De liturgie der Kerk) BIOSCOPEN TE LEIDEN ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1940 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 1NTERPAROCH1EELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN ONZE VEREENIGING. Een gemoedelijk woordje! Tot mijn Ge zellen èn tot diegenen die lid van de Ge- zellenvereeniging willen worden. Jongen, ken je de vereeniging waarvan je het lidmaatschap op prijs stelt. Ken je den geest van die vereeniging, de bedoe ling waarmee zij is opgericht? Sommigen, zoo denk ik wel eens, vertoo- nen een gebrek aan inzicht hieromtrent. Het is eigenaardig, hoe sommige jon gens, alvorens zich op te geven voor de Gezellenvereeniging, eerst eens komen kij ken, niet zooozeer om zich op de hoogte te stellen van de bedoeling, maar om te zien: of het een jovele boel is. Valt het tegen, dan verdwijnt ie en keert niet weer. Is het er lollig genoeg naar z'n zin, dan wil hij de proef wel eens wagen en geeft zich op. Dat soort verdwijnt ook weer gauw als het tegenvalt en als zoo iemand een aanmer king krijgt, dan is dat al dikwijls voldoen de om hem den moed te benemen en hij laat zich niet meer zien. Dat er ontspanning is, is goed. Maar ont spanning is geen hoofddoel. Niet om de pret moet je lid zijn van de Gezellenver eeniging. Maar op de eerste en voornaam ste plaats om je godsdienstig en maat schappelijk te vormen onder beproefde leiding. Daarvoor is ook de priester-praeses aangesteld niet om als spelleider op te tre den, maar om naar het program der Gezel lenvereeniging, den gezel te helpen zijn zelf-vorming te behartigen en zijn levens doel te bereiken. Een goed gezel, zeker, zoekt ontspanning. Daarvoor komt hij immers óók in de Ge zellenvereeniging. Daarvoor is hij tevens lid van een der onderafdeelingen, om te schaken, dammen, tafeltennissen, biljarten, musiceeren, tooneeleeren, etc. Een goed gezel vindt daar in de vereeni ging zijn vrienden. De gezel is bevriend met den Praeses, dien hij niet ontwijkt, als was hij bar? it»' hem in aanraking te ko men. Hij is niet verlegen in zijn tegenwoor digheid. Integendeel hij weet den Praeses zijn vaderlijke vriend; zóó beschouwt hij den Praeses, van wien hij weet dat deze belang stelt in zijn persoon, zijn doen en laten. Daarom spreekt hij met den Prae ses, zijn moeilijkheden maakt hij hem be kend en in allerlei omstandigheden vraagt hij diens raad. De goede gezel komt trouw op de bijeen komsten van de vereeniging en van de on- derafdeeling waarvan hij lid is. Hij is im mers er van overtuigd dat hij niet slechts ontspanning moet trachten te benutten, maar hij geeft zich ook aan meer ernstige bezigheden in de vereeniging. Ook al vra gen die eenige inspanning. Wat doet die goede Gezel niet? Hij maakt niet op alles aanmerkingen. Er zijn natuur lijk in elke vereeniging minder prettige toestanden. Er mankeert wat hier en er mankeert wat daar. Waar is het volmaakt? Maar hij verdraagt dat. Hij begrijpt dat een ander weer anders denkt en verlangt, hij begrijpt dat de onkosten te bezwaarlijk zouden zijn voor de kas. Kan, naar zijn meening. een gebrek toch verholpen worden, welnu, dan spreekt hijr met Bestuur of Praeses. terwijl hij zich' wacht zoo maar los-weg zijn aanmerkingen te maken. Hij leeft niet wild met de voor werpen en eigendommen der vereeniging. In een woord hij weet zich steeds te be- heerschen en gedraagt zich met groot fat soen, als 'n prettig voorbeeld voor zooveel anderen. Gezellen, en candidaten die lid willen worden, ziet de bedoeling van de vereeni ging. Weest fier op uw vereeniging en draagt die vereeniging hoog. Zij kan voor uw zelf-vorming zooveel goed doen, van zooveel nut zijn voor uw later Je ven. Mits elk zich geeft zooals het behoort: niet alles van de vereeniging eischend en zelf niets offerend, maar vragend aan die vereeniging en tegelijk gevend wat gij ge ven kunt. Doet, zooals u voorgehouden wordt en volgt de leiding die u gegeven wordt en je zult nooit spijt hebben eens trouw en goed lid te zijn geweest van onze mooie Gezel lenvereeniging. H. C. A. P. VAN DRUNEN, Vice-praeses. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJS Onder v&orzitterschap van burgemeester van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente Vrijdagavond te acht uur in open bare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De vergadering werd geopend met gebed. De commissie van toezicht belast met het nazien en opmaken van de balans der spaarbank voor Noordwijk en omstreken heeft het accountantsrapport, betreffende den toestand der spaarbank over het jaar 1939, met de verlies- en winstrekening over 1939, ingezonden. B. en W. stellen den raad voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen en de commissie, alsmede de commissarissen dank te brengen voqr het door hen uitgeoefend toezicht en beheer. Het tweede punt van de agenda bevat een bezwaarschrift betreffende de aanslag in de straatbelasting, ingediend door het bestuur der vereeniging tot opvoeding en verpleging van idiote en achterlijke kinde ren te Amersfoort met betrekking tot de eigendommen van den Dr. Mr. Willem van den Bergh-stichting aan den Zwarteweg alhier. De vereeniging heeft als voornaam ste bezwaar, dat hoogstens 4 woningen be lenden aan den openbaren weg (den weg van Noordwijk naar Katwijk aan Zee). De stichting vormt een op zich zelf staand complex van gebouwen met eigen wegen. Daarom kan men niet zeggen, dat de ge bouwen in de onmiddellijke nabijheid van den openbaren weg liggen. Hiertegen voeren B. en W. aan, dat de aanslag is opgelegd op grond van de om standigheid, dat de gebouwde eigendom men en erven een ondeelbaar geheel vor men, die belenden aan den openbaren weg; van het mak van onderscheid tusschen de tot dat complex behoorende gebouwen is geen sprake. De aard en de strekking der straatbelasting brengen mede, dat wan neer verschillende gebouwen met de daar- tusschen liggende open ruimten een on deelbaar geheel van gebouwen en erven vormen, de ligging ten opzichte van den openbaren weg van die gezamenlijke ge bouwen en open ruimten als maatstaf voor de belastbaarheid moet worden aangeno men. De situatie ter plaatse is bovendien van dien aard, dat er een zeer nauwe band bestaat tusschen de bedoelde eigendom men en den openbaren weg Noordwijk Katwijk aan Zee. n.l. den Zwarteweg, die de eenige gelegenheid is om die gebouwen te bereiken. Juist om de belending van deze gebou wen aan den Zwarteweg, wordt deze weg door de gemeente in een beteren staat van verharding gehouden, dan zonder die be lending het geval zou zijn geweest, terwijl de gemeente speciaal ten behoeve van de stichting den weg geschikt heeft gemaakt voor autobusverkeer. B. en W. zijn daarom van meening, dat de aanslag rechtvaardig en billijk is en stellen den Raad voor den bpc+reden aansla»? te handv- Zonder beraadslaging en stemming wordt aldus besloten. Hierna wordt op verzoek van den voorz. eerst het laatste punt behandeld, wat aan de agenda is toegevoegd, betreffende den aankoop van grond en het verleenen van de erfdienstbaarheid van uitweg. Besprekingen met de N.V. Bouwmaatschappij „Duinweg" hebben tot resultaat gehad, dat de gemeen te van voornoemde maatschappij een ge deelte van de De Ruyterstraat kan koopen, alsmede de verbinding tusschen de De Ruy- terstarta en den Duinweg. Als tegenpraes- tatie voor deze overdracht, zijnde een wan delpad tusschen de De Ruyterstraat en den Duinweg waarvan de instandhouding van groot belang is wordt gevraagd de beta ling van 25 cent en het verleenen van een erfdienstbaarheid van uitweg over een aan de gemeente in eigendom toebehoorend perceel. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad tot dezen aankoop en hecht zijn goedkeu ring aan de vestiging van bovengenoemde erfdienstbaarheid. De bezwaren van Graaf v. Lim= burg Stirum inzake het uitbrei- dingsplan. In een schrijven aan den Raad voert Graaf v. Limburg Stirum de volgende be zwaren aan tegen het .uitbreidingsplan der gemeente Noordwijk. Ie. De gronden achter de buitenplaats „Offem" zijn by het eerste uitbreidings- pan bestemd voor villabouw en niet voor kleine landbouwerswoningen. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSULx. KEURING Lido: Kamermeisje 3 x bel len (Hans Leibelt, Jessie Vihrag). Romantiek lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor; Amsterdam bij nacht (Louis de Bree, Piet Kohier). Komisch lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2.15 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De blinde passagier (Hilde Krahl, Attila Hörbiger). Speelfilm lederen avond 7 urn- Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De Spooktrein (Jan Musch). Komisch lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd Rex: Kareltje op dwaal wegen (Heinz Rüh- mann). Komisch lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd 2e. Een terrein van 5 HA., grootte is be stemd voor rioolwaterzuiverings- en indus trieterrein. In het bestaande plan is vol doende industrieterrein ontworpen; uitbrei ding hiervan is niet noodig. Rioolwaterzui vering past niet in de omgeving van een buitenplaats. Wanneer de gemeente wil, zal zij hiervoor afgelegen terrein genoeg kunnen vinden. 3e. In het ontwerp wordt de Nachtegaal laan bestemd voor een groote verkeersweg, waardoor deze laan haar landelijk karak ter zal verliezen, wgt schade brengt aan de mooie omgeving van de buitenplaats. Met betrekking tot deze bezwaren mer ken B. en W. o.a. op, dat tegen de bestem ming van deze gronden voor villabouw door de Prov. Commissie voor de uitbreidings plannen bezwaren zijn gemaakt. Gezien het bezwaar van deze commissie en de aard der hier gelegen gronden, zijn wij van meening, dat met een bebouwing als thans voorge steld, een bebouwing kan worden verkre gen, welke aan het landelijk karakter van deze omgeving volkomen reoht doet weder varen en een behoorlijke aansluiting geeft aan de bebossching van de in de onmid dellijke omgeving gelegen buitenplaats „Offem". Wat het terrein voor rioolwaterzuivering betreft merken we op. dat onderzoekingen hebben uitgewezen, dat deze terreinen voor een rioolwaterzuiveringsinstallatie de meest aangewezene schijnen, zoodat dus over deze terreinen moet kunnen worden beschikt. Voorts hoeft -eclamant voor de wijziging van de Nachtegaallaan niet bang te zijn, dat deze zal worden bestemd voor een verkeers weg, waardoor deze laan haar landelijk ka rakter tot schade van de omgeving en de buitenplaats „Offem" zou verlieezn. De Nachtegaallaan blijft als wandelweg behouden, maar bij toeneming van het ver keer over deze laan, zal ze worden verbreed met een rijweg, welke beplant, geheel zal aansluiten bij de bestaande omgeving en het intieme karakter niet zal schaden. De mooie boomen aan weerszijden van de laan zullen blijven bestaan. B. en W. stellen den Raad voor om bo vengenoemde redenen de bezwaren van den graaf als ongegrond te verklaren. De heer Punt kan zich met het voorstel vereenigen, tenminste wat de weerlegging betreft van de twee eerste bezwaren. Het bezwaar van den graaf terzake de Nachte gaallaan vindt spr. volkomen gerechtvaar digd. We moeten in ieder geval hierin niet te vroeg verandering aanbrengen en zoo veel mogelijk aan den graag tegemoet ko men. De heer Nickerk sluit zich hier ten volle bij aan. De achterkant van Noordwijk met de buitenplaats vindt spr. de mooiste plekken van'het dorp, die we zoo lang en zoo goed mogelijk moeten sparen. De voorz. antwoordt hierop, dat het lan delijk karakter blijft behouden. De ver keersweg komt er langs. Wethouder Vogelaar zegt, dat het plan weergeeft hoe het in de toekomst zal wor den. Het heeft weinig haast, want we heb ben nog tien jaar den tijd. Tenslotte: de weg zal pas worden aangelegd, wanneer de behoefte daaraan zich doet gevoelen. En dan zijn B. en W. van meening. dat het landelijk schoon moet bewaard blijven. We gaan dus in dat geval de laan niet verbree- den, maar een parallelweg aanleggen. De heer Niekerk is bang, dat volgens sommigen de behoefte aan een verkeersweg wel eens gauw kon bestaan. Hierop antwoordt wethouder Vogelaar, dat B. en W. en de Raad dit in handen heb ben. We doen nu niets anders dan het plan voorstellen. Hierna, komt de heer van der Meer met het tweede punt naar voren. Spr. vindt n.l. het grootste bezwaar gelegen in de terrei nen voor de rioolwaterzuiverign. Hem lijkt het beste eerst eens te gaan praten met den graaf. De voorz. zegt, dat het plan lang genoeg ter visie heeft gelegen en dat de tijd nu te kort is om de zaak te gaan bespreken. Het is voor den heer van der Meer een moeilijkhend hoe het plan zal worden op gelost; goede harmonie vindt hij in deze zeer aanbevelenswaardig. De voorz. zegt gaarne geen bezwaren bij den Raad te hebben gebracht, misschien dat in overleg met de commissie nog een NEGENTIENDE ZONDAG NA PINKSTEREN N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 22 September. Negentiende Zondag na Pinksteren. Mis: Salus populi. 2e gebed v. d. H. Thomas van Villanova, Bisschop en Belijder; 3e v. d. H.H. Mauri tius en Gezellen, Martelaren; 4e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. Allen worden wij geroepen tot het brui loftsmaal des hemels. Maar, om daaraan deel te kunnen nemen, moeten wij den ouden mensch, d.i. de zonde in ons dooden en leven een nieuw leven, gesierd met het bruiloftskleed van de heiligmakende ge nade. (Epistel en Evangelie). Prijzen wij God voor onze roeping tot den hemel! (Allelujavers). Maar bidden wij ook, dat Hy alles, wat voor ons een beletsel is voor den hemel, wegneme (Graduale en Gebed). Vragen wij, dat het heilig Misoffer ons heilzaam moge zijn (Stilgebed), ons geve voort te gaan op den weg des Heeren (Communio) en onze heilige Communie de kracht schenke Gods heilige Wet aan te hangen (Postcommunio). Want dan zullen wij eenmaal behooren tot de uitverkorenen en God zal ons Heil zyn, onze Heer in eeuwigheid. (Introitus). MAANDAG 23 September Mis v. d. H. Linus, Paus en Martelaar: Statuit. 2e ge bed v. d. H. Thecla, Maagd en Martelares; 3e A Cunctus (om de voorbede van de Heiligen); 4e voor den vrede. Kleur: Rood. DINSDAG 24 September. Mis van O.L. Vrouw tot vrijkoop van slaven: Salve. 2e gebed voor den vrede. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U op het feest) Kleur: Wit. Aan den H. Petrus Nolascus verscheen Maria en maakte bekend, dat zij graag een Orde van religieuzen zag ingesteld met het doel de christenen uit de handen van de Turken te bevrijden. Ook verscheen Maria aan den biechtvader van den heiligen Petrus, den heiligen Raymundus de Pena- fort en aan koning Jacobus van Arragon, die zij aanspoorde hulp te verleenen. Den lOen Augustus 1218 werd de Orde ingesteld met een vierde gelofte, n.l. zich zelf te geven, als het noodig mocht zijn, voor de vrijkoop van een christenslaaf. WOENSDAG 25 September. Mis v. d. vorige Zondag: Salus populi. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester; 4e) voor den vrede. Kleur: Groen. DONDERDAG 26 September. Mis v. d. H.H. Cyprianus en Justina, Martelaren: Salus autem. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester; Kleur: Rood. 4e) voor den vrede. VRIJDAG 27 September. Mis v. d. HJL Cosmas en D ami anus, Martelaren: Sapien- tiam. 2e gebed A Cunctus; 3e (naar keuze v. d. priester; 4e) voor den vrede. Kleur: Rood. Cosmas en Damianus, twee broeders, geneesheeren in de stad Aegea, werden om hun fiere geloofsbelijdenis en hun stand vastigheid in het geloof, na veel martelin gen gedood. 2ATERDAG 28 September. Mis v. d. H. Wenceslaus, Hertog en Martelaar: In vir tu te. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester; 4e) voor den vrede. Kleur: Rood. Wenceslaus, geboren uit een christen vader en een heidensche moeder, opge voed door de godvreezende Ludmiila, zijn tante, onderscheidde zich door zijn liefde voor de armen, weduwen en weezen. Hy was ook gewoon eigenhandig het brood te bereiden en de wijn, noodig voor het heilig Misoffer. Op aanstoken van zyn moeder werd hij verraderlijk door zijn broer Bole®» laus vermoord op een feestmaaL (10e eeuw). IN DE KERKEN VAN DE E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Feest van de vinding van het lichaam van de heilige Clara, Maagd. Mis: Conversus. 2e gebed v. d. H. Linus; 3e v. d. H. Thecla; 4e voor den vrede. Kleur: Wit DINSDAG. Mis v. d. H. Pacificus van Septempeda, Belijder: Os Justi. 2e gebed; (en laatste Evangelie) van O.L. Vrouw tot vrijkoop van slaven; 3e voor den vrede. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Francisous Maria k Camporubeo, Belyder: Justus. Gloria. 2e gebed voor den vrede. Kleur: Wit DONDERDAG. Mis van de Z. Lucia van Caltagirone, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H.H. Cyprianus en Justina; 3e A Cunctis; 4e voor den vrede. Klem-: Wit VRIJDAG. Mis v. d. H. Elzearius, Be lijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H.H. Cosmas en Damianus; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Bernardinus van Feltre, Belijder: Liberabit. 2e gebed v. d. H. Wenceslaus; 3e A Cunctis; 4e voor den vrede. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK pr. andere regeling kan worden getroffen. Weth. Vogelaar zegt, dat door de vast stelling van het plan niemand gedupeerd wordt. Nu er een rioolwaterzuivering kan komen, moet het ook gebeuren. De heer van der Meer wil voorloopig de heele zaak afschaffen. De gemeente heeft toezegging, dat de graaf in de terreinen voor rioolwaterzuivering zal voorzien. De voorz. antwoordt, dat dit niet juist is: onder bepaalde voorwaarden zal de graaf terreinen beschikbaar stellen. Hij kan ze echter wel zoo stellen, dat de gemeente ze niet accepteert. Weth. Vogelaar ziet in het plan een ideale oplossing voor de gemeente. Het is niet uit gesloten met den eigenaar tot een compro mis te komen. De voorz. vraagt tenslotte of de Raad over het voorstel stemming wil en nadat de heer van der Meer aangedrongen heeft op onderhandeling om zoodoende de zaak zonder conflict tot een goed einde te bren gen, gaat de Raad met het voorstel van B. en W. aocoord. Hierna wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN TER AAR Onder voorzitterschap van Burgemees ter Hogenboom kwam de vroedschap Vrij dagmiddag in plenaire zitting bijeen. Na opening en voorlezing der notulen, gingen ene serie goedgekeurde besluiten van Ged. Staten en proces-verbaal kasopname Gem.-ontvanger in een snel tempo onder den hamer door, terwijl over de begroo ting van den vleeschkeuringsdienst voor het jaar 1941 welke half Augustus is vastgesteld op 2200 gulden als inkomsten van keurloonen eenig pessimistisch ge luid naar voren kwam, want nu er centrale slachtplaatsen komen, o.a. te Bodegraven, kon de raming wel eens radicaal mis zijn. Sommige leden waren de meening toege daan, dat dan toch de gemeente de con trole houdt over het te slachten vee, maar de voorz. oordeelde het juister, eerst eeni ge inlichtingen in te winnen, vooraleer de cijfers moeten worden herzien. Bij de reclames hondenbelasting, kregen de heeren Turkenburg en v. Vliet het volle pond en de adressanten Vroonhof, de Man en Wed. Rijkelijkhuizen mochten eveneens succes boeken met hun vermindering schoolgeld. Als bekend is gemaakt, dat de gemeen te-begrooting, dienst 1940, eindelijk het zegel heeft gekregen na schrapping van duizend gulden van steunverleening „ar menzorg" wordt besloten de drie nood- slachtplaatsen wederomt voor een jaar te huren, tegen een pachtsom van vijftig gul den 's jaars, met een maan opzegging. Het aanbieden van de gemeentereke ning, die een bedrag aan inkomsten telt van 173.705.en uitgaven 161.402. dus een batig slot van f 12.303.gaat met een eenvoudige plechtigheid gepaard, evenals die van het electriciteitsbedryf. De heeren P. Hoogervorst, J. Egberts en J. van Eyk, zullen in de eerstvolgende bij eenkomst rapport uitbrengen. Het crediet van de luchtbescherming, zegge vijf honder gulden, is overschreden, weshalve B. en W. een verhooging aan vragen tot 1750.—, waarvoor verduiste ringsmateriaal zal gekocht worden, gas maskers, verandering der uitkijkpost en al wat noodig is voor de luchtbescherming. Aangenomen. In verband met het doortrekken van den Provincialen weg nabij Aardam, wordt voorgesteld een gedeelte van het bovengrondsche electrisch net in onder - grondsch te veranderen en wel vanaf Aar- dammerbrug tot Bezemer en linksaf tot de sluis. De kosten zullen neerkomen op ƒ4687.Deels zal het bedrag uit eigen kasmiddelen kunnen betaald worden en voor het restant waaronder begrepen het bouwen van een nieuwe transformator moet een leening gesloten worden. „Jammer", dat onz ewinst ieder jaar in de gemeentekas moet vloeien,merkten en kele leden met een diepe zucht op. Aan den landbouwcursus te Aarlander- veen, onder auspiciën van den L-T.B„ wordt een subsidie toegekend van ƒ12.50, ter gemoetkoming in de kosten zaalhuur, waarvan een viertal jonge landbouwers uit onze plaats ook gebruik maken. Het verzoekschrift van het bestuur der Ned. Herv. School om medewerking tot het aanschaffen van een nieuwe kachel, vond een gunstig onthaaL Zij ontvangt on geveer veertig gulden, wat het gevraagde bedrag is. Enkele wijzigingen in de begrooting, die ruimschoots door onvoorziene uitgaven kunnen worden opgevangen, gaan vlie gensvlug met de goedkeuring strijken en dan vraagt de heer L. Hoogervorst eenig toezicht op de jjsco-venters, die altijd vlak voor de tweede kerkplank staan en alzoo het verkeer belemmeren te Langeaar. Het kerkpad. De heer Holscher wijst op den toestand van het kerkpad, dat zeker niet meer vol doet aan de eischen welke men mag stel len aan zoo'n weg, waarover een druk ver keer loopt. Zou hier niet een mooi werk verschaffingsobject liggen voor de ge meente? De heeren v. d. Weyden en Eg berts ondersteunen dit met klem en wil len met behulp van de gemeente het pad grondig herstellen. De voorzitter vraag zich af hoe te moe ten optreden, want wordt het niet goed onderhouden, dan zal de eigenaar van het kerkpad zorg moeten dragen voor een behoorlijk onderhoud. Doch hieraan ligt het niet, zegt spr., aldus de uitlatingen van genoemde leden. Nu moet de weg eens extra onder handen worden genomen en dan stelt de voorzitter voor, dit eens te overwegen in het college van B. en W. De heer v. Eyk waarschuwt de Raad om zich niet op glad ijs te begeven, want be ginnen wy aan dezen weg, zal een volgen de maal een ander publiekrechtelijk lichaam medewerking vragen om een be paalde slechte weg te helpen onderhou den. Uiteindelijk wordt besloten het geval niet van de baan te schuiven en mocht bet kerkbestuur een verzoek richten tot de gemeente om het pad in goeden toestand te brengen J een radicale verbetering dus zulks in samenwerking, dan zal het be slist in behandeling komen. Wij houden dus moedEr zit beweging in.... De heer v. d. Hoorn klaagt over het stuk weg vanaf Papeveer tot de Veiling, wat noodig ophooging vraagt en de heer Bo- gerd informeert naar loonderving bij be diening uitkijkpost. Tot slot wil de heer P. Hoogervorst de uiterste clementie gebruiken bij hen, die thans opnieuw aansluiten op het lectrisch net. Spr. is benieuwd naar den bouw van woonhuizen. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 10