STADS NIEUWS Weerbericht DANS-ACADEMIE WIELINGA ZATERDAG 5 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten /O cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.09 uur Zaterdagavond. Zon op 7.48 uur Zondagochtend. Zon onder 7.07 uur Zondagavond. Zon op 7.50 uur Maandagmorgen. Maan onder 9.48 uur Zaterdagavond. Maan op 1.45 uur Zondagmiddag. Maan onder 10.45 uur Zondagavond. Maan op 2.38 uur Maandagmiddag. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 6 Oct. v.m. 7.30 en nam. 7.55 uur; op Maandag 7 October voorm. 8.20 en nam. 8.45 uur. II CD II CD II CD IIOIIOIIOIIOIIOIIC1 Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- Q 0 gang en zonsopkomst 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: 0 0 ZONSONDERGANG jj 7.09 uur. 2 ZONSOPKOMST Q y 7.48 uur. q 0 Tusschen deze beide tijden dient Q Q er dus verduisterd te worden. JNOIIOllOnOIIOIIOIIOMOIIcP Opening gebouw R.K. Werklieden verbond „Het verheugt ons, dat de geest van eenheid thcms over het Nederlandsche volk vaar dig schijnt te woiden" al dus de Verbondsvoorzitter. Gistermiddag is onder zeer groote be langstelling het nieuwe gebouw van het R.K. Werkliedenverbond op officieele wij ze geopend. Z. H. Exc. mgr. dr. J. de Jong, Aartsbis schop van Utrecht, had vóór de openings plechtigheid het gebouw kerkelijk inge wijd. De heer H. Engels was tegenwoordig na mens den wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van sociale za ken, verder mr. dr. G. A. W. ter Peljc- wijk, burgemeester van Utrecht, deken Th. J. M. Knuvelder van Utrecht, mr. B. C. Slotemaker namens het verbond van Nederlandsche werkgevers, ir. E. Guljé, algemeen voorzitter van de algemeene R.K. Werkgeververeeniging, de heeren B. J. Woudenberg en Th. Ter Schiphorst, res pectievelijk bewindvoerder en secretaris van het N.V.V., dr. W. Kaute in zijn func tie van Duitsch contact-commissaris voor <ien rijkscommissaris, de Utrechtsche wet houders H. A. Bekker. H. Ploeg en mr. H. B. Waslander en verder vertegenwoordi gers van de aangesloten bonden en instfl- iingen van het R.K. Werkliedenverbond. De voorzitter van het Verbond, de heer A. C. de Bruyn, sprak de openingsrede uit. Hy herinnerde er allereerst aan, dat deze inzegeningsplechtigheid samenvalt met den feestdag van St. Franciscus, hetgeen echter geenszins wil zeggen, dat de R.K. arbei dersbeweging een ..kerkelijke organisatie" is. Zij is in den waren zin van het woord een zelfstandige organisatie van katholie ke leeken. Dit gebouw is, aldus spr., te beschouwen als een vrucht van de goede verhouding tusschen werkgevers- en werk nemersorganisaties. Spr. bracht allen dank, die hebben mede- gebouwd aan dit „huis van den arbeid". Moge het ons allen, zoo besloot hij zijn rede, in nauwe, oprechte en hartelijke sa menwerking gegeven zijn onder Gods ze gen, de veelzijdige en gewichtige belangen van ons volk, vooral in dezen zwaren tijd, te dienen. Hierna was het woord aan mgr. dr. J. de Jong, aartsbisschop van Utrecht. Z.E. zag in dit nieuwe gebouw een nobele bedoe ling, n.l. de verheffing van den arbeiders stand en sprak de hoop uit, dat datgene, wat het bestuur zich heeft voorgesteld in den toestand voor ons volk te willen doen, ook inderdaad verwezenlijkt zal worden. De burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A.'"W. ter Pelkwijk, wenschte het bestuur geluk met de tot stand koming van dit NIEUWE RIJN 28 A t inschrijving' ZondagmrüSdag/^t Clubs v«or/uil TELEF. 21707 nieuwe clubs. nsdagavond uitend R.K. Zondag a.s. dansoefenavifid uitsluitend voor leden. Aanvang 7 UUR Prospectus op aanvrage AANBIDDINGSFEEST IN HET ST. FRANCISCUSLIEFDEWERK. Tevens viering van het vierde lustrum. Mogen wordt het 4de lusturm gevierd van het St. Francscusliefdewerk. Twintig jaren is het geleden, dat dit zoo schoone en in onze stad zoo sympathieke werk een aan vang nam. Van welk groot nut dit werk is geweest voor de zielen van tientallen jongens, weet alleen God. Naast Hem danken wij het ook aan de voorbeeldeloo- ze ijver en toewijding van onze voorgan gers, Pater Frigge, Pater Goosen, Pater Jorna, en van al die heeren en dames, die in den loop der jaren htm tijd en hun lief de aan dit werk gegeven hebben. Met name mogen wij wel noemen den heer J. Abelman, die als penningmeester reeds twintig jaren de financieele zorgen voor het grootste gedeelte gedragen heeft. Zon der hem kunnen wij ons het St. Francis- cusliefdewerk in Leiden niet denken. De viering zal uitsluitend kerkelijk zijn. Morgen is er een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid en om Gods zegen te vra gen voor ons werk, onze jongens en onze weldoeners. Tevens is morgen het paarlijk- sche aanbiddingsfeest. We verwachten, dat zeer velen een oogenblik komen neerknie len voor 't Allerheiligste, en een gebed zullen storten vooral voor de geestelijke belangen van onze goede jongens. Het H. Sacrament is ter aanbid ding uitgesteld van half elf tot en met het Lof. Het plechtig Lof is om half vijf. N.B. De ingang naar de kapel is in de Nieuwstraat (bij de Hooigracht). Ons gironummer is 70108. P. P. P. VOLKSBONDNIEUWS Thermometers Van Schaikfonds De tweede zending thermometers is door het bestuur van den RiC. Volksbond, afd. Leiden ontvangen, hetgeen geruimen tijd na den aanvankelijk gestelden datum voor ontvangst is. Dit neemt echter niet weg, dat de actie tot het plaatsen van de thermo meters nu zoo spoedig mogelijk ter hand moet worden genomeji, hetgeen het doel treffends kan geschieden door hen, die nog geen thermometer hebben ontvangen, in de gelegenheid te stellen deze in het Bonds- gebouw in ontvangst te komen nemen op heden Zaterdag, 5 October, des namiddags van 5 tot 8 uur op het kantoor. Spoedige afhaling is gewenscht! VERVROEGDE SLUITING POSTAGENTSCHAPPEN. De Postagentschappen hier ter stede zullen met ingang van Maandag 7 Ostober niet langer dan tot 17 uur zijn openge steld (des Zaterdags 15 uur). Met den zegelverkoop zal echter na ge noemde tijdstippen gedurende de open stelling van de zaak worden voortgegaan. SCHRIKBARENDE RIJWIELDIEFSTAL. Den laats ten tijd worden weer tal van rijwieldiefstallen gepleegd. Gisteren waren er vijf verdwenen karretjes, Donderdag zelfs tien. Het aantal beloopt thans vijf-en- twintig per week. En vermoedelijk zal dat alles wel een gevolg zijn van grove nala tigheid der bezitters, die hun vehikels maar onbeheerd laten staan. Tenslotte zijn de rijwielbezitters zelf de dupe, en de po litie heeft er heel wat zorgen aan. Ieder rijwielbezitter wordt daarom in zijn eigen belang aangeraden beter op zijn karretje te passen. fraaie gebouw, waarop het gemeentebe stuur met recht trotsch is en waardoor zon der twijfel in niet geringe mate het ge deelte van de stad, dat „Pijlsweert" heet, aanzienlijk aan belangrijkheid heeft ge wonnen. Nadat Kanunnik D. G. v. Schaik een woord van gelukwensch had geuit, spra ken nog de heeren J. G. v. d. Brink, voor zitter van den R.K. Metaalbewerkersbond, welke bond het gebrandschilderde raam heeft aangeboden, benevens de monumen tale kronen en het smeedwerk voor de trappen van de hal, ir. E. Guljé namens de algemeene Katholieke Werkgeversvereni ging, mr. B. C. Slotemaker namens het Verbond van Nedejlandsche werkgevers en de heet A. Guyckschot namens het Christelijk Nationaal Vakverbond. Al deze sprekers heeft de voorzitter van het Verbond, de heer A. C. de Bruyn, be antwoord. Het verheugde spr., dat de geest van eenheid thans over het Nederlandsche volk vaardig schijnt te worden. De gevers, ontwerpers en makers van de geschenken zijn wij zeer erkentelijk, hun daadwerke lijke vriendschap zal voor ons een spoor slag zijn, om voor zoover het van ons af hangt, zegenrijk werk in het belang van ons volk, voort te zetten. Hierna bestond er gelegenheid het ge bouw te bezichtigen. MELKVERSTREKKING OP SCHOLEN. Het Schoolmelkcomité-Leiden deelt ons het volgende mede: Nu de zomervacantie alweer eenigen tijd achter den dug is en dus, sinds enkele we ken, weer begonnen is met het verstrek ken van melk onder den ochtendschooltijd aan de leerlingen van alle openbare en Roomsch-Katholieke lagere scholen, valt uit het aantal der deelnemende kinderen te constateeren, dat de belangstelling voor deze wijze van melkverstrekking nog altijd onverminderd blijft vóórtbestaan. Deze verblijdende conclusie wint nog aan betee- kenis, omdat bedriegen de voorteekenen niet het verbruik in de thans voor de deur staande wintermaanden wel steeds zal toenemen. Immers, juist in deze tij den, mag verwacht worden, dat de groote voedingswaarde van melk en het groote be lang, dat melkvoeding dientengevolge voor de gezondheid van het opgroeiende kind heeft, verschillende ouders, die totnutoe meenden dat hun kinderen wel met de voeding van thuis konden volstaan, er toe zullen brengen, zich in de tegenwoordige omstandigheden niet langer afzijdig te hou den. Te minder, omdat de financieele kant van deze schoolmelkregeling zoo aantrek kelijk is; terwijl toch de kinderen viermaal per week een kwart liter gepasteuriseerde melk in fleschjes krijgen,.bedraagt de daar voor verschuldigde prijs minder dan die, welke aan den melkboer verschuldigd zou zijn. Betaalt men thans aan den melkboer per literflesch gepast, melk ƒ0.16 en voor 4 kwartliterfleschjes 0.18, voor de aan de schoolmelkverstrekking deelnemende kin deren geldt momenteel het volgende tarief: a. 0.15 per week voor de leerlingen van de z.g. opleidingsscholen en b. 0.10 per week voor de leerlingen van de overige scholen, een en ander met dien verstande, dat voor kinderen, die dan de schoolkinder voeding deelnemen, alsook voor kinderen, wier ouders werkloos zijn, de prijs op vijf centen per week is gesteld. Uit dit laatste valt ook gedeeltelijk het merkwaardige verschijnsel te verklaren, dat het aantal deelnemers van de eigenlijke volksscholen (dat zijn dus de kinderen van de minst draagkrachtigen) vaak grooter is dan dat op de z.g. opleidingsscholen. Een ander frappant verschijnsel, dat het Schoolmelkcomité niet nalaten wil te ver melden, is nog dit, dat de practijk heeft uitgewezen, dat kinderen, die thuis niet of ongaarne melk drinken, deze op school on der hun kameraadjes met graagte nuttigen. Daarom en gedachtig aan het motto „een gezonde jeugd, een kracntig volk" wekt het Schoolmelkcomité-Leiden ten slotte de ouders, die hun kinderen nog niet in de ge legenheid stelden van deze melkverrtrèk- king gebruik te maken, op, het belang van hun kinderen te dienen en ook dezen aan de melkverstrekking te laten deelnemen. EIGENAAR KREEG ZIJN GESTOLEN SCHAPEN AANGEBODEN. Door de politie is gisteren op de Vee markt aangehouden de 38-jarige J. B. Deze man had eenige schapen op de veemarkt ontvreemd en aldaar verkocht, waarop de dieren van hand tot hand gaande, ten slotte den rechtmatigen eigenaar ten verkoop werden aargeboden. Na procesverbaal is B. op vrije voeten gesteld. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier: het pand Langegracht 206 in bod: 4.600, kooper de heer J. J. de Cler qq. alhier voor: 4.750. Het huis met afzonderlijke bovenwoning en tuin Magdalena Moonstraat 20/20a in bod: 5.700, kooper de heer E. van Star- kenburg qq. te Oegstgeest voor: 5.800. Het winkelhuis en erf Zuidsingel 35 in bod: 2.550, kooper de heer J. Zitman qq. alhier voor 2.700. Het huis en erf Uiterstegracht 64, in bod 230, is uit de hand verkocht. Te Oegstgeest: de huizen en erven Ter- weeweg 18, 20, 22, 26 en 28 na afmijning tezamen in bod: 14.001, kooper de heer E. Dijkstra qq. te Sassenheim voor: 14.276. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 554. Manufacturenhan- del en K leed in gmaga zijn voorheen Firma M. de Vries N.V. Leiden, Haarlemmer straat 203. De heer J. de Vries is afgetreden als di recteur en benoemd tot commissaris. De heer Max de Vries is afgetreden als kdj. directeur en benoemd tot directeur. Voor het examen van apothekers-assis tent slaagde te Amsterdam de heer dr. C. de Boer, alhier. RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. Aan het jaarverslag van het Rijksmu seum voor Volkenkunde, uitgebracht door den directeur dr. W. H. Rassers, ontleenen wij het volgende: Na de heropening van het Museum in het einde van het jaar 1937 en de voltooiing van de inrichting der publieke verzamelin gen in het jaar 1938 mocht verwacht wor den, dat het jaar 1939 een volledige hervat ting zou brengen van den gewonen norma len gang van zaken. De uitbreiding van de locale oorlogen der laatste jaren tot een wereldoorlog heeft evenwel tot een geheel anderen toestand van het Museum geleid. In de tweede helft van het jaar moest alle arbeid en aandacht gericht worden op de beveiliging der verzamelingen tegen mo gelijk oorlogsgevaar Daarbij bleek het noodzakelijk om voorloopig het gebouw geheel voor het publiek te sluiten. Alle maatregelen voor de luchtbescherming, voorzoover die reeds waren voorgeschreven, werden uitgevoerd. De belangrijkste kost baarheden, ook uit wetenschappelijk oog punt, werden in de kluis en in het souster- rain geborgen of met zandzakken gedekt, terwyl de uitgestrekte zolders, waar zich een groot deel van de studieverzamelingen bevond, geheel werden ontruimd. Aan het eind van het jaar was dit omvangrijke werk, dat ook veel registratie medebracht, en waarbij zich het gemis van een lift wel zeer pijnlijk deed gevoelen, voltooid. De technische verbeteringen van het museumgebouw met het oog op den drei genden internationalen toestand en de be veiliging van den buitenkant van het ge bouw kwamen dit jaar nog niet tot uitvoe ring. Indien, tengevolge van het uitbreken van den oorlog, al deze zoo ingrijpende maat regelen niet noodzakelijk waren geworden, zou 1939 stellig een zeer gunstig jaar voor het Museum zijn geweest, pe belangstel ling van de zijde van het publiek vertoon de een opvallende stijging. Bij de sluiting van het museum op 26 Augustus -waren bij na 1200 bezoekers meer geboekt dan op denzelfden datum in 1938. Gewezen wordt op het groote gewicht van de aanwinsten van dit jaar, waardoor eeni ge ernstige leemten in de verzamelingen van de afdeeling Indonesië werden aange vuld, Verheugend is voorts het steeds in tensiever contact met Nederlandsch-Indië. Verscheidene deskundigen uit Nederlandsch Indië op het gebied van de volkenkunde- en aanverwante vakken bezochten ons mu seum, terwijl de conservator dezer instel ling, de heer C. C. F. M. Ie Roux, eind April voor een tijd van acht maanden naar Indië ging als leider van de Nieuw-Guinea- expeditie, welke het Koninklijk Neder landsch Aardrijkskundig Genootschap in samenwerking met de Indische Regeering organiseerde. Voor de Nieuw-Guinea-ver- zameling van het meseum zal deze reis zeker van groote beteekenis worden. De groote voordrachtzaal blijkt voor het museum een zeer belangrijk bezit te zijn. Nog meer zou ze tot haar recht komen, in dien het museum tevens een eigen goed projectietoestel en filmapparaat rijk was. Men zou dan ook in staat zijn om de rond leidingen in het museum te doen vooraf gaan door projectie van lichtbeelden en films met betrekking tot de te bezichtigen afdeelingen. Het verslag maakt verder uitvoerig mel ding van de aanvulling der verzamelingen, hetzij door schenkingen, hetzy door aan- koopen. Het museum werd in 1939 tot 25 Augus tus bezocht door 4170 betalende bezoekers, terwijl aan 2513 personen, in hoofdzaak stu denten aan de Rijksuniversiteit alhier, vrije toegang werd verleend. De totale opbrengst der toegangsgelden bedroeg ƒ456.75. In druk is verschenen het verslag om trent den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem over 1939, onder welk gebied thans ook Leiden en omgeving res sorteert. Naar wij vernemen, is door de Commissie van Beheer over de Gestichten Endegeest enz. aan ds. M. J. Punselie, op diens verzoek met ingang van 1 Jan. 1941 eervol ontslag verleend als protestantsch geestelijke aan genoemde Gestichten. Expositie schilderijen Tilla Terwindt. In de kunstzaal „Pro Arte" De tegenwoordige tijd lijkt ons zeer rijk aan schilders en schilderkunst, 't Is waar, dat er de laatste eeuwen door steeds veel minnaars en minnaressen van deze verhe ven kunst zijn geweest, maar niet altijd is hun werk zoo tot het volk gekomen als thans het geval schijnt zijn. De tijdsinvloeden drukken ongetwijfeld hun stempel op deze kunst en daarom is het misschien te verklaren, dat de kunst zaal „Pro Arte", Breestraat 123 A, weder om een nieuwe expositie van schilderijen heeft gearrangeerd. Mej. Giselle Kuster blijkt een verwoed optimiste te zijn. Telkens opnieuw schept zij voor kunstbroeders en kunstzusters ge legenheid om hun werken nader tot het pu bliek te brengen en het kan, meenen wij, niet anders of op den duur zal dit „frap- pez toujours" succes hebben; d.w.z. er zal meer belangstelling komen voor de schilder kunst en dus meer waardeering. Dat dit verdiend is in menig opzicht, dat bewijst deze nieuwe expositie, welke mej. Kuster heeft kunnen arrangeeren. Ditmaal heeft zy haar tentoonstellings ruimte afgestaan voor werken van mej. Tilla Terwindt uit Den Haag. Van de werken van deze schilderes gaat een eigenaardige bekoring uit. Mej. Ter windt is impressionist van Franschen in- slag, fleurig en luchtig, maar dat belet al- Gemeentel. Aankondigingen INKWARTIERING. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden^ dat bij Ver ordening van den Rijkscoiflmissaris voor het bezette Nqd^ilandscheffebied d.d. 16 len zijngpastgesteld be- van Jfrgoeding voor .rticulilren enin ho- behoew; Duit- 2ft Mei|040 af. i Voor het vS^ij^n van jfetaling jhoeten de kwartiergevers fle ink#È^iïerig£sbiljet- iop vjfn eelTTcalender- igen van de in kwartiering, afgqilotefT en onderteekend door de kwartiernftüérs ter behandeling in leveren bij de JFemente-Secretarie (afd. Financiën), Rapdhburg No. 12. Indien na afloop van een kalendermaand de inkartiering voort duurt, zal vanwege de Ortskammandantur een nieuw biljet worden uitgereikt. De Burgemeester voornoemd, A. TEPE, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 4 October 1940. ten, telkens na afl maand of na hetf BEKENDMAKING. Het spreekui voor Zenuw- Jelgersma) in kundigen en Geipndheit van het Consultatiebureau GeestejiMkfln (dr. H. C. ;t geboify van\en Genees- niet meer op Dinsdagmiddag uur. De Directed vai .1 voortaan Woen|i|agavoni doch op 'dq^^ehoucpn te twee en G. D., D. HORST. 2137 XERKBERICHT KERK O. L. VR. ONBEVL. ONTVANGEN (Hartebrug). Veranderlijke diensten. Zondag, 21ste na Pinksteren, 6 October. Solemniteit van den H. Franciscus van As- sisië. Te 11.30 uur Jeugd Derde Orde afdee ling Meisjes in het parochiehuis „St. Fran ciscus" (hoek MareOude Singel). Te 4 uur Mariacongregatie hoogste afdeeling meisjes in de kerk. Te 6 uur plechtig Lof, feestpreek en herdenking van het Zalig af sterven van St. Franciscus. Dinsdag, 6de der negen Dinsdagen, ter eére van den H. Antonius. 's Avonds te 6 uur Lof ter eere van den H. Antonius, oefe ning van gebed voor de ingekomen inten ties. Vereering der relikwie. Vrijdag, te 4.15 uur biechthooren voor de schoolkinderen. Zaterdag biechthooren van 4 uur tot 9 uur. Zondag a.s. te 4 uur Mariacongregatie laagste afdeeling Meisjes. Nota I: eiken avond te 6 uur Lof en oefeningen voor de Octobermaand. Nota II. Heden in het kerkportaal ver koop van een pijltje ten bate van het R.K. Jeugdwerk in het bisdom, hetwelk een groot belang is voor ouders, Kerk en Staat. Nota III: Maandag te 9 uur H. Mis op het kerkhof. Nota IV. Woensdag 9 October 7.45 uur H. Mis tot intentie der overleden zieken, tijdens hun ziekte bezocht door de dames der St. Elisabethvereeniging. lerminst, dat er een diepe ernst aan ten grondslag ligt, welke getuigt van plichts besef voor het werk, waaraan zij zioh gege ven heeft. Daaruit speekt ook duidelijk, dat mej. Terwindt een harde leerschool heeft gehad, welke zij echter door haar energie glansrijk doorloopen heeft. Begonnen in Antwerpen bij Henri Luy- ten, trok zij al spoedig naar Parijs, welke kunststad wel den meesten invloed had op haar kunstrichting. De zuidelijke sfeer spreekt uit nagenoeg al haar werken, maar toch ook weer niet zoo, dat het karakter ervan te wulpsch of te baldadig is. Integendeel, het grijs over- heerscht bijna overal, zonder dat daarbij evenwel aan somberheid ook maar gedacht behoeft te worden. Mej. Terwindt schildert met bijzondere fijnheid van inslag. Haar portretten in plein air zijn juweeltjes van schilder-por tretkunst. De „Zusjes" zijn daarvan een sprekend voorbeeld, maar ook de portret ten van een meisje en een toerist in het berglandschap mogen uitstekend geslaagd heeten. Haar Fransche levendigheid spreekt voorts uit tal van werken, doch bewonde renswaardig is het hoe zij zulks niet een enkel licht kleurtje tot uitdrukking wèet te brengen. Verrassend is haar werk somtijds even zeer. Zoo b.v. in de „Parkieten", die in hun fijn getraliede kooi doen denken aan een legkaart, waarvan de diverse stukjes slechts in elkaar behoeven te worden gelegd om een fraai kunstzinnig geheel te vormen. Het jongensportret „Pedro", de „Danseu se" en „Paljas" mogen onder haar werken van portretstudie zeker genoemd worden, maar daarnaast nemen toch ook haar stil levens, haar fijne bloemenschat op het doek een voorname plaats in. Een portretstudie van anderen inslag is die van den schilder Louis Apol, in welk werk mej. Terwindt een bezonkenheid en rust aan den dag legt, welke men slechts bij zeer ervaren kunstenaars zal kunnen zoeken, een rust ook, welke men van deze levendige, soms iets nerveus aandoende schilderes niet zou verwachten. Tot slot: een teekening, het hondje „Zi- ta" van haar petekind, een snoezig dier, dat als het ware zit te wachten op hetgeen zijn meesteres zal zeggen, 'n Unieke teekening. Al met al een tentoonstelling, welke waardeering verdient en wier beste slagen een druk bezoek zal zijn.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2