ïïJ ,Q Q E D E C. F. MEIRPOEL Academienieuws Burgerlijke Stand Laatste berichten ZATERDAG 2 NOVEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 EEN KERKELIJK ïNAAIjMACHlNE? Oan naar: Brejestraft* 4 71 «»- Momenteel levepng uit voorraad KERKBERICHT PAROCHIEKERK VAN O. L. VR. ONB. ONTVANGENIS (Hartebrug). Zondag, 25ste Zondag na Pinksteren. Te 12.30 uur Maria-Congregatie, hoogste afdee- ling jongens. Te 11.30 uur Jeugd Derde Orde, af dee ling Meisjes in de Romanuszaal. Te 4 uur Mariacongregatie, laagste afdee- ling Meisjes. 's Avonds te 5 uur Lof, Rozenhoedje en gebed tot de H. Theresia. Maandag, 's avonds te 5 uur Lof voor de overledenen van het Zielenboek. Tevens ge legenheid om te biechten. Dinsdag, 's avonds te 5 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Vrijdag, te 4.15 uur Biechthooren voor de schoolkin deren. 's Avonds te 5 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg voor de geloovige zie len. Zaterdag, 's morgens 8.20 uur Alg. H. Communie voor de schoolkinderen; 's na middags vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten tot half 9 uur. Nota 1. Aan alle kerkgangers (behalve schoolplichtige kinderen) zal Zondag voor of onder de H.H. Missen een briefje wor den uitgereikt, dat men kan meenemen. Men gelieve slechts één exemplaar in ont vangst te nemen. 2. Communiceerenden worden verzocht zich alléén door het middenpad naar de communiebank te begeven en door de zij paden naar hun plaats terug te keeren. 3. Zondags onder de H. Mis van 7.30 zul len de Misgebeden vanaf de preekstoel wor den voorgebeden. 4. Vanaf Maandag is de schooltijd voor de kinderen vastgesteld op 9.3012.30 uur en op 24 uur. Op welk uur de Kindermis kan plaats hebben, kan eerst de volgende week meegedeeld worden. VEERTIGJARIGE JUBILEA. Het zal tegenwoordig niet veel meer voorkomen, dat een gedienstige het veer tig jaren in één en dezelfde betrekking uithoudt. Dat er intusschen nog van zulke „ouwe getrouwen" zijn, bewijst wel het jubileum dat mej. Dirkje Blankert gisteren vierde. Op 1 Nov. 1900 trad zij in dienst van de familie Hogendoorn, Plantsoen 47, alhier, en sedert dien heeft zij in trouwe plichts betrachting als hulp in de huishouding haar familie gediend. De familie heeft gistermorgen op ondub belzinnige wijze van haar waardeering ge tuigd, en behalve gelukwenschen ook stof felijke blijken van dankbaarheid aangebo den. Ook vrienden en bekenden van de fa milie Hogendoorn kwamen Dirkje de hand drukken. Wij vermoeden, dat menige mevrouw, die moeilijkheden heeft gehad met het dienstbodenvraagstuk, met een gevoel van jalouzie van dit jubileum zal kennis nemen. Donderdag was het 40 jaar geleden, dat de heer H. Kijk in de Vegte, voorman timmerman scheepsbeschieter,, in dienst trad van de N.V. Scheepsbouw en Repara- tiewerf v.h. Gebrs. Boot. In verband met dit feit werd de jubila ris door het personeel gehuldigd. Door den heer Van Dam, als oudste van het personeel, werd hij hartelijk toegespro ken en werd hem namens allen een mooie huiskamerlamp aangeboden. Daarna werd hij door de directie ont vangen die met waardeering gewag maak te van den staat van dienst van den jubi laris en van zyn goeder kameraadschap met het overige personeel. Hij ontving een JEUGDIGE LOODDIEVEN IN ARREST Door de politie zijn in arrest gesteld de 17-jarige W. B. en de 19-jarige A. B. Deze twee jongens werden gistermiddag door den eigenaar aangetroffen in het leegstaan de huis van dr. L. aan den Hoogen Rijndijk. De eigenaar moest daar toevallig wezen en trof de jongens in een kast verborgen. De kast was natuurlijk onmiddellijk dicht en de jongens zaten in de val. Reeds eer der hebben zij zich toegang tot het huis weten te verschaffen, waarbij zij nog door een derden kornuit werden geholpen. Diefstal van lood was daarbij hun hoofd doel. Ook deze derde persoon is aange houden. Bioscopen te Leiden. Luxor. KINDERARTS DR. ENGEL. De kinderarts dr. Engel draagt zijn naam met eere, want hy is de goede geest, wel ke in zyn kliniek het kinderleed verzacht, genezing brengt en dien weldadigen in vloed om zich heen spreidt, die eigen is aan een mensch met een gouden hart en een door liefde verhelderd inzicht. Zijn kinderziekenhuis is geen lugubere instelling, waar men met een beklemd hart in gaat en verlicht adem haalt, zoodra men er weer uit is. Verscheidene kinderen zijn er zelfs onverbeterlijke simulanten, die zich ziek houden om nog maar een paar dagen langer te kunnen blijven. Wij kun nen ons dat levendig indenken, wanneer wij zien hoe de dokter, die kind is onder de kinderen, zijn jeugdige patiëntjes weet aan te pakken en hun vertrouwen en ge negenheid weet te winnen. Paul Hörbiger, die de rol van den kinderarts vervult, is hier op z'n best. Het is geen gemakkelijke taak om een figuur als van dezen dokter zóó uit te beelden, dat men als volwassene schik heeft in deze kinder-scènes. Dat ligt trouwens aan de kleine filmartisten ook. De „primas" onder de kleine peuters is Arthur Engens, maar ook de talrijke ande ren, die niet zoo naar voren komen, spe len zóó alleraardigst natuurlijk, dat je al een totaal verzuurde brombeer moet zijn, om je te kunnen onttrekken aan de char me van dit kleine kinderwereld je. Daarbij komt, dat de sfeer van deze film volmaakt zuiver is, er is geen weekelijkheid, geen lieve zoetigheden, er komen geen onechte tranen bij te pas, maar het sentiment is echt en onvervalscht. Overigens is deze film niet louter een kinderfilm, want over de hoofden der kleintjes heen, speelt zich een groote-menschen-geschiedenis af met twee menschen-zielen als inzet, twee harten, die elkander vinden. Het programma wordt aangevuld met een interessante cultuur-film, uitgebracht door Golifex, welke film ons in kleuren laat zien. de oude verlaten stad Petra, een paar duizend jaar geleden uitgehouwen in de rotsen van Arabië. Een stad met doode oogen, waar de sluier van het grijs ver leden over heen hangt. Deze schitterende kleurenfilm is een document en een lust voor de oogen. Vanzelfsprekend is er uitgebreid Ufa- en Polygoon-nieuws, dat verleden en heden, fantasie en werkelijkheid in het program ma verbindt tot een attractief geheel. Casino MORGEN GAAT 'T BETER! Wie 'zou niet willen, dat het morgen be ter ging? We mogen inderdaad tevreden zijn met hetgeen we hebben, maar het ver langen naar beter leeft altijd in den mensch en hoe men daarover kan piekeren laat Lily Bouwmeester zien in de Neder- landsche film „Morgen gaat 't beter." Het Casino theater geeft deze week een reprise van deze bekende Hollandsche film, welke evenwel zeker nog niet door iedereen is gezien. Een bezoek aan dit theater kunnen wij daarom bijzonder aan- velen om velerlei redenen. In de eerste plaats wel om het bijzondere karaktervol le spel van de groote Nederlandsche actri ce Lily Bouwmeester. Zij draagt deze heele film van begin tot einde. Wij leeren haar hier kennen als een jong meisje op de H.B.S., verwend kind van een oud-kapitein, moederloos en na korten tijd geheel wees. Haar studie vlot niet te best en haar leerares natuurlijk, zouden we haast zeggen is daarvan als in zoovele gevallen de schuld! Niettemin, op het examen wordt zij door den voor zitter der commissie niet weinig geholpen en zy slaagt Is het in den tegenwoordigen tijd echter al heel moeilijk om zonder di ploma een baan te krijgen, ook met diplo ma valt het niet mee. En zoo sjouwt ze van de eene zaak naar de andere en ten slotte is het slechts aan een toeval te danken, dat zy ook hier slaagt. Als secretaresse wordt zij bij een omroep-maatschappij geënga geerd en in een vergeten oogenblik zet zij zich voor de microfoon 't is twaalf uur 's nachts en spreekt zij een bemoedigend woord tot de luisteraarsDe directeur is woedend en ontslaat haar, maar het pu bliek en de kranten zijn dol op de onbe kende vrouwenstem, die zoo troostvolle woorden sprak. Zij wordt een radio-ster, die in weelde kan baden. Maar het persoon lijk element in het individu is geenszins uitgeschakeld en we zien haar opnieuw in een leven van liefde, dat vreugde en te leurstelling brengt. En als zij door dit laatste zoo terneergeslagen is, dat zijn geen uitkomst ziet, hoort zij haar eigen stem haar eigen opbeurende woorden spreken en hierin vindt zij opnieuw kracht den strijd tegen het harde leven opnieuw te beginnen. Ook om den inhoud een film, die gezien moet worden. En met Lily Bouwmeester een heele schare bekenden uit de tooneel- wereld, die de film tot een beziens- en hoorenswaardig geheel maakt. In het voorprogramma de gebruikelijke journaals en een komisch filmpje „Mijn Volkstuinkoningin," eveneens met Ned. artisten. Lido. GEHEIMEN UIT HET OERWOUD. De film „Geheimen uit het Oerwoud" brengt ons, wat wij lang niet van iedere film kunnen zeggen, iets werkelijks en juist hierom, naast de prachtige en zeld zame opnamen, welke in deZe spannende en tevens ook wetenschappelijke film zijn vastgelegd, kunnen wy de film bij allen, doch vooral by natuurliefhebbers warm aanbevelen. Deze film welke onder groot gevaar en bijna niet te beschrijven moei lijkheden is tot stand gekomen, brengt ons na een zeereis naar Fransch-Indo-China, waar wij allereerst kennis maken met de zeden der inlandsche bevolking. Het doel van deze expeditie was een bezoek aan de doode stad Angkor, wat deels per prauw, doch grootendeels per voet moest geschie den door de woeste oerwouden, waarin wy nader kennis maken met het leven der wilde dieren als tijgers, aligators, olifan ten, apen, reusachtige slangen en anderen, tevel om op te noemen en dit in een on gerepte en indrukwekkende schoone na tuur. Na veel wederwaardigheden berei ken wij de stad Angkor, eens een groote havenstad uit den tijd van koning Salo mon. Door aanslipping is deze stad na vele eeuwen terecht gekomen midden in het oerwoud, hierdoor verloor deze stad haar eens zoo groote beteekenis en werd ge heel ontvolkt, doch wat niet verdween: de prachtige kunstwerken en reliefs, welke honderden jaren geleden daar zyn ge bouwd. Voor de pauze kry'gen wij nog een bui tengewoon intermezzo en wel het optreden van het beroemde Hawaiian-ensemble „Kilima Hawaiians". Het program van dit ensemble, uitgevoerd op een podium in Hawaiaansche sfeer verplaats den hoorder in zijn verbeelding naar dit romantische eiland. De muziek is buitengewoon mooi en met een langdurig en spontaan applaus werden de spelers hiervoor beloond. Na de pauze werd vertoond de film „De Witte", naar het leutige boek van den Vlaam- schen schrijver Ernest Claes. Jef Strij kers heeft als „de Witte" deze Vlaamsche geschiedenis zoo leutig opgevoerd, dat er geschaterd is van het lachen om zyn kwa jongensstreken en echte Vlaamsche hu mor, Alles bijeen brengt Lido een geva rieerd programma, dat voor alle leeftijden geschikt is. Trianort EEN VROUW DWAALDE. Een vrouw dwaalde, doch gelukkig ver dwaalde ze niet. De titel van de film is echter niet eerlijk; vóór de vrouw begon te dwalen, had de man reeds gewaald. Het was allemaal een groot gedwaal, doch de liefde bleek sterker dan alle zwerflust; het tweetal, dat bij elkaar behoorde, kwam weer bij elkaar, en toen zult ge denken -- was het on gedistribueerde koek en on- gedistribueerde ei maar die verwachting ging vooralsnog niet in vervulling. Er kwam wederom een kink in de kabel, die meer met kinken dan met schakels aan elkaar was gesmeed. Lil Dagover (die zich zelf niet. schamen zal wanneer ze in de spiegel kijkt) speelt de hoofdrol in dit, men zou het uit den korten inhoud niet geloo- ven, nogal genoegelijke en vroolijke ver haal. De ontmoeting in den trein tusschen een volkomen onbekenden man en een volkomen onbekende vrouw is een mees terstukje van film-reportage. De geheele film trouwens is met groote vaardigheid opgenomen en het scenario met groote slagvaardigheid geschreven. De vrouw dwaalde, maar men behoeft zich daarvan geen al te droevige voorstelling te maken, alsof zij midden in den nacht door een sneeuwstorm waadt. Zij amuseert zich op perbest, maar na korten tijd begint in haar binnenste een waarschuwend klokje te lui den, en dan is alle pret van de baan. Man en vrouw worden het met elkaar eens, doch dan wordt de man nieuwsgierig naar de dwalerij, een oogenblikje dreigt de goede verstandhouding weer verloren te gaan doch komt het einde met een klinkende zoen. Behalve nieuws, draait voor de pauze een interessant filmpje, een „wetenschap pelijk" filmpje genoemd, dat de titel draagt: „Kunnen dieren denken?" Er staat een vraagteeken achter het zinnetje. Wij zouden dit vraagteeken willen plaatsen achter het woord „denken". Wat verston den de opnemers van dit filmpje onder denken? Blijkbaar niet hetzelfde als wij er onder verstaan (verstandelijk redeneeren), want de genomen proeven bewijzen niet anders dan dat dieren reflexen en in stincten bezitten. Dat dieren zeer snugger kunnen handelen, daar zijn voldoende staaltjes van bekend, veel opzienbarender dan in deze film worden gegeven. LEIDEN. Geslaagd: Propaedeutisch examen theologie de heeren: A. J. Wijnmalen, Delft en N. Kooreman, Leiderdorp. Candidaatsexamen theologie mej. J. Burgersdijk, Den Haag; Doctoraal examen geneeskunde, mej. H. C. Willebeek le Mair, Rotterdam en de heer Th. R. de Wit, Sneek; Candidaatsexamen theologie mej. A. Blom, Den Helder; Doctoraal examen rechten, de heer L. Davidson, Scheveningen; Artsexamen le gedeelte: de heeren J. de Bergh, Den Haag, P. M. Bakker, Middel burg, A. Hoogendijk, Vlaardingen en O. M. de Vaal, Leiden. doctoraal-examen Indisch recht mej. M. Pownall, Den Haag, de heer H. M. Oudraad, Den Haag; doctoraal-examen geschiedenis de heer H. Brander, Amsterdam; candidaatsexamen rechten de heeren R. C. Boer, O verveen, A. A. Schoon, Amster dam, W. A. v. d. Garde Delft; doctoraal-examen klassieke letteren de heer B. Rijdes, Almelo. Bevorderd: tot arts de heeren: D. de Heer, Rotterdam en O. H. Frank, Den Haag. tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld „Een onderzoek van den Liquor Cerebrospinalis by Schizophre- nen" de heer W. Briët, geboren te Apel- dqorn en wonende te Oegstgeest. LEIDEN Geboren: Adriaan z. v. A. Vermond en M. H. Nieuwenhuysen. Maria Cor nelia Wilhelmina d. van A. v. d. Wijn gaard en N. Cornelisse. Pieter z. v. P. Ommering en K. Hensen. Arendina d. van N. J. S. van Zanten en B. M. de Leeuw. Petrus Cornelis z. v. W. J. Overdevest en I. F. Diepold. Bernardus Maria d. v. L. W. G. van Ulden en H. M. J. P. la Ri- vière. Jacobus z. v. J. Verhoeven en J. C. Burkhard. Johanna d. van J. A. M. de Voigt en M. J. G. Maas. Willemtje d. v. D. Verdoes en K. Hoek. Gerard z. van H. C. J. Bouwer en J. Oskam. Ali- da Cornelia Aplonia d. v. L. J. van Nobe- len en A. C. van Kesteren. Ondertrouwd: H. v. Hooidonk jm. 33 j. en J. Hoogmaker jd. 26 j. J. J. Stou ten jm. 25 j. en E. N. Orth jd. 20 j. J. v. d. Steen jm. 35 j. en J. M. Wijsman jd. 26 j. Overleden: C. Wijnekus man 56 j. F. Wolters man 62 j. J. Alt man 66 j. B. T. A. Alofs man 69 j. OMGEVING LE1DSCHENDAM K.J.M.V. Maandag 4 November te 7 uur houdt de K.J.M.V. „St. Albertus Mag nus" een bijeenkomst in de vergaderzaal Van Riel, Damstraat 10. De zeereerw. heer L. Beune, Nat. en Diocesane-moderator zal spreken over „De houding van den jongeman in dezen tijd." Het bestuurt rekent op een zeer groote opkomst. Sportvereeniging A.V.V. Zondag gaat het le elftal op visite bij Westlandia 1 te Naaldwijk. Wij zijn benieuwd, wat het le in uitwedstrijden presteert. Wij zijn over tuigd, als er met hetzelfde élan "es pee ld wordt als Zondag j.L en wanneer het spel goed wordt opengehouden, dat het West landia dan zwaar te verantwoorden krygt Hetzelfde kunnen wij zeggen van het 2e elftal, dat tegen Quick Steps te Den Haag moet spelen. In elk geval rekenen wij voor beide elftallen zeker op een gelijk spel. De junioren a en b spelen op eigen ter rein, resp. tegen D.H.L. a te 2.30 uur en tegen Vac b te luur. Buitenland DE ONDERHANDELINGEN JAPAN—NED.-INDIë. TOKIO, 2 November (Domei). Bij zijn aankomst heeft de Minister van Handel en Nijverheid, Kobajasji, een verklaring afge legd, waarin hij uitdrukking gaf aan zijn vertrouwen in het succes van de bespre kingen te Batavia, waar hij de leiding had over de Japansche delegatie. Hij legde er den nadruk op, dat de belangen van Japan en die van Nederlandsch-Indië „in laatste instantie samenvallen". In de verklaring, die hij na zijn aan komst aflegde, zeide Kobajasji nog, dat de Japansch-Nederlandsche olie-onderhande lingen, die het eerst ter hand zijn genomen, nog voor de besprekingen over den alge- meenen handel werden geëntameerd, „nog niet tot een conclusie hebben geleid". Kobajasji gaf als zijn meening te ken nen, dat het succes der besprekingen te Batavia afhankelijk is van wederzijdsch juist begrip. Hij sprak echter zijn bewon dering uit voor de vasthoudendheid der Ne derlandsche delegatie. In dit verband her innerde de minister er aan, dat de En- gelsch-Nederlandsche onderhandelingen die in 1936 waren begonnen, 250 zittingen noodig hadden gehad, verdeeld over een periode van verscheidene jaren, voordat succes behaald was. De Minister eindigde zijn verklaringen met loftuitingen voor de groote wegen en de gebouwen op Java, die, zoo zeide hij, beter zyn dan die in Japan. HET MILITAIRE WEEKOVERZICHT. BERLIJN, 2 Nov. (D. N. B.). Het mi litaire weekoverzicht van den militairen medewerker van het D. N. B., generaal dr. Glaise-Horsteftau, vermeldt o.a. het vol gende: Het resultaat der gevechtshandelingen tijdens de afgeloopen achtste week der ver sterkte luchtaanvallen op Groot-Brittannië bewijst, dat de slag om Engeland met on verminderde hevigheid voortduurt. Sinds den zevenden September, het begin van de vergeldingsvluchten, lag elk oogen blik het initiatief ondubbelzinnig aan Duitsche zijde. De afgeloopen week heeft den vijand geen oogenblik tot rust laten komen. Met de boomen zijn sinds 7 September ook de verwachtingen der Britten kaal geworden, dat het najaar met zijn slechte weersge steldheid hun een verlichting zou brengen. In dezen oorlog gaat het oude recept der Engelsche diplomatie om anderen voor zich te laten wachten ook op dit gebied niet op. Het Duitsche luchtwapen heeft het weder uit de rol van een gemakkelij- ken en goedkoopen Engelschen bondgenoot geschrapt. Niet allen by elke weersge steldheid, maar ook op elk oogenblik van den dag werd Engeland in de afgeloopen week aangevallen. Geen jagers en geen af- weersgeschut konden de Duitsche gevechts formaties van hun zegevierenden tocht over Engeland weerhouden. In tal van luchtgevechten bleek opnieuw de superio riteit der Duitsche jachtvliegtuigen. De verwoesting van installaties en bedrijven welke voor de oorlogvoering van belang zijn maakte dan ook groote vorderingen. Alle deelen van het eiland tot de Noord- De Engelsche bomaanvallen op Nederland GROUT AANTAL SLACHTOFFERS VAN LUCHTAANVALLEN. Gisteravond laat hebben Engelsche vliegers wederom een aanval gedaan op Amsterdam, waarbij nogmaals het Wilhelminagasthuls het mikpunt was. Het ziekenhuis kwam er dezen keer niet zoo goed af als bij den vorigen aanval. Het werd zwaar beschadigd en daarbij kwamen verschillende per sonen om het leven. Ook in de nabij- liggende straten is de schade zeer groot. In totaal zijn in de stad Amster dam bij dezen luchtaanval 24 dooden, 28 zwaar en 38 licht gewonden te be treuren. Ook in andere plaatsen van het land hebben Engelsche bommen dooden ge- eischt. In totaal zijn buiten Amster dam nog zeven dooden, acht zwaar en ongeveer dertig licht gewonden te ver melden. Ongeveer tien huizen zijn zwaar beschadigd. kust van Schotland waren het doel der aanvallen, in het bijzonder thans ook het gebied van Liverpool, Manchester, Bir mingham, Coventry. Liverpool en Man chester bezitten geweldige havens, die voor den in- en uitvoer van de grootste beteekenis zijn. Het geheele gebied bevat een concentratie van de zware industrie, berustende op ijzer en steenkool, alsmede andere bedrijven voor bewapeningsdoel einden. De combinatie van aanvallen 0$ havens en industriecentra verhoogt haar vernietigende uitwerking aanzienlijk. Een niet te te vervangen hoeveelheid koop vaardijschepen werd tot zinken gebracht. Marine en luchtmacht hebben een actief deel aan de groote successen der Duitsche tegenblokkade, waarbij in het bijzonder genoemd moet worden de vernietiging van het op een na grootste Engelsche trans portschip van 42,000 b.r.t. de Empress of Britain. Bij aanvallen van Duitsche gevechtsvlieg tuigen en convooien in den Atlantischen Oceaan werden verscheiden koopvaardij schepen naar den bodem der zee gejaagd. Voortgegaan werd met het leggen van mij nen voor Britsche havens, waardoor de ver zorging des lands met grondstoffen en oorlogsmateriaal bemoeilijkt wordt. Op 24 October ondernamen voor het eerst Ita- liaansche vliegers aanvallen op Engeland. De Italiaansche luchtmacht kan thans van bases in het bezette gebied uit vergelding zoeken voor de bombardementen op ste den in Noord-Italië en daarmede de wa penbroederschap der asmogendheden aan- toonen, teneinde het Engelsche moeder land er onder te krijgen. De Italiaansche vergeldingsaanvallen werden inmiddels voortgezet. De positie van het Britsche eiland is er in deze week dus in elk op zicht slechter op geworden. De bewapc- nigscapaciteit vermindert met eiken Duit- schen aanval de toevoer is eveneens sterk bemoeiijkt en de R. A. F. lijdt dagelijks groote verliezen. De dagelyksche vergel dingsaanvallen moeten dit echter juist be reiken. Zij bereiken daarmede volkomen hun doel en zij worden met steeds heviger uitwerking voortgezet. ENGELSCHE BOMMEN OP BERLIJN. BERLIJN, 2 Nov. (D. N. B.). Vrijdag avond hebben eenige Britsche bommen werpers geprobeerd de rijkshoofdstad te na deren. Het krachtige Duitsche afweerge schut verdreef de meeste Engelsche vlieg tuigen naar het Zuiden en het Noorden. Daarbij wierpen zij brisantbommen en brandbommen op woonwijken en tuindor pen. Brandbommen troffen o.a. weer het reeds een keer geteisterde wereldvermaar de Rudolf Virchow-ziekenhuis. De uitbre kende dakbranden werden spoedig ge- bluscht. Schade van beteekenis is er niet ontstaan. Onder de burgerbevolking val len verscheidene dooden en gewonden te béklagen. Bij dezen aanval is opnieuw ge bleken, dat de R. A. F. ook bij helderen sterrenhemel woonwijken van burgers bombardeert, die ver van militaire doelen verwijderd liggen. BRITSCHE VRACHTBOOT TOT ZINKEN GEBRACHT. NEW YORK. 2 Nov. (D.N.B.) Uit New Yorksche scheepvaartkringen wordt ver nomen, dat het Britsche vrachtschip Ma- theran (7653 brt.) in den Atlantischen Octaan door het optreden van den vijand tot zinken is gebracht. NOG EEN BRITSCH SCHTP VERGAAN. NEW YORK. 2 Nov. (D.N.B.) Canadian Press meldt uit Ottawa den ondergang van het Britsche koopvaardijschip Eurymedon (6223 brt.). De plek en de datum van den ondergang worden niet meegedeeld. Wel wordt er gemeld, dat 34 personen aan boord gedood zijn, terwijl drie opvarenden door een Canadeesche torpedojager gered zijn.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3