Academienleuws Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WèL ITALIAANSCHE OP DE GEM. H.B.S. In tegenstelling met ons bericht van gis teren kunnen wij mededeelen, dat aan da Gem. H.B.S. alhier wèl een cursus in de Italiaansche taal zal gegeven worden. Zoo als destijds gemeld hadden zich hiervoor 'n 50-tal leerlingen opgegeven. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh alhier. Het woonhuis met bovenwoning, overdek te poort en een pakhuis Morschweg 11, 13, 13a, en 9d in bod 11.800, kooper de heer C. de Munnik alhier voor 11.800. Het pakhuis Schapenbelpoort 4 in bod: 430, kooper de heer P. J. van der Kleij qq. alhier voor: 430. De huizen en erven Fagelstraat 22a en 22 na afmijning resp. in bod: 5.510 en 5.000, kooper de heer prof. dr. P. A. H. de Boer alhier voor: 10.960. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel alhier: Het huis en erf Garenmarkt 26 in bod: 2.200, kooper de heer H. Smittenaar qq. alhier voor: 2.450. Het huis en erf Zuidsingel 49 in bod: 1.850, kooper de heer C. van Valderen qq. alhier voor: 1.850. Het huis en erf Koddesteeg 18 in bod: 2.050, kooper de heer M. van Harmeien qq. alhier voor: 2.050. Het pakhuis Molenwerfsteeg 1 in bod: 220, kooper de heer P. J. van der Kleij qq. alhier voor: 245. Het pakhuis Molenwerfsteeg 2 in bod: 300, kooper de heer J. W. van Hagen qq. alhier voor 300. Het pakhuis Molenwerfsteeg 3 in bod 400, kooper de heer P. Meiman qq. alhier voor: 400. Het huis en erf Vestestraat 122 in bod 800, kooper de heer A. Reyngoud qq. al hier voor: 880. Het huis en erf Vestestraat 124 in bod: 7.20, kooper de heer T. Beeuwkes qq. al hier voor: 720. Het huis en erf Uiterstegracht 95 in bod: 800, kooper de heer H. Ramakers qq. al hier voor: 800. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Sneth- lage alhier: Het huis met erf en tuin Roodborststraat 54 hoek Nachtegaallaan in bod: 4.500, koo per de heer J. J. G. de Cler qq. alhier voor: 4.575. De huizen Maredijkhofje 8 en 9 elk in bod: 1.420, kooper de heer J. "Kukler qq. alhier voor: 2.841. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 7069. Anth. L. Noordhoek. Noordwijk, Quarl. van Uffordstraat. Kwee ken van en handel in bloembollen. De zaak is verplaatst naar Bodegraven, Juliana- straat 34. 7023. Jachthaven „Ree". Alkemade, De Kaag F 32-33. Jachthaven en gem. zomer huisjes. Üittr. E.: M. G. van Ankorven, Kaag. Op 23 en 24 Sept., telkens van 24 uur, zal op het adviesbureau van de Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting, Bree- straat 119, gelegenheid zijn zich op te geven als deelneemster aan de cursussen in koken en naaien, uitgaande van boven genoemde Commissie. Huisvrouwen, wier huishoudgeld gering is, kunnen aan deze kook- en naailessen deelnemen tegen een zeer kleine vergoe ding. Juist in onze tijden, waar zoowel voedsel als kleeding gedistribueerd wor den, kunnen deze lessen uiterst nuttig voor U zijn! Alle aandacht zal worden besteed aan de meest doelmatige besteding van bonnen en punten. Bezoekt het Adviesbureau en laat U voor een cursus inschrijven. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Bijeenkomst Kappersbedienden St. Cosmas, 11 uur Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Stu dio", 8 uur. (Zaal 6). Kantoor Bouwvak arbeidersbond, Zaal 10), nam. van 7.30 8.30 uur Katoor Fabrieksarbeidersbond, nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechts kundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, Bondsge- bouw, Steenschuur 15 (Kantoor) nam. van 6.308.00 uur Dag. Bestuursvergade ring R. K. Volksbond, nam. 8 uur -t- Vrij dag: Uitbetaling Transportarbeidersbond 7 uur (Zaal 1 en 2) Zaterdag: Spaar bank op het Kantoor 78 uur Zaterdag: Uitbetaling door: Metaalbewerkersbond te 9 uur voorm.; Graf. Bond 3 uur nam.; Bouwvakarbeidersbond te 3.30 uur nam.; Houtbewerkersbond te 3.30 uur nam. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Heden Zaterdag van 89 uur alleen boeken inleveren. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Rijzevoort; Zondag: H. Key, J. Hillenaar en D. Goosen; Maan dag: A. de Gunst en A. Verhoog; Dinsdag: W. v. d. Holst en D. Devilée; Donderdag: S. v. d. Aar en C. Goddijn; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 69.30 uur. Van 12 uur Bibliotheek; al leen boeken inleveren. 8.309.30 uur Ver plichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.15 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs?? 9.30 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: 7.30 9.30 uur Bijeenkomst voor de gezellen; 7.30 uur Tafeltennisclub; 7.30 uur Bijeenkomst Dam- en Schaakclub (Op de Bibliotheek); 8.15 uur Bijeenkomst Tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag: 7.30—9.30 uur Bij eenkomst voor de gezellen; 8.30 uur Recol lectie-oefening voor alle gezellen. Ook zij die geen uitnoodiging hebben ontvangen, worden verwacht. Woensdag: 8.15 uur Bijeenkomst Ontwikkellngsclub. Donder dag: 7.309.30 uur Bijeenkomst voor de ge zellen; 7.30 uur Tennisclub en Biljartclub. Vrijdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer; 7.30 uur Biljart club „T.E.P." Zaterdag: 7.309.30 urn- Bijeenkomst Gezellen; 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars"; 8 uur Opening Bibliotheek tot 9 uur. Mededeelingen: Zondag 29 September des middags half drie uur Bij eenkomst voor de Commissarissen van het District Leiden. Einde ongeveer 5.30 uur Aller opkomst gewenscht. KRUISVAART Cohort Aeternus Pater Burcht: St. Antonius Clubhuis Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verkenners, Voortrekkers, Kruisvaarders en Maria- Congreganisten. Maandag: 7 uur Willi- brordus-, Bonifatiusban. Dinsdag: 7 uur Tarcisiusban. Woensdag: 7 uur Paschalis- ban. Donderdag: 6 uur Gregoriusban, Aloysiusban. Vrijdag: 7 uur Aspiranten- ban. Cohort „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36 Maandag: 7 uur St. Stephanusban. Dinsdag: 5.15 uur Sleutelkoor Middengroep; 6 uur Sleutelkoor Schola. Woensdag: 7 uur Kard. von Faulhaberban; 7.30 uur St. Aloysiusban. Donderdag: 7 uur Adspirantenbijeenkomst Vrijdag: 5.15 uur Sleutelkoor Middengroep; 6 uur Sleu telkoor Schola. Zaterdag: 7 uur K.J.C.- Mis; 7 uur St. Lodewijkban. Cohort St. Pancras Burcht: Anna Paulownastraat Maandag: 7 uur gedialogeerde H. Mis. 's Avonds om 6.30 uur Aspiranten; om 7.30 uur W. Dyole-ban. Dinsdag: 7.30 uur Godfried-ban. Woensdag: 7.30 uur Odo- ban. Zooals je ziet is ook dit uur vervroegd, daar 't lof nu om 7 uur is. Donderdag: 7.30 uur Willibrordusban. Zaterdag: Afrekenen 3 ets fonds en contributie be talen. OEGSTGEEST Cohort St. Bernardus Burcht: R.K. School Maandag: 6 uur Spreekuur; 7.30 uur Schaken. Dinsdag: 7 uur Willibrordus ban. Woensdag: 2 uur Handenarbeid; 2.30 uur Geel Vendel en aspirantenkring; 5 uur Fluitclub I; 7 uur Don Boscobon. Donderdag: 7 uur Mignel Proban. Vrijdag: 6.30 uur Zwemmen; 7.30 uur Ignatiusban. Zaterdag: 2.30 uur Dienst- ban (K. Juffermans en J. Bazelmans); 2.30 uur Zwemmen; 5 uur Fluitclub n. INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag: 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie; 6 uur Lof waarna recreatie; 7 uur Gezellen. Maandag: 7.30 uur Franciscusgroep; Ge zellen. Dinsdag: 6.15 uur Sloyd I en II; 7 uur Gymnastiek. Woensdag: 6 uur Franciscusvrienden I en II; 7 uur Gods dienstonderricht waarna recreatie voor de schoolvrije jeugd; 7.15 uur Aloysiusgroep; Gezellen. Donderdag: 7 uur Mondorgel club. Vrijdag: 6.15 uur Sloyd HI en IV; 7 uur Gezellen. Zaterdag: 7 uur Antonius- groep. SINT ODO-KOORKNAPEN Zondag: Lofbeurt: St. Gregorius-groep Maandag: 4.30 uur Jongere Aspiranten; 5 uur Crescendogroep. Dinsdag: 6 uur Schola. Woensdag: Lofbeurt St. Ambro- siusgroep. Donderdag: 6 uur Schola. Vrijdag: 4.30 uur Oudere Aspiranten; 5 uur Crescendogroep. Zaterdag: Lof beurt Pius X-groep. Hallo boys! De gang zit er wat je noemt „in"! Er wordt gewel dig gewerkt. De Schola leerde deze drie weken verschillende nieuwe nieuwe num mert en het ging O-ké. De Crescendogroep gaat geweldig crescendo d.w.z. vooruit! De oudere Aspiranten zetten hun beste poot vooruit en de jongste kievieten, nee, dat is gewoon weg enorm, wat die opschieten. Als dat zoo doorgaat kunnen jullie over twee weken al op het koor meezingen.... maar niet heusch! Nee, want daar komt een heeleboel voor kijken natuurlijk. Maar.gaan jullie zoo maar door, want het gaat reuze! Dag hoor! Tot kijks alle maal! O ja, voor de jongste Aspiranten heb ik nog een paar nummers van de nieuwe St. Odo-klok. Neem Maandag maar twee cent mee! Dag! Kapelaan E. A. M. PAAP VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Maandag: Lidwinagroep en Marg. Sin- clairgroep. Dinsdag: 7.30 uyr H. Mis en Alg. H. Communie. Donderdag: Zang Vrijdag: Agnes- en Theresiagroep. De clubs vangen aan op de met de leidster afge sproken tijden. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op de clubavonden. Clubhuis: Maria Gyzensteeg. Parochie: St. Petrus Dinsdag: 6.458 uur Jongste groep; 8 9.15 uur Middengroep. Woensdag: 7 8.15 uur Jongste groep. Zaterdag: 2.15 3.30 uur Mulo-groep. Aanmelding van nieuwe leden op de clubavonden, Clubhuis, Hoogewoerd 53. Parochie Harteburg Dinsdag: 6.30 uur Jongste groep; 8 uur Middengroep Donderdag: 6.30 uur Mulo- groep; 8 uur Charitatief naaien. Aanmelden van nieuwe leden op de club-avonden aan de zaal. (achter de Hartebrugskerk). Het bezit van rundvee Het heden verschenen verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Landbouw en Visscherij ter uitvoering van de Lan i- bouw-crisiswetbouw-Crisiswet 1933 (wij ziging van het crisis-mdveébesluit 1934 1). Hierin is o.m. het volgende bepaald. Artikel 2. 1). Het voorhanden en in voorraad hebben van rundvee is verboden. 2). De verbodsbepaling, vervat in het eerste lid, geldt niet: 1). Voor hem, die als georganiseerde is togelaten tot eenige daartoe door den se cretaris-generaal aan te wijzen crisis-or ganisatie. 2). Voor den rundveehamdelaar, die als georganiseerde is toegelaten tot en inge deeld in de groep van rundveehandelaren van de door den secretaris-generaal daar toe aan te wijaen crisisorganisatie. 3). Voor den slager, die als georgani seerde is toegelaten tot en ingedeeld in de groep van rundveeslagers van de door dsn secretaris-generaal daartoe aan te wijzen crisis-orgenisatie, echter met dien ver stande, dat het voorhanden en in voorraad hebben van rundvee, waarvan het gewicht is gelegen binnen door den secretaris-ge neraal te heipalen gewichtsgrenzen, voor de tijdvakken, aanvangende en-eindigende met ingang van nader door den secretaris generaal te bepalen tijdstippen, gedekt moet zijn door een geldig identiteitsbewijs. Artikel 3. 1. Voor de indeeling als georganiseerde in de groep van rundveehandelaren, als bedoeld in artikel 2, lid 2, onder 2. is ver- eischt, hetzij dat ten genoegen van de in artikel 2, lid 2, onder 2. bedoelde crisis organisatie blijkt, dat de aanvrager den handel in rundvee als beroep of bedrijf heeft uitgeoefend, hetzij dat de aanvrager hiertoe door den secretaris-generaal is toe gelaten. 2. Voor de indeeling als georganiseerde in de groep van rundveeslagers, als be doeld in artikel 2, lid 2, onder 3, is ver- eischt, hetzij dat ten genoegen van de in artikel 2, lid 2. onder 3. bedoelde crisis- organisatie blijkt, dat de aanvrager zijn b- - bedrijf maakt van het slachten van runderen, welke daartoe door hem voorbanden of in voorraad plegen te wor den gehouden, hetzij dat de aanvrager hiertoe door den secretaris-generaal is toe gelaten. Artikel 4. 1. De tijdvakken, bedoeld in lid 2 van ar tikel 2, kunnen verschillend worden ge steld voor mannelijke, al dan niet gecas treerde, en vrouwelijke runderen, voor de verschillende gewichtsgrenzen, bedoeld in lid 2 van artikel 2, en voor de verschillende deelen des lands. 2. De gewichtsgrenzen, bedoeld in lid 2 van artikel 2, kunnen verschillend worden gesteld ten aanzien van mannelijke, al dan niet gecastreerde, en vrouwelijke runde ren. 3. De identiteitsbewijzen, bedoeld in lid 2 van artikel 2. kunnen uitsluitend door de daartoe door den secretaris-generaal aan te wijzen crisis-organisaties, overeenkomstig door hem te stellen regelen, aan een geor ganiseerde, als bedoeld in artikel 2. lid 2, onder 1, worden uitgereikt. Artikel 6. De door den secerlaris-generaal uit te vaardigen voorschriften, nocdig voor toe passing en uitvoering van dit besluit, wor den in de Nederlandsche staatscourant be kend gemaakt. Artikel 7. 1. Dit besluit treedt in werking met in gang van den tweeden dag na dien van zijn afkondiging; het eindigt met ingang van 1 Januari 1941. 2. Het kan worden aangehaald als „Cri- sis-rundveebesluit 1934 1". LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechten mej. J. M. M. Jarman. Den Haag, de heeren J. H. Wijs- ma-- Amsterdam en J. R. Hommes, Den Haag; candidaatsexamen klassieke letteren mej. L. Twiss, Oegstgeest; en mej. H. Wolt- jer, Noordwijk; doctoraal examen klassieke letteren de heer A. A. C. Sier, Leiden; doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak plantkunde de heer R, A. Maas Geesteranus, Den Haag. LEIDEN Geboren: Jan Johannes Cornelis z. v. C. Oudenaarden en M. Bramkamp Daniël Willem z. van D. B. Abegg en L. Fontein Krijn z. van K. Hogendoorn en D. Vis- scher Gerrit Johannes z. van P. v. Delft en H. v. Klaveren Johanna Elisabeth d. van W. G. Bousie en J. E. Mulder Li lian Hildegard d. van J. Th. J. Tibboel en H. M. Rapp Annet d. van M. Varkevis- ser en L. v. Duijn Theodora d. van A. Bouwman en T. Breedijk Pieter z. van W. v. Schagen en M. M. Hogenboom Theodorus Lambertus z. van L. Th. Burg- meijer en N. Verschoor. O v e r 1 e d e n: J. E. Wyntjes m. 56 j. C. M. v. 'Leeuwen wed. van A. C. v. Vuu- ren 71 j. J. C. Meijer wed. van J. P. Swart 79 j. - L. Olderiks hsvr. van K. W. Feijen 65 j. Buitenland MILITAIR WEEKOVERZICHT. BERLIJN, 21 September. <D.N.B.) De militaire medewerker van het D.N.B., ge neraal von Glaise Horstenau, geeft het volgende militaire overzicht van de afge- loopen week: Nu de Britsche luchtafweer van de Zuid kust van het eilandenrijk tot Londen is teruggedrongen en ondoeltreffend is ge maakt, bevindt Engeland zich sedert tien dagen binnen het bereik van den ver sterkten Duitschen aanval. Tegelijkertijd kon worden gemeld, dat alleen in zes we ken tweeduizend Engelsche vliegtuigen zijn neergeschoten. Daarmede zal het ko ninklijk Britsche luchtwapen in zijn om vang wel gedecimeerd zijn. Met de aanhoudende, veel omvattende bestorming van het Duitsche luchtwapen op Londen is de ravitailleeringsbasis van Groot-Brittannië thans ten zeerste in ge vaar gebracht. Londen zelf is een van de meest essentieele opslag- en omslagplaat sen van het land. Alleen in Londen en om geving zijn 24 dokken uitgebrand, welke voor het scheepsverkeer en den invoer van vitale beteekenis zijn. Bovendien hebben de twee millioen kilogram bommen, die op Engeland neergeworpen zijn, tot resul taat gehad, dat de verzorging van het land van levensmiddelen geenszins meer ver zekerd is. Alleen Londen slaat voortdu rend een kwart op van alle voor het eilan denrijk voor de consumptie bestemde le vensmiddelen en de helft van het vleesch, dat in Groot Brittannië gebruikt wordt voor menschelijk voedsel. Thans staat reeds vast, dat bij het voort durende alarm in Londen, dat soms 13 1/2 uur heeft geduurd, niet alleen alle werk stil ligt, maar dat door de ontzaglijke uit werking der Duitsche bomaanvallen essen tieele deelen van de ravitailleering van Engeland op de meest gevoelige wijze zijn getroffen. Tegelijkertijd is het van beslissende be teekenis, dat in de afgeloopen week we derom door Duitsche duikbooten 148.350 ton en door gevechtsvliegtuigen 39.000, dat wil zeggen totaal wederom 179.350 ton Britsche koopvaardij-scheepsruimte in den grond is geboord. Daar komen dan nog tien stoomschepen bij, die voor een deel zwaar beschadigd en voor een deel uitge brand zijn en dus ook voor den aanvoer naar Engeland wegvallen. Ook een torpe- dobootjager is onschadelijk gemaakt. Wan neer het aantal der in den grond geboorde Britsche oorlogsschepen thans steeds meer daalt, vormt dat een nieuw bewijs, dat aan den eenen kant de vloot van het Imperium niet meer durft op te treden tegen de Duitsche lucht- en zeestrijdkrachten, maar dat aan den anderen kant wel zoo binden de verplichtingen jegens de Vereenigde Staten bestaan, dat by de aanstaande in eenstorting in Engeland de groote en nog steeds machtige vloot ongedeerd moet worden uitgeleverd aan de Noord-Ameri- kaansche Unie. Slechts de helft van de Britsche zeevloot bevindt zich nog in haar schuilhoeken aan de Engelsche kust, ter wijl de andere helft in de Middellandsche Zee is ingesloten en ook wel nauwelijks meer den weg zal vinden uit dezen val. Alleen tegenover de Fransche kust hebben lichte Britsche zeestrijdkrachten een aan val ondernomen, welke door de Duitsche kustartillerie onmiddelijk met succes kon worden afgeweerd en die, omdat hij zwak was opgezet, geen succes had. Overigens heeft opnieuw het Duitsche verre afstandsgeschut deelgenomen aan den aanval op Engeland. Het beheerscht het Kanaal en heeft in Dover zware ver woestingen aangericht. Ondanks de moeilijke weersomstandig heden heeft de Duitsche aanval op Enge land geenerlei onderbreking ondergaan. Bommen van het zwaarste kaliber hebben de belangrijkste haveninstallaties en olie opslagplaatsen in brand gestoken. Zware rookwolken hangen nog steeds boven En geland. Van de Westkust tot de Oostkust is het Britsche vasteland blootgesteld aen den Duitschen aanval, die voortdurend krachtig is en zwaar toeslaat. Wederom kon een Duitsche officier van het luchtwapen zijn twintigste luchtover winning boeken. Wederom zijn in de af geloopen week ruim driehonderd Britsche vliegtuigen by luchtgevechten en door luchtafweergeschut neergeschoten. De Duitsche superioriteit is sterker dan ooit. DE AANVALLEN OP LONDEN BERLIJN, 21 Sept. (D.N.B.) Zonder rekening te houden met de weersomstan digheden hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen, naar het D.N.B. verneemt, in den nacht van 20 op 21 September wederom met succes aanvallen ondernomen op ha veninstallaties en andere militair belang rijke doelen der Britsche hoofdstad. Voor zoover tot dusverre bekend is werden ver scheidene treffers geplaatst op het Royal Albert Dock, welke groote ontploffingen en hooge steekvlammen ten gevolge had den. KONING FAROEK ONDER ENGELSCHE CONTROLE ROME, 21 Sept. (D.N.B.) Volgens een bericht van de „Messagero" van de Egyp tische grens is koning Faroek onder Engel sche controle gesteld. De Egyptische wacht van den koning is uit het paleis van den koning verwijderd en vervangen door En gelsche soldaten. Agenda LEIDEN D^ Zondagsdiènst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: V. Alphen, v. Bockel, P. van Es, Flim, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp. Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 21 S p t. 20 uur tot Zaterdag 28 Sept. 8 uur, waargenomen door de apo theken Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Rijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeéstsche Apotheek, Wilhelminaparkt 8, tel. 26274. LEIDEN, 20 September Groentcnveiling. Witte Kool 2.90—3.30, Roode Kool 3.00—5.50, Savoye Kool 3.60—6.20, Groene Kool 3.00—6.20, Prei 3.70—5.70, Kroten 2.503.60, Kroten, gekookt 7.00 —8.00, Uien 2.50—6.00, Peen 3.10—7.30, Aardappelen 4.206.30, Druiven 0.28 0.48, Snyboonen 6.00—0.28, Stokboonen 0.110.18, Pronkboonen 0.040.09, Stamboonen 0.060.14, Postelein 3.00 8.00, Spinazie 2.0015, Tomaten A 11.00 —12.40, idem B 11.00—14.00, idem C 11.00—11.80 idem CC 8.00, per 100 K.G. Andijvie 1.001.40, Komkommers 2.00—6.00 Bloemkool 4.00—22.00, Me loenen 6.00—22.00, Salade 1.00—2.10, Perziken 0.509.80, Knolselderie 5.10 6.60, per 100 stuks; Kroten 0.80—2.10, Pieterselie 0.501.00, Radijs 1.503.10, Selderie 0.501.20, Bleekselderie 8.00 18.00, Peen 4.10—8.40, per 100 bos. LEIDEN, 21 Sept. Boter. Aangevoerd 400 K.G. prima boerenboter 1.551.60, per K.G. Handel goed. 1621 Sept. Turf. Lange turf 13 per 1000 stuks. Geen aanvoer. KATWIJK a. d. RIJN 20 Sept. Groenten- veiling. Eigenheimers, groote 1.30 1.45 per 25 K.G. Bloemkool I 12.60—17.70, id. II 6.40—10.60, Bospeen 5.60—7.90, Sla ƒ11.60 per 100 stuks. Andijie ƒ1.201.35 per 100 stuks. Roode kool f 5.105.60, Gele kool ƒ5.305.90, Groene kool ƒ4.104.50, Uien ƒ3.506, Prinsesseboonen ƒ1113, pe r 100 K.G. Waschpeen 1.301.60, Kro ten 0.450.60 per kist van 20 K.G. LEIDERDORP, 20 Sept. Eierenveiling. Kippeneieren 6.206.70, eendeneieden 4.504.80 per 100 stuks, kippen 0.50 0.90 per stuk. hanen 0.851.20, Konijnen ƒ0.40—2.35, eenden ƒ0.60—0.80 per stuk. LEIDENSCHENDAM, 20 Sept. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort 4.50—6, 2e soort ƒ3.504.20, 3e soort 2 3.20, wankleurige ƒ22.50. Gele kom kommers le soort 46.50, 2e soort 34, 3e soort ƒ23.20, stek 1—1.50, Kropsla le soort 12.50, Peen 3.506.50. Bloem kool le soort 1016.50, 2e soort 58.90, uitschot 23.50. Tomaten midd. 5.50' 5.80, gr. ronden 5.506.20, 2e soort 5.50 5.60, 3e soort ƒ44.20, bonken 3.50—5. Andijvie per 100 11.60, idem per 100 K.G. 22.50, Spinazie per 4 K.G. ƒ0. 10 0.56. Postelein ƒ3—5.60, Snijboonen 10— 24, Spercieboonen 817, Prei 3.505.20, Selderie 1—2.20, Meloenen 6—20 ct., Drui ven 1420. TER-AAR, 20 Sept. Grocntenveiling. Spinazie 9—31 ct., Andijvie 10—20 ct. per kist, Peulen ƒ3.103.15, Snijboonen ƒ0.60 2.50, Prnsesseboonen ƒ0.851.55, Stam- prinsesseboolen 1.301.50, W. Pr. 0.40 0.95, Spekboonen 0.600.75 per 10 K.G., Postelein 67 ct., Druiven 32 ct. per K.G., Uien 1.404.60, R. Kool ƒ4.40—5.40. W. kool ƒ2.50—2.90, Sav. kool ƒ2.80—5.90 per 100 K.G., Peen ƒ6—7, Selderie 1.20 per 100 bos, Sla 1—2.20 per 100 stuks, Bloemkool 216 ct., Meloenen 7—16 ct per stuk. Tomaten A 45.90, id. B 56.20, id. c 4—4.60, id. CC ƒ3.50—3.80, id. BB ƒ4.104.40, Natuur tomaten ƒ3.50 per 100 pond. Aug. fijn 3.805.90, Fijnb. f 1.50, Basterd ƒ1.65, Grof ƒ1.45—1.75, Stippel 55 ct., fijnstippel 90 ct. per 25 K.G. ZEVENHOVEN, 18 Sept. Eierenveiling. —Aanvoer 1500 stuks. Prijs: kippeneieren 5.75—6.45 per 100 stuks. Pruimen 10 ct. p. p. Appelen 0.15 per K.G. UTRECHT, 21 Sept. Vee. Aanvoer 2200 stuks vee, o.a. 620 runderen. Vaarzen 170 —260, Pinken f 120—180, Melkkoeien f 180 —200, Kalfkoeien f 190—320 Varekoeien 150—235è Handel kalm, met iets terugloo- pende prijzen. 300 Magere kalveren 60— 110. Handel matig, met iets lagere prijzen. 65 Nuchteer kalveren: 8—14, 310 Magere varkens en Schrammen, resp. f 1735, 12 —17, 230 Biggen 7—11.50. Handel flauw. 160 Magere schapen 3034. Handel vlug, iets hoogere prijzen 480 Zuiglammeren ƒ16 30. Handel vlug, hoogere noteeringen. Kleinhandel. Boter 300 kg. 1.80 p. kg. Kaas 200 kg. 0.80—1.10 per kg. Eieren 20.0000 6.50—7 per 100 st. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 21 SEPTEMEBR. ValutaVs (schriftelijke en tel. transacties) New'York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Berlijn 75.2875.43 Brusssel 30.1130.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zutrich 42.84—42.92 Zutrich 42.8442.92 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zuerich 42.80—42.96

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3