OMGEVING RIJNSTREEK SPORT Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDEML J 19 SEPTEMBER 19*0 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OEGSTGEEST Hooibrand. Omstreeks kwart over twee werd een felle uitslaande brand ont dekt in een op het erf staande hooiberg van de landbouwer v. d. Z. aan de Haar lemmertrekvaart, de z.g. „Kwaak" achter het landgoed Oud Poelgeest. De brandweer verscheen spoedig na de brandmelding en wist, onder leiding van den hoofd brand meester den heer C. W. F. Rietveld en den brandmeester den heer W. F. de Rooij, direct met een 6 tal leidingen van de groote motor- spuit en de baby-motorspuit een gewel dige massa water in de vuurzee te werpen. Door het zeer actief optreden zijn de in de onmiddellijke nabijheid staande stallen en woonhuis gespaard gebleven. Door de felle wind bestond hiervoor groot gevaar. De landbouwer had onder de rieten kap zijn geheele hooioogst voor den winter ge borgen en aangezien de smaak van het wei nig overgebleven hooi wel totaal zal zijn bedorven, is dit een groote schadepost te achten. Omtrent de oorzaak is tot heden niets vast te stellen. Ongeveer een half jaar geleden is de groote stal en het woonhuis ook door brand verwoest. Gelukkig is nu het nieuwge bouwde pand behouden gebleven. De politie stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak. r SASSENHEIM BURGEMEESTER GOUVERNEUR GAAT HEEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken is met ingang van 1 Januari 1941 aan J. P. Gouverneur, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Sas- senheim. Burgemeester Gouverneur heeft twintig jaar deze gemeente verdienstelijk be stuurd. Ter gelegenheid van het afscheid hopen wij uitvoeriger daarop terug te kó men. De bedrijven. De financieele resul taten der gemeente bedrijven zijn als volgt: Gasbedrijf, geraamde winst 3.043.90, verlies f 490.40. Waterbedrijf: geraamde winst 5.180.53, winst 7.021.83. Grond bedrijf: geraamd verlies: 885.20, verlies 675.94. Woningbedrijf Complex „.Amerika" geraamde winst 41.65, verlies 325.82. Complex- „Kerklaan", geraamd verlies 403.36, verlies 469.59. Complex „de Kooi", geraamd verlies 257.35, verlies 196.68. Badbedrijf, geraamd verlies 3.853.29, verlies 3.447.23. Per saldo heb ben de bedrijven 1416.17, winst opge bracht. WARMOND Voetbal. Nu het nieuwe competitie seizoen a.s. Zondag weer 'n aanvang gaat nemen, voelt het bestuur van S.M.C. zich verplicht, de Warmonders weer eens wak ker te schudden. Velen van onze plaats- genooten zullen wel bemerkt hebben, dat onze voetbalclub S.M.C. tot nu toe de storm der tijden heeft doorstaan. En het is 'n verheugend feit, dat S.M.C. in dit jaar ondanks alle moeilijkheden waar het be stuur mee te kampen heeft gehad en mis schien nog te kampen heeft 'n goede voor uitgang heeft gemaakt. Het ledenaantal is aanmerkelijk gestegen, zoodat S.M.C. in- plaats van het twee met vier elftallen in de a.s. competitie uitkomt. Als de kas ook zoo de hoogte ingegaan was met zijn finan ciën als er leden bij gekomen waren, dan ging het met S.M.C. wel. Het bestuur vraagt zich daarom wel eens af: bestaat er in ons dorp dan geen belangstelling meer voor voetbal? Het zijn altijd dezelfde menschen die naar 'n wedstrijd komen kijken. Het eerste elftal komt deze competitie uit in de eerste klasse L.V.B., zoodat er op het S.M.C. terrein heel veel mooie wedstrijden ge-* speeld zullen worden. Het bestuur ver wacht dan ook, dat de Warmonders met a.s. Zondag te beginnen in grooten getale op zullen komen om te genieten van de echte oude Warmondsche voetbalsport. A.s. Zon dag om 2.30 uur komt 'n sterk S.M.C.- elftal in het veld tegen U.D.O. L Wij hopen dan dat onze oproep niet voor niets is ge weest. En dat er voor deze wedstrijd is *n flink aantal toeschouwers aanwezig zal zijn om onze eerste elftallers aan te moe digen. Ook doet het bestuur 'n opröep op de donateurs, als er binnenkort weer een van de S.M.C. leden met 'n kaart voor het nieuwe jaar komt, iedereen niemand uit gezonderd de kaart weer gul in ontvangst .neemt. Tevens wordt er nog opgewezen, dat nieuwe leden die nog willen gaan voet ballen, zich ten spoedigste op moeten geven bij een van de secretarissen in de War- mundastraat no. 22 en 26. Men wordt ver zocht dit schriftelijk te doen en wel als volgt naam, voornamen, straat en huis nummer en woonplaats. Dan zorgt het be stuur wel voor de rest. Collecte. De collecte voor de reclas- seering heeft in deze gemeente opgebracht 49.67. ZILK Diefstal. Ten nadeele van den lieer W. R. aan den Leidschevaart alhier, wer den dezer dagen 10 H.L. aardappelen ont vreemd. Ook bij den heer van H. aan den Zil- kerduinweg werden aardappelen van het land gehaald. Ongeval op het werk. Tijdens het leg gen van betonnen ringen kreeg een arbei der uit Hillegom een ring op zijn heup, doordat deze ring ontijdig van den wagen gleed. De man brak zijn heupbeen. De om standigheden in aanmerking genomen, kwam hij er evenwel nog zeer goed af. BODEGRAVEN Brand in een hooiberg. Als een loo pend vuurtje ging het gistermorgen door het dorp. dat in Oud-Bodegraven de hooi berg van den heer V. in brand stond. Een al te sterke hooibroei deed bij het leegha len de vlammen uit den berg slaan. Doch niettegenstaande de vrij sterke Zuid-Wes ten wind slaagden de landbouwers er in het vuur spoedig te blusschen. Gelukkig stonden er geen woningen en schuren in de nabijheid, zoodat de schade tot een mi nimum is beperkt. Personalia. Voor het examen gemeen te-administrateur slaagde te Utrecht onze plaatsgenoot G. Stolwijk. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN RUSLAND. t In de tiende ronde van het sch aaktour - nooi om het kampioenschap van Rusland had de leider Bondarewslci voor de eerste maal met tegenslag te kampen. Hij verloor zijn partij tegen den meester Ragozine. Stolberg leed een nederlaag tegen Boles- lawski, terwijl Lilienthal zijn positie we derom verbeterde door van Makogoniw te winnen. Loewenfisch en Keres wonnen respectievelijk van Doubinine en Gürsten- feld. De partij tusschen Panov en Roeda- kowski eindigde in een remise. Binnenland ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Op het kruispunt Ryswijkscheweg-Wal- dorpstraat te 's Gravenhage, sloeg gister middag een paard, dat voor een wagen was gespannen, op hol. Na eerst een benzine pomp omver te hebben gereden, botste de wagen tegen den 54-jarigen J. L. F. uit de Falckstraat, die ter plaatse op een rij wiel reed. De man werd tegen den grond geslagen en brak een rechterbeen. De voerman was intusschen van den wagen gevallen en ernstig gewond. Beide slachtoffer werden naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar de voerman, de 57-jarige I. J. E. uit de Seegerstraat, kort na aankomst is overle den. BIJ HET SPELEN MET LUCIFERS IN BRAND GERAAKT Het zesjarige dochtertje van den land bouwer M. uit Vierakker, dat gistermiddag op den zolder bij buren met lucifers speel de, is in brand geraakt. Overdekt met brandwonden is het meisje in het R.K. zie kenhuis te Zutphen opgenomen, waar het vannacht is overleden. Eenige andere kin deren hebben minder ernstige brandwon den opgeloopen. SCHUUR MET GRAAN DOOR BRAND VERWOEST Vermoedelijk door het achteloos weg werpen van een brandende sigaar of siga ret is brand ontstaan in de groote veld- schuur van den landbouwer Eskes in den Ooyerhoek te Warns veld. De schuur, waar in de geheele graanoogst van zes H.A. grond was opgeslagen, ging verloren. De boerderij zelf kon behouden blijven. EEN MANET, DIE GEEN MANET WAS Schilderijvervalschers melden zich bij de politie Het raadsel van het schilderij van Manet, dat geen Manet bleek te zijn, is thans vol ledig opgelost. Zooals men zich zal herinne ren heeft eenigen tijd geleden o.m. in kunstcritieken een schilderij van Manet, een rustende vrouw voorstellende, dat op een tentoonstelling in een der Haagsche kunstzalen was opgehangen, veel belang stelling getrokken. Het werk was namelijk niet bekend als behoorende tot het oeuvre van Manet. Het bleek, dat het schilderij, dat met „Manet" gesigneerd was, inderdaad niet door dezen Franschen meester is ver vaardigd, maar behoort tot het werk Van een Haagsche schilderes, die eenigen tijd geleden naar Indië is vertrokken. Een vriendin van deze schilderes, die het werk kende, bezocht de tentoonstelling en her kende de „rustende vrouw" als het werk van haar vriendin. Het schilderij was blijk baar door onbekenden met „Manet" gesig neerd en was den kunsthandel voor een bespottelijk lagen prijs aangeschaft. Men hoopte er bij verkoop ruim 3000 gulden voor te krijgen. Omdat geen aangifte werd gedaan er ontbrak immers een benadeelde stelde de Haagsche politie ambtshalve een onder zoek in. Vrij onverwacht heeft dit gisteren resultaat gehad. De politie had allereerst ontdekt, dat het schilderij door veel handen was gegaan. Nu eens was het verkocht, dan weer als ge schenk weggegeven. Tenslotte was het te rechtgekomen bij een jeugdigen Haagschen restaurateur, die, tezamen met een even eens jeugdigen Haagschen kunstschilder, de vervalsching pleegde en de „rustende vrouw" met „Manet" signeerde. Voor een bespottelijk lagen prijs was het schilderij daarna overgegaan in handen van den kunsthandel. Tegenover de rechercheurs, die met het onderzoek waren belast, ont kenden zij aanvankelijk dat zij de verval sching hadden gepleegd, doch toen de grond hun te warm onder de voeten werd, besloten zij de politie voor te zijn. Gister avond vervoegden zij zich ten huize van den nieuwen Haagschen hoofdcommissaris, mr. Hamer, tegenover wien zij een volledige bekentenis aflegden. Mr. Hamer heeft de twee jeugdige vervalschers uiteraard direct laten arresteeren. Zij beweren de verval sching te hebben gepleegd om te zien hoe de kunstcritici hierop zouden reageeren. Buitenland HET DUITSCHE LTGERBERICHT. BERLIJN, 19 Sept. (D. N. B.. Het opper bevel van de Duitsche weermacht deelt mede: Het luchtwapen viel ook gisteren ondanks de slechte weersomstandigheden verschil lende-voor den oorlog belangrijke doelen in de omgeving van Londen aan. De ha ven complexen en haveninstallaties in Til bury, de staatswerf in Chatham en de groote olieopslagplaatsen van Port Victo ria werden doeltreffend met bommen be stookt. Verscheidene olietanks en een tank schip gingen in vlammen op In den nacht werden de vergeldings- y/luchten tegen Londen in versterkte mate voortgezet. Vooral de Silvertown- en Royal Albert-docks, alsmede andere belangrijke doelen kregen onophoudelijk talrijke bom- treffers van het zwaarste kaliber. In vele stadsdeelen vart Londen ontstonden uit gebreide branden. Ook in andere deelen van Engeland werden voor den oorlog be langrijke doelen, zooals de haveninstallaties in Liverpool, de chemische fabrieken in Billingham, de Tyne-docks in Newcastle, alsmede vliegvelden in Midden-Engeland mot succes aangevallen. Vijandelijke vliegtuigen wierpen in Noord-Frankrijk en België op verscheidene plaatsen bommen, zonder noemenswaardi ge militaire schade aan te richten. Het versperren van Zuid-Engelsche ha vens door mijnen werd voortgezet. In den nacht van 18 op 19 September werden Britsche vliegtuigen, die West- Duitschland binnenvlogen door den Duit- schen afweer tot terugkeeren gedwongen. Zij wierpen hun bommen op niet-militaire doelen en vielen daarbij het herstellings oord van Bethel aan. Drie ziekenhuizen werden vernield, hoewel zij door het Roode Kruis duidelijk als zoodanig gekenmerkt waren. Hierbij werden negen kinderen gedood, en twaalf gewond. Tijdens den nacht werden negen vijan delijke vliegtuigen door luchtdoelartillerie en twee door nachtjagers, overdag 24 vlieg tuigen in luchtgevechten neergeschoten. Aan de Noordzeekust schoot de marine- artilerie een vijandelijk vliegtuig neer. Twee andere vliegtuigen werden zoo zwaar beschadigd, dat zij als verloren beschouwd kunnen worden. De gisteren door den vijand geleden to tale verliezen bedragen dientengevolge 38 vliegtuigen. 13 Eigen vliegtuigen worden vermist. HET ITALIAANSCHE WEERMACHT- BERICHT. ERGENS IN ITALIë, 19 Sept. (Stefani). Hier volgt het 104 Italiaansohe weermacht- bericht. Eenheden van de vijandelijke marine hebben langs de kust tusschen Bardia en Sidi el Barrani een actie tegen onze troe pen gevoerd. Onze luchtmacht kwam tus schen beide, bombardeerde den vijand en noopte hem zijn actie te staken en te vluchten. Een kruiser van 10.000 ton werd getroffen door een torpedo, uitgeworpen door een onzer torpedo vliegtuigen, en zwaar beschadigd. Onze luchtmacht wierp bommen van klein kaliber en gaf machine- geweervuur, waardoor overal vijandelijke kolonnes en gemotoriseerde strijdmiddelen op de vlucht getroffen werden, alsmede versterkingen te Mersa Matroeh en ande re militaire doelen. De vijand voerde luchtacties uit in de omgeving van Tobroek, Bomiba en Beng hazi, waardoor beperkte verliezen en scha de veroorzaakt werden. Twee vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten "door onze jagers, drie werden waarschijnlijk neergeschoten en een ander werd neer geschoten door het luchtafweergeschut van de marine. Al onze vliegtuigen keer den terug. Vijandelijke vliegtuigen vielen de eilan den Rhodos en Laos aan, waarbij lukraak bommen uitgeworpert werden. Een deel daarvan viel-in zee of veroorzaakte kleine branden en zeer geringe schade aan een huis, doch geen slachtoffers. Een vijande lijk vliegtuig werd door het luchtafweer geschut neergeschoten. In Oost-Afrika deed de vijand lucht aanvallen op Kassala, Assab, Djavelle, Mo- gadisco, Diredasoea, Zeila, Mersa, Teclai en de Roode Zee, waarbij in totaal van Italianen en inheemschen zeven personen gedood en dertien gewond werden en on- beteekenende schade werd aangericht. Onze luchtmacht bombardeerde te Aden mailbooten, die voor anker lagen. ENGELSCHE BOMMEN OP HERSTELLINGSOORD. BERLIJfr, 19 Sept. (D. N. B.). In den nacht van 18 op 19 September zijn Britsche vliegtuigen weer Duitschland binnenge vlogen. Zij werden in West-Dulteahl&nd door Duitsch afweergeschut gedwongen te rug te keeren en wierpen hun bommen uit op niet-militaire doelen. Zoo kwamen bom men neer op het kinderherstellingsoord „Bodelschwing" te Bethel. Zij vernielden drie ziekenverplegingen, welke door het Roode Kruis duidelijk als zoodanig geken merkt waren alsmede een administratiege bouw. Negen kinderen werden gedood en twaalf gewond. Negen vliegtuigen werden door het luchtdoelgeschut en twee door nacht jagers neergeschoten. DE DOELEINDEN VAN ITALIë IN EGYPTE ROME, 19 Sept. (Stefani). De oud voorzitter van den senaat professor Luigi Federzoni schrijft in het tijdschrift „Africa Italiana" o.a.: De positie van Egypte in dezen oorlog is bijzonder dramatisch. Dit ongelukkige volk, dat militair en politiek ontwapend is, moet de wisselvalligheden ondergaan van het conflict in vereeniging met de mogend heid, die het onderdrukt. Daarentegen treedt de saamhoorigheid tusschen Egypte en Italië" steeds meer aan den dag. Italië acht het van het grootste belang dat Egypte meester van zich zelf wordt en al zijn pro ductieve en cultureele krachten kan ont wikkelen. Drie doeleinden streeft Italië na: 1. Gewaarborgde vrije doorvaart in het Suezkanaal als levensader voor de verbin ding met het Italiaansche koloniale rijk. 2. Herstel van de Italiaansche taal en 'be schaving. 3. Erkenning van de politieke en economische belangen van Italië in den Soedan. Het welzijn en de vrijheid van Egypte hangen geheel af van de overwin ning van de as. HET ENGELSCHE LEGER IN EGYPTE. ROME, 19 Sept. (D.N.B.) Over de Engelsche strijdkrachten in Egypte publi ceert het „Giornale d'Italia" de volgende bij zonderheden. Onder het opperbevel van generaal Wa- wel staan sedert 1 Augustus meer dan 110.000 soldaten, voornamelijk van Brit sche nationaliteit, doch ook Britsch-In- diërs, Nieuw-Zeelanders en Rhodesiërs. Hierbij komen ziog 80.000 soldaten, hoofd zakelijk Engelschen en Australiërs, voor een klein gedeelte echter ook Rhodesiërs, Nieuw-Zeelanders en Polen. Zij zijn in Palestina bijeengebracht en geleidelijk naar Egyptisch gebied overgebracht. Dit leger van bijna 200.000 man kwam het Britsche opperbevel evenwel niet toe- reikend voor, zoodat de laatste weken nog andere eenheden in verschillende groepen in Egypte aangekomen zijn en wel over land uit Palestina en over zee via Kaap de Goede Hoop en door dc Roode Zee. Dit waren zoowel Britsch-Indiërs, die te Bom bay scheep gegaan waren, als ook Engel schen. In totaal omvat deze aanvulling omstreeks 30.C0O soldaten. Zoo komt men tot een troepensterkte van 230.000 man. Hierbij komt, dat dit leger over uitzon derlijk en goed oorlogsmaterieel beschikt. In Egypte bevinden zich, nog steeds vol gens het Italiaansche blad, omstreeks 500 vliegtuigen, Uluminus 1000 motorvaar tuigen, een groot aantal vechtwagens en andere gemotoriseerde voertuigen, artille rie van alle kaliber en tienduizenden ma chinegeweren en andere automatische wa pens. VON RIBBENTROP TE ROME AANGEKOMEN. ROME, 19 Sept. (Stefani). Om 12.56 uur is de Duitsche Rijksminister van Buiten- landsche Zaken von Ribbentrop in een ex tra trein te Rome aangekomen. Hij werd verwelkomd door den Italiaanschen minis ter van buiter.landsche zaken, graaf Ciano, den Italiaanschen ambassadeur te Berlijn Alfieri, den Duitschen ambassadeur te Ro me Mackensen, den ambassdeur van Span je, de gezanten van Hongarije en Slowa kije en verschillende autoriteiten. De be- groeting tusschen von Ribbentrop en Ciano droeg een bijzonder vriendschappelijk ka rakter. De hooge gast schreed langs de eere-compagnie en werd bij het verlaten van het station door de menigte geestdrif tig toegejuicht. Hij reed vervolgens naar de Villa Madame waar hij tijdens zijn ver blijf te Rome zal vertoeven. HET WONDER VAN DEN H. JANUARIUS. NAPELS, 19 September. (Stefani). Hedenmorgen om 9.36 uur op den feestdag van den beschermheilige der stad Napels, den H. Januariüs, heeft zich weer het tra- ditioneele wonderbare feit voltrokken, dat het bloed van den heilige, dat in een relie- kenschrijn bewaard wordt, weer vloeibaar geworden is. De gedaanteverandering van het bloed voltrok zich in tegenwoordigheid van een groote menigte geloovigen. (Onder het hoogaltaar der kathedraal van den H. Januarius bevindt zich een crypte*" met het graf van den patroonhei lige der stad. Een kapel is aan den heilige toegewijd, omdat hij in 1527 „Napels be vrijd heeft van pest, hongersnood en oor log en van het vuur van den Vesuvius". In een zilveren tabernakel achter het al taar van deze kapel worden de twee am pullen bewaard, welke gedeeltelijk met het bloed va nden heilige gevuld zijn. De periodieke gebeurtenis van het weer vloei baar worden van dit bloed vormt een be langrijk feit in het godsdienstige leven der stad Napels). LEIDEN, 18 Sept. Groenten veiling. Per 100 kg.: wittekool 2.603.20, roodekool 3.406.20, savoyekool f 4.406.40, groe- nekool 3.006.90, boerenkool f 23, prei 4.506.60, kroten 7.504.00, kroten ge kookt 89, uien f 4.405.50, peen 2.50 6.70, aardappelen f 2.906.10, druiven 24—40, snijboonen 626, stokboonen 815, pronkboonen 49. stamboonen f 715, peulen 9, postelein 48, spina zie 413, tomaten A 1113.20, idem B 11—14, idem C 11—12, idem CC 1 8. per 100 stuks: andijvie 1.001.30, kom kommers 2.005.60, bloemkool 421, meloenen 621, salade 1.002.30, per ziken 0.513.knolselderie f 3.706.30, per 100 bos: kroten 0.801.60, pieterse lie 0.50—1.10, radijs 1.80—3.30. selde- die 0.501.40, bleekselderie f 818, peen 4.20—8.50. DELFT, 19 Sept. Vee. Aanvoer: 3 paar den, 42 runderen, 1 graskalf, 29 nuchtere kalveren, 213 vette varkens, 657 biggen, 87 schapen of lammeren, 13 geiten of bok ken. Prijzen: kalf koeien 150285, vare koeien 100180, magere varkens f 14 46, biggen 714, vette lammeren 20 28, weideschapen f 2533 1 per kg.); geiten of bokken 524. Boter. Aanvoer 9 achtste en 1 zestien de vaten boter, wegende totaal 190 kg. Prijs 1.501.70 per kg. Handel vlug. GOUDA, 19 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 665 stuks. 178 magere varkens 25 40, 444 biggen 510. 1 rund. 15 nuch tere kalveren 612, 5 schapen, 22 bokken en geiten 48 per stuk. Handel voor alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 123 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 39, idem 2e kwal 3738, zware tot 40.50. Handel vlug. Boter. Aanvoer 50 ponden. Prijzen: Weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 59.500 stuks, kippen eieren 6.006.25 en eendeneieren 5.00 --5.25 per 100 stuks. Handel traag. ZOETERMEER, 18 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 5500 stuks. Prijzen: kippeneieren f 6.507.05, eendeneieren 5.10 en hen- neneieren 5.205.50 per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 18 Sept. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort f 4.70 6.10, 2e soort 4.104.90. 3e soort 2.80 —3.10, wankl. 2.00—2.20, stek 1.00— 1.40, gele komkommers le soort f 5.00 6.30. 2e soort f 3.904.20. 3e soort 2.40 2.80, stek 1.001.50. kropsla le soort 1.001.60, peen 5.306.90, bloemkool le soort 12.6016.60, 2e soort 8.50 9 80, uitschot f 4.005.30. tomaten midd. 5.505.80, gr. ronden 5.50*-6.00, 2de soort 5.50. 3e soort f 4.bonken 3.50 4.00, andijvie per 100 1.001.40, spina zie per 4 kg. 1241 cent, postelein 3.00 4.50, snijboonen 1428, spercieboonen 10—27, selderie 1.00—1.40, prei 3.70 4.00, appelen f 711, peren 612, prui men 46, meloenen 1220 cent, druiven 19—20. BODEGRAVEN, 18 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 4380 stuks. Prijzen: kipoeneieren wit f 6.306.50 en gemengd f 6 506.80 per 100 stuks. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 19 SEPTEMBER. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties)." New York 1.88 3/161.88 9/16 Berlijn 75.28—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.81—44.90 Zuerich 42.84—42.92 Bankpapier: New York 1.86 1/2—1.90 1/4 Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.7644.94 Zuerich 42.8042.96 Officieele Publicatie van liet Departement van Landbouw en Visscherij. MOTORBRANDSTOF VOOR SPECIALE LAND- EN TUINBOUWDOELEINDEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat aanvragen voor vergunning tot het koopen en verbruiken van benzine of benzol als motorbrandstof voor tractoren en stationnaire motoren ten behoeve van land- en tuinbouw voor de maand October 1940, uiterlijk op 23 Sep tember a.s. moeten zijn binnengekomen bij het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in Oorlogstijd, afdeeling 2 D, Alexanderstraat 19 te 's Gravenhage. De aanvragen moeten worden ingediend op de bekende rose b 1-formulieren, welke bij de plaatselijke distributiediensten verkrijgbaar zijn. Aanvragen voor de maand October voor motorbrandstof tot het drijven van petroleummotoren in het land- en tuin bouwbedrijf moeten eveneens uiterlijk op 23 September op de daarvoor dienende p-formulieren bij den betreffenden provin cialen voedselcommisswis zijn ingediend. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat voor een en dezelfde distributiemaand slechts een aanvrage mag worden ingediend. Het dubbel inzenden van een aanvrage kan er toe leiden, dat de aanvrager van verdere distributie der betreffende mo torbrandstof wordt uitgesloten.

Leidsche Courant | 1940 | | pagina 3