OMGEVING SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1940 DE LE1DSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 6 WEDSTRIJDEN VAN „ZUIDWUCK" Ter opening van het hockey-seizoen or ganiseert de Zuid-Hollandsche Hockey- bond a.s. Zondag een tournooi voor mixed elftallen, dat op Groenendaal zal worden gehouden, en waaraan ook Zuidwyck met een elftal en een groote schare supporters zal deelnemen. Daar alle ploegen nog vrijwel ongetraind zullen zijn, zullen wij ons over de kansen onzer stadgenooten niet aan een voorspel ling wagen. ATHLETIEK. GOEDE PRESTATIES VAN ZWEDEN'S LANGE-AFSTANDLOOPERS Dat Zweden momenteel in het bezit is van een aantal zeer goede lange afstand- loopers, werd reeds in den iaridenwedstrijd tegen Duitschland en Finland bewezeni Bij de internationale wedstrijden te Stock holm leverden Ake Jansson, Gunder Haegg en Henry Kalaerne opnieuw zeer fraaie prestaties op de 1.500 meter. Het werd een zeer spannende strijd tusschen deze drie landgenooten, die elkaar geen meter ca deau gaven. Vrijwel gelijk gingen Jansson en Haegg over de eindstreep, De jury van aankomst wees tenslotte Jansson als winnaar aan. De tijd van 3 min. 49 sec. is slechts 1.2 sec. langer dan de wereldrecordtijd van Lo velock. Ook de 3000 meter hindernis leverde een Zweedsdbe overwinning op, daar Ollan- der er in slaagde den vroegeren Europee- schen kampioen, Larsson, met 0.2 sec. te slaan. Zyn tijd was 9 min. 6.8 sec. De Fin Tuominen werd derde in 9 min. 17 sec. Dezelfde deelnemers namen den vol genden dag deel aan wedstrijden te Malmö. Het hoofdnummer was ditmaal de 3000 me ter, waarbij uiteraard de nieuwe wereld recordhouder Henrij Kalaerne den voor raamsten rol speelde. Gunder Haegg maakte het hem echter geducht lastig en slechts met de grootste moeite wist Kalaerne de over winning te behalen in den tijd van 8 min. 23.6 sec. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE Door bovengenoemde vereeniging is in geschreven voor de club-kampioenschap- pen op den weg, welke op Zondag 29 Sep tember, behoudens goedkeuring van de autoriteiten worden gehouden in de Haar lemmermeer. In tegenstelling met andere jaren.jnag er aan dezen wedstrijd niet deel genomen worden door profs, doch enkel door amateurs en onafhankelijken. Mede is er als proef in het wedstrijdreglement opgenomen, dat er dit jaar door teams van vier man mag worden deelgenomen, waar dit andere jaren altijd zes man is geweest. Van die vier man moeten er drie over den streep komen, een bepaling, die dezelfde gebleven is. Alleen kon men anders drie man verspelen en nu maar één. Voor deze kampioenschappen werden door de Swift-comb. de volgende renners aangewezen: M. Segaar, N. de Romijn, W. Rijsbergen en Chr. van Leeuwen. Dit zijn de renners, die ook de persoonlijke kam pioenschappen in Zandvoort hebben mee gereden en daar allen zijn geplaatst. Als re serves zijn aangewezen J. Schuller en R. Riethoven. De afstand bedraagt 110 K.M., terwijl de start en finish te Hoofddorp is. Voor training van dezen rit staat er voor Zondag een rit van 90 K.M. op het pro gramma, een rit, dit tevens voor de com petitie geldt. CLUBKAMPIOENSCHAP OP DEN WEG. Naar wij in het officieel orgaan der N. W.U. lezen, zal het clubkampioenschap op den weg op 29 September a.s. verreden worden, natuurlijk behoudens goedkeuring der betreffende overheden. Indien dit doorgaat loopt het traject van Hoofddorp (start) langs de Hoofdvaart der Haarlemmermeer tot aan de Leeghwater, daarna rechtsaf de Ringdijk, via Cruquius naar de Lijnden en dan weer langs de Hoofdvaart tot Hoofddorp. De N.W.U. behoudt zich het recht voor den wedstrijd te annuleeren, indien niet ten minste twaalf vereenigingen hebben ingeschreven. KATWIJK Reclasseering. De speldjesdag gehou den ten bate der nationale Reclasseering bracht in onze gemeente op de som van 92.73. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT Ook deze periode had de geheele handel een vlot en gunstig verloop en behoudens Andyvie en Sla, die matige prijzen op brachten, ging alles vlug en tegen zeer be vredigende prijzen van de hand. Bloemkool spande als steeds de kroon. Het koele weer zorgde, dat er geen overmatige aan voer kwam en zoodoende bleef het product goed gevraagd. Eerste soort bracht ge regeld van 13.50 tot 20.40 per 100 op. Een enkele maal was 19.10 de hoogste markt. Twede soort ging van 7.10 tot 13.20 per 100. Ook de Peen, Bos- en Was- peen bracht weer goed loonende prijzen op. Waspeen noteerde gemiddeld van 1.40 tot 2.00 per kist van 20 K.G. en Bospeen werd graag gekocht voor 5.20 tot 9.10 per 100 bos. Hiermede kan men zeer te vreden zijn. Vorig jaar was het heel iets anders, heel wat slechter. Sla noteerde van 1.00 tot 1.50 per 100. De kwaliteit was maar matig. En Andijvie deed van 1.— tot 1.30 per 100 stuks. Met dit product ging het gedurende langen tijd al niet te best. Boonen konden gemakkelijk geplaatst worden tegen zeer redelijke prijs, Princes- seboonen van 10.00 tot 17.00 en Snij- boonen van 18.00 tot 20.00 per 100 K.G. Kroten gingen in de allerkleinste en de grootste maat niet best, matige Kroten brachten van 0.45 tot 0.65 per kist van 20 K.G. op. Uiën werden de laatste dagen iets duurder. De minder goede gewassen zullen hieraan wel iets bijdragen. Gekocht werd voor 4.50 tot 5.40 per 100 K.G. Gele en roode kool deden behoorlijke prij zen, n.l. de Gele van 5.40 tot 6.70 en de Roode kool van 5.50 tot 6.60 per 100 K.G. Ook groene kool ging in de goede kwaliteit vlug weg tegen 4.50 tot 4.80 per 100 K.G. Aardappelen, Eigenheimers bleven goed gevraagd en "noteerden in de goede kwaliteit zandaardappelen van 4.60 tot 5.60 en Klei-eigenheimers van 4.20 tot 4.60 per 100 K.G. Ook Drielingen konden goed geplaatst worden tegen 2.80 tot 3.60 per 100 K.G. LEIDSCHENDAM Aanbesteding stratenaanleg. Ten ge meentehuize te Leidschendam had heden de aanbesteding plaats van: 1 aanleg van straten om het nieuwe raadhuis; 11. recon structie St. Bonifaciusstraat; Hl. recon structie St. Josephstraat, enz. en IV. aan leg straat vanaf het raadhuis naar den Vijver. Er waren 17 inschrijvingen inge komen, las volgt: Gebr. Overkam, Gouda, I 57.900. II 3400.—, III 11200.—, IV 2300.—; C. Godschalk, Leiden, resp. 56.461. 3283.—, 8352.—, 2288.—; C. v. Leeu wen Zn., Nieuwerkerk, resp. 56.200. 3500.—, 11500.—, 2500.—; H. C. Heems kerk, Leiden, resp. 54.4613283.—, 8953.—, 2728.—; W. Oudshoorn Zn., Leiden, resp. 52.552.3400.9500. 3120.Gebr. Schouls, Leiderdorp, resp. 48.120.—, 3600, 9200.—, 2900.—; Groen en Bregman, Benthuizen, resp. 45.560.—, 3520.—, 8570.—, 2340.—; Firma den Ouden, Alphen aan den Rijn, resp. 45.100.—, 3320.—, 8800.—, 2300.L. Bontebal, Zoetermeer, resp. 44.980.—, 3330.—, 8630.—, 2460.—; Th. Bakker, Naaldwijk, resp. 44.870. 3900.—, 8960.—, 2320.—; J. Bontebal, Zevenhuizen, resp. 44.000.f 3300. 8330.—, 2520.—; J. M. Strijland, Uit hoorn, resp. 43.000.—, 3400.—, 1000.—, 2600.H. van Wijk, Leidschendam, resp. 42.398.—, f 3124.—, 8281.-, 2195.Fa. v. Splunder, Ridderkerk, resp. 42.100.—, 3220.—, 9840.—, 2460.N.V. Reef Wegenbouw, Olden- zaal, resp. 41.900.—, 3200.—, 8380.—, 2250.—; C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn, resp. 41.800.—, 3290.—, 8480.—, 2240.P. J. en H. Visser, Wassenaar, resp. 41.560.—, 3020.—, 8270.—, 2120.—. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AAN V ANGSULx» KEURING Lido: Kamermeisje 3 x bel len (Hans Leibelt, Jessie Vihrag). Romantiek lederen avond 7.30 u. Zondag 2.30 en 4.30 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur. Toelaatbaar - v. volwassenen Luxor: Amsterdam bij nach1 (Louis de Bree, Piet Kohier). Komisch lederen avond 7 uur Zondag 26.30 uur. lederen dag 2.15 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De blinde passagier (Hilde Krahl, Attila Hörbiger). Komisch lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Casino: De Spooktrein (Jan Musch). Komisch lederen avond 7 uur Zondagmiddag 4 u. Woensdag en Zater dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd Rex: Kareltje op dwaal wegen (Heinz Rüh- mann). Speelfilm lederen avond 7 uur Zondag van 26.30 uur. lederen dag matinée 2 uur. Goedgekeurd OEGSTGEEST Geboren: Sonja Tjitske d. van F. P. Asma en J. Th. H. Dolkens Leonardus Johannes Maria z. van H. A. M. de Groot en C. M. H. Okkercse Agatha Maria d. van C. G. Juffermans en W. C. de Vroo- men Johanna Maria d. van H. Taffyn en M. H. van Nierop Johannes Antonius Maria z. van B. Streng en A. Th. Bisschops Arie z. van A. Verboon en M. H. Dijk man Albert z. van A. van der Mey en M. van der Meij. Ondertrouwd: J. C. v. d. Hoon aard en M. v. d. Vijver. Overleden: te Schiedam I. Roos 49 j. Gevestigd: Th. Paauw van Amster dam F. Ultzen en gez. van Den Helder B. van Velzen van Voorschoten J. W. Vianen van Amsterdam C. M. P. W. van Bouwdijk van Wassenaar El. Amersfoort van Leiden E. J. Doedens van Den Hel der G. A. Stam van Leiden H. Dolle- kamp van Den Helder C. Jansen van Den Helder W. R. B. Acker van den Haag M. G. Geerlingh van Noordwijk F. H. G. J. M. Cornelissen van Haarlem M. K. Hommes van Meerkerk M. M. C. Fersoon van Roosendaal J. van de Poel van Venray J. F. Driesens van Leiden R. Muller van Leiden B. A. J. M. Schlatmann van Amersfoort C. G. Da- vidse geb. Wisse van Koudekerke Z. J. H. Bromelow en gezin van Koudekerke Z. K. van den Bosch van Hazerswoude C H. Kaptein van Hazerswoude Y. P. Boeren geb. Groenhoff van Breda J. M. Bij leveld van Leiden G. Kalemink van Warmond R. Froger van Leiden H. Keij van Leiden R. Nemet van Budapest H. A. Stoffe van Wetteren (België). Vertrokken: G. H. A. Schallenberg naar Sassenheim M. G. J. Hijman naar den Haag J. van Beek geb. Alkemade naar Wassenaar H. A. M. Janissen naar Venlo p G. Koerselman naar Leiden D. van Ekelenburg naar Leiden J. H. Huyt en gez. naar Den Haag H. van den Brink naar Weesp P. van Wensveen naar Leidschendam B. Klein naar Leiden W. H. van Engelen naar" Roosendaal H. Renard geb. Adamse naar Heusden (Bel gië) J. Renard idem C. van Rijn naar Amsterdam T. J. de Jong naar Leiden G. M. Saraber naar den Haag C. J. M. van der Eist geb. Coebergh naar Lei den J. E. de Vreede naar Leiden D. Zijlstra naar Wassenaar K. Wilbrink n. Leeuwarden O. G. Krjjnen naar Leiden M. Prink naar de Bilt Sj. de Zeeuw geb. Freem naar Doom KI. Plug naar Noordwijk C. M. Vollebregt naar Voor schoten M. van Egmond naar Leiden. LISSE Geboren: Leonardus Johannes, zoon van H. A. E. van Wamel en A. Klisters. Corry Johanna, diochter van A. P. Balke nende en C. Vonk. Willem, zoon van E. Camphorst en C. van der Spruit. G e t r o u w d: A. Koning te Haarlem mer met W. Willemsen. RIJNSBURG Handels- en tuinbouwavondscholen. Op initiatief van het bestuur der Christe lijke Middenstandsvereeniging alhier, on der leiding van den heer H. de Mooy Az. en in nauwe samenwerking met den heer H. M. Verhulst, accountant te Leiden, als directeur van de Ontwikkelingscursussen „Systeem Verhuist" en tenslotte met de niet genoeg te waardeeren medewerking van het gemeentebestuur van Rijnsburg, de be sturen van de veilingsvereeniging „Flora", van de Groentenveiling en andere instan ties kan ook nu weer het avondschoolon der wijs voortgang vinden, ja zelfs uitge breid. Zoo kan worden voortgezet de reeds eerder opgerichte Chr. Handelsavondschool, weer leerlingen zijn die het middenstands diploma „Algemeene Handelskennis", in gevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf wil len verwerven terwijl op deze school ook welkom zullen zijn leerlingen, die een vol gend jaar de avondtuinbouwschool of de avondlandbouwschool willen bezoeken. De avond-tuinbouwschool is heden opgericht en de landbouw-avondschool zal volgend jaar worden geopend. Voor de Chr. Han delsavondschool is er een Commissie van Toezicht, bestaande uit de heeren H. de Mooy Azn., voorzitter, P. Ravensbergen en C. Oudewater, leden, terwijl in de commis sie van toezicht der tuinbouwavondschool zitting hebben genomen de heeren Alb. D. den Haan, voorzitter, D. van Delft en H. de Mooy Azn., leden, terwijl als secretaris dier beide commissies van toezicht op treedt, de heer H. M. Verhulst, die tevens algemeen directeur der beide scholen is. Hoofd van de Chr. Handelsavondschool is de heer J. Veenstra te Leiden, vroeger hoofd der school in Rijnsburg, die al eerder als docent dezer school optrad en al naar gelang van het aantal leerlingen, wat on getwijfeld weer groot zal zijn, deskundige medewerkers krijgt toegewezen. Als hoofd der avondtuinbouwschool zal optreden de heer R. van den Hoek, hoofd der Hervorm de school te Leiderdorp, die ten opzichte van het tuinbouwonderwijs zijn sporen al reeds verdiend heeft, met medewerking van den eveneens zeer deskundige op dit gebied, de heer D. de Jongh, chef-tuinman over de tuinen en plantsoenen der gestich ten Endegeest, Rhijngeest en Voorgeest. Men ziet: er is activiteit in Rijnsburg en voor de jongeren dier gemeente en naaste gelegenheid een welkome gelegenheid zich te bekwamen voor hun taak. SASSENHEIM BURGEMEESTER GOUVERNEUR GAAT HEEN. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd is aan den Burge meester, zooals reeds vermeld, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Josephus Petrus Gouverneur werd ge boren te Hoeven (N.B.). 21 December 1875. Na de openbare lagere school in zijn ge boorteplaats doorloopen te hebben, be zocht hij het pensionnaat St. Louis te Oudenbosch. Op 16-jarigen leeftijd) werd hij toegela ten als volontair ter secretarie te Hoeven, waarna hij benoemd werd tot ambtenaar ter secretarie te Oud- en Nieuw Gastel. 'Deze plaats verliet hij om als 1ste amb tenaar en waarnemend secretaris te Steen bergen op te treden, waar hij tot einde 1899 verbleef, in welk jaar hij de diploma's Gemeente-administratie en Administratief Recht behaalde. Met ingang van 1 Januari 1900 werd de heer Gouverneur benoemd als secretaris der gemeente Zevenaar, welk ambt hij tot Augustus 1920 vervulde. In deze plaats vervulde hij meerdere voor aanstaande functies. Hij was o.m. secreta ris-penningmeester van de Pelgromsstieh- ting en voorzittend-rentmeester van het weazenfonds van Zevenaar, uit welks mid delen in 1908, na grooten strijd, een mo del ziekenhuis gesticht werd, genaamd: „Consolatio affictorum", hetwelk nader is uitgebreid met sanatoria-verpleging. De heer Gouverneur gaf ook de groote stoot tot stichting van het gemeentelijk slachthuis te Zevenaar, noodzakelijk ge worden door de vleesohkeuringswet 1907. Het Duitsche Roode Kruis beloonde in 1918 zijn vele werkzaamheden voor de re- patrieëring van krijgsgevangenen met een eeretee'ken. Tijdens zijn secretariaat te Zevennaar fungeerde hij meerdere malen als waarn. secretaris van Pannerden, Herwen- en Aerdt en Didam. Tevens vervulde hij de veel-omvattende functie van secretaris v. d. commissie ex. art. 86 van de Ongeval lenwet voor de kring ambt Doetichem. Op 19 Augustus 1920 werd hij als bur gemeester van Sasseniheim geïnstalleerd. Van zijn hand verscheen: Verzameling van Voorschriften voor de Gemeentebesturen in Gelderland. Aanvankelijk als standaard werk samengesteld over de jaren 1815 1914, werd dit werk vervolgens als perio diek bestendigd. Tot 1936 verleende de burgemeester hieraan zijn medewerking. In elke stad en dorp van Gelderland en op elke afdeeling van het Provinciaal Be stuur is dit werk in gebruik. Tevens is hij de auteur van Registratie en Archief, welk werk door geheel Nederland in ge bruik is. Op zijne werkzaamheden in Sas senheim hopen wij nader terug te komen. De burgemeester zal zich hoogst waar schijnlijk te Soestdijk vestigen. ONZE BRANDWEER. Reeds langen tijd was bij de Sassenheim- sche Vrijwillige Brandweer de behoefte ge voeld aan een autospuit. By de be handeling der gemeentebegrooting 1940 echter meende de Raad nog niet aan de wenschen, vervat in een rapport van den opperbrandmeester, te moeten voldoen en werd alleen een bedrag van 1200 beschik baar gesteld voor aankoop van slangen, e.d. Ged. Staten hebebn echter blijkens mede- deeling van den voorzitter i nde Raadsver gadering van 16 September j.l. hiermede geen genoegen genomen en zijn ook van meening, blijkens enquête gehouden over de geheele provincie Zuid-Holland, dat in on ze gemeente de vorzieningen van brand weer niet op het gewenschte peil verkee- ren. B. en W. hebbven daarop aan den ópper- brandmeester en gemeente-opzichter G. Schram opdracht gegeven een rapport sa men te stellen over de brandweer. Het eerste gedeelte van het rapport is on derverdeeld in 3 deelen t.w. bluschwater, bluschmiddelen en alarmeering. In de gemeente is slechts weinig open baar water, geschikt voor de motorspuit, ter beschikking. Meerdere plaatsen in de bebouwde kom zijn zoo ongunstig gelegen, dat met 500 of meer meter persslang moet worden gespoten. Op de waterleiding zijn 60 brandkranen aanwezig, waarvan de onderlinge afstand van 100 tot 600 meter veel te groot is. Waar de druk op de waterleiding gewoon lijk ongeveer 3 atmosfeer bedraagt, is het duidelijk, dat bij het gebruik van lange lengten persslang de bluschkracht zeer ge ring is. Bij de bluschmiddelen wordt de motor spuit het eerst behandeld waarvan de capa citeit pl.m. 650 L. per minuut bedraagt bij pl.m. 5.5 atm. druk op de pomp. Duidelijk is het dat bij het aankoppelen van groote lengten slang een groot druk- verlies de bluschkracht van de waterstraal ten zeerste beinvloed. Van een behoorlijke brandbestrijding is derhalve geen sprake; een moderne sgpuit behoort minstens 2000 a 2500 liter water per minuut te geven. Een groot gebrek is dat aan eigen tractie. De spuit moet n.l. achter een vrachtauto gekoppeld worden; des nachts zal deze meestal aanwezig zijn, doch overdag is dit niet het geval. Ook het feit, dat de spuit op ijzeren wiel banden gemonteerd is sluit snel vervoer uit, bij snel rijden kan de spuit n.l. gemakkelijk omvallen, terwijl de motor door de trillin gen tijdens het rijden ten zeerste heeft te lijden. Het ry'den met de handkarretjes voor de waterleiding is ook zeer bezwaarlijk, daar deze zeer zwaar rijden, bovendien heeft men bij het loopen voor deze karretjes steeds last van de pooten, welke niet inge kort kunnen worden, daar zy dan door het gewicht van haspel en slangen achterover vallen. Ook kunnen op de haspels slechts 100 meter slang geborgen worden, zoodat het, gezien de onderling groote afstand der brandkranen het voorkomt dat eerst met blusschen begonnen kan worden, wanneer twee of drie wagentjes op het terrein van den brand zyn aangekomen. Over de alarmeering van het brandweer personeel is het diensthoofd minder slecht te spreken. Niettegenstaande alles echter blijft. Het groote bezwaar, dat bij afwezig heid van één der drie wekkers de beide an deren zijn wyk over moeten nemen; zijn deze reeds op weg dan is achterhalen zoo goed als onmogelijk. Wat dan wel moet gebeuren? Dezelfde volgorde aanhoudende consta teert de rapporteur dat ter verkrijging van voldoende openbaar water op meerdere plaatsen men zou moeten overgaan tot het graven van meer en diepere watergangen, het maken van brandriolen met putten of het slaan van welputten. Het uitvoeren van één dezer middelen of een combinatie daarvan brengt groote kos ten met zich mee. Het slaan van één en kele welput kost b.v. reeds pl.m. ƒ1200. Men zal daarom stelselmatig op verbete ring van het bluschwater bedacht moeten zijn, bijv. waar mogelijk is werkverschaf fing. Wel is direct noodig het aantal brand kranen met ongeveer 20 uit te breiden. Wat de bluschmiddelen aangaat; het is noodig, dat de beschikking wordt verkre gen over een moderne autospuit waar mede men bereikt: a. meer bluschwa ter, b. groote bluschkracht, ook nog vol doende bij gebruik van lange lengten, c. eigen tractie, waardoor steeds onmiddellijk kan worden uitgerukt. Verder is noodig de beschikking over een 3-tal waterleidingkarretjes op fietswielen, welke achter aan de bagagedrager van elke willekeurige fiets gebracht kunnen worden. De haspels van zulke karretjes kunnen 200 m. slang bevallen. Vanzelfsprekend moet ook een voldoen de hoeveelheid slangen worden" aange schaft. Voor de alarmeering wordt het stelsel van waarschuwing over de radio-distribu- tiedienst het meest gewenscht geacht. Zooals gemeld voteerde de Raad ƒ9950 ter aanbrenging van al deze verbeteringen, waarvan ƒ7000 voor de autospuit met slan gen. Geboren: Johanna Clazina Elizabeth, dr. van Th. J. Wesseling en M. J. van der Meer. Hendricus Maria, zoon van H. J. M. Eldering en M. J. Chabot. Overleden: S. de Ridder, 41 jaar, eohtg. van J. van Oostveen. Gevestigd): M. van Benten, van Noordwijkerhout. G. W. Wesselinig, van Rotterdam. M. A. Sobeffer, van Eind hoven, I. van der Zee en gezin, van Groningen. Vertrokken: D. Kaptein en gezin, naar Hillegom. W. J. van Duin, naar Haarlem. P. Kooger en gezin, naar Texel. J. H. C. van Duin, naar Apel doorn. B. J. M. Elsirughorst, naar Box meer. L. van der Voet, naar Alkmaar. K. F. C. Bösecke en gezin, naar Gorin- óhem. VOORSCHOTEN Personalia. Onze plaatsgenoot J. P. Turion is geslaagd voor het eerste gedeelte van he examen voor candidaat notaris. De heer E. J. Sparrius, adjunct com mies ter Secretarie, is benoemd tot 1ste ambtenaar ter secretarie te Rijnsburg.. VOORHOUT Spoedeischende raadsvergadering. De raad der gemeente alhier, is in spoed eischende openbare vergadering bijeen ge roepen hedenmiddag 5 uur. Als eenig punt vermeldt de agenda: Ingekomen stukken. Geboren: Albertus Cornelis Maria, z. van Th. Hes en B. Cry Theodorus Wil helmus z. van J. van Steijn en Q. A. Lan geveld. Getrouwd: Jacob Martinus van den Berg, oud 27 jaar en Mijntje van Schaik, oud 25 jaar. Overleden: Cornelia Korstjens, oud 78 jaar, wed. van Chr. v. d. Ploeg. WARMOND B.VX. De afdeeling Warmond van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm is op last van de overheid ontbonden. Het kassaldo zal onder het R.K. Armbestuur en dat van de Ned. Nerv. Gemeente verdeeld worden. Gevallen. De heer v. d. S. uit Haarlem is gistermiddag vanaf het dek in de kajuit van zijn jacht gevallen, waar hij bewuste loos bleef liggen. Bij onderzoek bleek, dat hij inwendige kneuzingen had opgeloopen Hij is op dokters advies naar het zieken huis te Haarlem vervoerd. Rotterdamsche vluchtelingen. De naar deze gemeente geëvacueerde Rotterdam sche vluchtelingen hebben thans allen deze gemeente verlaten en zijn geëvacueerd naar de gemeente Oegstgeest. Zij hadden een tijdelijk onderdak gevonden op de be kende buitenplaats „Het Warmonderhek", WASSENAAR Geboren: Lidia, dochter van J.Davidse en E. M. Siebert Catharina Jacoba Maria, dochter van J. C. Kortekaas en M. C. van der Zwet Henricus Egidius Fran- ciscus Maria, zoon van H. E. M. F. van der Schrieck en M. C. Conijn. Getrouwd: S. H. van Iterson en B. A. Kloosterman. Overleden: Gerard Willem Maarsen, 25 jaren, ongehuwd Cornelia Catharina Hendrika Blom, 88 jaren, wed. van J. C. Franken Johannes Wilhelmus Nyenhuis, 15 jaren Margaretha Cornelia Hordijk, 45 jaren, ongehuwd Gesina Helena de la Rambelje, 68 jaren, wed van J. J. Jan-

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 6