NIEUWS Weerbericht STADS Academienieuws MAANDAG 4 NOVEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; f 2.53 per kwartaal. Bij onze agenten >"0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwarta&L Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. r ZÜNS OP- EN ONDERGANG Zon onder 18.06* uur. Zon op 8,42 uur. MAANSTANDEN. 4 November 13.20 op, 22.27 onder 5 November 14.01 op, 23.31 onder 6 November 0.36 onder, 14.35 op (Eerste kwartier) 7 November 0.35 onder, 15.04 op 8 November 1.40 onder, 15.29 op 9 November 2.45 onder, 15.53 op 10 November 3.48 onder, 16.05 op 11 November 451 onder, 16.36 op HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dindsag 5 Nov. voorm. 7.50 uur, nam. 20.15 uur. 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11011 CD 11 CD 11 C~_ Verduisteringstijden 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 2ang ep zonsopkomst. o 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG 18.09 uur. 0 S ZONSOPKOMS1 C 8.39 uur. q 0 Tusschen deze beide tijden dient n 0 er dus verduisterd te worden. CDU CDII CDII CDIICDII CD II Oil Oil cP BINNENLAND' GROOTER KWANTUM KAAS VRIJGEGEVEN Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt liet volgende mede: In verband met de op 28 Augustus j.l. getroffen kaasregeling, werd aan houders van voorraden kaas, grooter dan 500 K.G., de verplichting opgelegd, deze niet te ver handelen of af te leveren dan met toestem ming der Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Zuivel te s-Gravenhage. Inmiddels heeft genoemde centrale een gedeelte van 15 procent, met een mini mum van 500 K.G., voor het verhandelen en afleveren vrijgegeven. Dit gedeelte wordt met ingang van Maandag 4 Novem ber 1940, met 10 procent tot 25 procent verhoogd, zoodat dan nog 75 procent (ver minderd met den indroog op den totalen oorspronkelijken voorraad) van den op 28 Augustus 1940 aanwezigen voorraad ge blokkeerd blijft. Uiteraard mag de afleve ring uitsluitend geschieden tegen toewij zingen op grond der bepalingen van de kaasdistributiebeschikking 1940 1. PERIKELEN DER TEXTIEL DISTRIBUTIE De leeftijdsgrenzen 3 en 15 jaar Bij den verkoop van onder de distri butie vallende textielgoederen blijken in sommige gevallen moeilijkheden te zijn ontstaan als het betrof een kind, dat vóói 5 Augustus 1940 nog geen drie jaar oud was, doch vóór 1 Februari 1941 drie jaar oud is of wordt. Veel winkeliers meenen namelijk, dat voor zoo'n kind dan niet meer vrij kan worden gekocht en men ver wijst de ouders naar den plaatselijken dis- tributiedienst, om daar een texlielkeart voor hun kind aan te vragen. Dit is, naar in het vakblad „De Manufac- turenhandel'' wordt opgemerkt, een mis vatting. De leeftijdsgrens ligt immers op 5 Augus tus 1940, en naar dien toestand wordt men in zijn aankoop tot i Februari 1941 beoor deeld. Voor een kind, dat aus bijv. op 1 November van dit jaar 3 jaar werd, kun nen tot 1 Februari 1941 kleeding en benoo- digdheden vrij worden gekocht, met uit zondering van de op punten gewaardcer- der stoffen en weefsels aan het stuk en garens. Een jongeman, die op 1 November 15 jaar werd, wordt nog niet voor „vol" aan gezien, want hij koopt tot 1 Februari 1941 nog op zijn „jongenskaart". KINDERZEGELS 1940 Verkoop van 2 Dec. tot 7 Januari Van 2 December tot en met 6 Januari zal weder worden verkocht een serie wel dadigheidspostzegels ten bate van den ar beid voor het bescherming- en hulpbehoe vende kind. Tegelijkertijd zullen, evenals andere jaren, prentbriefkaarten worden uitgegeven met hetzelfde doel. „VREUGDE EN ARBEID" Gisteravond heeft de kortelings opge richte gemeenschap „Vreugde en Arbeid", een stichting van den heer H. J. Wouden berg, commissaris van het Nederlandsch Verbond van vakvereenigingen, ter ge legenheid van de oprichting in het con certgebouw een feestavond gehouden. Met medewerking van het concertgebouworkest onder leiding van prof. dr. W. Mengelberg. In een rede getiteld „levensaanvaarding" zette de heer Woudenberg den opzet van de gemeenschap uiteen, nadat hij eerst de tal rijke eeregasten, onder wie den rijks commissaris rijksminister dr. Seyss Inquart den generaal commissaris Schmidt, den generaal commissaris Wimmer, den gene raal commissaris Fischböck, den heer Goe- denwagen, mr. Rost van Tonningen en tal rijke leden van den staf van den rijks commissaris en van de N.S.B. welkom had geheeten. Dezei rede van dan heer Woudenberg was voorafgegaan door de uitvoering van de ouverture „Egmont" Opus 84 van Ludwig van Beethoven, door het concert gebouworkest onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg, gevolgd door een Aria voor sopraan en orkest van Mozart, met als soliste Henriette Sala. Het programma omvatte voorts de ouverture Tannhaüser van Richard Wag ner, de Zomerzang voor Sopraan on orkest van Alexander Voormolen en de suite uit het ballet „De notenkraker" C^us 71 van Tschaikowsky. Gift van rijkscommissaris. Na afloop van het concert heeft de rijks commissaris den heer Woudenberg mede gedeeld dat hij over een bedrag van 50.000 kon beschikken ten bate van de gemeenschap „Vreugde en Arbeid". STICHTING „WINTERHULP NEDERLAND". Do samenstelling van het eerecomité. Wij vernemen, dat in het eere-comité van j de slichting „Winterhulp Nederland" de volgende herren zitting hebben: i Voorzitter: jhr. mr. A. M. Snouck Hu. gronje, secretaris-generaai, wnd. hootd var. de departementen van Algemeene Zaken en Buitenlandsche Zaken. Voorts mr. dr. K. J. Frederiks, secretaris generaal, wnd. hoofd van het aepartemen; van Bir.nenianüsche Zaken; ir. R. A. Ver- wey, wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Sociale Zaken; jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder von Ro senthal, commissaris der provincie Utrecht; mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Siooten, commissaris der provincie Fries land; mr. S. baron van Heemstra, commis saris der provincie Gelderland; jhr. mr. P. H. A. van Kaïnebeek, minister van Staat commissaris der provincie Zuidhoiiana; mr. J. Linthorst Hoiiiau, commissaris der pro vincie Groningen; mr. P. Dieleman, wnd. commissaris der provincie Zeeland; mr. dr. A. baron Rüel, commissaris der provincie Noordholland; jhr. mr. dr. A. B. C. M. van Rijckevorsel, commissaris der provincie Noordbrabant; mr. dr. W. G. A. van Sons- beeck, commissaris der provincie Limburg; mr. E. A. baron van Voorst tot Voorst, com missaris der provincie Overijssel; mr. dr R. H. baron de Vos van Steenwijk, commis saris der provincie Drenthe; J. M. van Bommel van Vloten, secretaris v. d. Coöp. Suikerfabriek en raffinaderij „Dinteloord", lid van Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland; jhr. mr. E. J. B. M. von Bönning- hausen, burgemeester van Hilversum; mr. J. L. Bouma, burgemeester van Emmen; majoor J. N. Breunese, commandant van den opbouwdienst; K. Brok, lid van Gede puteerde Staten der provincie Drenthe, As sen; Gottfr. H. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken vooi Amsterdam, te Amsterdam; E. H. Ebels, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Groningen, te Nieuw-Beerta; mr. Chr. P. van Eeghen, directeur van de Nederlandsch Indische Handelsbank N.V., Amsterdam G. C. Endert, directeur v. d. N.V. de Rotter - damsche Droogdok Mij., te Rotterdam; dr. F. H. Fentener van Vlissingen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Utrecht, te Utrecht; J. Gelder man, lid van de eerste kamer der Staten- Generaal, te Oldenzaal; ir. Geurt de Haas directeur van de Nederlandsche zoutindus- trie te Eoekelo; mr. P. M. C. J. Hamer, te 's-Gravenhage; P. P. van Heeswijk, direc teur van Dikema en Chabot's handel mij., te Rotterdam; dr. E. Heldring, president v. d. Nederlandsche Handel-Mij., lid v. d. Eer ste Kamer, te Amsterdam; H. G. Hey, di recteur van het rijksbureau voor de distri butie van textielproducten; mr. J. Kars, voorzitter van de vereeniging „De Neder landsche Dagbladpers"; J. Landman, pen ningmeester van de Nederlandsche Metaal- bewerkersbopd; A. L. M. van der Lande, industrieel te Geldrop; A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, Haarlem; mr. K. P. v. d. Mandele. voorzitter v. d. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, Rotterdam; H. D. Louwes, voorzitter van het Nederlandsch Landbouw Comité; Ph. Mees, firmant van R. Mees en Zoonen, te Rotterdam; mr. D. F. Pont, directeur v. d. Nederlandsche Houtbond, Hillegom; dr. F. E. Posthuma, voorzitter van het Centraal Instituut tot Bevordering van het normale handelsver keer tusschen Nederland en andere landen te 's-Gravenhage; mr. dr. L. F. H. Regout, industrieel te Meerssen; jhr. mr. G. A. M. J. Ruys de Beerenbrouck, lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal; mr. B. J. M. van Spaendonck, directeur van het Rijksbureau voor wol en lompen te Til burg; mr. D. U. Stikker, directeur v. d. Hei- nekens' Bierbrouwerij Mij., te Amsterdam; G. W. Stroinck, oud-burgemeester van Steenwijkerwold; mr. M. M. Rost van Ton ningen, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal te 's-Gravenhage; mr. A. J. van Vessem, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Utrecht; A. N. Versluys directeur der Amsterdamsche Droogdok Mij.; J. E. Vogt, lid van Gedeputeerde Sta ten der provincie Overijssel, te Zwolle; ir. J. Th. Westhoff, directeur van den Rijks dienst der werkverruiming; dr. H. G. W. van der Wielen; Jan van Zutphen, leider van „Zonnestraal", te Hilversum. GESLAAGDE LOONACTIE BIJ DE B.P.M. De N.V. Bataafsche Petroleum Maat schappij, de N.V. Bataafsche Importmaat schappij, de N.V. Butagas en de N.V. Mij. voor Hydreeringstechniek en Chemie had denvolgens een mededeeling van den Persdienst van he N.V.V. aan het per soneel medegedeeld, dat met ingang van 1 September 1940 een verlaging van de loo- nen zou moeten worden doorgevoerd, neer komende op ongeveer 22 pet. De „Algemeene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercu- rius" heeft zich gewend tot het College van Rijksbemiddelaars met het verzoek, de vergunning tot deze ingrijpende verla ging niet te verleenen. Het resultaat van dit optreden is ge weest, dat de loorlen bij de betrokken maatschappijen niet mogen worden gewij zigd, voor zoover vallende tot aan een grens van f 2000 inkomen. Het personeel, dat een salaris geniet van 2000 tot f 5000, krijgt een korting van 5 pet. alsmede een geringe verlaging van de maatschappij storting in het zoogenaamde Voorzienings fonds. Deze korting wordt hooger naarma te de salarissen stijgen boven de 5000 en 10.000 en bereiken voor de hoogste be dragen een percentage van 30. OPENING VAN EEN DUITSCHE SCHOOL TE UTRECHT. Het A.N.P. meldt uit Utrecht: Hedenmorgen zijn, zonder officieele plechtigheid, drie klassen van de eerste Duitsche Mulo-school aan de Oude Kerk straat te Utrecht, een vroegere openbare school, in gebruik genomen. Daar het gebouw eerst over vier weken geheel gemoderniseerd zal zijn, is de offi cieele opening tot eetr nader te bepalen da tum uitgesteld. Het hoofd van de school is de heer R. Lapcell, die ons mededeelde, dat zich 108 leerlingen hadden aangemeld, waarvan er vandaag 92 voor het eerst met de lessen zijn begonnen. Deze school heeft een achtjarige cursus en kan ook door Ne derlandsche kinderen worden bezocht. Het onderwijs staat gelijk met dat op de Nederlandsche scholen. De leerlingen, die thans deze onderwijsinrichting bezoe ken, komen niet alleen uit Utrecht, doch uit de geheele provincie, o.a. uit Amers foort, Zeist, Doorn, en tal van andere Utrechtsche gemeenten. Dagelijks brengen drie autobussen de leerlingen van huis naar school en weer terug. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS IN NEDERLAND? Het aantal radio-luisteraars, dat blijkens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, bedroeg op 30 September j.l. 1.089.890. Het aantal aangeslotenen op radio-distributie inrichtingen bedroeg op dien datum 302.036, zoodat een totaal aantal van 1.391.926 luisteraars of pl.m. 157 op 1000 inwoners is geregistreerd. INGEZONDEN STUKKEN LICHT IN DE DUISTERNIS! Mijnheer de Redacteur, Het is reeds eenige malen voorgekomen, dat des avonds wegens de duisternis ver scheidene menschen te water zijn geraakt en zelfs verdronken. Ook Zaterdagavond j.l. hebben weer dergelijke ongevallen plaats gevonden. Nu is mijn vraag deze: kunnen bevoegde instanties nu niet zorg dragen voor betere verlichting zonder dat het gevaren met zich medebrengt? Dat moet m.i. toch mogelijk zijn. Of moeten er eerst nog meer ongelukken gebeuren om maar van andere dingen niet te spre ken alvorens men daartoe overgaat! De electrische lampen zijn nu wel op verschil lende plaatsen ontstoken, maar dat zijn net „gloeiende spijkers", zooals ik dat iemand hoorde opmerken. Ondergeteekende meent de gevoelens te mogen vertolken van vele stadgenooten, indien hij den wensch uitspreekt, dat in dezen onmoge- lijken toestand spoedig verandering (en verbetering) moge komen. F. X. GODDIJN. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING VAN BLOEMKAARTEN. Uitgereikt zullen worden bloemkaartejj die bestaan uit 32 bonnen, gerangschikt* 4 groepen van 8 bonnen en wel 8 stukff nummerd „1", 8 stuks stuks genummerd „3", 8i „4", waarvan elke groept riode, d.w.z. vier weke] Ieder van deze bonnen op het koopen van 1/8 1 tarwebloem, tarwemeel! meel, of boekweitmeel,! meel of giuttemeel ofi nader aangewezen zal 1 De bloemkaarten zuïlen wdfdcn uitge reikt aan iederen houqbr vali een stam kaart. Afgekruist zal womwAet vakje E4. Men verlate het lokaal van uitreiking dus niet zonder zich degelijk overtuigd te heb- ben, dat men in het bezit is van een bloem- kaart voor iedere overgelegde stamkaart en dat daarvan genoemd vakje is afge kruist. Reclames kunnen later niet in be handeling worden genomen. De lokalen van uitreiking zullen ge opend zijn van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. (Zaterdags tot 1 u. n.m.) Zij zijn ge legen: Hyacinthenstraat 18 (bestuursge bouw van de Tuinstad wijk), Utrechtsche Veer 3 (het vroegere lokaal van de Bur gerwacht), Oude Rijn 132 (het vroegere Distributiekantoor), Oude Vest 35 (de vroe gere Kweekschool), Morschweg 34 (het Christelijk Militair Tehuis) en het gebouw V. d. Eendracht, Lombokstraat 49. Aan het Distributiekantoor Breestraat 117, zullen geen bloemkaarten uitgereikt worden, aan het oude stationnetje op den Heerensingel evenmin. Het publiek wordt opgeroepen in de al fabetische volgorde der geslachtsnamen el: Dinsdag 5 November a.s. de namen die^>eginnen met A, B, C, D t/m. Egg. Woensdag 6 November a.s. de namen eginnen met Egh, f, G, H, I, J t/m. Kle. nderdag 7 November a.s. de namen die be Amen met Kli, L,*M t/m. N. Oftjp/ïijdag 8 November a.s. de namen diq^eginnen met O, P, Q, R t/m. St. •p Zaterdag 9 November a.s. de namen 'die begninen met Sm T, U, V, W, X, Y, Z. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 4 November 1940. BRANDSTOFFEN BIJ BEVALLINGEN. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch recht: de heer M. L. Kuyt, Leiden. Verschillende personen door de duisternis te water geloopen Een ervan aan de gevolgen overleden Evenals in andere plaatsen van ons land heerschte ook hier ter stede Zaterdagavond tijdens het storm- en regenweer en dikke duisternis, ten gevolge waarvan vele per sonen te water zijn geraakt. Gelukkig konden allen behouden op het droge worden gebracht, doch een der dren kelingen is gisteren aan de gevolgen over leden. Het betrof hier den 60-jarigen B. G. uit de Julianastraat, die te half tien in het water van de Oude Heerengracht is ge raakt. De agent van politie van der Plas en eenige burgers slaagden er in den man op den wal te brengen. Het slachtoffer was bewusteloos, waarop de agent gedurende eenigen tijd kunstmatige ademhaling heeft toegepast, hetgeen de levensgeesten weer opwekte. De dokter van den E. H. D., die inmid dels ontboden was, heeft den drenkeling vervolgens naar zijn woning doen vervoe ren, doch daar is de man gisteren overle den. Te half negen is de 66-jarige A. B., wonende aan de Koolgracht, aan de Ha venkade te water geraakt. De 20-jarige L. den Hoed uit de Timorstraat sprong ge kleed te water en slaagde er in, geholpen door burgers, den man op den wal te bren gen. Te 8.45 uur is de 60-jarige mej. E. V., wed van G. v. G., in de Oranjegracht bij haar woning te water geraakt. Met behulp van een in de nabijheid liggend schuitje werd de vrouw spoedig op den wal ge haald. Te 11 uur is de 25-jarige J. P. uit de Genestetstraat aan de Heerengracht te wa ter geraakt. Hij kon zichzelf redden. Zekere K. uit het Noordeinde is aan de Cronesteinkade met zijn rijwiel te wa ter gereden. Ook hij slaagde er in zichzelf te redden met achterlating van zijn rij wiel. Aan den Nieuwe Rijn is Zaterdag avond verder nog een voetganger uit de Buitenruslstraat te water geraakt, die door voorbijgangers kon worden gered. Gisteravond te 11 uur is de 35-jarige D. N. uit de Prins Hendrikstraat in den Oude Rijn geloopen. Zijn hulpgeroep werd gehoord door den 21-jarigen J. H. Glas bergen, wonend Oude Rijn 114, die reeds te bed lag. Hij snelde naar buiten en sprong te water, waar hij den drenkeling wist te grijpen. Met behulp van omstan ders werd de man op den wal gebracht. Onderwijl men hiermee bezig was, hoor de men even verder hulpgeroep. Hier bleek de 24-jarige J. B. H. uit de Magdalena Moonsstraat te water te zijn geraakt. Hij kon door handreiking op het droge wor den gebracht. NOG EEN SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Wielrijder zonder licht overreed ouden man Zaterdagavond te 8.35 uur is de 74-ja- rige W. H., wonend aan den v. d. Valk Bouwmanweg te Leiderdorp, toen hij den Lage Rijndijk overstak, aangereden door een wielrijder, die zonder licht reed. De wielrijder bekommerde zich niet om het slachtoffer en liet den man hulpeloos ach ter. Het bleek, dat hij het rechterdij been had gebroken. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. UITVAART EN BEGRAFENIS A. H. J. ENGELS. In den eenvoud, aanpassend bij diens persoonlijkheid, en met de eer, toeko mend aan diens verdienstelijk leven is den heer Engels z.g., oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hedenmorgen uitgeleide gedaan in een plechtige uitvaart en begrafenis. De plechtige Requiem-mis werd om half 10 gecelebreerd in de St. Petrus-kerk door den zeereerw. pastoor Th. Beukers, geassis teerd door de weleerw. heeren kapelaans A. Leenders en H. van Drunen. Om elf uur had de uitvaart plaats, waarbij even eens pastoor Beukers in de kapel en aan het graf de liturgische gebeden en plechtig heden verrichtte. Onder de vele aanwezigen in de kerk en op de begraafplaats noemen wij de hoog- eerw. heeren H. van der Waarden, deken to Almelo, J. H. W. Borsboom, deken te Noordwijk, J. P. J. Kok, deken te Delft, de zeereerw. heer F. Bemefeld, rector te Leiden, de weleerw. heer J. Riswick, ka pelaan te Amsterdam; de leden der Twee de Kamer dr. L. J. C. Beaufort, Henri Hermans, H. Ruyter; de heeren mr. E. Bol- sius en mr. A. Tepe, H. Lombert. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4355. Spaarbank van de Nationale Bank vereeniging. Leiden, Alphen a. d. Rijn, Katwijk. Hoofdz.: Rot terdam. Bovengenoemde kantoren zijn op geheven. 988. Leidsche Coöperatieve Broodbakke- rij en Verbruiksvereeniging ..Ons Doel" U.A. Leiden, Haarlemmerstraat 184. Uittr. Bedrijfsl.: C. van de Bovenkamp, Leiden, dd. Jul. 1937. N. Bedrijfsl.: H. M. Klinken berg. Leiden. 1504. Brouwer's Aardewerk. Zoeterwou- de, Hooge Rijndijk F. 26. Uittra Dir. C. W. Brouwer, Zoeterwoude. Uittr. Dir.: N. W. C. Brouwer, Zoeterwoude. N. Dir.: N. W. CBrouwer, Zoeterwoude. N. Comm.: C. W. Brouwer, Zoeterwoude; C. Breedt Bruyn, Wormerveer en Wed. M. C. Brou- wer-Breedt Bruyn, Zoeterwoude. Voor het examen Wiskunde L.O. is te 's-Gravenhage geslaagd 'mej. J. Langeveld, alhier. Door de politie is aangehouden de 18-ja- rige W. H. B., de derde medeplichtige in zake den looddiefstal uit een perceel aan den Hooge Rijndijk. De 12-jarige F. W. is gistermiddag in de Anna Paulownastraat bij het spelen geval len, tengevolge waarvan hij zijn linkerpols brak. De 27-jarige F. A. uit de Morschstraat heeft doordat hij in een glasruit trapte een vrij ernstige verwonding aan het rechter- ondierbeen op,geloopen. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Zaterdagmorgen is de 7-jarige F. B. uit de Celebesstraat op de Oude Heerengracht tegen een stilstaande fruitwagen opgeloo- pen. Hij bekwam een 2 c.m. langen scheur - wond aan het hoofd doordat hij op de as- bus terecht kwam. Ten nadeele van A. v. d. H. is aan de Oude Vest een handwagen ontvreemd. Op vertoon van van de(n) afgehaald: Voor groep 2 periodebonnen. Voor groep A 4 periodebonnen. In het eerste in het tweede h> De a. van d: worden van Leiden, BAKHUYZEN. Leiden, 4 November 1940.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2