OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 5 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TV/F.EOE BLAD - PAG. 7 LE1DSCHENDAM Installatie burgemeester H. A. C. Banning Gistermiddag heeft de installatie plaats gehad van den nieuwen burgemeester van Leidschendam, den heer H. A. C. Banning. Omstreeks 2 uur werd de burgemeester door de beide wethouders en den gemeente-se cretaris, den heer H. J. van Delft aan park Leeuwenbergh afgehaald en werd de reeds gemelde route gereden in twee open lan dauers door het dorp, waar overal de drie kleur vroolijk wapperde. Te ongeveer half 3 arriveerde de burgemeester en mevr. Banning met de familieleden aan het ge meentehuis, waar aan mevr. Banning en haar moeder door een dochtertje van wet houder de Koning een fraai bouquet ro zen werd aangeboden. Inmiddels hadden zich reeds vele genoo- digden in de keurig versierde raadzaal ver zameld. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op: Pastoor Kammers en de kape laans van Niekerk en Kok, ds. Vermet en Baukema, de burgemeesters van Zoeter- meer, Voorburg, Rijswijk, Berkel en Ro denrijs, de heer Geldberg van de Drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten", de heeren doktoren, de hoofden van de takken van Dienst Gemeente-Secretarie, van Gemeen tewerken en Lichtbedrijven, de hoofden der O. L. Scholen, de heer Kropholler, mevr. van Delft, de Koning en Smits, veel fami lieleden van den burgemeester en nog vele anderen. Van Pastoor Floor uit de buurt schap en van enkele burgemeesters was be richt van verhindering ingekomen. Wij willen hier allereerst vermelden, dat zeer fraaie bloemstukken waren ingekomen van de R.K. Hanze te Leidschendam en uit de buurtschap, van den R.K. L.T.B., N.V. Enkes, N.V. Samson te Alphen a. d. Rijn en van de kinderen van den burgemeester. Nadat door de raadsleden Blokland en Vink de burgemeester en mevr. Banning de raadszaal waren binnengelend, opende de loco-burgemeester, wethouder de Koning, de buitengewone raadsvergadering met ge bed, waarna door den secretaris, den heer H. J. van Delft den benoemingsbrief werd voorgelezen. Hierna werd de burgemeester toegesproken door den loco-burgemeester en hem den ambtsketen omgehangen. Rede loco-burgemeester wethouder de Koning. Het besluit van den Secretaris-Generaal, waarn. hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken over uw benoeming tot burgemeester dezer gemeente is zoo juist voorgelezen aan den Raad en het is mij een bijzonder aangename taak u na mens den Raad hartelijk welkom te mogen heeten. De tijd, die verliep tusschen het verscheiden van uw voorganger, onzen hooggeachten burgemeester Keijzer, en uw benoeming is er een geweest van buiten gewoon hooge spanningen. Het zal u daar om ook niet verwonderen, dat wij met groote ingenomenheid het bericht van uw benoeming hebben ontvangen en ik mag u niet verhelen, dat de persoonlijke kennis making met u in de voorgaande week ons de overtuiging heeft geschonken, dat u, zooals men wel zegt, „de rechte man op de rechte plaats zijt". Het zal u daarom ook niet bevreemden, dat ik thans reeds zeg, dat wij onder uw leiding met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. De gemeente, waarin u thans uw ambtswerk zult aanvan gen, draagt sterk de kenmerken van de randgemeente eener groote stad. De invloed hiervan op bestuur en wetgevenden arbeid is groot. Het schijnt mij onnoodig in dit ver band iets te zeggen over de gewichtige posi tie van uw ambt. Leidschendam is uw vierde standplaats en ik meen daarom zon der vrees voor tegenspraak te mogen zeg gen, dat de beteekenis van het burgemees tersambt u meer van nabij bekend is dan een onzer. De omstandigheid maakt het ons ook gemakkelijk u met Welwillendheid en vertrouwen tegemoet te treden. Uw sporen in het besturen van een gemeente hebt u reeds verdiend. Mijnheer de burgemeester, wij hebben de overtuiging, dat, al zal verschil van mee ning niet uitblijven, onderlinge waardee ring ons steeds zal weten te behoeden voor het bestaan van minder vriendschappelijke verhoudingen. De wetenschap, dat wij al len niet anders bedoelen dan ieder op zijn wijze de belangen dezer gemeente te die nen, zal ons tot samenwerking in staat stel len. Leidschendam is een gemeente met perspectief. Niettegenstaande haar geboor tejaar in het grijs verleden ligt, werken nog jeugdkrachten in haar. Landbouw, vee teelt en industrie zijn hier belangrijke wel vaartsbronnen. Tijdens de ambtsperiode van wijlen burgemeester Keijzer is reeds veel verricht voor de ontwikkeling der gemeen te; van een opsomming der uitgevoerde werken moge ik mij thans onthouden. Het zal uw taak zijn, mijnheer de burgemeester, de verdere ontwikkeling der gemeente in de juiste banen te leiden. Bij ons leeft het volle vertrouwen dat bij de vervulling van die taak uw eenigst oogmerk zal zijn de belangen der gemeente Leidschendam te dienen. Wij hopen, dat uw komt alhier voor deze gemeente een periode van nieuwen bloei zal ontsluiten, haar welvaren door uw burgemeesterschap zal worden bevorderd, zoodat de historie eens melding zal kunnen maken van welvaart en zegen, die onder uw bestuur Leidschendam is ten deel gevallen. Ontvang thans uit mijn handen deze ambtsketen als teeken uwer waardigheid. Moge de zuiverheid van het zilver, waar uit zij is vervaardigd, voor u een symbool zijn van de wijze, waarop het burgemees tersambt ook hier door u wordt bekleed en moge de Almachtige u wijsheid en talen ten schenken, welke gij daarvoor zult noo- dig hebben. Ook u mevrouw Banning moge ik van deze plaats een hartelijk welkom toeroe pen. Het zal ons allen een oorzaak van voortdurende blijdschap zijn, indien u zich in onze Leidschendamsche gemeenschap zult thuis gevoelen. Moge God u gezamenlijk stellen tot een zegen voor deze gemeente en worde de vervullling van uw taak alhier u tot een bron van levensvreugde en levens voldoening. En hiermede, mijnheer de burgemeester, terugtredende in de gelederen van hen, die met u tot het bestuur van deze gemeente zijn geroepen, stel ik gaarne ter uwer be schikking de plaats, die ik tijdelijk moest bezetten, en moge ik de leiding van deze vergadering aan u overdragen. De nieuwe burgemeester spreekt. De burgemeester aanvaardde zijn ambt met het uitspreken van de volgende rede. Bij de aanvaarding van het ambt van burgemeester der gemeente Leidschendam is het mij een behoefte een woord van dank te richten tot den heer Secretaris-Generaal, waarn. hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken en tot den Minister van Staat Commissaris der provincie voor het in mij gestelde vertrouwen. Het plotseling overlijden van mijn ambts voorganger, den heer Keijzer, ontnam aan Leidschendam een burgemeester, die in den vollen zin des woords een burgervader was. Hij is der gemeente ontvallen op een oogenblik, dat hij het minst gemist kon worden en een moeilijke taak hem wachtte. En beter dan ik weten de ingezetenen, dat de heer Keijzer gaarne de zorgen met hen gedeeld had en alles voor hen had willen zijn. Zijn taak, zoo plotseling afgebroken, werd voortgezet door wethouder de Koning. Een woord van hartelijken dank richt ik tot u, mijnheer de waarn. burgemeester, die onder uiterst moeilijke omstandigheden ge durende eenige maanden verantwoordelijk heid van het burgemeestersambt hebt gedra gen. Ik kan mij de verzuchting begrijpen, die u slaakte bij onze kennismaking. „Ik ben blij, dat ik weer een burgemeester heb". Niet genoeg kan de bevolking u dank baar zijn voor den arbeid, door u in dezp maanden verricht. Voor mij geeft deze waarneming het voordeel, dat ik iemand naast mij weet, die uit eigen ervaring kan spreken. Ik hoop, dat ik met u en met uw collega in de beste verstandhouding zal mo gen samenwerken. Mijnheer de secretaris. Zeer hooge eischen worden in het bijzonder aan de ambtenaren in deze tijden gesteld. De taak van den bur gemeester is zoo veel omvattend, dat hij bij zijn ambtsaanvaarding van het standpunt uit moet gaan, dat het ambtenarencorps op hoog peil staat en dat hij veel aan zijn amb tenaren zal kunnen toevertrouwen. Geluk kig hebt u mij reeds de verzekering gege ven, dat ik mij hieromtrent geen zorgen be hoef te maken. Gaarne reken ik ook op uw steun; uw rijke ervaring in een langdurige loopbaan verworven, zal mij zeer te stade komen. Vanzelfsprekend gaat mijn belangstelling in bijzondere mate uit naar de politie en den dienst der luchtbescherming. Moge mij spoedig blijken, dat deze beide diensten in goede handen zijn. Gemeentewerken en ge meentebedrijven, twee diensten, waardoor de gemeente in dagelijksch contact met de bevolking treedt, verrichten een taak, die niet gemakkelijk te overschatten valt. Het belang der gemeente is er zeer nauw bij betrokken. Ook wat deze diensten betreft, zal het mij niet aan belangstelling ontbre ken. Leden van Raad. Wanneer ik mij voor de eerste maal tot u richt, wil ik een woord van hartelijken dank spreken voor de vrien delijke wijze, waarop u mijn familie en mij hebt willen ontvangen. Ik hoop, dat de sa menwerking tusschen u en mij een goede zal zijn. Dat wij in eensgezindheid de moei lijkheden van dezen tijd zullen trachten te overwinnen. Ik prijs mij gelukkig, dat ik met mij medebreng een 13-jarige ervaring als burgemeester in drie gemeenten. Ik schrik niet terug voor de moeilijke taak, die mij wacht. Wanneer een mensch in de kracht zijner jaren wordt geroepen om een groote verantwoordelijkheid te dragen, dan kan hij slechts dankbaar zijn voor het ver trouwen, dat in hem gesteld wordt. En on danks de zorgen, die hem te wachten staan, aanvaardt hij blijmoedig zyn taak en dit te meer, wanneer hy weet, dat hat hem gegeven is te werken voor het algemeen welzijn. Dat het mij gegeven zij, in samen werking met uwen Raad, deze gemeente tot grooten bloei te brengen. Moge ik be sluiten met de bede, dat God Zijn onmis- baVen zegen moge schenken aan mijn ar beid in dienst van de gemeente Leidschen dam. Hierna sprak het raadslid, de heer Ten Hoopen, een welkomstwoord tot den burgemeester en mevr. Banning. Tenslotte sprak de gemeente-secretaris de volgende woorden. Edelachtb. heer burgemeester. Als eerste ambtenaar der gemeente stel ik het bijzon der op prijs in de gelegenheid te worden gesteld bij uw intrede als burgemeester de zer gemeente in een kort woord de gevoe lens te vertolken van het administratief en technisch gemeentepersoneel. Ik moge zulks $oen in opdracht van en namens het personeel in den meest uitgebreiden zin, n.l. het secretarie-personeel, den gemeente ontvanger, het personeel der verschillende gemeentelijke diensten, het politie-perso- neel en het onderwijzend personeel. Uit naam van hen allen, wensch ik u ook van harte geluk met uw benoeming en roep ik u en de uwen van ganscher harte een wel gemeend welkom toe. Het is nu voor de derde maal, dat mij in mijn ongeveer 30- jarige ambtsperiode te Leidschendam de eer te beurt valt een nieuwen burgemees ter te mogen begroeten. Deze veeljarige leidende ambtelijke functie, heeft my ver trouwd gemaakt met de ambtelijke ver houdingen, maakt het mij mogelijk u de verzekering te kunnen geven, dat gij bij de uitoefening van de ongetwijfeld zware, maar zeer zeker ook mooie taak, welke u in Leid schendam wacht, steeds op een vlotte en loyale medewerking van het ambtelijk ap paraat kunt rekenen en bouwen. Van harte stemmen wij in met den door den waarne mend burgemeester zoo juist uitgesproken wensch, dat op uw arbeid in de gemeente Leidschendam Gods onmisbaren zegen moge rusten en dat gij met uw gezin als eerste burgers u spoedig één zult weten met de bevolking van Leidschendam. De burgemeester dankt hartelijk den heer Ten Hoopen en den secretaris voor hun sympathieke woorden, waarna in be handeling komt de benoeming van ambte naar van den Burgerl. Stand, waarbij de burgemeester z. h. st. wordt benoemd. Na de officieele sluiting van de vergade ring sprak nog burgemeester Nederbragt van Voorburg namens de collega's en pas toor Kammers, ook mede namens de heeren dominee's, waarop de burgemeester daftkte voor de hartelijke woorden,4 welke hij zeer op prijs stelde, terwijl hij op een prettige samenwerking hoopte. Hierna werd de eerewijn geschonken, waarbij de burgemeester een dronk wijdde op het vaderland. Serenade. Omstreeks 4 uur werd door de R.K. Har monie St. Cecilia en het fanfarecorps Julia na een seernade gebracht, terwijl alle schoolkinderen van de Christelijke, Katho lieke en Openbare Scholen, ook uit de buurtschap een zanghulde brachten, waar bij diverse Hollandsche liederen, o.m. „Hol lands Vlag" op zeer geslaagde, wijze wer den ten gehoore gebracht onder leiding van den heer Kasbergen. De burgemeester dankt de kinderen har telijk voor deze hulde en vraagt hen ten slotte iets voor hem te willen doen: jullie moeten, aldus de burgemeester, aan je va der en moeder zeggen: u moet de groeten hebben van den burgemeester. Ook de mu ziek werd hartelijk bedankt voor haar hul de. Het is vanzelfsprekend, dat zeer vele ingezetenen van hun belangstelling blijk gaven. Na afloop van deze zanghulde had er van omstreeks 45 uur op het gemeente huis een receptie plaats, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt om den nieu wen burgemeester gelukwensschen by zijn ambtsaanvaarding aan te bieden. Leidschendam heeft haar nieuwen burge meester een waardige en hartelijke ont vangst bereid. Lijk opgehaald. Gistermorgen om streeks half 12 is uit de Vliet nabij de Kniplaan door de politie na lang dreggen het lijk opgehaald van den schipper, die gisterennacht aldaar van boord van een beurtvaartschuit is gevallen. Bij onderzoek bleek het te zijn de 48-jarige R. Haaks- ma uit Schiedam. Het lijk is door de politie naar het lij kenhuis je overgebracht. KATWIJK Personalia. De heeren J. Minnee en D. Ouwehand slaagden.te Amsterdam voor het politiediploma uitgaande van de Ver- eenigde Politiebonden. Postspaarbank. Aan het hoofdpostkan toor en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand Sep tember ingelegd ƒ6182.89 en terugbetaald ƒ26.136.01. NOORDWIJKERHOUT E. H. B. O. Voor het diploma R.K. E.H.B.O. slaagden de dames: L. v. Schoo- ten, J. Warmerdam, H. van Schooten, L. de Klerk, J. Heemskerk en C. van Den zen en de heeren: Th. Langeveld, J. Broek hof, M. Peters en P. A. Brama. ZILK Bonnenpech. Bij de politie werd de zer dagen aangifte gedaan van diefstal van verschillende distributiebescheiden als broodkaarten, algem. distributieboekje, bo ter- en vetkaarten en textielkaarten. Een onderzoek wordt ingesteld. RIJNSBURG Bloemenhandel. In den loop dezer week was er een goede vraag voor bloemen en goede prijzen met matige aanvoer, doch in het laatst der week was de aanvoer zoo toegenomen, dat het aanbod de vraag over trof, hetgeen aanmerkelijke invloed op de prijzen had en waardoor deze nogal zakte. We noteerden de volgende prijzen: Gla diolen kwamen in kleinere kwantums, doch het sortiment was nog ruim genoeg. Per 100 werd betaald: Picardi 60 tot 110, Zep pelin 4560, Jacoba van Beieren 3545, White 6580, Bleriot 5560, Sonatine 85 100, War 70—85, van Maurik 45—60, Fla ming Sward 2535, Boreel 3545, Polys 4060, Tritoma's waren goed gevraagd en brachten 1.50 tot 1.70 op. Asters 3 tot 7.Dwergasters ƒ46.Margrieten ƒ0.18—0.23, idem dubbel ƒ0.60—0.65, An jers ƒ0.25—0.35, Herfstasters 23.per 100 bos. Montbretia's 0.100.15, Grysan- then Pulling 1113.Mont Blanc ƒ5.—, Page 9—11.—, Dahlia's ƒ0.45— 0.60, Pompon Dahlia's 0.400.55, Afrika nen 35.Statice 24.Physalis ƒ0.210.24, Flox ƒ46.Zinnia's groot 0.350.50, idem klein 0.150.23, Helian- thus groot 0.650.80, idem klein ƒ0.15 0.25, Grysanthjes j bruin ƒ0.100.15, diem geel ƒ0.110.13,' klein geel 0.05—0.07, Scabiosa ƒ0.25—0.35, Witte Lelies ƒ6.10— 6.90, Leeuwenbekken ƒ57.Galardia ƒ0.15—0.25, Actea ƒ1—2.— per 100. SASSENHEIM Arbeidsbeurs. Per einde September stonden 23 werkzoekenden by den Dienst der arbeidsbemiddeling ingeschreven, waarvan: 5 bouwvakarbeiders, 2 houtbe werkers, 14 land- en tuinbouwarbeiders, 2 kantoorbedienden en 1 ongeschoolde werk kracht. Hiervan waren er 6 in een werk verschaffing geplaatst. Per zelfde datum 1939 was het aantal ingeschrevenen 145. Gehuwd: D. van Biezen 23 j. en E. Zijerveld 22 j. Gevestigd: W. A. Sirach en gezin, Meidoornlaan 7, van den Helder J. M. van Biezen, Molenstraat 10, van Haarlem mermeer C. van Herk, Hortuslaan 10, van Warmond M. Zuilhof, Wilhelmina- laan 10, van A'dam J. H. Hoos, Hoofd straat 85, van Wassenaar C. Bouwmees ter, van Heemstrastraat 28, van Woubrug- ge D. van Zuijlen, Berkenlaan 37, van Leiden J. Th. A. van Pol, Hoofdstraat 188, van Velsen -E. Moolenaar, Menne- weg 99, van Enkhiuzen T. A. Ippel, Kerklaan 75, van Wieringen J. D. Bout hoorn en gezin, Hoofdstraat 40, van Lei den C. Oostveen, J. v. Eeierenlaan 16, van Eist H Brugmans, Hoofdstraat 238, van Utrecht. Vertrokken: M. Smit naar Berkel Enschot, Bosscheweg 123 R. Geerling naar A'dam, Bronkhorststr. 8hs J. Slegt- kamp geb. Speelman naar Oegstgeest, Rhijngeesterstr.weg 88 A. P. Koning en gezin naar Oegstgeest, Wyttenbachweg 65 W. E. Noordermeer naar Wassenaar, Jonkerlaan 69 A. M. Noordermeer naar Wassenaar, Prinsenweg 70. VOORHOUT Geboren: Johannes Cornelis Maria, zoon van C. H. van Dam en J. M. Wessels Jacobus Bernardus Lambertus Francis- cus, zoon van F. J. M. Jirka en J. H. Kaan dorp. Ondertrouwd: Florent Verhaegen, oud 30 jaar en Theodora Agnes de Groot, oud 27 jaar beiden alhier Johannes Theodorus Petrus Maria Werners, oud 34 jaar won. te 's Hertogenbosch en Gerarda Huiberdina Catharina Godefrida Louisa de Bekker, oud 31 jaar alhier Gerardus Franciscus Mens, oud 25 jaar won. te Lisse en Juliana Berbee, oud 24 jaar alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Johannes, z. van J. M. Hengst en A. P. Etman Berendina Ma ria, d. van J. van Noort en M. Mooij Jan Jacobus, z. van H. van Leeuwen en C. C. van Noort. Ondertrouwd: A. J. van der Stoel 33 j. en T. Mijkoop 26 j., wonende te Waarder W. K. Hummelen 27 j. te Mid delburg en N. van Nooi 28 j. Gehuwd: P. Wijdom 32 j. en H. van der Vliet 32 j. Overleden: H. W. van den Berg 9 j. HAZERSWOUDE 55-Jarig huwelijksfeest. Op den 29sten October hoopt het echtpaar H. Akerboom J. Kozijn zijn 55-jarige echtvereeniging te herdenken. Beiden zijn 80 jaar oud en ver richten nog hun dagelijksche werkzaam heden. KOUDEKERK Geboren: Gijsje Cornelia, dochter van C. Dissel en van A. Oppelaar Neel- tje, dochter van W. van Vegten en van A. Slappendel. Overleden: Adrianus, oud 5 jaar, zoon van A. van Weelden en van M. van Doesburg. LEIMUIDEN Kruisvaart Zondag 2.15 uur Viviaan- ban. Na de edelwacht Godfriediban. Onder dit banuur voorbereidingen voor ht tor nier van deze maand. Maandag: Van 7 tot 8 uur Michielsban. Woensdag: Direct na 'het Lof Tarcisiusban. Wie zonnder bericht afwezig is, wordt niet meer als lid van de Kruisvaart beschouwd. Wachtwoord voor deze maand: „Wij dienen bly!" K.J.M.V. Alle K.J.M.V.ers worden beslist verwacht in de kerk voor het bij wonen van het Maria-Lof. Direct na het Lof 'begint het programma 'in de zaal met de voortzetting vann het eerste deel van het arbei'dsiprograimma, door de Moderator. Hierna zoolang de tijd het toelaat recrea tie. Personen, die zich hebben opgegeven voor de landbouwcursus worden er aan herinnerd, dat Maandag a.s. de lessen be ginnen om half acht in de oude school. Tot op dien avond bestaat er nog gelegen heid om zich pp te geven. NIEUWVEEN Gevestigd: M. P. J. van Maris van Bergen N.H. T. Kaptein van Den Haag M. Stevense en gezin van Den Helder J. Schoneveld en gezin van Amsterdam. Vertrokke A. van Leeuwen naar Woerden. Geboren: Johanna Helena, dochter van W. Jansen en P. van der Lee Eliza beth Maria Cornelia, dochter van H. C. Balvert en M. A. van ToL Overleden: J. G. Domenie oud 51 jaar. NIEUWKOOP Ondertrouwd: D. Boot, 26 jaar won. te Alphen aan den Ryn en E. J. Bodegra ven, 23 jaar. Getrouwd: C. J. Luijben, 28 jaar, won. te Oegstgeest en A. J. Groenendijk, 23 jaar. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag de ver plichte vergadering om kwart over acht precies. De spreker van deze avond ii prof. A. Cleophas, met als onderwerp: „Arbeid als persoonlijke functie." De le den worden er aan herinnerd dat het Zon dag generale H. Communie is om negen uur. Dure koffie. De Gebr. v. d. B. uit Noordwijk boden in deze gemeente aan dfl Duitsche militairen koffie aan ver boven den gangbaren prijs. De politie alhier heeft terstond ingegrepen en een hoeveel heid koffie van ongeveer 100 pond in be slag genomen. Tegen den verkooper is pro ces-verbaal opgemaakt. Jachthaven. Aan mej. Waasdorp-Juf fermans is onder nader gestelde voorwaar den vergunning verleend tot het uitbrei den van haar haven met aanlegaangelegen- heid. Gevestigd: C. C. J. Schrama van Lei den L. P. Helsen van Oegstgeest P. M. Kaak van Landsmeer J. B. Zuurdeeg van Heemstede W. Hoogeveen van Ha- zerswoude P. Wassenaar van Haarlem mermeer Th. A. Oostdam van Wou- brugge H. Verloop van Katwijk. Vertrokken: H. C. de Graaf naar Katwijk J. M. Sozef naar Roosendaal P. H. L. van Ingen naar Oude Tongen H. Bolwijn naar Haren G. H. Lagerberg naar Assendelft M. F. de Bel naar 's Gravenhage P. Romijn naar Nijme gen P. J. van Bakel naar Wierings- werf. ZOETERMEER Geboren: Lourens, zoon van W. Klos en D. Burgstad Jantien, dochter van M. de Roode en T. de Jong Johanna Gijs- bertha, dochter van J. H, Adegeest en M. J. Friggen Trijntje, dochter van J. de Jong en S. v. d. Meer Jacob, zoon van Jb. Dogterom Hzn., en M. Bos. Getrouwd: H. de Koster, 25 jaar en J. J. Hoogendoorn, 23 jaar, beiden alhier. LEIDERDORP Geboren: Johannes, z. van J. v. Laar en K. Oudshoorn. TER AAR Comité Winterkleedinghulp. Nu aan staande Maandag en Dinsdag zal voor noemd: comité ten gemeentehuize zitting houden voor de inlevering van kleed in g- stukken. UITHOORN RIJWIEL GEARRESTEERD. Dezer dagen is de politie alhier er in geslaagd! een beruchten rijwieldief te ar resteeren. De rijksveldwachter J. J. Pauw zag een man met een transportrijwiel in de nabij heid van den provincialen weg. Omdat de veldwachter deze persoon verdacht vond, volgde hij dezen 'geruimen tijd en constateerde later, dat de man zich zon der rijwiel naar den trein begaf. Desgevraagd ontkende hij des morgems met een rijwiel in de gemeente Uithoorn te zijn geweest. Verdachte werd voor den burgemeester geleid, die voldoende redenen aanwezig achtte om 'hem voorloopig in te sluiten. Een zeer uitgebreid onderzoek leidde tot het resultaat, dat kwam vast te staan, dat verdachte H. A. H., wonende te Amster dam, gedurende de laatste 14 dagen in de gemeente Uithoorn niet minder dan 8 fiet sen aan verschillende personen had ver kocht. Hoewel verdachte steeds bleef ont kennen, bleek uit het onderzoek, dat de meeste van deze rijwielen van diefstal af komstig waren. Meerdere Amsterdammers konden tenminste hun vermiste fietsen, die zoo goed als nieuw waren, herkennen. Het onderzoek wordt nog in overleg met de Amsterdamsche^ recherche voortgezeft. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen. Dinsdagavond 7 uur 30 Tafeltennis en repetitievoor de mu- ziekclub. Woensdagavond 7 uur 30: Ge- zellenbijeenkomst met aspiranten-curslis. Een ieder is aanwezig. Donderdagavond 7 uur 30: Gymnastiek. Vrijdagavond 7 uur: Toeoneelrepetitie. Kent een ieder zijn rol? ZWAMMERDAM Geboren: Gerard Adrianus, zoon van G. Verweij en N. Huijibertsen. Cornelia, odochter van J. v. Zwieten en T. Blom. Gehuwd: Jan van Wieringen, 28 j. uit Alphen aan den Rijn en A. C. van der Waals, 25 j. Gevestigd: Mej. C. C. F. van Leeu wen, C 46 van Berkhout. G. Bos en ge zin, A 89 van Ouderkerk aan den IJssel. Mej. G. H. J. Brink, C 46 van Aalsmeer. Vertrokken: Mej. E. C. P. Hoon- hout, C 46 naar Gouda. M. M. van Beek, C. 68 naar Utrecht. J. v. Staveren A 49 naar Eindhoven. Mej. A. J. Humme, C 45, naar Bodegraven. W. J. F. de Lan ge, C 79 naar Haarlem. Mej. A. Th. R. Schakel, A. 111, naar Zeist.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7