OMGEVING RIJNSTREEK Plaatst een Telefoontje WELKE BONS? BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Op den hoek Voorstr.v. Eg- mondstr. kwam de heer P. v. d. H., met zijn motorbakfiets vaftaf richting Over ran komende, in hevige botsing met een uit Voorstr.-Zuid komende motorfiets. De motorfiets was licht, de motorbakfiets ernstig beschadigd, zoodat deze buiten ge bruik werd gesteld. Beide berijders kwa men er wonderlijk genoeg, behoudens dat v. d. K. zijn hand erg bezeerd had, goed af. Voor v. d. H. een schadepost. Mijn en dijn. Bij meerdere tuinders hebben onbevoegden zich de vrijheid ver oorloofd al meerdere malen bloemkool van het land te stelen. De politie doet naarstig onderzoek. Wee den daders! LEIDSCHENDAM INSTALLATIE BURGEMEESTER H. A. C. BANNING Vrijdag 4 October a.s. zal de nieuw be noemde burgemeester der gemeente, de edelachtbaren heer H. A. C. Banning wor den geïnstalleerd in een buitengewone openbare vergadering van den gemeente raad des namiddags te 2.30 uur. Na afloop van deze vergadering zal er van 4 tot 5 uur gelegenheid bestaan met den nieuwen burgemeester en mevr. Ban ning kennis te maken in het Raadhuis aan de Delftschekade. Te pl.m. 3.45 uur zal er door de school kinderen een zanghulde worden gebracht, deze zang zal worden opgeluisterd door de harmonie „St. Cecilia" en het fanfarecorps „Juliana" uit de buurtschap Stompwijk. Paard door de ruiten. Gisterenmorgen kwam de veehouder Van W. met een met paard bespannen veewagen de sluisbrug afrijden. Doordat een auto tegenover de brug geparkeerd stond, waarvan de chauf feur weigerde den wagen eenige meters terug te zetten, moest de yeehouder een te korte draai nemen bij het afrijden met het gevolg, dat het paard met den kop door de ruit schoot van den aldaar gevestigde kapperswinkel van den heer P. Het paard werd hierbij aan de lip verwond, terwijl de ruit geheel vernield werd. Tegen den chauffeur, die spoedig verdwenen was, zal procesverbaal worden opgemaakt, daar het nummer van de auto bekend is. Marechaussee. Binnenkort zal alhier worden gestationneerd een afdeeling van de marechaussee, bestaande uit 10' personen|. Als opperwachtmeester is'benoemd de heer P. Leistra. OEGSTGEEST FEEST OP HET PENSIONAAT „DUINZIGT". Gisteren mocht mej. A. E. M. Willemse, Hoofd van de R.K. Meisjesschool te Huize „Duinzigt", het heugelijk feit herdenken, dat zij gedurende 25 jaar aan deze school werkzaam is geweest. Dezen dag is, ondanks de tijdsomstan digheden, niet onopgemerkt voorbijgegaan. Een gezongen H. Mis in de feestelijk ver sierde kapel werd tot intentie van de ju- bilaresse opgedragen door den Eerw. Rec tor en onder deze H. Mis naderden Zus ters en leerlingen tot den H. Tafel. Na een feestelijk ontbijt in intiemen kring volgde een receptie, waarvan de Eerw. Overste en Zusters en vele andere bekenden gebruik maakten. Daarna volgde de huldiging van de jubilaresse door de schooljeugd. Met muziek ingehaald en met een feestlied verwelkomd nam mej. Wil lemse plaats te midden van de kinderen, Zusters en vele belangstellenden. Namens het Schoolbestuur sprak Rector Sondaal een hartelijk woord van geluk- wensch, waarin Z.Eerw. er vooral op wees van hoe groote waarde het is over degelij ke katholieke leeke'nkrachten te kunnen beschikken die, in nauwe samenwerking met de Kerk de kinderen kunnen vormen tot trouwe en vaste leden van Kerk en Staat. De trouwe plichtsvervulling, de boven natuurlijke opvatting van haar taak, zijn de kenmerken geweest, die de arbeid van mej. Willemse op onze school hebben ge kenmerkt. Aan het slot van die uitgebreide woordje werden door den Rector aan de jubilaresse verschillende geschenken aangeboden, o.a, namens de Zusters, terwijl de meisjes-leer lingen op eigen wijs en aard met verras singen voor den dag kwamen, bloemen, tafelgoed, enz. Als persoonlijk blijk van waardeering bood Z.Eerw. haar een fraai boekwerk aan („De Kathedraal"). Zeer ontroerd dankte mej. Willemse voor de hulde haar zoo spontaan gebracht en deelde, toen onder groot gejuich de kinderen mede, dat, behalve de noodige tractatie's, 's avonds mooie films zouden worden gedraaid. Dit gebeurde inderdaad en het jonge volkje genoot van den prach- tigen avond en droomde 's nachts van al wat ze hadden gezien en gehoord. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er was ook deze week nog een goede vraag voor bloemen en de prijzen waren in het algemeen, ge zien de omstandigheden, vrij goed. Mont- bretia gingen voor ƒ0.10 tot ƒ0.20 per 100. Afrikanen 2.tot 5.per 100 bos. Statice ƒ3—ƒ5.—Physalis ƒ0.17—0.23, Flox 46.—, Zinnia groot ƒ0.300.55, idem klein ƒ0.100.20, Helianthus groot 0.400.65, idem klein 0.100.25, Chry santhen bruin 8—15.per 100 bos, idem geel 1214.klein geel 57.Sca- biosa 0.250.35, Witte Lelies goed ge vraagd. Ze gingen voor ƒ5.806.10, Mar grieten dubbel 0.350.50, Rozen per bos ƒ0.15—0.28, Anjers ƒ0.25—0.35, Herfst- asters 36.—, Asters in diverse kleuren 0.030.08, Dwergasters 46.Tritoma 1.301.50 per 100. Gladiolen waren er nog in vele verscheidenheden. Ze gingen per 100 voor: Flaming Sword ƒ0.250.35, Boreel ƒ0.20—0.30, Polijs ƒ0.35—0.50, Foch ƒ0.24—0.35, Van Baurik ƒ0.35—0.50, War ƒ0.450.60, Jacoba van Beieren ƒ0.30 0.40, Zeppelin ƒ0.350.50, Picardi ƒ0.45 0.60, Cooper ƒ0.300.40, Sonatine ƒ0.45 0.60, Bleriot 0.40—0.50, White 0.65—0.80. SASSENHEIM Bouwvergunning. Door B. en W. is aan den heer H. A. J. Rooyers te Noord- wijk vergunning verleend tot het bou wen van 4 woningen aan den Iepenlaan. Geboren: Gerardus, z. van J. Kuyper en C. J. Schalk. Overleden: J. E. Wijntjes, oud 56 j., echtgenoot van E. Bergman. Ondertrouwd: D. van Biezen, oud 23 j. en E. Zijerveld, oud 22 j. Getrouwd: G. Diederiks, oud 29 j. en C. Tulen, oud 26 j. Gevestigd: C. Brouwer van Haarlem W. R. Snijders vvan Leiden J. L. de Reus van 's-Gravenhage J. M. van der Geest van Velsen C. G. van der Meer van Wassenaar M. Pelle van Leerdam Th. M. van Wessel van Boxmeer W. A. Sirach en gezin van den Helder L. G. van Leeuwen van Leuven (B.) Vertrokken: W. F. van der Meer naar Echt L. J. A. van Schijndel naar Utrecht A. van Beelen naar Schevenin- gen C. de Kwaasteniet naar Alphen aan den Rijn M. J. C. Bergman naar Leiden WASSENAAR INTREDE VAN PASTOOR J. P. BUTS. In de parochiekerk „St. Willibrordus" had gisteravond de feestelijke intrede plaats van den nieuw benoemden pastoor, den zeereerw. heer J. P. Buys. Afgehaald door de kapelaans, de wel- eerw. heeren J. Schoots en P. A v. d. Bosch, en door de leden van het kerkbe stuur, arriveerde pastoor Buijs precies te 7 uur in zijn nieuwe parochie. Daar stonden vanaf het kerkehek tot aan den ingang van het kerkgebouw de leden opgesteld van de Graal en de Kruisvaart, die, toen pastoor tusschen deze levende haag doorschreed, hun groet brachten. In het kerkgebouw stond bij iedere bank in het middenschip een bruidje, voorzien van witte bloemen, terwijl op bepaalde afstanden, eveneens door bruidjes, een boog, gesierd met groen en witte bloemen, werd omhoog geheven. Tijdens deze feestelijke binnenkomst werd door de zeer talrijke aanwezigen het „Veni Creator" gezongen. Vervolgens werd door pastoor Buijs een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van kapelaan Schoots als diaken en kape laan v. d. Bosch als sub-diaken. In het priesterkoor hadden plaats genomen de scheidende herder, de zeereerw. heer pas toor C.! Tholenaar en de weleerw. pater Dom R. v. d. Plas O.S.B. Onder leiding ,van den heer J. C. Berk voerde het zang koor' der parochie de Gregoriaansche ge zangen uit. Tijdens het Lof hield pastoor Buijs een korte toespraak, waarin hij dankte voor de ontvangst. Hij vroeg voorts om aan pas toor Tholenaar dezelfde, zoo mogelijk nog meer goedheid en dankbaarheid te blijven betoonen en verzocht aan pastoor Thole naar om in kerk en pastorie te blijven ko men en uitgaan, zooals hij dat gewoon was en het liefste wil. Spr. zou het ook $en heerlijkheid vinden als pastoor Tholenaar bij groote feesten in de parochie, het mid denpunt bleef. Prijzend het parochieleven hier en vertrouwend op de hulp en bij stand van God, verzocht spr. ten slotte een gebed voor zijn priesterwerk hier, op dat hij een waardige opvolger mocht zijn van pastoor Tholenaar. Morgen te 10 uur zal door den hoog- eerw. heer Deken Homuil e, uit Leiden, de plechtige installatie geschieden. Zoekmaken van poststukken. Tegen den 18-jarigen C. Sch., voorheen alhier, thans te Rotterdam, is proces-verbaal op gemaakt ter zake zoek maken van aan hem toevertrouwde poststukken. WARMOND Molenaar gaat rusten. De vooral onder de vele watersportliefhebbers bekende molenaar A. Cozijn, in den dagelijkschen levenswandel meer bekend onder den naam van Arie, gaat, nadat hij 50 jaar den molen van den Zwanenburgerpolder be diend heeft, rusten. Velen zullen met sym pathie terug denken aan den man, die by weer en ontij steeds bereid was, de zeilers met woord en daad bij te staan. Hem zij van harte een rustige levensavond ge gund. Aanrijding. Toen mej. Groenendijk al hier de straat wilde oversteken werd zij aangereden door een juist passeerenden wielrijder. De aanrijding was van dien aard, dat mej. Groenendijk kwam te val len en haar dijbeen brak. Zij is ter ver pleging opgenomen in een ziekenhuis te Leiden. St. Josephsgezellen. A.s. Maandag verplichte vergadering om half negen. De spreker van dezen avond is de vice- praeses, met als onderwerp: „St. Bene- dictus Labre, door God geroepen bedelaar". Verder nog zeer belangrijke mededeelingen, zoodat alle leden verwacht worden. ALPHEN AAN DEN RIJN Ondertrouwd: C. D. Fase 28 j., wo nende te Boskoop en C. A, van Engelen 24 j. P. J. Wiertsema 27 j. en J. E. van den Boom 27 j. Gehuwd: F. P. van Beek 30 j. en M. Penders 24 j. J. Pieterman 24 j., wonen de te Schiedam en G. van der Bijl 24 j. C. Blijie 31 j., wonende te Leiden en M. Noordenbos H. Roest 31 j., wonende te Zoeterwoude en S. J. Bos 23 j. Gevestigd: Jansje B. van Dijk van Brummen Anna de Jong van Rheden Pieter G. Kiel en gezin van Amersfoort. Vertrokken: Magdalena Noordenbos naar Zoeterwoude Gretha van der Bijl naar Rotterdam' Egbertus J, I. Chr. Boekstra naar Amersfoort Johannes B. Steenbergen naar Leidschendam Ma rianne J. Maan naar Zeist Gerben Tj. Deelstra naar Rotterdam Douwe Alke- ma en gezin naar Opsterland. Dirk van der Linden naar Velsen Cornelia J. van Arkel naar Leiden Henricus J. M. van den Bosch naar Den Haag Marijtje van Dyk naar Leiden. HAZERSWOUDE Geboren: Joannes Jozef, z. van A. van der Heyden en M. G. Ammerlaan. Ondertrouwd: W. B. Bontje, 25 j. en M. W. Pannebaker, 27 j. P. Hageman, 29 j. en E. Roggeveen, 36 j. Getrouwd: J. P. Vergeer, 31 j. en M. A. van Teylingen, 26 j. Overleden: B. Kraan, 47 j. gehuwd met J. H. Borst. LEIMUIDEN KJFJVI.V. Dinsdagavond' gewone we- kelijifcsche bijeenkomst. De moderator zal dezen avond het eerste onderwerp van het wintenprogram behandelen. „De Arbeid." Wegens het vervroegde sluitingsuur is het noodig dat er zoo vroeg mogelijk begonnen wordt. Zorgt dus allen zonder uitzondering om half acht aanwezig te zijn. Kruisvaart Zondag feest van de H. Aartsengel Michael, patroon van de Kruis vaart Onder de vroeg- en kindermis Alg. H. Communie in uniform, 's Middags 3.30 uur speeluur in de burcht voor de St. Michiels- en Godfried-ban. Maandag 7.30 uur Michielsban. Eischentkaarten afteeke- nnen van de maand September. Woensdag 8 uur, Tarcisius-ban. Allen op tijd koimen, want we moetn precies 9 uur sluiten. Donderdag 7 uur Godfried-iban. Dit is voor- loopig het laatste banuur, wat voor de Godfried-ban 's avonds gehouden wordt Wachtwoord voor de maand October: „Wij dienen blij"! Zie verder de aankondi ging in de burcht betreffende het tornier, wat volgende week begint en op 't feest van Christus Koning zal eindigen met een plechtige cohortschouw. R.K.S.V. Leimuiden. Zondag ont vangt Leimuiden I Alphensche Boys II op bezoek, aanvang half drie.- De nederlaag van verleden week zal toch zeker voor iedere speler een aansporing zijn, zooveel mogelijk zijn best te doen. Laten we on danks de sterke tegenstander rekenen op een behoorlijke uitslag. Leimuiden H gaat op bezoek bij Lisse IV, aanvang 12.30 uur, vertrek 11.15 uur vanaf Beuk. Ook dit elftal dient er reke ning mede te houden, dat Lisse de wed strijd lang niet cadeau geeft. NIEUWVEEN Personalia. De heer P. Badoux, hoofd der O. L. school alhier, is met ingang van 1 Dec. benoemd als hoofdonderwijzer aan de O. L. school No. 1 te Delft. Inenting. Op 2 October 1940 van 8 tot 9 uur vun. bij dr. Nout kostelooze inenting en herinenting. Trouwboekjes mede te brengen. TER AAR Zorg voor het huishouden. Op initia tief van het comité van huishoudelijke voorlichting ten plattelande, zal binnenkort een vervolg-naaicursus worden gegeven, waarvoor men zich kan melden bij een der comité-leden. Deze nuttige cursus is toegankelijk voor huismoeders of meisjes boven de achttien jaar, die de moeder in het gezin vervangen en is geheel gratis. De aanmelding sluit Woensdag 2 Octo ber. Tevens kan nog medegedeeld worden, dat de matrassen-cursus wegens tekort aan materiaal geen doorgang zal vinden. ZOETERWOUDE (H. R.) St Josephsgezellen. De leden worden aan het volgenden program herinnerd: Dinsdagavond 7 uur 30: Tafeltennis. Om 8 uur bespreking van de muziekclub. Is eenieder, die daaraan mee wil doen, op tjjd aanwezig? Woensdagavond 7.30 uur Gezellen-bij eenkomst met aspiranten-cur sus. Ieder lid op tijd? Donderdagavond 7.30 uur gymnastiek. Vrijdagavond 7.30 uur tooneelrepetitie. Kent eenieder zijn rol? Laten de leden er vooral aan denken, dat wij om half acht beginnen met onze avonden tot half 10. Trouw aan Kolping! R.K. DIOC. VROUWENBOND AFDEELING LEIDEN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Dinsdag 1 October. Opening van het winterseizoen. Des morgens te 9 uur zal door den zeereerwaarden heer rector F. Bernefeld een H. Mis worden opgedragen in de kapel van het St. Elisabethsgasthuis aan de Hooigracht. Wij verwachten, dat de leden nu vooral, in deze bijzondere tijds omstandigheden, zooveel mogelijk aan wezig zullen zijn. Onze nieuwe actie. Aan hen, die in de maanden April en Mei een etenskitje in bruikleen hebben gehad en die dit nog niet terugbezorgd worden, hebben daaronder alsnog ten spoedigste terug te bezorgen bij mevr. J. Manders-Vermeulen, Boerhaava- laan 12. Wanneer deze kitjes niet op tijd terugbezorgd worden .hebben daaronder anderen, welke we graag zouden willen, maar door gebrek aan kitjes niet kunnen helpen, te lijden. PERMANENTE TENTOONSTELLING EN ADVIES-BUREAU GEOPEND Natuurlijk heeft elke huisvrouw het van haar zoo belangrijke bericht in deze courant van Dinsdag 17 Sept. LL gelezen: n.L Tentoonstelling van de Huishoudelijke Voorlichting over voeding en kleeding in distributietjjd. In het pand Breestraat 119, midden in het hart der distributie-kantoren, is op de lste etage ingericht een lokaliteit, be scheiden, wat de ruimte, maar vólledig, wat de inhoud betreft. In dit lokaal zijn tal van artikelen aanwezig, die ons huis vrouwen, kunnen helpen bij het samen stellen van de voeding in ons gezin en waarbij rekening is gehouden met de ge distribueerde waren. Verschillende werk stukken vragen de aandacht en wijzen ons den weg om door oordeelkundig ge bruik van de puntenkaart goed gekleed te blijven, terwijl patronen, recepten en nuttige wenken, uitgegeven door de Voe dingsraad en gepubliceerd in couranten, een groote waarde vertegenwoordigen. Na deze korte opsomming zal het alle huisvrouwen reeds duidelijk zijn, dat de inrichting van deze permanente tentoon stelling en de installatie van het advies bureau in den huidigen tijd van zeer groot belang zijn. Het advies-bureau en de tentoonstelling zjjn geopend elke Maandag- en Dinsdag middag van 24 uur, bovendien Dinsdag morgen van 1012. De tentoonstelling wordt toegelicht en de adviezen verstrekt door deskundigen op huishoudelijk gebied. Leden van de R.K, Vrouwenbond, aar zelt niet, bezoekt de tentoonstelling en vraagt advies. Vanwege de huishoudelijke Voorlichting wordt in de a.s. werk begonnen met het speciale Voorlichtingswerk nJ. het organi- seeren van korte cursussen (4 lessen) in voedingsleer en koken en in huishoudelijk beheer en waschbehandeling. Ruim 140 huis vrouwen uit alle standen (geen meisjes) gaven zich op. De lessen worden o.a. ge geven in de Huishoudscholen, de cursus gelden zijn in overeenstemming met de draagkracht der cursisten. Komt a.s. Maandag en Dinsdag naar het bureau om inlichtingen in te winnen en geeft U daarna voor de cursussen op. Veel van hetgeen ge zult leeren, zal U kunnen helpen om moedig en fleurig door deze distributietyd te komen. WEIXSTÉR. BROOD. Broodbon 8 (nieuwe broodkaart). Geldig tot en met 6 October, recht gevende op 2500 gram roggefbrood of 2000 gram ander brood. (Geldig vanaf Maandag 30 Sopt) THEE OF KOFFIE. Bon 114 (algem. distributieboekje). Geldig tot en met 8 November, rechtgevende op 250 gram koffie of 75 gram thee. BLOEM OF BAKMEEL. Bon 71 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 Oct., recht gevende op 2!4 ons tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelf rijzend bakmeel. SUIKER. Bon 109 (alg. distribntleboekje). Geldig tot en met 25 Oct. rechtge vende op één k.g, suiker. PETROLEUM. Petroleumzegel „Periode 6" voor ben, die over geen andere kookgelegenheid oescnikken dan petroleum. Geldig tot en met 3 Nov., rechtgevende op 2 liter. BOTER EN VET. Bon 05 tot en met 12 (boterkaart) Geldig tot en met 18 October. Op eiken bon een half pond boter. Bons 05 tot en met 07 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon een half pond margarine of boter. Bon 08 (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Een half pend gesmolten vet of boter. Bons 09 tot en met 12. (vetkaart). Geldig tot en met 18 October. Op elke bon half pond boter met 10 cent reductie per half pond. RIJST OF RIJSTEMEEL. Bon 41 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 October, rechtgevende op half pond rijst of rijstemeel. HAVERMOUT, ENZ. Bon 54 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 4 October, rechtgevende op half pond haver mout of havervlokken of gort of grutten. MAÏZENA, ENZ. Bon 28 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, recht gevende op 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder. MACARONI, ENZ. Bon 15 (algemeen distributieboekje) Geldig tot en met 1 November, rechtgevende op 1 ons macaroni of vermicelli. ZEEP Bon 104 (alg. distributieboeke) Geldig tot en met 18 October recht gevende op 150 gram toiletzeep, of 120 gram huishoudzeep^of 200 gram zachte zeep, of 250 gram zeep poeder, of 125 gram zeepvlok ken, of 250 gram zelfwerkend waschmiddel of 200 gram vloeibare zeep. Bon 116 is tot en met 31 December geldig voor mannelijke personen boven de 15 jaar. recht gevende op 50 gram scheerzeep of of één tube scheercrême of één pot scheerzeep. VLEESCH Bon 01 (vleeschkaart) Geldig tot en met 29 September. Elk der met 01 gemerkte bonnen der vleeschkaart geeft recht op 100 gram vleesch, (been inb. óf 75 gr. gerookt of gekookt vleesch óf een rantsoen vleeschwaren). De met 01 gemerkte bon voor „worst, vleeschwaren" geeft recht op een rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bestaat uit 75 gram gerookt of gekookt vleesch, ham, spek, carbonade, rookvleesch of gerookte worst of 100 gram gekookte worst of 125 gram leverworst, e.d. of 150 gram bloedworst. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Lido: De kassier vergist zich (Heinz Rüh- mann). Komisch lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Luxor: Moordzaak Franchet- ti (Benjamino Gig- li, Kirsten Heiberg). Dramatisch lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2.15 uur matinée. Toelaatbaar volwassenen Trianon: Te hebt 't of je hebt. 't niet. (Hans Mo- ser). Komisch lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Manége (Attila Hörbiger, Albert Mattentock). Sensationeel lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: Comedianten (Watt en Half Watt). Komisch lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 7