MAANDAG 14 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLINENBLAUW ZWART 0—2. BI. Zwart heeft twee invallers. In den 6 aanvang wegen beide partijen tegen elkaar 5 op. Hillinen onderneemt een aanval. De voorhoede komt voor het BI. Zwart-doel, maar door treuzelen gaat de kans verlo- ,ren. Er is ongeveer een half uur gespeeld, wanneer Blauw Zwart een goeden aanval opzet. De linksbinnen bemachtigt den bal en met een boogschot verdwijnt het leer in het net. Blauw Zwart is dan in de meer derheid, maar de voorhoede heeft pch. Het is de lat, .de paal of een been, die voor Hillinen redding brengen. Na de rust heeft BI. Zwart bijna voort durend het beste van het spel gehad. Het plaatsen was beter, doch het duurde vrij lang eer de beslissing viel. Deze kwam na tallooze aanvallen op het Hillinendoel, toen de bal na teruggeslagen te zijn bij den rechtsbinnen belandt, die met een kei hard schot Blauw Zwart een 20 voor sprong gaf. Hillinen had niet veel meer in te brengen. Blauw Zwart gaf den toon aan, maar gedoelpunt werd er niet meer. BI. Zwart II speelde thuis gelijk tegen L. en Snel II 4). Blauw Zwart IV won met 83 van Patés 2. VAC aBlauw Zwart a werd uitgesteld. V. V. L.—ARCHIPEL 1—4. Het is V. V. L. nog niet gelukt om het tot een overwinning te brengen. V. V. L. wint den toss en' trapt tegen de zon in af. Al direct blijkt, dat Archipel heel wat van plan is, want de keeper van V. V. L. wordt dadelijk aan den tand gevoeld, wat hij er goed afbrengt. Maar na 15 min. doelpunt de Archipel-midvoor met een onhoudbaar schot (01). Tot aan de rust gaan de par tijen gelijk op. Na de rust trekt Archipel er tusschen uit en voor men weet wat er gebeurt, ligt no. 2 al in de touwen (02)..Na eenige wederzijdsche aanvallen komt de bal bij den midvbor van V. V. L., die met een mooi schot den achterstand verkleint (12) Even denken wij, dat V. V. L. weer zal ophalen, maar al spoedig blijkt, dat de voorhoede weer in het korte en zelfzuchti ge spel vervalt en daii is succes uitgeslo ten. Bij Archipel gaat het beter en met nog twee mooie doelpunten weten zij een verdiende doch geflatteerde overwinning te behalen. V. V. L. n speelde in Katwijk tegen K. R. V. I en kwam met een 62 nederlaag terug. Uit de nederlagen, die het tweede krijgt, kan men zeker wel opmaken, dat de reserven veel te zwaar zijn ingedeeld. De b-jun. spanden de kroon door het met 9 man verschenen Teylingen b met een 6nederlaag naar huis te sturen. WOERDEN—ALPHEN 2—2. Evenals vorige week, moest Alphen zich ook-in Woerden met een gelijk 'spel tevre den stellen. Deze uitslag geeft evenwel niet' de juiste verhouding weer. Reeds enkele minuten na den aanvang had Woerden het genoegen door haar-linksbuiten de lei ding te nemen (10). Met snelle, forsche aanvallen trachtten de Woerdenaren hun voorsprong te vergrooten en het duurde niet lang of de midvoor, maakte van een fout in de Alphen-verdediging gebruik om te doelpunten (20). De bezoekers bleken intusschèn met hun schieten aan de over zijde niet gelukkig, maar wisten toch kort voor rust uit ëen penalty door Baltes him achterstand te verkleinen (21). In de tweede helft liet het zich spoedig aanzien, dat de gastheeren het tempo van voor de rust niet konden handhaven. De rollen waren wat omgekeerd, de bezoekers kwamen meerdere malen in den aanval, doch de Woerden-verdediging wist gerui- men tijd stand te houden. Midvoor Wind- horst der bezoekers raakte geblesseerd en moest van verder spelen afzien. Hij werd door van Geen vervangen. Ondanks dezen tegenslag slaagde Alphen er in de laatste minuut door Baltes, die een uitstekenden voorzet van Blonk hard inschoot, den stand op gelijken voet te brengen. De Alphen-reserven deden het beter, zij wonnen met 41 van Scheveningen III. Clubnieuws der Kath. Sportveréenlgingen R.K. Sportvereen. „Docos." Docos I heeft onverdiend met 32 van V.V.S.B. I verloren. Er ontwikkelt zich direct een vlot spel met beide doelen eenige keeren in gevaar, maar doelpunten blijven uit. Docos is in 't veld steeds iets in de meerderheid, maar voor doel wil 't niet vlotten. Na een half uur spelen weet WSB het eerste doel® punt van dezen wedstrijd te maken, als de' Docos-'keeper het zeer harde schot niet voldoende weet te keeren en zoodoende den bal in 't net tverdwijnt (01). Docos vindt dit wel een beetje te bar. De spelers pakken nu flink aan, heel 't elftal zwoegt om nog voor rust gelijk te maken, wat hun dan ook .gelukt als uit een algemeen^ aan val de midvoor den bal in 't net deponeert (11). Docos probeert nog haar achter stand om te zetten in een voorsprong, maar dat lukt niet daar het zeer harde schot den bovenhoek scheert. Na de thee wordt de strijd nog feller; de scheidsrechter moet het spel nog al eens onderbreken 'doordat er wel eens te fel fel gespeeld wordt. Als het na rust pl.m. 20 minuten oud is weet WSB op fraaie wijze er 21 van te maken. Docos zwoegt zeer hard voor dan gelijkmaker en na eenigen tijd gelukt het him dan ook, want als een der WSB-achterspelers den bal op den keeper terugspeelt, is de Docos-mid- voor er als de kippen bij om den bal langs den keeper heen in 't doel te doen verdwij nen (22). Deze stand is echter maar van korten duur, want al spoedig ligt de bal al weer achter den Docos-keeper (23). Heel Docos zwoegt voor den gelijkmaker en volgens de Docosspelers is deze ook ge maakt als de bal uit een doel worsteling net de doellijn passeert, maar de scheidsrech ter geeft tot groote verwondering der Do- cos-spelers geen doelpunt, maar laat door spelen. Docos probeert alles om maar ge lijk te maken, maar resultaat blijft uit. Over het niet toekennen van bovenge noemde doelpunt heeft Docos geprotes teerd. Docos II heeft 't in Leimuiden niet tot een overwinning kunnen brengen; zij ver loor met 64 van Leimuiden I. Docos Hl deed het beter; zij stuurde het nog al sterke Meerburg H met een 53 nederlaag naar huis. De Docos a. Junioren wisten met de cij fers van 50 van SJC a-jun. te winnen, terwijl de A-adspiranten in Roelof arends veen een gelijk spel op DOSR a adsp. (3—3) wisten te bemachtigen na met 31 te heb ben achter gestaan. Spelers van Docos zoowel van senioren, junioren en adspiranten die gebruik wen- schen te maken van indoor-training, kun nen dit gaan doen bij de afdeeling athle- tiek en wel iederen Woensdag avondi van 7.30 tot 9 uur in de zaal aan de Potgieters laan. R.K. Sportver. „A.V.V." Begunstigd door fraai voetbalweer en onder groote publieke belangstelling speel de A. V. V. haar le competitiewedstrijd tegen Velo I uit Wateringen. A. V. V. wist een verdiende 42 overwinning te beha len. Het spel van beide ploegen kon ons maar matig bekoren, zeer zeker beschikt A. V. V. over een goede ploeg, doch het wordt steeds veel te kort gehouden, waar door vele kansen verloren gaan. Onder de rustige en goede leiding van den heer Teunissen zet A. V. V. de eerste aanvallen op en reeds spoedig beleeft het Velo-doel benauwde oogenblikken, doch door het korte spel weet de Velo-achter hoede met de aanvallen wel raad, zoodat ondanks de meerderheid succes voor A. V. V. uitblijft. Velo onderneemt enkele ge vaarlijke aanvallen, doch het goede schot ontbreekt. Langen -tijd gaat de strijd aar dig tegen elkaar op. Eindelijk weet Velo uit een vrijen schop het eerste doelpunt te maken 01. Ondanks heftige pogingen van A. V. V. om den gelijkmaker, gelukt hun dit niet en zoo komt de rust met 01 voor Velo. Na de rust pakt A. V. V. fanatiek aan; met snelle aanvallen wordt het Velo-doel bestookt en thans met succes, want bin nen korten tijd is de 10 achterstand om gezet in een 31 voorsprong, waarbij een tweetal fraaie doelpunten waren. Velo is niet ontmoedigd en blijft stevig aanpakken, doch de A'. V. V.-achterhoede heeft er goed het oog op en retourneert alles. Ter wijl A. V. V. eenigszins verslapt, blijft Velo heftig aanvallen en eindelijk wordt •hun volhouden beloont, als de linksbinnen met een keurig doelpunt den achterstand verkleint tot 32. Enkele oogenblikken daarna maakt echter de A. V. V. rechts buiten er 42 van. Verdere doelpunten blijven uit en met 42 voor A. V. V. fluit de scheidsrechter het einde van de zen in de beste verstandhouding gespeel den wedstrijd. Het 2e elftal zette de competitie op fraaie wijze in met een 103 overwinning op L. en Snel 3. R. K. Sportver. „S. J. C." Het eerste elftal won met 32 van D. O. S. R. De reserven van S. J. C. zijn blijkbaar deze competitie heel wat van plan. Het 2e boekte n.l. zijn 4e overwinning in suc cessie, nu op U. D. O. I met 20. Het 3e bracht een 52 overwinning mee uit de Venen tegen D. O. S. R. 3, waar door ook dit elftal ongeslagen bleef. Uit de vier gespeelde wedstrijden behaalden zij 514 doelpunten; wij vragen ons af: waar moet dit naar toe, boys? Junioren DOCOS ASJC A 50. Adspriranten Lisse aSJC a 12. Alspiranten: SJC bWSB b 20. R.K. Sportver. „K.R.V." K.R.V. ontving de V.V.L.-reserven. Wan neer scheidsrechter Haverkorn beginnen blaast blijken beide volledig te zijn. Van den aanvang af ontwikkelt zich 'n vlug spel, met K.R.V. iets in de meerderheid, wat zij dan ook voor de rust met 'n 31 voorsprong tot uitdrukking brengt. Na de rust volgen eerst eenige gevaarlijke oogen blikken voor het K.R.V.-doel, doch dan weet K.R.V. zich wat los te werken .en den stand geleidelijk op te voeren. Eenmaal mocht 't V.V.L. gelukken den achterstand te verkleinen, doch daar bleef het bij. Eind stand 62. De A junioren bonden den strijd aan tegen de veel zwaardere Lisse A junioren en moesten met 30 de zege aan Lisse laten. Het 2e elftal trok naar S.M.C. II en moest in deze met 92 hun meerdere er kennen. R. K. Sportver. „U.D.O." De wedstrijd UDO ISJC n eindigde in een 20 overwinning voor. de bezoekers. Beide elftallen vertoonden in dezen wed strijd niet hun beste spel, hoewel er som tijds wel spannende momenten voorkwa men. In de eerste helft wogen beide par tijen tegen elkaar op en werden er aan weerszijden meerdere aanvallen opgezet, die ofwel door de verdedigingen afgesla gen werden ofwel door slecht gerichte scho ten onbenut bleven. Geleidelijk aan kreeg SJC II eenig veld overwicht en maakte daarvan gebruik door met een welgericht schot de leiding te nemen (01). Met dezen stand brak de rust aan. Na de hervatting stelde UDO pogingen in het werk om den gelijkmaker te scoren, maar succes bleef uit. Zelfs slaagde SJC II na ongeveer 20 minuten er in, den voorsprong te vergroo ten (02). Nu zette UDO er alles op om de eer te redden, maar alle pogingen wa ren vergeefs en zoo brak het einde aan met een 02 nederlaag van UDO. De A-junioren boekten een mooie pres tatie door het sterke DOSR A met een 11 gelijk spel een puntje af te snoepen. ZEILEN UITSTEKEND BESLUIT VAN HET ZEILSEIZOEN OP DE KAGERPLASSEN. Zon en wind als op een mooien zomerdag. Het Kaagbestuur behoeft er geen spijt van te hebben, dat de wedstrijden vorige week werden afgelast en gisteren opnieuw werden vastgesteld, want mooier besluit van het zeilseizoen had men zich moeilijk kun nen indenken. De ochtend kwam weliswaar in dichten nevel en niet zonder moeite slaagde men erin op de in hun herfsttooi fraaie plassen de schepen van het water te onderscheiden, maar allengs beter tee kenden de witte zeilen zich tegen den ach tergrond van groene weilanden af en toen de zon al hooger en hooger rees, kwam de wind meer en meer door. In tegenstelling met zoovele andere zeildagen woei de wind bovendien uit het Oost-Zuid Oosten, zoodat de wedstrijdbaan meer dan gewoonlijk kruisrakken opleverde en er meer dan ooit van strijd sprake was. De zeilers hebben aldus op den laatsten officieelen zeildag naar hartelust van deze bij uitstek mooie sport kunnen genieten en er zal niemand zijn, die van dit waardig besluit van het seizoen spijt zal 'hebben. De deelname was overigens van dien aard, dat het een complete Kaagdag geleek, temeer wijl talrijk andere zeilers van het mooie weer op dezen laatsten dag wilden profiteeren. Zulks is inderdaad volop geschied en ge durende een groot deel van den dag waren er honderden schepen op de Kagerplassen. De uitslagen waren: Ochtend wedstrijden: Vrijbuiterklase: 1. Graaf de Lumey, st. S. Fonteyn, 2. Reiger II, st. M. A. Raasveldt. Drakenklasse: 1. Claes Compaen, st. E. G. van de Stadt, 2. Hinde, st. L: van Essen, 3 Acuamarijn, st. J. R. Blickman, 4. de Sterna, st. J. C. Tims. Valkenklasse: 1. Houten Klaas, st. C. Bruynzeel, 2. Goesting, st. W. Ritman, 3. G. 50, st. G. Key. Regenboogklasse: 1. Duke II, st. J. C. v. d Velde, 2. Pipa, .st. W. H. Warring, 3. Eelkoo, st. W. Bergsma, 4. de Leede III, st. W. Z. van der Mey. 12 M2. klasse A: 1. Hiphaan, st. H. J. J. van Kerkhoven, 2. Spitsmuis, st. C. Nauta, 3. Dinges, st. W. Nauta. Idem klasse B: 1. Janmaat, st. J. Metze- laar, 2. Pieter II, st. J. Mooy, 3. Saanden, st. W. G. Jungschlager. Olympiajollenklasse A: 1. Boreas, st. S. de Wit, 2. Black Magic, st. W. Stoutenbeek, 3. Nar, st. H. Bennink, 4. Nauke, st. J. Schippers. Idem klasse B: 1. Poolster, st. H. Lange, Ier, 2. Intie, st. A. K. Verelzen. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Norre- meer, st. W. D. Th. Werkhoven, 2. de Bries, st. F. P. Schoenmakers, 3. Oppassertje, st. H. W. Stumpe, 4. Pinguin, st. W. Klomp Jr. 16 M2 Friesche klasse: 1. Sobat, st. L. H. R. K. Sportver. „D.O.S.R." Het eerste elftal kwam met veel onfor- tuin uit Noordwijk terug, waar een penalty op vrij gemakkelijke wijze aan SJC den 32 voorsprong verschafte. De thuiswedstrijd tusschen DOSR III en SJC III was van den beginne af reeds een ongelijke strijd in het voordeel der bezoe kers. Toch handhaafden de DOSR-spelers zich nog geruimen tijd, maar toen SJC te gen het einde den stand in haar voordeel omzette, werden er met succes nog een tweetal goals aan toegevoegd, zoodat het einde met 25 kwam. De wedstrijd DOSR nLisse H, waar van de verwachtingen hoog gespannen wa ren, viel bitter tegen. Als de oorzaak van den zoo langen tijd durende 00 stand moest gezocht worden in het uitstekende werk der beide verdedigingen, dan zou het zoo erg niet zijn geweest. Veeleer echter was dit de schuld van het slappe voorhoe- despel. Het einde van den wedstrijd nam een zeer onaangename wending, doordat een der DOSR-spelers zoo'n onsportieve daad verrichtte, als we gelukkig nooit op onze velden zien. Terecht verwees captain Jac. de Koning dezen speler uit z'n elftal naar de kleedkamer. In de resteerende mi nuten scoorde DOSR toen het eenige doel punt 10. Junioren: Een zeldzaam geval, dat alle elftallen een gelijk spel behaalden. DOSR A hield tegen UDO A met 11 stand. DOSR BMeerburg B werd 22, terwijl de aspiranten op eigen terrein een pittig partijtje speelden tegen de aspiran ten van Docos. Na veel moeite kwam bij hen het einde met 33. R.K. Sportver. „Leimuiden" Zondag ontving Leimuiden I Docos H op •bezoek. Gezien de resultaten van beide elf tallen in deze competitie werd aan Lei muiden slechts een geringe kans op een overwinning gegeven. Niettemin hebben zij Docos de punten afhandig weten te maken. Onmiddellijk na den aftrap zit Docos er goed in en haar voorhoede weet zich in de eerste minuten door alles heen te werken, en een onhoudbaar schot in den uitersten hoek te plaatsen. Het vlugge spel van de gastheeren is opmerkelijk en de achterhoede van Leimuiden heeft dan ook haar handen vol. Na tien minuten spe len scoort Docos het tweede doelpunt uit een corner nadat eerst een schot door de las was gekeerd. Leimuiden .ziet nu, dat het zoo niet kan en verhoogt het tempo op zoo'n wijze, dat zij niet meer voor haar tegenstanders behoeven onder te doen. Het wordt een snelle, gelijk opgaande strijd. Het duurde echter geruimen tijd eer Lei muiden het eerste tegen purit maakte, het welk spoedig gevolgd werd door ein twee de. In de laatste minuut van de eerste helft is het weer de thuisclub, die de derde goal Bijl; 2. de Zijp II, st. K. van der Burgh; 3. Cycloop II, st. ir. J. van der Hoek, 4. Nel son, st. R. Alt. 12-Voetsjollenklasse A: 1. Nr. 384, st. A. Warners, 2. Tulla, st. mevr. M. J. de Wit- van de Stadt, 3. Notedopje, st. J. Ph. van Dalen, 4. Duikelaartje, st. H. Mastenbroek. Idem klasse B: 1. Jaco, st. C. W. van Holst Pellekaan, 2. Nr. 343, st. mej. Leenen, 3. Swayer, st. D. van Swaay. Middagwedstrijden. Vrijbuitersklasse: 1. Reiger II, st. M. A. Raasveldt, 2. Jan Haring, st. H. A. A. Struycken. Hoofdprijs: M. A. Raasveldt. 2. Drakenklasse: 1. Ran, st. Ph. Keegstra, 2. Claes Compaen, st. E. G. van de Stadt, 3. Aquamarijn, st. J. R. Blickman, 4. Zenith, st. H. W. Nijman. Hoofdprijs: E. G. van de Stadt. 2. Ph. Keegstra, 3. J. R. Blickman, 4. L. van Essen. Valkjachten: 1. Houten Klaas, st. C. Bruynzeel, 2. Goesting, st. W. Ritman, 3. Elvee, st. J. J. de Graaf. Hoofdprijs C. Bruynzeel, 2. W. Ritman. Regenboogklasse: 1. Eelkoo, st. Bergsma, 2. Duke II, st. H. v. d. Velde, 3. De Leede III, 4. Pipa, st. W. H. Pipa, st. W. H. War ring. Hoofdprijs H. van de Velde, 2. W. Bergsma, 3. H. Schmitz. 12 Mj2. klasse A: 1. Spitsmuis, st. C. Nau ta, 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven, 3. Wiko, st. A. J. Koning. Hoofdprijs: C. Nauta, 2. H. J. J. van Werkhoven. Idem klasse B: 1. Pieter II, st. J. Mooy, 2. Janmaat, st. J. Metzelaar, 3. Saenden, st. W. G. Jungschlager. Hoofdprijs: J. Mooy, 2. J. Metzelaar. Olympiajollenklasse A: 1. Boreas, st. S. de Wit, 2. Nar, st. H. Bennink, 3. Vagebond, st. Th. van Helvert, 4. Slof, st. P. H. W. Velthuis. Hoofdprijs: S. de Wit, 2. H. Ben nink, 3. W. Stoutenbeek, 4. Th. van Hel vert. Idem klasse B: 1. Poolster, st. H. Langeler, 2. Intie, st. A. K. Verelzen, 3. Bakker, st. mej. F. J. Werner. Hoofdprijs: H. Langeler, 2. A. K. Verelzen. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Oppas sertje, st. H. W. Stumpe, 2. Donderkopje, st. J. P. Damme, 3. Pinguin, st. W. Klomp Jr., 4. de Bries, st. F. P. Schoenmakers. Hoofd prijs H. W. Stumpe, 2. W. D. Th. Werkho ven, 3. F. P. Schoenmakers; 4. J. Damme. 16 M2. Friesche klasse: 1. de Zyp H, st. K. van der Burg, 2_ Cycloop H, st. J. v. d. Hoek, 3. Neuson, st. R. Alt, 4. Hennie, st. J. van Schouwen. Hoofdprijs: K. v. d. Burg, 2.' ir. J. van den Hoek, 3. L. H. Bijl, 4. R. Alt. 12-Voetsjollenklasse A: 1. Tulla, st. Mevr. M. J. de Wit-van de Stadt, 2. Nr. 384, st. A. Warners, 3. Klaverdrie, st. van Kam pen, 4. Notedopje, st. J. Ph. van Dalen. Hoofdprijs: mevr. de Wit-van de Stadt, 2. A. Warners, 3. J. van Walen, 4. v. Kam pen. Idem klasse B: 1. Swayer, st. D. van Swaay, 2. Waterbaby, st. mej. J. S. Key, 3. Jaco, st. C. W. van Holst Pellekaan. Hoofdprijs: D. van Swaay, 2. C. W. van Holst Pellekaan. maakt, zoodat op een eenigszins fortuin lijke wijze de rust inging met een 32 voorsprong voor^ Leimuiden. Na de rust wordt door den rechtsbinnen van Leimui den met een mooi schot de voorsprong ver groot. Even later is het de linksbinnen van dezelfde club, die scoort (52). In een aanval van Docos schoot de keeper van Leimuiden den bal tegen een der spelers, waarna hij den bal in' eigen doel ziet ver dwijnen. Even later is het Docos, die een fraai doelpunt maakt. Leimuiden krijgt nu een penalty toegewezen, die niet in een doelpunt omgezet werd. Voordat scheids- echter Angevaare het einde, floot weet Lei muiden nog eenmaal den keeper van de gastheeren te passeeren, zoodat zij haar eerste overwinning behaald heeft met 64. Leimuiden n speelde met 8 man tegen Alphensche Boys Hl, en verloor met niet minder dan 121. R. K. Sportver. „Esto". Esto speelde gisteren tegen RVC en won met 80. Reeds spoedig krijgt RVC een pe nalty te nemen, welke op schitterende wijze door Walraven wordt gestopt. Eenige aanvallen van Esto worden door onzuiver schieten van Esto verknoeid. De twee eer ste doelpunten worden door Disseldorp ge maakt, terwijl Rietveld er vijf minuten voor de rust een derde bijmaakt. Met 30 gaat de rust in. Na de thee maakt Hooge- veen er vrij spoedig 40 van. We krijgen hierna verscheidene spannende 'momenten te zien, doch de aanvallen van RVC strand den geregeld op het backspel van Esto, waarbij Voordouw uitblonk. Hierna ging de spanning uit het spel en met een stand van 80 eindigde deze wedstrijd voor Esto. R.-K. Sportver. „Meerburg". Meerburg I kreeg op eigqn terrein be zoek van S. M. C. I uit Warmond. Al spoe dig na aftrap ging Meerburg tot den aanval over, hetgeen spoedig met een doelpunt be loond werd. Niettegenstaande S. M. C. heel aardig partij gaf kon men wel zien, dat zij tegen Meerburg niet was opgewassen. Rust kwam met 40. Na de rust pakten de gas ten goed aan, maar hoe zij ook zwoegden, een tegenpunt mocht niet lukken, 't Doel van de gasten werd daarop zwaar onder druk genomen, maar de keeper hield aardig stand, tot even .voor 't einde Meerburg er. 50 van maakte. Meerburg 2 was op bezoek bij Docos 3 en verloor met 53. Het derde elftal was op bezoek bij Morschkwartier 3. Daar het elftal maar met acht man speelde kon men het niet verder brengen dan 64. De junioren b hebben DOSR b een gelijk spel afgedwongen (22) De junioren a waren de gast van VCH a te Hooginade maar deze brachten de beide pintjes thuis (12). HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND De uitslagen Eerste klasse West: HOCHilversum 1 2; GooiHDM 12; TOGOAmsterdam 2—1; BMHCHHIJC 3—1. Promotieklasse A: LeidenBMHC n 2 1; SOSStrawber 24; VictoriaZand- voort 01. Tweede klasse B: HDM III—HDM IV 3— 1; HOC III—HOC II 3—11; Alliance—Lei den II 31; Groen GeelHBS 23. Derde klasse B: Leiden III—HDM VI S 3; HLC—HOC IV 5—0; Kieviten II—HD M V 3—3. Vierde klasse C: Cl. te Werve IITOGO VI 5—1; Leiden VI—Leiden IV 2—1; Lei den V—TOGO IV 2—2; Delftsche Stud. Ill Delftsche Stud. IV 2—5. NEDERL. DAMESHOCKEYBOND De uitslagen Afd. A. (Den HaagHaarlem): BDHC HHYC 1—3, HOC—Leiden 5—2, TOGO—H DM 2—1. Den Haag B: Rijswijk IISOS III 23; Kieviten IV—HHIJC V 0—4; Leiden III —HLC IH 12—0; Togo IV—HHIJC VI 5—2. ZUIDWIJCK—S. V. '35 (DAMES) 4—0. In een zeer eenzijdigen wedstrijd is het dameselftal op het goede pad der overwin ning voortgegaan. Reeds in een kwartier was Zuidwijclc er in geslaagd een 30 voorsprong te veroveren, door twee doel punten van mej. Perquin en één van heel goed gehalte van mej. Freyser.' De Haag- sche achterhoede wist hierna iets weer vat op het spel van onze stadgenooten te krij gen, zóodat de stand tot de rust onveran derd bleef. Na de rust was de Leidsche meerderheid nog even groot doch het onderling begrip liet bij vele aanvallen nog al eens iets te wenschen over. Ondanks vele (straf) hoek- slagen, en zelfs een strafbully, werd nog slechts éénmaal gescoord door mej. Van Noort, zoodat het einde kwam met den stand 40. ZUIDWIJCK—PUSH (HEEREN) 0—4. De sterke Hagenaars kwamen overrom pelend opzetten, en waar Zuid wijck hier een tekort aan enthousiasme tegenover stelde, en Meijeraan in het Leidsche doel eerst tamelijk onwennig was, kon de links buiten der gasten al spoedig voor twee goed koope doelpunten zorgen. Van lieverlede kwam de balans weer in evenwicht, doch de aanvallen van Zuidwijck misten het verras sende element, terwijl een goede vorzet van P. Jansen grandioos door den midvoor werd gemist. Na de rust was de Leidsche achterhoede beh-r op dreef, en wist de keeper enkele goede schoten naar behooren te verwerken. De aanval kreeg dan ook meer kansen dan voer de rust, doch slaagde er niet in het doel te vinden. De rechtsbuiten van Push deed dit met een schitterend schot beter, terwijl kort voor het einde, eveneens on houdbaar, voor de vierde maal werd ge doelpunt. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN IN DE BERLIJNSCHE DEUTSCHLANDHALLE. De wielerwedstrijden, welke gistermid dag werden gehouden in de Deutschland- halle te Berlijn /voor een vrijwel uitver kocht huis, leverden uitstekende sport op. De resultaten luidenStayer wedstrijden over 30 K.m. voor onafhankelijken: 1. Schindler, 2. Schön, 3. Merkens en 4. Bhmer. Een dertig kilometer rit om den prijs van Charlotteruburg: 1. Stach 29 min. 2 sec; 2. Wengler op 60 meter, 3. Metze op 70 me ter, 4. Krewer op 140 meter. Bij de amateurs behaalde Schertle uit Stuttgart een fraaie overwinning, tweede werd Kiuffel, drie Broze en vier Weimer. AUTOMOBILISME DE MONSTERRIT ByENOS AIRES— LA PAZ. Gisteren eindigde de monsterrit door Zuid-Amerika over het uitgestrekte tra ject tusschen Buenos Aires en La Paz, een afstand van 9500 K.M., met een goede overwinning van den Argentijn Juan Fan- gio, die dezen afstand aflegde in 109 uur en 35 minuten. In dezen rit moesten de rij ders groote moeilijkheden overwinnen, o.a. de Cordillera passeeren op een hoogte van 4500 meter. PAARDENSPORT GROOTE PRIJS VAN MERANO. Meer dan twintigduizend toeschouwers waren getuige van een interessanten strijd om den grooten prijs van Merano, onge twijfeld de belangrijkste hindernisrace van de wereld. Van de 20 paarden, welke startten, vie len er 8 uit. De uitslag luidt: de prijs van 1000.000 lire werd gewonnen door Maenio op het paard Mercuri. Tweede werd Val- ferga op het paard FalagL 3 Grazzano op het paard Filiano,

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7