WELKE BONS 1 Goering spreekt met Laval Molotot naar Berlijn KERKNIEUWS MAANDAG 11 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Radio-programma DINSDAG 12 NOVEMBER 1910. LAVAL NIET NAAR ROME. In Vichy is op 10 Nov. een officieel com muniqué uitgegeven van den volgenden in houd: „De vice-premier en minister van Buiten - landsche Zaken, Pierre Laval, is vanoch tend in Vichy aangekomen. Tijdens zijn verblijf in Parijs heeft hij een onderhoud gehad met rijksmaarschalk Göring. Ambas sadeur De Brinon was bij dat onderhoud tegenwoordig" Naar van bevoegde zijde te Vichy ver klaard wordt, mist het bericht, dat in de V. S. door radio en pers verspreid is, als zou Laval met een buitengewone diploma tieke missie naar Rome vertrekken, eiken grohd. BEVESTIGING DER POLITIEKE SAMENWERKING. Op uitnoodiging der Duitsche regeering en ter beantwoording van de reis, die de Duitsche minister van buitenlandsche za ken, von Ribbentrop, het vorige jaar naar Moskou heeft gemaakt, zal de voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen der Sovjet-Unie en volkscommissaris van bui tenlandsche zaken, Molotof, een bezoek aan Berlijn brengen, om in het kader der vriendschappelijke betrekkingen tusschen beide landen de gedachtenwisseling, door een hernieuwing van het persoonlijke con tact voort te zetten en te versterken. De reis van Molotof is reeds begonnen. Zondagavond om 18 u. 50 vertrok Molotof in een specialen trein uit Moskou naar de Rijkshoofdstad. Zijn gevolg bestaat uit 32 personen. Op het station waren de hoogste vertegenwoordigers van staat, leger en par tij verschenen om afscheid te nemen. De Duitsche ambassadeur reisde met denzelf den trein naar Berlijn. Op het station wa ren verder nog aanwezig de Italiaanscho ambassadeur, de Slowaaksche gezant en de Roemeensche gezant. In diplomatieke kringen te Moskou, al dus meldt D.N.B., heeft het bericht van Molotof's bezoek aan Berlijn sensatie ge wekt. Algemeen legt men het aldus uit, dat deze nieuwe even verrassende als on dubbelzinnige bevestiging van de politieke samenwerking van Duitschland en de Sov jet-Unie definitief een einde maakt aan alle manoeuvres en intriges, waardoor zekere buitenlandsche kringen juist den laatsten tijd weer de vriendschappelijke Verhouding tusschen beide landen hoopten te schokken. Op de openbare meening in de Sovjet- Unie heeft de aankondiging van Molotofr reis enormen indruk gemaakt, te meer daar het de eerste maal is, dat de regeeringschef en volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken der Sovjet-Unie een staatsbezoek aan het buitenland brengt. Buitenlandsche berichten SENATOR PITTMAN OVERLEDEN De voorzitter van de buitenlandsche com missie van den Senaat, senator Key Pitt- man, is gisterochtend in den leeftijd van 68 jaar aan een hartverlamming overleden. Pittman's gezondheidstoestand liet reeds sinds eenigen tijd te wenschen over. Hij was sedert 1918 als senator van Neva da lid van het Congres. In 1933 werd hij als gedelegeerde der V. S. naar de Econo mische Wereldconferentie te Londen afge vaardigd. VLIEGRAMP IN BRAZILIë. Boven de baai van Rio de Janeiro is Vrij dag een ernstig vliegongeluk gebeurd, waarbij 19 personen zijn omgekomen. De Engebche particulieree vlieger Charles Ab bot, die met een prcpagandavliegtuig naar Rio was gekomen om aan de luchtvaart- week aldaar deel te nemen, had acrobati sche vluchten gemaakt boven de Bota Fogo baai. Hij raakte daarbij het verkeersvlieg tuig Vasp van de Btaziliaansche luchtvaart mij, dat juist was opgestegen voor een vlucht naar Sao Paolo. Dit stortte neer en de inzittenden, vpnden den dood. Het neer vallend vliegtuig van Abbot vernielde een autobandenfabriek waarbij verscheidene personen werden gekwetst. ENGELSCHE VRACHTSCHEPEN I1T NOOD. Mackay Radio heeft een S. O. S. bericht opgevangen van het Engelsche vrachtschip „Ridley (4993 ton), met de mededeeling, dat het schip op 340 mijl van Santa Vi cente (Kaap Verdische Eilanden) in brand staat. Mackay Radio beeft noodseinen opge vangen van het 5595 ton metende Britsche sas. „Dorado Empire". Het schip zonk lang zaam en had hulp noodig. Alle reddingsboo ten waren vernield en men beschikte slechts over twee vlotten voor de redding der gewonden. BRUSSELSCHE UNIVERSITEIT ONDER EEN COMMISSARIS. Naar uit Brussel wordt gemeld, heeft dc Duitsche militaire bevelhebber in België besloten, boven den rector en den beheer der van de Brusselsche universiteit Haupt- man dr. G. A. Walz, professor in het Vol kenrecht en de rechtsphilosophie aan de universiteit te München, aan te stellen als gevolmachtigd Duitsche commissaris. Den commissaris werd Oberleutnant dr. Graser, Oberregierungsrat b!j het Beier- sche staatsministerie voor onderwijs en godsdienst, als curator voor de bestuurs aangelegenheden toegevoegd. EEN VISCH VAN 900 Kg. Uit Allicante wordt gemeld: De beman ning van den treiler „Joven Matilde" heeft op 2 mijl van de kust zoo'n geweldige visch gevangen, dat het eerst na groote inspan ning gelukte, het beest naar den wal te brengen, waar de visschers het dier dood sloegen. De visch is van een tot dusverre niet bekende soort. Men veronderstelt, dat het een visch uit den Atlantischen Oceaan is, die in de Mid de'landsche Zee verzeild is geraakt. Het beest weegt 900 kg. en is 8 Meter lang. KAPELAAN H. G. A. WENSVEEN. t Vrijdagavond j.l., is in de pastorie te Heilo, na een ziekte van twaalf dagen, plotseling overleden de weleerw. kapelaan H. G. A. Wensveen. De weleerw. heer Wensveen is in 1913 geboren en in 1937 priester gewyd. In 1939 werd hij benoemd tot kapelaan te Heilo. Katholiek Comité van actie „Voor God" Almachtige, eeuwige God, Gij leidt terzelfder tijd de dingen van den hemel en van de aarde; verhoor op milde wijze het smeeken van U w volk en schenk Uw vrede in onze dagen. (2e Zondag na Driekoningen) Qemengde (Betichten SLACHTOFFERS DER DUISTERNIS. Zaterdagmiddag is uit het Apeldoorn Dierensch kanaal het lijk opgehaald van den 50-jarigen arbeider G. J. B. wonende te Dieren. Woensdagmorgen werd bij de politie aan gifte gedaan, dat de man zijn woning Dins dagmorgen om 6 uur verlaten had, ten einde zich naar zijn werk te begeven en sindsdien niet was teruggekeerd. Daar hij slecht van gezicht was, kon hij in het kanaal gereden zijn in de duisternis van den morgen. Na drie dagen dreggen is de politie er in geslaagd het lijk op te halen. Met auto te water gereden en verdronken. Zaterdagnacht is de 55-jarige gehuwde H. Holmans, bioscoopexploitant uit Stads kanaal, door.de duisternis misleid, met zijn auto te Nieuwe Pekela in het Onstwedder- diep gereden. Toegeschoten hulp gelukte het niet den heer H. te redden. MACHINIST DOOR STROOM GEDOOD. Op het stationsemplacement te Eindho ven is de machinist Wessels, wonende te Nijmegen, die de stoomfluit van de locomo tief wilde repareeren, op den tender van de locomotief ongelukkigerwijs in aanra- kirg gekomen met het hoogspanningsnet, tengevolge waarvan hij vrijwel onmiddel lijk overleed. SMOKKELAARS IN DE VAL. Slechts drie van de twaalf man ontkomen. De sedert korten tijd in Baarle-Nassau gestationneerde wachtmeester Simonsz heeft Vrijdagavond met zijn manschappen Heimans, Montfoort en Poesiat de hand kunnen leggen op negen leden van een smokkelbende, onder wie een vrouw, aldus meldt de „Tel." Het was uitgelekt,' dat de bekende smok kelaar J. N. uit de Belgische plaats Hoog- straaten gereed stond een zeer groote par tij levensmiddelen België in te voeren. De marechaussee wisten echter niet, op welk tijdstip de smokkelbende haar kans zou wagen. Daaromhielden zij sedert Maandag j.l. de wacht. Ook Vrijdag was dit het geval. Het was droog weer en de maan scheen helder. Te negen uur ontdekte de wacht post iets bijzonders. Hij hoorde geschuifel en voetstappen. Ook zwak gepraat werd gehoord. Wachtmeester Simonsz verdeelde zijn mannetjes, die direct hun plaats innamen. Zachtjes naderde de bende de z.g. Tomel, gelegen bij de grens van België en Neder land. Toen de bendeleden zich ontdekt zagen, gooiden zij de smokkelwaar weg om zich uit de voeten te maken. Wachtweester Si monsz loste echter enkele waarschuwings schoten, terwijl de manschappen de bende achterna gingen. Toen deze het smokkelpad bijster raakte, gaf zij zich over. Negen mannen werden gearresteerd en bij nader onderzoek bleek, dat er een vrouw bij was. Zij lag op den grond en men dacht, dat ze gewond was, doch het bleek, dat zij sléchts bewusteloos was. Van de ge- heele smokkelbende, bestaande uit twaalf man, zijn drie man ontkomen. De smokkel waar bestond uit een partij puddingpoeder, verpakt in doozen, enkele duizenden gul dens waard. Alle arrestanten zijn ter be schikking van de Duitsche politie gesteld en voorloopig opgesloten. Bon 14 (broodkaart) geldig van 11 tot en met 17 November (niet gebruikte nog geldig van 18 tot en met 24 Novem ber, behalve in hotels, café's e.d.). Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen gebak. Bon 13 nog geldig tot en met 18 Nov., behalve in hotels, café's, enz. Boni (bloem kaart), (wordt nog uitgereikt) 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of A rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem, van 4 November tot en met 1 December. Bon 08 (vleeschkaart), geldig van 11 Nov. tot en met 17 Nov. (niet gebruikte tot en met 24 Nov.). 08 Vleesch geldt voor 100 gr. vleesch, beenen inbegrepen in het gewicht, of één rantsoen vleesch waren; 08 worst, vleeschwaren geldig voor verschil lende vleeschwaren met uiteenloopend ge wicht van 75 gram tot 150 gram. Nietgebruikte vleeschbons 07 nog geldig tot en met 24 Nov. Vleesch- en vleesch- warenbons 07 gelden van 18 tot en met 24 November niet meer in hotels, café's enz. Bon 16 (boterkaart), A pond boter van 9 Nov. tot en met 15 November. Bon 16 (vetkaart), A pond marga rine of boter van 9 Nov. tot en met 15 November. Niet gebruikte bons geldig tot en met 22 November. Bon 15 (boter en vetkaart) nog geldig tot en met 15 November. Bons 01, 02, 03 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon één eenheid steenkolen, anthraciet, enz. Geldigheidsduur tot en met 14 November. Bonds 04, 05, 06, 07 (brandstoffen- kaart), (haarden en kachels) per bon ge durende November één eenheid vaste brandstoffen (anthraciet, steenkolen, bri ketten of turf). Bons 08, 09, 10 en 11 per bon gedurende November één eenheid turf. Deze bonnen worden in den loop van het seizoen alsnog aangewezen voor het koopen van steen kolen of andere vaste brandstoffen. Bons 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13,14 (b r a n d- stoffenkaart centrale verwarming) per bon één eenheid vaste brandstoffen. Geldigheidsduur gedurende November. ALG. DISTRIBUTIEBONBOEKJE Bon 38: één ei van 11 tot en met'17 November; de bon blijft geldig tot en met 24 November. Bon 25: één ons kaas van 11 Nov. tot en met 17 November. Niet gebruikte bons nog geldig tot en met 24 Nov., maar van 18 tot en met 24 Nov. niet in hotels, café's, enz. Bon 52: één ons kaas tot en met 17 November, behalve in hotels, café's, enz. Bon 42: één kilo suiker van 26 Octo ber tot en met 22 November. Bon 81: A pond koffie of ons thee van 9 November tot en met 20 December. Bon 55: 150 gr. eenheidszeep in de nieuwe samenstelling of 120 gram huis houdzeep, of 200 gr. zachte zeep, of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken, of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen, of 200 gr. vloeibare zeep van 19 Oct. tot en met 12 November. De bon geldt ook voor gezins- wasch per acht K.G. droog waschgoed. De wasscherij moet dezen bon innemen. Bon 116: (extra-bon, die gelijk met de textielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar is uitgereikt) 50 gr. scheerzeep of één tube scheercrême, of een pot scheerzeep van 31 Augustus tot en met 31 December. Bon 82: A pond r ij s t of rijstemeel of rijstebloem, of gruttënmeel van 2 Novem ber tot en met 29 November. Bon 83; A pond havermout, of ha vervlokken, of haverbloem, of aardappel- meelvlokken, of gort, of gortmout, of grut ten van 2 November tot en met 27 December. Bon 88: uitsluitend A pond gort, of HILVERSUM I, 415 M. AVRO-Uitzendlng 8.00 Nieuwsberichten ANP, Gramofoon muziek 8.30 Orgelspel8.50 Concert gebouw-orkest en solist (opn.) 1.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de Vrouw 10.35 Omroepor kest (11.0011.20 Huishoudelijke werken) 12.00 Gramofoonmuziek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 „Uw hond en de mijne", causerie 1.05 AVRO-Amusementsorkest en soliste 2.00 uur Cyclus „In de schijnwerper" £.15 Viool en piano 2.40 Zang met pianobe geleiding 3.00 AVRO-Musette-ensemble (opn.) 3.30 Gramofoonmuziek 4.00 Omroeporkest en solist 5.15 Nieuws-, economische, en beursberichten ANP 5.30 Puszta-orkest 6.00 Gramofoonmu ziek 6.25 „Het distributie-systeem en de bestemming van inkomen in oorlogstijd", causerie 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. HILVERSUM n 301.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Frans Wouters en zijn Caliente-orkest (12.45 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.001.15 Gramofoonmuziek) 1 45 Gramofoonmuziek 2.00 Vrouwen uur 3.00 KRO-symphonie-orkest (3.45 4.00 Gromofoonmuziek) 4.40 Cyclus „Wij en onze tijd" 5.00 VPRO: Jeugduitzen ding 5.15 Nieuws- economische- en beursberichten ANP 5.30 Gramofoon muziek 6.00 Zang met pianobegeleiding -- 6.15 KRO-symphonie-orkest en solist 6.45 Gramofoonmuziek 7.007.15 Vra gen van de dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gramo foonmuziek (7.30—7.45 Berichten En- gelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.106Schriftlezing en Meditatie 8.25 Ge wijde muziek (gr. pl.) 8.35 Gramofoon muziek (9.009.15 Berichten Duitsch) 10.Amsterdamsch salonorkest en gra mofoonmuziek 11.30 Berichten (En- gelsch) 11.45 Gramofoonmuziek (12.00 12.15 Berichten). 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Zang met pianobe geleiding, en gramofoonmuziek 1.30 Be richten (Engelsch) 1.45 Gramofoonmu ziek (2.002.15 Berichten Duitsch 2.302.45 en 3.303.45 Berichten En gelsch) 4.25 Cello, piano en gramofoon muziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de geschiedenis van de Lach". 6.00 Gramofoonmuziek (6.30—6.45 Berichten Engelsch). 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. gortmout, of grutten van 2 November tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons vermicelli, of maca roni, of spaghetti van 2 November tot en met 27 December. Bon 93: 1 ons m a i z e n a, of griesmeel, of sago, of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 2 November tot en met 27 December. Petroleumzegel 7: geldig voor 2 Jitei petroleum van 4 November tot en met 29 December (alleen voor diegenen, die daartoe vergunning hebben). Petroleiun-periode b. van 11 Nov. tot en met 15 December; 2 liter petroleum, alleen voor hen, die daarop voor verlichting zijn aangewezen. VOOR HONDEN EN KATTEN. Bon 6 (voederkaart honden) van 1 tot en met 30 November: hondenbrood; bon 6 (voederkaart voor katten): kattenbrood. FEUILLETON (Uitte Qtaftam in het nauw... Naar het Amerikaanse/! van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 27) HoLbrook's gezicht zag er zoo onschuldig uit als dat van een pasgeboren kind. Hy ging machteloos op de tafel zitten. Ik heb dat toch werkelijk niet be doeld, heeren, zei hij. Wat heb je niet bedoeld? m(j een krankzinnig figuur te laten slaan?, vroeg Dempster vyandig. Neen, Bob. Er is niemand in heel Washington, dien ik meer respecteer dan jou. Het speet Holbrook werkelijk dat hij ge noodzaakt was geweest Dempster onder zoek zoo grondig in de war te sturen. Maar je vernietigt bewijsstukken, die van het grootste belang zijn in een zaak die ik in onderzoek heb! Jij r.ebt een vaste betrekking, niet? Chef van de recherche? Wat heeft dat er nu in 's hemelsnaam mee te maken?, bromde Dempster. Ik J-'ef voor mijn eigen genoegens en doeleinden, constateerde Holbrook raadsel achtig, en moet zien aan den kost te ko men. Wat bedoel je daarmee? Dat het een groote sensatie zal zijn, vind"je ook niet?, vroeg de kapitein. Wat zou dat dan?, snauwde Demp ster ongeduldig. Wel, dat ik wat te verkoopen heb, nietwaar? Wie zou het meest voor deze his torie betalen? Dempster keek minachtend naar den avontuurlijken officier. Zijn geduld was uitgeput. Ik heb besloten je te arresteeren, Hol brook, zei hij somber. Neem me niet kwalijk.... maar op wat voor beschuldiging?, vroeg de kapi tein argeloos. Ik heb u daarnet de beschuldiging al genoemd, mengde Aline's vader zich in het gesprek. De kapitein maakte een beleefde bui ging. Begunstiging van misdrijf! Ik denk niet, dat de beschuldiging houdbaar is. Een tinnen doos.... waarde vijftig cents! Een chassis.... laten we zeggen een dol lar! Het is de moeite waard!, spotte de brutale kapitein. Dempster liep op hem toe en keek hem ernstig en streng aan. Kapitein Holbrook liep de kamer door naar den haard en keek vandaar af zijn beide grimmige, geprikkelde bezoekers uit dagend aan. Dat vind ik nu heelemaal niet aardig van u, meneeren. Geen van u beiden ge looft werkelijk dat ik de hand heb gehad in dezen moord als het ten minste een moord is: u wilt me alleen een beetje plagen en vernederen door me een nacht in een politiebureau te laten doorbren gen. Mijn vernedering door het verlies van de stukken van overrtuiging schijnt je niets te kunnen schelen? Dempster zag zich in gedachten al de „risée" van heel Washing ton. Mijn eerewoord, Bob. Ik heb geen oogenblik aan jou gedacht, bracht Hol brook in het midden. Tot nu toe had Father Shannon zich ge heel buiten de discussie gehouden. Hij was overtuigd dat zijn vriend Larry beter in staat was de situatie te beheerschen dan hy. Maar hij zag tot zijn ontsteltenis dat de dappere kapitein al meer en meer ver ward raakte in het web, dat justitie en po litie bezig waren om hem te spinnen. Ik ben overtuigd, dat hij de waar heid spreekt, heeren, zei de priester. Een man van de beteekenis van kapitein Holbrook. Maar Dempster was al veel te veel bui ten zichzelf om te luisteren. U kunt de party van den schuldige in dezen moord hebben willen opnemen, zei hy tot den kapitein. Ik geloof niet dat er een schuldige is, zoo waar ik leef, antwoordde Holbrook na drukkelijk. U bent zelf in Flagg's huis geweest, bracht Graham in herinnering. Zeker, meeer; en hst gebeurde zon der de minste geheimzinnigheid. Wat moest u daar doen? Flagg was een afperser. Hy weet dat ook. Hy knikte in de richting van Dempster. Ja, gaf deze toe. Ik ben by hem geweest in het be lang van een vriend, ging de kapitein voort. Een van zyn vele slachtoffers. Dempster keek hem verwijtend aan. Verduiveld gemeen van je, Holbrook, om mij zoo een kool te stoven, klaagde hij. Ik zei je immers al dat ik geen oogenblik aan jou gedacht heb, Bob. Ik dacht heel egoistisch alleen aan mijn eigen zaken. Maar ik zal een verklaring geven, waar en wanneer de heeren maar willen. En zich speciaal tot Graham richtend, voegde hij er aan toe: Denkt u eens goed na, mijnheer Gra ham. De kranten hebben verteld dat ik met uw dochter ga trouwen. Dat zullen ze er natuurlijk bijhalen als ik gearresteerd word. Vindt u het prettig als de naam \an het meisje er in gemengd wordt? Waarom zoudt u dit riskeeren zoolang het niet strikt noodig is? Ik vertrouwde je in die kamer, zei Dempster als om hem beschaamd te ma ken. Dat deed je. Maar we waren mede dingers in deze zaak; geen collega's. Maar luister nu eens. U bent allebei gentleman. Misschren ben ik er ook een. Neem mijn eerewoord. Ik zal deze kamer niet verla ten zonder een van u beiden te telefonee- ren.... desnoods u allebei.... en ik zal alleen gaan waarheen u me toestaat te gaan Mijn woord er bjj, dat hij het eer- lyk meent, chef, haastte Father Shannon zich er bij te voegen. Terwijl kapitein Holbrook sprak, zag Aline's vader de zaak opeens in een niéuw licht. Hij bedacht dat Holbrook wellicht gelijk had met wat hij zei over het men gen van zijn dochters naam in de historie. En hij had den afgeloopen dag genoeg pu bliciteit over zijn familie-aangelegenheden gehad. Meer dan hem lief was! Hij boog zich over naar den kapitein. Als districts-attorney neem ik uw pa rool aan. Dank u, zei Holbrook hartelijk. Graham wendde zich tot zijn metgezel. Gaat u mee, chef? Beide knoppen, heeren, om de deur open te krijgen. Zoo gaat-ie, zei de kapitein opgewekt, toen ze hulpeloos aan de deur aan het morrelen waren. Goeden nacht! De Heere ztf geprezen!, riep Father Shannon, toen de mannen der wet de deur achter zich gesloten hadden. Zeker, maar niet te luid!, waar schuwde de minder optimistische kapitein. Hij ging naar de deur van de slaapkamer en riep zachtjes: Aline! Ze kwam direct en wierp een onderzoe kenden blik op de gezichten der beide mannen Veilig?, vroeg ze. Ik ben op parool vrijgelaten. U kijkt allebei zoo ernstig. Wat is er? Holbrook nam haar hand. Zweer me dat je weigeren zult een woord te zeggen over wat er vanavond ge beurd is, als ik niet bij je ben. Tegen wie? Tegen iedereen. Zelfs tegen hèml De kapitrin wees naar Father Shannon. Ik beloof het, zei ze, want ze ver trouwde hem onvoorwaardelijk. Neen, doe een eed; „zoo waar als God je helpen zal!" Holbrook was een en al plechtige ernst nu. Wantrouw je mij ook?, vroeg de pries ter hoogst verbaasd. Weineen, Father, maar ik wil dat ze eerlijk kan zeggen, dat ze onder een eed van geheimhouding staat. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6