Qemengdeffi&acfiten CUim Qnaham SPORT RECHTZAKEN DINSDAG 15 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer Loose, uit Halsteren, die dezer dagen op het gevaarlijke kruispunt bü café L'Esperance aan den Parallelweg te Ber gen op Zoom toen hij op de fiets reed door een anderen wielrijder werd aangereden en zoo ernstig kwam te vallen, dat hij vermoedelijk een schedelbasis-fractuur op liep, is thans aan de gevolgen overleden. BEZINEBUS ONTPLOFT. Twee lasschers gewond. De 31-jarige W. Rooyakkers en de ne gentienjarige G. Brouwers waren Zondag in een garage te Eindhoven bezig met het lasschen van een spatbord van een vracht auto, toen plotseling een in him nabijheid staande benzinebus, gevuld met olie en ben zine, ontplofte, waardoor beiden ernstige brandwonden opliepen. Brouwers was er het ergst aan toe. Beiden zijn op last van een geneesheer naar het ziekenhuis overge bracht. Levensgevaar is niet aanwezig. Uit het onderzoek van de politie is gebleken, dat een vonk van het laschapparaat ver moedelijk in de benzinebus was gespron gen, waarop de explosie volgde en een groote bus, gevuld met olie, in brand vloog. BOERDERIJ AFGEBRAND. Maandagmiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de boerderij van den heer Kuypers te Asten (N.-B.). Het woonhuis met de stallen en een schuur brandden tot den grond toe af. De geheele oogst ging verloren. Ook kwamen zes varkens in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. DE MOORD TE OSS. Vermoedelijke dader blijft ontkennen. Alle voorloopig gearresteerden in de moordzaak-den Brok zijn op vrije voeten gesteld met uitzondering van den als ver- moedelijken dader aangehouden Van E. Uit getuigenverhooren zou zijn gebleken, dat Van E. den doodelijken steek moet heb ben toegebracht. Van E. blijft ontkennen. Hij zal niettemin ter beschikking van den officier van justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. Het drama moet zich als volgt hebben toegedragen: Op den bewusten Zaterdag avond heeft de Verslagene, de veertigjarige ongehuwde arbeider M. den Brok, eenige leden van den Opbouwdienst ontmoet, waarmede hij een afspraak maakte om eenige uren gezellig te gaan doorbrengen ten huize van de familie Van E. aan de Teugenaarsstraat. Men verwachtte de echt- genoote van Van E. alleen thuis te vinden, doch geheel onverwacht werd op het ge klop van de mannen de buitendeur ge opend door Van E. zelf. Er volgde een ge- cprek in het portaaltje van het huis, waar bij het Van E. al spoedig duidelijk werd, dat de bezoekers met minder eerbare be doelingen in zijn huis waren gekomen. Hij wees hun dan ook spoedig de deur, waar aan de militairen gevolg gaven. Den B. wenschte echter te blijven en het gevolg was, dat er een handgemeen tusschen Van E. en Den Brok ontstond, dat buiten in een Verwoede vechtpartij ontaardde. Deze twist, waarbij geen wapens werden ge bruikt, was spoedig beslecht, doch het ge beurde had de gemoederen van de beide mannen zoodanig verhit, dat zij met dezen afloop geen van beiden tevreden waren. Den Brok begaf zich naar de ouderlijke woning om een wapen te halen en inder daad moet hij met een ouderwetsch sabel tje van klein formaat teruggekeerd zijn, terwijl Van E. zich wapende met een scherp mes. Beiden begaven zich naar buiten, waar zij elkander ontmoetten op het pad, dat de Berghemscheweg met de Teuge naarsstraat verbindt. Er moet toen hevig FEUILLETON in Piet nauw- Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 5) Graham nam den hoorn op. Hallo, Bob, begon hij. Toen volgde er een pauze. O ja.... zeker. Ik zal er heel graag een onderhoud met Father Shannon over hebben.... Wanneer? Wanneer je maar wil, Bob. Goedvanavond. Maar waar om kom jij en de Father niet bij ons eten? Dan kunnen we er op ons gemak over praten. Ik wil u niet dérangeeren. Mis schien hebt u andere plannen voor van avond, antwoordde de politie-chef. Absoluut niet. Kom een beetje bij tijds, dan kunnen we vóór het diner nog praten. Daarop scheen door de telefoon iets tegen Graham gezegd te worden, dat hem niet bevieL Hij werd rood en er was een on geduldige klank in zijn stem, toen hij ant woordde: Neen, neen, Bob. Er is geen enkele aanleiding voor gelukwenschen! Als ik den kerel, die er aansprakelijk voor is, te pak- VOETBAL LANDENWEDSTRIJDEN IN EUROPA. Ondanks den oorlog vindt het interna tionale sportleven in Europa normaal voort gang, bericht het A. N. P. uit Berlijn. Het sprekende bewijs hiervan is, dat voor het laatste trimester van dit jaar nog zeven internationale voetbalwedstrijden op het programma staan. Duitschland neemt met drie wedstrijden daarin een bijzondere plaats in. Op 20 October zullen de natio nale elftallen van Zweden en Denemarken tegen elkaar uitkomen te Kopenhagen, ter wijl in Munchen een ontmoeting zal zijn tusschen Duitschland erf Bulgarije. Het programma bevat verder nog op 3 Novem ber a.s. een wedstrijd tusschen Joego-Sla- vieë en Duitschland, te Agram, 17 Novem ber DenemarkenDuitschland te Koepnha- hagen, 24 Nov. Joego-SlaviëHongarije te Belgrado. 1 December ItaliëHongarije te Rome en 8 Dec. SpanjeHongarije te Va lencia. WANDELSPORT PER PEDES APOSTOLORUM. P.P.A. nam Zondag met 28 leden deel aan de herfstmarschen der Bussumsche Wandelclub „De Kieviet". De vroolijke grijs-blauwe P.P.A.-club trok veel belang stelling, aangezien zij de eenige deelnemen de Zuid-Hollandsche vereeniging was; het wekte dan ook geen verwondering toen P P.A. twee prijzen binnen sleepte, n.l. 1 prijs voor de grootste en 1 prijs voor de verst- komende vereeniging. Vóór de tochten van P.P.A. op 26 en 27 Oct., 9 en 10, 23 en 24 Nov. worden nog steeds inlichtingen en inschrijvingen gaar ne ingewacht bij J. B. de Groot, Bloemisten laan 24, Leiden. zijn gevochten, waarbij Van E. een steek in de zijde heeft opgeloopen, terwijl Den B. doodelijk in de hartstreek werd getrof fen. Den B. heeft toen nog getracht zich naar huis te begeven, doch op de stoep van café Van der Dielen is hij levenloos neer gevallen, terwijl hij het sabeltje nog in de band hield. Zoo werd hij kort daarna door een voorbijganger gevonden. De vermoe delijke dader woont sedert kort met zijn gezin in Oss en is afkomstig uit Uden. ONREGELMATIGHEDEN MET DISTRI BUTIEBONNEN TE AMSTERDAM. Bij de inlevering van de plakformulie- ren voor vet- en boterbonnen van winke liers, zijn naar de Amsterdamsche politie is gebleken talrijke onregelmatigheden gepleegd. Op deze formulieren moesten de ingeleverde vet- en boterbonnen 5 tot en met 12 worden opgeplakt. Tegen inlevering van de vetbonnen num mer 9, 10, 11 en 12 hebben de winkeliers boter verkocht voor 10 cent minder dan de normale prijs. Op deze bonnen kunnen de winkeliers thans via het distributiekan toor deze korting terugontvangen. In vele gevallen bleken echter oude en niet gel dige bonnen op deze formulieren te zijn geplakt, waardoor de winkelier dus een grooter reductie zou krijgen dan waarop hij recht heeft. De politie zet het onderzoek nog voort. Vermoedelijk zal iq een 20-tal gevallen proces-verbaal worden opgemaakt. EEN EERLIJKE VINDER. Zaterdag heeft een bewoonster van de Reethovenstraat te Amsterdam bij het ver iaten Van'het Americanhotel een tasch, waarin zich een bedrag van 3200.als mede een paspoort bevond, verloren. Nog dienzelfden avond heeft de vinder zich bij haar aangemeld en de tasch en het geld teruggebracht. Een groote belooning was zhn deel ken kon krijgen, zou ik hem een pak slaag geven. Ik ben er al met de krant over bezig geweest. Dus Bob, kom dan maar zoo gauw mogelijk. Even nadat Graham den haak van de te lefoon had neergelegd, belde hij opnieuw op: het was het bureau van de „Washing ton Sun" dat hij aanvroeg. Hallo, riep hij. Ik moet den nacht redacteur Stadsnieuws hebben. Toen deze aan de telefoon was geroepen, vervolgde Graham: U spreekt met Gra ham, den districts-attorney. Ik ben van daag op het bureau geweest naar aanlei ding van het bericht in uw ochtendblad dat mijn dochter verloofd zou zijn met kapitein Holbrook. Ze hebben me gezegd, dat ik me speciaal met u in verbinding moest stel len. Ja, ik heb er van gehoord. Dus is het bericht valsch, Mr. Graham? Natuurlijk, natuurlijk. Het is gewoon weg belachelijk. Jelui journalisten.... Maar de nachtredacteur-Stadsnieuws viel hem in de rede. Hij was geen type, die zich gauw uit het veld liet slaan en dwong Graham naar hem te luisteren. Toen Graham aan de tafel in de biblio theek zat met den hoorn aan zijn oor, kwam Aline beneden. Zij had iemand bij tus- schenpoozen hooren praten. Is vader daar?, vroeg ze aan Hattie. Ja, miss Aline, antwoordde het meisje. Dat is precies wat ik verlang, zei Gra ham. Zet de rectificatie op net zoo'n zichtbare plaats als het bericht. Dus mor genochtend? Dank u. En Graham hing den hoorn met een glim lach van voldoening op. Eén ding was ten minste bereikt. Wat het andere betreft: ZWEMMEN UITSTEKENDE TIJD VAN JOPIE WAALBERG. Tijdens de onderlinge wedstrijden van de Amsterdamsche Dames Zwemclub heeft Jopie Waalberg op de 200 meter school slag den prachtigen tijd van 2 min. 57.9 sec. gemaakt. Dit is haar beste prestatie van het seizoen. Haar tijd ligt slechts een seconde boven het wereldrecord op dezen afstand. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS". Het Bridgèpraatje. Dat bij het lezen van deze bridgepraatjes, de kaarten op tafel komen, bewijst wel, dat velen hun z.g. aanvoelsysteem (feeling) er aan hebben gegeven en het Culbertsonsys- teem prefereeren. De aandacht wordt er echter op geves tigd, dat men de Tope vooral goed moet kennen. Een spel bevat 8 a 8 1/2 Top, Cul- bertson noemt dit „De regel van acht". Juist door het samen tellen der Tops komt men al heel gemakkelijk tot het bieden van een Manch. Gemakshalve noemen wij de spelers: Noord, Oost, Zuid, West. Hieronder een voorbeeld hoe de openingsbieder in de tweede instantie te kennen geeft meer dan het minimum te hebben. Noord opent met I in Schoppen, Zuid antwoord I in S. A. .zwakte bod pl.m. 11/2 top), hierna biedt Noord 3 in Schoppen, dus geeft een forcing (Semi forcing bid ge naamd). Noord wil hiermede te kennen ge ven, partner mijn Schoppen zijn goed, ik heb ongeveer 3 1/2 a tops. Zuid mag pas sen indien hij met I in S. A. werke lijk het minimum heeft gegeven, heeft hij echter 11/2 plus of 2 tops of een sing leton met een paar kleine troefjes in zijn kaart, dan biedt hij 4 in Schoppen, dus I Schoppen bij. Nog een voorbeeld: Noord heeft: H; h.v. b.x. Sch.; a.v.x. R; a.lO.x. KI. v.x.x. en opent I in Harten, Zuid antwoordt I in S. A., hierna biedt Noord 2 in S. A. Dit is geen Semi forcing bid, doch Noord geeft te kennen, meer dan het minimum te hebben (hij heeft 3 1/2 plus top) en heeft met 2 tops bij Zuid interesse voor de Manch. Kantongerecht te Lelden Ernstige aanrijding te Leimuiden. B. J. van G. te Leimuiden was met zijn auto links door een bocht, daar ter plaatse gereden, waardoor hij in botsing was gekomen met een wielrijder, die vol komen rechts hield. De wielrijder was zwaar gewond gewor den en is thans nog niet genezen. De ambtenaar vond het rijden van ver dachte hoogst roekeloos en eischte een geldboete van 40.— subs. 1 maand hech tenis. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van ƒ25.subs. 10 dagen en wees tevens een civiele vordering toe tot een bedrag van ƒ50. Water bij de melk. De melkhandelaar Th. J. v. d. W. te Noordwijkerhout had volgens het in gestelde onderzoek melk aanwezig gehad, waarin zich vier procent water bevond. Verdachte zeide nergens van te weten, want hij betrekt de melk van een grossier, die de melk klaar zet langs den weg al waar verdachte het dan komt halen. De kantonrechter vond het excuus van verdachte, dat hij onschuldig was, onaan vaardbaar, want waarom heeft hij dan eerst geprobeerd de straf af te lcoopen. het opsporen van den booswicht, die dat be richt de wereld in had gestuurd, hij hoop te dat hij daarin ook slagen zou. Intusschen was- Aline de bibliotheek bin nengekomen. Zijn er met de avondpost nog brieven voor mij gekomen?, vroeg ze aan het meisje. Ja, juffrouw ze liggen binnen en kapitein HolbrookKapitein Holbrook heeft u twee of driemaal opgebeld en deze bloemen. Breng mij een vaas met water, viel Aline haar in de rede, terwijl ze de doos uit Hattie's handen nam. Ja, juffrouw!, antwoordde het meisje. Dag, vadertje!, riep Aline uit, terwijl Gordon Graham van de telefoon opstond. Zoo meisje! Bloemen! Van wie?, vroeg hu- Aline bekeek de rozen en zocht in de doos. Er is geen kaartje bij, zei ze. O! antwoordde hij in gedachten. U bent vandaag vroeg thuis, merkte Aline op. Haar vader knikte en zij legde haar ar men om zijn hals en kuste hem. Hij tikte haar op de wang. Alles goed hier?, vroeg hij. O, ja.... wat mijbetreft. Maar waarom bent u pit uw humeur? - Och, dat beroerde bericht! Och, dat is toch de moeite niet waard, zei Aline, terwijl zij aan de schrijftafel ging zitten en den stapel brieven doorkeek, die Hattie daar neergelegd had. Ik erger me er dóód aan!, bekende Graham. Och, u moet het u niet zoo aantrek ken, zei ze, terwijl ze een brief opensneed, dien ze uit den stapel gekozen had. De ambtenaar vond het feit buitengewoon ernstig. Het publiek moet er op kunnen re kenen, dat zij goede waar voor haar geld krijgt. De eisch werd dan ook een geld boete van ƒ60.subs. 2 maanden hechte nis. De uitspraak werd 25 subs. 10 dagen. Sleutelbeen gebroken. De koopman L. C. uit Rotterdam had bij het kruispunt nabij de Rhijnzichtweg te Oegstgeest geen voorrang verleend aan verkeer van rechts waardoor een wiel rijder dusdanig werd aangereden, dat hij o.m. zijn sleutelbeen had gebroken. Eisch en uitspraak een geldboete van ƒ20.subs. 10 dagen. De onverlichte bakfiets P. de L. te Leiden, had zijn bakfiets onverlicht laten staan op de Lage Rijndijk te Leiden met als gevolg, dat een motor rijder op het onverlichte vehikel was ge reden. Eisch en uitspraak 8.subs. 4 dagen. Auto gereden zonder vergunning. G. S. had te Leiden met een auto ge reden, terwijl hy geen benzinevergunning had. Thans heeft hij wel zulk een document, zoodat hij er af kwam met een geldboete van 4.subs. 2 dagen. De onschuldige. P. D. te Noordwijkerhout wilde doen uitkomen, dat hij zoo maar eens voor zijn pleizier in het verboden jachtterrein had gewandeld. Men gaat echter niet voor zijn pleizier wandelen met wildstrikken en terwijl men bovendien reeds zevenmaal wegens derge lijke dingen veroordeeld is. Deze wandeling kostte hem thans ƒ10. subs. 4 dagen. Arbeidswet overtreden. De bakker H. A M. de G. te Oegst geest had volgens de ambtenaar reeds zevenmaal de arbeidswet overtreden. Dat hij het thans weer gedaan heeft kwam hem te staan op een eisch van 15 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. Haagsche Politierechter Een erg dure deken. „Er worden door de soldaten veel wol len dekens gestolen' had 'n soldaat tegen 'n juffrouw te Noordwijk gezegd, waarop de juffrouw geantwoord had: „ik zou ook best een goede deken kunnen gebruiken." En den anderen dag was de soldaat terug gekomen met een wollen deken, die hij ge stolen had ten nadeele van het Rijk. Twee gulden had de juffrouw er voor betaald. Ze had gezegd, dat zij nog wel een paar dekens zou kunnen gebruiken en nog twee maal had zij van den soldaat een deken ge kocht. Op allerlei manieren probeerde zij er thans uit te draaien, hetgeen den Officier deed opmerken, dat zij niet zoo kennelijk moest staan te jokken, want zij had best begrepen, dat men geen ineuwe dekens koopt voor twee gulden, hetgeen zy thans bij de politie had erkend. Spr. zeide verder, dat hij over deze zaak lang nagedacht had, want de strafmaat is- hier moeilijk. Eenerzijds heeft verdachte een blanco strafregister, maar anderzijds is het feit zeer ernstig. De conclusie was, dat hier een gecombineerde straf het beste is en de eisch werd een voorwaardelijke gevan genisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd en bovendien een onvoorwaarde lijke geldboete van 100 subs. 50 dagen. De Politierechter was het hier volkomen mee eens en vonniste conform dezen eisch. Maar Graham kon de zaak niet zoo luch tig opnemen. Een half dozijn kennissen wilde me vandaag feliciteerenbegon hij opge wonden. Dat kan ik me best begrijpen. Ik heb ook verscheiden brieven gekregen en ben een paar keer opgebeld, zei. ze, pogend hem te kalmeeren. Hier is een brief van Marcia Randolph. „Gelukwensch, Aline!Ik bewonder je keus", las het meisje glimlachend. Maar haar vader gromde er tusschen: Een verloving met Holbrook is geen reden tot felicitatie! Aline voelde zich door deze opmerking gekrenkt en gaf dit haar vader ook te ken nen en, ofschoon Gordon Graham de laat ste was om zijn dochter te willen kwetsen, hij wist niets van de eigenlijke verhou ding tusschen haar en den kapitein. Hij wist alleen dat hij groote bezwaren had, zelfs tegen het onjuiste bericht, dat Hol brook zijn schoonzoon zou worden. Had hij ook maar één oogenblik kunnen vermoe den dat er werkelijk eenig gevaar in die richting dreigde, dan zou hij zeker de laatste rest van zijn kalmte verloren heb ben! Die aankondiging was niets dan laster maar misschien komen we wel iets na ders te weteii over zijn verleden. Aline draaide zich ongeduldig om. Haar vader"s halsstarrigheid irfiteerde haar meer dan ze hem wilde laten merken. Zijn verleden interesseert mij niet méér dan het mijne hèm zal interessee ren, zei ze na een oogenblik. Maar we maken van een mug een olifant. Een recti ficatie in de krant morgen en alles is weer in orde. De paarden, die de haver, verdienden, kregen haar niet. De landbouwer S, A. B. te L e i d e n had op 10 Juli kenis gemaakt met een wacht meester te Oegstgeest, die hem zeide drie zakken haver te koop te hebben. De landbouwer had den koop gesloten voor een bedrag van 16, waarbij hij twee rijksdaal ders handgeld had gegeven. In den nacht van 11 Juli was men naar het terrein van de Zendingschool te Oegst geest gegaan en had men de haver opgela den, waarbij verdachte de resteerende elf gulden had overhandigd. Wegens heling had verdachte zich te ver antwoorden. Hij bekende, waarna de Offi cier het begane feit ernstig noemde, omdat verdachte wist, dat de haver aan het Rijk toebehoorde en door den wachtmeester ge stolen was. Gezien het blanco strafregister wilde spr. ook hier een gecombineerde straf op gelegd zien en wel drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een onvoorwaardelijke geld boete van 100 subs. 50 dagen. Ook hier vonniste de Politierechter con form den eisch. Koffie- en theebonnen van 5 cent per stuk. Bij een.slager te Alphen a. cLRijn was iemand gekomen, die 100 geldige koffie- en theebonnen aanbood voor ƒ5.De slager vond het eerst nog wel wat duur en pro beerde af te dingen, maar ten slotte kocht hij de bonnen toch haar voor vijf gulden. Daarna had hij geprobeerd de bonnen weer aan derden te verkoopen o.a. aan een krui denier, maar toen was de zaak uitgekomen en verdachte moest thans terecht staan, we gens het feit, dat hij honderd bonnen had gekocht die van misdrijf afkomstig waren. Tijdens het verhoor van verdachte kwam nog vast te staan, dat de bonnen al eens opgeplakt waren geweest. De Officier zeide o.a., dat hij aannam, dat de distributiebon nen van misdrijf afkomstig waren. Er zul len in de toekomst wel meerdere van zulke zaken voorkomen. Daarom is het 't beste, dat de menschen reeds bij de eerste zaak in de krant zullen lezen, dat er zeer streng tegen dergelijke knoeierijen zal worden op getreden. De algemeene preventie eischt, dat er on voorwaardelijke gevangenisstraf voor deze zaken wordt opgelegd en de Officier eischte dan ook twee maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. Goud smit uit Leiden, zeide, dat verdachte zal moeten worden vrijgesproken, want vol gens de algemeene jurisprudentie wordt er vereischt, dat bewezen moet worden hoe de persoon, die de bonnen verkocht aan de bonnen is gekomen. Er staat absoluut niet vast, dat deze onbekende de bonnen door diefstal of anderszins verkregen heeft. Mocht de Politierechter een andere mee ning hebben, dan acht pleiter twee maan den gevangenisstraf veel te hoog en roept hij subs, de uiterste clementie in. De Poli tierechter zal Zaterdag a.s. schriftelijk von nis wijzen, in deze zaak. Zich vergist in den tijd. De bloemenverkooper A. M. van S. te Voorhout, had zich vrijwillig opgegeven bij den luchtbeschermingsdienst te Voor hout en had al verschillende malen zijn dienst verricht. In Juli had hij een officieele kennisgeving gekregen, dat hij in den nacht van 29 Juli dienst had. Blijkbaar was het document door ver dachte niet goed gelezen, ten minste hij had zich in den tijd vergist en had zich dus schuldig gemaakt aan een verzuim, waarop straf staat. De Officier wilde zulks wel aannemen, maar het blijft een feit, dat verdachte zon der kennisgeving is weggebleven en dat is strafbaar. De eisch werd een geldboete van 10. subs 10 dagen. Ook de Politierechter nam aan, dat hier geen opzet in het spel was en veroordeelde verdachte tot een geldboete van 6.subs. 6 dagen. Denk je dat?, vroeg de districts-attor ney op een toon alsof hij haar aan een kruisverhoor onderwierp. Waarom niet?, vroeg Aline, terwijl ze de bloemen in een vaas schikte, die Hattie haar gebracht had. Er was een oogenblik stlite, waarin Gra ham haar met een peinzenden blik gade sloeg. Ben je eigenlijk niet een beetje te druk met Holbrook?, vroeg hij ten slotte. Aline keek verbaasd op. Te druk? Je kent hem twee maanden en.be gon haar vader. O, neen twee jaar geleden heb ik hem vcoi het eerst ontmoet, verbeterde zij. Het was waar dat Aline en kapitein Hol brook elkaar veel ontmoet hadden gedu rende zijn huidig bezoek aan Washington. Twee jaar geleden had zij hem pas op den laatsten avond voor zijn vertrek naar verre landen leeren kennen en hun kennisma king was toen natuurlijk te kort geweest om te leiden tot de intimiteit, die nu tus schen hen bestond. Twee jaar geleden maar dat was toen heel oppervlakkig, zei Graham. Misschienmaar. Wat?, vroeg hij ongeduldig, toen Aline aarzelde. Hij was niet gewend om op een dergelijke manier naar zijn meening ge vraagd te worden. De eerste indrukken zijn vaak beslis send. Daarbij, in déze twee maanden heb ik hem in ieder geval heel goed leeren ken nen, antwoordde Aline met vuur. Wat weet je dan van hem? Hij is een interessant man, begon ze. Daar was ik al bang voor, Aline! (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7