ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 DE LEiDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. FT1 De strijd in Egypte. Italiaansche troepenafdeelingen op weg naar de Egyptische grensplaats Solium, welke inmiddels door hen is bezet (Foto Weltbild) De druivenpluk in Elzas-Lotharlngen is in vollen gang. Een charmante plukster in haar fraaie kleederdracht aan den arbeid voor den wijnoogst (Foto Weltbild) De nieuwe haring uit Denemarken wordt hier ter lande in ijs aangevoerd en te Sche- veningen gekaakt, hetgeen aan vele handen werk biedt De haringkakers aan den arbeid (Foto 5chimmelpenninoh' Het sorteeren van den snoekbaars, een belangrijk onderdeel van de vischvangst op het IJselmeer, die nog steeds door de Volendammers wordt uitgeoe end r (Foto Pax-Holland; In de haven van Enkhuizen worden dagelijks duizenden kilo's puf aangevoerd, welke tot vischmeel worden verwerkt. Het lossen van een der binnengekomen schepen (Foto Pax-Holland) Engelsche bommen op Zwitserland. In het Rijndal nabij Au werd door Engelsche bommen in den bodem een trechter geslagen, waarbij echter slechts eenige fruitboomen het moesten ontgelden (Foto Weltbildl Meerdere personen werden gedood bij een Engelschen luchtaanval op Bremen, waarbij de bommen op eenige woonhuizen terecht kwamen (Foto Weltbild) In het SL Vltusgebouw te Bussum Is Donderdag een begin gemaakt met het uitreiken der identiteitskaarten aan de bewoners dezer gemeente (Foto Pax-Holland) Dorpskout te Volendam. - De kansen voor de vischvangst worden besproken (Foto Pax-Holland)

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 12