Qemengde Uieücfdm RECHTZAKEN (ZCine Qaaham naum... WOENSDAG 16 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 WIELRIJDER VERONGELUKT. Zondagmiddag ging de 45-jarige land- bouwersknecht W. uit Simpelveld per fiets naar Spekholzerheide. Op den terugweg heeft hij in de sterke helling, welke de weg ter hoogte van de Beitel maakt, de macht over het stuur van zijn fiets verloren en is tegen een boom gereden. Hij liep ernsti ge verwondingen op en werd naar het zie kenhuis te Heerlen gebracht, waar hij Maandag is overleden. VERDRONKEN. Te Gapelle a. d. Ussel is het 3-jarige zoontje van den heer G. A. van Middel koop in een onbewaakt oogenblik in het kanaal van den Prins Alexanderpolder ge raakt en verdronken. Sinds Zondagavond werd te Aarle- Rixtel het 8-jarige zoontje van den heer Fr. V. vermist. Men is gaan dreggen in de Zuid-Willemsvaart nabij sluis 7, waar het kind het laatste was gezien. Dinsdagmid dag heeft men het lijkje opgehaald. DERTIGDUIZEND GULDEN VERDUISTERD. De politie te Vught heeft gisteren den 40-jarigen A. M. H. gearresteerd, die in Maart 1939 te Alkmaar een bedrag van dertigduizend gulden verduisterde. Sinds dien was hij voortvluchtig. De man, is in Vught en ook in andere groote steden van ons land geen ombeken de van de politie. Te Alkmaar trad 'hij op als „(zaakwaarnemer". Hij had', ofschoon hij zelf geen cent bezat, een groot huis ge huurd, en dit chique laten inrichten. Tal van personen uit gegoede kringen brachten den 42-jarigen H., die een groot gezin heeft, gaarne een bezoek, en met een hem eigen flair en welsprekendheid wist hij van verscheidene personen! die er warmpjes bij zaten, het vertrouwen te winnen. De gesprekken gingen al gauw over het be- heeren van vermogens en de fouten, die sommigen daarbij maakten, waarna altijd het advies volgde, maar eens een keer ver trouwelijk met hem te komen praten. Zoo gaf een boer uit Assendelft hem zijn ge- heele vermogen in beheer. Op deze wijze kreeg hij de beschikking over aandeelen en coupons, welke hij voor zijn klanten inde. Het geld werd natuurlijk ten eigen bate aangewend en H. leefde er dan odk niet slecht van. Tot op zekeren dag de bom barste en de politie in den arm werd genomen, doch H. had de catastrofe reeds aan zien komen en was met de noorderzon vertrokken. De politie te Vught kreeg dezer dagen aanwijzingen, dat H. zich in de buurt op hield en ofschoon hij zich onherkenbaar had gemaakt, kon toch spoedig tot zijn ar restatie over worden gegaan. Hij is op transport gesteld naar den officier van justitie te Alkmaar, die hem terzake ver duistering zal verhoor en. UTRECHTSCHE DAME BESTOLEN. Een dame te Utrecht heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal. Zij vermiste om. een platina armband, een gouden armband, een gouden halsketting en zil veren gebaksvorkjes en -lepeltjes. Er zijn geen sporen van inbraak aangetroffen, zoo dat, naar de politie mededeelde, de schul dige gezocht moet worden bij het perso neel en bezoekers. De politie heeft bij het onderzoek het grootste gedeelte van de vermiste voorwerpen achterhaald. Aan houdingen zijn nog niet geschied. KOFFIE EN THEE GESTOLEN. Te Aalten is gisternacht ingebroken in de koffiebranderij van den heer Joh. Ac- kenman. Er werd ca. 200 pond koffie en thee gestolen. Voor korten tijd is uit het zelfde perceel een aanzienlijke partij kof fie en thee gestolen. VAT BOTER GESTOLEN. De Diemer politie heeft den 32-jarigen gemeente-werkman A. R., wonende aan de Ouderkerkerlaan aldaar, die van eenige diefstallen verdacht werd, gearresteerd. In de eerste plaats zou hij zich een rol staaldraad, welke hij verleden jaar op den openbaren weg gevonden had, toege- eigend hebben. Voorts zou hij een stuk gereedschap van de gemeente hebben ontvreemd. Tenslotte was het de politie ter oore gekomen, dat R. hier en daar boter zou hebben aangebo den. Toen een onderzoek werd ingesteld, bleek, dat R. op 23 September, Begunstigd door het donker, zich wederrechtelijk toe gang had verschaft tot een betonnen kel der onder de graanmalerij van den heer B. aan den Hartveldscheweg te Dienven, waaruit hij een vat boter, inhoudende 50 pond, had gestolen. Het onderzoek heeft voorts aangetoond, dat R. het vat boter in zijn geheel heeft verkocht aan een inwoner van Amsterdam, die voor de 50 pond boter 47.50 betaald heeft. R. heeft het hem laste gelegde vol ledig bekend. Hij is uit zijn betrekking als gemeente-werkman door B. en W. ge schorst. Voorloopig bevindt hij zich nog op vrije voeten. INBRAKEN IN NOODWINKELS TE ROTTERDAM. Groote hoeveelheid manufacturen geroofd. Inbrekers hebben de terreinen, waarop thans te Rotterdam noodwinkels zijn ver rezen, tot arbeidsveld gekozen. Kort gele den hebben dieven zich toegang verschaft tot den noodwinkel van een firma in de Mathenesserlaan, alwaar een groot aan tal japonnen werd gestolen. Thans heb ben zij zich toegang verschaft tot den nood- winkel van een manufacturenhandel aan den Statenweg. De duisternis en het uit gaansverbod hebben het mogelijk gemaakt, dat de dieven de ruit van de winkeldeur hebben kunnen vernielen. Ongestoord heb ben zij den winkel doorzocht. Toen de in braak gistermorgen werd ontdekt, bleek het, dat er voor een bedrag van 600 aan manufacturen was ontvreemd. MEDELIJDENDE JONGEDAMES OPGELICHT. Onder de sedert Mei in Delft verblij vende Rotterdamsche vluchtelingen bevond zich de 39-jarige straatzanger V., die als jóngen van negen jaar tengevolge van een ongeval het linkerbeen had verloren. Van deze invaliditeit heeft V. gebruik gemaakt om een aantal jongedames op te lichten. Hij bestudeerde namelijk ijverig de in dag bladen en tijdschriften voorkomende ad vertenties, waarin door jongedames corres pondentie werd verzocht met jonge knap pe oud-soldaten van het voormalige Neder- landsche leger. V. kocht een aantal sol- datenfoto's, waarop vier soldaten voorkwa men. Onder den knapsten soldaat schreef hij: „Dat ben ik". Hij verzond de foto's aan de jongedames en schreef daarbij: „Ik ben twintig jaar oud1, heb blauwe oogen, blond haar, goed verzorgde handen en een opgeruimd hu meur. Ik heb gestreden aan de Grebbelinie als een leeuw, doch helaas werd ik daar ernstig gewond aan mijn been, waar een bom splinter, kogels en andere voorwerpen in zitten. Tengevolge hiervan is dit been geamputeerd. Ik ben nog lang niet beter. Oh, wat heb ik een pijn. Ik moet eindigen, want mijn toestand is ernstig. Ze hebben mij in een afzonderlijke kamer gelegd. Mijn vader en zuster zijn bij het bojnbar- dement van Vlissingen gedood. De volgen de week ben ik jarig, maar dat zal wel een droeve dag worden, omdat ik alleen op de wereld ben". De harten van de jongedames werden tot medelijden bewogen en weldra bracht van Gend en Loos het eerste pakket voor den „Leeuw van de Grebbelinie", inhoudende heerlijke appelen en druiven. Verder kwa men er een kist sigaren, nog meer drui ven, een zilveren boekenlegger, potten met jam, reepen chocolade, enz., kortom „de held" werd verwend en de correspondentie Haagsche Politierechter Nu de sigaren schaarsch worden. A. J. A. den O. uit Jaarsveld was van plan zijn tante in Den Haag te gaan bezoe ken. Deze was niet thuis en hij was weer terug gegaan. Op den Hooge Rijndijk te Leiden gekomen had hij de koffietent van W. B. uit Leiden zien staan. Er was niets meer te koop voor hem want het was inmiddels nacht geworden. Dat was blijk baar geen bezwaar voor verdachte, want hij had de deur geforceerd en was toch bin nengekomen. Na eenige boterkoeken gecon sumeerd te hebben, was hij weer vertrok ken, maar niet dan na medeneming van drie kistjes Edelachtbaar-sigaren. Hij was een openbare schuilkelder ingedoken, maar deze schuilplaats kon hem niet redden, want de politie had hem later toch te pakken gekregen en ook de sigaren waren weer op de proppen gekomen alhoewel verdachte ze in den kant van den weg verstopt had. Omdat verdachte reeds eerder wegens diefstal veroordeeld is geweest, eischte de Officier thans drie maanden gevangenis straf. Het vonnis werd een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met drie jaar proeftijd. Een onvoordeelige spaarpot. J. J. C. te N o o r d w ij k had tot twee maal toe kwartjes weggenomen uit een spaarklok, toebehoorende aan K. te Noord wijk, welke klok bij hem thuis stond. Verdachte was beide malen het huis bin nengekomen door middel van een valschen sleutel. Aangezien zijn strafregister niet blanco was eischte de Officier thans tegen den niet verschenen verdachte een gevangenisstraf van drie maanden. De Politierechter vonniste conform de zen eisch. Diefstal van twee rijwiel- belastingmerken. A. W. A. te Leiden, had in de krant gelezen, dat men weer rijwielplaatjes op zijn fiets moest hebben. Geld om zulk een ding te koopen had hij niet en toen hij dan ook te Oegstgeest de gelegenheid zag, had hij van een fiets een belastingmerk weggenomen. Verdachte had echter ook nog een vrouw, die een fiets had en voor deze kon hij ook geen rijwielplaatje koopen. Daarom had hij ook voor zijn vrouw maar zulk een duur stukje koper meegenomen. Toen het geval was uitgekomen had hij nam een enormen omvang aan. Er wer den 160 brieven gewisseld. Maar toen kwam de kink in den kabel. Een van V.'s bewonderaarsters had een vriendin in Delft en zij verzocht deze hem een be zoek te brengen. De vriendin gaf daaraan gehoor. Toen zij eindelijk het adres gevon den had, bleek, dat V. naar Den Haag was om daar op straat te zingen. De vriendin sprak met den postcommandant van het evacuatiebureau, die het raadzaam achtte, de recherche te waarschuwen. By zijn thuiskomst werd V. gearres teerd en werd proces-verbaal terzake op lichting tegen hem opgemaakt. De wensch, die geuit werd door een van zijn bewon deraarsters, namelijk „mocht uw moed be loond worden", kwam dus niet uit. MEISJE VERMIST. De commissaris van politie, afdeeling kinderpoltie, te Rotterdam, verzoekt na mens de moeder inlichtingen omtrent de minderjarige Maria Adriana van Elven, geboren te Hellevoetsluis, 16 April 1922, inwonende bij de familie Leeker, Engel- schestraat 29b te Rotterdam, die sinds Zondag 6 October j.l. spoorloos verdwe nen is. de rijwielbelastingmerken teruggegeven. Wegens diefstal had hy zich te verant woorden. De Officier was van meening, dat de al- gemeene preventie eischt, dat er tegen der gelijke diefstallen streng moet worden op getreden. Wel is verdachte nog nooit met de poli toe in aanraking geweest, maar dat mag hier niet meetellen. De eisch werd dan ook twee maanden gevangenisstraf. De Politierechter wilde verdachte nog één kans geven en veroordeelde hem tot vier maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Na het biergebruik. Zekeye van D. te Katwijk aan Zee had te veel bier genuttigd en had ruzie ge kregen met den kastelein. Den kastelein durfde hy blijkbaar niet te slaan maar wel de ruit van het café, die dan ook aan diggelen ging. De Officier wilde deze daad gestraft zien met een geldboete van 25.subs. 25 da gen. De Politierechter strafte dit feit met een geldboete van 15. subs. 15 dagen. Diefstal met braak. A. S., die verstek liet gaan, had zich te verantwoorden, omdat hij een schuurtje had geforceerd, staande aan de Willem de Zwijgerlaan te Voorschoten en toen had weggenomen een fietsdynamo en wat gereedschap. Gezien het strafblad van verdachte eischte de Officier drie maanden gevange nisstraf en de Politierechter vonniste con form dezen eisch. HAAGSCHE RECHTBANK Acht maanden gevangenisstraf voor vier autowielen. De expediteur v. d. Meer te Leiden had een achtwielige vrachtauto ter repara tie naar Den Haag gestuurd, maar al spoe dig had de 20-jarige betonwerker J; B. van L., thans gedetineerd, er vier wielen afge- sloopt en deze wielen ingeruild voor een oude auto. De Officier had voor dit feit acht maan den gevangenisstraf geëischt en de recht bank legde hem deze straf op. Zonder jas er in, met jas er uit. De koopman H. H. te L e i d e n, thans ge detineerd, had op 18 Augustus tezamen met den fabrieksarbeider J. L. de R. uit Lei den een logement verlaten. Op den Sta tionsweg gekomen had Hij gezegd, dat hij even den directeur van „Zomerzorg" moest spreken. H. was naar binnen gegaan, maar de R. had hem niet meer terug zien ko men. Wel had hij even later iemand uit het café zien komen, die veel op verdach te geleek maar die persoon had een blau we jas aan, een grijze gleufhoed op en een actentasch onder zijn arm. Een half uurtje later had de koopman J. v. d. V. te O e g s t g e e s t een persoon ont moet, dien hij thans als verdachte herken de, die hem vertelde naar Haarlem te wil len gaan, maar geen geld had om de reis te bekostigen. Na lang aanhouden had deze getuige de jas van verdachte gekocht voor een be- dfag van vijf gulden. Toen hij even daarna in de zakken van de jas voelde had hij een kaartje gevonden, waaruit bleek, dat de jas toebehoorde aan den»chef van „Zomerzorg" A. M. van O. Hij begreep, dat hij een gestolen jas ge kocht had en was dadelijk naar de politie gegaan. Verdachte ontkende pertinent de jas ge stolen te hebben. Het was volgens hem een persóonsverwisseling. De Officier achtte het feit bewezen om dat getuige v. d. V. verdachte pertinent herkende en hij wees op de tien veroordee lingen, welke verdachte reeds ondergaan heeft. De rapporten noemen verdachte ver minderd toerekeninsgvatbaar en daarom werd de eisch een. maand gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regee ring. Uitspraak over 14 dagen. Radio-programma DONDERDAG 17 OCTOBER. JAARSVELD, 414-.4 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gra- mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Georg Stefenescu's Roe- meensch orkest (11.1011.30 Cyclus Vrou wenberoepen in Nederland") 12.15 Or gelspel 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Puszta-orkest I.30 Gramofoonmuziek met toelichting 2.00 Omroeporkest en soliste (pl.m. 2.40 2.55 Cyclus „In den schijnwerper". In een pauze: GramofoQnmuziek) 4.00 Gra mofoonmuziek 4.55 Voor de jeugd 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 AVRO-Amusementsorkest en gramofoonmuziek 6.15 Reportage 6.30 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel" 6.45 Actueele reportage, eventueel gramo foonmuziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 De Wiener Philharmoniker 8.10 Nieuwsberichten ANP 8.25 Vraagggesprek 8.35 De Wiener Philhar moniker 9.15 Sluiting. KOOTWIJK ,1875 RL VARA-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berich ten (Engelsch) 7.30 Gramofoonmuziek (Om 8.00 Nieuwsberichten ANI* 9.00 9.15 Berichten Duitsch) 10.30 Esme ralda 11.15 Berichten (Engelsch) II.30 Orgelspel 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramo foonmuziek 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Keukenpraatje 4.15 Fragmenten uit de opera „Ernani" (gr.pl.) 5.00 Be richten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 5.30 Esmeralda 5.55 Reportage 6.15 Berichten (En gelsch) 6.30 Esmeralda 6.45 Berich ten 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Gramofoonmuziek (7.307.45 Berich ten Engelsch) 8.00 Berichten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberichten ANP 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 9.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Zijn 21ste veroordeeling op komst. Reeds twintigmaal was de varensgezel A. v. d. H. te L e i d e n, thans gedetineerd, veroordeeld en nu had hij zich wederom te verantwoorden. Op Woensdag 4 Sept. had hij ten nadeele van het 15-jarige meisje B. Blok te Kat wijk aan Zee een rijwielplaatje gesto len en op dien zelfden dag tevens een rij wiel weggenomen van den vertegenwoor diger J. v. d. Vijver te Katwijk aan Zee. Deze laatste was aan het baden, toen een jongen hem kwam vertellen, dat de fiets van hem. v. d. Vijver, was weggenomen. De vertegenwoordiger had de fiets van den jongen geleend en had een achtervol ging ingezet. Hij mocht het genoegen smaken den fiet sendief te achterhalen en hem aan de poli tie over te leveren. Verdachte bekende, waarna de Officier, gezien de reeds 20 ondergane veroordee lingen, thans een jaar en zes maanden ge vangenisstraf eischte. Over 14 dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. HAAGSCH GERECHSHOF Inbraak te Warmond. A. E. te Warmond was door de Haag sche Rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, omdat hij een partijtje gou den voorwerpen, welke gestolen waren tij dens een inbraak, ten nadeele van mej. R. te Warmond, geprobeerd had in Den Haag te verkoopen. Verdachte was van dit von nis in hooger beroep gekomen'bij het Haag sche Hof, alwaar de procureur-generaal twee jaar gevangenisstraf had geëischt. Het Hof uitspraak doende heeft verdachte opnieuw veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. FEUILLETON ui hei Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 6) Graham verweet zichzélf dat hij niet van den aanvang af een eind gemaakt had aan de toenaderingspogingen van den kapitein. Aline lachte om haar vader's bezorgdheid. Waarom zouden zij om kapitein Lawrence Holbrook oneenigheid hebben? Maar „interessant" beteekent niets meer dan „interessant", vadertje, legde zy uit. Hij is interessant, buitengewoon zelfs, een man, die de halve wereld rond gereisd heeft; een échte man, ik kan me heusch niet voorstellen dat iemand hem niet mag; hij is zoo vroolyk en open.... Open, behalve waar het zijn eigen za ken betreft! Wie is hij? Waar komt hij van daan? Ik vond het nooit noodig hem dat te vragen. U hebt mij aan hem voorgesteld. Aline was niet het meisje om zich gauw uit het veld te laten slaan. Als het noodig was, was zij heel goed in staat haar stand punt omtrent hetgeen in het maatschappe lijk leven gepast of ongepast was tegen over haar vader vol te houden. Een vormelijke introductie, protes teerde Graham zwakjes. Dat kan nu een maal niet anders. Zij maakte gebruik van deze kleine ne derlaag van haar vader en las Marcia Ran dolph's brief verder. Maar haar vader was niet van het onderwerp af te brengen. Toch kan ik een antipathie tegen dien man niet van me afzetten, begon hij op nieuw. Antipathie? Waarom?, vroeg Aline. - Misschien is „antipathie" niet het goede woord, maar ik voel me toch pretti ger als ik niet in zijn gezelschap ben. Och! maak u maar niet ongerust! Ik ga niet met hem trouwen als u dat mis schien denkt, zei ze plotseling. Graham keerde zich verrast om. Meen je dat, kindje? Ja ik meen het naturlijk, verze kerde Aline hem. Daar ben ik erg bly om, zei haar va der met nadruk. Hij keek haar gerustgesteld aan. Het zou nooit in hem opgekomen zijn dat er iets ernstigs school achter de attenties- van den kapitein, als die ellendige aankondiging er niet geweest was. Maar, terwijl hij verder met haar praatte, kon hy toch het vermoe den niet afschudden, dat er tóch misschien wel eenige aanleiding was geweest voor dat bericht in de „Sun". Heeftheeft hij je gevraagd?, vroeg hij ten slotte? Ja! antwoordde Aline. En na een oogen blik zwijgen ging ze voort: Ik heb „neen" gezegd eens en voor altijd om dezelfde reden, waarom ik andere mannen heb afgewezen. Het viel Graham op, dat er iets droevigs in haar stem klonk. En wat voor reden is dat dan?, vroeg hij, vriendelijker nu. Ik zal nooit trouwen. Dat weet u im mers wel. Hij lachte om de dwaasheid van haar be wering. Een meisje als jy en dan niet trou wen? Aline schudde het hoofd. Lach er niet om, Vader! Het is ernst het is mijn vast besluit, zei zij. Hij keek haar nieuwsgierig aan. Soms begreep hij Aline niet, net zooals er vroeger wel tijden waren geweest, dat hij haar moe der niet begrepen had.. Maar hij kende de vrouwelijke ziel voldoende om te weten, dat men dit niet moest trachten te door gronden. Het vrouwelijk verstand, had hij sedert lang ontdekt, werkte niet op dezelf de wijze, als dat van den in logisch denken den geschoolden rechtsgeleerde zooals hij er een was. Je zult heusch wel eens trouwen als de rechte Josef maar komt; maar ik hoop dat het niet zoo'n avontuurlijk ridder is als je nieuwe vriend, zei hij. Aline antwoordde niet. Zij ging weer naar de tafel terug om haar andere brie ven door te lezen. Zij vond, dat de dis cussie nu gesloten was. Er was een lang durige stilte, waarin haar vader merkbaar opvroolijkte. De bezorgde uitdrukking ver- dwéen van zijn gezicht; hij was opge lucht. Ik heb nog vergeten te zeggen, kindje, dat ik Politie-chef Dempster en Father Shannon te eten heb gevraagd voor van avond. Dat vind ik prettig, antwoordde Aline. Ik heb erg veel respect voor Father Shan non. Wat is er, Hattie?, vroeg ze, toen het meisje in de deuropening verscheen. Kapitein Holbrook, miss Alineant woordde Hattie. Vraag hem hier binnen te komen, Hat tie, zei Aline; en Hattie er komen twee heeren eten. Zeg het tegen Sadie. Ja, juffrouw, antwoordde Hattie. Ik hoopte, dat je niet thuis zou geven, zei Graham, toen het meisje weg was. Hij zal wel willen spreken over dat bericht. Het zal voor hem wel net zoo ver velend zijn als voor ons. Behalve als hy er zelf de uitvinder van is! O, vader! Ik schaam me over u, zei Aline. Meer kon ze niet zeggen, want de kapi tein kwam op hetzelfde oogehblik binnen. HOOFDSTUK IV. Aline houdt vol. Kapitein Holbrook bleef staan, toen hij zag dat de kamer niet leeg was, zooals hy had verwacht. Aline stond op om hem te begroeten. Ah! Miss Graham!, riep Holbrook ver heugd uit. Komt u binnen, kapitein!, zei Aline, terwijl zij haar hand uitstak. Hij nam haar hand eh keek haar in de oogen. Ik ben blij dat u thuis bent. Ik kon u niet aan de telefoon krijgen. Hoe maakt u het ,mr. Graham?, vroeg hij, ter wijl hij zich naar Aline's vader keerde. Goeden avond! Graham's toon was heel koel. Het was duidelijk, dat zijn bezoek den heer des hui zes niet welkom was. O! zei kapitein Holbrook sneL En na even gewacht te hebben: Ik merk al hoe u er over denkt. U doelt zeker op dat krantenbericht... antwoordde Gordon Graham stijfjes. Ja, mijnheer, antwoordde kapitein Hol brook. Die het gedaan heeft, zou ik graag een aframmeling willen geven!, flapte Graham er opgewonden uit. Zijn houding tegenover Holbrook was beslist vijandig. De kapitein verkoos echter de openlijke vijandigheid van Graham te negeeren. Hij keerde zich bezorgd naar Aline, want hij kon wel raden dat haar vader haar een min of meer onpleizierige dag bezorgd had. U kunt niet begrijpen, zei hij, u kunt niet begrijpen hoe het mij om uwent wille spijt. Aline keek hem dankbaar aan. Zy be greep opeens, dat hij de zaak zoo makke lijk mogelijk voor haar probeerde te ma ken. O! het was een beetje vervelent^ kapi teinantwoordde ze. Maar Het is een schande!, riep hij veront waardigd. Een schandaal! Ik heb den heelen dag geprobeerd den schuldige te vin den. Maar weet u, voegde hij er met een glimlach en schouderophalend aan toe, het is moeilijker een gerucht den kop in te drukken dan een crediteur te ontloo- pen. Maar de poging van den kapitein om de zaak zoo luchtig voor te stellen bleef zon der invloed op Gordon Graham. Hij keek Holbrook wantrouwend aan en vroeg: Vond u niet dat het bericht in de krant meer dan een gerucht was? Ja, dat is wel zoo, gaf de kapitein toe. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7