Waar de krulstaarten vet van worden. De .ondermelk", welke de boeren van de zuivelfabrieken terug ontvangen, mag als varkensvoer dienen, van welke gelegenheid een dankbaar gebruik wordt gemaakt (Foto Pax-Holland) In de Bossche veemarkthallen werd dezer dagen de groote jaarlijksche fokveedag gehouden. Vol belangstelling slaan de boeren het keuren van hun beesten gade (Foto Het Zuiden) wp oen zeeuijit langs net useimeer onoer riuiaen worcu nei riet, aai meer aan manshoogte bereikt heeft, gesneden, om gebruikt te worden voor de bloembollencultuur. De schooven langs den oever (Foto Pax-Holland) In Spakenburg heerschte groote vreugde, toen een schip met turf in de haven aankwam en per hoofd honderd stuks verstrekt konden worden (Foto Pax-Holland) De beste breister laat wel eens een steek vallen. Dit mag echter den rt i..i li. ,7 netten breier niet gebeuren, daar een De jaarlijksche schoonmaak van de slooten voor de tradi- gevallen steek een verloren v.sch be- tioneele .schouw" is in vollen gang (Foto Pax-Holland) teekent (Foto Pax-Holland) De Duitsche generaal-veldmaarschalk Sperrle bracht dezer dagen een bezoek aan een der vlieqvelden in Noord Frankrijk, waar hij zich met de manschappen onderhield (Foto Weltblld) Er zijn genoeg aardappelen, want de oogst is rijk. Wagens vol worden dag in dag uit van het veld gereden, als levend bewijs van den grooten voorraad (Foto Pax-Holland) Zwaar werk in de Haarlemmermeer, waar de suikerbietenoogst op het land weer weken van Ingespannen arbeid met zich brengt (Foto Pax-Holland) van da rietsnijders aan den dijk langs hat IJselmeer te Muidan (Foto Pax-Holland)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12