RIJNSTREEK Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 5 OCTOBER 1940 Trianon DE ZIGEUNERBARON Onder regie van Karl Hartl werd de Zigeunerbaron door de UFA vervaardigd en deze film, boewei voor velen geen on bekende, zal ook deze week weer talloos velen een uurtje aangename verpoozing verschaffen. Allereerst om het goed opgezette en lo gisch uitgewerkte scenario; tweedens om het voortreffelijke spel der vertolkers. We maken in deze film kennis met een groote volksverhuizing toen in 1746 de Turken uit een veroverd gedeelte van Hon garije waren teruggetroKken. In dien stoet bevond zich een groep zigeuners, x.o. net zigeunermeisje Saffi (Hansi Knoteck), dat met paard en wagen haar potten vervoerde. Plotseling komt een wild gespan wanorde brengen in den vreedzamen stoet en de wagen $an Saffi wordt er het slachtoffer van. De kar wordt onderste boven gereden en de meeste potten en kruiken gaan in diggels. De wagenbestuurder, de heerscher Szupan, een gevreesde bandiet, lacht om den rommel en wil doorrij,den, maar een vreemdeling houdt de paarden staande en weet te bewerken, dat de aangerichte schade vergoed wordt. Dat is de eerste kennismaking tusschen beide hoofdperso nen uit deze film, die herhaaldelijk tegen over elkaar komen t« staan. Het zijn Adolf Wohlbrück (de Zigeunerbaron Sandor von Barinka) en Szupan (Frits Kampers). Daar bij voegen zich het zigeunermeisje Saffi en de dochter van Szupan, een verwend, over moedig meisje, dat den Zigeunerbaron en de zigeuner-„prinses" herhaaldelijk laag neerzet. Evenwel, wanneer de Zigeuner baron zich ontpopt als een der afstamme lingen der Barinka's veinst zij liefde voor hem. Het ongeluk wil nu, dat de Barinka's verbannen waren en dus vogelvrij. Tegen over Saffi doet Sandor het voorkomen als of hij dus niet anders kan dan de dochter van Szupan trouwen, maar.... Sandor denkt er zelfs niet aan. Als „zijn bruid" aan den arm van haar vader staat te wach ten op den bruidegom, komt de door zes witte paarden getrokken koets voor met daarin slechts het galacostuum van den bruidegom, het eenige, dat de bruid toe lacht. Dit is wel de grootste beleediging, welke Szupan en zijn dochter kan worden aangedaan en dus besluit hij zich te wre ken. Maar, in het zigeunerkamp gekomen, komt daar juist de missie terug, die de vrijheid van Sandor in handen heeft en Szupan, de wervelwind, keert zijn huid- weer om en huichelt vroolijkheid en vrien delijkheid tegenover Sandor, maar deze heeft overwonnen. Adolf Wohlbrück, Hansi Knoteck en Frits Kampers maken van deze film een en al levendigheid en de Strauss-muziek, de zigeunerkunst in muziek en zang, dat alles tezamen maakt dezen zigeunerbaron tot een lust voor oog en oor. In het voorprogramma wordt een do cumentaire film vertoond over de helden der zee „Een schip in nood", met het op treden der reddingsploegen. Luxor. DRIE DOLLE DAGEN De Tobis-film, welke deze week in Luxor wordt vertoond, is wel een der ver makelij kste rolprenten, welke wij ooit over de carnavalspret hebben gezien. Naast de dol-vermakelijke verwikkelingen, welke hierin voorkomen, is ook te roemen de goed verzorgde muziek en zang, waarin Jupp Hussels en Paul Heidemann op mees terlijke wijze hun rol vertolken. De geschie denis speelt zich af te Keulen tijdens de groote Carnavalsdagen en de opnamen hier in zijn orgineel en naast de afbeeldingen uit de kleurrijke optocht zien wij ook prachtopnamen van Keulen als de prach tige Gothische Dom, de Rijnbruggen enz. Bij de inzet van deze vermakelijke film worden wij verplaatst naar een flatge bouw waarin Joep Hansemann 'een aantal jonge kunstenaars heeft gehuisvest. Het gaat daar wel vroolijk en zorgeloos naar toe, maar hiervan alleen kan het flat niet rendeeren. Tante Jutta, de tante van Joep, besluit als eigenares om het flat rendabel te maken en doet de inwoners per exploit aanzegging dat zij hun woning moeten verlaten, hetwelk natuurlijk een heele op stand veroorzaakt en eenparig besluit men om het gebouw zelf te exploiteeren en bij de rolverdeeling, wordt spontaan een schlager gemaakt op „Tante Jutta, uit Cal cutta", deze schlager valt bij liet Carna- valspubliek zoo in den smaak, dat zelfs de Radio ze uitzendt en in Calcutta hoort tante Jutta door de radio het lied op haar vervaardigd en besluit direct het laatste refrein zelf te maken in Keulen en ver trekt per Vliegmachine naar de Domstad. Haar verschijning baart natuurlijk groote verwondering, maar ook verwarring en de dolste situaties ontstaan, waarbij men gieren moet van het lachen. Tot het laatst is en blijft het een dolle klucht met boven dien nog een verrassende afloop. De voorflim „Glorianne" is eveneens een zeer vroolyke comedie, waarin zang en muziekzeer goed zijn. Het teeken filmpje „The Wales" is een inspiratie op het Walt Disney vertooningssysteem en hoe eenvou dig een dergelijk filmpje ook is, men kan er allerhartelijkst om lachen. Met een uit gebreid Ufa-journaal en Polygoon-nieuws geeft Luxor deze week wel een amusant program. Casino ANNY EN MAX. Anny en Max zijn Anny Onndra en Max Schmeling, twee bekenden van het puibliek; de eerste op het witte doek, de tweede in den ring. Rondom dit tweetal is een filmverhaal gevlochten; met zeer door zichtige mazen overigens, want de bedoe ling blyft door het heèle verhaal heen duidelijk zichtbaar, n.l. om Max Scbme- ling te laten zien als bokser. Wij krijgen den sterken Max danook in diverse vecht- verhaal is hij nog heelemaal geen bokser, doch een eerzaam electricien, die revue- girls bij een operette in het schijnsel van zijn schijnwerper zet. De historie speelt zich daar grootendeels af; tusschen de coulissen ontmoet Max Anny en zij beval len elkaar. De eenige complicatie is, dat Anny Max als 'n groote broer beschouwt en op het tooneel allerlei domme dingen uithaalt. Max is echter verliefd op Anny en als hij merkt een rivaal te hebben, komt er een hartig knokpartijtje van, meerendeels achter, maar ook wel op het tooneel. Een boksmanager heeft dat knokpartij- tje echter gadegeslagen en gezien hoe kan het anders dat er een bokser te maken valt van dien electricien. Hij neemt hem in training. Nu krijgen wij Max Schmeling te zien touwtje-springend, stompend tegen een bal enz. Maar dat als maar trainen bevalt Max niet, hy wil in den ring. Dat zal ook weldra gebeuren en wel door toedoen van e.en concurrent van den boks-manager. Deze concurrent haalt Max over om uit te komen tegen een be kenden bokskampioen, zoogenaamd om hem de kans te geven te bewijzen wat hij waard^ is, maar feitelijk met de bedoeling om hém een zoo formidabelen nederlaag te doei} lijden, dat hij voorgoed uitgescha keld zal zijn. Deze boksmatch is het hoog tepunt van de film en de uitslag is, dat Max erin slaagt om den kampioen knock out te slaan. Men vindt in deze film dus van alles: doorkijkjes op het tooneel en achter de coulissen, boksmatches, humor, spanning, enz. en dat alles rondom de figuren van Anny Ondra en Max Schmeling. Vóór de pauze hooren wij Fientje de la Mar in „Hollands Hollywood" en zien wij uitgebreide actualiteiten van Ufa en Poly goon, alsmede een interessant tochtje door Nederland. Merkwaardig, hoe bekende plaatsen in een ander licht kunnen worden gezien, als men ze bekijkt door een kunst zinnig opgestelde camera-lens. Een aar dig programma. Rex SERGEANT BERRY. De Tobisfilm„Sergeant Berry" is een echte Hans Albers-film, vol van bluf, char me en avonturen. We maken hier kennis met Hans Albers, als hij sergeant is bij de politie van Chicago en in die hoedanig heid twee beruchte bankroovers onschade lijk maakt, al is het dan met veel geluk en zonder dat hij het eigenlijk weet. Niet temin wordt hij bevorderd tot inspecteur en krijgt in die gedaante opdracht om een bende cocaïne-smokkelaars te gaan ont maskeren. Hij verandert zich in ingenieur Brown en een reeds spannende avonturen neemt een aanvang. Als ingenieur weet hij zich te laten aannemen als lid der bende, maar als het uitkomt, dat hij geen goed bendelid is, probeert men hem naar de an dere wereld te doen verhuizen. Aangezien vriend Hans evenwel veel „linker" is dan een stelletje Mexicanen komen zij van een koude kermis thuis. Tusschen deze aansla gen door maakt hij kennis met een schoo- ne Mexicaansche, die door een bruut van een papa, aan een schurkachtigen neef uit gehuwelijkt wordt. Dit huwelijk kan geen genade vinden in het oog van Hans en hij steekt een spaak, en wel een heel dikke spraak, in het wiel der trouwerij. Als er heelemaal geen uitweg meer is, laat hij zich zelf in den echt verbinden "met de schoone Mexicaansche. Zijn chef in Chi cago, die op berichten wacht, komt dan zelf naar Mexico om eens te kijken hoe zijn protégé het maakt. De protégé weet evenwel zelf niet goed hoe hij het maakt en wil juist gaan uitleggen, dat hij er niets van terecht heeft gebracht, als de ge beurtenissen weder een draai nemen in zijn voordeel. Hoe de bende smokkelaars en moordenaars dan toch nog ontmaskerd wordt, zullen wij niet verklappen, maar wederom geschiedt het door een groote dosis bluf. Niemand gelooft dat echter en weer is er een promotie in het zicht. Als slot zien we dan de geheele Chicagosche politie- divisie aangetreden staan voor „sergeant Berry", die zijn, met veel geluk en toeval behaalde overwinning mitsgaders zijn vrouw aanvaardt op de hem'eigen manier. Een journaal en een zeer interessant filmpje over het „levende" Zwitsersche water „Watersymphonie" geheeten, maken het geheel tot een aantrekkelijk program ma, dat deze week veel bezoek zal weten te trekken. Lido. JONGE LIEFDE. Doorsnee zijn wij nogal toegeeflijk voor kunstenaars: niet zoozeer wat hun kunst werken betreft, maar wel wat hun persoon lijk leven aangaat. De film van deze week laat ons beide aspecten van het leven van den violist Lund zien: zijn prachtige ver tolking van Tsjaikowsky's Herfstlied (het muzikale motief dezer fÜm) en zijn plotse ling in vuur en vlam staan voor het vrou welijk schoon. Toen hij n.L zijn voet had verstuikt, kwam hij bij vergissing bij een veaarts terecht en hoort diens dochter Tsjaikowsky spelen. Hij bemerkt, welk een prachtige begeleidster Hanni voor hem zou kunnen zijn en zij stemt daarin toe, omdat haar aanstaande, de assistent van haar va der (Breitner) niet het minste gevoel voor muziek heeft. In Dr. Lund treft zij een verwante ziel en wanneer deze plotseling voor een concert naar München moet ver trekken, volgt zij hem. Lund's manager is echter slechts matig te spreken over deze escapade en wanneer de geliefden dan ook getrouwd zyn, weet hü zoozeer beslag te legg'en op Dr. Lund, dat deze geen tijd meer heeft voor zyn vrouw. In de daaruit voortkomende con flicten speelt dokter Breitner een zeer mooie rol. Wanneer Hanni dan ook be- DE LEIDSCHE COURANT sluit van den violist te scheiden, is dit alleen, om met Breitner te trouwen. Een voor volwassenen boeiende film! Het voor programma biedt behalve een zeer mooie documentaire „Een lente aan het Lago Mag- giore" ook het optreden van den Russi- schen accordonist Karloff. Zijn spel is niet slechts prachtig en zijn voordracht vol zwier, maar niet minder geestig. Dit geldt vooral van den boerinnen-dans en een su- prise, die men zelf moet zien. Reed9 geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. CONTACTCOMMISSIE VOOR DE KLEIN- INDUSTRIE EN HET WINKELBEDRIJF. In een openbare vergadering van den Gemeenteraad van Leiden werd indertijd een verordening vastgesteld betreffende den werkkring en de samenstelling van „de Contactcommissie voor de Kleinindu- strie en het Winkelbedrijf." Het doel dezer commissie was, voor zoo ver liggend op het haar aangewezen ter rein, Burgemeester en Wethouders in het belang der gemeente van advies te dienen. De commissie werd intusschen door den burgemeester geïnstalleerd en zij is met haar werkzaamheden begonnen. Zij heeft zich in verbinding gesteld met de organisaties van middenstanders of van bij middenstandsbedrijven betrokkenen, teneinde haar taak naar behooren te kun nen vervullen. Mochten er vereenigingen zijn, die zich voor haar werk interesseeren, dan kunnen zij zich in verbinding stellen met haar secretaris, den heer H. de Wilde, Breestraat 93. BUITENLAND. HET DUITSCHE WEERMACHTS- BERICHT. BERLIJN, 4 Oct. (D. N. B.). Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: De vergeldingsaanvallen op Londen en de aanvallen op voor de oorlogvoering be langrijke doelen in Zuid- en Midden-Enge- land werden ondanks de moeilijke weers gesteldheid met succes voortgezet. In een gasfabriek in het Noord-Westen van Lon den volgde op de bomontploffing een hoo- ge steekvlam. Gevechtsvliegtuigen deden met bijzondere doortastendheid aanvallen op twee wapenfabrieken in Coventry bij Chester. Voltreffers verwoestten in beide fabrieken montagehallen en machines. Voorts werden met succes aanvallen on dernomen op verschillende vliegvelden in het stadsgebied van Londen alsmede op het vliegveld van St. Eval in het graafschap Cornwall, waar hangars, schuilplaatsen, stratbanen en vliegtuigen op den beganen grond vernield werden. Bijzonder doeltref fend was een bomaanval op het vliegkamp van Sh'eerness. Voltreffers kwamen neer op aangetreden troepen, en een deel van de schuilplaatsen geraakte in brand. Ten Noorden van Londen deden afzonderlijke Duitsche gevechtsvliegtuigen met zicht baar succes aanvallen op spoorwegtrans porten en verstrooiden colonnes vracht auto's. In tegenstelling tot het optreden van het Duitsche luchtwapen hield de vijan delijke luchtmacht zich overdag en des nachts bijna volkomen gereserveerd. Slechts een enkel vliegtuig viel in het Wes ten van Duitschland een fabriek aan, zon der noemenswaardige schade aan te rich ten. Eenige Britsche vliegtuigen vlogen naar de kust van Noorwegen. De hier uit geworpen bommen bleven zonder uitwer king. Een aanvaller werd door jagers neer geschoten. De gezamenlijke verliezen van den vijand bedroegen gisteren drie vliegtui gen. Vier eigen toestellen zijn niet terug gekeerd. Bij de aanvallen op de wapen fabrieken in Midden-Engeland onderscheid den zich gevechtsvliegtuigen onder bevel van den eersten luitenant Neuman en van luitenant Bischoff door bijzondere dap perheid. JAPANNEEZEN RUKKEN HANOI BINNEN. TOKIO, 4 October (D.N.B.)) Naar thans alhier bekend wordt gemaakt zijn Japan- sche troepeneenheden, die op 26 Septem ber in Haiphong zyn geland, gisteren de hoofdstad van Fransch Indo-China, Hanoi, binnengerukt. Tegelijkertijd landden for maties vliegtuigen op het vliegveld van Hanoi, Jiaram. Naar verder gemeld wordt, zyn tusschen de militaire autoriteiten van Fransch In do-China en de Japansche troepen onder handelingen gevoerd over de vrijlating van Fransch Indo-Chineesche gevangenen en over de teruggave van oorlogsmateriaal. Nadat deze onderhandelingen met succes waren geëindigd, zijn gisteren 2000 man van het Fransch Indo-Ghineesche leger, onder wie talrijke Fransche officieren, die bij de incidenten in den aanvang der ope raties door de Japanneezen gevangen wa ren genomen, op vrije voeten gesteld. Te gelijkertijd werd het buitgemaakte oor logsmateriaal uitgeleverd aan de militaire autoriteiten van Fransch Indo-China. ZOETERWOUDE (H. R.) Leesbibliotheek van het Patronaat. Zondag 6 October wordt weer gelegenheid gegeven om boeken te halen. Er wordt zit ting gehouden na de Hoogmis tot 12 uur. Voor nieuwe lezers is een schat van boe ken voorradig en voor geregelde lezers is ook weer gezorgd door aankoop van een partij nieuwe boeken. De kosten voor het lezen is 1 voor de geheele periode, waarvoor men elke week 2 boeken kan komen halen. Zij die zich niet abonneeren, betalen 5 ct. per week en per boek. Wij verwachten een grooten toeloop. LEIDEN Geboren: Erwin Jan, zoon van J. J. Groenewegen en van E. M. Schirrmacher; Maria Wilhelmina, dochter van E. Wil- lemse en M. W. Mader Jacobus Dirk, zoon van D. van der Reijden en M. Suur- mond Jacobus Hermanus Antonie, zoon van A. Vlaanderen en M. van de Wijn gaard Hadianto Johannes Wilhelmus, zoon van Raden M. Moerman en W. Jong bloed, Wijna, dochter van J. van Duijn en L. Guijt. Johannes, zoon van N. Lar- dé en G. Stijger Maria Adriana, dochter van P. Keijzer en W. van der Lelie. Ondertrouwd: H. M. Zaalberg jm 24 jaar en D. A. Vletter jd. 20 jaar. Overleden: N. Admiraal dr. 21 jaar H. J. Bgonekamp vr. 64 jaar G. S. Ponsioen man 53 jaar J. Selier man 73 jaar. Agenda LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters v. d. Hoeven, Jasperse, Meyboom, Nieuw- zwaag en Stoffers. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wórdt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 5 Oct. 20 uur tot Zaterdag 12 O c t. 8 uur waargenomen door de apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Buitenland VRIJWILLIGERS IN HET AMERIKAANSCHE LEGER. WASHINGTON, 5 Oct. (D. N. B.). In September hebben meer dan 45.000 vrij willigers dienst genomen in het Amerikaan- sche leger. Voor oorlogs- en vredestijd is dit een record. BRAND IN ENGELSCHE OPSLAG PLAATSEN IN EGYPTE. MILAAN, 5 Oct. (D. N. B.) De „Po- polo d'Italia" meldt uit Tetoean, dat langs den grooten autoweg; die van Cairo naar de oase Fajoem leidt, talrijke Engelsche opslagplaatsen door brand verwoest zijn. Men vermoedt, dat de branden zijn ge sticht door Bedoeinen uit de grensstreken, die door de Britsche militaire autoriteiten gedwongen waren, zich naar het binnen land te begeven. STERKE KOELING VAN VISCH HAMBURG, 5 October (A.N.P.) Een firma te Hamburg heeft sensationeele resul taten verkregen op het gebied van sterke koeling van levensmiddelen. Een schip van 10.000 ton is verbouwd en met een be manning van 120 koppen op de visch- vangst in volle zee gezonden. Op dit schip, dat eenig in zijn soort is, wordt visch van goede kwaliteit verwerkt en zoo sterk af gekoeld, dat zij in volkomen verschen toe stand aan den uiteindelijken verbruiker geleverd kan worden. De koeling geschiedt tot 18 a 21 graden onder nul, dochimen kan tot 40 graden onder nul komen. Visschers- vaartuigen, die voor de vangst zorgen, leve ren de visch aan het koelschip af. Daar worden de visschen machinaal ontdaan van kop en graat en automatisch verpakt in cellophaan. Opdat het koelschip niet telkens zelf een haven moet aandoen om te lossen, brengen kleinere schepen steeds een deel van de visch naar land, eveneens in koel installaties. Dan wordt de visch in speciale koelwagons naar groote distributiecentra en in koelkisten naar kleinere plaatsen ge bracht. Voor deze behandeling der visch is slechts een zeer geringe prysverhooging het gevolg, die overigens niet wordt ge dragen door den kleinhandelaar, maar door producent en grossier. Dezelfde procedure is een jaar geleden met succes toegepast bij sterke koeling van andere levensmiddelen, zooals fruit en groenten. De beteekenis dezer nieuwe me thode voor de voedselvoorziening is dui delijk. LEIDEN, 4 Oct. Groentenveiling. Witte kool 3.10, roode kool 2.205.70, sayoee kool 4.405.30, groene kool 2.204.20, boerenkool 4., rapen 3.205.60, prei 3.104.80, kroten 1.903.40, kroten, ge kookt 6—9, uien 2.606.60, peen 5.20 6.50, spruiten 519, andijvie 2.sla 24, druiven 1438, snijboonen 6 33, stokboonen 14^-29, pronkboonen 4 10, stamboonen 624, postelein 410, spinazie 217, tomaten A f 1314.40, id. B 13—16.20, idem C 13—13.60, idem CC 9, per 100 stuks: andijvie 1.001.40, komkommers 26.70, bloemkool 1 4 19.40, meloenen 618, salade 1.00 1.60, knolselderie f 2.904.70, per 100 bos: EERSTE BLADPAG. 3] I kroten 0.801.10, pieterselie f 0.501.30, radijs 1.302.60, selderie 0.501.30, bleekselderie 610, peen 3.506.30, ra barber 1. 5 Oct. Bofer. Aanvoer 265 kg. Prijzen: prima Boerenboter 1.661.70 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 30 SCept. tot en met 5 October. Aanvoer: 160.000 stuks lange turf, prijzen 1315 per 1000 stuks. UTRECHT, 5 October. Vee. Totaal aangevoerd 3150 stuks vee, o.a. 850 runde ren. Vaarzen 170280.Melkkoeien ƒ180—300.—Kalfkoeien 190—330.—Va re koeien 150260 per stuk. Handel re delijk, met iets oploopende prijzen. 660 Magere kalveren 60120.per stuk. Hande redelijk, hooger in prijs. 130 Nuch tere kalveren, 520 Magere varkens en Schrammen, Magere varkens 1735. Schrammen 1317.240 Biggen 6 13.per stuk. Handel gedrukt met terug- loopende prijzen. 210 Magere schapen 33 67.per stuk. Handel vlug met hoogere prijzen. 540 Zuiglammeren 2238.per stuk. Handel vlug met hoogere prijzen. Boter 300 KG. 1.80, Kaas 150 K G. ƒ0.90—1.10 per KG. Eieren 14.000 ƒ5— 7.50 per 100 stuks. LEID SCHEND AM, 4 October. Groen tenveiling. Eng. komkommers le soort 56.50, 2e soort f 34.50, 3e soort 2 3.Gele komkommers le soort 4.50 7.50, 2e soort ƒ3.204.3e soort ƒ2 3.Kropsla le soort 1.202.10, 2e soort 11.50, Peen 47.20, Bloemkool le soort ƒ12—18.— 2e soort ƒ7—11.—To maten midd. 6.506.80, gr. ronden 6.50 7.2e soort 6.506.60, 3e soort 4 4.20, bonken 3.505.20, Andijvie 1 tot 1.40 per 100, Andijvie 22.20 per 100 K.G., Spinazie ƒ0.100.40 per 4 K.G., Postelein 35.50, Snijboonen f 1232. Spercieboonen 828.Radijs 1.50 2.— Prei ƒ3—4.20, Selderie ƒ0.50—1.50, Meloenen f 0.060.18, Druiven 1220. TER AAR, 4 October. Centrale Veiling. Spinazie 0.080.34, Andijvie 0.10 0.24, Sla 1.00—150, Vellen 0.07, Kas- snijboonen 2.402.90, Prinsesseboonen 0.60—2.05, Witte Pronkers 0.40—0.91, Stamboonen 0.601.40, Spekboonen 0.60 0.90, Druiven 0.210.22, Waschpeen 4.00, Uien 2.00—5.00, Roode kool 2.00 —4.70, Witte 2.00—3.90, Savoye 4.00— 5.30, Chineesche kool 1.902.40, Groene Savoye 3.204.10, Peterselie f 1.30, Sel derij 1.001.50, Witlof 8.00, Kroten 3.504.00, Bospeen 4.007.00, Bloemkool 0.04—0.15, Meloenen 0.06—0.12, To maten 4.006.70. NOORDWIJKERHOUT, 4 October 1940. Veiling „De Eendracht" Dubbele boonen z. d. 0.601.95, Snijboonen 0.901.55, Enkele boonen z. d. 0.601.60, Enkele boonen m. d. 0.701.40, Rentegevers 0.901.60, per 10 K.G.; Bloemkool I 10.60, Bloemkool n 2.10—6.10, Bloem kool III 2.002.60, per 100 stuks; Roode kool 2.904.30, witte kool 1.50—2.00, Savoye kool 2.50, Koolrapen 1.70 per 100 K.G. LEIDERDORP, 4 October. Vrije veiling. Kipeieren 7.207.90, kippen f 0.65 1.10 per stuk, hanen 0.751.20, eenden 0.75-^-0.95, konijnen 0.552.25. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 October. Groentenveiling. Aardappelen 1.30 1.70, Per 100 stuks: Bloemkool I 13—17.30, id. II 6.10—11.30, Bospeen 5—8.20, Sla 2.803. Per kist van 6 kg.: Andijvie f 17 21 Per 100 kg.: Roode kool 5.105.60, Gele kool 4.905.50, Groene kool 3.70 4.40, Uien 56.50. Per kist van 20 kg.: Waspeen 1.10—1.60, Kroten f 0.50—0.65. NIEUWKOOP, 3 Oct, Eierenveiling. Aan voer 2200 stuks. Prijzen 6.857.80 per 100 stuks. VINKEVEEN, 4 October. Groentenveiling. Kassnijboonen 2529 per 100 kg., id. (stek) 817, Pronkboonen 48, Stam- spercieboonen 615, Tomaten 714, Spinazie 210, Postelein 58, Roode kool 4.706, Groene kool 25.30, An dijvie 11.50 per 100 stuks. Bleekselderij 29, Bloemkool 316, Kropsla 12.10, Peen 3.505, per 100 bos, Peterselie 3.70, Selderij 0.505.20, Radijs 0.601.50, Prei 55.10 per 100 kg. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCIIE BANK 5 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berly'n 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.33—43.41 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.2943.45 Allen die iets te vorderen hebben van, of schuldig zijn aan, of borgtochten hebben ten laste van wijlen de ech telieden WILLEM VAN DER HOLST en MARGARETHA VAN STEIJKlin leven ge woond hebbende te Noord- wyk, Kerkstraat 59 en aldaar overleden, Respectievelijk 29 Juli 1940 en 15 Uuli 1940, ge lieven daarvan (aangifte res pectievelijk betMing te doen ten kantore van ondergetee- kende uiterlijk 15 October a.s. Notaris Mr. C. PUNT. Noordwijk, Lindenplein 3.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3