Laatste berichten BurgerlifRe Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 1 OCTOBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag herdenkt de heer J. Bult alhier zijn zilveren jubileum als assistent bij de Directe Belastingen, Invoerrechten en Ac cijnzen. Dit jubileum is geheel in huiselijken kring gevierd, maar de bewijzen van sym pathieke belangstelling, welke de jubilaris mocht ondervinden, waren er niet te gerin ger om. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (September 1940) ingelegd 156.013.97 en terugbetaald 277.248.16; 61 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 170 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 17355 inleggers, inclusief 1101 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg eir.de September 1940 6.958.681. In 3608 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 10.431.75 ontvangen. IN LEIDEN GEVESTIGD. C. Ph. Abbing, Utr. Jaagpad 20 M. Amelung, Witte Singel 96 P. Amelung, Witte Singel 96 A. R. Arnds, dienstbo de, Cobetstr. 48 G. A. M. v. Assen, Burg- gravenln. 28 J. S. Bartstra, Oude Singel 160a F. C. Bedaux, Korevaarstr. 8a C. v. Beek, dienstbode, R. en Schiek. 129 E. Bender, Schelpenkade 44 J. M. Bernsen, kok, Breestr. 157 P. A. E. Ber- tels, Pieterskerkchoorsg. 15 R. Bitter en fam., surnumm. Reg. en Dom., 3 October- straat 43a M. A. Bloemendaal, onderwij zeres, Witte Singel 104 C. D. v. Boescho- ten, Rapenburg 47 Th. M. A. Borghans, v. 't Hoflstr. 48 B. Bouman, Boerhaave- laan 27 S. Braadbaart, Lijsterstr. 8 M. L. Bijen, hulp i. d. huish., J. v. Goyenk. 10 J. H. Bijl de Vroe, Rapenburg 79 C. J. Campfens, bankwerker, Stiletjesstr. 55 C. E. Campfens, dienstbode, Stations weg 35a D. C. M. J. v. Dalsum, W. Ro- zenstr. 16 T. v. Dam, dienstbode, v. 't Hoffstr. 15a J. Dekker, Meezenstr. 2 W. H. Dollekamp, Rapenburg 78 W. M. Kuyvenhoven-v. Dooren, Hansenstr. 72a C. v. Dijk, tijd. rijksveldw., Bakh. Ro- zeboomstr. 15 M. v. Eendenburg, dienstb., Meezenstr. 1 I. Engers en Fam., de M. v. Streefk.str. 14 U. C. Fagginger Auer, Roodborststr. 51 R. S. N. Baron v. d. Feltz, Pieterskerkgr. 3a J..M. H. Fernhout, Schepenkade 46 M. H. Fetter, Rapenburg 131 A. v. d. Flier, Nw. Rijn 3 Wed. F. M. Limpers-Fluijt, Rijnsb.- weg 118 L. A. Folmer, Rijnsb.weg 107 J. Franken, Mariënp.str. 37 H. Ger- lach, Rapenburg 56 H. Goedhart, Ra penburg 4 K. L. Groen, rijksklerk,~Ma- redijk 19b H. P. Groeneveld, Leeuwe- rikstr. 12 F. H. v. Gijn, Nw." Rijn 3 F. M. J. Haffmans, Witte Singel 94 D. B. D. Halbertsma, W. Rozeristr. 57 J. T. M. Hepkema, Rapenburg 51 L. den Hoed, 1.1. vliegt.maker, Timorstr. 30 G. Iking, agent v. politie, Pieterskerkstr. 8 W. F. v. Ingen Schenau en fam., restau rateur, W. Rozenstr. 1 F. Italianer, Boerhaaveln. 51 M. A. E. Jonxis, empl. „Padox", Rijnsb.weg 137 M. W. Joziasse en fam., monteur, Oude Singel 132 A. C. L. de Klerck. Breestr 52 B. v. Klinken, monteur, K. Rapenburg 20 J. Kloos, Witte Singel 11 M. de Koning, Schelpen kade 41 G. 'de Koning, Kloksteeg 12 J. G. v. d. Koogh, Boerhaaveln. 26 A. Ko ren en fam., arb. N.S., Haagweg 10 H. H. Kortebos, Apoth.dijk 28 R. C. Kruijt, Witte Singel 80 W. Labruyère en fam., leeraar Scheik., Bilderdijkstr. 17a M. J. A. v. Landeghem, dienstbode, Balistr. 77 W. F. Langezaal, huisschilder, P. de la Courtstr. 77 M. J. v. Leeuwen, v. Slin- gelandtln. 9 H. Loomans, dienstbode, Aalmarkt 12 J. Lugtigheid, Oude Vest 89 H. Mast, J. de Wittstr. 35 J. Mak v. Waay, Witte Singel 85 J. J. Martijn en fam., ten Katestr. 16 H. Mees, Nieuwstg. 15 C. F. G. de Menthon Bake, Rapenburg 113 G. Merens, H. Rijndijk 18 A. J. van Meurs, Witte Singel 81 J. R. Meijer Ranneft, L. Mare 71a C. Mulder, koopman, Zoeterw. Singel 65 D. J. A. Neuhuijs, opz. Hoogh. v. Rijnland, J. de Wittstr. 34 P. M. vs Rooij-Nieuwen- huizen, A. Paulownastr. 20 F. J. Noord- hoek, Rijnsb.weg 29b G. Oberman, Schepenkade 50 K.- Oosthoek en fam., schipper K.M., Soembastr. 66 E. H. v. Oostwaard, dienstbode, Stationsw. 23 C. Ouwehand, Rapenburg 131 P. Pape en fam., stoker K.M., Cronjéstr. 4 A. F. Pluim, J. v. Goyenk. 8 Jhr. L. Quarles v. Ufford, Breestr. 135a G. v. d. Ree, W. Rozenstr. 24 W. H. v. d. Sande Bak huizen, J. v. Goyenk. 7 W. A. L. v. Schaik, kantoorbed.. Oude Vest 197 S. Schalekamp, Witte Singel 21 P. A. H. Schlingemann. L. Mare 68 C. J. M. Schuiten, Boerhaaveln. 43 M. A. M. H. v. Seters, Zoeterw, Singel 11 L. H. D. Smit, Klokstg. 8 B. M. Smulders, Noordeinde 14a 1. Soejono, ^erelstr. 41 J.,C. Somer, Rapenburg 79 J. Steen bergen, kok, Gasstr 72 J. H. A. Stigter, de Sitterln. 108 F. J. D. Theijse, Boer haaveln. 39 C. Verduijn, L. Morschw. 65 W. Verkoren, 1.1. verpleegster, Oude Singel 144 P. J. «J, Verlooy, Rijnsb.weg 62b Wed. G. v. Wilgen-Verschoor en fam., Uiterstegr. 72 P A. Verstoep, dienstbode, Boerhaaveln. 4 J. Visser, Botermarkt 15 J Vlug en fam., huis schilder, Heerengr. 83a H. A. Voerman, verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. v. Wee- ren-de Vos, Pr Steynstr. 6 Jhr. J. W. von Weiier, St. Rijn 11 J. W. Wessel- man 1.1, verpleger, Elis. Gasthshof 18 D. J. v .Wezep, Rapenburg 101 L. Wil- lemsen, fröbelonderw., Witte Singel 104 L. M. Wouters, Lijsterstr. 4 J. H. P. Zeeman, Witte Singel 80. UIT LEIDEN VERTROKKEN. Wed. A. O. Huyskensv. d. Aa, Eersel, B. 91b F. M. C. VojtaAlm, Amster dam, Lekstr. 90 3hg C. v. Andel, Oegst- geest, Endeg. str.weg 5 J. E. Angevare, Oegstgeest, Ln. v. Alkemade 62 H. Belt man, den Haag, Columbusstraat 6 N. M. Brakv. Bendegem, Amsterdam, Aalsm.- Vereenigingen met een niet uitsluitend commercieel doel# Op grond van de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied van 21 September 1940 be treffende het verkrijgen van een overzicht van vereenigingen van personen en stich tingen met niet-uitsluitend commercieel doel, heeft de commissaris-generaal voor bijzondere gevallen èen beschikking gege ven, volgens welke op het gebied van or ganisatie- en stichtingwezen de heer Mul- 1 e r-L h n i n g wordt benoemd tot com missaris voor de vereenigingen en stichtin gen met een niet uitsluitend commercieel doel. De than3 getroffen maatregel heeft, naast het verkrijgen van een overzicht als boven genoemd, in hoofdzaak ten doel. d. verze kering der materieele rechten, die de leden tegenover hun organisaties door hun con tributiebetaling hebben verworven. Het brengen van wijziging in den financieelen toestand van voorheen met betrekking tot deze lichamen, voor zoover dit de normale uitgaven te boven gaat, behoeft de goedkeu ring van den thans benoemden commissaris. Alle hierbedoelde organisaties, met of zonder rechtspersoonlijkheid, vereenigin gen, verbonden, stichtingen, formaties in den vorm van een vereeniging, die als een aaneensluiting van menschen te beschou wen zijn, zoo goed als alle inrichtingen en ondernemingen, die verband houden met dergelijke organisaties, staan tot nader «rder onder toezicht van den thans benoem den functionaris. Van 10 October a.s. af is het kantoor van deze commissaris gevestigd te 's Graven- hage, Waalsdorperweg 6874. weg 82 II G. H. Bosch. Roermond, Lin- danusstr. 2 J. D. Bouthoorn en fam., Sassenheim, Hoofdstr. 40 G. M. Brood, Roosendaal ca. N.B., Knipstr. 28 G. Brugman, Katwijk, Adrianastr. 26 R. A. Dolfin en fam., Amsterdam, P. v. d. Does straat 11 II M. Fokkens, Rauwerderhem, Sijbrandaburen 75 G. v. Gangelen, Dirksland, Voorstr. 17 J. J. Glas, den Haag, Gr. Marktstr. 3a M. M. Blansjaar- v. Gorkum, Hazerswonde, Zonneveldstr. 18 F. A. v. d. Graaf en fam., Dordt. Hel- merstr. 9 zw. H. E. J. Graeves en fam. Katwijk, Kerkstr. 10 R. M. de Haan en fam., Amsterdam, Ger. Brandtstr. 12 I W. S. Hahn en fam., den Haag, Drijfriem- straat 53 L. M. Havenaar, Zoetermeer, Zegwaart 194 M. H. C. Hooreman, Noordwijk, Wilhelminastr. 15 J. Ibelings, den Haag, L. Voorhout 31 P. A. Jon- quière en fam., Beverwijk, Noorderwyk- weg 11 B. H. Kersten, Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 50 L. J. J. v. d. Kloes, Wageningen, Lawicksche Allée 18 C. P. M. Koeman, den Haag, Sinaasappelstr. 30 J. N. Korswagen en fam., Voorschoten, v. Kempenstr. 21 C. KrisKoster en fam., Amsterdam, Beethovenstr. 101 IV E. Kowalski, Brandenburg a/H. Dl. J. Kruit, Amsterdam, Hoofdweg 491 III P. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn, Hoofdstr. 136 j. C. C. v. Loggerenberg, Amster dam, Des Presstr. 4 Wed. M. Tuinhof de MoedV. d. Mark, Zoeterwoude F 7 L. V. d. Mast, Vlaardingen, Callenburgstr. 60b M. C. Molenbroek, den Haag, Swee- linckstraat 62 W. H. v. d. Nat en fam,, Voorschoten, Krimkade 35 H. Nieuw- poort, Oegstgeest, Terweeweg 51 G. Nie- vaart, Haarlem, Spaarne 106 P. M. Nik- kessen, Utrecht, v. Riebeekstr. 3 bis J. Noort, Wassenaar, Rijksstr. weg 392 W. C..H. Overeem en fam., Bussum, Cereslaan 10 I. Pardon, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 60 F. M. v. Poll, den Haag, v. Stolk- weg 32 D. W. Rehmann, den Haag, Wa- genstr. 38 C. J. Roerade, den Haag, Em- mastr. 46 C. L. de Roos, Delft, Oude Delft 134 Wed. C. v. d. VegteRuis, den Haag, Burgerdijkstr. 64 J. H. Rui ten, Waalwiik, Baardw.str. 26 Th. E. Scheltema, Amsterdam, Heerengr. 505 hs J. Sleurink, Kampen. Kalverhekkenw. 10 A. P. Swoboda, Heerlen, Sittardw. 15a M. Teekens. Rotterdam, Henegou- werln. 48b A. Tegelaar en fam., Kat wijk, Kon. Emmastr. 2b I. J. H. M. Ko- ningsv. Veldhoven, Utrecht. Achterom 19 G. J. Velds, Oegstgeest, Emmaln. 8 H. E. Vink. Wassenaar, Paoenweg 2 P. C. J. Voogd, Oegstgeest, Toorenveltstr. 18 J. E. de Vreede, Oegstgeest, Öuin-'icht- straat 31 J. M. de Vroede, den Haag, O. Schevenin^schew. 90 M. J. Wagen voorde. O's* A 386 R. de Winter en fam., Katwijk, Parkin V 19 J. C. Zaayer, Am sterdam, Fr. v. Mierisstr. 97 D. v. Zuij- len, Sassenheim, Berkenlaan 37. OEGSTGEEST WINTERKLEEDING Naar wij vernemen houdt het ingestelde kleedingcomité reeds op a.s. Dinsdag, Don derdag en Vrijdag vanaf 2 tot 5 uur zitting op het Distributiekantoor. Tegen overgave van bon A der Textielkaarten en tegen in levering van een heerencostuum, wollen de ken, wintermantel of winterjas (heeren of kinder), kan de houder of houdster van een textielkaart een bewijs in ontvangst nemen waarop de winkelier gerechtigd is een win terjas, mantel of stof daarvoor bestemd, af te leveren. Wanneer de goederen bij het daartoe ingestelde kleedingcomité ingeleverd zyn, zal dit comité de beschikbare kleeding gra tis uitreiken na 13 October 1940 aan dat deel der bevolking, dat hieraan de meeste behoefte heeft. Aanvragen om kleeding moeten schriftelijk worden ingediend by het Distributiekantoor onder opgave van de verlangde kleedingstukken. Op de buiten zijde der enveloppe te vermelden: „Winter- kleedinghulp". De datum waarop kleeding in ontvangst kan worden genomen wordt aanvragers medegedeeld. Binnenland DUURTETOESLAG VOOR WERKLOOZEN. R.-K. Werkliedenverbond vraagt verhooging van 5 tot 10 pet. Het bestuur van het R.-K. Werklieden verbond heeft zich in een schrijven gewend tot den wnd. secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken, er op wij zende, dat als gevolg van de stijging der kosten voor noodzakelijke levensonderhoud de toestand voor groote groepen arbeiders in de werkverruiming, vooral in de ge meenten met zeer lage basisuurloonen, steeds moeilijker is geworden, ondanks den in December j.l. toegekenden 5 procent- duurtetoeslag. Het bestuur verzoekt den secretaris-gene raal daarom te willen bevorderen dat de reeds toegekende 5 pet. duurtetoeslag wordt verhoogd tot 10. pet., om daarmee te gemoet te komen aan de financieele moei lijkheden, die voor bedoelde arbeiders en hun gezinnen uit de prijsstijging voort vloeien, moeilijkheden, welke zij niet kun nen dragen. Voor zoover de werklooze arbeiders bij de werkverruiming worden geplaatst en ook niet voor plaatsing in Duitschland in aan merking komen, zoodat zij dus aangewe zen blijven op de steunregeling, verzoekt het bestuur den secretaris-generaal, te wil len bevorderen eenzelfde verhooging van den duurtetoeslag op de steunuitkeeringen. DOODELIJK ONGEVAL TE DALFSEN. Wagenbestuurder onder zijn wagen geraakt. Terwijl de landbouwer Mulder met een met twee paarden bespannen wagen over den Hessenweg te Dalfsen reed, schrok een der dieren van een passeerenden motor. Het werd schichtig en sloeg op hol. Mul der, die van den wagen gesprongen was om te trachten het paard weer in zijn macht te krijgen, kwam bij die poging te vallen en geraakte onder de wielen, die hem over het lichaam gingen. Hij bleef be wusteloos liggen. Nadat hem de eerste hulp was verleend, is hij naar het Sophia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hij later aan de gevolgen van het ongeluk is overleden. BuiSenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 1 Oct. (D.N.B.) Het opperbe- vel van de Duitsche weermacht maakt be kend: Overdag en des nachts deed het luchtwa- pen in gesloten formaties en in talrijke in- dividueele vluchten voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Engeland aan. Het zwaartepunt van hun gevechtsbedrijvig heid lag in Londen alsmede in het zeege bied van de Britsche Eilanden. Ondanks het veelvuldig geslo' n wolkendek en de mist kon de uitwerking van de bommen meerendeels duidelijk worden waargeno men. Vooral overdag had het optreden te gen Londen ondanks het krachtige afweer geschut groot succes. In de havengebieden van Londen en Liverpool ontstonden tal rijke groote nieuwe branden In Zuid-En- geland werden een vliegtuigfabriek, aan de Britsche Zuid-Oostkust een vliegveld en een haven op succesvolle wyze met bom men bestookt Verdragende batterijen van het land leger namen gisteren vijandelijke schepen in de haven van Dover met waargenomen succes onder vuur. Een Duitsch gevechts vliegtuig bracht in het zeegebied ten Noord- Westen van Ierland een vijandelijk koop vaardijschip van 10.000 b.r.t. door voltref fers van zwaar kaliber tot zinken. Voor de Oostkust van Schotland gelukte het ter hoogte van Aberdeen een konvooi uiteen te drijven. Twee schepen met een gezamen- lijken inhoud van 10.000 b.r.t. werden daar bij door treffers midscheeps in brand ge schoten en bleven met sterke rookontwik keling liggen. Een duikboot onder bevel vanden luitenant ter zee tweede klasse Jenisch bracht zes bewapende vijandelijke koopvaardijschepen met 34.760 b.r.t. tot zinken. Een andere duikboot heeft twee bewapende vijandelijke koopvaardijschepen van in totaal 15.000. b.r.t. tot zinken ge bracht en twee andere zwaar beschadigd. Britsche vliegtuigen stuitten bij de po ging om Noord- en West-Duitschland bin nen te vliegen overal op zwaren afweer door nacht jagers en luchtdoelartillerie. Daardoor werd het voor hen onmogelijk gemaakt tot stelselmatige aanvallen over te gaan en hun bommen welgemikt omlaag te werpen. Talrijke vijandelijke vliegtuigen werden neergehaald. Als gevolg van deze goede uitwerking van den afweer gelukte het slechts aan enkele vijandelijke vliegers het gebied van Berlijn op groote hoogte te bereiken en slechts hier en daar bommen uit te werpen. De aangerichte materieele schade is dienovereenkomstig in de rijks hoofdstad evenals in 'het overige rijksge bied gering. Daarentegen zijn ook gisteren weer dooden en gewonden onder de bevol king te betreuren. De gezamenlijke verliezen van den vyand bedroegen gisteren 68 vliegtuigen, waar van vier door nachtjagers en zes door bat terijen van het tweede luchtafweercorps werden neergeschoten. Van de eigen for maties keerden 31 toestellen niet terug. Als nacht jager onderscheidde zich op heel bijzondere wyze de eerste luitenant Streit. Hij alleen haalde drie vijandelijke toestellen omlaag. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS- BERICHT ERGENS IN ITALIë, 1 October (Stefa- ni). In zijn weermachtsbericht no. 116 maakt het Itlia'ansche hoofdkwartier het volgende bekend: In Noord-Afrika hebben vijandelijke vliegtuigen aanvallen ondernomen. In To- broek hebben eenige bommen een man ge wond en lichte schade aangericht Het af weergeschut van de vloot haalde een vlieg tuig omlaag. Op een vliegveld vielen zes dooden te betreuren en waren zes gewon den. De materieele schade was echter ook hier gering. Onze jagers slaagden erin de vijandelijke formatie op de terugtocht tot een gevecht uit te dagen. Een toestel van het type Blenheim werd neergehaald. Een ander toestel van hetzelfde type is waar schijnlijk neergehaald. Een derde toestel, hoewel verscheidene malen geraakt, wist te ontkomen. Tijdens verkenningsvluchten op den weg van het slagschip dat door onze torpedo-vliegtuigen was getroffen, waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbe richt van gisteren, werden groote olievlek ken aan de oppervlakte van de zee waarge nomen. In de EngelschEgyptische Soedan heb ben onze vliegtuigen kampen en gepant serde auto's te Butana en de spoorwegsta tions van El Hagiz en Aroma gebombar deerd, waarbij geladen wagons vernield werden. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aan val ondernomen op Goura en een leegstaand buitenhuis beschadigd. Er vielen geen slachtoffers. Een vijandelijk vliegtuig is door onze jagers brandend neergeschoten. LUCHTGEVECHTEN BOVEN ENGELAND BERLIJN, 1 October (D.N.B.). Duit sche jachtvliegtuigen* hebben gisteren En- gelsche jagers in hevige luchtgevechten ver wikkeld, die voor de Duitschers succesvol verliepen. Volgens tot dusver ontvangen be richten werden gisteren bij elkaar 68 Brit sche vliegtuigen neergeschoten. Ook nacht jagers en de luchtdoelartillerie hebben hier in hun deel gehad. De Duitsche verliezen bedragen 31 toestellen. GEEN GEDWONGEN EVACUATIE VAN KINDEREN UIT BERLIJN. BERLIJN, 1 Oct. (D.N.B.) De in het buitenland verspreide geruchten over ge dwongen evacuatie van kinderen uit de Duitsche rijkshoofdstad zijn bewust on juiste berichten, hetgeen bewezen wordt door een toespraak, die gisteren is gehou den door den plaatsvervangend en gouw leider van Berlijn, Arthur Goerlitzer. Vol gens deze toespraak ligt het alleen in het voornemen om den ouders, die vreezen, dat de gezondheidstoestand hunner kinde ren door herhaald luchtalarm in gevaar zou kunnen komen te verkeeren, de moge lijkheid te geven om hun kinderen met steun van de nationaal socialistische partij organisaties te zenden naar gebieden, die weinig of in het geheel niet zijn blootge steld aan gevaar uit de lucht. Dit wegzen den der kinderen is volstrekt vrijwillig en kan herroepen worden. Of de in aanmer king komende ouders er gebruik van wil len maken, is volkomen aan hun eigen be slissing overgelaten. THAILANDSCHFFANSCH GRENSINCIDENT. TOKIO, 1 October. (D.N.B.) De re geering van Thailand (Siam) deelt, naar Domei meldt, mede. dat een Thailandsch koopman door politiebeambten van Fransch Indochina is doodgeschoten, omdat hij z.g. zonder pas over de grens gekomen was. De Thailandsche regeering heeft een scherp protest bij de Frarsche regeering ingediend en een onmidellijk onderzoek geëischt. Volgens dezelfde bron wordt in Thailand de z.g. grensschending van Indochina door een Thailandsch vliegtuig officieel tegen gesproken. DAK VAN BIOSCOOP INGESTORT. MONTEVIDEO, 1 Oct. (D.N.B.) Tij dens de voorstelling is in een bioscoop al hier door onbekende oorzaak het dak in gestort en in de zaal gevallen. Tot dusver heeft men zes dooden en 17 gewonden uit het puin te voorschijn gehaald. ZOON VAN DETERDING VERMIST. STOCKHOLM, 1 Oct. (D.N.B.) Naar „Svenska Dagbladet" uit Londen meldt, wordt de zoon van den bekenden Neder- landschen petroleummagnaat Deterdirg, de erfgenaam van 2 millioen pond sterling, sedert de laatste Duitsche luchtaanvallen op Engeland vermist. Agenda LEIDEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken jte Leiden wordt van Zater dag 28 Sept. 20 uur tot Donderdag 3 Oct. 8 uur, waargenomen door de apo theken A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313 en Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDEN. Geboren: Hendrik Jacobus z. van H. J. Sieval en A. J. Zoutendijk Hendrik Antonius z. van A. Pooijer en C. M. Ecken Johanna Maria Wilhelmina d. van J. Riethoven en W. Ravensbergen Johanna Klaasje d. van C. Jansen en K. J. Verboon Toos Marie d. van L. E. v. d. Bergh en M. Hupkes Hendrica d. van J. A de Leen en S. H. Kramers Hildegonda Alida d. van H. C. D. Nieuwland en G. A. Blom Antonius Cornells z. van C. J. Gottenbos en J. v. Weerlee Evert Marie z. van C. Willemse en M. Holswilder Cornelia d. van J. C. Ceelen en W. A. Mein- ders Martina d. van T. v. d. Zwan en A. M. H. Vuijk Kate d. van A. de Jong en L. Schaap Maria Alida d. van C. H. de Haas en C. Fallaux Arie z. van A. Eigenbrood en K. Munnik Antoon Jo hannes z. van A. J. v. Es en J. v. Kampen Pieter z. van P. Sasburg en G. H. Eilers Jacoba d. van H .v. d. Meij en A. Guijt Christina d. van C. Hooftman en P. v. Soest Maria Johanna d. van N. H. Hek- ker en H. Th. M. Kaptijn Marigje Lijdia Adriana d. van T. Brussee en A. S. Meeu wenoord. Ondertrouwd: E. N. Boekee jm. 22 j. en J. v. Westbroek jd. 20 j. Gehuwd: B. Kool jm. en C. Vlasveld jd. J. C. Rijkeliikhuizen jm. en W. C. M, Berths jd. H. Tuithof jm. en C. Bouw man jd. Overleden: D. Teske m. 74 i. J. C. Blöte hsvr. van H. J. Brummelkamp, 68 j. LEIDEN, 30 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: witte kool 3.504.10, roodekool 3.406.10, savoye kool 2.105.50, groe ne kool 2.605.30, boerenkool 23, ra pen 4.605.40, prei f 3.705.90, kroten 1.603.40, kroten, gekookt 910, uien 3.707.80, peen 2.608.80, spruiten 4 17, aardappelen 4.605.40, druiven 28 40, snijboonen 636, stokboonen 10 28, pronkboonen 410, stamboonen 9 20, postelein 310, spinazie 718, tomaten A 1314.20, idem B 1315. idem C f 1313.20, idem CC 9.; per 100 stuks: andijvie 1.001.60, komkommers 2 6.60, bloemkool 4.0015.20, meloenen 615, salade 1.002.30, perziken 6.70, knclselderie 3.00—5.60, per 100 bos: kro ten 1.201.60, pieterselie 5080 cent, radijs 1.802.20, selderie f 0.501.20, Bleekselderie 916, peen 3.507.80. BODEGRAVEN, 1 Oct. Kaas. Aanvoer 220 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- merk, totaal 9900 stuks, wegende 89.100 kg. Prijs met Rijksmerk le soort f 3940, 2e soort f 38, zwaardere tot 40.50 per 50 kg. Handel vlug. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. I 1 OCTOBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16—1.88 9/16 Eerlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zuerich 43.14—43.22 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 43.10—43.26. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een korte ongesteldheid, voorzien van de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze bruinde en zorgvolle Herder, de ZeerEerwaarde Heer HENctojKl in leven Pastoor vanYle Langeraar. Donderdag te 4.30 uuf Lauden met plechtige U*v: 4 October in de parochifco W. J. A. SW| J. M. TH. RE P. FRANSSI slechtige ÏJi«lgfespers. De en Begrafenis op Vrydag te Langeraar te 9.30 uur. 'ZAR, kapelaan BER, kapelaan S.M.M., assistent ïet Kerkbestuur: BOER VAN ZWIETEN J. v. d. KROON VAN RIJN Hy ruste in vrede. Langeraar, 30 September 1940. 2015

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3