestigd, dat de Britsche hoofdstad en uitgestrekte gebieden van Engeland sinds Zondagavond 6 uur aan onafgebro ken luchtaanvallen waren blootgesteld, die pas tegen 1 uur in den nacht van Maandag cp Dinsdag kort onderbroken werden. Zoo als reeds gemeld, is de Maandag 'n bijzon der zware dag voor Londen geweest. Het was den bewoners den geheelen dag niet mogelijk op eenigerlei wijze den traditio- neelen wapenstilstandsdag te vieren. Van den ochtend tot der. avond waren Duitsche vliegers boven de stad en wierpen hun bommen uit, vielen de vijandelijke afweer- installaties aan, keerden naar hun steun punten terug om kort daarop weer met een nieuwe bommenlast boven de stad te verschijnen. Den geheelen dag heeft dit „pendelverkeer" geduurd. DE GEVOLGEN VAN DE AARDBEVING IN ROEMENIë. BOEKAREST, 12 Nov. (D. N. B.). De minister van binnenlandsche zaken, gene raal Petrovicesco, heeft bekend gemaakt, dat de aardbeving het ergst in Boekarest, in het Prahova-dal, in Galtzi en in Focsani geweest is. In de andere gebieden, waarin de uitwerking minder ernstig was, werden in ongeveer negentien steden, vooral van het vroegere Walachije, verwoestingen aangericht. De rest van het land heeft on der de aardbevnig zoo goed als niet ge leden. Tot den avopd van 10 Nov. waren 267 dooden en 476 gewonden gerappor teerd. Doctoren en technici werden terstond derwaarts gezonden en ook levensmidde len en bouwmaterialen weredn naar de ge teisterde gebieden gestuurd. In verband met de instorting van het Carlton-gebouw, dat door 266 huurders bewoond werd, zijn de schuldigen gearresteerd. Gemeld werd, dat tot dusver uit het puin van het vroe gere Carltongebouw 54 dooden en 82 ge wonden zijn geborgen. 183 gebouwen in Eoekarest, die dreigen in te storten, zijn thans ontruimd! 402 gebouwen worden be schadigd. Alle s chouwburgen en bioscopen zijn voorloopig gesloten. INCIDENT BIJ OPENING VAN CONGRES TE LISSABON. LISSABON, 12 Nov. (D. N. B.). Kort voor het begin der plechtige opening van het koloniale Congres heeft gisteren een Indiër een aanslag gepleegd op den bis schop van Aveiro, mgr. Lima Vidal, die op het punt stond tezamen met den presi dent der republiek de feestzaal binnen te gaan. De bisschop werd door messteken zwaar gewond. De neef van den president der re publiek, die tusschenbeide wilde komen, Kreeg een steek in het onderlijf en werd eveneens ernstig gewond. Een politie-be- ambte en verscheidene personen liepen verwondingen op. De dader werd ten slotte gegrepen en gevangen genomen. Volgens het voorloopige resultaat van het politie onderzoek zou hij geestesziek zijn. EEN WALVISCH ALS OORLOGS SLACHTOFFER. STOCKHOLM, 12 Nov. (D. N. B.). In de Gullmarsfjord aan de Zuid-Westkust van Zweden is verleden week een gewel dige walvisch aangespoeld. Het dier had geen kop meer en was vreeselijk verminkt. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de walvisch naar alle waarschijnlijkheid een oorlogsslachtoffer is. hij moet n.l. tegen een mijn zijn aan gezwommen, die daardoor tot ontploffing kwam en het dier den ge heelen kop afrukte. VERGIFTIGING VAN 400 ARBEIDERS. NEW YORK, 12 Nov. (D. N. B.) Volgens berichten in de bladen zijii 400 arbeiders, die aan den aanleg van een militair vlieg veld werkten, ziek geworden. Uit het on derzoek is gebleken, dat de oorzaak ge zocht moet worden in levensmiddelenver- giftifing. Van eenige arbeiders is de toe stand ernstig. STORM IN DE VEREENIGDE STATEN. NEW YORK, 12 Nov. (D. N. B.). De win terstorm in het Midden-Westen en in de Zuidelijke Staten ho*idt onverminderd aan. Het aantal dooden is reeds tot vijftien ge stegen. LEIDEN, 11 Nov. Groentenveiling. Per 100 kg.: witte kool 1.802.50, roodekool 2.106.20, savoye kool 2.604.00, groe ne kool 2.005.10, boerenkool 26, ra pen 2.604.50, prei 3.104.90, kroten 1.704.10, kroten, gekookt 711, uien 3.206.90, peen 2.507.40, spruiten 6 —17, andijvie i 2—6, Nero 10.10—12.80, druiven 1624, witlof 629, spinazie 2.00—20. tomaten A 13.20—20, idem B 14.40—20.—, idem C 13—10.20, idem CC 89, per 1G0 stuks: andijvie 1.001.70, bloemkool f 419, salade 12.60, knol- selderie f 1.005.60, per 100 bos: pieaer- selie 0.50—2.20, radijs 2.20—2.60, sel derie 0.501.60, bleekselderie f 610, peen f 2.709.60. ROTTERDAM, 12 Nov. Vee. Totaal aan gevoerd: 2714 dieren waarvan: 187 paarden, 45 veulens, getruiksvee 1300, 96 schapen en lammeren, 1 varken en 85 bokken en geiten. Prijzen per kg.: slachtpaarden 1.05 0.90 en 0.80, prijzen per stuk: paarden 1 610, 480 en 360; slachtpaarden 425, 340 en 240, hitten 475, 360 en 275, melk koeien 415, 310 en 250; kalfkoeien f 4.10 300 en 250; varekoeien f 270, 210 en 175, vaarzen f 260, 200 en 145, pinken f 195, 145 en 120, bokken 40, 30 en 15. veulens 310, 220 en 150. BODEGRAVEN, 12 Nov. Kaas. Aange voerd 107 partijen Goudsche kaas met Rijksmerk totaal 4815 stuks, wegende 43325 kg. Prijs met rijksmerk le soort f 41.50, idem 2e soort f 40.50, zwaardere tot 41.50 Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 12 NOVEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44,è90 Zuerich: 43.63—43.71 Bankpapier: Berlijn 75.19—75.34 New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76-44.94 Zuerich 43.4943.76 Zondag 17 Nov. geeft het Residentie-or kest het 2e, Abonenments-concert in de Stadsgehoorzaal. Dirigent is Frits Schuur man, solist Roelof Krol, violoncel, die zal voordragen het violoncel-concert van Ant- Dvorak. Orkestwerken zijn van Schubert en Smetana.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3