OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 8 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COÜRANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 I OP DE BOLLENBEURS. De beurs gas gisteren minder bezocht dan de vorige weken; handel werd er, voor al in leverbaar, nog heel wat gedaan. Men ziet in de bollenstreek weder kisten rijden wat men dit seizoen nog niet veel gezien heeft. In plantgoed werd de belangstelling .min der: ten eerste omdat het aanbod daalt, ten tweede omdat de tijd voor planten daar is, voor sommige artikelen reeds verstre ken. En vol goeden moed gaat de bollenkwee- ker het nieuwe seizoen weer in! Wat zal dit hun brengen? Men weet het niet en men gist niet meer. Uit Amerika komen, via Portugal, de eerste reizigers terug, en dffe daarvoor op de beurs waren hadden geen gebrek aan belangstelling. In verband met de schade toegebracht aan een bloembollenbedrijf te Haarlem door oorlogshandelingen werd het thema „Oor- lagsschadeverzekering" door meerderen be sproken. Alleen een onderling dragen van deze eventueele schade door een aantal verspreid wonende deelnemers werd mogelijk geacht. En in dit verband werd er op gewezen, dat door de Raiffeisenbank te Utrecht en de Boerenleenbank te Eindhoven, instel lingen welke reeds zooveel ten nutte van het agrarisch bedrijf hebben gedaan, een stichting in het leven was geroepen, welke de dekking van oorlogsschade beoogt, en welke, gezien de oprichters, het volste ver trouwen verdiént. De jaarverslagen over twee sociale stich tingen in het bollenvak: het Pensioenfonds en het Toeslagfonds waren door vele ge- interesseerden gelezen en werden ook hier en daar becritiseerd. Waar de Kinderbijslagwet per 1 Januari a.s. in werking treedt, en het Kindertoeslag- fonds dan wel geen reden of geen mogelijk heid van bestaan meer zal hebben, moet toch gememoreerd worden, dat dit fonds in de 10 jaren van zijn bestaan ruim 120.500 aan de groote gezinnen onder de bloemist-arbeiders heeft uitgekeerd. De Kinderbijslagwet, welke natuurlijk èn aan meer arbeiders toeslag zal geven èn 'n hoogere toeslag per kind (voor een vas -te arbeider scheelt het 100 pet.) zal op de bedrijven, die niets van de werknemers mogen inhouden, zeer zeker niet te onder schatten lasten leggen. Twee Dahlia-soorten stonden boven, een zaam en verlaten. Mn. Brown van J. G. Ballego en Zonen, Leiden, was mooi; de andere inzender had betèr zijn bloemen thuis kunnen houden. HILLEGOM Pastoor C. van der 'Zande. Onze plaatsgenoot, de zeereerw. heer C. Van der Zande, priester gewijd op 19 Sept. 1936 te Arras in Frankrijk, is benoemd tot Pastoor te Henin Litard. Propaganda-avond. De aangekondigde propaganda-avond der St. Joephsgezellen is inderdaad een succes geworden. Dit was trouwens moeilijk anders denkbaar; waar Rector Drost optreedt, moet succes zijn! Dat de vergadering in het eigen gebouw buitengewoon goed bezet was, was een blijdschap voor het bestuur en voor den re denaar; ook velé niet-leden waren aanwe zig. Na opening door den Senior op de ge bruikelijke wijze wordt eerst gesproken door den Vice-Praeses, kap. Bottelier. Deze groote belangstelling geeft moed voor de toekomst en spr. vertrouwt, dat het bezie lende woord van den Centraal-Praeses er de aanwezige niet-leden toe brengen zal, zich hij ons te voegen. Hierna verkrijgt Rector Drost het v/oord. Deze geeft in een schitterende rede de groote beteekenis en de groote waarde aan der St. Josephsgezel- lenvereeniging. Hij ontvouwt het 3 dubbe le doel der instelling n.l.: 1. de totale gods dienstige vorming; 2. het opvoeden tot een degelijk vakman en 3 het opvoeden tot de gelijke huisvaders in nationalen zin. De rede werd met een dankbaar applaus be groet en zal zeker vruchten dragen. Hierna sluiting. De nieuwe gas- en water-directeur. De gemeente heeft tot directeur voor gas- en waterleiding (vacat.ire wijlen den heer F. J. Paj«ns) benoemd den heer G. J. Flux. Na het doorloopen der lagere school be haalde de heer Flux te Gouda het einddi ploma H. B. S. 5-j. cursus, waarna hij vo lontair werd aan de Kon. Stearine Kaar senfabriek te Gouda. Na eenigen tijd ver trok hij naar Winschoten en werd assis tent-bedrijfsleider Chemische Fabriek Gem- bol daar. Twee jaar later werd de heer lux benoemd als technisch-ambtenaar der emeentelijke Lichtfabrieken te Gouda. Na 2 1/2 jaar werd hij opzichter (later hoofd opzichter) aan het gas- en waterbedrijf te Nijmegen. Hier werkte de heer Flux 6 jaar tot in 1929 zijn benoeming volgde tot directeur van het gas- en electriciteitsbe- drijf te Raalte. Thans na 11 jaar komt de heer Flux, 40 jaar oud, naar hier als op volger van den heer Payens. Politie. Tot agent van politie hier is benoemd de heer F. S. Weterings te Bever wijk. Onderscheiding. Het Hillegomsch Da meskoor „Cantabilé", dirigente mejuffrouw Agaath van der Mey had bij den zangwed strijd van den R.-K. Bond van Zangver- e'enigingen een mooi succes: in de 4e afd. behaalde het met 213 punten den eersten prijs. KATWIJK Geboren: Jacob z. van A. Ouwehand en A. v. d. Plas Dirkje Jacoba d. van M. Kuit en W. W. Remmelzwaal Jacob z. van J. v. d. Plas en L. de Jong Pieter z. van J. Versteegt en S. de Mooij Catha- rina d. van J. H. Edeling en A. den Ouden Arie z. van J. Haasnoot en P. Ouwehand Anna Lydia d. van N. Haasnoot en J. D. Verdoes. Ondertrouwd: J. P. Boonekamp en M. de Mooij A. Noort en A. de Boer H. Groen en A. v. d. Plas J. Minnee en W. Bos. Getrouwd: A. Schaap en J. v. d. Plas D. Schaap en J. Oliemans G. van Rijn en L. v. d. Plas. Overleden: Comelis Parlevliet 49 j. Ageda Catharina v. Dijk 3 weken. KATWIJK AAN DEN RIJN Wegverbetering. De tunnel onder de nieuwe brug voor het verkeer over den Kanaaldijk gemaakt ter voorkoming van dit verkeer over den nieuwen grooten Pro vincialen weg is thans zoover klaar dat het verkeer er door kan plaats hebben, het geen voor de belanghebbenden een groote verbetering is. LEIDSCHENDAM Inlevering textielkleeding. Donder dag 10 October a.s. zal er van 26 uur n.m. gelegenheid bestaan bij het plaatselijk klee- dingcomité, dat zitting houdt in het raad huis aan de Delftschekade, gebruikte tex- tielgoederen in te leveren ter verkrijging van een vergunning voor den aankoop van een winterjas of wintermantel, of de stof voor een van deze kleedingstukken. Belanghebbenden dienen het volgende in acht te nemen: ingeleverd kunnen worden heerencostuums, winterjassen, winterman tels en wollen dekens. De in te leveren goe deren moeten in goeden staat zijn, dus niet bijna versleten. Tevens moeten de goede ren schoon zijn, het kleedingcomité kan eischen, dat de in te leveren goederen che misch gereinigd, ontvlekt en opgeperst zijn. Bij de inlevering moet de distributie- stamkaart en de textielkaart medegebracht worden. Opheffing school. Door de ouders van de schoolgaande kinderen van de O. L. school aan den Prinses Julianaweg en het personeel van die school is besloten in be roep te gaan bij den Raad van State te gen het besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland, inhoudende goedkeuring van het raadsbesluit tot opheffing van de O. L. school bovengenoemd met ingang van 1 April 1941. Met pensioen, Wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd zal de sluismeester E. IJsinga met ingang van 30 December a.s. op pensioen worden ge steld. De heer IJ. heeft dan 34 dienstjaren bij den Provincialen Watrstaat. Zilveren jubileum, Heden herdacht de heer J. Boestert, bankwerker-electricien bij de Nederlandsche Spoorwegen, depot Leidschendam, den dag, dat hij vóór 25 jaren bij de Maatschappij in dienst trad. Ned. E. H. B. O. Onder leiding van Dr. Reijers, alhier werd heden het een heids-diploma van de Ned. E. H. B. O. be haald door de dames Mevr. Ploeg, Mej. Roos, Mej. Alblas, Mej. Van Mastricht en den heer Turk. Geboren: Adrianus Richardus, zoon van J. C. Waaijer en A. B. Stijnman Berthold Nelle, zoon van M. Boukema en G. J. Ravesteijn Adriana Apolonia An gela, dochter van J. W. N. Scheffers en W. M. Waaijer. Ondertrouwd: G. W. Rutten en C. A. M. van Dijk. Getrouwd: J. L. Hooijmans en S. E. Hendriks. Ov e r 1 eden: C. v. d. Meij vr. 53 jaar Fr. Poot, 24 jaar m.; J. W. Theunissen vr. 37 jaar. LISSE E. H. B. O. Gisteravond hield de af- deeling Lisse van de Ned. Vereeniging E. H. B. O. een vergadering in een der lokalen van de openbare lagere school onder pre sidium van den heer P. C. Storm. Mede waren hierbij aanwezig de plaatselijke ge- neesheeren F. G. M. Haaze, F. L. J. M. Haaze, J. M. van Dijk, H. A. Holl en A. J. Duymaer van Twist. De voorzitter opende de bijeenkomst en heette allen welkom, vooral de heeren artsen en docenten. In hei bijzonder richtte hij zich tot dr. Haaze Jr., die zoo bereidwillend is geweest de leiding van een nieuwe cursus op zich te nemen, waarbij hij er op wees van hoe groot be lang het is dat op een plaats als Lisse een krachtige en goed onderlegde E.H.B.O. is. Vervolgens richtte de voorzitter het woord tot de nieuwe gediplomeerden aan wie zoo aanstonds help diploma zal worden uitge reikt. Dit had al maanden eerder moeten geschieden, doch de tijden, welke achter ons liggen maakten dit tot heden niet mo gelijk. Spreker wekte allen op om goede E.H.B.O.'ers te zijn, terwijl hij de ouderen aanspoorde zich, zooals tot nu toe, trouwe leden te blijven. Hierna richtte spreker zich tot de nieuwe cursisten, die hij aanspoorde den cursus trouw te volgen en vrienden en kennissen aan te sporen de E.H.B.O. te blij ven steunen. Tot mijn- spijt, aldus de voor zitter, moet ik mededeelen, dat de heer burgemeester tot zijn spijt niet aanwezig kan zijn om de diploma's uit te reiken. Voor deze diploma's komen in aanmerking de dames W. Driehuizen, C. v. Paassen, M. Tibboel, J. Randsdorp—Salsdorfer, A. Pol- lee, H. Nieuwenhuis, C. Schalk, N. Segers en M. v. Zonneveld en de heeren J. Ver- meij, A. Schravendeel, F. v. d. Eerden en N. J. Dol. Door enkele leden werd een demonstra tie van een aanrijding gegeven waarbij twee mannen zijn gewond welke demon stratie aller aandacht verwierf. Hierna las de voorzitter het bericht van verhindering van den heer Burgemeester voor in welk schrijven Z.Edelachtb. een woord van dank bracht .aan den E.H.B.O. voor hare mede werking tijdens de oorlogsdagen en de vol ledige hulp bij de luchtbescherming had toegezegd, terwijl hij voorts een woord van felicitatie in het schrijven had ingelascht aan hen welke voor het diploma in aan merking kwamen, terwijl de voorzitter ver volgens de diploma's met eenige hartelijke woorden uitreikte. Spreker bracht dr. van Dijk een oprecht woord van dank voor de. door hem gevoerde leiding van den afge- legden cursus welk dankwoord door den cursist van Schravendeel in den breede werd onderstreept, terwijl last not least den docent namens de cursisten een ge schenk werd aangeboden in deh vorm van een moderne schemerlamp terwijl mevr. v. Dijk bloemen werden aangeboden. Dr. van Dijk dankte de cursisten voor deze aardige attentie zoowel door hem als door zijn echtgenoote op hoogen prijs gesteld, daar bij doende uitkomen dat hy met pleizier dezen cursus heeft geleid. De voorzitter dankte dr. van Dijk als mede de heer Schravendeel voor de harte lijke woorden waarna tot slot nog een de monstratie werd gegeven bij een aanrijding met een vrachtauto waarna sluiting volgde. Bijkantoor Rijksbureau Arbeidsbemidde ling. Wij vemeipen, dat in onze ge meente by de centralisatie van den Rijks dienst voor Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling een Bijkantoor zal wor den gevestigd van het Centrale Rijksbu reau. Dit bijkantoor zal ressorteeren onder het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden. Onder het te Lisse te vestigen Bijkantoor zullen weer een aantal omliggende gemeen ten ressorteeren. De centralisatie heeft tot gevolg, dat in de meeste gemeenten de Arbeidsbeurzen en bureaux voor steunver- leening zullen komen te vervallen. Op de plaatsen waar een bijkantoor gevestigd zal worden, zullen de bureaux belangrijk gewij zigd worden. Geboren: Gerardus Maria z. van G. Th. van Veen en M. Hassing Tjerk z. van J. Burger en M. M. C. Hageman Petrus Arianus z. van A. W. van Noort en J. M. A. Warmerdam Clasina Johanna Petro- nella d. van J. Warmerdam en E. J. Bel. Ondertrouwd: A- Groenendijk 25 j. te Haarlemmermeer en J. G. v. d. Meij 20 j. G e v'e st i g d: M. M. Mens uit Hillegom Th. W. Niesthoven en gezin uit den Helder L. J. van Rooijen uit Bussum G. van der Stelt uit Wassenaar H. W. Lefeber uit Amersfoort M. Schrijnemae- kers uit Hillegom S. Groenewoud uit Amsterdam H. W. Asper en gezin uit Haarlem W. H. Kuipers geb. van Zwie- ten uit Haarlemmermeer C. M. Smit uit Noordwij kerhout A. P. de Graaf uit Haarlemmermeer C. M. Smit uit Noord- wij kerhout A. P. de Graaf uit Haarlem mermeer G. van Strien uit Leiden. Vertrokken: G. Faas naar Haarlem mermeer C. A. Heemskerk naar Sassen- heim A. J. van Gerven naar de Bilt M. G. van Diest naar Sassenheim W. A. Vos naar Voorschoten N. Algera naar Delft W. A. Schouten naar Heemstede A. Nagtegaal en echtg. naar Haarlem mermeer L. Huisman naar Hillegom M. A. Faas naar Heemstede C. de Vos naar Leiden E. H. E. Nethling echt. van D. Nieuwenhuis naar Velsen A. W. van der Lans naar Heemstede J. M. Schou ten naar IJmuiden R. van de Rakt naar 's-Gravenhage J. M. xan der Lubbe en gezin naar Amsterdam G. Lascaris en echtg. naar Haarlem J. Overduin en ge zin naar Hillegom M. van der Zwet naar Hillegom J. C. Faas naar Amsterdam W. Helmus naar Soest J. A. Warmerdam naar Amsterdam. OEGSTGEEST Slechte verduistering. Bij gehouden controle is gebleken dat vele winkelzaken onvoldoende of zelfs in 't geheel geen ver duisteringsmaatregelen hebben getroffen. Vooral op Zaterdagavond is deze toestand het ergste. De politie heeft hierdoor handen vol werk om -waarschuwingen uit te dee- len, daarom is nu besloten in het vervolg over te gaan tot het opmaken van proces verbaal als na zonsondergang overtreding van de verduisteringsvoorschriften wordt geconstateerd. Ook particuliere woningen, waar meestal onachtzaamheid een rol speelt, zullen hierin worden betrokken. Aangereden. Op de Warmonderweg is de 6-jarige D. uit Leiden door een Roode Kruis-auto aangereden. Het kind bekwam zoodanige verwondingen dat opname in het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk was. Diefstal. Door tot heden onbekend ge bleven personen is een partij witte kool ontvreemd van den groentenkweeker D. v. d. H. alhier. De politie heeft de zaak in onderzoek. SASSENHEIM Brandstofbonnen. Naar wij vernemen zal voor hen, die hun brandstofbonnen voor hun brand nog niet afhaalden, hiertoe nog gelegenheid bestaan op Woensdag 9 Octo ber des namiddags van 23 uur aan de Molenstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN P. van Dijk. t Gisteren is alhier over leden de heer P. van Dijk, oud-lid van den Gemeenteraad en bekend industrieel alhier. In 1915 volgde hij wijlen den heer J. H. Ruting op als lid van den Raad van Aar- landerveen. Bij de samenvoeging der drie gemeenten nam hij voor de Liberale Kies- vereeniging eveneens zitting in den nieu wen Raad en gedurende een reeks van ja ren heeft hy daarin nuttig werk voor de gemeenschap verricht, niet het minst als lid van de commissie voor het Grondbedrijf. In 1929 verliet hij deze commissie bij zijn verkiezing tot lid van de commissie van by- stand voor de Water- en Lichtbedrijven en in Maart 1931 noopten zijn drukke werk zaamheden hem ontslag te nemen als lid van den Raad, waarin hij 16 jaar zetting had gehad. Zijn zwakke gezondheid drong hem be trekkelijk nog slechts kort geleden de lei ding van de bouwmaterialenfabriek, welke door hem is opgericht, aan zijn zoon over te dragen. Het stoffelijk overschot van den heer van Dijk zal Donderdag, des middags om 3 uur in het familiegraf op de oude be graafplaats te Gouwsluis worden bijgezet. Bakfiets tegen étalageruit. Gisteravond werd in de van Mandersloostraat een bak fiets met groenten en fruit beladen, door een passeerende auto aangereden. Hierdoor botste de fiets tegen de étalageruit van den heer Vis, waardoor deze werd verbrijzeld. AARLANDERVEEN L. T. B. De L.T.B. vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg on$er pre sidium van den heer J. Vernooij. Aanwezig het geheele bestuur en 13 leden. Bij de in gekomen stukken was o.m. een schrijven van den Voorlichtingsdienst. Getracht zal worden ten deze gezamenlijk met andere organiasties te vergaderen. Voor de aan staande districts-vergadering Leiden wer den drie voorstellen ter tafel gebracht en wel: le. dat de controle op de melk op ge wicht en gehalte zal geschieden op de boerderij; 2e. de prijs van de kaas naar kwaliteit en niet naar gewicht te bepalen; 3e. verhooging der varkensprijzen. Als af gevaardigde naar de districtsvergadering werden benoemd de heeren J. Vernooij en Jac. v. Egmond. Plaatsvervangers de hee ren J. Kempen en G. Stigter. De voorzitter maakt bekend, dat voor alle leden een jaarboekje 1941 wordt be steld. Bij de rondvraag vraagt de heer Jac. v. Egmond of het niet mogelijk zou zijn om te komen tot het aanschaffen van een L.T.B.-vaandeL Door het bestuur zal prijs opgave worden gevraagd. Ook wil genoem de heer probeeren om met meerdere land bouworganisaties te komen tot het oprich ten van een grasdrogerij. Begin van brand. Zaterdagavond be merkte een voorbijganger, dat er een be gin van brand was in de drogerij van de zuivelfabriek der firma C. v. 't Riet alhier. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen, daar reeds door omwonenden was gebluscht. VOORSCHOTEN „St. Jan Baptist". Het verheugt het bestuur den leden te kunnen mededeelen, dat Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem kap. P. J. Zoutenbier tot moderator van de Voorschotensche K.J.M.V. heeft benoemd. De pastoor der parochie heeft zich gaarne bereid verklaard, zijn kapelaan als zooda nig te installeeren. Alles zal echter plaats vinden in de grootste soberheid. Het be stuur verwacht echter, dat op Woensdag avond a.s. alle leden aanwezig zullen zijn. Aanvang der bijeenkomst 7.30 uur. Zorgt allen er voor op tijd aanwezig te zijn. Personalia. Door den commissaris in de provincie Zuid-Holland is benoemd tot veldwachter alhier met ingang van 15 Oc tober 1940, de heer A. H. H. van der Heijde, sergeant bij de militaire politie te Delft. Ondertrouwd: S. van der Zaal, 38 j. en W. Anker, 29 j. Getrouwd: A. Schrama, 24 j. en H. P. van -Steijn, 24 j. Overleden: J. E. Biezenaar, 74 j. Gevestigd: J. J. van Loghem van H&arlem M. J. v. d. Veld van Den Hel der M. C. van Groeningen geb. Ros molen van Woubrugge L. J. Karreman van Delft A. Lentz van Bloemendaal F. I. v. d. Velden geb. Bauer van 's-Graven hage H. M. van Velsen van Zoeter- woude J. N. Korswagen van Leiden A. B. van Reek van Den Helder W. II. v. d. Nat van Leiden J. L H. van Wen sen van Rijswijk W. Ussel de Schepper van Rheden (Velp) -- C. M. v. d. Laar van Tilburg H. Citroen van 's-Gravenhage J. G. Hart van 's-Gravenhage R. H. van Veen van Bloemendaal. Vertrokken: A. R. de Normandië 's Jacob naar Amsterdam J. H. Fock, naar Antwerpen J. F. Stubbe naar Utrecht M. Kluin naar Utrecht J. M. van Diemen naar Woerden J. E. ten Hoopen geb. Waayer naar Leidschendam J. Kesteloo naar Den Helder R. v. d. Ende naar Middelharnis A. Reinders naar Wassenaar J. A. Schrama naar Wageningen F. J. de Leede naar 's-Gra venhage J. Visser naar 's-Gravenhage C. J. Goemans naar 's-Gravenhage NOORDEN Poldervergadering. In café Sluitkade werd een buitengewone ingelandsvergade ring gehouden van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksche Pol ders. Van de 111 stemmen op de stemlijst konden er ter vergadering 60 worden uit gebracht. Nadat de voorzitter, de heer A. Zuijdervliet de vergadering geopend had, stelde hij aan de orde= de vordering door den Staat der Nederlanden van twee per- ceelen rietland, ter grootte van 63.50 Are ten behoeve van de drooglegging, waar door een schadevergoeding was aangebo den van 630.Eenparig werd goedge vonden tegen deze taxatie geen bezwaar in te brengen, doch haar als voldoende te accepteeren. Als tweede punt van de agen da kwam voor een schrijven van Gedepu teerde Staten, waarin met klem werd aan bevolen om de kade langs den Voordijk, dat is vanaf de Sluitkade tot den boezem van den voormaligen Jonkerschen molen aanzienlijk te versterken, overeenkomstig een door de Ned. Heide-Maatschappij op gemaakt plan. De raming van kosten be draagt ongeveer 60.000.waarbij o.a. met bagger uit de Kromme Mijdrecht de achterliggende kadesloot wordt gedempt en het talud versterkt. De loonpost is 42.000.en getracht zal worden om het werk in werkverschaffing te doen uitvoe ren met zoo mogelijk een bijdrage van 100 pet. in dezen loonpos+ Het overige be drag is zoodanig dat 3.30 per H.A. gedu rende 20 jaren zal noodig zijn om deze kos ten te dekken. Eenparig was men er van overtuigd, dat deze voorziening dringend noodig is en besluit men aan de aanschrij ving gevolg te geven. NIEUWVEEN Voetbal. Zondag speelde Nic. Boys I haar eensten thuiswedstrijd tegen Docos IL Zij mochten er niet in slagen de pun tjes thuis te houden. Met 5—1 wonnen de Leiden aars. De sterke wind; deed veel af breuk aan het spel. Doelman Bader was in goeden vorm en heeft nog grootere ne derlaag voorkomen. Kort na aanvang schiet Lenting ongelukkigerwijze in eigen doel (01). Even daarna komt uit een cor ner de gelijkmaker (11). Ondanks het voordeel van den wind slagen de Boys er niet in hun aanvallen in doelpunten om te zetten. Met de stand' 12 komt de rust. Na de rust vallen de Leidenaars met den wind in den rug sterk aan, waaruit twee doelpunten ontstaan (14). De Boys blij ken niet in staat goede aanvallen op te zetten. Van een wedstrijd is geen sprake meer, er is niet veel moois te zien. Nog eenmaal scoren de gasten en hiermede komt het einde 15. TER AAR In het kanaal gefietst. Door de don kerte misleid, reed de 17-jarige A. E. in het Aarkanaal. Dank zij het hevige hulpgeroep kwam er spoedig hulp op dagen. Men wist hem met behulp van een lange haak uit het kanaal te halen. WARMOND St Nicolaas-Comité. Door de betref fende autoriteiten is aan het St. Nicolaaas- comité van den R.K. Volksbond alhier vergunning verleend tot het houden van een jaarlijksche collecte langs de huizen, welke collecte ten doel heeft het verstrek ken van warme kleeren aan de kinderen van de leden van genoemden bond. Personalia. De heer J. v. d. Linden, onderwijzer alhier, slaagde heden te 's-Gravenhage voor de akte Wiskunde L.O. ZILK Land- en tuinbouw-wintercursus. Dins dag 8 October zal de Tuinbouwwintercursus worden geopend in het Parochiehuis. De opening zal plaats hebben om half negen. Degenen, die zich bij dezen cursus willen aansluiten kunnen zich nog opgeven bij de heeren H. Th. Markman, St. Jacobstraat 41 en C. J. Ruigrok, Bilkerbinnenweg 24. Distributienieuws. Op Woensdag 9 Oc tober en Donderdag 10 Oct. a.s. wordt van 35 uur de gelegenheid opengesteld tot het inleveren van winterjassen enz. ter ver krijging van een bewijs voor het koopen van een nieuw kleedingstuk. Op genoemde dagen en uren wordt "zit ting gehouden in het parochiehuis. Bollenveiling. Op Donderdag 10 Oc tober a.s. zal de bollenveiling ten bate van de kerk en de armen gehouden worden door notaris D. Lodder te Hillegom. Het kerk bestuur rekent op de trouwe bezoekers en ook op degenen,, die koopen en liever ach ter de schermen blijven. Evenals andere jaren wordt de veiling gehouden bij den heer W. Th. Ruigrok aan de Leidsche- vaart. ZOETERMEER Voetbal. Om 12 uur Zondagmiddag speelde D.S.O. III tegen L.D.W.S. IV en won met 30. Om 2 uur speelde D.S.O. II tegen L.D.W. S. n. Met het tweede elftal van D.S.O. wil het nog niet erg vlotten. Het elftal verloor met 10.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6