Weerbericht Burgerlijke Stand STADS NIEUWS ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZONS OP- EN ONDERGANG Zon onder 7.26 uur Zaterdagavond. Zon op 7.37 uur Zondagochtend. Zon onder 7.24 uur Zondagavond. Zon op 7.38 uur Maandagochtend. Maan onder 5.45 uur Zaterdagavond. Maan op 4.41 uur Zondagochtend. Maan onder 6.16 uur Zondagavond. Maan op 6.01 Maandagochtend. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Sept. Voorin. 2.en nam. 2.25 uur; op 30 Sept. voorin. 2.50 en nam. 3.15 uur. .OllOliOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 gang en zonsopkomst. 0 Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 7.26 uur. ZONSOPKOMST <4$-' 7.37 uur. Tusschen deze beide tijden dient ar dus verduisterd te worden. -3IIOII Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil O DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. De secretaris-generaal, waarn. hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Maandag 30 September tot en met Dinsdag 8 October 1940 de distri butiediensten op door deze diensten plaat selijk bekend te maken data en wijze de voor de verbruikers van vaste brandstof fen benoodigde distributiebescheiden zul len uitreiken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de verbruikers bij het afhalen dezer be scheiden de door hen ingevulde en onder- teekende formulieren (M.D. 89), betref fende de opgave van den voorraad per 29 September 1940, en bovendien voor zoo ver het betreft de groep particuliere ver bruikers, de met „hoofd" gemerkte distri butiestamkaart moeten overleggen. Men houde er voorts rekening mede, dat van de groep particuliere verbruikers uit sluitend zij, die een zelfstandige huishou ding voeren en destijds een enquêteformu lier A hebben ingediend, voor het ontvan gen van een brandstoffenkaart in aanmer king komen, voor zoover zij althans geen gas of electriciteit als hoofdverwarming gebruiken. In verband met de verplichting tot het opgeven van den voorraad wordt er nog maals met nadruk op gewezen, dat deze betrekking heeft op den voorraad per 29 September. Indien op het voor de voor- raadopgave bestemde formuliereen ande re datum voorkomt, dient men deze dus bij het invullen van het formulier te veran deren in 29 September. De opgave van den voorraad turf moet steeds geschieden in kilogrammen, dus niet in stuks. In verband hiermede zij vermeld, dat voor 300 stuks persturf of 450 stuks baggerturf een gewicht van 200 K G. mag worden aangenomen. De distributie neemt een aanvang op Woensdag 9 October as LEIDEN. Geboren: Daniel Nicolaas z. van C. Korpershoek en A. Fuchs Johannes Jacobus z. van H. den Os en C. Groenen dijk Johanna d. van J. F. Mieremet en E. M. v. Kempen Janna Frederikje d. van G. J. Prooper en J. v. d. Graaf Mar tha d. van W. J. Slegtenhorst én Schöler- maan Jacoba d. van G. Wielders en E. M. Beij Willem z. van W. v. Fruchten en A. K. Dam Hendrik z. van J. J. West- steijn en A. Hoogenes Wilhelmina d. van H. v. d. Plas en D. v. Ryn Adriana Maria d. van L. C. Rietveld en M. G. de Jong Sophia d. van J. Steeneveld en G. Pooa Jannetje d: van P. den Os en C. Blansjaar Anne Marie Louise d. van J. P. Duyverman en A. M. v. Hensbergen Johan Joseph Marie z. van H. L. M. Coenen en J. Huppermans Maria d. van N. Ruijtenbeek en M. Wagenmaker Hendricus Johannes z. van P. W. Bekooy en C. Kreuger Isaac z. van J. v. d. Lin den en J. J. de Tombe Overleden: H. C. Kuijvenhoven hsvr. van: W. Blok, 45 j. N. M. v. Berkel, wed. van: H. Sommeling, 80 j. P. H. M. Bakker, z., 3 j. INAUGURATIE „SANCTUS AUGUSTINUS" Rede van Prof. dr. F. J. J. Buytendijk. Gisteren heeft in de Katholieke Studen- tenvereeniging „Sanctus Augustinus" de plechtige inauguratie der candidaatleden plaats gehad. Er waren er dit jaar niet minder dan 63. Een gedeelte daarvan was vanwege de bij zondere tijdsomstandigheden reeds geïnau gureerd; gisteren volgden de overigen. De dag werd begonnen met een plechtig gezongen H. Mis, door den moderator der vereeniging, pater dr. Henri van Rooijen O.S.Cr, opgedragen niet in de kapel van het St. Elisabethsziekenhuis, doch in de St. Lodewij'kskerk. Dit vanwege het feit, dat pater van Rooijen niet alleen moderator van „Sanc tus Augustinus" is, maar zijn zielzorg on langs door den bisschop van Haarlem zag uitgebreid tot alle Katholieke studenten aan de Leidsche Universiteit, zoodat hij thans studentenpastoor is. De H. Mis werd behalve door de inaugu- randi en inaugurandae door vele studenten bijgewoond. Een eigen zangkoor vertolkte de Achtste Mis Des middags had in het „Eigen Huis" aan het Rapenburg de feestelijke inaugu ratie vergadering plaats, waarbij de nieuw benoemde rector magnificus, prof. dr. A. W. Bijvanck door zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaf. De praeses van „Sanctus Augustinus", de heer P. W. M. Boin, sprak het openings woord en feliciteerde op de gebruikelijke wijze de vereeniging met de aanwinst van nieuwe leden, wier aantal tegen de ver wachting in, zeer groot was. Omgekeerd wenschte hij de nieuwelingen geluk met hun inauguratie. Vervolgens dankte spr. den Rector mag nificus voor zyn aanwezigheid en citeerde eeniige woorden uit de rede die prof. Bij vanck vorige week tot alle nieuwelingen der universiteit richtte. Vervolgens richtte spr. zich tot alle aan wezige studenten, speciaal tot de novieten, die hij uiteenzette, dat wetenschappelijke vorming door de universiteit gegeven wordt, maar dat daarnaast als noodzake lijke aanvulling voor 'n katholiek student de katholieke studentenvereeniging be staat. Over de nieuwe concentratie-pogin^lan onder de studenten der verschillende ver- eenigingen werden door spr. nog eenige woorden gezegd en de heer P. Boin waag de het zelfs om met 'n geheel nieuw plan te debuteeren, dat, zooals spr. voorzien had, veel strijd zou uitlokken. Spr. stelde voor, de studenten in drie categorieën te splitsen: nl. de meisjesstudenten, de neu tralen en de godsdienstigen. Inderdaad 'n zeer merkwaardige indeeling; veel strjjd zal echter 'n dergelijk plan wel niet uit lokken. Hierna had de inauguratie plaats van de laatste candidaat-leden. Rede prof. dr. F. J. J. Buytendijk. Vervolgens gaf de praeses het woond aan den spreker van dezen middag, prof. dr. F. J. J. Buytendijk uit Groningen, die sprak over het onderwerp: „Tegen de in- fantiliseermg der universiteit". Spr. begon te zeggen, dat het zijn ge woonte niet was ergens tegen te spre ken. De omstandigheden drijven velen tegenwoordig tot critiek. Critiek en radi calisme zijn bijna altijd gevaarlijk. Crisis echter voert gewoonlijk tot cri tiek, maar omgekeerd kan critiek tot een crisis voeren. Een crisis bestaat er in het universitaire leven. De gemeenschapsband en de hieruit voortvloeiende scheppingsdrang tot cul tuur ontbreekt. De tegenwoordige Univer siteit is als een gezin, waar de liefde ont breekt. De leerlingen hebben 'n opmerke lijk gebrek aan inzioht in de waarde van de wetenschap. Ze studeeren voor examens en worden pas oplettend wanneer hun ge zegd wordt wat „vraagbaar" is voor even- tueele examens. De fout ligt 'hier grooten- deels bij de docenten zelf, die den vormen den invloed op 't karakter der leerlingen verwaarloozen. De universitaire opleiding mist eiken vormenden invloed op 't ka rakter. Herstel van het universitaire leven moet volgens spreker beginnen met vernieuwing van de wetenschapsopvatting. De oprichting van de universiteit van Berlijn in 1810 noemt spr. als voorbeeld. Hier begon men onder Fichte, Schelling en Schleiermacher, die de waarde der phi losophic beseften, maar daarom de philoso- phie niet als 31ste vak gingen invoeren, doch alle vakken met philosophie gingen doordeesemen. Met Max Scheler onderscheidt spr. drie soorten van kennis nl.: „Erlösungswissen" „Bildungswissen" en Erfahrungswissen". Het ervarings kennen is noodzakelijk, ge zien de technisch-hooge ontwikkeling die verschillende beroepen eischen, deze mag daarom niet onderschat worden. Het „Er lösungswissen" is het terrein der gods dienstige kennis. Maar „Bildungswissen" is het ideaal van de universitaire vorming. Hiervoor ontbreekt echter voorloopig zoo wel bij professoren als studenten de noo- dige belangstelling. Willen we de infantili- seering voorkomen, dan moeten we het vormende element in het universitaire on derwijs herstellen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. TENTOONSTELLING PRENTEN KABINET. Van 1 Oct.1 Dec. zal in het Prentenka binet der rijksuniversiteit, Kloksteeg 22, een tentoonstelling worden gehouden van hout sneden door J. F. E. ten Klooster (t 1939) uit de verzameling van dr. A. Welcker. KERK OX. VROUW ONBEVLEKT ONTVANGEN (Harteburg) Om uit te knippen v In verband met de telkens wisselende uren der diensten in de kerk ten gevolge van de verduisteringsvoorschriften, zullen deze Zaterdags ook in „De Leidsche Cou rant" vermeld worden. Zondag: Twintigste Zondag na Pinkste ren. Te 12.30 uur geen Maria congregatie af deeling Jongens, maar om 3 uur worden de Derde Orde afdeeling jongens, de heele K.J.C. en de Maria congregatie verwacht in het parochiehuis St. Franciscus (hoek Mare-Oude Singel). Maandag: 's avonds te 6 uur Lof en biechtgelegenheid. Dinsdag: begin van de Octobermaand. 's Avonds te 6 uur Lof. Zie beneden. Woensdag: in plaats van vergadering te 6.15 uur wordt de Maria congregatie laagste afdeeling meisjes te 6 uur in het Lof ver wacht. Donderdag: 's avonds reeds vanaf 5 \iur gelegenheid om te biechten vanwege den eersten Vrijdag. Vrijdag: Eerste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jezus, te 6 uur de eerste H. Mis en te 7.45 uur Hoogmis en uitstelling van het Allerheiligste tot 12 uur. Te 6 uur Lof en oefening ter eere van het H. Hart. Zaterdag: van 4 uur tot 9 uur biechtge legenheid. Zondag: a.s. te 11.30 uur Derde Orde af deeling meisjes in het parochiehuis „St. Franciscus". Te 4 uur in de kerk Maria- congregatie hoogste afdeeling meisjes. Te 6 uur feestpreek en plechtige herdenking van het zalig afsterven van St. Franciscus. Octobermaand Eiken dag gedurende de Octobermaand 's avonds let wel: voorloopig te 6 uur Lof en voorgeschreven oefeningen. Men gelieve geregeld het parochieboekje mee te brengen. Ter eere van hét Allerheiligste Sacrament Zij, die versierselen van oud goud of zilver bezitten, van welke kleine hoeveel heid ook, en dit willen afstaan voor den eeredienst ter eere van het Allerheiligste Sacrament, gelieven dit den Pastoor ter hand te stellen of af te dragen aan de pastorie, waar het zeer dankbaar wordt aanvaard. LUCHTBESCHERMINGSDIENST De Commissaris van Politie, Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst maakt hier bij bekend, dat in verband met een reorga nisatie van dien Dienst, de personen, be- hoorende tot de W y k-brandweer cn -E.H.B.O.-ploegen in de Wijken 1 t/m 10 met ingang van Maandag 30 dezer 2 uur 's middags tot nader bericht niet meer bij luchtalarm behoeven op te komen. Met ingang van dien zelfden dag komen alle tot nu toe aan personen van den Dienst uitgereikte formulieren voor vergunning om zich tuschen 22 en 4 uur op straat te bevinden te vervallen; aan de rechthebben den zullen vergunningen van andere kleur en ander formaat worden uitgereikt; bovendien behooren dezen steeds hun iden titeitsbewijs by zich te hebben. HET VERKEER OP DEN WEG TIJDENS DE DUISTERE WINTERMAANDEN En de moeilijkheden voor de venters Aan de werkgevers in den melkhandel (straatverkoop) hier ter stede is door den Centralen Bond van Transportarbeiders het volgende schrijven gericht: Het zal u duidelijk zijn, dat in verband met de verduisteringsvoorschriften het ver keer op den weg in de komende winter maanden groote moeilijkheden met zich zal brengen. Reeds by de invoering van den wintertijd, op 6 October, zullen moeilijkheden ont staan, wanneer er geen verandering wordt gebracht in den tijd, waarop de venters de inrichting verlaten. Wij zijn van oordeel dat er maatregelen moeten worden getroffen, opdat niet in donker gevent behoeft te worden, doch al leen bij dagliéht en dit om twee redenen. In de eerste plaats omdat het geen denk beeldig gevaar is, indien de bezorgers in den komenden winter met mogelijk gladde wegen in het donker de straat op moeten. In de tweede plaats is het gevaar niet uit gesloten, dat diefstal uit de wagens plaats vindt, wanneer tijdens het bedienen der klanten de wagen even onbeheerd staat. Op grond hiervan verzoeken wij u in de komendè wintermaanden een werktijd regeling te maken, welke aan bovenstaan de bezwaren tegemoet komt, waarbij wy u tevens verzoeken er dan ook rekening mede te willen houden, dat gedurende een zekere periode op Zaterdag slechts eenmaal een bezorging, kan plaats vinden. LEIDSCHE SCHOUWBURGVEREENIGING. Het bestuur van de Leidsche Schouw- burgvereeniging heeft na rijp beraad en na overleg met de gezelschappen besloten de gebruikelijke serie abonnemensvoor- stellingen in het aanstaande seizoen te houden op middagen en wel één serie op Zaterdagmiddag en één op Zondagmiddag. Ten gevolge van maatregelen van ver duistering en vervoer, zoowel van het pu bliek als van de gezelschappen, Is het naar de meening van het bestuur te bezwaarlijk om de voorstellingen 's avonds te geven. Het bestuur is echter van meening, dat het publiek er in het aanstaande seizoen toch zeer zeker op gesteld zal zijn goede Gemeentel. Aankondigingen DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Zij, die alleen een formulier, behoorende tot de groep A (woonhuizen) hebben inge vuld, dienen zich te melden aan de diverse uitreikingsbureaux, met medebrenging van hun stamkaart met de gestempelde aan duiding „Hoofd" en het ingevulde formu lier MD 89. Deze groep wordt ditmaal niet opgeroepen naar de alphabetische volgorde der familienamen maar straatsgewijze en wel zoo, dat de bewoners van een zelfde straat zich op denzelfden dag aan hetzelf de bureau van uitreiking moeten vervoe gen. Men houde zich strikt aan deze rege ling, want het is absoluut onmogelijk te vroeg- of te laatkomers op andere dagen te helpen. TUINSTAD WIJK (HYACINTHENSTR. 18) Op Maandag 30 September e.k. worden verwacht aan het bureau Hyacinthenstr. 18 de bewoners van de Acaciastraat, de Anje lierstraat, de Bakhuis Rozenboomstraat, de Bakkersteeg, de Barend van Namenshof, de van Bemmelenstraat, de Bethaniehof (Kaiserstraat 43), de Bloemistenlaan, de Verlengde Bloemistenlaan, de Boisotkade, de v. d. Brandelerkade, de Buitenrust straat, de Buys Ballotstraat, de Ruime Conscientiestraat, de Cronesteinkade, de Dahliastraat en de Doezastraat UTRECHTSCHE VEER 3 (voorm. Gebouw Burgerwacht) Op denzelfde dag aan het bureau Utrecht- sche Veer 3: Barbarasteeg, Bethlehemshof (Langegracht 216), Bethlehemshof (Leven daal 109111), P. J. Blokstraat, Dwarsbol- werkstraat, Brugmanspoort (Waardgracht 6), Nieuwe Brugsteeg, Burggravenlaan, Catharinastraat, Cathrijnestraat, Cobet- straat, Dozystraat, Evertsenstraat, van Ga lenstraat, Geeregracht Geerestraat HEERENSINGEL (Oude Station) Op denzelfden dag aan het bureau Hee- rensingel N. S.: Alexanderstraat, Amalia- straat, Ambonstraat, Anna Paulownastraat, Anna van Saksenstraat, Atjehstraat, Bak ker Korffstraat, Balistraat, Bankastraat, Bilitonstraat. OUDE VEST 35. Op denzelfden dag aan het bureau Oude Vest 35: Aloëlaan, Ambachtstraat, van Bangemstraat, Beestenma'rkt, Nieuwe Bees tenmarkt, van Beuningenlaan, Bilderdyk- straat, Boerhaavelaan, Braassemerstraht, Fagelstraat, Fokkestraat en plein, Gerrit Doustraat. MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis). Op denzelfden dag aan het bureau Morschweg 34 (Chr. Mil. Tehuis): van Baarlestraat, Borgerstraat, Bosch- of Gast huispolder, Bothastraat, Brederodestraat, Constantyn Huygenslaan, Coorenhertstraat, Cronjéstraat, De Costastraat. OUDE RIJN 132 Op denzelfden dag aan het bureau Oude Rijn 132: Aalmarkt, Korte en Lange Agnie- tenstraat, Sint Anna of Aalmoeshuishofje (Hooigracht 9), Anna's Hof (Smidsteeg 44), Sint Anna's Hof (Zegesteeg 14). Apothe- kersdijk, van Assendelfthof (Langegracht 49), Baatstraat, Begijnhof (Rapenburg 76), Berkendaalstraatje, Beschuitsteeg, le t/m. 5e Binnenvestgracht. Op Dinsdag 1 October e.k.: TUINSTADWIJK (HYACINTHENSTR. 18) 3 Octoberstraat, Duivenbodestraat, Fran- chimontl., Fruinl, Garenmarkt, Heerenstr., Heiligen Geest Hofje (Doezastraat), Hoef- straat, idem Korte en Oude, Van der Hoe- venstraat, Van 't Hoffstraat. UTRECHTSCHE VEER (voorm. Gebouw Burgerwacht) De Goejestraat, le. tm. 3e Gortestraat, le t.m. 6e Groenesteeg, Hartmanstraat, Ha ven, Havenkade, Havenplein, Dwars Ha venstraat, Oost Havenstraat, West Haven straat, le tm. 3e Haverstraat, Heemskerk straat, Hermanstraat. HEERENSINGEL (Oude Station) Binnenlaan, Bloemstraat, Borneostraat, Bronkhorststraat, Drs. Cath. Maarten Hof, Celebesstraat, Decimastraat, Dillenburger straat, Driftstraat, van der Duynstraat. OUDE VEST 35 Haarlemmerweg, Haverzakl., v. d. Helm kade, v. d. Helmstr., Heynsiuspl,, Heynsius- straat, Hoogerbeetsstr., Houtlaan, Hugo de Grootstraat, Jan van Goyenkade, Johan de Wittstraat, Justus Carelhuis (Witte Rozen straat), Kagerstraat. MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis). Delftsche Jaagpad, Doelengracht, Doelen steeg, Eva van Hoogeveenshof (Doelen steeg 7), Floraweg, Galgewater, Kort Galge water, Genestetstraat, Gerard Brandtstraat, Groenhazengracht OUDE RIJN 132 Hof De Blauwe Klok (Oude Singel 226a), Bloemmarkt, Botermarkt, Bouwelouwe- steeg, Brandewijnsgracht, Breestraat, Brouckhovenshof (Papengracht 16), Burcht- steeg, Caeciliastraat, Clarasteeg, Conincks- hof (Oude Vest 15), Diefsteeg, Dolhuissteeg, Donkersteeg, Druckerstraat, Duizendraad- steeg, Elisabeths Gasthuishof (Oude Vest 25), Emmastraat, Francois Houttijnhofje (Hooigracht 81), Gangetje, Gerecht, Gre- venstraat, Groeneveldstichting (Oude Vest 41). Op Woensdag 2 October e.k.: TUINSTADWIJK (HYACINTHENSTR. 18) Hugo de Vriesstraat, Hyacinthenstraat, Jan van Houtkade, Jeruzalemshof, Kaiser straat, Kaiserstraat terrein Sterren wacht, Kamerlingh Onneslaan, Kamper- steeg, Kapteynstraat, Kastanjekade. UTRECHTSCHE VEER (Voorm. Gebouw Burgerwacht) Hooge Rijndijk, Hoogewoerd, Jan Wil lemshof (Looierstraat), Juffrouw Maas hofje (Kalvermarkt), Kaarsenmakerstraat, Kalvermarkt. HEERENSINGEL (Oude Station) Form os astraat, Frans van Mierisstraat, Gabriël Metsustraat, Gasstraat, Groenoord- straat, Groenoordtplein, Hambroeklaan, Hansenstraat, Korte Hansenstraat, Heeren singel, van Hogendorpstraat, Jan Lieven- straat, Jan Paulushof (Zijlstraat). OUDE VEST 35 Lammermarkt, van Ledenberchstrad.t, Leeuwerikstraat, Lijsterstraat, Korte Mare, Lange Mare, Stille Mare, Nieuwe Mare, Maredijk, Maredijksch Hofje (Maredyk). MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis) Haagweg, ter Haarkade, Hasebroekstraat, Herman Costerstraat, Herzogstraat, P. C. Hooftlaan, Jacob Catslaan, Joubertstraat, ten Catestraat, Kolfmakerssteeg, Komkom merhof, van Lennepstraat, Lopsenstraat, Loridanshof (Varkenmarkt 1). OUDE RIJN 132 Haarlemmerstr., Halvemaanspoort (Hof), Hartesteeg, Heerengracht, Heerensteeg, Hekkensteeg, Hendrikstraat, Hoogl. Kerk- graoht, Hoogl. Kerkkoorsteeg, Hoogstraat. Deze posten zullen alle geopend zyn alle werkdagen van 912 en van 25 uur. Za terdag van 91 uur. Zij, die behalve een formulier, behoo rende tot groep A ook een formulier, be hoorende tot de groepen B, C, D of E heb ben ingevuld en geen identiteitsbewijs van de Brandstoffencommissie hebben ont vangen moeten zich met hun stamkaart en de beide ingevulde formulieren MD 89 vér- voegen aan het Distributiekantoor, Bree straat 117, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. (behalve Zaterdags van 9 tot 1 u. n.m.) op de dagen, loopende van 30 Sept. tot en met 8 October a.s. en wel in deze volg orde: Op Maandag 30 September zij wier fa milienaam begint met A tot en met Buf. Op Dinsdag 1 October zy wier familie naam begint met Bug, C, D, E. F t/m. Goe. Op Woensdag 2 October zij wier familie naam begint met Gof, H, I t/m. Joo. Zij, die behalve een formulier van de A- grocp, ook een formulier behoorende tot de groepen B, C, D of E hebben ingevuld en wel een identiteitsbewijs van de Brand stoffencommissie hebben ontvangen, zullen later worden opgeroepen. Dinsdag 1 October a.s. zullen op deze plaats nadere mededeelingen over de op roeping worden gedaan. De Burgemeester, A. TEPE, Weth. lo.-Burgemeester. Leiden, 28 September 1940. 5048 INDIFICATIEPLICHT. Men denke aan de aanbieding van de distributiestamkaart ter bijwerking tot identiteitsbewijs. Maandag, 30 September tusschen 8.30 en 12 uur voorm. of 1.304.30 uur nam. of 6 en 7.30 uur nam. worden verwacht zij, wier geslachtsnaam begint met de letter: V vanaf Vr„ W, X, Y of Z. Lokalen: Stadhuis, Breestraat, ingang deur onder de trap; Evangelisatiegebouw, Morschweg 59; Voormalige Kweekschool, Oude Vest 35; H. B. S. Burggravenlaan en Wykgebouw Staalwijk, ingang 3 Octo berstraat. Portret en bescheiden, waarmede bewe zen kan worden, dat de aanbieder de per soon is, te wiens name de distributiestam kaart is afgegeven, mede brengen. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. In verband met de verduisteringsvoor schriften zijn de lokalen Zaterdag- en Maan dagavond slechts geopend tot 7.30 üur. voorstellingen bij te wonen, zoodat hot Bestuur er op vertrouwt, dat er voldoen de deelname van de zijde van het publiek zal bestaan, wat een eerste voorwaarde is voor het doorgaan van de voorstellingen. De bedoeling is, dat er acht voor stellingen gegeven zullen worden op Za terdagmiddagen en acht op Zondagmidda gen, waartusschen men kan kiezen, doch de stukken zullen op beide dagen dezelfde zyn. Waar ook de concerten op Zondagmid dagen zullen worden gegeven zal er zoo veel mogelijk rekening mee worden gehou den, dat de abonnementsvoorstellingen en de concerten niet op denzelfden middag zullen worden gehouden. Aan den anderen kant kunnen diegenen, die reeds op abon nementsconcerten hebben ingeteekend voor de abonnementsvoorstellingen op Za terdagmiddag inteekenen. Op deze wyze meent het bestuur zorg te dragen, dat ook in dezen winter het pu bliek gelegenheid krijgt van acht goede voorstellingen te genieten, en dat de too- neelgezelschappen gelegenheid kry'gen hua werk voort te zetten, waartoe zy, ondanks de moeilyke omstandigheden, waaronder zij moeten werken, alle krachten zullen in spannen, zooals overduidelijk gebleken is uit de mededeelingen, die zij gedaan heb ben over hunne stukken, waarvan er ver schillende reeds met veel succes zijn ge speeld. Als eerste abonnementsvoorstelling zal op Zaterdag 12 en op Zondag 13 October door het Ned. Tooneel worden gegeven: De getrouwde vrouw. IN DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT. Gisteravond half tien is de 61-jarige Ios- werkman C. K. op het Rapenburg door de duisternis misleid te water geraakt. Eenige Duitsche militairen, die in de nabijheid wa ren boden onmiddellijk hulp. Een hunner zekere H. StuhlmaCher, sprong te water en wist den drenkeling met een reddingsbaak te grijpen. Zijn kameraden hielpen vervol gen eerst den drenkeling en daarna den redder op den waL

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 2