OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 1 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 OP DE BOLLENBEURS. Ruim 600 personen waren weer in de Concertzaal te Haarlem vereenigd om de zaken in het vollenvak te bespreken en te verhandelen wat er nog te verhandelen valt. Want eenerzijds is het aantal gevraagde soorten niet groot, anderzijds raakt de door inkrimp en slecht gewas niet groote voor raad uitgeput. Ook naar Denemarken mag thans uitge voerd worden, zoodat de bollen verzonden worden naar Duitschland, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Italië, Zwitserland en België. De exportkeuring van de Ned. Sierteelt- centrale is dan ook weer in vollen gang, en de controleurs van den Plantenziektenkun- digen Dienst zijn verheugd hun gedwon gen rust te hebben moeten opgeven. Naar teeltbewijzen was veel vraag, ook voor hyacinthen. Eén bewijs van de hoop volle toekomst welke men voor het vak ziet weggelegd: een vertrouwen hetwelk eveneens tot uiting komt door de groote grondaankoop door een firma in de bollen streek gedaan. De handel in abnormaal voor tulpen loopt ten einde; in narcissen voor inleve ring werd nog veel gedaan. De vraag naar tulpenplantgoed is groot maar de voorraad wordt schraal. Per K.G. werden verhandeld: John Sche pers 1.25, Golden Age 1.25, Charles Need- ham ƒ2.50, Mongolia ƒ2.50, White Sail 2. In „midden" was de prijs ongeveer het zelfde als vorige week met een neiging tot oploopen. De laatste Dahliakeuring voor dit seizoen werd gehouden, waarvoor slechts weinig belangstelling was. HILLEGOM R.K. Schaakclub „Hillegom" Dé uit slagen van den laatsten wedstrijd zijn als volgt: Groep I G. B. KroonE. Th. Le Feber 0—1; M. Bakker—L. C. M. Koeken 10; R. J. J. HeirmanM. v. d. Poll 01; J. J. BalmP. v. d. Meij afgebroken. Groep II J. LangeveldA. Heirman Yi'j N. Berkhout—F. Nijssen afgebroken; J. v. d. ZwetC. v. d. Valk 10. „Cantate et Jubilate". De R.K. ge mengde Zangvereeniging „Cantate et Jubi late" (serie Nice mej. C. W. M. Hooger- vorst) behaalde in de tweede afd. Gemeng de koren van het concours, uitgeschreven door den Bond van R.K. Zangvereenigingen in Ned. en Z. Holland te Haarlem met 210 punten een eersten Prys. Geboren: z. van M. van LoonTurk z. van A. E. KolkVermeulen d. van A. Verschoorvan Rijswijk z. van M. M. van de VenBenkemper z. van A. C. van LeurGuttink z. van H. J. de HaasHoogkamer. Ondertrouw: G. Heemskerk en M. Th. Huysmans C. Algera en C. van Mou- rik N. Kieft en E. Hildebrandt F. W. van der Hulst en A. Brouwer. Getrouwd: G. L. van Waveren en P. G. Geitenbeek Overleden: C. Bouwman, echtg. van A. van Delft, vr. 66 j. J. van der Molen, echtg. van N. Weijers, vr., 76 j. H. Weij- ers, m. 56 j. KATWIJK Personalia. De volgende leerlingen van de Katwijksche Huishoud- en Indu strieschool zijn geslaagd voor het diploma coupeuse: J. Meijer, A. de Jager. M. C. Noordijk, S. Vooys, J. M. de Wit. Voor het diploma costumière slaagden de dames: D. Zwaan, J. v. Duyvenbode, J. Poot, P. Guyt en M. C. v. d. Plas. SASSENHEIM Door een hond gebeten. Een 3-tal jon gens, die door een, inmiddels doodgescho ten, verdachte hond gebeten zijn, zijn ter observatie naar Utrecht overgebracht. Op het bureau. Alhier hebben eenige personen de nacht op het politiebureau doorgebracht, omdat zy niet voor 10 uur binnen waren. VOORSCHOTEN Geboren: Cornelis Maria Jacobus An- tonius z. van P. L. J. van der Geest en M. H. Bouwman André z. van E. van der Blom en E. Meyers. Ondertrouwd: W. Zonneveld 27 j. en A. M. van Ipenburg 20 j. H. van Voorst 28 j. en J. Huge 28 j. Getrouwd: A. C. Blom 23 j. en P. C. Schipaanboord. Overleden: Anna Maria Petronella Hendriks 72 j. wed. van J. J. W. Schuss. Johanna Maria Cecilia Verbeek 54 j. Gerardus van den Nieuwendijk 79 j. wedr. van M. van der Kwaak Jan Retel 58 j. echtgen. van Z. van Mooten. Anna Maria Dobbe van Bergen 77 j. echtgen. van A. N. van Leeuwen. Gevestigd: T. J. van Duijn van Rot terdam J. W. Brantjes van den Helder G. van Mourik van Rotterdam G. M. v. Geloven van Tilburg J. J. van den Berg van Naaldwijk A. van Egmond van Leidschendam C. Kempen van Hil versum H. J. Reijnen van Voorburg Wed. van Haalem geb. Versloot van Den Helder C. Lakerveld van Ede M. J. van Leeuwen van Alkemade E. de Jong van Dantumadeel Wed. van Groeningen geb. Overman van Zoeterwoude J. Lig- tenstein van Amsterdam A. E. Posthuma van Opsterland W. de Reus van Katwijk L. H. Frederiks van Nijmegen G. H. L. Verwey van Assen K. H. van der Wende van Rotterdam H. Zandvliet van Rotterdam P. J. Zoutenbier van Kethel en Spaland W. G. v. d. Zwaan van Nieuwer-Amstel W. Nagelkerke van Schiebroek. Vertrokke n: G. C. M. Steenkamp naar Amsterdam A. H. C. Vos naar 'sGravenhage A. M. P. Jansen naar Overschie L. G. Berkhuizen naar Wagen borgen M. Bottwin naar Woerden H. Platz naar Woerden Wed. I. Platz naar Woerden P. Wolfstein naar Alphen a. d. Rijn L. Mc. Cormick naar Reuver L. N. Krom naar Amsterdam G. J. W. Fran ke naar Wisch A. M. Stokhuijzen naar Haarlem P. van Vugt naar Hilversum W. F. van Ingen Schenau naar Leiden W. P. Schrier naar Katwijk A. R. van Motman naar Wageningen P. A. Verstoep naar Leiden M. A. v. d. Zwaan naar Nieuwer-Amstel J. H. van Velsen naar Zoeterwoude J. ter Poorten naar Delft C. G. Koek naar Alkemade B. Th. Lo geman naar Ned. Oost-Indië Wed. E. Christiaanse geb. Schoutei. naar Zeist J A. van Thillo naar 's Gravenhage B. van Klinken naar Leiden B. P. Eggink naar Arnhem W. G. Markus naar Leiden ZILK Voetbalvereen. Van Nispen. Het eers- ste elftal heeft de puntjes broedex-lijk ge deeld met Santpoort 3, waarmede zij eer lijk gezegd nog meer kregen dan hun, ge zien het vertoonde spel, toe kwam. Van Nispen speelde weer een wedstrijd ondor het motto „Waar je hem raakt, doe je hem zeer." Dit natuurlijk wat de bal betreft, daar van ruw spel geen sprake was. De Zilkers gaan het steeds meer als taak beschouwen de bal maar weg te trappen, zonder op te letten waar deze terecht komt, hetzij bij eigen spelers, of die der tegen partij. Santpoort maakte hier natuurlijk een zeer dankbaar gebruik van en hun zeer vlugge buitenspelers trokken bijna voort durend ten aanval. Dank zij het fraaie werk van achter speler v. Putten en kee per Duivenvoorden werd een groote neder laag voorkomen. De thuisclub verschijnt met een ver zwakt elftal in het veld wegens bedanken van diverse spelers. Toch nemen de Zil kers direct de touwtjes in handen en trek ken ten aanval. Vrij spoedig weet de kleine Jaap nummer een in de touwen-» te jagen uit een mooie doorbraak 10. Ook Sant poort trekt ten aanval, maar hun voorhoede stuit op voornoemd tweetal, die geen kamp geven. Toch weet juist V. N. de score te verhoogen door een pracht doelpunt van Theo 10. Dit wordt Santpoort te bar en zij gooien er een schepje op. Het is Beu- gelsdijk, die er 21 van maakte, na een mooie voorzet van links. Er wordt voor rust niet meer gedoelpunt, maar ook niet meer gevoetbald, daar er slechts wat heen en weer getrapt wordt. Na rust is het spel niet veel beter dan voor de rust. Door de V. N. spelers worden legio kansen om zeep gebracht door luk raakt te trappen op groote afstand schiet Theo echter in 31. Weer neemt Santpoort geleidelijk het spel in handen. De linksbuiten krijgt het leer toegespeeld en zet voor, v. d. Putten keert den bal maar kan niet wegwerken. Ook de keeper mengt zich in het dlxel, maar zonder succes. Tot slot schiet Steensma van vlak bij tusschen keepersbeen door in het touw 32. De thuisclub blijft in haar peuterige spelletje volharden en trapt maar wat op goed geluk af. Theo en de kleine Jaap koge len om beurten meters over of naast het doel. Ook Jan v. Mans vervalt in deze fout, zoodat doelpunten uitblijven. Dan een doorbraak der gasten. De vlugge links buiten zet fraai voor en Jansen schiet in eens onhoudbaar in 33. Er zyn nog en kele minuten te spelen en aan beide zij den wordt om het winnende doelpunt ge streden. V. N. krijgt een strafschop toege wezen welke door Theo wordt genomen. Het keiharde schot wordt echter door den keeper over de lat gewerkt. Nog een cor ner wordt genomen, maar ook deze levert geen succes meer op, waarna de scheids rechter einde floot. Het tweede verloor uit van H.B.C. 4 met 31, terwijl de junioren kranig werk de den door thuis met 21 van het sterke v.c.v. ZOETERMEER Voetbal. D.S.O. 3 speelde Zondag middag 12 uur tegen Alphia 3. In deze wed strijd speelde de gasten met 8 man. Niet tegenstaande dat hielden zij tot de rust goed stand, want toen was de stand 11. Na rust echter nam D.S.O. het spel in han den. Spoedig was de stand 42. De gasten wisten er nadien nog één tegenpunt bij te maken en D.S.O. drie, zoodat de laatste won met 73. Om 2 uur speelde D.S.O. 1 tegen W.I.K. 1 Tot de rust was het een gelijkopgaande wedstrijd. Na een kwartier gaf Bleileven D.S.O. de leiding 10. Even hierna maak te Veelenlurf er 20 van. Door de regen werd het veld nu moeilijk bespeelbaar en even voor de rust maakten de tegenstan ders een tegenpunt 21. Direct na rust gaf Windmeyer den bal goed door naar Bleileven en deze schoot keurig in 31. D.S.O. liet goed spel zien, terwijl de gas ten geen kans kregen door de goede ver dediging. D.S.O. won met 71. ALPHEN AAN DEN RIJN Van een wagen gevallen. In de Hofzichtstraat vermaakten eenige kinderen zich met een handwagen. Plotse ling dornpte de wagen. Een 6-jarig zoontje van C. had daarbij het ongeluk te vallen, waardoor het kind zijn arm brak. Het jon getje werd naar een ziekenhuis te Leiden ter verpleging overgebracht. Geboren: Pieternella Gysbertha d. v. Gijsbertus Cornelis van Wijk en Maria Mar- garetha Rosbergen. Theodorus Joannes z. van Hendrik Nicolaas Penning en Anna Johanna van der Hulst-—*- Teunis Elisa beth d. van Willem de Jong en Gerritje de Jeu. Ingekomen: Pieternella van Leeu wen, van Leiden. Ingetje van Klaveren, van Boskoop. Vertrokken: Johannes J. van Leeu wen, naar Nieuwer Amstel. Cornelia A. Maas, naar Maastricht. Cornelia van Leeuwen, naar Loenersloot. Elizabeth Westmaas, naar Leiden. HAZERSWOUDE Bestelling tijdens de verduistering. De directeur van het P. T. T.-kantoor te Lei den deelt mede: Te Hazerswoude Dorp zal in verband met de verduistering met in gang van 1 October de avondbestelling al leen worden uitgevoerd in de kom van het dorp. Voor bêwoners van de buitenwy ken van vanaf 18 tot 20 uur de gelegenheid be staan tot kostelooze afhaling der correspon dentie. TER AAR Geboren: Jacobus Johannes z: van B. Zwirs en van Kessel. Jacoba Christina Francisca d. van A. Lebesque en Schnie- der. Theodora d. van P. Wijfje en Schalk wijk. Wilhelmina Johanna d. van L. K, Heemskerk en van Koert. Ondertrouwd: A. C. Droog 24 j. en OC. J. Meyer, 22 j. J. H. van Wilgen 29 jaar te Alphen en L. J. Lam 25 j. Gehuwd: J. Th. van Beek 27 j. te Hil legom en P. C. v. d. Hoorn 25 j. Gevestigd: J. Lek, van Nieuwveen. J. v. Tol, van Leimuiden. C. v. d. Laan van Den Helder. Vertrokken: J. Boxce, naar Alphen. M. VisVerhaar, naar Utrecht. M. Kleyn, naar Bodegraven. C. Verlan, naar Den Haag. A. v. Bezooyen, naar Duis burg. G. v. Lammeren, naar Monniken dam. H. Jansen, naar Amsterdam. P. C. v. d. Hoorn, naar Hillegom. OUDE-WETERING Veender- en Lijkerpolder B.B. Met in gang van 1 October is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend aan J. Cozijn als ma chinist van het gemaal aan de Braassemer- meer en is door het bestuur van den Veen- der en Lijkerpolder B. B. in die functie aangesteld zyn zoon J. Cozijn. ZOETERWOUDE St. Josephsgezellenvereenlging. Woens dagavond zal de eerste steen gelegd wor den van het program van den arbeid, dat in het komende Kolpingsjaar moet wor den opgebouwd. Vrienden, moge het vorige woord van onzen Centraal-Praeses dit in u bewerkt hebben, dat ge hecht aaneengesloten het nieuwe seizoen ingaat en geen enkele ver plichte bijeenkomst zult laten passeeren. Trouw aan Kolpirg. A. H. DUIJVESTIJN, pr., vice-praeseSo ZEVENHOVEN Ondertrouwd: Jan Bloos 20 J. te Nieuwkoop en Leentje v. d. Sluis 24 j. Vertrokken: Cornelia Langeslag, naar Wassenaar. De groote zand- en grintsilo aan de haven te Bussum wordt afgebroken in verband met het graven van een vijver in de Eng, waarvan hef zand gebru'kt ra! worden, om voor de demping van de haven te dienen (Foto Pax Hollarrh Knikkertijd in Spakenburg. Het spe! heeft de onverdeelde .belangstelling van de jeugd in dit typisch visschersdorp (Foto Pax-Hclland) te beschutten, worden ze met papier omwoeld (Folo Pax-Holland* De zonnepitten zijn in deze dagen van k'ppenvoer- distributie een dankbare aanvull'ng van de etenswaar voor het pluimvee (Foto Pax-Holland) Jerlandsehe Pomologische Vereeniging tot fruitteeltschool zal worden ingericht (Foto Pax-Holland) In den schaduw van hun gecamoufleerd vliegtuig bespreken da leden van een Du&ch gevechtsvliegtuig hun avonturen tijdens de vluchten boven vijandelijk gebied (Foto Weltbild)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 8