Faillissementen MAANDAG 14 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 In de hoofdstad had~Zondag de ontmoeting plaats tusschen D.W.S. en K.F.C. voor de competitie van den Ned. V. B. Een spelmoment voor het doel van D.W.S. Foto Pax Holland. De A.N.W.B. organiseerde Zondag een wandeltocht met onbekende bestemming in de fraaie omgeving van Ede. Deelnemers passeeren een vlonder over het water in de omgeving van Bennekom. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen Eerste klasse N.H.: Koog ZaandijkDED 6 4; WesterkwartierBlauw Wit 13; Oos terkwartierSVK 34; SportiefSwift 2—4. Eerste klasse Z.H. DeetosHSV 61; Het ZuidenOns Eibernest 33; Achilles HKV 8—1; Fluks—DKC 3—4. Tweede klasse A: GymnasiastenODI 5 3; De KweekVicus Orientis 13; HSV IIAchilles li 37; Ons Eibernest nRea dy 1—1. Derde klasse A: Ons Eibernest IIIFluks II64; HKV IIZuiderkwartier 54; PhoenixALO 50. Eerste klasse Gelderl.: WilskrachtECK A 1—7; Hellas—ZKC 0—5. Eerste klasse Overijsel: DOSRigters- bleek 0—2; HKCAKC 5—4. Eerste klasse N.: Rood ZwartCB 37; WWMDNic. 34; Wordt KwiekHer mes 9—0. Eerste klasse Z.: PSVSportlust 80; Rood Wit—Deto 2—11; Ona—Volt 2—6. FLUKS«DKC 3—4. Het vernieuwde Fluks maakt goede var- deringen. Tegen DKC werd een tamelijk vlotte, sportieve partij gespeeld, waarbij de Leidenaars tot drie maal toe de leiding hadden. Als de wedstrijd tien minuten aan den gang is, is het eerste doelpunt voor Fluiks, door mej. v. Bemmel. Weer verstreken tien minuten, waarna mej. Elzenaar met het eerste tegenpunt gelijk maakt. Een ■kwartier voor rust herneemt Fluks echter de leiding door Belt, zoodat de eerste helft eindigt met 21 voor de Leidenaars. Pas is echter weer begonnen, of v. d. Broek maakt gelijk. De nieuwe DKC aan val geeft aan de Leidsche verdediging veel werk. Het rood-witte middenvak faalt nog al eens, maar wanneer een bal in de Fluks-aan val komt, ontwikkelt zich daar een goed aanvalsspel. Na 20 minuten weet Nieuwland den korf te vinden, zoodat Fluks voor den derden maal de leiding heeft. Dit duurt echter niet lang. Met een onverwacht schot maakt Hüter gelijk. In de beginstelling blijkt Fluks namelijk uit gespeeld. DKC oefent een .zwaren druk uit op den korf en tegen het einde van den wedstrijd 'krijgt, door slap verdedigen der Fluks-speelster mej. Rossen een kans, die zij benut, waardoor zij aan de gasten de overwinning bezorgt. FEUILLETON CZÜne Qiafiam in hel naam Naar het Amerikaansch van MALCOLM HOWES. Nadruk verboden 4) Toen Holbrook zijn hand in zijn binnen zak stak, schoof Flagg een eind met zijn stoel achteruit en ^r kwam een uitdruk king van schrik in zijn oogen. Weest u maar niet bang, merkte Hol brook kalm op, ik haal er geen revolver uit; het was alleen maar om mijn notitie boekje te doen. Hij haalde een langwerpig notitieboek te voorschijn, waar hij een krantenknipsel uithaalde. Dit is de reden vein mijn komst hier. U kent den inhoud al! Hij legde het stukje papier voor den ad vocaat op het schrijfbureau. Wat hebt u te zeggen, mr. Judson Flagg? Flagg had al zijn zelfbeheersching weer teruggekregen. Hij nam het uitknipsel in de hand en las het doodbedaard. Wat ik te zeggen heb? Welik ge loof, dat een felicitatie het meest op haar plaats is, nietwaar? Hij keek Holbrook met een tartend sar- castischen blik aan. Ik zou zoo zeggen, (gemengde fBeticftieti DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Vanochtend om half negen fietsten twee meisjes op de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage, toen ter hoogte van de Ga lerij de sturen van haar fietsen in elkaar verward raakten en de twee meisjes hier door vielen. Een der wielrijdsters, de 19-ja- rige M. W. uit de Jan de Baanstraat ge raakte daarbij onder een vrachtauto, die achter de twee meisjes reed. Het ongeluk kige kind werd door het rechterachterwiel van den wagen overreden en op slag ge dood. TRAMBOTSING TE ROTTERDAM. Gistermorgen omstreeks half tien heeft te Rotterdam op den hoek van den West- Var kenoordsche weg en de Beyerlandsche- laan een trambotsing plaats gehad tusschen twee motorwagens der R. E. T. van lijn 9, die met bijwagens reden. Een foutieve vis- selstand was oorzaak, dat beide motorwa gens met groote kracht op elkaar botsten. De bestuurder van een der wagens, de 45- jarige P. W. Riemens, wonende te Rotter dam bekwam tal van snij wonden door bre kend glas alsmede inwendige kneuzingen, en werd in het Zuider-ziekenhuis opgeno men. Een conducteur J. P. Ruter, liep ver wondingen op, terwijl twee passagiers licht verwond werden. Zoowel de conduc teur als de passagiers konden naar hun wo ning gebracht worden, na in het Zuider ziekenhuis behandeld te zijn. De trambanen op dit drukke punt waren tot omstreeks kwart voor twaalf versperd. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Sedert 3 October heeft men te Rotter dam 50-jarigen G. M.Wansinlk, gewoond hebbende aan de Maaskade, vermist. Hij verliet toen zijn woning en is nimmer te ruggekeerd. Vrijdag heeft men zijn lijk uit de rivier gehaald. Waarschijnlijk is hij tengevolge van de duisternis in het water van de Maas geraakt en verdronken. Zaterdagmiddag werd het zesjarige zoon tje van de familie Baker uit de Overdiep- straat 45 te Alkmaar, vermist. Men ver moedde, dat hij al spelende in het Noord- Hollandsch kanaal was geraakt. Na onge veer een half uur dreggen werd inderdaad het lijkje opgehaald. Vrijdagmiddag is de 6-jarige jongen C. F. uit de Atjehstraat te Rotterdam bij het spelen in de Maashaven geraakt en ver dat u heel verstandig doet. Maar ik hoop dat u mij niet kwalijk neemt dat ik mijn oordeel over den smaak van de jonge da me maar voor me houdt. Ik denk dat ik me het genoegen zal moeten ontzeggen oip dit oordeel te verne men, ofschoon het mij erg spijt; uw opinies hebben een bijzondere attractie van mij, omdat ik toevallig veel studie heb ge maakt vanmisdadigheid. Het was een rechtstreeksche beleediging. Maar Judson Flagg liet geen spoor van be- leedigd-zijn blijken. Hij liet zijn tanden zien in een wolfachtigen grijns, die een glim lach moest voorstellen en hij vroeg: In de gevangenis of daarbuiten? In allebei, antwoordde Holbrook prompt. Maar doordat de grootste schooiers altijd slim genoeg zijn om te zor gen, dat ze buiten de gevangenis blijven, zijn de schitterendste exemplaren op het gebied van de criminaliteit er buiten te vin den de spreker wachtte een oogenblik speciaal in mooie kantoren zooals deze! Maar ik wil niet noodeloos beslag leggen op' den kostbaren tijd van een man die het zoo druk heeft als u, mr. Flagg. En daar u er de voorkeur aan gegeven hebt om te doen alsof u van den prins geen kwaad weet, wil ik u op den man af vragen: wat voor den duivel bezielt u om zoo'n gemeene leugen rond te colporteeren? Holbrook maakte een hoofdbeweging in de richting van het courantenknipsel, dat Flagg op den grond had laten vallen. Flagg haalde de schouders op. Hij ging rechtop zitten in zijn draaienden bureau stoel en zei droog: U bent aan het verkeerde adres, waar de heer! Ik weet niets van deze heele af faire. Ik lees de „Washington Sim", dat Is dronken. Het jongetje was met eenige vriendjes bezig appels uit het water te visschen, toen hij plotseling voorover schoot en in het water viel. De vriendjes liepen, luid om hulp roepend, weg. Toen hulp kwam opdagen en de rivierpolitie het kind opvischte bleken de levensgeesten echter reeds te zijn geweken. De G. G. en G. D. te Den Haag ver voerde Zaterdagmiddag van het terrein van de gasfabriek aan den Trekweg naar het ziekenhuis aan den Zuidwal den 3-jarigen Johannes de V., wonende in een in de na bijheid liggende woonschuit. Het kind, dat in het water van den Trekweg was gevallen, is kort na aankomst in het ziekenhuis over leden. MOORD TE OSS. Man door messteek in de borst gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 35-jarige M. Brok te Oss vermoord. Gisterochtend ontdekte een lid van den luchtbeschermingsdienst op den Berchum- schenweg voor een café het lijk van Brok. De man waarschuwde onmiddellijk de poli tie, terwijl eveneens geneeskundige- en geestelijke hulp werd ingeroepen. Het bleek, dat Brok door een messteek in de borst was gedood. Het onderzoek in zake dezen moord is gisteren den geheelen dag voortgezet. Het parket uit 's-Hertogenbosch heeft de situa tie ter plaatse opgenomen en rijksveld wachter van der Vijver uit Heesch is er met zijn beroemden politiehond op uitge trokken om het terrein af te speuren. Tal van personen zijn door de politie op het bureau ontboden en aan een verhoor onderworpen. Verscheidene van hen zijn vastgehouden. Onder dezen bevindt zich ze kere van E., van wien vermoed wordt, dat hij den doodelijken steek heeft toege bracht. Over oorzaak en verloop van het drama is nog niets bekend. Toen het lijk van Brok werd gevonden, had deze nog een ouder- wetsche hartsvanger in de hand. NIEUWE GOUDSCHATTEN IN BESLAG GENOMEN. Amsterdamsche recherche boekt successen. Opnieuw zijn door de politie te Amster dam eenige goudschatten ter waarde van vele duizenden guldens en bestaande uit ringen, horloges, colliers bezet met brillan- ten, tafelzilver, broches, enz. in beslag ge nomen. Weer betroffen het gouden en zil veren \oorwerpen van eigenaren, die geen in- en verkoopregisters bijhielden, ja zelfs niet wisten, waar al dat goud, waaronder ^eel ongekeurd, vandaan kwam. Terwijl dergelijke handelaren vroeger doorgaans in de omgeving van het Water- looplein, Weesperstraat, Sarpahtiestraat bui ten te vinaen waren en daar op straat met elkaar handel dreven, zijn zij thans door gaans binnenshuis te vinden, waar zij mee- nen „rustiger" zaken te kunnen doen, aldus de „Courant". Maar de politierechercheurs Klarenbeek en Elzer, die voornamelijk zijn aangewe zen om de controle op deze goudhandela ren uit te oefenen, hebben deze nieuwe tactiek doorzien. Toen dezer dagen door rechercheurs een onderzoek werd ingesteld in een veilinglo kaal aan het Rokin en daar in een glazen toonkast veel goud en zilver werd aange troffen, waarschuwde men het bureau Jo nas Daniël Meyerplein. De rechercheurs to gen naar het bewuste veilinggebouw en vonden daar inderdaad de kast waarin de mooiste ringen bezet met diamanten als mede een aantal prachtige colliers even eens van hooge waarde. Een schatbewaarder. Er zat voor de kast een schatbewaarder die niet wetende, dat hij met rechercheurs te doen had, den heeren vroeg of zij mis schien ook interesse hadden voor de kost baarheden. Ja dat hadden de heeren. Als echte kooplieden in goud en zilver haalden zij waar, maar dat doen duizenden anderen in de stad ook en ik heb nog nooit gehoord dat het iets ongewoons is om zijn krant in de prullemand te gooien als men haar ge lezen heeft. Een of ander kwaadwillig per sonage schijnt u op een dwaalspoor te heb ben gebracht. Maar ik neem u volstrekt niet kwalijk, dat u dit verkeerde advies hebt opgevolgd, verliefde menschen kun nen nu eenmaal een potje breken! Maar daar ons onderhoud toch verder tot niets leidt, zou ik uw aandacht op de deur-daar willen vestigen. Zij leidt naar de hall en vandaar naar de voordeur en vormt het snelste middel om uit myn huis te ko men. En in een zuiverder atmosfeer, voegde de kapitein er bij. Maar in één ding bent u abuis, mr. Flagg. Dit onderhoud zou heel gemakkelijk kunnen leiden tot iets, waar aan de gedachte alleen al me het grootste genoegen verschaft.dat is de zaligheid om u een flink pak slaag te geven. Maar. voorloopig wil ik „meneer" blijven. In mijn hart ben ik overtuigd, dat u eensmerige leugenaar bent maar ik zal u nog een paar uur uitstel geven. Ik ga nu heen en zal trachten telefonische verbinding te krij gen met de dame, die de society-rubriek re digeert. Ik kom straks terug, of ik haar ge sproken heb of niet; misschien dat u onder- tusschen het een of ander invalt dat u me zoudt willen vertellen. Toen Judson Flagg de straatdeur achter zijn bezoeker hoorde dichtvallen, lachte hij hartelijk. Tommy!, Tommy!, riep hij en toen het neefje de kamer kwam binnenhollen zei Flagg: Tommy; ik ben niet thuis als kapitein Lawrence Holbrook terugkomt. beiden een loupe uit him zak, namen eeni ge van de mooiste ringen in him handen en bekeken met kennersblik de prachtige brillanten. ,,'t Is prachtig spul", zeide schatbewaar der. „Zaterdag wordt het verkocht". Voelt u er iets voor", informeerde de schatbewaarder weer die waarlijk meende met een paar serieuze koopers te doen te hebben. „Ja, we voelen ^er alles voor", was het wederwoord, „maar waar komt het goed vandaan. We moeten toch weten of de zaak „safe" is." „Waar het vandaan komt weet ik niet", zei het mannetje weer. „Van wien het be hoort evenmin „Dan zullen wij het wel eens uitzoeken", zei een der rechercheurs. „We legger er dan maar beslag op." Onthutst keek de schatbewaarder zijn a.s. koopers aan. Nog grooter werd zijn verwondering toen hij hoorde met wie hij te maken had. De politiepenning deed de rest. ui pj9A\ uapaipieeqiso^ fibred dpaqa? aQ beslag genomen, terwiji de schatbewaar- der nog eens flink aan den tand wérd ge voeld. Eindelijk noemde hij den naam van een bewoner uit de Ruyschstraat, een goud handelaar, die 's avonds kon worden aange houdendoch ook al niet wist waar het goed vandaan kwam. De politie stelt thans alle pogingen in het werk de herkomst te bepalen. Ook Zondagmorgen slaagden de recher cheurs Klarenbeek en Elzer er in, in een huis een groote partij goud en zilver in be slag te nemen. Het was in een woning aan de Muidergracht. Op vermoeden dat hier gouden voorwerpen zouden zijn, die mis schien van misdrijf afkomstig waren, stel den de rechercheurs een onderzoek in. Zij vonden circa veertig gouden en zilveren horloges, 20 gouden ringen bezet met edel- steenen, oorknoppen, broches, zilveren le pels en vorken enz. Twee handkoffers voL En niets van dat alles bleek de man te heb ben ingeschreven in het in- en verkoopre- gister. Er was veel ongekeurd goud waar van de man de herkomst natuurlijk weer niet kon opgeven. Alle voorwerpen werden hierop in beslag genomen. De man had kort geleden reeds een voorwaardelijke'veroordeeling van den rechter gekregen wegens het niet bijhouden van het voorgeschreven in- en verkoopre- gister. Ook in dit geval zal de politie een grondig onderzoek instellen naar de her komst der voorwerpen. DE STRIJD TEGEN DE RIJWIELDIEVEN. De vorige week bracht de Haagsche po litie licht in verschillende rijwieldiefstal len. Deze zaak heeft thans een nasleep ge Hij glimlachte; de scène die zich daarnet had afgespeeld scheen hem te amuseeren. En hij lachte nog eens luid, voor hij zich weer in zijn werk verdiepte, toen hij dacht aan een brief, die Aline Graham's hand- teekening droeg en die op dit oogenblik veilig-opgeborgen in zijn brandkast lag. Hij had kapitein Holbrook's gezicht wel eens willen zien als die knaap eens een blik in dat document, had kunnen slaan. Maar dat genoegen zou hij zich nu eenmaal moeten ontzeggen. Want duizend dollars te ver dienen was op stuk van zaken nog een veel grooter genoegen. En dat was de prijs die Judson Flagg voor den brief bepaald had. En hij wist wie dien prijs betalen zou! HOOFDSTUK'III. Het eeuwig-vrouwelijke. Aline had het den heelen ochtend druk met den stortvloed van belangstellende in formaties, die over haar werd uitgegoten. Nadat zij eenmaal aan de telefoon was ge roepen, zag ze nauwelijks kans om uit de bibliotheek weg te komen, want telkens was er weer een ander aan het toestel. Het leek wel of iedereen in Washington het be richt gezien had! Ik hoop, dat dit nu maar de laatste is, zei ze in zichzelf, toen ze na een heel lang gesprek den hoorn ophing. En werkelijk slaagde zij er in de trap te bereiken voor de bel opnieuw ging. Ik kom niet weer beneden, Hattie!, zei ze tegen de negerdienstbode, die de hall inkwam. Alleen als kapitein Holbrook opbelt. Maar die was het niet. Na de lunch maak te zij een wandeling met haar twee Airdale- kregen. Een inwoner van Utrecht, die deze kwestie in de dagbladen had gelezen, wendde zich n.l. tot de politie met de me- dedeeling, dat hij van den betrokken op- kooper, den 38-jarigen N. J. S. uit de Maasstraat, twee rijwielen had gekocht voor ƒ50.De opkooper, die in verband met zijn overigens blanco strafregister voorloopig op vrije voeten was gesteld, werd ondervraagd en bekende deze rijwie len voor ƒ20.te hebben gekocht van een 45-jarigen koopman, een bekende van de Haagsche politie. Deze werd aangehou den en bekende deze twee rijwielen, met een tusschenpoos van een week, op de Waldeck Pyrmontkade te hebben gestolen. Zoowel de opkooper als de koopman zijn thans in bewaring gesteld. Buttenlandsehe Berichten SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND Naar Reuter meldt, is Zaterdagavond de sneltfein, die uit Liverpool kwam, bij het passeeren van een station in de buurt van Londen ontspoord. Hierbij zijn zeven per sonen gedood en negen gewond. TOM MIX VERONGELUKT Volgens eert persbericht is de bekende cowboy acteur Tom Mix gisteren bij een auto-ongeluk negen mijl ten Noorden van Florence in Arizona doodelijk verongelukt Het schijnt, dat Tom Mix de macht over zyn wagen verloor. De wagen sloeg over den kop en tooneelspeler raakte er onder. Langskomende motorrijders zagen de rava ge en waarschuwden de politie, die het lijk van Tom Mix identificeerde. DE VESUVIUS WERKT WEER Zooals steeds bij begin van den regenval in den herfst is ook thans weer de Vesu vius actiever geworden. Zaterdagavond stortte een gedeelte van den eruptiehaard in, waarop de lava den bovensten krater uitstroomde. Vastgesteld is, dat er voor de omliggende plaatsjes geen enkel gevaar bestaat. De toegenomen werking van de Ve suvius biedt vooral des nachts een zeld zaam schouwspel. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: N.V. Groentenzouterij v.h. H. Mank te Langeraar. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige uifcd. lijst W. Vorst te L e i d e n. Idem. terriers, Peter en Punch, en liep ze bij haar vriendin Marian Gifford in om een kopje thee te drinken. Het was vijf uur toen ze thuis kwam en het leek haar wel erg vreemd de ka pitein was er nog niet geweest. Aline had wel gewild dat hij maar reeds gekomen was, want ze hoorde juist haar vader thuisko men. En ze vond het beter dat de beide mannen elkaar niet zouden ontmoeten, voordat de boosheid van haar vader een beetje bedaard was. Aline was boven in haar eigen kamer, toen de telefoonbei opnieuw ging. Hattie, de negermeid, kwam aan het toestel. Hallo? Hallo? Ja, u spreekt met het huis v^n meneer Graham. Met wie zegt u? O zeker, sir! Wilt u een oogenblik wach ten? Ze legde den hoorn op tafel en liep naar de deur, toen juist Gordon Graham haar van de hall uit riep: Is het voor mij, Hattie? Ja, meneer. Graham stapte de bibliotheek binnen, terwijl hij ondertusschen zijn overjas uit trok. Wie is aan de telefoon?, informeer de hij. Mr. Dempster, de politie-chef, zei de negerin, terwijl ze jas, hoed en stok van haar meester aannam. Is miss Aline thuis?, vroeg Graham, terwijl hij naar het telefoontoestel liep. Ja, sir. Het was karakteristiek voor Aline's va der, dat hij altijd precies wilde weten wat zijn dochter uitvoerde. Het was zijn sterotie- pe vraag als hij thuis kwam. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8