OMGEVING RIJNSTREEK 4F Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 4 NOVEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 katwijk Raadsvacature. Door den voorzitter van het Centr. Stembureau is in de vaca ture van den heer W. L. Noordijk tot lid van den raad benoemd de heer G. Varke- visser. Schooltijden. In verband met het ver- warmingsvraagstuk zal in alle scholen in ons dorp het aanvangsuur worden verlaat. De morgenschooltijden duren dan van 9.30 tot 12.30 en des n.m. van kwart voor twee tot kwart voor vier, terwijl de lessen van Zaterdagmorgen op Woensdagmiddag ge houden zullen worden. Personalia. De heer dr. L. Hueting voorzitter der Katw. R.B) heeft wegens drukke werkzaamheden als zoodanig be dankt. *0$ lisse *8*; Scholen. Wegens de in den morgen heerschende duisternis zullen alle scholen in deze gemeente om 9.30 uur aanvangen in den vervolge. noordwijkerhout Herziening reglement Groote Zilkerpolder. De Groote Zilkerpolder, gelegen onder de gemeenten Noordwijkerhout, Hillegom cn Lisse, heeft een oppervlakte van rond 450 ha; hiervan loost 300 ha ïechtstreeks en het overige deel, ter grootte dus van 150 ha, door bemaling op Rijnlands boezem. De Groote Zilkerpolder dateert in zijn tegenwoordigen vorm van het jaar 187 waarin aan den toenmaligen Zilkerpolder wérden toegevoegd de bedoelde 300 ha, in welker wegenbelang na de opheffing van het ambacht De Zilk niet verder werd voorzien. Er bestaan thans twee beheeren, een algemeen beheer en een bijzonder be heer. Ten laste van het algemeen beheer komen de kosten voor de wegen; cmsiag- plichtig hieraan zijn alle landen in den pol der. Ten laste van het bijzonder beheer ko men de kosten van bemaling; omslagplich- tig aan dit beheer zijn de landen, welke door den polder bemalen worden. In 1930 zijn de polderwegen in eigen dom, beheer en onderhoud overgedragen aan de gemeente Noordwijkerhout, tegen betaling door den polder aan de gemeente van een bedrag van 21.000.welk be drag door leening verkregen werd; sinds dien kwamen ten laste van het algemeen beheer in plaats van de onderhoudskosten der wegen de kosten van rente en aflossing dier le.enmg. Op 31 December 1939 is de leeninf* geheel afgelost, zoodat thans liet algemeen beheer zijn beteekenis verloren heeft. In verband hiermede heeft de pol der gevraagd, de opheffing van dat beheer te bevorderen. Tegen deze opheffing bestaan geen be zwaren. Omdat echter vorenbedoelde 300 ha slechts het wegenbelang met de overi ge 150 ha gemeen hadden, wenscht de pol der, dat hij evenals tot 1871 weer bestaan zal uit meerbedoelde 150 ha. Ook hiertegen bestaan geen bezwaren. In een ontwerp-besluit willen Ged. Sta ten de gewenschte wijzigingen tot stand brengen; zij zouden daarbij de gelegen heid willen zien aangegrepen, het bijzon der reglement, hetwelk in zijn tegenwoor digen vorm van 1906 dateert, geheel te her zien. sassenheim Vrouwenbond. Gezien de niet bij zonder groote opkomst schijnt de Zondag middag ook niet de meest geschikte tijd tot vergaderen te zijn. Mevrouw Wilking-vun Rossum opende met een kort welkomst woord bijzonder tot de spreekster van dezen middag, mevrouw Schelfhout-v. d. Meulen. Na lezing der notulen door mej. G. Rotteveel, werd aan mevrouw Schelfhout het woord gegeven tot het houden van haar lezing welke tot titel had: „Het groote geheim tusschen Moeder en Kind'', en wel ke zij opende met de aanhef „Beste Moe ders". De aangename spreekster begon met er op te wijzen, dat de moeder altijd waakzaam moet zijn, en nam als voorbeeld de gevallen breisteek in de trui van den jongen: men ziet hem wel, maar laat hem zitten tot den volgenden dag, dan is het wellicht een geheele ladder: zoo ook met een geestelijk gevallen breisteek, het kan, als er niet spoedig opgelet wordt, leiden tot verlies van een menschenziel. Spr. kwam» dan tot de titel van haar rede „Het groote geheim van de ware ver trouwelijkheid tusschen Moeder en Kind" hetwelk zij in tweeën verdeelde: de ver trouwelijkheid tusschen Moeder en de klei ne kinderen, en Moeder en de grootere kinderen. Zij wees op de groote zorgen van een Moeder, zij wees op het groote geluk het welk een echte huismoeder heeft, als zij 's avonds als koningin in haar huis troont: zij offert zich het meest op en wordt het meest gerespecteerd. „Wat heb je aan zoo'n leven van tobben enz/' wordt dikwijls gevraagd. Duidelijk gaf spr. door voorbeelden een antwoord op dezen vraag, en wees op de geheime kracht van het werken der Moeder. „Terug naar het gezin", het kan niet genoeg herhaald worden. „Ik droom niet van een heilstaat, maar het blijft mijn diepste overtuiging, dat een ieder hieraan kan meewerken". Spr. behandelde daarna de omgang van de moeder met de kinderen, vooral met de grootere kinderen, behandel alles vertrou welijk met de kinderen, bedenk dat kinde ren ook denkende wezens zijn, en vergeet niet dat „kasplanten slecht de koude ver tragen", waarmede spr. wilde zeggen dat als men kinderen te lang onkundig houdt zij later, als zij meer zien, een crisis door maken welke gevaarlijk kan worden. Na enkele andere opmerkingen behan delde de spreekster het vertrouwelijk praten van de moeder met de kinderen, om na de pauze o.m. te behandelen hoe men met de kinderen moet praten over de voorlichting. De vele afwezigen op feest avonden zijn er immers minstens 300 dames aanwezig hebben de goede raad gevingen over dit onderwerp gemist. Tot slot gaf mevr. Schelfhout nog één raadgeving over de verhouding tusschen de vrouw en de man: Zorgt, Moeders, dat de kinderen 's avonds eens opgeruimd zijn, opdat er minstens één uurtje overblijft waarin gij beiden samen bespreekt: zoowel uw zorgen met de kinderen en het huishou den, als zijn zorgen en ondervindingen met zijn werken en zorgen. Mevr. Wilking dankte de spreekster en vroeg daarna of de tijd waarop deze ver gadering gehouden werd geschikt was, het welk bevestigd werd. Daarna sluiting. Geboren: Elisabeth, d. van J. Tukker en G. Algera Stientje Trijntje, d. van L. Visscher en M. de Wit Theodorus Jo hannes Maria, z. van P, H. IJsselmuiden en J. E. van Soldt. Gevestigd: P. Th. Bisschops van Heerlen. Vertrokken: J. G. A. Scholtes naar Monster M. Arnolli geb. Höfels naar Oegstgeest J. H. Huizeling naar Oegst- geest F. J. van den Broek naar Oegst geest. stompwijk Onttrekking van wegen aan openbaar verkeer. Ged. Staten stellen aan Prov. Staten voor over te gaan tot onttrekking van weggedeelten te Leidschéndam aan het openbaar verkeer. De nieuwe Rijksweg (Amsterdam BurgerveenRijswijk Rotterdam), no. 4 A van het Rijkswegenplan 1938, wordt volgens mededeeling van den Rijkswater staat aangelegd als autosnelweg met ver mijding dus van gelijkvloersche kruisingen met andere wegen. O.a. in Stompwijk (ge meente Leidschendam) zal daartoe m. b. t. eenige polderwegen een voorziening wer den getroffen, welke, voorzooveel deze we gen openbaar zijn in den zin der Wegen- wet, gepaard moet gaan met onttrekking "Van gedeelten dezer wegen aan het open baar verkeer. Zoo zal de Kniplaan, in onderhoud bij den Gecombineerden Huiszitter- en Mees- louwerpolder, met een viaduct en toelei- dende opritten den Rijksweg kruisen. Dien tengevolge komt het gedeelte van den be- staanden weg tusschen de beginpunten cier beide opritten te vervallen en kan dit ge deelte aan het openbaar verkeer worden onttrokken. Verder zal de Kostverlorenweg. in order- houd bij den Driemanspolder, door middel van een tunnel, tevens dienende voor den Stompwijkscheweg, onder den Rijksweg worden doorgevoerd, waartoe de Kostver lorenweg over korten afstand moet worden omgelegd. Het gedeelte van dien weg tus schen den Stompwijkscheweg en het zuid oostelijke beginpunt der omlegging komt te vervallen en kan gevoegelijk aan het openbaar verkeer worden onttrokken. Tenslotte wordt de Rijksweg aangelegd op een gedeelte van den Middenweg in den Meeslouwerpolder, in onderhoud bij den Gecombineerden Huiszitter- en Meeslou werpolder, waardoor een pl.m..l74 m. lang gedeelte van dit polder wegje vervalt. De verbinding van de op dezen doodloopen den weg aangewezen landerijen met den openbaren weg is door den aanleg van pa rallelwegen ter weerszijden van den Rijks weg gewaarborgd. valkenburg Autobus in de sloot. De bus NoordwijkKatwijkDen Haag gaande over den weg Valkenburg-Schouw geraakte buiten Valkenburg, doordat de weg aldaar is opgebroken, uit het goede spoor, zakte daarna weg in de vette klei om ten slotte, waar de bus zich in die po sitie niet meer liet besturen, in de sloot. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Dat vele belanghebbenden ech ter hopen dat de verbetering van dezen berucht slechten weg spoedig een feit zal zijn, ligt voor de hand. voorhout Gemeenteraad. De Raad der gemeen te alhier is in openbare vergadering bijéén geroepen op Dinsdag 5 Nov. a.s. des nam. 2 uur ter behandeling van de navolgende punten: 1. Notulen der vergadering van 20 September 1940; 2. Ingekomen stukken; 3. Aanbieding der bedrijfs- en gemeente rekening 1939; 4. Aanbieding der bedrijfs- en gemeente-begrooting 1941; 5. Benoe ming gemeente-opzichter; B. en W. dragen de navolgende personen aan den raad voor: 1. F. H. Stikkelbroek, gemeente-opzichter te Uithoorn; 2. J. Haveman, particulier opzichter te Steenwijk, voorheen technisch ambtenaar te Ooststellingwerf. voorschoten Aanbesteding. Bij de door de gemeen te gehouden aanbesteding voor het bou wen van een transformatorhuisje aan den Veurscheweg werden 13 biljetten ingele verd, als volgt: J. van Iterson, Rijnsburg 1995.J. Dietz, Leiden J 2065.L. Schroder en H. v. Dillen, Wassenaar 2399.N.V. v.h. M. van Dop, Voorschoten, 2532.70; G. A. Niersman, id. 2595.C. van Osnabrug- ge, id. 2682.B. C. Strijk, Leiden, 2683.Gebr. G. en P. Niersman, Voor schoten 2790,Joh. Zuiderduin, id., 2835.Gebrs. Meeuwsen, Sassenheim. 2835.N.V. Aannemersmaatschappij „Bouwmij." Voorburg 2988.I. Th. Cor net, Leiden 3333.T. Meblis en H. A. Mooyman, Den Haag, 4365.De gun ning is aangehouden. wassenaar Aan de gevolgen overleden. De heer v. R., wondende in de Bloem- camplaan, die Vrijdagmiddag in 't Kerke- hout door een auto werd aangereden, is Zaterdagavond in het Acad. Ziekenhuis te> Leiden aan de bekomen verwondingen overleden. zoetermeer Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zoetermeer op Woensdag 6 November des voormiddags 10 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededee- lingen. 3. Aanbieding gemeenterekening 1939 en rekening Burgerlijk Armbestuur 1939. 4. Aanbieding gemeentebegrooting 1941 en begrooting Burgerlijk Armbestuur 1941. 5. Goedkeuring begrooting Drink waterleiding 1941. 6. Voorloopige vaststel ling Balans- verlies- en winstrekening Drinkwaterleiding. 7. Vaste aanstelling wegwerker M. J. Erdtman. 8. Bezwaar schrift aaanslag straatbelasting J. van der Linde. 9. Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur. 10. Verhuur tot 1 December a.s. van het land (aangekocht van A. van Beek) 11. Verhuur Buiten- of Drieambachtskade. 12. Wijziging begrooting 1941. bodegraven De school-uren. Daar het voor de schoolkinderen, met 't oog op het lang donker blijven des morgens, bezwaarlijk wordt vroeg genoeg van huis te gaan en ook bezwaar bestaat de scholen te ver duisteren, is besloten om voorloopig des morgens te half tien te beginnen. Dit is met ingang van heden ingegaan. Bij wijze van proef zijn de schooltijden voorloopig des ochtends van half tien tot half één, terwijl des namiddags van half twee tot half vier les zal worden gegeven. Met ingang van 23 November zal er des Zaterdags geen school meer zijn, doch daarvoor in de plaats zal de Woensdag middag (voor zoover nog niet gebruike lijk) met het geven van lessen gevuld wor den. Dit geldt voor de lagere Ghr. scho len. De Ulo daarentegen zal des Zater dagsmorgens wel school houden. Vermoedelijk zal het aanvangsuur na eenige weken wel op tien uur gesteld moe ten worden. Eierenveiiiiig. De Pluimveehouders- en veilingsvereeniging te Bodegraven Nieuwerbrug heeft besloten om, in ver band met de inkrimping van den pluim veestapel, om de veertien dagen te gaan veilen in de komende wintermaanden. De eerstvolgende veiling zal nu gehouden worden op Maandag 11 November des avonds te half zeven. Diefstal van rijwielen. Dezer dagen werd bij de gemeente-politie aangifte ge daan van diefstal van twee rijwielen. De politie heeft terstond een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek ingesteld en kon reeds na twee dagen tot arrestatie van twee alhier wonende jongelui overgaan. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd, dat zij de bedoelde rijwielen hebben ontvreemd. Ook de rijwielen zijn door de politie, opgespord en in beslag ge nomen. Personalia. Tot tijdelijk hulpkeur meester aan het Gemeentelijk slachthuis alhier is door B. en W. benoemd de heer C. J. Grintjes, thans hulpkeurmeester te Dord recht. langeraar Kapelaansbenoeming. In plaats van de weleerw. heer Reiber is tot kapelaan al hier benoemd de weleerw. heer C. J. A. Schoonderwoerd. Kapelaan Sehoondier- woerd is priester gewijd in 1938 en sedert - den werkzaam te Warmenhuizen. leiderdorp v| VERMIST. Hier wordt sedert Vrijdag j.l. ver mist de wed. L. Sierag, oud 69 jaar, wonende Jaagpad 7. Vermoed wordt, dat zij door de duisternis misleid te water geraakt is en verdronken. Arrestatie van konijnen. De politie heeft alhier op de veiling 4 konijnen in be slag genomen, die te Leiden ontvreemd waren. Geboren; Wilhelmina Hendrika Eli- zebeth, dochter van C. Bos en W. K. Lemokert. noorden Kapelaansbenoeming. In plaats van den weleerw. heer Van Vliet is benoemd tot kapelaan alhier de weleerw. heer C. J. Berkhout. Kapelaan Berkhout is priester gewijd in 1939 en was in het afgeloopen jaar werkzaam in het St. Mariagesticht te Noordwijkerhout. zoêterwoude St. Josephsgezellen. Woensdagavond worden alle gezelleri en adspiranten in eigen huis verwacht; alwaar de Praeses Deken Jonckbloedt, de installatieplechtig heid zal verrichten van onzen Vice-Prae- ses kapelaan Vroom. Welke bonnen? Bloem. Van 4 Nov. t/m 1 Dec. bon 1 van de bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 grant ander brood of Y? rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Boter, Margarine en Vet. Van 2 Nov. t/m 8 Nov. (ook t/m 15 Nov.), boterkaart bon 15 boter. Vetkaart bon 15, boter of margarine (!4 pond per bon). Brandstoffen. Gedurende November Haarden, kachels bonnen 04 t/m 07 een eenheid vaste brandstof; 08 t/m 11 een eenheid turf (later 'steenkolen e.d.). Cen trale verwarming, bonnen 07 t/m 14 be nevens bonnen Brandstoffen of cokes, één eenheid 2de periode, één eenheid vaste brandstof. Bonnen 01 t/m 03 (haarden kachels), 01 t/m 06 (centrale verwarming) en bonnen 1ste periode blijven t/m 14 Nov. geldig. Brood. Van 4 t/m 10 Nov. broodbonnen 13 (geldig t/m 12 Nov.; bon 12 geldig t/m 5 Nov.); van 4 Nov. t/m 1 December geeft bon 1 van de bloemkaart bovendien recht op 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood. Eieren. T/m 10 Nov. bon 65 (algemeen) 1 ei (ook geldig t/m 17 Nov.). Gebak. Bon 13 van de broodkaart voor 1 rantsoen gebak en bon 1 van de bloem kaart. Grutterswaren. Van 2 Nov. t/m 29 Nov. bon 82 (algemeen) rijst, rijstemeel, -bloem of gruttemeel (gemengd meel) (Y> pond); van 2 Nov. t/m 27 Dec. bon 83 (algem.) havermout, havervlokken, haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten ('A pond); Van 2 Nov. t/m 27 Dec. bon 88 (algem.) uitsluitend gort, gortmout of grutten (L pond); Van 2 Nov. t/m 27 Dec. bon 93 (algem.) sago, aardappelmeel, maizena, pudding poeder, puddingsauspoeder of griesmeel (1 ons); Twee bonnen 93 voor 225 gram verpakte maizena Van 2 Nov. t/m 27 Dec. bon 98 (algem.), 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti; Honden- en kattenbrood. Van 1 t/m 30 Nov. Bon 6 (honden) groep I en II: 10 K.G.; groep III: 8 K.G.; groep IV; 5 K.G. groep V: 4 K.G.; groep VI: 3 K.G. honden brood. Bon 6 (katten) 1)4 K.G. katten brood. Kaas. Van 4 Nov. t/m 10 Nov. bon 52 (algemeen) een ons. Bon 39 nog geldig t/m 10 Nov. Levertraan. Slechts op recept van een afts, ten hoogste 200 cc per hoofd per week; niet meer dan voor 2 weken tege lijk. Petroleum. Van 4 Nov. t/m 29 Dec. zegel periode 7. Van 9 Oct. t/m 10 Nov. op bon periode A 2 liter petroleum voor verlich ting. Suiker. Van 26 Oct. t/m 22 Nov. bon 42 (algemeen) (1 K.G.) Thee of koffie.. Van 28 Sept. t.m. 8 Nov. bon 114 (algemeen) 75 g. thee of 1/2 pond koffie. Vleesch en vleeschwaren.. Van 4 Nov. t/m. 10 Nov. (ook geldig t/m. 17 Nov.) Vleeschkaart bonnen „07 vleesch" voor vleesch of vleeschwaren, „07 worst, vleeschwaren" voor vleeschwaren. Zeep. Van 19 Oct. t/m. 12 Nov. bon 55 (algemeen) 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 g. huishoudzeep, óf 200 gr. zachte zeep óf 250 gr. zeeppoeder óf 12 gr. zeepvlokken óf 250 gr. zelfwer kende waschmiddelen óf 200 gr. vloeibare zeep. Wasscherijen krijgen een bon per 8 K.G. droog waschgoed. De bonnen voor een extra-rantsoen toilet zeep geven van 31 Aug. 1940 tot en met 24 Januari 1941 recht op toiletzeep (oude samenstelling) van gemiddeld gewicht. (Dit geldt dus niet voor alle extra-zeep- rantsoenen, gelijk sommigen abusievelijk meenen). Van 31 Aug tot en met 31 December bon 116 (tegelijk met de textielkaart uitge reikt) 50 gr. scheerzeep of een tube scheer- crême. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Zondagavond omstreeks negen uur is te Helmond een 22-jarig lid van den op- bouwdienst H. Th. Arts, afkomstig uit Te- gelen, door de duisternis misleid, ter hoog te van de N.V. P. X. van Vlissingens' Ka- toenfabrieken, in de Zuid-Willemsviart geraakt en verdronken. Ofschoon spoedig hulp aanwezig was en geruimen tijd kunst matige ademhaling werd toegepast, kon den de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Zondagavond zijn drie bewoners van de Croeselaan te Utrecht, die samen aan het wandelen waren in de duisternis in den Katharijnesir.gel geloopen. Op hun geroep om hulp sprongen een inspecteur van po litie en twee agenten van het bureau Tol steegsingel in den Singel, aan wie het ge lukte twee van de drenkelingen te redden. De derde, de 39-jarige van Doorn uit de Croeselaan, is verdronken. Uit de gracht aan den Geerweg te Delft is door de politie het lijk opgehaald van den ordebroeder van F., die in het R. K. Weeshuis werkzaam was. Vermoede lijk is de broeder door de duisternis mis leid te water geraakt. Voorts zijn nog ne gen personen gedurende het weekeinde in LEIDEN Geboren: Cornelis, zoon van D. J. v. d. Born cn J. M. R ijsbergen. Izak, zoon van I. Zirkzee en S. Webbers. Sa bine Maria, dr. van A. L. v. Berge Hene gouwen en A. Jansen. Ondertrouwd: W, Frank, jm. 26 j. en A. Dreef jd. 25 j. M. v. d. Meij, jm. 22 j. en A. C. Roodakker jd. 22 j. G. L. Borst jm. 20 j. en A. H. v. Wijk, jd. 19 j. O v e r 1 e d e n: H. de Vos, wedn, 82 j. A. H. J. Engels, wedn. 71 j. K. Vier- bergen, hsvr. van C. de Vogel, 69 j. J. J. A. de Koning, man 71 j. J. de Jong, hsvr. van: W. Bink. de grachten gevallen. Zij konden echter tijdig worden gered. Wederom heeft de G.G. en G.D. te Amsterdam twee slachtoffers van de duis ternis geborgen. Uit de Nieuwe Achter gracht en uit de Da Costakade bij de Pot gieterstraat zijn de lijken opgehaald van een 60-jarigen en een 75-jarigen man. Zaterdagavond is te Alkmaar een 30- jarige man, door de duisternis misleid te watef geraakt en verdronken. Denzelfden avond geraakten nog verscheidene andere personen te water, doch zij konden allen worden gered. DOOR TRAM AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond om ongeveer half negen is de 56-jraige B. E. H. uit de Vlietstraat te 's-Gravenhage tegen een rijdende wa gen van de blauwe tram geloopen. Ver moedelijk is dit te wijten aan de duister nis. Het slachtoffer werd met een schedel fractuur naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. VERMIST MEISJE DOODGEVONDEN. Zondagmiddag werd te Tilburg een vier jarig meisje vermist. Het laatst was het kind gezien op den Broekhovenscheweg. Van de vermissing werd aangifte gedaan by de politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde, dat echter zonder resultaat bleef. Hedenmorgen werd de politie er van in kennis gesteld, dat het lijk van het kind gevonden was achter het landgoed „Eri ca" onder de gemeente Hilvarenbeek. Het parket uit Breda heeft hedenmiddag ter plaatse een onderzoek ingesteld. JONGETJE TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Het tweejarig zoontje van den heer J. Terburg, wonende aan den Ouden Barne- veldscheweg te Scherpenzeel, liep gister middag in een achter het huis gelegen sloot. Het ventje kon na eenige minuten op het droge worden gebracht, doch toen waren de levensgeesten reeds geweken. ONRUST IN DEN HAAG. Vrijdag en Zaterdag zijn er te 's-Gra- venhage verschillende schermutselin gen voorgevallen tusschen de W.A. en burgers, gedeeltelijk tot de Ned. Unie behoorende. Ook deze feiten zijn, even als die van de week te voren, nog in onderzoek bij de bevoegde autoritei ten. Vrijdagmiddag is, naar wij vernemen, een winkel van de Nederlandsche Unie in de Copernicusstraat door leden van de W.A. ontruimd en vernield. Naar men ons van de zijde der N.S.B. mededeelt, is aan dit feit voorafgegaan het ingooien van ruiten van het Kringhuis van den N.S.B. in de Buys Ballotstraat. Ook Zaterdag is het niet rustig geweest, immers, naar ons wordt medegedeeld, heeft de politie een vrij groot aantal personen moeten arresteeren. onder wie zich 26 le den van de Nederlandsche nUie bevonden, den van de Nederlandsche Unie bevonden, aangetroffgen, aldus meldt het ANP. AMSTERDAM, 4 Nov. Vee. Aanvoer 70 melk- en kalfkoeien 240400, 86 scha pen en lammeren 3060 per stuk. Scha pen matige aanvoer, vlugge handel, prij zen vast. Melkkoeien matige aanvoer, ge drukte handel, hoogere prijzen. R'VEEN, 4 Nov. Grocntenveiling. Aardbeien 13 ct., id. kleine 5 ct. per doosje. Witlof 10.60—17.60 per 100 K.G. Bloemkool ƒ28.40, Andijvie ƒ1, natuur- sla ƒ12.80 baksla ƒ1.104.10 per 100 stuks, kassnijboonen 2.253.10 per 10 K.G. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 4 NOVEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. trans acties: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.19—75.34 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 43.63^3.71 Bankpapier: New-York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.5943.75

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3